Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?

[es] :: Enterprise Networking :: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?

[ Pregleda: 3945 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?21.01.2006. u 16:41 - pre 222 meseci
Prilicno sam nov sto se tice ove teme. Nesto sam pratio ovu temu, pretrazivao forum i shvatio sam da je moram promjeniti sa svog racunara(naravno) ali ne znam kako. Zahvalan bi bio za svaku pomoc.
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?21.01.2006. u 17:18 - pre 222 meseci
Ok. Malo pojasnjenja je mozda potrebno. Ja znam promijeniti Mac adresu na svom racunaru ali mi je IP uvijek vezan za "machine name": adsl-xxxx-l0240.crnagora.net.
Ovo xxxx valjda treba da promijenim ali ne znam ama bas nista o tome.

 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?21.01.2006. u 17:44 - pre 222 meseci
Opet ja. Procitao sam da se moze promijeniti samo preko PPPoE. Picim win2000. A dalje ne znam nista.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?22.01.2006. u 00:41 - pre 222 meseci
Citat:
Leftfield: Opet ja. Procitao sam da se moze promijeniti samo preko PPPoE. Picim win2000. A dalje ne znam nista.


Trudis se i guglas, ali mislim da negde gresis...

MAC adresa predstavlja neku vrstu fizicke oznake svake mrezne karte. Trebalo bi da je upisana u mreznu kartu u fabrici, i generalno nije nesto sto mozes da menjas... (Na nekim kartama mozes, ali to je izuzetak - ne pravilo). Na necemu sto je ruter i gde nemas low-level pristup, jako je tesko mozes promeniti.

Citat:
Leftfield: Ok. Malo pojasnjenja je mozda potrebno. Ja znam promijeniti Mac adresu na svom racunaru ali mi je IP uvijek vezan za "machine name": adsl-xxxx-l0240.crnagora.net.
Ovo xxxx valjda treba da promijenim ali ne znam ama bas nista o tome.


To xxxx meni lici na mesto gde bi vecina provajdera upisala IP a ne MAC adresu. Razmisli sta zelis...

Ako zelis menjati IP - to tek ne mozes. IP adresu ti dodeljuje ISP, i ne mozes je namestiti po zelji. Glavni razlog je to sto kad bi tu upisao nesto drugo, to verovatno ne bi ni radilo... Da ne ulazim u to kako se rutiraju paketi, dovoljno je reci da neces moci nista ni da posaljes ni da ti stigne, ako nije u pitanju odgovarajuca adresa.

Ako zelis uvek isti (fixni) IP - moraces da popricas sa provajderom, i mozda nesto doplatis.... Druge primene mi i ne padaju na pamet - zasto bi ti uopste bilo bitno koji ti je IP? Ako vec imas fixni IP, a samo zelis da promenis to IME - to je vec normalno - ali i za to se moras obratiti ISP-u. To ime se zove reverzni DNS, i podaci o njemu stoje kod tvog ISP-a. Ako imas fixni IP, onda imas svako pravo da trazis od ISP-a da ti da neko ime po zelji - sve dok je to ime u okviru domena koji ti pripada. Kada bi npr. prosedovao leftfield.com mogao bi da trazis da se to zove firma.leftfield.com . To je cesto i korisno / preporucljivo, i ne bi trebalo da predstavlja problem - jedan ljubazan mail ili poziv provajderu bi to sredili za 24-48h.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?25.01.2006. u 10:01 - pre 222 meseci
Zaista, bez sale, cijenim tvoj pokusaj da mi objasnis. Predpostavljam da i ja nisam bio dovoljno jasan. Ip (u mom slucaju) je uvijek drugcija. Ali je za zlo uvijek vezan za Mac adresu koja je fiksna. Ja pokusavam da sakrijem moj indetitet na netu kojeg je u ovom slucaju prelako pratiti a to cu uspjeti samo ako mogu promjeniti Mac adresu. Naravno da znam promijeniti IP adresu preko proxy (i gotovih alata) ali mi to u ovom slucaju ne treba.
Guglao sam i citao i citao i saznao da preko protokola PPPoE mogu da promijenim Mac adresu. U pitanju je nekakvi Ras PPPoE koji sa downloadom nosi virus trojanac kojeg sam ocistio i ako stignem danas cu da pokusam da sve to podesim. Naravno javljam sta sam ucinio.
Hvala.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?25.01.2006. u 10:45 - pre 222 meseci
Citat:
Leftfield: Zaista, bez sale, cijenim tvoj pokusaj da mi objasnis. Predpostavljam da i ja nisam bio dovoljno jasan. Ip (u mom slucaju) je uvijek drugcija. Ali je za zlo uvijek vezan za Mac adresu koja je fiksna. Ja pokusavam da sakrijem moj indetitet na netu kojeg je u ovom slucaju prelako pratiti a to cu uspjeti samo ako mogu promjeniti Mac adresu. Naravno da znam promijeniti IP adresu preko proxy (i gotovih alata) ali mi to u ovom slucaju ne treba.
Guglao sam i citao i citao i saznao da preko protokola PPPoE mogu da promijenim Mac adresu. U pitanju je nekakvi Ras PPPoE koji sa downloadom nosi virus trojanac kojeg sam ocistio i ako stignem danas cu da pokusam da sve to podesim. Naravno javljam sta sam ucinio.
Hvala.


