Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zlatibor 04.03.2006.

elitemadzone.org :: MadZone :: Zlatibor 04.03.2006.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7011 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.180.EUnet.yu.



Profil

icon Zlatibor 04.03.2006.01.03.2006. u 12:39 - pre 222 meseci
Zdravo Svima.
Ovom prilikom vas pozivamo da se u ime pokreta "Vivat Lupus" pridruzite odlasku na Zlatibor 04.03.2006. gde ce se po prvi put u istoriji Srbije i Crne Gore odrzati protestni skup povodom nemilosrdnog i nepotrbnog ubijanja vukova (Canis lupus) na nasim prostorima. Ono sto zelimo da uradimo jeste da pokazemo da postoji alternativna u odnosima vuk-covek, da nije jedino resenje hajka i ubijanje. Posebno smo revoltiarni trenutnim odnosoma izmedju naseg naroda i vuka, buduci da je to najsvetija totemska zivotinja starih Slovena. Ono sto je najvaznije na taj dan se odrzava najveca hajka na vuka u Srbiji i to upravo na Zlatiboru...

Ono sto nameravamo jeste da odrzimo protestni skup na lokalitetu Partizanske vode (turisticki centar Zlatibora) koji ce u potpunosti biti miran, afirmativan, pozitivan, poucan za neupucene a sto je najvaznije gledacemo da skrenemo paznju sto veceg broja medija, prisutnih i javnosti uopste. Ono sto nameravamo da pokazemo jeste da zaista postoji drugacije razmisljanje od puske i hajkasenja na jednu od najlepsih zivotinja na nasem podneblju, kao i svih ostalih zivotinja kojima covek ne upravlja a koje nemilosrdno unistava. To je ono protiv cega konstantno usmeno protestvujemo bez ikakvih moguconosti da bilo sta promenimo. Ovo je idealna prilika da ljudima bez stava po pitanju lova pokazemo da u ovoj zemlji postoji alternativa lovu, kao i da lovcima skrenemo paznju na to da vuk niti bilo koja druga divlja zivotinja vise nije sam na ovom svetu. Visi ciljevi su u pitanju!!!

Za sada se ocekuju optimalno 4 autobusa uz uze Srbije sa Beogradom + autobus koji cemo organizovati u Novom Sadu tako da ce se zaista raditi o ozbiljnoj akciji. Trenutno najvise imamo problema u NS zato sto tek treba da se snadjemo sa autobusom. Ipak, nama iz Novog Sada organizatorima busa je najvaznije da saznamo sledece:
Ko namerava da se pridruzi akciji i 04.03. ode na Zlatibor?? Krece se 03.03. oko ponoci tako da smo ujutro 04.03. na Zlatiboru. Buduci da nazalost jos uvek nismo i verovatno necemo uspeti da nadjemo sponzora(e) cena puta ce se kretati sigurno ispod 1000 dinara (nadamo se znatno nize od te cifre), znaci put tamo i nazad. Vracamo se istog dana posto se festa zavrsi. Tamo ce nas cekati obican i sumadijski caj, hranu sami nosimo. NEOPHODNO je da se svako zainteresovan _*STO PRE*_ javi da bi znali koliko zainteresovanih zapravo ima u Novom Sadu kako bismo uz tu vitalnu informaciju obezbedili odgovarajuci prevoz za nas odlazak. _*ZNACI JAVITI SE I POTVRDITI STO PRE NA ADRESU [email protected]!!!! *_Rok za prijave istice u sredu uvece, najkasnije cetvrtak. Ko zeli da se prikljuci ekipama iz BGa, KGa, Cacka, neka mi se takodje javi.

Ispred radne grupe "Vivat Lupus"-a,
Marko Sciban.

