Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stop represiji nad navijačima ! ! !

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64725 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !17.06.2006. u 22:58 - pre 217 meseci
Citat:
ventura: Voleo bih da vas obuku u policijske uniforme i pošalju na utakmicu, pa baš da vidim kako bi vi reagovali u toj situaciji..


E ovako.
Izazvao bi masovnu tuču sa kolegama maloumnicima, jer nemamo šta da radimo, jer smo iz rasformiranog JSO (jedinica ne za specijalne operacije nego za terorizam, silovanje, ubijanje, klanje, mislim to su te specijalne operacije u slobodnom prevodu) i željni smo tuče makar na pogled ispod obrve, jer to vredja našu čast i naš ponos.
Zaleteli bi se sa kolegama na uzjurenu masu koja je, ha igrom slučaja bila toliko nekulturna i rekla mi Jebem ti mater, a tada bi zbog tog jednog čoveka razlupao celu tribini (što nam je uža specijalnost na fud. utakmicama) , razvalio bi od batina i dečka od 15 godina koji je pio sok sa ćaletom dole, prebio bi starijeg čovek jer nisam mogao da prodjem od njega da dalje tabam huligane, zatim bi ih saterao u neki mali ćoaš i nas 300 u hali nauružani do zuba, sa pancirima i pod punom ratnom opremom nasrnuo na ljude u šrocevima i majicama, koji bi bili bez ičega. Potom kada bi im otvarao lobanje i pravio frakture lobanja, zatim bi im na sve to i na jednu onesvešćenu ženu bacio jedan sladak suzavac, a ja stavio gas masku i nastavio da ih bijem..... AAAAAAAAAAAA do SMRTIII DA IH BIIIJEEEEEMMMM AAAAAA TO MI JE U KRVIIIIII


Eto dragi Ventura šta bi radio, to ti je tipično razmišljanje jednog debila iz Žandarmerije.


P.S. To da su bacali kese sa urinom nije tačno i najobičnija laž da bi se policija opravdala, postoje kamere koje to potvrdjuju, od početka pa do kraja utakmice se tribina snima (i to od strane policije i od privatnog obezbedjenja timova) tako da manite se te priče. Jer kao prvo ti ni najgluplju kesu ne možeš da uneseš u pionir, kao ni naravnosrpske zastave...
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !17.06.2006. u 23:28 - pre 217 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Kako volim kada neko ovako prica a nije upoznat sa situacijom i sa stvarima koje su desavaju....ccc...

Ma jeste, ti si vodja navijaca Millwall-a...

Mnogo demagogises, ja pricam o jednoj vrlo konkretnoj stvari u svom postu, a ti mi navodis linkove kako je neki fan Cardiff City-ja popio zabranu ulaska i Millwall. Mislim, ej... Englezi su izmedju ostalog "resili" problem huliganizma tako sto su preseljeni u trece/cetvrte divizije da divljaju po stadionima Cardiffa, Millwolla i slicnih... A mi pricamo o intervenciji na derbiju Zvezda-Partizan.

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !17.06.2006. u 23:31 - pre 217 meseci
Aman pricam o tome da policija itekako tuce navijace u inostranstvu... To sto svi misle da je drugacija situacija su u velikoj zabludi, look outside the box for a moment please.....
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 00:00 - pre 217 meseci
Citat:
He gave Stephens a 200-hour community service order, a £500 fine and £300 costs.


Kod nas bi se pre samoubili da pre nego da ih neko vidi kako kose travu na Trgu republike :)
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 02:04 - pre 217 meseci
@ Ventura

Ti očigledno ne kapiraš šta je prekomerna upotreba sile. Navešću ti jedan slikovit primer iz ne tako davne istorije. (namerno pišem neutralno da bi se izbegla politička off-topic diskusija)

Dakle, imamo sledeću situaciju. U jednom selu, nastanjenom pretežno življem nacionalnosti "A", pojavili su se teroristi iste nacionalnosti koji su izvršili oružani napad na policijsku patrolu, čiji su pripadnici mahom nacionalnosti "B".

Umesto da pošalje vod antiteroristike jedinice specijalizovane za obračun sa tim sojem zlikovaca, vojska/policija koju mahom čine pripadnici nacionalnosti "B" opkoljava celo selo i počinje da ga bombarduje do iznemoglosti. Nakon izvesnog vremena, prestaju sa vatrom i putem razglasa se obraćaju seljanima da izađu iz svojih domova sa rukama podignutim uvis. Svi koji su to poslušani bivaju streljani. Ostali, koji nisu smeli/hteli da izađu iz podruma bivaju živi spaljeni.