Timeout. Pratiti od stane Koga ???

Cuj, MAC adresa ne ide dalje od provajdera :). U principu MAC mrezne karte, na tvom compu ili na modemu, ne prolaze dalje od tog kabla koji ih spaja. ISP zna i MAC modema, OK, njihov je modem. Ali to je to... Nigde tebi MAC adresa ne prolazi van ISP-a, nikada, nikako. A ISP zna ko si ti - jer koristis njihov DSL. :).

I da - nema ti PPPoE veze sa time... Mislim, MOZDA bi mogao da dignes PPPoE kod sebe, pa da umesto modema samo tvoj comp vozi Ethernet protocol, pa onda figurira samo njegov MAC (mrezne karte tvog compa), koji MOZDA mozes da menjas. Ali cemu to? Ko ce da ti vidi MAC ? :) .

Takodje, na svakom normalnom OS-u vec ima podrska za PPPoE :).


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?25.01.2006. u 12:46 - pre 222 meseci
Da to mi je poznato ali nisam ja strucnjak kad su mreze u pitanju. U mom slucaju imam jedinstvenu Mac adresu koju mogu promijeniti izgleda samo preko PPPoE. Svaki sajt moze da zna moju Mac adresu, svaki download, svaka aktivnost... Meni je Mac vezan za rooter (mislim da se to tako zove) koji je fizicki uredjaj van mog kompa. Vidim da si upoznat sa php-om. Znaci kad hocu da "pratim nekog" sa svog sajta i ostalo... ja to mogu da uradim preko Mac adrese ako je korisnik ima. To jest caka jer IP se u vecini slucajeva mijenja, pa jedino tako mozes mozes znati kao kod poll da je neko vec glasao, ne samo na foru kolacic pa kao nemas pravo x sati... Da je doticni posjecivao tvoj sajt toliko i toliko puta, odakle je, i ostalo. IP cu promijenti pa cu biti iz neke mnogo ljepse i bolje zemlje od Crne gore, recimo Urugvaja, Kazahstana... Za PPPoE znam da ga ja nemam na OS-u. Pokusao sam ga naci na win2000 i nemam ga, ali ne znam ima li ga prilikom instalacije sistema.
Mene zanima da mene niko ne provaljuje kad cupam nesto sa nekog sajta itd. dje se sve placa u krv, u evre poshtene. A ja cu zuzvrat naravno da se pomolim za njihovo zdravlje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Kako promjeniti Mac adresu(fiksnu) na ruteru?

[ Pregleda: 3945 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.