Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125054 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

islabinegde
nana nanic
student

Član broj: 192401
Poruke: 9
94.189.240.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2009. u 09:26 - pre 186 meseci
da li moze neko da mi kaze..naime dobila sam visu za AU 676,sad u feb idem na 3 mes...pa me zanima da li ta viza moze nekako da se produzi? i kakve su sanse da se tamo ostane?
hvala
pozdrav
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.25.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.01.2009. u 15:41 - pre 186 meseci
http://www.immi.gov.au/visitor...ist/676/how-the-visa-works.htm


U gornjem linku imaš ovaj tekst dolje, koji kaže da možeš da produžiš vizu ali samo u turističke svrhe.moraš da apliciraš za novu vizu barem 2 nedjelje prije nego tvoja tekuća viza istekne.
Extending your stay
If you are in Australia and want to extend your stay for tourism purposes, you must apply for a new visa at least two weeks before your current visa expires.


Takođe piše i ovo:
Studying
If you are granted this visa, you can study for up to three months. If you want to study longer than three months you should apply for a student visa.
See: http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/index.htm

Ako ti je dodijeljena ova ( 676) viza, možeš da studiraš tamo do 3 mjeseca.Ako želiš da studiraš duže moraš da apliciraš za studentsku vizu.



 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2009. u 07:21 - pre 185 meseci
Ko NIJE u Australiji - zavidim vam. Ovih dana je preko 40 stepeni.
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.01.2009. u 15:14 - pre 185 meseci
Izgleda da cu onda trebati samo kupaci tako da ce mi biti dovoljno onih 20 +7 kg
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2009. u 02:45 - pre 185 meseci
Ma kakvi. Zimi je 5 stepeni nocu ubitacnije nego -15 kod nas jer vecina kuca i stanova nemaju nikakvo grejanje. Ja kada sam bio dosao u julu odmah sam zaradio prehladu.

Vrlo je promenljivo vreme, sledeci dan nakon sto sam bio napisao prethodni post je padala kisa i bilo je oko 25 (15-20 stepeni razlike). Vlaznost nije kao u istocnoj Aziji u monsunskom periodu, ali Evropljanima tesko pada. Ni meni bas ne prija, ali se onda setim kako mi je bilo u Koreji pa se odmah oraspolozim.

Juce je inace bio Australia day. Australijska verzija proslave praznika je ovakva: postavis binu, dovedes potpuno nepoznate muzicare koji ne kostaju nista kao i komicare i cheerleadersice od 13-16 godina svi gladni promocije, dovuces tezge na kojima se nudi ice i pice i onda masa kao na ogromnom kolektivnom pikniku sedi na travi i prezderava se.


 
Odgovor na temu

islabinegde
nana nanic
student

Član broj: 192401
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2009. u 07:51 - pre 185 meseci
moze li mi neko reci kakvo je vreme krajem februara marta april maj????
nema toplo,jel???
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2009. u 15:06 - pre 185 meseci
Citat:
islabinegde: moze li mi neko reci kakvo je vreme krajem februara marta april maj????
nema toplo,jel???


Prolece, 30-20 stepeni u Sidneju, + na severu, - na jugu.

ups, ne prolece, vec jesen, ali izadje na isto.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 28.01.2009. u 06:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teta ana

