Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stop represiji nad navijačima ! ! !

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64715 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
194.106.175.*



+111 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 13:18 - pre 218 meseci
fin svet?

nisu svi kao ti, vecini ljudi je ekscentricno i provoditi 6-7 sati dnevno na kompu/netu ili vec sta.
dakle postoje ljudi kojima je prirodno da se potuku, da navijaju ili vec sta, sad fora je u tome pa makar bili i najveci olos imaju pravo (po zakonu) da ih murija ne lesi gde stigne i kada stigne.
fora je sto murija leci svoju neefikasnost hapseci i prebijajuci bez ikakvog reda, jednostavno smatraju navijace za olos, a vidim i veci deo ljudi ovde,
isto bi bilo kada bi neko ko ne zna nista o IT nazvao sve one koji dolaze na ovaj forum hakerima.
jednostavno ne moze za tucu navijaca 100 na 100 kao sto se desilo u centru novog sada da budu odgovorni navijaci.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 14:36 - pre 218 meseci
Citat:
cozi: fin svet?
jednostavno ne moze za tucu navijaca 100 na 100 kao sto se desilo u centru novog sada da budu odgovorni navijaci.


normalno, da nisu odgovorni...odgovorna je vlada Novog Zelanda, mada mora da su i oni iz Tanzanije umesali prste...
 
0

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
194.106.175.*



+111 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 16:33 - pre 218 meseci
mozes da se pravis pametan koliko hoces,
ali kada dodje do susreta izmedju tolikog broja ljudi sa obe strane u centru grada, pre utakmice koja je proglasena za utakmicu visokog rizika, na koju su gostujuci navijaci dosli organizovano uz pratnju policije, a prethodna 3 puta kada su igrala ta dva kluba slicno se desavalo i sve to ispred nosa isto toliko zandara (kornjaca).
ja pretpostavljam da je policija jedini ako ne jedini onda najjaci aparat prisile u nasem drustvu i stog stanovista kazem da navijaci ne mogu biti odgovorni za ovaj incident.
 
0

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 17:14 - pre 218 meseci
Taman i da sam bacio baklju na teren, taman da sam se tukao ili izbo protivnichkog navijacha, policajac NEMA pravo da me bije zbog toga, vec da me privede i da mi bude sudjeno!

Citat:
Policija

"Policija je javna služba koja postoji zbog svih nas, i dužna je da nam u raznim situacijama pruži neophodnu zaštitu, ili pomogne da ostvarimo neko svoje pravo. "

Dužnosti policije

Ukratko, najznacajniji poslovi policije su zaštita javnog reda i mira, otklanjanje opasnosti svih vrsta, suzbijanje kriminala i otkrivanje ucinilaca krivicnih dela. U dužoj verziji, policija je po zakonu zadužena za:
- zaštitu bezbednosti države i sprecavanje delatnosti usmerenih na podrivanje ili rušenje ustavom utvrdenog poretka
-zaštitu života, licne i imovinske sigurnosti gradana
-sprecavanje krivicnih dela, i hapšenje i privodenje njihovih pocinilaca sudskim organima
-održavanje javnog reda i mira
-obezbedivanje javnih skupova
-obezbedivanje odredenih licnosti i objekata
-bezbednost saobracaja

-Putovanje > Automobili
-kontrolu kretanja u granicnom pojasu i prelaženja državne granice
-kontrolu kretanja i boravka stranaca
-pitanja nabavke, držanja i nošenja oružja

Bezbednost > Oružje
-kontrolu proizvodnje i prometa eksplozivnih materija, zapaljivih tecnosti i gasova
-zaštitu od požara
-pitanja kao što su državljanstvo, jedinstveni maticni broj gradana
-izdavanje javnih dokumenata (licna karta 18, vozacka dozvola, putne isprave, potvrde o prebivalištu i boravištu gradana...).

Susret s policajcem

Legitimisanje gradana jedna je od redovnih aktivnosti pripadnika policijske službe. Ako ti se dogodi da te patrola zaustavi i zatraži ti licnu kartu, pokaži dokumenta bez protivljenja.

