Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stop represiji nad navijačima ! ! !

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64746 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 00:42 - pre 219 meseci
e izvini molim te, sta treba policija da radi kada vidi grupu budala kako bije jednog lika?
da ih hapsi i da ih izvodi na sudove? ne, nego treba da ubije boga u njima, pa onda da ih hapsi....
svi znamo kako radi nase sudstvo, i svi znamo kako bi funkcionisalo to 'po zakonu'....nemoj sad i ti da si smesan....
 
0

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 01:34 - pre 219 meseci
@blejim

Ne mozes reci da nisam uspeo da te isprovociram, jer kolko vidim, i dalje me spominjes. Ili, prevedeno na navijacki:

sfx: 1
blejim: 0

Citat:
blejim: Takvi ljudi mi se gade iz vise razloga, ali neki osnovni su to sto ovu krajnje ozbiljnu temu


Imam predlog: sto ne pricate pandurima ovo sto pricate nama, nece moci da vas biju. Od smeha.
 
0

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 03:14 - pre 219 meseci
Ma ko tebi covjece ista prica, pusti ovu temu na miru i ubijaj dosadu nedje drugo...strasno...


Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
0

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 12:54 - pre 219 meseci
Citat:
losmipfc: Ma ko tebi covjece ista prica, pusti ovu temu na miru i ubijaj dosadu nedje drugo...strasno...




[Ovu poruku je menjao -sfx- dana 25.04.2006. u 13:54 GMT+1]
 
0

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 16:11 - pre 219 meseci
Citat:
zaraza: e izvini molim te, sta treba policija da radi kada vidi grupu budala kako bije jednog lika?
da ih hapsi i da ih izvodi na sudove? ne, nego treba da ubije boga u njima, pa onda da ih hapsi....
svi znamo kako radi nase sudstvo, i svi znamo kako bi funkcionisalo to 'po zakonu'....nemoj sad i ti da si smesan....


ahm znaci sudstvo nam je uzas pa murija mora da ubija sve, ok, ali zasto se zaustaviti tu, vec sam jednom predlozio da bi mozda bilo pametno policiji dati pravo da ljudima puca u glavu (bojevom municijom, ne gumenim), a da se pored toga uvede i javno kamenovanje, a naravno ne sme se propustiti ni prilika da se uvede vesanje. Na utakmicama bi recimo moglo da se postavi par snajperista u lozu koji bi nadgledali tribine, neko upali baklju a ovaj ga fino nanisani i bam u glavudzu, pa jebiga da vidis kad bi sledeci put neko upalio baklju, ali zasto stati tu, mozemo ici jos dalje, pa i za najsitnije prekrsaje treba sprovesti najstroziju kaznu, predjes ulicu van pesackog prelaza, pandur to zapazi prilazi ti i puca ti u glavu, posle toga nikom vise ne bi palo na pamet da predje ulicu van pesackog. Ma kad malo bolje razmislim to je savrseno, sta nas briga sto to nije civilizovano, sto se krsi sa sve i jednim ljudskim pravom.

Mozda sam malo preterao sa ironijom, ali shvatili ste poentu, ako necemo teziti ka tome da se postuju zakoni, sta ce nam onda uopste zakoni, hajde da ukinemo zakone, a sve ljude iz pravne struke treba preorjentisati u pendrekase, neka gaze ljude kad god stignu. Naravno postoji i ona normalnija opcija, a to je da se tezi ka tome da se zakoni postuju, pa ako postoji problem u sudstvu onda treba uraditi nesto da se to sudstvo popravi, a ne da se ugrozavaju osnovna ljudska prava zbog toga sto neko smatra da nam je sudstvo lose.

[Ovu poruku je menjao blejim dana 25.04.2006. u 17:15 GMT+1]
blejanje je nauka :P
 