To je prekomerna upotreba sile, a naša policija je izuzetno sklona tome.

E, sad, što se tiče navijača i huligana. Postoji zakon o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama, samo je problem što se on ne primenjuje! Striktnom primenom tog zakona bi:
1) gomila okorelih huligana i nasilnika bila iza rešetaka na odsluženju višegodišnjih zatvorskih kazni, a samim tim ne bi bili u prilici da narušavaju javni red i mir na sportskim manifestacijama. Uz to ide i doživotna zabrana ulaska na stadion i prisustvovanje sportskim priredbama.
2) oni koji su pravili manje probleme ili oni za koje ne postoje dovoljno validni dokazi za robiju, popili zabranu ulaska na stadion (npr. 5 godina).

Primenom navedenih mera stadioni i sportske dvorane bi postali daleko bezbedniji, pa bi se i struktura posetilaca promenila na bolje. Policija u tom slučaju ne bi imala nikakve potrebe da sprovodi ovako sumanute metode represije.

Međutim, problem je što policiju i žandarmeriju mahom čine primitivci i nasilnici koji su gotovo isti kao i huligani. Iluzorno je očekivati od takvih ljudi da primenjuju neke sofisticirane mere za suzbijanje nasilja. To je previše komplikovano za njih. Mnogo im je lakše da krenu da leše sve od reda, pa makar i izazvali stampedo u kome će nastradati gomila nedužnih ljudi.

Znači, postoji način da se stvari dovedu u red, ali nažalost ne postoji volja da se to učini.
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 02:09 - pre 217 meseci
Citat:
McKracken: Kod nas bi se pre samoubili da pre nego da ih neko vidi kako kose travu na Trgu republike :)

Pazi, ja mislim da bi idealna kazna za njih bila da skidaju/gule žvake sa trotoara, a da pritom budu u pratnji službenih lica, vezani lisicama kako ne bi mogli da pobegnu. Em bi grad bio čistiji i lepši em bi se ti divljaci kaznili na pravi način.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 09:12 - pre 217 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Aman pricam o tome da policija itekako tuce navijace u inostranstvu... To sto svi misle da je drugacija situacija su u velikoj zabludi, look outside the box for a moment please.....

Brate, svako znaci prica svoju pricu... Ti si jednostavno prestao da citas sta neko pise u postu, samo cepas svoje, a?

Vidi, naravno da policija mlati navijace preko. Da li sam ja igde napisao drugacije?! Ajde, sad mi lepo citiraj recenicu gde ja kazem da policija NE BIJE navijace u inostranstvu, da li si normalan?

Dakle, specijalno za g.Miskovica da ponovim jos jednom o cemu se prica, evo boldovacu pa mozda ovaj put procitas:

Problem sporadicnih incidenata na utakmicama visokog rizika se NE resava masakrom celog stadiona! Ili citaj sta pisem, ili bre batali...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 09:56 - pre 217 meseci
Chill boccio, ako nemas zivaca da prihvatis da nisi u pravu zaobidji raspravu ;)

Citat:
Vidi, naravno da policija mlati navijace preko. Da li sam ja igde napisao drugacije?!


Rekao si, evo i gde:

Citat:
Izgleda da smo mi jedna od retkih zemalja u evropi gde se huliganstvo i dalje "neguje", mozda ostadose jos grci i pokoja zemljica, ne mogu bas da kazem da sa ushicenoscu pratim tu scenu... Ali dok je i bilo prisutno na stadionima sirom evrope (engleska, italija, nemacka), policija skoro nikad nije reagovala na ovakve situacije masovnim pokoljem. Huliganstvo se cak ni u Engleskoj devedesetih nije resavalo tako sto je policija tukla ceo stadion.


Prvo kazes da uopste ne pratis tu scenu a ne potrudis se ni da malo progooglas i raspitas se a onda branis svoje stavove ko da si bio na svakoj utakmici u poslednjih 15 godina. Jedonstavno rekao si da huliganstva vise nema u evropi osim u Grckoj i Turskoj mozda, decko da li si ti svestan sta pricas? :) Eh da, ako nisi shvatio, navijac nije isto sto i hooligan, znaci ja nisam ovim rekao da policija tuce navijace vec hooligane i da oni itekako postoje u Evropi.

