Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125096 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2008. u 05:32 - pre 188 meseci
Noskich,
Dobila sam Conditional Offer of Admission od University of Sydney a Condition je Engleski jezik. Imam test u Novembru pa se nadam da cu i to poloziti. Imam polozen Toefl 87 ali to nije dovoljno jer oni traze 90 (uf omasila sam za 3 poena). Imam uzasnih problema oko placanja jer oni hoce da se uradi online payment a to iz nasih banaka nije moguce jer je limit na kartici 1000 Eura. Danas sam im poslala email i trazila da mi daju broj racuna, ime banke i SWIFT code pa da na taj nacin uplatim. Nisu mi jos odgovorili tako da nemam pojma hoce li mi izaci u susret.

Dragana
 
Odgovor na temu

Dragana Zivanov

Član broj: 195995
Poruke: 9
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.10.2008. u 17:10 - pre 188 meseci
Zdravoooo amlap

evo mene opet. Poslala sam assessment u Vetassess i kostalo me svih para sto sam imala. Nek se nose. Nego sutra cu videti rezultate IELTS-a, pa mi je sad samo jedan znak pitanja u glavi. Da li i za supruga treba da saljemo assessment, ja sam main aplicant?
Procitala sam onaj buklet i ako sam dobro razumela da treba,a ako je tako obesicu se na prvu banderu. Molim te za pomoc. Usput nasla sam te i na forumu krstarice i stvarno zelim da ti se zahvalim u ime svih nas ne snalazljivih sto nam pomazes.

Veliki pozdrav Dragana.

[Ovu poruku je menjao Dragana Zivanov dana 23.10.2008. u 20:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.120.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.10.2008. u 07:54 - pre 188 meseci
Za njega Ne TREBA assessment
Imate li dovoljno bodova za prolaz? Ako imate i ne fali vam, možda 5 poena, ne radi to.
Evo points test:
http://www.immi.gov.au/skilled.../176/eligibility-applicant.htm
Tu imaš za što se dobijaju poeni a za što ne.
Skroluj dolje, u linku, na samom kraju imaš PARTNER SKILLS. Za Partner Skills dobijaš 5 poena ali samo u slučaju da i on ispunjava Basic Requirements ( kao i ti):

Partner skills:

If your spouse or interdependent partner is able to satisfy the basic requirements of:
-age
-English language ability
-qualifications
-nominated occupation
-recent work experience
-has obtained a suitable skills assessment from the relevant assessing authority

Points: 5

Evo linka za to:
http://www.immi.gov.au/skilled...on/176/eligibility-partner.htm

Znači da bi dodali JOŠ 5 poena, ako želite, morate uraditi ovo gornje, ako vam ne trebaju poeni onda ne trebate.

Jedino ti mogu savjetovati da ako tvoj muž ZNA engleski neka ga polaže ( za njega treba PROSJEK ocjena 4.5) jer tako nećete plaćati Second Installment Visa ( oko 2800 AUD) kad dobijete vizu. Naime, Sec.Inst.Visa se plaća onog trenutka kada DIAC ODOBRI vizu, kad dobijete Grant letter u kome oni obavještavaju da ste dobili vizu i da ako svi članovi aplikacije stariji od 18 g nemaju dovoljno znanja engleskog, moraju platiti.
Ja imam takvo dvoje :) lele!
http://www.immi.gov.au/skilled...eligibility-english-family.htm
Neka te ne buni naslov linka ( skiled regional) jer ova informacija važi i za sponsored vizu i još neke.
 
