Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????

[es] :: Vodič za posao :: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 30033 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 10:52 - pre 221 meseci
Ana dok citam ovo ne mogu,a da ne budem zbunjen.
Imas sjajnu ideju.Za realizaciju te ideje dovoljno ti je samo 4000.
Kazem "samo" jer ti od tih 4000 ocekujes znatan priliv u buducnosti,upottrebom te ideje.
Istovremeno,pojavljuje se mnogo investitora i onih koji bi sa tobom usli u ortacko poslovanje.
TRI PREDUZECA!!!
Ne znam kog oblika i nivoa poslovanja su ta preduzeca,ali po tome i nemas neki problem.
Zvuci kao lepa americka prica...
Ideja,investitori,ponude...
A ti trosis vreme na nekom forumu i trazis savet od isto tako sposobnih ljudi,koji jednako trose vreme na nekom forumu.
Ne znam kolikoi godina imas,ali mislim da smo svi imali taj period sa sjajnim idejama.
Nadam se da ovo neces shvatiti pogresno.
Zelim ti da uspes u ovome i bilo cemu sto budes radila,ali zapamti samo jedno:
Uvek trazi informacije,ali ne postoji niko pametniji od tebe.Ti najbolje znas sta moozes,a sta ne.I koliko tvoje ideje vrede.
Samo nadji nacin da ih realizujes.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.vdial.verat.net.



+17 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 11:06 - pre 221 meseci
Jel bi mogao neko da prokomentariše za neupućenog ono
"laki keš" i
"uđeš izađeš gotovo"?

Šta je to novo što pre nije bilo (ne)moguće?

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.96.EUnet.yu.



+52 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 11:27 - pre 221 meseci
Dve reči: nepovoljnije kamate.

EKS se za te superbrze i superlake kredite kreće od 20 do 30% godišnje!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 12:15 - pre 221 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Dve reči: nepovoljnije kamate.

EKS se za te superbrze i superlake kredite kreće od 20 do 30% godišnje!


Sa obzirom na naslov teme, to nije ništa u poređenju sa 180-300% godišnje kamate koju naplaćuju zelenaši...

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.172.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 12:40 - pre 221 meseci
Tačno :) ali to je ipak mnogo za bankarski kredit, čak i u Srbiji.
 
Odgovor na temu

ana S
ANA Stevanovic
autor
zanzibar

Član broj: 80294
Poruke: 54
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 15:36 - pre 221 meseci
Sve u svemu, dosli smo do zakljucka da ako nemas neki svoj kapital, ne mozes da uradis nista sam!!Banke daju kredite platezno sposobnim, biroi daju nedovoljan iznos za pomoc, a zelenasi....sve u svemu,lavirinti,lavirinti....
volim.....
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 15:50 - pre 221 meseci
Citat:
ana S: Banke daju kredite platezno sposobnim, biroi daju nedovoljan iznos za pomoc, a zelenasi....sve u svemu,lavirinti,lavirinti....

Pa, stavi se u polozaj bilo koga od njih. Da li bi ti dala novac nekome ko nije platezno sposoban i uz to nema nikakve garancije ni garante? Ako je posao tako isplativ, 4000 Eur
ces nabaciti za max. 6 meseci pa onda kamata od 100% na godisnjem nivou nije neplativa tj. bice taman toliko. Za godinu dana imaces SVOJU firmu. Ako ne, nemoj nikom
ni spominjati taj "posao", zvucace neozbiljno.
Citat:
ana S: Sve u svemu, dosli smo do zakljucka da ako nemas neki svoj kapital, ne mozes da uradis nista sam

Tacno! Posao se najbolje zapocinje svojim, vec zaradjenim kapitalom. Ali, onda se vec drugacije razmislja.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.148.EUnet.yu.



+52 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 15:58 - pre 221 meseci
Fora je u tome što je, da biste nekog drugog uverili da vredi investirati u vas, neophodno da prvo sebe uverite u to. Zato nije loše što treba nabaviti ozbiljne garancije jer se prilikom rešavanja tog zadatka preispituje i sopstvena vera u isplativost tog posla.
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.190.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????12.02.2006. u 23:49 - pre 221 meseci
ja znam da je dosta ljudi dobilo kredite za start-up (ne baš svi koji traže,ali...),to su trenutno najpovoljniji krediti u državi, ako imaš neku nekretninu koju možeš da založiš,mislim da bi mogla dobiti kredit od bilo koje banke (omer 1:2, ili 1:3,zavisi)... kamate manje od 15%, evo sad vidim daju na velike iznose (>50000€ za 5,5% ef.k.) ,čak i za kupovinu poslovnog prostora (na 10g.), što je ipak pozitivno...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????13.02.2006. u 11:10 - pre 221 meseci
Citat:
Sve u svemu, dosli smo do zakljucka da ako nemas neki svoj kapital, ne mozes da uradis nista sam!!Banke daju kredite platezno sposobnim, biroi daju nedovoljan iznos za pomoc, a zelenasi....sve u svemu,lavirinti,lavirinti....

