Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIMPROLIT-čudo-materijal XXI veka

elitemadzone.org :: TechZone :: SIMPROLIT-čudo-materijal XXI veka

[ Pregleda: 6799 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon SIMPROLIT-čudo-materijal XXI veka20.05.2006. u 23:57 - pre 218 meseci
Planiram izgradnju porodične kuće. Na forumu sam procitao sve diskusije o prednostima i manama montažnih kuća. Ja sam veoma zadovoljan sa izgledom i konforom montažnih kuća i pratio sam sve faze montaže jedne takve kuce. O dugovečnosti tih kuća znam samo ono što kaže proizvođač. Sada analiziram, pre odluke, i druge načine izgradnje, odnosno analiziram materijale od kojih bih mogao zidati kuću a da cena gradnje ne bude značajno veća od cene montažne kuće ili da bude ista. Moj prijatelj je spomenutu montažnu kuću (Tip 101-Ivanjica) završio, i uselio, za 30.000 € (bez placa) sa placenim priključcima za struju i vodu i izradom septičke jame.
Alternativa montaznoj kuci je, znači, zidana i to od:
-siporeks blokova
-SIMPROLIT blokova

Prema mojim trenutnim saznanjima simprolit blokovi su veoma interesantni po načinu zidanja i po veoma dobrim mehaničkim i termičkim svojstvima. Sve što sam pročitao na www.simprolit.co.yu veoma je privlačno pa molim za pomoć u odluci one koji više znaju o tome. Molim i komentar na cenu MK- zidana kuća od ovih materijala i neku sugestiju ili iz ličnog iskustva ili bilo kakvo saznanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: SIMPROLIT-čudo-materijal XXI veka

[ Pregleda: 6799 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.