P.S. Obavestite o ovome svakome kome imate poverenja da je pravi ljubitelj prirode.

ja
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.03.03.2006. u 21:31 - pre 222 meseci
Je l' bilo šta od ovoga?
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.03.03.2006. u 23:14 - pre 222 meseci
Pa ljudi su jos u putu izgleda.. Bar im je bilo lepo vreme, mogli su da popiju kafu malo prosetaju i superiska...
edit:offtopic

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 05.03.2006. u 13:46 GMT+1]
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.190.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.04.03.2006. u 01:48 - pre 222 meseci
Pa drugovim moji, nista manje nismo dokoni od onih koji ce 3 dana provesti na toj lepoj planini samo sa ciljem da ubiju neko stvorenje, konkretno vuka. Da bi se organizovala hajka za 1500 ljudi treba dosta toga isplanirati i organizovati, potrositi para, a to je brale moj mnogo odvratnije ako to radis sa ciljem da bi nekoga ubio. Sve to govoreci bez razmisljanja kakav se provod pored toga ima. Sve se to moze i bez ubijanja zivotinja. E to cemo upravi mi pokusati da uradimo i bice nas sve vise zato sto je to mnogo zdraviji pogled na svoju okolinu i sebe samoga.

A tebi ako je dokolica planirati izlet gde ces raditi nesto pozitivno ti slobodno pametno trosi svoje vreme na organizaciju necijeg ubijanja ili vec neceg slicnog.
ja
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10896



+1349 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.04.03.2006. u 12:15 - pre 222 meseci
Moj brat je otisao, svaka cast vukovima ja vise ne mogu da postignem da se borim ni za svoja sopstvena prava...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
213.149.120.*



+3 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.04.03.2006. u 13:20 - pre 222 meseci
Time sto je nas stvorila ovakvima kakvi smo, priroda (ili Bog) je vukovima oduzela sva prava.

Mada opet, da imam vremena, pre bih se angazovao oko prava vukova nego gejova i drugih idiotluka koje su danas "in".
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.04.03.2006. u 21:50 - pre 222 meseci
E pa, bili ljudi, napravili festu i lepo se proveli. Vreme je odlicno posluzilo,a i lovci nisu bili previse odbojni.

Jedino je bilo mucno kada su lovci najzad dovezli jednog vuka koga su ulovili, rascerecenog na krovu automobila, sa sirenama ko da idu na svadbu. Neki su imali prilicnih problema da se odrze u uspravnom polozaju, a takmicili su se ko ce da se slika sa mrtvim vukom, ko da ga je svaki po jednom ubio.

Izivljavanje na mrtvoj zivotinji je prevazilazilo sve granice dobrog ukusa.

http://forum.uzice.net/viewtopic.php?p=81146

http://www.uzice.net/dogadjaji/hajka-na-vuka-2006/







[Ovu poruku je menjao broker dana 04.03.2006. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.18.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.05.03.2006. u 00:43 - pre 222 meseci
Nije stvar o pravima vukova, vec o odnosu naseg naroda prema vukovima. Vuk je najsvetija zivotinja i najsvetije bozanstvo starih Srba (Juznih Slovena) zvano Dazbog, najsavrseniji predator u Evropi koji kao i svaka druga zivotinja vrsi selekciju nad bicima nizim od sebe samih. Da vukova ima kao mrava ne bi se mi dizali na ovakvu akciju. Medjutim buduci da ih ima svega nekoliko stotina koji zive u stanistima koja se konstantno unistavaju, da lovci konstantno love divljac koja bi trebala da ucestvuje u lancu ishrane gde je vuk na kraju, laka je racunica zasto ponekad hranu nadje u ovcijim torovima. Cak i tada on nije kriv zato sto je sposoban da preskoci tu jadnu ogradu od tora koja prakticno nizasta ne sluzi. Vuk nikako nema merdevine, kljuc ili vec nesto slicno.
Kada neko sve ovo ima na umu i pritom voli prirodu i zivotinje onda mu nije zao da organizuje jedan ovakav skup koji ce od sada i u buduce stvarati protivtezu ovakvim akcijama koje nas blate i kao ljude i kao narod. Ovakav odnos koji je poslednjih decenija zaziveo izmedju naseg naroda i vuka nikada u istoriji nije postojao. To samo govori dokle smo stigli kao narod. Pravljenje hajki je najgori primer svega toga!