Ana, pročitavši temu, vidim u kakvoj si situaciju i shvatam tvoju zbunjenost njome. Mislim, sastavilo te sa svih strana i sad ispred sebe imaš jedno zamršeno klupko. Međutim, stara "kineska" poslovica kaže "Najlakše ćeš odmotati zamršeno klupko tako što ćeš početi da ga odmotavaš". To što smo zaključili da ako nemaš svoj kapital, ne možeš da uradiš ništa sam je ništa drugo do otkrivanje tople vode. I sam sam bio u situaciji da sam imao dobre ideje, koje nisam mogao da realizujem sam, te sam se okrenuo ljudima koji mogu da mi pomognu u tome, svesno se odričući većeg dela finansijske dobiti, u korist samoj realizaciji ideje i što je najbitnije sticanju iskustva, jer smatram da realizovana ideja, pa makar od nje ne dobio ništa opipljivo, vredi mnogo više od ideje koja je bačena u zapećak i nikada nije realizovana i to će ti svako reći. Epilog toga je da ja sad mogu da stavim u svoj CV da je to i to bila moja ideja i da je uspešno realizovana, što me automatski stavlja u bolju poziciju prilikom pregovora oko nekog sledećeg projekta. Druga stvar, radeći na realizaciji tih ideja, upoznao sam dosta ljudi, i ostvario kontakte sa ljudima koji mi mogu dosta pomoći oko nekih sledećih projekata, kako finansijski, tako i svojim stručnim savetima ili čak samim učešćem na projektu. Mislim da je to sasvim dobar put, ako nemaš iskustva, niti kapitala da započneš neki posao. Vidim da ti imaš izbora, te ti predlažem sledeće.
Citat:
Malopre me je pozvao poslovni prijatelj i predlozio da u sklopu njegove firme koja se bavi modom, realizujem svoju ideju!!!Sta da radim?Da li da prihvatim, iako sam svesna da ce sav kajmak ubirati on?!S druge strane,volim taj posao, manje ce me boleti glava, i primacu platu......

Što se tiče ovoga, čini mi se kao da si samo ovlaš obavila razgovor, ne ulazeći u detalje, i očekuješ da ti neko kaže šta da uradiš. To ne može. Zašto lepo ne kontaktiraš prijatelja, pozoveš ga na kafu ili ručak, whatever i zamoliš ga da malo detaljnije popričate o toj saradnji. Znači kakvi su tačno njegovi planovi, koje bi bile tvoje, a koje njegove obaveze, kakve bi uslove imala za realizaciju ideje, da li ga zanima isključivo da ti daje platu ili možda možeš da izvučeš i neki procenat od realizacije, da li bi imala punu slobodu u odlučivanju u vezi projekta ili bi neko drugi imao zadnju reč, da li bi tvoje ime stajalo iza tvog projekta...sve su to bitne stvari, a verujem da o većini njih i nisi razgovarala sa prijateljem. Tek kada to budeš znala imaćeš kristalniju sliku koliko ti se takva saradnja isplati. Dalje
Citat:
Evo novih informacija....
Tri preduzeca su mi na raspolaganju, koje mogu prosire svoju registarsku delatnost,pa da ja vodim taj ogranak ovde u Nishu...
Dve su iz Nisha, a jedna iz Bg.Mislim da je to dobro resenje, sto se tice papirologije i pravnih stvari. Samo ne znam kako da postupim, sto se investiranja tice...

