Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kombinovanim friziderom

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa kombinovanim friziderom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 84140 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom25.06.2006. u 10:03 - pre 216 meseci
pozdrav

@marko
pravo da ti kazem da nikad nisam "otvarao" tu vrstu frizidera da vidim gde idu te cevi ali pretpostavljam da idu ispod onog lima gde nalezu vrata zamrzivaca da bi se sprecila kondenzacija.neka me rex blanco ispravi ako nisam u pravu.
i ja da sam na tvom mestu i ja bi ulozio u popravku (posebno ako bas nemam para viska za nov frizider).
e sad valjda neces biti baksuz da stvarno pusta negde na isparivacu (sansa za to je minimalna po mom misljenju).
a ta cena je sasvim ok za te radove,cak mislim da bi za 30 eura trebali da ti odrade i to ubacivanje komada nove cevi (tako bar ja radim).a lakse je mnogo i zavariti filter za novu bakarnu cev nego za staru gvozdenu koja bas zna da namuci posebno ako je zardjala.ipak ti pogledaj malo cene novih uredjaja ali mislim da je razlika ogromna ,posebno za ovakvu kombinaciju zamrzivac-frizider.mali frizider je dosta jeftiniji ali nema sto ima ovaj komoras.na tebi je...

@RexBlanco
mislim da je covek vec rekao da je kompresor stavljen pre par godina i da je bio zadovoljan kako je radio.
ne kazem da 8.5 nije prejak za taj frizider ali covek kaze da je radio normalno a i ja licno sam stavljao 7.5 na ove frizidere i radili su bez problema.
e sad mozda to nije po ps-u ali nijedan covek nece drzati manometre i ostale instrumente na frizideru pa da vidi da to sve nije bas kao fabricki.
hocu samo da kazem da na prvi pogled ne moze da se primeti neka razlika bez stavljanja mernih instrumenata.
ako "ladi" onda je dobro a slabo ko razmislja koja je temperatura na isparivacu tacno u stepen.
a ja koliko sam shvatio fridz je u dobrom stanju i netreba mu nista drugo raditi (eventualno prefarbati sto i nije neki trosak).

ps:necemo te napasti,to jest ja necu! :) :) :)
svako ima pravo na misljenje i nikad nisam napadao ljude zato sto misle drugacije nego ja.
ej da ...mozes li mi poslati na private cene tako kod vas kompresora danfos (moze i b verzije) za freon 12 posto ovde kod nas ih vec neko vreme nema vise u nabavci i nekih najcescih freona r12,r22,r134,r404,r502.
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom04.07.2006. u 21:54 - pre 215 meseci
Pozdrav
Popravio sam frizider!!!
Nasao sam jednog majstora koji mi je to odradio, radi ovaj posao preko 20 godina. Covjek mi sam kaze da treba da se prespoji
ona cijev, ja mu nista nisam pominjao reko bas da vidim sta ce mi reci. On kaze da to odmah uradi na sve ovakve modele koji negdje pustaju.(odmah sam vidio da covjek zna:)))) Znaci spustio je parce bakarne cijevi "sestice" dolje do motora, novi filter, skratio je malo kapilarnu cijev, izvakumirao, napunio i to je to. Kad je vakumirao i punio koristio je isti aparat(dio tog aparata mi lici na veliku epruvetu, rekao mi je da je to menzura:))). I posle je rukom prepipavao one cijevi. E da, kad je vakumirao rekao mi je da je stanje odlicno(valjda je mislio na cijevi da nidje ne uvlace vazduh). Za sve to mi je naplatio 25e.
Evo dva dana radi bez problema, normalno se pali i gasi. Termostat sam mu stavio u polozaj 6. Vidjecemo kako ce biti u buduce