Citat:
Problem sporadicnih incidenata na utakmicama visokog rizika se NE resava masakrom celog stadiona!


Kog celog stadiona? Kojih sporadicnih inicidenata? Da li si svestan sta pricas i sta se podrazumeva pod incidentom? Gde si ti video da je policija tukla ceo stadion? Ono sto je bio u pioniru jeste cista namerna provokacija Zvezdinih navijaca koji su planirali da naprave incidente i da se za to kazni Partizan a sve iz nekog bolesnig revolta prema istom jer nije bilo karata u slobodnoj prodaji dve nedelej pred utakmicu niti je Zvezda dobila odredjenu kolicinu za "svoje navijace".
To ce istraga pokazati a i vreme jer su ovo informacije koje su proverene i poticu iz navijackih krugova (jadan drug koji je bio u pioniru).

Inace zvezdini navijači su u startu narušili Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim borilištima bacanjem baklji i topovskih udara na parket dvorane. Na poluvremenu kese i prezervativi su napunjeni mokraćom, a prva je doletela u pravcu košarkaša Partizana na zagrevanju. Za ovo postoji video snimak.

Navijači Crvene zvezde su se , njih oko 150, okupili pre utakmice u parku kod Vukovog spomenika. U pranji Brigade policije SUP u Beogradu i policajca OUP Palilula stiglu su do "Pionira" gde ih je preuzela žandarmerija. Incidenata nije bilo, sve dok u prvom poluvremenu "delije" nisu bacile upaljenu navijačku baklju i dva topovska udara.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 18.06.2006. u 11:21 GMT+1]
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.169.*



+6455 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 10:20 - pre 217 meseci
Citat:
Buum:
Ti očigledno ne kapiraš šta je prekomerna upotreba sile. ...

...Znači, postoji način da se stvari dovedu u red, ali nažalost ne postoji volja da se to učini.


Da bi te bajke i basne o kojima pričaš mogle da se primenjuju, nama mora da se reformiše pola države... A šta do tada da radimo? Najbolje da pustimo huligane da divljaju i rade šta hoćei kako hoće...

U državi sa ovoliko korumpiranim sudstvom, gde se za ubistvo dobija par godina zatvora, a za oružanu pljačku kladionice uslovna kazna na 3 godine, koja se nakon intervencije advokata spusti na dve, ti očekuješ da neki huligan bude osuđen na višegodišnju zatvorsku kaznu...

Izvini, ali samo da te podsetim, Srbija nije UK.

Tu huligani, iliti navijači kako oni sebe nazivaju mogu da se uporede sa krdom volova... Kada krdo volova nasrne na tebe, kako ćeš ti njima objasniti da ne treba da nasrću na tebe, i jedni na druge? Pa volovi ne razumeju nijedan drugi jezik, osim jezik motke, i to policija mora da koristi kao jedino stredstvo kada drugo ne postoji...

A inače, ne smatram uopšte da policija prekomerno koristi silu... Po mom mišljenju koristi je i premalo... Mlakonje su... Voleo bi da je iz ovog skorašnjeg nereda izašlo bar 50 unakaženih navijača, kojima će 20 ostati trajne posledice... Pa na sledećem neredu isto toliko... Pa opet isto toliko... Pa će onda konačno ta stoka da skapira da je matematički sigurno da će biti unakaženi za ceo život budu li i dalje pravili sranja. Volu ne možeš objasniti to drugačije.

 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 10:30 - pre 217 meseci
Heh, evo i ovo da kazem. :D
Slazem se za Dankom 101% ;)
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 10:43 - pre 217 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Chill boccio, ako nemas zivaca da prihvatis da nisi u pravu zaobidji raspravu ;)
pffff

Cek, ti ovo nazivas raspravom? Ovo je cisto skupstinsko demagogisanje sa tvoje strane, da si ti meni ziv i zdrav...
Citat:
Slobodan Miskovic:
Eh da, ako nisi shvatio, navijac nije isto sto i hooligan, znaci ja nisam ovim rekao da policija tuce navijace vec hooligane

Jel? Cek da vidimo sta si rekao:
Citat:
Slobodan Miskovic: Aman pricam o tome da policija itekako tuce navijace u inostranstvu... To sto svi misle da je drugacija situacija su u velikoj zabludi, look outside the box for a moment please.....

:))))))))))))))) Eto, toliko o tvojim raspravama...