Ako te policajac na bilo koji nacin zlostavlja, zapamti ili zapiši broj službene znacke koju nosi na uniformi, kako bi kasnije mogao da zahtevaš njegovo kažnjavanje.

- Ako je policajac u civilu, traži da ti pokaže službenu legitimaciju. Budi pristojan, ali i odlucan u zaštiti svojih prava. - Ako želi da te privede, obavezno traži da ti saopšti razlog i nemoj ništa da izjavljuješ pre nego što se posavetuješ sa advokatom.

Policajac ima pravo...

da te legitimiše
-da te pretrese, u slucaju da sumnja da se kod tebe nalaze sredstva, tragovi ili dokazi u vezi sa nekim krivicnim delom. Droga i oružje su, na primer, stvari koje ne bi trebalo da imaš u džepu
-da te privede u stanicu policije: ako nemaš licnu kartu, pa želi da proveri tvoj identitet, ili ako sumnja da si pocinio neki prekršaj ili krivicno delo.

Policajac nema pravo...

-da odbije da ti pokaže službenu legitimaciju
-da te vređa, udara, ponižava ili ugrožava na bilo koji drugi nacin.

Informativni razgovor
je jedan od nacina da policija dode do podataka u vezi sa prekršajem ili krivicnim delom koje istražuje. U zavisnosti od toka i ishoda razgovora, lice koje je na njega pozvano bice u daljem postupku tretirano kao:

-osumnjiceni
-potencijalni svedok
-neko ko nema ništa s pocinjenim delom.

Informacije prikupljene tokom informativnog razgovora ne mogu se koristiti kao dokazni materijal. Tokom informativnog razgovora, sve što policajac može da uradi jeste da razgovara s tobom. Fizicki ili psihicki pritisak, mucenje i ponižavajuce ili necovecno postupanje predstavljaju krivicno delo iznudivanja iskaza, kažnjivo zatvorom od tri meseca do petnaest godina.

Osumnjicen?
U tom slucaju, policija je obavezna da te odmah obavesti o delu za koje te tereti, o razlozima zbog kojih si osumnjicen, ali i o pravu da uzmeš branioca, koji ce prisustvovati daljem saslušanju. Po zakonu, nisi dužan da odgovaraš na pitanja policije dok se ne posavetuješ s advokatom. S druge strane, sve što izjaviš u njegovom prisustvu može se koristiti kao dokazni materijal u sudskom postupku.
Kao osumnjiceni, imaš pravo na razgovor sa braniocem i pre prvog saslušanja. Za vreme istražnog postupka, vaše susrete policija može da kontroliše posmatranjem, ali ne i slušanjem. . Ako protiv tebe bude podignuta optužnica, postaješ okrivljen. Tada imaš pravo da slobodno i bez nadzora komuniciraš sa braniocem.

Po Zakoniku o krivicnom postupku, prema okrivljenom ne smeju se upotrebiti sila, pretnja, obmana, obecanje, iznurivanje, iznuda ili druga slicna sredstva da bi se došlo do njegove izjave, priznanja ili nekog cinjenja koje bi se protiv njega moglo upotrebiti kao dokaz (clan 89, stav 8). Zadržavanje osumnjicenog lica može trajati najduže 48 sati. Po isteku tog roka, osumnjicenom se odreduje pritvor, ili biva pušten na slobodu.

Zašto branilac?
Pružice ti pravnu pomoc� Ako nemaš strucno pravnicko obrazovanje, gotovo je sigurno da neceš ostvariti neka od svojih prava u postupku, što može dovesti do toga da, u slucaju da budeš osuden, dobiješ težu kaznu od one koju bi dobio da si imao branioca. ... i zaštitu. Prisustvo branioca zaštitice te od eventualnog zlostavljanja i druge vrste nedozvoljenog pritiska u policiji.

