Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2480359 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cokacunami
student

Član broj: 273346
Poruke: 176
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toplotna pumpa18.06.2012. u 04:57 - pre 144 meseci
Sada me ne cudi sto je Srbija evropski lider u kancerogenim i kardiovaskularnim bolestima.
To verovatno niste znali.

Medju vama ima i vrlo zdravomislecih ljudi, a niko nezna: da je STIROPOR KANCEROGEN !

KAO STO JE KANCEROGENO I SVE DRUGO NAPRAVLJENO OD NAFTE!

RECIMO: PLASTICNE FLASE.
Ja znam za cetiri kancerogene materije koje se nalaze u pl. flasama.
Koga interesuje moze ovde da sazna vise o tome: www:usa2you.net


Dakle unutrasnja izolacija da, ali samo sa prirodnim materjalima.

Stiropor je iskljucivo za SPOLJASNJU primenu.

I jos jedna vazna stvar: stiropor vremenom degradira (kao izolator).

Sve to ima na internetu.
 
Odgovor na temu

dmax
Dejan Matijević
IT Network Manager, Celebrity Cruises
Worldwide || Temerin

Član broj: 67686
Poruke: 170
*.mtnsat.com.



+28 Profil

icon Re: Toplotna pumpa18.06.2012. u 13:08 - pre 144 meseci
Citat:
tihi2:
Komšija, 3 kuće dalje, je stavio 5cm stiropora iznutra pre 5 godina, čak i na plafon (prizemna kuća). Kad uđem kod njega, kao da nemam vazduha i kad sednemo nas trojica, vrlo brzo počinjem da se znojim. Malo je gasa potrošio, vrlo je zadovoljan, ali ja imam neki osećaj nelagodnosti. Prozor i zimi mora biti odškinut ili često otvaran (svakih sat je malo).

Po meni, nema nikakvih prepreka da se na spoljne zidove sobe stavi stiropor iznutra, ali ne na plafon. Time bi stiropor bio na oko 1/3 površine sobe pa bi to bio prihvatljiv kompromis.


Ima tu jedan mali problem kod unutrasnje izolacije, a to je odvodjenje vlage. KAda se radi unutrasnja izolacija, obavezna je parna brana sa unutrasnje strane jer se stvara kondenzat iza izolacije na samom zidu. Sa ovime nema problema kod spoljne izolacije. Da bi se ovo sprecilo, stavlja se parna brana pre same unutrasnje izolacije (gps ploca, parna brana, izolacija i na kraju sam zid). Koda se radi sa stiroporom iznutra (kao demit fasada) nema parne brane, ali posto stiropor sam po sebi provodi mnogo manje vlagu nego npr. staklena vuna onda i dalje dolazi do povecanje vlage u vazduhu (kada vise osoba sedne i nadise) zato dolazi do onog neprijatnog osecaja, kada treba drzati prozor blago odskrinut, da bi se odvela vlaga. Ovoga problema nema kod spoljne izolacije stiroporom, jer prvo sami zidovi amortizuju, visak vlage. Tako da vlaga ode u zidove i posle polako izedje napolje (cak i preko stiropora).

A sto se tice nestavljanje stiropora na plafon... pa gore je najtoplije, tako da ako gore nema izolalcije, dobije se "plafonsko hladjenje". Smatram da vise efekta ima da se stavi na plafon izolacije (betonska ploca i malo monte) nego na same zidove. Na kraju krajeva i manja je povrsina da se odradi, i ne smanjuje sobu (barem ne u duzinu i sirinu).
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa18.06.2012. u 17:54 - pre 144 meseci
Ako se u prostoru iznad stanuje, onda nema gubitaka, pa nema ni potreba za izolacijom.
Ako se iznad ne stanuje, onda pre biram 15cm mineralne vune po tavanu (5cm mineralne vune košta oko 90din/m2). Iz iskustva znam, da se privremeno sklanjanje stvari na tavan ( "zatrebaće možda") svodi na trajno. A te stvari po pravilu nikada ne trebaju.
Onaj neprijatan osećaj bi se mogao eliminisati verovatno klimom koja radi stalno i odvlažuje vazduh.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Toplotna pumpa18.06.2012. u 19:19 - pre 144 meseci
Redosled je ovakav
zid neomalterisan
stiropor zalijepiti na zid

parna brana pa rigips plata izgletuju se sasstavi i gotovo

bezb parne brane ne raditi.
 