Pozdrav i puno hvala
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom04.07.2006. u 23:22 - pre 215 meseci
pozdrav

bas mi je drago da si to resio.
e vidis to je pravi majstor a ne onaj sto je rekao da ce da vidi sa kolegom ...
lako je biti majstor pa znati zameniti neku novu stvar ali nekad treba znati i improvizovati a da to ipak radi.
u takvim slucajevima se vidi koliko neko zna i hoce da nesto odradi.
a i to koliko ti je naplatio je sasvim ok to jest minimalno za taj posao.
a dobro ti je to rekao,to je menzura u koju naspes freona koliklo hoces i onda mozes tacno da vidis koliko freona je nasuto u neki uredjaj.
ja licno niti imam a samim tim i ne koristim menzuru posto uglavnom radimo malo vece sisteme hladjenja (kamionske i stacionarne hladnjace) a tu menzura nema nikakve funkcije kao ni vakum pumpa.
a to sto ti je rekao da je stanje odlicno mislio je na kompresiju motora posto ako se kod vakumiranja negde pojavljuje da "vuce" to je onda zesca rupcaga sto kod tebe nije slucaj (nadam se :)) ).
ako bog da i sreca posluzi taj ce ti fridz raditi dok ne crkne motor (za jedno 10-15 godina,nadam se :))) :).
sa ispustanjem ne bi trebao da ima problema vise.

pozdrav i cujemo se
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom11.07.2006. u 21:57 - pre 215 meseci
Pozdrav,

Imam sada novi problem:)), ovoga puta sa klimom pa reko kad vec imam koga da pitam...
Kad je ukljucim takav smrdljiv vazduh pocne da izbacuje da je to uzas, odmah moram da je ugasim inace bi se pogusili:)) Tako mi je u poslednjih nedelju dana, u pocetku kad je uklkjucim malo zasmrdi a onda pocne normalan vazduh da izbacuje. Sada konstantno "smrdi". Probam danas da je upalim, sve radi normalno, ne smrdi nista. A klima nema jos godinu dana od kada sam je ugradio, midea 12 je u pitanju. Pa ako i za ovo imas neko expresno resenje javi...:)))

Pozdarv
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom12.07.2006. u 16:45 - pre 215 meseci
pozdrav

taman sam se uplasio da nije rikno fridz!!!:)))
a kako ti i smrdi? mislim kakav je miris,sa cime bi ga uporedio?
ne bavim se klimama preterano ali probaj da otvoris unutrasnju jedinicu i pogledaj u kakvom su stanju filteri za vazduh.
cuo sam da to veoma cesto bude uzrok "smrada" iz klime.
pogledaj da se nije sta zavuklo i crklo unutra!!! :)))
probaj ovo pa javi sta se desava pa cemo vec nesto da smislimo.

pozdrav
edit:evo nadjoh nesto sto ti treba.
sad bi mnogi rekli "koristi pretragu..." ali ja necu.
nadam se da ces ovde da nadjes odgovor.
http://www.elitesecurity.org/t...eprijatan-miris-Klima-uredjaja
 
Odgovor na temu

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom13.07.2006. u 22:39 - pre 215 meseci
Pozdrav,

Ma fridz radi kao nov:)), bez greske...
Smrdi nesto kao neka kiselina ili nesto kao da gori guma ne znam, tup miris.. Ma bice da mora da se dezinfikuje. Cudno u zadnja dva dana ne smrdi, samo kad se upali malo zasmrdi i posle normalno radi. Filtere ja redovno perem, nisu oni u pitanju. Skinuo sam onaj poklopac sto ide preko filtera, ali nista ne mogu da vidim unutra, cak sam i sa baterijskom lampom gledao ali samo se vide ona rebra kako li se to zove(kao hladnjak na autu) i nosta vise. I kad je ugasena klima kad se primaknem osjecam da smrdi u lijevom dijelu vise, onaj metal.

pozdrav
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
81.93.90.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom14.07.2006. u 11:53 - pre 215 meseci
pozdrav

ma rekoh ti ja za fridz.
a moguce je da u klimi imas skupljene plesni ili budji tamo gde izlazi crevo za odvod kondenza.
a ta plesan zna da stvara takav miris.
a to opet nema veze sa filterima.
kao sto rekose tamo na onoj temi o klimama ima svakakvih resenja za taj problem.

cujemo se
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom22.04.2008. u 20:59 - pre 193 meseci
Pozdrav!