0

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 19:04 - pre 219 meseci
Navijachi u 90% sluchajeva odgovaraju za svoje postupke...
Panduri nikad...
i da josh neshto razjasnimo:
Biti navijach nije lako . Zahteva mnogo rada , truda i odricanja .
Navijachem se ne moze smatrati svako ko voli npr. Zvezdu ili bilo koji drugi klub . To su simpatizeri , ZVEZDASHI . Danas svako ko voli Zvezdu misli da je Delija , a ovamo ne zna ni jednu pesmu koja se peva .
Zato pravi navijachi imaju sopstvenu tribinu , namenjenu samo njima .
Na njoj se deshavaju svi moguci spektakli tokom jedne utakmice .
Koerografije , bakljade , dimnjade , i neprestana pesma , svih 90minuta .
Cilj navijacha tokom jedne utakmice je podrshka voljenom klub ali i da budu glasniji od protivnichkih navijacha , da imaju lepshu koreografiju ili vecu u bolju bakljadu . Tu je i ona druga strana zbog koje su navijachi tako ocrnjeni u javnosti , incidenti . Uvek treba biti spreman na one druge jer nikad ne znash ko cheka iza ugla . Shto si bolji to te vishe mrze i imash vishe neprijatelja . Danas na zalost mnogo ljudi nosi nozeve , i bodu se medjusobno sa protivnicima . TO NISU NAVIJACHI ! Ja ne znam kako da objasnim tu pojavu nego da kazem da su to ljudi koji su pichke i ne smeju da se tuku na ruke . Nekada je postojala navijachka chast , ne kazem da danas ne postoji ali zaista mnogi ljudi ne mare za nju ... Nekada je bash bio fazon pobiti se na ruke pa nek slabiji beze , a ne unakaziti nekog za ceo zivot ili ga ubiti . Ljudi koji nose nozeve NISU NAVIJACHI ! To su ljudi koji imaju neki zestok problem u glavi i zivotu pa se prazne tako na nekom i kriju se iza navijachke grupe . Vodja navijacha moze biti samo onaj ko je bukvalno svoj zivot posvetio tribini . Neko ko je spreman da povede navijanje , ko je spreman da prvi uleti u fajt , i pre svega neko ko je iskusan i ko je toliko toga proshao sa navijachima da moze uvek pravilno da odluchuje o svemu . Ne odluchuje samo vodja o svemu . Tu postoji odredjeni broj ljudi ili tzv. 1.ekipa koja donosi odluke . U 1.ekipi ne moze da bude svako . Morash se dokazati da vredish kao navijach da si uvek tu kad je potrebno ...

All Cops Are Bastards
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 19:20 - pre 219 meseci
Citat:
Navijachi u 90% sluchajeva odgovaraju za svoje postupke...
Panduri nikad...
i da josh neshto razjasnimo:
Biti navijach nije lako . Zahteva mnogo rada , truda i odricanja .


Svakako. prvo zensku treba da zapostavis.

Citat:


Navijachem se ne moze smatrati svako ko voli npr. Zvezdu ili bilo koji drugi klub . To su simpatizeri , ZVEZDASHI . Danas svako ko voli Zvezdu misli da je Delija , a ovamo ne zna ni jednu pesmu koja se peva .
Zato pravi navijachi imaju sopstvenu tribinu , namenjenu samo njima .
Na njoj se deshavaju svi moguci spektakli tokom jedne utakmice .
Koerografije , bakljade , dimnjade , i neprestana pesma , svih 90minuta .


AFAIK baklje nisu dozvoljene.

Citat:

Cilj navijacha tokom jedne utakmice je podrshka voljenom klub ali i da budu glasniji od protivnichkih navijacha , da imaju lepshu koreografiju ili vecu u bolju bakljadu . Tu je i ona druga strana zbog koje su navijachi tako ocrnjeni u javnosti , incidenti .


Dakle uvek ima "bakljade", tj. krsenja zakona? To je dovoljno da pojedete batine.

Citat:

Uvek treba biti spreman na one druge jer nikad ne znash ko cheka iza ugla . Shto si bolji to te vishe mrze i imash vishe neprijatelja .


Pshologija (bezlicne) mase, tj. deoba na "nas" i "njih" tj. neprijatelje. Ti sam nisi siguran sta te ceka iza ugla, a ovamo tvrdite da obican covek moze biti na utakmici?

Citat:


Danas na zalost mnogo ljudi nosi nozeve , i bodu se medjusobno sa protivnicima . TO NISU NAVIJACHI ! Ja ne znam kako da objasnim tu pojavu nego da kazem da su to ljudi koji su pichke i ne smeju da se tuku na ruke .


A ti sto se tuces na ruke, zasluzujes isto pendrecenje.

Citat:

Nekada je postojala navijachka chast , ne kazem da danas ne postoji ali zaista mnogi ljudi ne mare za nju ... Nekada je bash bio fazon pobiti se na ruke pa nek slabiji beze , a ne unakaziti nekog za ceo zivot ili ga ubiti .


I sam nesvesno potenciras zasto ides na utakmice a to je da mozes da se pobijes.

Citat:


Ljudi koji nose nozeve NISU NAVIJACHI ! To su ljudi koji imaju neki zestok problem u glavi i zivotu pa se prazne tako na nekom i kriju se iza navijachke grupe . Vodja navijacha moze biti samo onaj ko je bukvalno svoj zivot posvetio tribini . Neko ko je spreman da povede navijanje , ko je spreman da prvi uleti u fajt


Fajt, tj. fight. Opet potenciras zasto si tamo.