Odgovor na temu

milan.mihajlovic
obezbedjenje,KPZ

Član broj: 216436
Poruke: 21
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Toplotna pumpa22.06.2012. u 13:14 - pre 143 meseci
Ovo je moja kuca o kojoj sam vam pisao

http://www.grejanjeza1evrodnevno.com/primer1.php
 
Odgovor na temu

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Toplotna pumpa23.06.2012. u 10:19 - pre 143 meseci
Rezultati TP su vise nego dobri.Da ja znam da to kod mene moze tako .Danas bi kupio nebi cekao do sutra.U EU se potpise ugovor pa ako nebude nema placanja.I jos osteta.
Ne zelim da tvrdim da ne moze ali nebi zelio da mi dodje covjek pa kaze .Napravi novu kucu pa ce moci.

tihi moje zapazanje tamo gdje nema zraka kod izolacije.Kod mene ima poslednja rec tehnike u smislu izolacije stolarije grijanja.Pa ponekad izjutra u cetiri se probudim uz osjecaj da nema zraka u spavacoj.Samo malo da se prehladim.Nemoze se disat.Sve dihtovano vrata prozori zidovi.Grejem se nekih 20 dana zimi na nadmorskoj visini od 300 m slabo kad padne sneg ili samo sa kisom.Ono sto sam zapazio kod nas na nasim prostorima da se ljudi dovijaju samo jevtinije.Rade unutrasnje fasade ali ne bas kako treba.Stiropor je propustan a niko ne stavlja nepropusnu parnu branu KOJU NESMES DA PROBUSIS onda nije brana.
Covjek racuna izolaciju i gubitke zida i trazi 0 tacku rosista .Navodi difuziju i jos sto cuda.Trazi gdje se sastaju vruce i hladno. Vremensku zonu.Nebi bas rekao da velika vecina od nas tako racuna.
Sjeti te se ALUMINIJSKE STOLARIJE bez hladnog mosta Ta se stolarija mahom vadi curi niz zid.Carobna guma koja podize cenu do neba.Razdvojeno sa gumom even. gas upumpan.

Neko je navodio hladno pivo u ljeto i konden na flasi curi dok se ne ugrije.Kad sve ove cindbenike razmotrimo onda je lako zakljuciti zasto kod tvog kolege postoi takav osjecaj.
Da jos navedem da velika vecina samo nalijepi stiropor do krovne konstrukcije ono gore ostavi.Da poveze sa tavanom ili stavi 30 cm na tavan to obicno zaborave.

dmax... ima mogucnost vlage a i nemora da bude .Radi ce mo onako da nebude.Covjek uradio spoljnu fasadu dobio budj u uglovima.Razlog hladni most sa balkona.Na svakom spratu balkon.Tako dobies vlagu i od poda i gore u cosku(uglu).Samo ceka zimu i tep razliku.Moze i balkon da se izoluje.

cunami,,..SVE JE KARCOGENO i flase i stiropor i auto i hrana.Ko prezivi neka prica.Ja se sjecam kad su moji sejali razne kulture u poljoprivredi koje ne prscu hemijom i ne djubre hemiskim djubrivom.Samo sam cuo da je tad bilo gladi i bolesti .Vidi sad srce nikakva operacija a kamoli da covjek da umre od zutice.

Evo jos nesto sto sam vidjeo a mnogi su skepticni i misle da nece raditi.Za grejanje fabricke hale vise od 10 m visine( nisam mjerio )ugradili su plocaste radijatore tako sto su ih postavili po tavanici .Onako ko lustere okacili i tvrde da ce da zrace toplotu na prema dole.Sa gornje strane ploce stavljena je kamena vuna sa alum. presvlakom.
Kad budem imao vremena slikacu pa da pogledate.Nije radio priucen nego firma sa inzenjeringom i proracunom garancijom iskustvom.Topu vodu uzima iz hladnjaka radne masine koja radi tri smjene i ehtremno se grije pri radu.