Buduci da je na nama biolozima da to menjamo, uvhatili smo se u kostac sa ovim velikim problemom i necemo odustajati dok se stvari ne svedu na pravo mesto. To jeste dugotrajan proces, ali se isplati. Nista sto vredi i sto je od znacaja ne moze da se uradi za jedan dan. Danas nas je bilo svega 2 autobusa + samostalni ucesnici poput Pedje, ali smo sigurni da ce nas na sledecim akcijama biti mnogo vise od ovoga!!!


ja
 
Odgovor na temu

atinna

Član broj: 60103
Poruke: 58
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.nike.com


Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.05.03.2006. u 00:50 - pre 222 meseci
danas sam gledala na televiziji kako su se fotografisali pored mrtvog vuka i govorili hvalospeve o toj hajci koju su izveli... krajnje odvratno...
odvratno je sto se bave tim hajkama i ubijaju zivotinje, a tek o tom fotografisanju i cerecenju mrtve zivotinje da ne govorim... gomila primitivnih ludaka
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10896



+1349 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.05.03.2006. u 02:46 - pre 222 meseci
Citat:
bukavac: Nije stvar o pravima vukova, vec o odnosu naseg naroda prema vukovima. Vuk je najsvetija zivotinja i najsvetije bozanstvo starih Srba (Juznih Slovena) zvano Dazbog...

Ne bih rekao da je Dazbog bio vuk, Dazbog je bio bog svetlosti. Vuku pripada mitska uloga cuvara sume. Ipak, ja nisam ekspert za ta pitanja, pa ako neko bolje zna nek me slobodno ispravi.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.05.03.2006. u 08:25 - pre 222 meseci
Citat:
bukavac: Nije stvar o pravima vukova, vec o odnosu naseg naroda prema vukovima. Vuk je najsvetija zivotinja i najsvetije bozanstvo starih Srba (Juznih Slovena) zvano Dazbog, najsavrseniji predator u Evropi koji kao i svaka druga zivotinja vrsi selekciju nad bicima nizim od sebe samih.


Mitologija je obilovala kultovima od kojih su najvazniji kult mrtvih i kult vuka koji su u stvari isami prisno vezani. Slovenski bog Dabog je bio gospodar zemaljskog, zastitnik vukova a i sam se pojavljivao u obliku hromog vuka. Pohriscavanjem, njemu je pridodeljena uloga satane, mada to bas i nije odgovarajuce njegovim svojstvima. Smatrano je da su covek u vuk, ista bica samo u razlicitim oblicima. Cak su u samom Svetom Savi pridodeljivane viucje osobine i on je vazio za gospodara vukova.

Citat:
Danas nas je bilo svega 2 autobusa + samostalni ucesnici poput Pedje, ali smo sigurni da ce nas na sledecim akcijama biti mnogo vise od ovoga!!!


Ah, bilo ja nas devetoro, a bilo bi i vise da smo pravovremeno obavesteni :)