Član broj: 210842
Poruke: 1
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.01.2009. u 21:02 - pre 185 meseci
Zdravo svima
Imam pitanje koje ne mogu postaviti svom djetetu, trenutacno smo u komi, ne znam engleski da sama prosnjuram, a vidim ste ljubazni, pa vas molim. Evo o cemu se radi.
Kcerka mi je vec 3,5 godine u Novom Zelandu, vec je gradzanin NZ po dokumentima, za pasos treba jos pricekati. Poslala mi garant da joj idem u posjet. Prije dva dana dobila sam meil iz ambasade Londona (tamo se sada nase aplikacije salju) da kako sam 51 godine starosti, a to mi je kcer, vjerojatno zelim otici i tamo ostati. Jos vise sto samnom ide i sin kome su 32 godine. Kazu da nas uopce ne sputava nista da ne ostanemo, bez razlike sto imamo privatni biznis. Znaci smatraju da biznis kao biznis privatni moze i ne biti. Onda nam daju uputstva da podnesemo aplikaciju za prispajanje familiji, kako bi se odbacile pretpostavke da bi tamo ja radila na crno. Kazu na kraju dajte komentar, na sto ja mislim da ce sve biti badava, sve je vec receno. I sad, jel jedini nacin da si vidim dete trebam otici na onaj nacin koji traze, ne mogu se nacuditi, u prvi sam trenutak pomislila da uzmem njihovoh advokata, pa si mislimo nemoj, mozda se naljute, a opet se moramo njim obratiti.
Eh, ovima stvarno nisu svi na broju. Recite molim vas ako znate koliko traje ta procedura s prispajanjem familije i jel nas mogu i tamo prikacit s nekim cakama. Ili bilo kakv iskustvo ili saznanja ako ima neko, molim vas.
 
Odgovor na temu

Astralwalker
Putnik
Balkan

Član broj: 170929
Poruke: 5
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.02.2009. u 21:26 - pre 185 meseci
Postovani,

Prvo da vam cestitam na izvrsnom Forumu.

Toliko korisnih podataka na jedno mesto. Svaka cast!

Zelio bih vas da zamolim za upustvo ili eventualnu pomoc.

Dobio samo Studensku Vizu na 18 meseci (subclass 572 student visa) i idem u Gold Coast zajedno sa mojom familijom.

Bitcu tamo u Nedelju. Medjutim ne poznajem nikoga u Gold Coast-u.

Jel ima nekog tamo od nasih balkanskih prostora koji bi zeleo da nam malo pomogne oko smestaja i da se snadjemo tamo u prvo vreme.

Bio bih veoma zahvalan.


 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
81.93.86.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.02.2009. u 08:45 - pre 185 meseci
Astralwalker cestitam na vizi . Zamolio bih te samo za jedan odgovor ako nije problem : Interesuje me koliko ti je drzava trazila za zivot , odnosno koliko si novca morao da prikazes za zivot od 18 mjeseci . Ta viza je meni rezervna varijanta pa bi mi taj odgovor puno znacio .
Hvala

Pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.02.2009. u 15:29 - pre 185 meseci
Nista se ne brini, smestaj se lako nadje, posao je problem.

A koliko ce ti znaciti oslanjanje na "nase" ljude videces. Moje iskustvo je - nije mi znacilo nista. Preko svestenika sam molio da mi pomognu u vezi posla i eto nakon 7 meseci nikakav rezultat. A koliko je zavlacenja bilo da ti ne pricam, telefonskih poziva, odlazaka licno, sve da bi na kraju cuo isto - zovi kasnije, dodji sledece nedelje, cekaj samo da prodje ovaj praznik ili mi se ni ne javi na telefon.

U se i u svoje kljuse najbolje je.

Evo ti za smestaj: domain.com.au, realestate.com.au i gumtree.com.au
 
Odgovor na temu

kiborge
student

Član broj: 209950
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 03:34 - pre 185 meseci
Veliki pozdrav!

Upravo sam zavrsio prvo obimnije/celodnevno istrazivanje usmereno ka Aus, jer smo devojka i ja do nedavno spremali dokumenta za Kanadu..ispostavilo se da nam, pored svih pogodnosti, klima pretstavlja veliki problem, tako da je usledilo preusmeravanje snaga..

Elem, jasno mi je kako funkcionise stvar jer sam upravo precesljao citav topic (izmedju ostalog) i boli me glava, ali mi ipak treba savet iskusnijih..

Zavrsio sam Audio i video tehnologije na Visoj elektrotehnickoj (postoji mogucnost da je stepenujem na fax), i u toj oblasti bavim se 3D animacijom i video produkcijom..