Citat:
Slobodan Miskovic:
Rekao si, evo i gde:
Citat:
boccio:
Citat:
Izgleda da smo mi jedna od retkih zemalja u evropi gde se huliganstvo i dalje "neguje", mozda ostadose jos grci i pokoja zemljica, ne mogu bas da kazem da sa ushicenoscu pratim tu scenu... Ali dok je i bilo prisutno na stadionima sirom evrope (engleska, italija, nemacka), policija skoro nikad nije reagovala na ovakve situacije masovnim pokoljem. Huliganstvo se cak ni u Engleskoj devedesetih nije resavalo tako sto je policija tukla ceo stadion.

Prvo kazes da uopste ne pratis tu scenu a ne potrudis se ni da malo progooglas i raspitas se a onda branis svoje stavove ko da si bio na svakoj utakmici u poslednjih 15 godina. Jedonstavno rekao si da huliganstva vise nema u evropi osim u Grckoj i Turskoj mozda, decko da li si ti svestan sta pricas? :)

:)) Pa? Sta ti nije jasno? Da, masovnog huliganstva na utakmicama prvih liga koje posecuje 50-60.000 ljudi zaista vise nema u Engleskoj, Italiji i Nemackoj. Sta ima nejasno u toj izjavi? Hoces na engleskom i italijanskom prevod :) Ja nisam rekao da huliganstvo kao takvo ne postoji uopste, nego da nije prisutno na stadionima - misleci na prvoligase.

I kod nas me zaista zabole da li ce Posavac iz Boljevaca i Bombarderi iz Male Mostanice da naprave hooliganski pokolj na stadionu u Becmenu, hocu bre kad odem na derbi da mogu mirno da gledam!!!
Citat:
Slobodan Miskovic:
Kog celog stadiona? Kojih sporadicnih inicidenata? Da li si svestan sta pricas i sta se podrazumeva pod incidentom?

Pod sporadicnim (lokalnim) incidentima podrazumevam:
- 6 i po pokidanih stolica
- verbalne provokacije upucene zandarmeriji
- bacanje tih famoznih kesa sa mokracom
- sitne "carke" i fizicke kontakte malih/manjih grupica

Daleko od toga da na ovo NE TREBA reagovati. Itekako da treba. Ali da zandarmerija krene u akciju Srpski Hejsel 2006?!?!?
Citat:
Slobodan Miskovic:
Ono sto je bio u pioniru jeste cista namerna provokacija Zvezdinih navijaca koji su planirali da naprave incidente i da se za to kazni Partizan

Mislim, sta reci... Poceo si da dajes slicne izjave kao i tvoj imenjak, kojeg smo 10 godina slusali kako je policija opravdano intervenisala i masakrirala narod. Cak i ista upotreba reci. blablabla provokacija blablabla namera blablabla incident...

Posto si ti evo, evropski covek, ajde mi reci kada si poslednji put video slicnu scenu na VECIM utakmicama:
- Navijaci tima A u prilicno emocijama nabijenoj utakmici provociraju navijace i igrace tima B: bacaju upaljace, metalni novac, banane i slicno po terenu, verbalno provociraju policiju i protivnicke navijace, izbijaju sitne carke na i oko stadiona.
- Policija ulece na tribinu, opkoljava sve, bez ikakve namere da tribinu isprazni, vec sa ociglednom namerom da pobije sve sto mrda. Ograda puca, ljudi padaju na parket, krv na sve strane, haos potpuni...

Vide li ti tako nesto lately? Ajde, posto ja nisam upucen...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ravangrad.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 10:49 - pre 217 meseci
Moje misljenje je da treba indentifikovati ljude koji su problematicni i strpati ih ili u ludnicu ili u zatvor. Pa ne moze 30 000 ludi biti problematicno. Problem je sto nasa policija nezna resiti problem, anece da pita one koji su taj problem relativno uspesno resili.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 11:02 - pre 217 meseci
Citat:
Cek, ti ovo nazivas raspravom? Ovo je cisto skupstinsko demagogisanje sa tvoje strane, da si ti meni ziv i zdrav...


Pa dobro, ti nazovi kako hoces, nije uopste poenta u tome. Ako je to za tebe demagogija onda i ti u njoj ucestvujes odgovarajuci. ;)

Citat:
Eto, toliko o tvojim raspravama...


Ne izvrci i na ubacuj citate iz odvojenih poruka. Ruzno je i jadno da na taj nacin hoces da postignes argumentovanu diskusiju.