Opet ista stvar, nedovoljno informacija da bi se doneo bilo kakav zaključak. Da li si ti imala razgovor i sa jednom od tih firmi ili samo imaš informaciju da bi možda bili zainteresovani za taj projekat ? U svakom slučaju, moraš da obaviš jedan detaljniji razgovor sa svima njima. Znači kontaktiraš lice koje je u toj firmi zaduženo za te stvari koje tebi trebaju, isto tako zakažeš sastanak, ručak, whatever...i onda se detaljnije raspitaš kako bi sve to funkcionaisalo, znači koje bi bile tvoje obaveze, koje njihove, da li bi oni finansirali projekat, a ti radila za platu ili procenat, ili bi zajednički finansirali u kom slučaju bi trebalo da ih pitaš, o kakvoj podeli se radi 50-50, 40-60, 60-40, 10-90...pa onda, kao i prethodnom slučaju, da li bi imala punu slobodu pri odlučivanju, da li bi tvoje ime stajalo negde uz projekat ili isključivo ime firme... Tek kada budeš raspolagala činjenicama i detaljima u vezi tih saradnji, moći ćeš sve da staviš na papir i izvagaš koja varijanta ti je najpovoljnija.
Sad generalno, bilo koja varijanta od ovih koje si nabrojala ti je nekoliko puta bolja od pozajmljivanja novca od zelenaša. Zašto ? Zato što te neće boleti glava i nećeš biti pod pritiskom da moraš da vratiš pare, ako primaš platu i/ili procenat imaćeš sigurno bar nekakvu zaradu, dok ovako može da propadne projekat i da odeš i u minus, što je posebno zeznuto ako radiš sa zelenašima, jer kod njih nema "E, nemam para trenutno", a i imaćeš ZAVRŠEN (što je jako bitno) projekat (ili projekte) iza sebe koje ćeš moći da iskoristiš kao joker kartu kada sledeći put budeš imala neku ideju, što znači da ćeš verovatno lakše moći da uzmeš kredit ili naći finansijera.
U svakom slučaju, ako se odlučiš za bilo koju varijantu, veoma bitna stvar je da se svaki usmeni dogovor stavi u pismeni ugovor i isti overi u nadležnoj instituciji, bez obzira da li sarađuješ sa prijateljem, rođakom ili totalnim nepoznanikom, jer ugovor je ugovor. E sad, nemamo dovoljno informacija da bi znali o kakvom se projektu radi, osim što znamo da uključuje modu, a to je jako široka oblast...međutim ako se radi o nekom proizvodu, bitno je da znaš gde će se sve distribuirati taj proizvod...što više gradova (pa i zemalja ako se radi o firmi koja posluje i sa inostranstvom), to je veća šansa da ljudi saznaju za tebe i tvoj projekat, da dobiješ neki kredibilitet koji ćeš svakako uvek moći da iskoristiš u svoju korist, a na kraju krajeva i veća finansijska dobit od celokupnog projekta.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ana S
ANA Stevanovic
autor
zanzibar

Član broj: 80294
Poruke: 54
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????13.02.2006. u 15:14 - pre 221 meseci
Najiskrenije vam se zahvaljujem na svim informacijama i savetima!!!
Stvarno sam prijatno iznenadjena, da u ovoj drzavi ( kakva je da je), ima osoba koji zele da ti pomognu bez indicija ka koristoljublju!!!
Odlucila sam, da ne odem kod zelenasa i da prihvatim cinjenicu da sam sitna riba u moru plavom, tako da cu se najverovatnije udruziti sa nekom firmom ,za solidnu platu i eventualni procenat!!!
Pozdrav svima!!!
volim.....
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????14.02.2006. u 18:23 - pre 221 meseci
...ja ti necu davati savjete nego orjentaciono prikazati svoj primjer kako sam rjrsio krupniji dio troskova i registrovao preduzece . ( da bi ti iko imalo vjerovao u poslu moras imati makar malko iskustva i pokazati prakticno odredjen primjer pa makar on bio i simbolican ) tako sam ja , prije nego sto sam dosao u jednu ekstra stojecu firmu i sklopio sa njima posao , sam odradio jedan sitniji dio posla koji nije puno kostao , pa tim sto sam imao pokazati dobio posao koji je bio vrjedan oko 3000 eura i napravio pravnu zvrcku i registrovao avansom na privremenom racunu firmu ( sto u praksi ako je prikazano nije izvodljivo ) i zavrsio posao , pa normalno naplatio i ostatak i tako...... ( u dogovoru sa direktorom firme koja je kupovala , a kojeg ja ranije nisam poznavao ) ....
Mozda ti je to tezak put , jer trazi ekstra snalazljivost , pa bi ti sa suvim parama lezerno zapocela biznis( ljepo je to kad covjek razmislja ) al' dok se dobro ne oznojis .......
Dobar majstor neznaci da je dobar i rukovodilac , gotovo da je to pravilo ...
Spoznaj prvo sebe i ako imas snage da se nosis sa rukovodstvom i obavezama onda ti investiraj , a ako pak znas da raspolazes sa prakticnim znanjem i da si tu veoma dobra , trazi nekoga da ti to dobro plati ....