 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.05.03.2006. u 12:50 - pre 222 meseci
Molim korisnike koji misle da je ubijanje vukova dobro/korisno/zabavno/potrebno i td. uzdrze komentarisanja u ovoj temi.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 15:24 - pre 222 meseci
@pajaja
A zbog cega da se uzdrzimo??? Zato sto mislimo drugacije???
Muka mi je vise boraca za prava zivotinja... Koja prava zivotinja aman ljudi.. Ljudi su ljudi a zivotinje su zivotinje.. Kome se vise svidjaju zivotinje molim lepo nek ide u sumu i bira drustvo.. Neki ljudi zive od lova, nekima je to zabava u svakom slucaju meni je to skroz ok.. Neko je vec sve to mnogo davno uredio.. POZZ
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.208.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 18:53 - pre 222 meseci
Bas zato sto smo dosta vremena proveli istrazujuci odnose izmedju vuka i naseg slovenskog naroda i iznosimo cinjenicu da je to bila nasa najsvetija zivotinja uoblicena u liku hromog vuka, zvanog Dazbog. Prelaskom u hriscanstvo i dodatnom satanizacijom nase tradicije tokom poslednjih 60 godina doslo je do gubitka svega sto nas je cinilo specificnim.
Sto se tice Stoletove mucnine prema pravima zivotinja, nema ti pomoci. Pre nego sto smo se ovako izopacili, covek je postovao i sebe i ziva bica koja su zivela sa njim. Zato su u pecinama izmedju ostalog i oslikane sve one zivotinje koje si mozda nekada video u novinama ili TVu. To sto ti sebi dodeljujes negu bozansku ulogu i ogradjujes se od zivotinja, jedino moze da se opravda u slucaju da si biljka, bakterija ili vec nesto slicno. Ali reklo bi se da nisi, sto za svoju informaciju znaci da si sisar bas kao i vuk. Imas sve organe kao i one, sve enzime, hormone, krvne sudove,... Stavise on je i mnogo savrseniji od nas jer je pored svega toga sposoban i da prezivi u prirodi, dok bi moderan covek bez struje, tople vode, tv, mobilnog, auta, brzo nestao sa lica planete. Stoga je i on i svako drugo bice vredno divljenja. Covek se kao vrsta mnogo promenuo nagore i time ugrozio kako svoje tako i postojanje mnogih drugih bica na ovoj planeti.
To sto neki ljudi zive od lova je odavno prevazidjena stvar. Trenutno svako moze bez vecih problema sam sebi da odgaji zivotinje za hranu (meso), cime je lov vise ne moze da bude nacin zivota pogotovo u ova novija vremena kada se priroda masovno unistava iz dana u dan. Jednostavno, lov kakav poznaju nase dede vise nije moguc zato sto se o toj istoj divljaci niko nije adekvatno brinuo, veci broj jedinki je redovno ubijan dok je staniste konstantno unistavano. E pa kada se to radi decenijama, neminovno je da dodjemo u situaciju da vise nema zivotinja u prirodi oko nas. A na samom kraju isti ti lovci hoce da ubiju i ono malo predatora sto je ostalo kako bi oni za sebe imali nekoliko desetina grla divljaci. To je odvratno, sebicno i da ne koristim jos gore reci. Nije tu rec o nekakvim pravima, vec o zakonima prirode. Nasa borba se ne zasniva na nekakvom nemoralu, nekoj abnormalnosti vec o necemu sto je primitivni covek znao i postovao, dok moderni covek (jedina zivotinja u figurativnom znacenju) ne da ne postuje vec gazi i po sebi samome.

Ukoliko je neko zainteresovan da se vise ukljuci u nasu inicijativu moze slobodno da mi se javi ma mail i da konkretno pomogne u celoj stvari.
ja
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.208.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 18:59 - pre 222 meseci
Ako vas interesuje reakcija javnosti pogledajte sledece tekstove.


http://www.zivotinjsko-carstvo.com/divljina/zivot%20za%20vuka.php

http://www.novosti.co.yu/code/...est=86201&datum=2006-03-06

http://www.kurir-info.co.yu/dnevne-vesti/SCG-01-06032006.shtml

http://www.uzice.net/dogadjaji/hajka-na-vuka-2006/


ja
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10896



+1349 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 20:15 - pre 222 meseci
Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole: @pajaja
Ljudi su ljudi a zivotinje su zivotinje...

Naucnici kazu da je covek zivotinja iz familije Hominoidea, roda sisari, kategorije kicmenjaci.
Citat:
bukavac: Bas zato sto smo dosta vremena proveli istrazujuci odnose izmedju vuka i naseg slovenskog naroda i iznosimo cinjenicu da je to bila nasa najsvetija zivotinja uoblicena u liku hromog vuka, zvanog Dazbog.

Srbi su za mitsko bice hromog vuka imali posebno ime - Kriveljan, sto je meni stvorilo nedoumicu ko je Dazbog, koju sam naveo nekoliko poruka iznad.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

atinna

Član broj: 60103
Poruke: 58
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.nike.com


Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 22:50 - pre 222 meseci
Citat:
pajaja: Molim korisnike koji misle da je ubijanje vukova dobro/korisno/zabavno/potrebno i td. uzdrze komentarisanja u ovoj temi.


evo opet smora pajejaje koji je sav uzbudio kada je video moj post, ali ne zna kako sada da ga obrise, pa samo kao opominje... e luzeru jadni... ubuduce gledaj da zaobilazis moje postove i pored toga sto si smarac koji po citav dan ovde iscitava ko je sta napisao... IGNORE
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.40.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 23:00 - pre 222 meseci
Ne vidim povod ovakvoj reakciji?! Rekao bih da je pejajeja na nasoj strani time sto je to napisao... no, izgleda da je to nesto interno...