Citat:
Pa? Sta ti nije jasno? Da, masovnog huliganstva na utakmicama prvih liga koje posecuje 50-60.000 ljudi zaista vise nema u Engleskoj, Italiji i Nemackoj. Sta ima nejasno u toj izjavi?


Hahahahah, da li si ti decko normalan, da li si bio na nekom derbiju van Srbijice? LOL
Evo iz prve ruke, bio sam na derbiju Roma - Lacio, poginuo je navijac Rome, znaci izboli ga nozem + sto je cela tribina gde su bili navijaci Rome bila opasana karabinjerima a posle utakmice su ih tukli ko najvecu stoku, oko stadiona je bio haos i mnogo ljudi je povredjeno.
Drugi primer, utakmica Inter - Milan, pobeda Milana, golman Milana za vreme utakmice pogodjen bakljom u glavu, na tribinama opsta tuca navijaca Intera i policije, posle utakmice neredi na ulicama.

Ima jos mali milion slicnih incidenata, eto recimo bas u Perudji, gde sam ja vio, intertoto kup, perudja i neki irci igrali, haos u centru, policija ubila boga u ovim ircima, znaci nisu ljudi mogli da gledaju kako su ih izgazili.

Citat:
Pod sporadicnim (lokalnim) incidentima podrazumevam:
- 6 i po pokidanih stolica
- verbalne provokacije upucene zandarmeriji
- bacanje tih famoznih kesa sa mokracom
- sitne "carke" i fizicke kontakte malih/manjih grupica


Lol, stvarno lol, pa da li si ti svestan da je ta grupa "navijaca" vec prilikom prvog incidanda prestala da bude grupa navijaca? Znaci po zakonu policija je tukla kriminalce i prekrsioce zakona jer su se nalazili u grupi koja nije mogla da bude kontrolisana od strane policije a nije to mogla jer je ta ista grupa gadjala policiju stolicama koje su pre toga otkinuli iz objekta koji nije njihovo vlasnistvo.

Citat:
Daleko od toga da na ovo NE TREBA reagovati. Itekako da treba.


A kazi mi kako treba reagovati kada ispred sebe imas gomilu koja nista ne slusa i namerno provocira, alo bre, namerno provocira i gadja te stolicama i protiv pozarnim aparatom?!

Citat:
Poceo si da dajes slicne izjave kao i tvoj imenjak, kojeg smo 10 godina slusali kako je policija opravdano intervenisala i masakrirala narod. Cak i ista upotreba reci. blablabla provokacija blablabla namera blablabla incident...


Aman, gde sam to pogresio u izjavi?!

Citat:
Posto si ti evo, evropski covek, ajde mi reci kada si poslednji put video slicnu scenu na VECIM utakmicama:
- Navijaci tima A u prilicno emocijama nabijenoj utakmici provociraju navijace i igrace tima B: bacaju upaljace, metalni novac, banane i slicno po terenu, verbalno provociraju policiju i protivnicke navijace, izbijaju sitne carke na i oko stadiona.
- Policija ulece na tribinu, opkoljava sve, bez ikakve namere da tribinu isprazni, vec sa ociglednom namerom da pobije sve sto mrda. Ograda puca, ljudi padaju na parket, krv na sve strane, haos potpuni...

Vide li ti tako nesto lately? Ajde, posto ja nisam upucen...


Eno procitaj gore, dao sam ti dva primera iz Italije od kojih sam na jednom bio licno prisutan.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 11:12 - pre 217 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ne izvrci i na ubacuj citate iz odvojenih poruka. Ruzno je i jadno da na taj nacin hoces da postignes argumentovanu diskusiju.

O cemu ti pricas? Ja uopste tvoje izjave nisam izvlacio iz konteksta, a to sto ti u jednoj poruci pricas da policija najnormalnije bije navijace, a vec u sledecoj kako to NE radi - to je tvoj problem, ne moj :) I to je savrseno argumentovana diskusija. Zao mi je sto sam dovodis sebe u protivrecnost.

Ajde ovako, da se fokusiramo na srz problema, inace ode ovo u qrac. A to je ova izjava:
Citat:
Slobodan Miskovic:Ono sto je bio u pioniru jeste cista namerna provokacija Zvezdinih navijaca koji su planirali da naprave incidente i da se za to kazni Partizan a sve iz nekog bolesnig revolta prema istom jer nije bilo karata u slobodnoj prodaji dve nedelej pred utakmicu niti je Zvezda dobila odredjenu kolicinu za "svoje navijace".
To ce istraga pokazati a i vreme jer su ovo informacije koje su proverene i poticu iz navijackih krugova (jadan drug koji je bio u pioniru).