, i pre svega neko ko je iskusan i ko je toliko toga proshao sa navijachima da moze uvek pravilno da odluchuje o svemu . Ne odluchuje samo vodja o svemu . Tu postoji odredjeni broj ljudi ili tzv. 1.ekipa koja donosi odluke . U 1.ekipi ne moze da bude svako . Morash se dokazati da vredish kao navijach da si uvek tu kad je potrebno ...
Citat:

All Cops Are Bastards


Ljudi sa one strane zakona uvek to kazu.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 19:43 - pre 219 meseci
Citat:
Vodja navijacha moze biti samo onaj ko je bukvalno svoj zivot posvetio tribini


aka: retard?


Fascinantan je pussy attitude "navijaca". Ako vam je do tuce, postoje borilacki sportovi sa punim kontaktom. Doduse, ne videh nijednog navijaca da se bori u ringu jer to zahteva odricanje i zestok rad, a ne mlacenje prazne slame i maltretiranje slabijih. Verovatno jer je prijatnije u gomili



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 25.04.2006. u 20:47 GMT+1]
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 21:27 - pre 219 meseci
Citat:
McKracken: aka: retard?


Ne nego samo onaj ko je bukvalno ceo svoj zivot posvetio tribin!
 
0

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 22:44 - pre 219 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ne nego samo onaj ko je bukvalno ceo svoj zivot posvetio tribin!


Ala je taj uspeo u zivotu, a deda_mraze? Kolku platu imaju takvi?
Da se mrsenje muda placa, vi navijaci biste svi bili milioneri!
 
0

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !25.04.2006. u 23:42 - pre 219 meseci
Ajde da razjasnimo samo jednu stvar, da li treba teziti ka tome da ovo postane pravna drzava, sa dobrim pravosudjem i da se insistira da se zakon mora postovati ili ne? Samo me to zanima, da li ste vi za to ili ne?!
blejanje je nauka :P
 
0

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !26.04.2006. u 00:06 - pre 219 meseci
@bojan_bozovic - Vi (kazem vi jer sam dosta mladji) ochigledno ili niste shvatili poentu mog posta, ili je namerno izvrcete...
Ja nikad, ali ponavljam NIKAD nisam izazvao tuchu ili incident na utakmici... Ali sam uvek spreman, i uvek cu biti, da se branim i da pomognem drugima da se odbrane... Ja sam navijach, ne huligan
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !26.04.2006. u 01:00 - pre 219 meseci
Kad ljudi pocnu malo manje da se iz cista mira shibaju na ulicama i bodu nozevima, mozda ce tada situacija biti bolja i na utakmicama. Dotle, ljudi makljajte se kolko volite dok jednom neko blizak ne zavrsi sa par shipki mesto kostiju ili pod zemljom. Ko se boji ili ne voli, nek ne posecuje mesta gde se ovakve stvari desavaju i kraj. Iskreno, ne krivim policiju. Kad se ceo dan nosis s takvim stvarima/budalama mora malo da predje i na tebe a bolje to isprazniti na nekom od doticnih nego kuci u porodici.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !26.04.2006. u 10:37 - pre 219 meseci
E @Floyd retko ko u današnjici završava sa par šipki u nogama i rukama....nego svi miriši cveće 2m odozdo :(
Mislim kada bi policija par puta istolerisala (pri tome mislim ne da komandir pusti 100 mentola da biju sve redom na tribini, nego hapšenjem na izlazu) divljaštvo huligana posle par utakmica, siguran sam da bi se to sredilo i da bi sve opet kolko tolko bilo kako treba, BAR što se tribine tiče.

Danas poslepodne dosta Grobara kreće u Novi Sad, navijači Voše su isto "zagrejani" za Grobare, videćemo šta će se dogadjati danas, sobzirom da je Novosadska policija brutalnija u prebijanju od Beogradse, u tom sam se par put uverio na utakmicama.
Ono što se desilo pre dve nedelje u NS protiv Zemuna, ono je bilo opšte stanje, i mislim da će policija sve mere upotrebiti da se to ne ponovi, zato ćemo da vidimo da li će biti represije ili ne!
 
0

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !26.04.2006. u 23:37 - pre 219 meseci
pa zar je ovo mogutje...