Lišenje slobode

Policiji su pri gonjenju osumnjicenih osoba data velika ovlašcenja. Kako bi prava osumnjicenog bila zašticena, propisana su odredena pravila koja se uvek moraju poštovati - pa i u situaciji kada izgleda jasno da je rec o pravom i opasnom kriminalcu. Lice lišeno slobode mora odmah biti obavešteno, na svom jeziku ili na jeziku koji razume, o razlozima lišenja slobode i istovremeno upoznato da nije dužno ništa da izjavi, da ima pravo da uzme branioca po izboru, i da se o lišenju slobode obaveste njegovi najbliži. Ako si lišen slobode bez odluke suda, moraš odmah biti sproveden nadležnom istražnom sudiji. Ukoliko je zbog neotklonjivih smetnji sprovodenje trajalo duže od osam sati, policija je obavezna da o razlozima prekoracenja roka obavesti istražnog sudiju. Istražni sudija je dužan da ti odmah saopšti da možeš uzeti branioca i da ti omoguci da ga u njegovom prisustvu pozoveš. Ako ga nemaš, ponudice ti nekog sa spiska službenih adokata.

U pritvoru

Pritvor može odrediti jedino nadležni sud, i to samo u zakonom odredenim slucajevima - na primer, ako je to jedini nacin da se onemoguci ponavljanje ili dovršavanje krivicnog dela, vršenje uticaja na svedoke ili uništavanje dokaza. Pritvor može trajati najduže dve godine od podizanja optužnice; ako za to vreme ne bude izrecena prvostepena presuda, optuženi ce biti pušten na slobodu. U slucaju žalbe na prvo-stepenu presudu, pritvor može trajati još godinu dana, odnosno dodatnu godinu po donošenju odluke žalbenog suda o ukidanju presude prvostepenog suda. Lice koje je bez osnova lišeno slobode ima pravo na naknadu štete od države.


Preuzeto sa http://www.tribina.co.yu/html/tvoja_prava.html

Interesantan je ovaj deo:
Policajac nema pravo...

-da odbije da ti pokaže službenu legitimaciju
-da te vređa, udara, ponižava ili ugrožava na bilo koji drugi nacin.


[Ovu poruku je menjao vertex dana 06.05.2006. u 18:16 GMT+1]
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 19:15 - pre 218 meseci
@cozi
znaci, navijaci se potuku, pred ocima policije, a nisu odgovorni.
Policija ih samo gleda i ne sme da reagije, a ako bi pocela da reaguje, onda bi se navijaci zalili da ih policija bije. Da, kazem bije, kako drugacije da smiris 200 ljudi u opstoj tuci?
i sad je pitanje, ko je tu odgovoran?


@vertex
da je sve 'normalno' i po zakonu i da mogu da te osude na pravu kaznu zato sto si prebio nekoga, onda bi bio u pravu. OVako ces da izbodes nekoga nozem i da dobijes par meseci zatvora...dakle, neko mora da uzme zakon u ruke, pa makar do bio i neki brdjanin sa Prokletija...

a i zaboravio si da napises 'duznosti navijaca'
-ne bacati baklje po terenu
-ne otimati salove protivnickim navijacima
-ne cupati stolice
-ne pisati po policiji
-ne cupati kaldrmu
-ne nositi nozeve...

eh da jos jedna stvar...
ako ocekujes da se policija pridrzava onoga gore sto si naveo, pridrzavaj se i ti pravilnika na stadionu. ako ne daju da se unese baklja - nemoj...


[Ovu poruku je menjao zaraza dana 06.05.2006. u 20:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zaraza dana 06.05.2006. u 20:17 GMT+1]
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:00 - pre 218 meseci
Citat:
da je sve 'normalno' i po zakonu i da mogu da te osude na pravu kaznu zato sto si prebio nekoga, onda bi bio u pravu. OVako ces da izbodes nekoga nozem i da dobijes par meseci zatvora...dakle, neko mora da uzme zakon u ruke, pa makar do bio i neki brdjanin sa Prokletija...

a i zaboravio si da napises 'duznosti navijaca'
-ne bacati baklje po terenu
-ne otimati salove protivnickim navijacima
-ne cupati stolice
-ne pisati po policiji
-ne cupati kaldrmu
-ne nositi nozeve...