Dobro, ostavimo izvore Kurira po strani :) Ali, uzmimo u predpostavku da je ovo sto kazes tacno. Iskreno, uopste me ne bi zacudilo da to i JESTE tako, ali to tek treba dokazati, jel'te?

Pitanje: Ukoliko je postojala osnovana namera da se napravi veliki incident na utakmici, da li je nekako normalno da policija:
a) Isprazni tribinu na kojoj se nalaze navijaci/huligani/prekrsioci zakona uz neminovnu upotrebu sile (jer sumnjam da bi izasli tek na lepe oci)
b) Da masakrira sve sto mrda bez IKAKVE NAMERE da se tribina isprazni - sto direktno implicira da im nije bio cilj da USPOSTAVE RED, nego da IZMASAKRIRAJU sve sto se na toj tribini nalazi. Da nije tako - ne bi sabijali ljude prema ogradi (koja je usled toga popustila i ljudi popadali dole), nego bi ih gurali ka izlazu.

Dakle, to je poenta ovog topica (odnosno bar onoga sto ja pisem ovde) - da li je policija upotrebila PREKOMERNU silu, sa jasnom namerom da masakrira, a ne da uspostavi red! A pustite price da li su bacali kurtone ili nisu, to je sporedno. Ako nasa policija 2006.te godine nije u stanju da kamerama identifikuje doticne pojedince i podnese to kao dokaz u krivicnom postupku, onda koja je poenta svega ovoga? Premlatiti 10.000 ljudi jer su desetorica pisala u kurtone?!


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 11:22 - pre 217 meseci
Citat:
O cemu ti pricas? Ja uopste tvoje izjave nisam izvlacio iz konteksta, a to sto ti u jednoj poruci pricas da policija najnormalnije bije navijace, a vec u sledecoj kako to NE radi - to je tvoj problem, ne moj :) I to je savrseno argumentovana diskusija. Zao mi je sto sam dovodis sebe u protivrecnost.


Ne ne, to su dve odvojene poruke i to povezane da malo bolje razmisljas shvatio bi da sam prvo rekao navijace a da sam nakon toga rekao da navijaci nisu isto sto i huligani i na taj nacin zeleo da se ispravim jer je ociglerdno da neki ovde brkaju te dve stvari jer za moju babu koja navija za Partizan niko nece reci u Srbiji da je navijac jer se ne skida do pola na utakmicama i psuje policiju i baca baklje.

Citat:
Dobro, ostavimo izvore Kurira po strani :)


Nisu to nikakvi izvori Kurira, ne znam o cemu pricas, ovaj poznanik je bio u pioniru i neki njegovi drugovi takodje i dobro znaju sta je bilo planirano...

Citat:
a) Isprazni tribinu na kojoj se nalaze navijaci/huligani/prekrsioci zakona uz neminovnu upotrebu sile (jer sumnjam da bi izasli tek na lepe oci)


Aha, a sad mi kazi koja je to minimalna upotreba sile protiv nekoga ko te gadja stolicama i protivpozarnim aparatom + sto taj isti nema nikakvu nameru da napusti tribinu + sto tih koji nemaju tu nameru imaju nekoliko puta vecu brojcanu prednost u odnosu na one koji trebaju da ih sa minimalnom upotrebom sile otatle izbace iz hale?


Citat:
b) Da masakrira sve sto mrda bez IKAKVE NAMERE da se tribina isprazni - sto direktno implicira da im nije bio cilj da USPOSTAVE RED, nego da IZMASAKRIRAJU sve sto se na toj tribini nalazi.


Nisu mogli da uspostave red jer je tribina takva da nije moguce uspostaviti red medju masom koja isti ne zeli, i da naravno da je trebalo da izmasakriraju sve sto se nalazi na tom delu tribine, zna se ko se tamo nalazio.... Kako nisu tukli neki drugi deo tribine nego bas taj?

Citat:
da li je policija upotrebila PREKOMERNU silu, sa jasnom namerom da masakrira, a ne da uspostavi red!


Nije upotrebila prekomernu silu. Red nije moguc ako ga jedna strana ne zeli u ovom slucaju navijacka.

Citat:
Ako nasa policija 2006.te godine nije u stanju da kamerama identifikuje doticne pojedince i podnese to kao dokaz u krivicnom postupku, onda koja je poenta svega ovoga?