Imam Bosch kombinovani frizider KGV 3105. Nedavno je poceo proredjeno da se pali, pa onda jedno vreme nije hteo u opste da se upali dok ga prvo ne iskljucim pa ponovo ukljucim, ali tada uglavnom nije znao kad je dosta, pa sam, malte ne, i u frizider delu imao zamrzivac.... A od neki dan ni to rucno paljenje i gasenje ne pomaze.

Ima li neko ideju, sta bi moglo da bude u pitanju?
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
77.46.240.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom23.04.2008. u 17:45 - pre 193 meseci
Ovo je tema od pre dve godine.

Verovatno termostat a ako ima elektroniku onda je problem do elektronike.

Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom23.04.2008. u 21:54 - pre 193 meseci
Znam da je od pre dve godine, ali problem odgovara naslovu, pa bi mozda moderator reagovao da sam otvorio novu. Mislis da bi bilo vise pomoci da napravim novu temu?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom23.04.2008. u 22:16 - pre 193 meseci
pozdrav

naravno da je bolje neotvarati novu temu ako ima vec slicna bez obzira koliko je stara.(moje licnio misljenje).
u svakom slucaju kod tebe je problem do termostata koji upravlja ukljucivanjem/iskljucivanjem kompresora.
pretpostavljam da je na uredjaju digitalni termostat za razliku od starijih uredjaja koji su imali mehanicke termostate kod kojih je utvrdjivanje neispravnosti bilo vrlo prosto.
ako je elektronski termostat u pitanju moze da bude problem u sondi u koju je mozda uslo vode pa nepredvidljivo menja otpor i samim tim uredjaj se ponasa cudno.
a moguce je da je i elektronika koja dobija informaciju od sonde koja je temperatura zablesavila pa se opet cudno ponasa.
jel na uredjaju postoji displej na kom pokazuje temperaturu i sta pokazuje , na koji nacin podesavas zeljenu temperaturu,klasican tockic ili preko tastature?
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom23.04.2008. u 23:58 - pre 193 meseci
Nema displeja za temperaturu, a zeljenu temperaturu podesavam s tockicem (ima 5 podeoka). Godina proizvodnje - 2001.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom24.04.2008. u 00:41 - pre 193 meseci
onda je verovatno u pitanju klasicni mehanicki termostat.
ako si vican sitnijim popravkama mozes sam da skines termostat ,kupis isti takav i zamenis i to bi trebalo da bude to.
mada u svakom slucaju je bolje da zovnes neki servis iz razloga sto bi trebalo da dobijes garanciju ako ti oni zamene a i to ne bi trebalo da je vise od 15-ak eura pa ti vidi sta ti bolje odgovara.

pozdrav
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom24.04.2008. u 09:47 - pre 193 meseci
Evo upravo mi bio serviser....
Nakon sto me je pitao sta se desava sa friziderom, i bacio jedan pogled na zadnju stranu frizidera, dosao je do zakljucka da je otisao senzor, koji se nalazi u zadnjem zidu frizidera. Senzor kosta 120 € i mora frizider da se nosi u servis jer moraju da rasturaju tu zadnju stranicu da bi dosli do njega. Milina jedna......
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom24.04.2008. u 22:13 - pre 193 meseci
hmmm...kakav li je to senzor pa toliko para!?
ti ko da si zvao majstora za space shutle a ne za frizider!
ne znam na kakav senzor je mislio ali na frizideru jedini "senzor" bi trebao da bude sonda za merenje temperature koja je 5-10 eura max i to ako je termostat elektronski.
ajde opet i da je stvarno taj "senzor" toliko skup neverujem da bi bio zaliven negde u kucistu da do njega ne moze da se pridje nekim lakim zahvatom na licu mesta.znaci ima tu neka caka,mozda bas to da ih je malo sramota uzeti tolike pare da ti na licu mesta zameni tu sondu za par minuta vec ovako kad ga odveze moze da ti prica sta hoce.(pomalo pricam iz licnog iskustva )
cim sam ovo procitao bilo mi je malo cudno sve to a ja bi na tvom mestu pozvao nekog drugog servisera cisto da uporedis price posto je ovo stvarno skoro nemoguce i ako je moguce ispitaj ga malo detaljnije o kvaru,bas me zanima.