Odgovor na temu

Babba

Član broj: 132641
Poruke: 67
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.10.2008. u 09:36 - pre 188 meseci
Amlap,
hoćeš mi reći koje su obaveze sponzora za tu tvoju vizu, kakve garancije daje, za koliko dugo, treba li neki keš da priloži?
hvala
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.121.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.10.2008. u 17:22 - pre 188 meseci
Ne, Babba. Sponzor ne daje nikakve pare kao garanciju od 1. septembra, ali ni ja nemam više 15 poena na point testu od njega. Od njega se samo traži da potpiše da se slaže da će da nas podrži u toku 2 godine u smislu da pomogne da se smjestimo, eventualnoj finansijskoj pomoći itd:
http://www.immi.gov.au/skilled...on/176/obligations-sponsor.htm

 
Odgovor na temu

ba301
ne zaposlen
Nis Srbija

Član broj: 166411
Poruke: 45
93.86.56.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.10.2008. u 02:39 - pre 188 meseci
pozdrav svima. dugo nisam bio ovde pa ne znam sta se u medjuvremenu izdesavalo. AMLAP jesi li uspela da odes. znam da si dok sam jos citao bila glavni nas kandidat za odlazak. ne znam dokle si dogurala. nadam se da si otisla.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.19.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.10.2008. u 07:15 - pre 188 meseci
Tu sam još, a do kad ću ne znam....
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.10.2008. u 02:27 - pre 188 meseci
Noskich,
Dobila sam Conditional Offer of Admission od University of Sydney a Condition je Engleski jezik. Imam test u Novembru pa se nadam da cu i to poloziti. Imam polozen Toefl 87 ali to nije dovoljno jer oni traze 90 (uf omasila sam za 3 poena). Imam uzasnih problema oko placanja jer oni hoce da se uradi online payment a to iz nasih banaka nije moguce jer je limit na kartici 1000 Eura. Danas sam im poslala email i trazila da mi daju broj racuna, ime banke i SWIFT code pa da na taj nacin uplatim. Nisu mi jos odgovorili tako da nemam pojma hoce li mi izaci u susret.

Dragana


Nisi trebala TOEFL ni da polazes jer ce ti ambasada svakako traziti IELTS. Obrni, okreni, moraces da ga odradis. Tu si se malo zeznula.

A za online payment kod Rajfhajzena mozes da trazis dozvolu da prebacis do 10,000 eura kod sluzbenika. Ja sam tako uradio, nista SWIFT code, samo sam online popunio formular, upisao podatke sa kartice i platio. Isto kao da sam narucio kjnigu preko Amazona. Banka ce ti sigurno odobriti jer se omasti za oko 300 eura ako se dobro secam pri prebacivanju te prve rate.

PS Potpuno je neizvodljivo da platis studije putem prebacivanja novca sa tvog na racun univerziteta jer ti USYD nece dati nikakav bankovni racun. Mozes platiti samo online jer u Srbiji ne mozes dobiti cekove. Kad budes bila ovde placaces preko cekova, samo kazes banci da naznaci - placa se toliko i toliko USYD-u i to je to. Za 5 dolara dobijas cek, odneses ga u kancelariju za strane studente/letnju skolu i zavrsila si.

Za koji kurs si dobila ponudu?
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.10.2008. u 06:34 - pre 188 meseci
Noskich,
Upravu si rekli su mi da moram platiti online. Sad cu u Novembru kuci pa cu vidjeti sa bankom oko te kartice.
Dobila sam ponudu za Master of International Business and Master of Commerce. Znam da si mi ti predalagao drugo ali vec sam bila poslala aplikaciju :(
Sto se tice Toefl-a njega sam prije polagala ali sad se spremam za IELTS mada i nemam nesto vremena. Zezaju me ona pitanja sa Y, N i NG (ma N i NG su mi uzas - hahahahah). Sad me samo strah da ovo ne polozim.
Kako ide posao i skola?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.10.2008. u 13:00 - pre 188 meseci
Toliko sam umoran da samo gledam da se zavrsi. Mnogo ima da se konstantno radi, a jako je tesko dobiti ono sto je kod nas 10 (high distinction). Tako da su meni cilj 9-ke i sticanje relevantnog radnog iskustva koliko okolnosti dozvoljavaju. Trenutno radim nesto sto je irelevantno, ali dobro placaju i gledam da nadjem neki poslic u struci.
 