A sta treba do tada da rade? Da puste da navijaci bacaju baklje na teren i kese sa mokracom? Jel to Srbija 2006.?

Citat:
Premlatiti 10.000 ljudi jer su desetorica pisala u kurtone?!


10 000? :DDDD
LOL, si bio nekada u pioniru ? :DDD, na toj tribini je bilo ne vise od 500-800 ljudi. I sve do poslednjeg su bili u hooliganskoj grupi navijaca. I nema veze sto je 10 pisalo u kurtone, ako si bio sa njima to je tvoj problem a ne problem policije.

 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 12:22 - pre 217 meseci
Miškoviću ajde brate onako ko čovek čoveku, i ja i ti znamo da veze nemaš sa navijačima niti si ikada bio na stadionima, a upuštaš se u rasprave sa nekim ljudima sa ovog foruma koji idu već X godina na utakmice i praviš ih debilima, kao da oni ne zjanu neke osnovne stvari što se tiče takvog načina života. Molim te brate ne znaš više ni šta pišeš pogubio si se u svojim postovima.
Prijateljski savet...
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 12:37 - pre 217 meseci
Citat:
Miškoviću ajde brate onako ko čovek čoveku, i ja i ti znamo da veze nemaš sa navijačima niti si ikada bio na stadionima, a upuštaš se u rasprave sa nekim ljudima sa ovog foruma koji idu već X godina na utakmice i praviš ih debilima, kao da oni ne zjanu neke osnovne stvari što se tiče takvog načina života. Molim te brate ne znaš više ni šta pišeš pogubio si se u svojim postovima.
Prijateljski savet...


Pazi, mozda nisam navijac po srbskom shvatanju ali znam dobro sta sam video na utakmici Roma - Lazio gde sam bio prisutan i znam dobro sta sam vidjao u Perudji na utakmicama na tribinama, ne moarm da budem "navijac" da bi video sta "navijaci" rade.

Ali adje posto ti znas te osnovne stvari "navijackog nacina zivota" voleo bi da nesto naucim, pa mi ih ti kazi....
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 13:56 - pre 217 meseci
Citat:
upuštaš se u rasprave sa nekim ljudima sa ovog foruma koji idu već X godina na utakmice i praviš ih debilima

Pa nema sta da ih pravi debilima...za X godina provedenih na stadionima sami su od sebe napravili debile.

EDIT: A ovo si izgovorio kao da si rekao "koji vec x godina rade za NASU...."....jebem ti zivotno dostignuce. Provesti X godina baveci se apsurdnom stvari...depresivno. I ja volim sport, ali volim da se bavim sportom a ne da budem opsednut besomucnim pracenjem gomile razmazenih milionera kako pikaju loptu. I jos da ceo zivot filozofiram o tome.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 14:25 - pre 217 meseci
Citat:
Miškoviću ajde brate onako ko čovek čoveku, i ja i ti znamo da veze nemaš sa navijačima niti si ikada bio na stadionima, a upuštaš se u rasprave sa nekim ljudima sa ovog foruma koji idu već X godina na utakmice i praviš ih debilima, kao da oni ne zjanu neke osnovne stvari što se tiče takvog načina života. Molim te brate ne znaš više ni šta pišeš pogubio si se u svojim postovima.
Prijateljski savet...


Izvini, ali ako 20 godina radis kao fizikalac na gradilistu, da li te to cini diplomiranim gradjevinskim inzenjerom?

Tom logikom, onaj sto kosi travu na stadionu mu dodje bogom dan za selektora?
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !18.06.2006. u 16:43 - pre 217 meseci
McKracken aj ne lupaj gluposti molim te... znaš šta sam hteo da kažem, ne pravi se pametan i ne izmišljaj rupu u saksiji!

Citat:
Slobodan Miskovic: Pazi, mozda nisam navijac po srbskom shvatanju ali znam dobro sta sam video na utakmici Roma - Lazio gde sam bio prisutan i znam dobro sta sam vidjao u Perudji na utakmicama na tribinama, ne moarm da budem "navijac" da bi video sta "navijaci" rade.


E a znaš ti koliko mene zabole šta se radi u Perudji, znaš koliko?? Meni je bitno šta se radi ovde u našoj zemlji, prema meni, tebi i ostalima, bitno mi je to što država pokušava na takav jedan pederski način da ugasi Navijački pokret u Srbiji da je to neverovatno.

