Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina paraglajdera ili deltaplana?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?

[ Pregleda: 13394 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Kupovina paraglajdera ili deltaplana?23.03.2006. u 21:41 - pre 219 meseci
Jel moze neko da mi predlozi sta da kupim paraglajder ili deltaplan. Koje su prednosti i mane i jednog i drugog.
Hvala
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?23.03.2006. u 23:42 - pre 219 meseci
Sa paraglajderom se lakše gine, ako Ti to nešto znači. Mada, činjenica da želiš da letiš govori da ekstremnost ne predstavlja problem za Tebe. Takođe, paraglajder je malo osetljiviji na vremenske uslove (jak vetar i tome slično).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Taykun

Član broj: 21915
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?24.03.2006. u 17:15 - pre 219 meseci
Samo mi nije jasno sta podrazumevas pod deltaplan?,verovatno mislis na hangglider-a odnosno zmaja...
Ja sam ranije bio podrgrejan za paragliding i hanggliding ali sam vrlo brzo odustao.Razlog naravno cena opreme (bez 1500 evra minumum nema sta da trazis...)
Paraglajder ima tu prednost sto moze da se spakuje u ranac,ranac na ledja i pravac uzletiste.
Hangglider je komplikovan jer se konstrukcija sastoji od (dur)aluminijumskih cevi i sajli koje ne mozes da stavis u ranac ,vec ti trebaju kola za transport na uzletiste,plus svaki put moras da ga sastavljas/rastavljas...
Ali hangglider ima mnogo vecu brzinu u letu od paraglidera i kao sto Storm48 rece paraglider je osetljiv na jaci vetar(krilo moze da se zguzva i uplete sa sistemom veza)

Ipak kod nas ima uglavnom pilota paraglider-a dok onih koji koriste hangglider ima da ih mozes izbrojati na prste jedne ruke.
Prosle godine je bilo svetsko prvenstvo u preciznom sletanju u Niskoj Banji evo slika:
http://www.pga2005.org.yu/tak/1dan/index.htm
http://www.pga2005.org.yu/tak/Take_offs/index.htm
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?25.03.2006. u 20:53 - pre 219 meseci
Da, kada sam rekao deltaplan mislio sam na hangglider. Spreman sam da izdvojim oko 2000 evra za opremu. Hoces da kazes da je hangglider bezbjedniji? Ja sam vise zainteresovan za hangglider. Zasto ima vise ljudi koji lete na paraglajderu nego na
hangglider-u. Je li bas zbog transporta ili je nesto drugo u pitanju?
 
Odgovor na temu

Taykun

Član broj: 21915
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?25.03.2006. u 22:34 - pre 219 meseci
Hang je mozda bezbedniji sa aspekta cvrstine letelice ali "razvija" mnogo vece brzine u letu pa je sa te strane "opasniji" za neiskusne.
Ne znam sada tacno cenu ali mislim da je hang ipak i skuplji od paraglidera,zatim komplikovaniji transport i tezi je za upravljanje od paraglidera.
evo ti link gde imas jednog naseg coveka koji se bavi time,leteo je u Vrscu i on je dobro objasnio prednosti i mane hanga u odnosu na paraglidera,pitaj njega za konkretnije infose gde, sta i kako...
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=46010
pozdrav....
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?26.03.2006. u 20:11 - pre 219 meseci
Hvala na objasnjenjima
 
Odgovor na temu

bizartrulez
bizart rulez

Član broj: 134610
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 13:10 - pre 208 meseci
bok taykun....ovdje bizart. vidim da se dosta razumiješ u paraglajderstvo pa da ne duljim. da li znaš na kojim adresama sve mogu da kupim paraglajder. molim te!!! več sam dosta toga prosurfo a niam naišo na ništa konkretnoga...
pozdrav javi!!!
 
Odgovor na temu

bizartrulez
bizart rulez

Član broj: 134610
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 13:11 - pre 208 meseci
ja mislim paraglajder. ali samo ne znam gdi da ga kupim. ako netko zna molim vas da javite...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 15:03 - pre 208 meseci
naravno, na to pitanje gde kupiti odgovorite na pp
sumnajm da je taj koga pitas uklucio pracenje ove teme kako bi znao da ga nesto pitas
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 15:16 - pre 208 meseci
Je li, a jel zna neko bar otprilike posto je ono sto oni zovu ultralight airplane, znaci taj hangglider sa konstrukcijom i motorom, ako ima da se kupi gotovo, a koliko je u samogradnji. I ako moze neka orijentaciona cena za balon sa toplim vazduhom i ima li to uopste ovde.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 15:33 - pre 208 meseci
To se zove jednostavno "zmaj"

A košta "od xxxx do xxxxx". Top modeli mogu da dostignu i celih 50000 evra (nema suvišnih nula), a jeftiniji primerci (novi) se mogu naći za par hiljada do 15-20 hiljada, u zavisnosti od... mnogo faktora je u pitanju.

Zavisi šta od njega očekuješ - pouzdanost, veće visine, akrobatsko letenje, vožnju putnika...

Što se balona tiče, tu već nisam potkovan.

pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 18:21 - pre 208 meseci
Pozdrav,

da, prica o motornom zmaju pocinje od objektivnih 5000 (postoje o opcije sa ponudama od 3000 pa navise ali mislim da se sve opet zavrsava na toj pomenutoj cifri, a kako rece Storm, zavrti se i znacajno jace, i ne primetis kad pocnes da radis samo za tako nesto....sve ima svoje, MIG21 se prodaje u letnom stanju za 10-ak hiljada dolara ali za 45 minuta ekonomskog leta spali 2,5 tone goriva, ako letis iznad zvuka za sta je i predvidjen, neces za 45 vec za 17 minuta spaliti svo to gorivo...a nije skup za pazariti ga.....;)
 
Odgovor na temu

Taykun

Član broj: 21915
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 18:23 - pre 208 meseci
Zdravo,
Najbolje je da skoknes do Slovenije,kod njih ima dobre ponude,evo pogledaj ovaj link ,
ne znam da li je reklamiranje ili ne...
A ovde imas spisak linkova gde mozes da vidis gde sve u okruzenju mozes da nabavis opremu(Austrija,Nemacka,Ceska...)
http://www.extreme.org.ba/paraglajding/oprema.html
poz...
 
Odgovor na temu

Jolex
Beograd

Član broj: 43826
Poruke: 7
*.101.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?17.02.2007. u 20:20 - pre 208 meseci
Paraglajdingom se bavim od 98. godine. Ako zelis da letis (sleces i poleces) priblizno kao ptica, da budes slobodan u letu i da imas nebrojeno vise terena za letenje onda je paraglajding bolji izbor. Po nekim misljenjima paraglajding cak nije ni ekstremni sport iako naravno ima nezgoda i sa fatalnim posledicama. Uuuvveekk je u pitanju ljudski faktor (neznanje, losa procena, neadekvatno reagovanje, neiskustvo...) tako da tvrdnje tipa ovo je opasnije od onoga ne stoje. Zadnjih godina ovaj sport je stavljen pod slovo zakona tako da ako zelis ozbiljno da letis moras imati dozvolu pilota paraglajdera i pristupiti nekom klubu.
U Srbiji nema mnogo letaca ali pokrivenost klubovima je solidna, pa mozes kontaktirati najblizi klub i dobiti sve informacije iz prve ruke. Sve ostalo je puka improvizacija sto u slucaju cak i opredeljenja za letenje nije dobro.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina paraglajdera ili deltaplana?

[ Pregleda: 13394 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.