Trenutno sam druga godina na Arhitekturi, i jedan od razloga za odlazak Au je i master of architecture na University of Melbourne..

Sto se tice radnog iskustva nemam nista zvanicno/zabelezeno, tako da sam u nezavidnoj poziciji, pogotovu sto ova dva faksa mogu da ***** ,jer niti sam "postgraduate architect" sa 60 poena, niti bilo sta sto je vezano za video/art prolazi za General Skilled Migration (ima nekih zanimanja, ali samo idu na Employer Nomination Scheme).


E sad, pitanje koje imam je:

Posto postoje sanse da izlaziram kompletno radno iskustvo, da li biste mi preporucili takav korak kao jedini moguc, i koliko je to rizicno? To bih mogao da uradim za Bricklayer ili Painter and Decorator, za sta mi ni ne treba skolovanje.
Bricklayer je zidar, koliko sam shvatio? Kako bi oni mogli da provere moje iskustvo po dolasku, i da li to rade?

Druga varijanta koja mi je pala na pamet je da pod Graphic Designer ili slicno prijavim moje iskustvo 3D animatora?


Jasno mi je da su sanse male i da je cela ideja nepravedna, ali hocu da pokusam jer nemam drugog izbora. Da cekam nekoliko godina ne mogu, a za Kanadu bih mogao da se prijavim sa postojecim "stanjem".



Hvala u napred na savetima, nadam se da cu uskoro i sam biti od pomoci nekome.
 
Odgovor na temu

Astralwalker
Putnik
Balkan

Član broj: 170929
Poruke: 5
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 06:14 - pre 185 meseci
Zdravo Denise,

Evo ovako:

Kurs Diploma of Multimedia koji se pohadja u Gold Coast Institute of TAFE traje 18 meseci.

Trazili su 36 000 Eura pokrice za taj period, ali ja sam prilozio daleko vise.

U AUD ti je oko 70 000 Australiskih dolara ono sto su trazili za mene, suprugu i dvoje djece.

Uglavnom kalkulacija se zasniva prema ovome:

http://www.immi.gov.au/students/students/572-3/financial.htm

Nadam se da ce ti gorenavedeno koristiti,

Svako ti dobro,
Astralwalker
 
Odgovor na temu

Astralwalker
Putnik
Balkan

Član broj: 170929
Poruke: 5
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 06:18 - pre 185 meseci
Noskich,

Hvala ti puno na savjetima.

Ja moram pronaci posao po svaku cenu da bi se odrzavao tamo dok studiram. Odnosno da mogu da platim za nedeljnu kiriju i osnovne troskove. Prirodu posla nemam izbora da biram pa bi i cistio i kopao kanale ako treba u prvih par meseci dok se snadjem.

Isto hvala ti puno na korisne linkove oko smestaja. Puno postujem i maksimalno zahvalan.

Budi mi pozdravljen
Astralwalker
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 07:13 - pre 185 meseci
Prijatelju, isto je i sa mnom, ali je moj rezon da ako radim na crno gradjevinu za 10 dolara na sat em sto rizikujem da me deportuju (ogroman novac, vreme i trud vec ulozeni) em sto ugrozavam svoje zdravlje (ledja, misici, rak koze zbog izlozenosti suncu, pluca jer udises gasove i mogucnost povrede jer je na crno slaba zastita) sto ti se kasnije moze mnogo vise obiti o glavu. I plus naravno - dovodim u pitanje rezultate na univerzitetu (ne samo sto ti odlazi vreme na posao, vec posle njega nisi ni za sta zbog umora).

Mada, posto ti dolazis sa zenom i decom to je vrlo drugacije, ali ipak razmisli o ovome sto sam napisao koliko se sta isplati.

Za decka koji je pitao u vezi laziranja dokumenata - NIKAKO! Provalice te i posle ti ne vredi prijavljivanje ni za jednu zemlju jer dele podatke.
 