pozdrav pa javi sta je bilo
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
77.46.240.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom24.04.2008. u 22:50 - pre 193 meseci
Ocigledno je frizider sa elektronikom a sonda jeste u vecini slucajeva zalivena i nije bas jednostavno zameniti istu.E sad da li to stvarno kosta 120 eu to ne znam.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
87.252.144.*

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom25.04.2008. u 21:15 - pre 193 meseci
Ja se bas ne razumem, ali kao sto sam naveo, 2001. god. je proizveden, a kupio sam ga 2002. god. Na oko nema neke velike elektronike, e sad da li u funkcionisanju koristi elektroniku, ne znam.
Serviser je bio iz ovlastenog servisa za Bosch... malo mi neobicno jer je dosao, saslusao me, bacio pogled ostrag, saopstio mi "lepe" vesti i uzo 1600 din za dolazak (koje ce da mi uracuna u cenu ako se odlucim u narednih par dana da opravljam kod njih). Iskreno, nije bio kod mene ni celih 5 minuta.
Nista... javljam posle praznika dok servisi ponovo profunkcionisu sta sam napravio. Hvala na odgovorima.


[Ovu poruku je menjao sstanimi dana 26.04.2008. u 00:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom07.05.2008. u 02:31 - pre 193 meseci
Ako nisi pri parama nadji ti jednog dobrog majstora da ti prepravi i izbaci elektronski termostat i stavi obican mehanicki,
bice sigurno triput jeftinije od te cene sto ti je reko majstor iz Bosch-a ... al to tije mac sa dve ostrice u nasoj zemlji svi su majstori, moz da ispadne da ti unisti frizider ako nezna kako da postavi mehanicki termostat... sta da ti kazem...


Citosam od pocetka popravku one Rade Koncar kombinacije malo sam se smesko al ajd zaomije sto sam zakasnio na tu popravku al bitnoje da je covek popravio i da je zadovoljan...

Inace tajsenzor je zaliven u izolaciji i pricvrscen za isparivacku plocu, majstor treba da ispustu freon demontira kondenzator i onda da rascerupa izolaciju da bi doso do ploce sa senzorom, i naravno obrnutim redom vratiti senzor,plocu pa zaliti izolaciju vratiti kondenzator i napuniti freonom naravno obavezno zameniti susac gasa (filter) prosto al to vredi 120 € popravka, sta reci odluka je na tebi...

Inace kad se rascerupa... al trazi da ti pokaze majstor isparivacku plocu ako je pocela da rdja nemoj da bacas pare daj im da ga otkupe od tebe a ti kupi nov il od njih sa popustom il na drugo mesto, to ti kazem iz iskustva jel slaba tacka tih non-frost frizidera je ta kad zardja, isparivac procuri, i treba nov isparivac sad ces promeniti senzor a dogodine isparivac i mislim da se taj hobi ne isplati... il jedino ako ti uz tu cenu i to ne odrade, pitaj majstora sve prenego sto odlucis staces...

''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom10.05.2008. u 00:13 - pre 193 meseci
Nisam jos nista poradio na tom mom problemu. Krpam se sa nekim starim i komsijskim friziderom. Jedino, raspitao sam se preko prijatelja u ovlascenom Bosch servisu u Hrvatskoj sta oni rade u ovom slucaju, na sta su mu odgovorili da se senzor ne menja nego se premošćava na neki način, nije bas razumeo. Za isparivacku plocu bi morao da im verujem na rec, jer nece da ga pipaju kod mene nego nose u servis. U svakom slucaju hvala na savetima. Cim nahvatam vremena promuvat cu se po jos nekim servisima pa da vidim sta ljudi vele i koja su resenja, pa cu da postujem.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa kombinovanim friziderom26.05.2008. u 19:57 - pre 192 meseci
Resih napokon frizider. Zamenjena je merna elektronika (sonda). Kostalo je oko 120€ sa prevozom tako da ne znam koliko je samo deo(delovi). Nadam se da ce sad da potraje bar opet ovoliko dugo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa kombinovanim friziderom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 84140 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.