Odgovor na temu

ba301
ne zaposlen
Nis Srbija

Član broj: 166411
Poruke: 45
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.10.2008. u 08:22 - pre 188 meseci
nije bas lako otici. ja cu sigurno pokusati cim mi supruga diplomira. a do tada ce i bebac porasti.veliki je problem engleski za moju suprugu posto ga ona ne zna uopste a iako sam ja nosilac morace da polaze koliko sam video. drugo ja dole imam samo prijatelje. nemam nikog od rodbine. sad ne znam da li moze preko njih ili moram da podnesem kao da idem a da nikog ne znam. ne znam ni da li moze tako.
i amlap posto si ti skoro pri kraju koliko ce te kostati ceo proces sa sve avionskom kartom. jel ce biti dovoljno 10.000 ili je i to malo.

srecno svima koji hoce da odu. a srecno i meni kad pocnem
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.14.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.10.2008. u 12:23 - pre 188 meseci
Tvoja žena uopšte ne mora da polaže engleski, ako imaš pare da platiš za nju second installment.To je oko 2800 AU dolara.To se plaća na kraju procesa dobijanja vize , kad ti je već odobrena.

Prijatelji ti ne mogu biti sponzori tako da možeš ići na Skilled independent 175 vizu. To je permanent viza i ima puno povoljnosti eto kao da si maltene njihov državljanin: imaš sva prava osim da glasaš na izborima i da se zapošljavaš u vojsci itd.

Ima još opcija za vize : http://www.immi.gov.au/visawizard/ Ovaj link ti puno pomaže u odlučivanju za vizu.
Negdje sam napisala koliko me dosad koštalo sve do slanja aplikacije u Au. Ako mi odobre vizu moraćemo da platimo 2 second installment ( za muža i punoljetnu ćerku) to je 2 x 2925 Aud ( sad su povisili malo, možda mene zakači po starom , jedno 200 dolara manje), a avionske karte u 1 pravcu su oko 860 € po osobi ( nas je 5).

Za koji dan radimo ljekarsko koje će nas koštati oko 400 € + troškovi puta do BG ( iz Crne Gore). Aplikacija za vizu je koštala oko 2000 Aud ( mozda 20-30 Aud više ne sjećam se) - sad je 2105 dolara.

Znači nisam ti dala podatke troškova prikupljanja papira za vizu,slanje aplikacije DHL-om ( oko 90 -100 €) razne ovjere, pasoši, prevodi sudskih tumača, procjenu kvalifikacija u Au ( 300 Aud), 2 puta polaganja Ieltsa ( po 140 € + troškovi puta do Srbije).

Pa kad otprilike vidim sve zajedno taman dođe sveukupno 10000 eura ( možda malo manje - 9000). Ali nama je dobro što mi moj sponzor pomaže u plaćanju ( aplikaciju za vizu, TRA) i vjerovatno second installment će on platiti, a možda i karte naravno, s tim da mu vratimo: čist račun duga ljubav!




 
Odgovor na temu

ba301
ne zaposlen
Nis Srbija

Član broj: 166411
Poruke: 45
79.101.230.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.10.2008. u 23:10 - pre 188 meseci
pa mozda je i bolja pogodnost da naknadno polaze.jel to polaze dole kad stignemo ili ovde? i za koliko mora poloziti. ako je dole racunam lakse ce biti jer smo u engleskom govornom podrucju pa mora da se snalazi. gledao sam onaj sajt milion puta ali koliko god da mi je nesto jasno vise volim kad mi neko kaze pa makar i na srpskom citao.
i ja i zena smo inzinjeri informatike. tj zena ce tek postati kad diplomira. koliko sam mogao da vidim za to mozemo dobiti max 40 bodova. medjutim ja sam uz caleta naucio mnoge zanate. pa ne znam sta da prijavim.da li diplomu ili majstorsko pismo. i koliko te obavezuje uopste ta diploma koju oni verifikuju dole za posao. da li moram da nadjem posao onaj za koji mi je diploma verifikovana ili mogu da trazim sta mi odgovara.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
78.155.40.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.10.2008. u 06:35 - pre 188 meseci
Plaćanjem second installment za vizu( kada ti je odobre, a prije nego ti je udare u pasoš) tvoja žena ima pravo na 510 časova engleskog u Au na koje mora da počne u toku 3 mjeseca boravka tamo ( Amep program).