Na stranu svadje, evo jednog teksta iz Glasa Javnosti, ako se ne varam danasnjeg:

Na Zlatibor prošlog vikenda stigli i lovci i članovi udruženja za zaštitu životinja
Hajka na kurjaka i miting za vuka
Jedan vuk platio glavom. Dok je stotine hajkača jurilo zlatiborskim šumama, na trgu u centru održan protest pokreta "Vivat lupus" iz Novog Sada. Kad su se konačno sreli, pale su i teške reči

ZLATIBOR - Uz lovce, na Zlatibor su proteklog vikenda, na tradicionalnu hajku na vukove, prvi put organizovano stigli i članovi nekog od društava za zaštitu životinja. Na trgu u centru Zlatibora održan je svojevrstan miting "podrške vukovima", a protiv hajke, koji se ubrzo na momente pretvorio u žučnu raspravu između lovaca i članova organizacije za zaštitu vukova. Protest je održan u vreme dok su po šumama Zlatibora stotine lovaca hajkača gonile vukove, na radost meštana okolnih sela kojima malo-malo "zamakne" po neka ovca.
Članovi pokreta "Vivat lupus" iz Novog Sada na trg su izneli transparente na kojima je uz vučje slike pisalo "šta sam ja kome skrivio", "ko se boji vuka još", "život vukovima", "podignite ograde, nabavite pse", doneli su i bubnjeve u koje su udarali da probude savest lovaca, izveden je i performans o tome kako to izgleda kada vuk gubi život, a dvoje članova pokreta, jedno u kostimu Crvenkape, a drugo prerušeno u vuka, grlili su se pred posmatračima.
Ko je u pravu

Zaklano 40 ovaca
Jovo Bojić, predsednik Lovačkog udruženja u Požegi, na položaju sa kog je Čavlovac gledao kao na dlanu, pričao je:
- Našem kolegi lovcu, tamo iza šume, vuk je preskočio ogradu i upao u tor, ali su ovce, srećom, bile u štali. U Semegnjevu, vukovi su juče upali u tor, žena je jedva ovce odbranila motkom...
- Istina je, vukovi su ovih dana napravili haos po Semegnjevu. Zaklali su zimus u ovom kraju 40 ovaca. Prošle nedelje, u Čavlovcu je bio sve trag do traga od vukova, namnožili su se, nema prasadi od divljih svinja po šumi zimus, nema jelenske divljači - potvrđivao je priče o vučjoj napasti i Dobrisav Bućić, predsednik LU "Zlatibor" iz Čajetine.