Čupanje kaldrme?? Pa dobro jel si ti bio ikada na stadionu sem na demonstracijama zime 95 i 96? Pa si tamo video kada su se upotrebljavale "cigle milicjake" pa sada govoriš da navijači to rade? Čoveče idi malo na stadion....

Gde u zakonu piše da ne sme da se nosi nož ulicom?
Gde u zakonu piše da ne sme da se otme šal?

Kada bude postojao zakon o navijačima, onda možeš ovo da pišeš a dotle ne moj da se praviš previše pametan i da kontriraš bezveznim argumentima!



A sada isto kao i @vertex pre neki dan, odoh malo do grada na žurku da nekom izlomim glavu i prebijem pandura, jer eto mi navijači smo takvi!

Strašno....
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:06 - pre 218 meseci
Citat:

Gde u zakonu piše da ne sme da se nosi nož ulicom?
Gde u zakonu piše da ne sme da se otme šal?


Ocigledno je da nikada nisi ni citao zakon. Vreme koje posvecujes "tribini" utrosi na nesto sto ce ti pomoci da ne budes smesan :)
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:17 - pre 218 meseci
@Deda_mraz

pa to onda stvarno dolazis iz neke centralne afrike kada mozes da postavis onakva pitanja...

prvo, procitaj zakon o oruzju i municiji, clan 5...
a sto se tice otimanja salova, to normalni ljudi zovu kradja, a one koje to rade - lopovi...mada sve mi je jasnije kako ste to vi navijaci 'posteni i dobri' kada jedan od njih (ti) ove stvari smatra za normalne...
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:18 - pre 218 meseci
Čovek je govorio o poštovanju ZAKONA ZA NAVIJAČE!
Koliko je meni poznato zakon isključivo za NAVIJAČE ne postoji....


A sumnjam i da si ti nešto načitan tog zakona...

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 06.05.2006. u 21:18 GMT+1]
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:19 - pre 218 meseci
Citat:
Deda_Mraz:

Gde u zakonu piše da ne sme da se nosi nož ulicom?
Gde u zakonu piše da ne sme da se otme šal?

Kada bude postojao zakon o navijačima, onda možeš ovo da pišeš a dotle ne moj da se praviš previše pametan i da kontriraš bezveznim argumentima!


Joj zivote davno se nisam ovako slatko nasmejao :)
Noz sme da se nosi 7cm sme da bude duzina seciva, ako imas izvidjacku knjizicu sa sobom tj. izvidjac si onda moze i 11cm.

Hahahahaha moram jos malo da se smejem :)
U zakonu pise da ne sme da se krade!
U zakonu pise da ne sme da se napada!
Kad bi pitao nekog kako izgleda "otimanje" sala sta bi on rekao?
To je nasilna kradja! Sto znaci napad + kradja. To se vrlo kaznjava zatvorom!
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:20 - pre 218 meseci
Citat:
zaraza: @Deda_mraz

pa to onda stvarno dolazis iz neke centralne afrike...


Pa dobro nije baš centralna ali tu je negde!
Jel imaš još neko mudro pitanje?
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:21 - pre 218 meseci
oj zivote davno se nisam ovako slatko nasmejao
Noz sme da se nosi 7cm sme da bude duzina seciva, ako imas izvidjacku knjizicu sa sobom tj. izvidjac si onda moze i 11cm.

Hahahahaha moram jos malo da se smejem
U zakonu pise da ne sme da se krade!
U zakonu pise da ne sme da se napada!
Kad bi pitao nekog kako izgleda "otimanje" sala sta bi on rekao?
To je nasilna kradja! Sto znaci napad + kradja. To se vrlo kaznjava zatvorom!

-----------------------------------------------

Nemoj da budeš toliko smešan, jer je to bilo ironično napisano, zbog tog nepostojaćeg zakona o NAVIJAČIM!
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:22 - pre 218 meseci
Hoces da kazes da, ako si navijac, da se na tebe ne odnosi zakon o oruzju i municiji?