Uz diplomu moraš da šalješ i radno iskustvo, oko 4-5 godina. To provjeri na sajtu zvaničnog tijela koje te ocjenjuje.

To što znaš zanat je plus, ali ga moraš pokriti svjedočanstvima i radnim iskustvom.Ako u informatici imaš sve potrebno onda šalješ to. Ne bi ti priznali samo majstorsko pismo za zanat ako nemaš pokriće za to.

Kad dođeš dolje možeš raditi u struci a možeš i nešto drugo, niko te ne pita.

Prvo se odluči na koju vizu ideš, pa onda pitaj dalje. Idi na onaj viza wizard.
 
Odgovor na temu

ba301
ne zaposlen
Nis Srbija

Član broj: 166411
Poruke: 45
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.10.2008. u 07:31 - pre 188 meseci
da tako sam nekako i mislio. isao sam na wizz. nisam ga video do sada iako sam isao na onaj sajt immi.gov.au. sinoc sam ga pogledao. mogu na onu 175. ali koliko vidim potrebno mi je 120 poena da bih prosao. prvo je znanje engleskog. tu ima tri nivoa. ja znam sigurno da za drugi nivo mogu da odradim ali ne znam koliko je tezak ovaj Proficient. na njega daju 25 poena. ali ne verujem da cu moci. sta ti mislis? ali i sa 15 prolazimo test jer imamo preko 120. vidim da je za verifikovanje diplome zaduzen ACS Australian Computer Society i da se trazi i u SOL i u ENSOL. mislim da imamo velike sanse. e sad kako se dokazuje radno iskustvo od 4 godine mislim da sam procitao tvoj post negde. samo reci mi jel mora iz jedne firme ili moze iz vise. posto ja u nijednoj firmi nisam toliko dugo bio. e sad sam zaposlen u opstini i dok mi zence zavrsi studije bice toliko. nakupice se.

ne znam sta jos da te pitam. kad se setim pitacu. hvala ti u svakom slucaju. mnogo si od pomoci svima
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.11.2008. u 14:30 - pre 188 meseci
Hej Noskich,
Da li si morao da platis skolarinu za cijelu godinu ili samo za prvi semestar plus osiguranje?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2008. u 05:24 - pre 188 meseci
Ovo drugo.
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2008. u 10:41 - pre 188 meseci
Hvala po 100000 put :) :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.11.2008. u 11:42 - pre 188 meseci
Nema potrebe da se zahvaljujes, to je dobra karma.
 
Odgovor na temu

Dragana Zivanov

Član broj: 195995
Poruke: 9
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.11.2008. u 17:32 - pre 188 meseci
Hej amlap,

nema te neko vreme, pa da pitam ima li sta novo? Eto ja uz tvoju pomoc imam lepih vesti. Danas proverila assessment na sajtu Vetassess-a i jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii POSITIVE. U medjuvremenu su stigli rezultati IELTS-a ja prosla sa 5.5 (reading 5, speaking 5, listening 6.5 i writing 5.5), a to je dovoljno za vizu 475 gde po novom sa ovim skorom mogu da uplatim tamo 2800 AUD i da idem na dodatne casove, a ukupno smo skupili 120 bodova gde nam se racuna i regija 25 bodova, pa cemo odande traziti stalnu vizu posle 2 godine. Mislim da ce ovo biti dobra prica za nas s obzirom da ce nam tamo ujak prepisati kucu na nas i da cemo tako lakse dobiti stalnu vizu.

VELIKI POZDRAV I NADAM SE DA CEMO SE USKORO CUTI. ZELIM DA TI SE JOS JEDNOM ZAHVALIM NA POMOCI.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125096 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.