Zelim ti puno uspjeha , pozdrav

[Ovu poruku je menjao denisvuckovic dana 14.02.2006. u 19:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????14.02.2006. u 21:52 - pre 221 meseci
Ana bilo bi zanimljivo da nam se javis posle nekog vremena, tacnije posto odradis sve sto si sada zamislila..eventualno sa nekim detaljima u vezi posla i ...
 
Odgovor na temu

ana S
ANA Stevanovic
autor
zanzibar

Član broj: 80294
Poruke: 54
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????15.02.2006. u 18:25 - pre 221 meseci
Upravo sam se vratila iz Bg, i donekle bila u pravu. Potencijalnom saradniku se dopao moj izlozeni plan i program.Svestan je toga da sam ne moze bilo sta slicno da uradi, bez mojih licnih kontakata i saradnje, a sa druge strane, on ima sto ja nemam - novac. Za pocetak sam ugovorila jedan manji projekat, gde cemo videti, ko je koliko od reci. Na meni je da pokazem sta znam i koliko umem, a na njemu koliko ce to umeti da nagradi!!!
Do kraja sledece nedelje bi trebalo da odrzim sastanak i sa ostale dve firme, pa cemo videti ko je i koliko spreman da investira sve to.
Najiskrenije se nadam da cu, u skorije vreme, pronaci preduzece koje bi samo u sklopu vec postojece delatnosti, dodao i ogranak koji bi odgovarao za realizovanje projekta.Mislim da ce samim tim izdaci biti manji, a to ulaganje ce se vratiti mnogo brze nego li, da se otvara novo preduzece.Znaci, ustedela bih vreme,nerviranje oko procedure dobijanja kredita tj. subvencije - a pitanje je iz prilozenih primera , da li bih ga uopste dobila? Pozdrav!!!
volim.....
 
Odgovor na temu

ana S
ANA Stevanovic
autor
zanzibar

Član broj: 80294
Poruke: 54
82.208.209.*



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????30.03.2006. u 14:01 - pre 220 meseci
Citat:
ana S:
Najiskrenije se nadam da cu, u skorije vreme, pronaci preduzece koje bi samo u sklopu vec postojece delatnosti, dodao i ogranak koji bi odgovarao za realizovanje projekta.Mislim da ce samim tim izdaci biti manji, a to ulaganje ce se vratiti mnogo brze nego li, da se otvara novo preduzece.Znaci, ustedela bih vreme,nerviranje oko procedure dobijanja kredita tj. subvencije - a pitanje je iz prilozenih primera , da li bih ga uopste dobila? Pozdrav!!!


Evo javljam se, kao sto sam i obecala. S ponosom objavljujem da sam sklopila dogovor tj. ugovor sa firmom koja ce uloziti u ovaj projekat i mogucnost da sama obavljam delatnost i revizorstvo. S obzirom da smo podelili svoje obaveze u vezi celog projekta(usluga za uslugu) i sama zatvorila ceo krug angazovanja, obaveza i nalazenje kadra, dozvoljeno mi je koriscenje njihovog brenda u svojstvu saradnje i aktivnosti "mog" novog preduzeca.
Zabe i babe smo u startu podelili, tako da se nadam da ce ovaj vid saradnje biti dobar pocetak i za ostale projekte koje cekaju.
Pozdrav!!!
volim.....
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.air.tehnicom.net.



+52 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????30.03.2006. u 17:40 - pre 220 meseci
E pa nek' je sa srećom
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????30.03.2006. u 22:02 - pre 220 meseci
Hmm.. dobro zvuci za pocetak, samo se pazi da se ono sto je dogovoreno ne zaboravi u narednom periodu pa to lepo dokumentuj makar za svoju evidenciju akone pravite ugovore.
 
Odgovor na temu

Drug star
Zoran Sikimic
Republika Srpska

Član broj: 104549
Poruke: 36
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????23.09.2006. u 16:30 - pre 214 meseci
nije veliki problem pozajmiti pare nego ih vratiti.ako nisi siguran u ono u sta ulazes pare bolje ih je ne uzimati.
 
Odgovor na temu

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
*.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????24.09.2006. u 04:47 - pre 214 meseci
Citat:
Drug star: nije veliki problem pozajmiti pare nego ih vratiti.ako nisi siguran u ono u sta ulazes pare bolje ih je ne uzimati.


Svaka cast i ja kazem isto,prvo proracunati da se ulozen novac povrati u neko dogledno vreme iako se desi da posao u koji ulozite pukne.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????24.09.2006. u 17:40 - pre 214 meseci
Ana, jel si napravila biznis plan za tu tvoju ideju, ili si samo izlozila ideju firmama bez biznis plana?

Zelim srecu u poslu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Koga pitati da ti pozajmi novac? Zelenase?????

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 30033 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.