Zanimljivo i pre svega ZRELO razmsljanje

 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:24 - pre 218 meseci
Ne nisam to hteo da kažem....već je to moj odgovor na njegovo pitanje o zakonu za Navijače!
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:29 - pre 218 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ne nisam to hteo da kažem....već je to moj odgovor na njegovo pitanje o zakonu za Navijače!


Zakon je dovoljno jasan, koncizan, i sveobuhvatan... Tako da se on odnosi i na navijače, i na penzionere koji pikaju šah na kalemegdanu, i na sve ostale članove ovog našeg društva...

Stvarno nema potrebe kreirati poseban zakon ko će regulisati posete sportskim priredbama, kada za to već postoje zakoni kao što su:
- Krivični zakon Republike Srbije
- Osnovni krivični zakon
- Zakon o oružju i municiji
- Zakon o javnom redu i miru
itd.

 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 20:36 - pre 218 meseci
Pa jedino kod nas je zakon takav da je za svakoga drugačije!
U ostalim normalnijim zemljama, postoje odredjeni zakoni, koji važe isključivo za ponašanje na sportskim borilištima, jedino kod nas ne postoji, tj postoji, ali kao da ne postoji....

ZAKON JE ISTI ZA SVE !
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 22:08 - pre 218 meseci
Citat:
Čupanje kaldrme?? Pa dobro jel si ti bio ikada na stadionu sem na demonstracijama zime 95 i 96? Pa si tamo video kada su se upotrebljavale "cigle milicjake" pa sada govoriš da navijači to rade? Čoveče idi malo na stadion....

Pa ne znam na kojem si ti stadionu bili kada su pre par godina Glodari bacali delove kaldrme na severnu tribinu Marakane?!? Mora da si za to vreme nekome oduzimao sal...naravno uz pretnju nozem.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 22:38 - pre 218 meseci
Da.... imao sam nož 18cm kuhinjski...

rtd..
 
0

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
194.106.175.*



+111 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 22:53 - pre 218 meseci
@ zaraza
kako da smiris situaciju gde se tuce toliki broj ljudi, sigurno ne tako sto ces sacekati da se iscrpe u medjusobnom prebijanju pa ih dodatno prebijes posle toga kao sto se desilo.


poenta je da do sukoba ne bi ni doslo:
a) da su navijaci fini i pristojni ljudi koji postuju zakon
b) da policija postuje zakon, svoja ovlascenja, deluje organizovano i ponasa se u skladu sa zdravim razumom

e sad na sta mi mozemo da uticemo tj. sta treba ili bolje receno sta je lakse promeniti,
mislim da je poenta cele akcije u mi smo navijaci takvi smo kakvi jesmo, ali zakon je jednak za sve. ne mozes formirati, oblikovati ili vec navijace kako odgovara drustvu, vecini gradjana, klubovima....
dok policiju mozes jer je ona sama institucija drustva, mi je placamo...
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !06.05.2006. u 23:18 - pre 218 meseci
Ja vas stvarno ne razumem vise

Evo po 10x pisem - "kad navijaci ne bi pravili sranja, policija ne bi ni uletala i mlatila"! Jebote zar vam to jos uvek nije jasno??

@cozi - da MI placamo, ali ne placas sam ti celu policiju ili ja itd... Ne mozes tako gledati jer evo sada moze neko da kaze e mi placamo policiju i ja hocu da policija bije svaki put sve navijace jer mi se ne svidjaju.

Mislim... citam ove vase postove i ono u fazonu su... mi smemo da pravimo sranja jer smo takvi, a panduri ne smeju da nas biju jer... jbiga.. zasto da nas biju?? U nekoj tamo zemlji (od koje smo mi mnooogo daleko) to nije tako... pricate bre kao deca neka.

Jednostavno nemojte da pravite sranja, ali sada cete reci "sta mi mozemo ako neko tamo napravi s*****", prvo mozete da uopste ne odete ali ajde volite, drugo mozete da sibnete na vreme, trece... znate i vi veoma dobro ko od vas/vasih voli da pravi sranja, ko ide naoruzan itd...

[Ovu poruku je menjao abishai dana 07.05.2006. u 00:23 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64715 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.