Citat:
Ubijen navijač Partizana

BEOGRAD - Petar Sedlak (23) iz Zemuna, ubijen je pretprošle noći u Vojvođanskoj ulici na Bežaniji, sa tri uboda nožem u leđa. Kako saznajemo, Sedlak je glavom platio svoju ljubav prema sportskom klubu Partizan, a ubica je bio u grupi simpatizera Rada.

Sedlak se preksinoć, oko 22 sata, na Železničkoj stanici u Zemunu, blizu svoje kuće, susreo sa drugovima, takođe simpatizerima „crno-belih“, da bi se dogovorili o odlasku u Novi Sad, na košarkašku utakmicu Vojvodina - Partizan. Jedan od drugova je spomenuo da je on nedavno „popio“ nekoliko šamara od nekih „radovaca“ i da je hteo da se osveti.

Sedlak je krenuo sa tim drugom na Bežaniju, gde stanuju momci sa kojima se „osvetnik“ sukobio. Na uglu Vojvođanske i Ulice Pere Segedinca naišli su na grupu simpatizera Rada i počela je svađa. Kako su bili u manjini, Sedlak i drug su počeli da beže. Drug je uspeo da umakne razjarenim huliganima, ali Sedlak, koji je bio krupnije građe, sporije je trčao, pa su ga navijači Rada stigli.

Zgrabili su ga za ruke, a jedan od njih je izvadio nož i Sedlaka tri puta ubo u leđa. Kada su videli da je Sedlak krvav, huligani su se razbežali, a povređeni mladić je poslednjim atomima snage pokušao da pozvoni na neku od kapija i pozove pomoć.

Ispred broja 32 u Vojvođanskoj ulici Sedlak je pao, a stanari koji su čuli galamu na ulici, istrčali su, videli povređenog i pozvali Hitnu pomoć. Sedlak je prevezen u KBC Zemun, gde je, uprkos lekarskoj pomoći, preminuo.


e ovo nisu navijachi... to je gomila idiota kojoj nije stalo do kluba i navijanja, samo do tucha i ubijanja... e mrzim ih majke mi!
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !27.04.2006. u 00:12 - pre 219 meseci
Otišo si Pero
ostala je tugo
uveke će te voleti
GROBARI SA JUGA!

Nek ti je večna slava brate!


Tužo je to...jutros su mi javili da je Pera ubijen, bio mi je dobar ortak, živeo na kraju moje ulice, zajedno odrastali na tribini, u par navrata me je spasavao nesreća i tuča...
Zanemeo sam koliko me je potresla informacija


To su isti oni (ne navijači ne kriminalci, nego..) ubice koju su (ali bukvalno) zaklale jednog navijača Voždovca na žel. stanici..
Samo mi nije jasno dokle će ovo da se radi, a da policija ništa ne preduzima!


Ovo je tužan dan za celo grobarstvo...

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 27.04.2006. u 01:14 GMT+1]
 
0

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !27.04.2006. u 14:16 - pre 219 meseci
Zbog takvog sljama, tih huligana ubica se baca tako crna slika na sve navijace. To nisu navijaci, nisu ni huligani, to su kriminalci, ubice, sljam... Treba da trunu u Mitrovnjaku do kraja svog jadnog zivota.

Petre neka ti je laka crna zemlja, pocivaj u miru...
blejanje je nauka :P
 
0

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !27.04.2006. u 14:34 - pre 219 meseci
Petre pocivaj u miru.

Citat:
Ovo je tužan dan za celo grobarstvo... :(


Ne samo za grobare, nego za celu Srpsku navijachku scenu...



[Ovu poruku je menjao vertex dana 27.04.2006. u 18:46 GMT+1]
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !27.04.2006. u 14:41 - pre 219 meseci
E dobro, sada da objasnite malo kako obican covek na utakmici moze biti bezbedan... Tragicno je to sto se desilo, ali dok vi, dragi moji navijaci, ne budete na strani policije (vec ovde pisete "all cops are bastards") racunajte i na pokojega ubicu u svojim redovima. Nadam se da ce bar navijacima koji su na [es] sada ponesto postati jasnije: ako ne krsite zakon od istoga necete ni zazirati a tu mislim kako na baklje, tako i na nozeve po stadionima.

As simple as that: postoji podela na nornalne gradjane i gubitnike koji godinama gule mardelj - gde zelite?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 27.04.2006. u 15:46 GMT+1]
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Stop represiji nad navijačima ! ! !27.04.2006. u 17:51 - pre 219 meseci
a sad vi meni objasnite da li je on stvarno popio par samara od radovaca, i da ali je stvarno krenuo da se sveti?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Stop represiji nad navijačima ! ! !
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64746 | Odgovora: 370 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.