Odgovor na temu

Astralwalker
Putnik
Balkan

Član broj: 170929
Poruke: 5
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 07:51 - pre 185 meseci
Re: Mada, posto ti dolazis sa zenom i decom to je vrlo drugacije...

- Da druze, uistinu to je puno drugacije.

Hvala ti na dobronamernim savjetima. Ti imas veliko iskustvo i to je veoma cenjeno na forumu.

Svako ti dobro,
Astralwalker
 
Odgovor na temu

kiborge
student

Član broj: 209950
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 16:46 - pre 185 meseci
noskich hvala na upozorenju..ne bih jos da odustanem od ideje, ali bicu obazriv!

Uopste nisam ponosan na svoju ideju, ali nemam izbora - umesto da sam radio studirao sam, i to mi to sad nista ne vredi.

Da li neko zna kako proveravaju radno iskustvo ako je u pitanju rad na crno, odnosno isplata nije isla preko banke i uz dazbine, vec na ruke?
Ja bih mogao da organizujem izvode o placanju iz firme za koju sam radio, odnosno svu potrebnu dokumentaciju (koja nikad nije postojala), ali ne znam kako bi oni mogli to da provere sem da nazovu poslodavca??

E da, sto se tice studiranja..koje su sanse da, ako odem na studentsku vizu, dobijem neki student loan ili slicno? Neki kredit koji bi mogao da odplacujem ako bi postao PR ili u toku studiranja uz pomoc part time posla?


TNX
 
Odgovor na temu

kiborge
student

Član broj: 209950
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 16:59 - pre 185 meseci
..da, nisam siguran za jos jednu stvar:

ako npr. dobijem studentsku vizu i moja devojka podje samom kao spouse, ona ima pravo da radi full-time? Da li i ona, ako ja nakon studija produzim na permanent residence, ima pravo na isto?

Realno, da li nas dvoje mozemo da zivimo u Melburnu sa $ 2x20h nekog posla?? Ja planiram i da honorarno radim 3D u bilo kom obliku, ali pretpostavljam da je slaba vajda od toga?

Hvala jos jednom na posvecenom vremenu
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
81.93.86.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 17:32 - pre 185 meseci
poz.

za posao znam samo po iskustvu moga brata u Melbourne . Npr. njemu to nikada nije bio problem . Uglavnom kad je tamo zivio ( drzavljanin je ), prije nego sto ce doci ovde na godinu , imao je stalan posao , a prije toga razni poslovi preko agencija . Ljetos kad se tamo ponovo vratio " nije htjeo da radi neko vrjeme ( oko tri sedmice ) . Onda je otisao na agenciju ( zna ljude od prije ) pa je nasao posao u jednoj fabrici oko 20 dol i kusur i prije nekog vremena su ga zamolili da se odluci da li ce raditi za stalno , na sto je on naravno pristao ( za satalno je manja satnica ali ima svojih prednosti ...... ) .
Ne znam da ides u Melbourne raspitao bi se god brata , al ovako jbg..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kiborge
student

Član broj: 209950
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.02.2009. u 17:51 - pre 185 meseci
Cao Denise!

Upravo u Melbourne jedino i hocu da idem!
Drugarica je sada tamo na praksi u jednoj advertajzing agenciji i verovatno ce ostati kod njih da radi, pa mi je prenela najlepse utiske..

Drugi razlog su i odgovarajuce skole koje smo devojka i ja nasli tamo.

tvoj brat je radio za 20 dolara, pa neka racunica bude npr. ovakva:

pretpostavimo da bismo radili u proseku za $12..


2x12x20x4(nedelje) = ~$2000

sto bi nas dvoje mogli mesecno da zaradimo

Da li je to dovoljno za skroman zivot i eventualno odvajanje jednog dela novca za studije?
Pretpostavljam da bi mogli i dosta vise da zaradimo, ali neka je ovo minimum..plus ako bi ona imala pravo da radi full-time..

Kapiram da je izvodjivo???


poz

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125054 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.