Evo jedan text sa neta:

"IMA LI U OVOJ ZEMLJI NEKO JAČI OD PANDURA"

Divljačka intervencija pobesnelih žandarma u Pioniru, brutalno prebijanje navijača u direktnom TV prenosu, žalosna je slika i prilika "demokratske Srbije". To je još jedan sasvim konkretan dokaz da je Srbija i dan - danas policijska država, država u kojoj panduri i dalje mogu nekažnjeno da mlate koga, kako i kada hoće, Do juče su se iživljavali nad "šačicom" demonstranata i "plaćeničkom, izdajničkom opozicijom", danas životinjski tuku navijače, a ako se ovako nastavi, pre ili kasnije, na red će doći i svako od nas.
Među onim monstrumima koji su u četvrtak uveče pendrecima bezdušno lomili navijačke ruke, noge i lobanje najviše je onih koji su devedesetih za platu i bajati sendvič udarnički mlatili po Terazijama, onih koji su pristajali da za mrsnu nadnicu punu deceniju brane jedan zločinački, antinarodni režim. Među čovekolikim životinjama koji su u "Pioniru" i oko njega tukli sve što mrda sigurno ima bar deset bivših Legijinih saboraca i bar još dvadesetak onih koji kada su u civilu još nose crni flor za Slobodanom Miloševićem. Uniformisani ludaci koji usred Beograda umalo nisu izazvali novi "Hejsel" krvavi zanat su ispekli na slobističkoj akademiji zla da bi se posle Petog oktobra preko nići transformisali u demokratske čuvare reda i mira.
Šta hoću da kažem? Samo to da je nemoguće graditi demokratsko društvo i stabilan državni poredak u saradnji sa slobistiškom policijom. Samo to da je licemerno govoriti o Evropi, o nekakvim standardima, ljudskim pravima i principima, a istovremeno opraštati neoprostivo. Samo to da bi neko pod hitno morao da odgovara za neki od brojnih zločina srpske policije nad srpskim narodom.
Jer, da su odmah posle Petog oktobra raskrinkani, pohapšeni i po kratkom postupku osuđeni svi slobistički policijski zločinci, danas ne bi bio moguć "Hejsel" u "Pioniru". Da su dosisti ispunili predizborno obećanje i pronašli i kaznili policajce koji su ubili učenika Branivoja Milinovića ( 9. mart 1991. godine ) i Predraga Starčevića ( 24. decembar 1996. godine ), danas bi mnoge stvari bile mnogo sasvim drugačije. Da je kažnjen bar jedan od pandura koji se 1999. i 2000. godine iživljavao nad "otporašima", Srbija bi bila mnogo srećnije i sigurnije mesto za život. Konačno, da je posle Petog oktobra načinjen radikalan obračun sa slobističkim sistemom državnog terora, ne bi bilo ni paradržavne mafije koja je nakraju ubila i premijera Đinđića. No, to je neka druga priča...
Međutim, ako je verovati najnovijim vestima, od svega ovoga o čemu ja ovde pišem ipak neće biti ništa. Džaba sam krečio. Naime, Dragan Jočić, ministar policije, požurio je juče ujutro da naglas pred novinarima brani poludele žandarme. Kaže ministar da u "Pioniru" nije bilo prekomerne upotrebe sile i da su navijači zaslužili žestoke batine zato što su se neprimereno ponašali (?! ). Pazi majku mu! Kakva strašna, mračna policijsko - staljinistička logika! Kakva užasna poruka upućena građanima! Aman, zaman, Dragane Jočiću, pa šta jeste prekomerna upotreba sile ako to nije ono što se naočigled svih nas desilo u "Pioniru"_ Šta je, bre, ministre, tamo trebalo da se dogodi da bi ste vi stali u zaštitu građana koji su vas izabrali na tu funkciju?! Pa, zar treba neko da pogine da biste vi, gospodine Jočiću kazili neku od bahatih uniformisanih zveri?! Alo bre Jočiću, umijte se ladnom vodom, povucite ručnu, čoveče! Učinite nešto, dok još nije kasno! Nemojte sutra, kada, ne daj Bože, neko pogine da se pravite ludi.
p.s. Ono, fakat navijači u "Pioniru" jesu pevali pogrdne pesme u kojima se policajcima spominje majka i ostala bliža i dalja rodbina, činjenica je da je ka kordonu žandarma poletela pokoja slomljena stolica i metalna šipka, ali to ipak nije dovoljno dobar razlog da bi na desetine ljudi, nevinih ljudi bilo unakaženo!!!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64725 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.