Uskoro su stigli i lovci, pa je na trgu počela rasprava ko je u pravu - članovi pokreta za zaštitu, lovci ili seljaci po okolnim selima koji se stalno žale na vukove i teško uspevaju da račune za vučje gozbe po torovima naplate od države.
- Hajke su tradicija ovog naroda, a, uostalom, i kad je hajka ulovila vuka - branili su se lovci.
- Vi ujutru izljubite svoju decu pa odete u šumu da odstrelite nečiju majku - napadali su članovi pokreta, branioci vukova.
- Vukovi u Srbiji nisu ugrožena vrsta, njihov broj treba redukovati na optimalan i to iz preventivnih razloga. Ako se oni namnože više no što treba, uništiće ostalu divljač u šumi, a to nije dobro - nisu se dali lovci.
- Prošle godine, u susednom selu, vukovi su za noć zaklali čoveku 46 ovaca, a on je od države jedva iskamčio 20.000 dinara odštete - pričao je jedan lovac.
- U tom slučaju, treba stisnuti državu, a ne vukove u šumi... - bio je stav pokreta "Vivat lupus".
- Cilj nam je da pokažemo da postoje i druga rešenja, recimo nabavljanje pasa koji će čuvati torove i ovce, pravljenje boljih ograda, a ne samo ubijanje vukova. Ovakve hajke su ružna slika našeg mentaliteta. Ne smatramo mi da je vuk ugrožena vrsta u Srbiji, međutim, ne treba sebi da dozvolimo da nešto izgubimo, a da tek onda da shvatimo koliko to vredi - objašnjavao je na trgu Milovan Ilić, član pokreta "Vivat lupus".
Dragan Vasiljević, jedan od najpoznatijih zlatiborskih lovaca, nije bio previše oduševljen akcijom pokreta iz Novog Sada. Ne zato što Vasiljević ne voli vukove i ne poznaje ih.
Zasede
- Šteta je što ovakve akcije vode ljudi sa malo znanja o vuku i što one prevashodno služe za dizanje medijske prašine. Istina je da hajke ne ugrožavaju vuka, a to potvrđuje i podatak da je za poslednje 24 godine u hajkama na ovom terenu odstreljeno samo sedam vukova. Istina je i da je vuk na ovom području u ekspanziji, da nije ugrožena vrsta, i da neće biti dobro ako njihov broj eksplodira. Onda je to opasnost po svu ostalu divljač u lovištima - pričao je na trgu Vasiljević.
Za to vreme, po zlatiborskim gudurama hajka je išla uobičajenim tokom. Hajkači su jutrom krenuli od Semegnjeva, Ribnice, Jablanice, od centra Zlatibora, a obruč oko vukova stezao se u šumi Čavlovac gde su vukove čekale zasede. U jednoj bio je i Mirko Mimović iz Gornjeg Milanovca koji je u hajku stigao sa - štakama.
Za sve kriv krušikov "king"
Predveče, Zlatiborom je pukla vest da je hajka ulovila vuka i da će lovac s trofejom uskoro stići na trg kraj jezerceta. Brzo je tu počeo da se okuplja svet, stigli su i članovi pokreta za zaštitu vuka, koji su ponovo počeli da udaraju u bubnjeve ne bi li uticali na savest lovaca. Kad je vuk na krovu "juga" pristigao u centar, sav narod okupio se da ga vidi, dok su branioci vuka ostali sami na drugom kraju trga.
Zadovoljni lovac Duško Gogić sa Zlatibora prepričavao je kako mu je vuk iskočio na nišan.
- Bio sam ispod Čavlovca, na Rzavu, kad se pojavio. Nije bio u čoporu. Digao sam pušku i oborio ga jednim metkom, krušikovim "kingom", nije ni mrdnuo. Ovo mi je prvi vuk u lovačkoj karijeri...
Izvor: Glas javnosti


ja
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.29.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 23:05 - pre 222 meseci
Citat:
pctel: Naucnici kazu da je covek zivotinja iz familije Hominoidea, roda sisari, kategorije kicmenjaci.

Tacno!! Stim da su ljudi jedina svesna bica sa moci rasudjivanja, pa ih onda naucnici svrstavaju u ljude a ne u zivotinje!!!
Mislim da je sasvim ok organizovati hajku na vukove, jel su oni stetocine, a sa druge strane samo netreba preterati u tome, i istrebljavati zivotinje, to je poenta!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

atinna

Član broj: 60103
Poruke: 58
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.nike.com


Profil

icon Re: Zlatibor 04.03.2006.06.03.2006. u 23:11 - pre 222 meseci
ako stavim na stranu to da je tzv. pajaja opsednut izigravanjem velikog brata koji ima moc delete, opet mi bode oci njegovo UPOZORENJE sta se ne bi trebalo pisati...
ovo je diskusija, i da bi se razvila diskusija mora biti vise "suprotstavljenih" misljenja...
ja sam vec iznela stav po pitanju ove teme, ali me isto tako interesuje da procitam sta kaze "druga strana"...
ali big brother pajaja je zamislio da ovo bude jednobrazno, oglas za odlazak na zlatibor, bez dalje price zbog cega neki ljudi zele otici tamo, a zbog cega neki ne zele otici...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zlatibor 04.03.2006.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7011 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.