Ja odavno imam ideju da od svoih radijatora napravim konvektore.I pri tome smanjim tem polaznog voda na nisko tem recimo 40 c.Mislim dodati ventilator male potrosnje.

Ocekujem drvlje i kamenje i dobronamjerne komentare.Forum je da diskutujemo i iznadjemo najbolje resenje.
 
Odgovor na temu

dmax
Dejan Matijević
IT Network Manager, Celebrity Cruises
Worldwide || Temerin

Član broj: 67686
Poruke: 170
*.com
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Toplotna pumpa23.06.2012. u 10:51 - pre 143 meseci
Terase jesu zeznute u smislu da se potpuno moraju obloziti da se spreci
hladni most ko sto kazes. Od dole moze klasicana demit fasada, ali od gore
(gazeci sloj) ... tu je vec zeznuto, stirodur je jak, ali preko njega bi
trebala kosuljica pa onda plocice ili sta vec. A ako se doda kosuljica,
onda to moze biti pretesko za terasu a usto se i dize visina terase, pa to
moze biti nezgodno (zakoraciti na "stepenik" da se izadje na terasu).
Moguce je jos staviti i izolaciju odgore, pa neki ukrasni sloj (plocice)
ali onda nema hodanja po njoj..... to bi bila samo terasa za "ukras" kuce.
Znam da postoje neke posebne spojnice da se stave pri izlivanju terase,
tako da se pravi toplotna brana izmedju terase i kuce, ali to mora pri
izrdadi, tako da tu nema nista korisno onome ko vec ima terasu.

Ja ima slican problem kao sa terasom, na zidu koji delim sa komsijom.
Dvojna kuca je u pitanju tako da tu gde se i komsija greje nije problem,
ali ima deo zida, koji se sa moje strane greje a kod njega na par cm dodje
neka supa. Tako da spolja ne moze nista da se uradi, a ako uradim na tom
zidu unutrasnju izolaciju i nastavim na ostalim zidovima spolju izolaciju
(u mom dvoristu) onda cu dobiti toplotni most izmedju ta 2 zida, dakle ceo
jedan cosak ce mi biti hladan.
U ovoj varijanti, ja sam jedino resenje video da se uradi i unutrasnja
izolacija (uz spoljnu) na tom zidu sto krece od komsije u moje dvoriste.
Unutrasnji sloj tu nemora biti jako debeo, jer j bi spoljni bio redovan.
Ovo kosta mnogo vise, nego kada se moze uraditi sve lepo spolja, ali
nevidim drugu varijantu da se skroz izbegne toplotni most.
 
Odgovor na temu

cokacunami
student

Član broj: 273346
Poruke: 176
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toplotna pumpa24.06.2012. u 12:18 - pre 143 meseci
Zeljezara,

Čedo malodušno. Konstatuješ: SVE JE KARCOGENO…. Ko preživi neka priča.

Ne bih ti odgovarao, da se ne nadam da ću nekome sa IQ iznad 100, možda pomoći, da ne bude pojeden.

Vidi rode, zbog takve individualne pameti, i slične pameti utkane u glave političke i dr. srpske “elite“ koju
ja kratko zovem: “osveta ponavljača,” koji su poslednjih 10+10 (+ ?) godina uništavali Srbiju, gore nego
Osmanlije i NATO zajedno,Srbija je danas lider Evrope u SRAMOTI:
1.)Kancerogenim i
2.)Kardiovaskularnim bolestima.

Zeljezara, sinak, reći ću ti kratko: Ko zna zna, ko ume ume. Ostali bivaju POJEDENI!

I ti, i ostali, koji se mirite sa stvarima, čekajući da padne plafon, ili da vam ih drugi reši, zapamtite čikine reči:

Božja je PRAVDA neumoljiva. Svi dobijamo SAMO ZASLUŽENO!
Jer i rakonja mora da rucka.

Vi samo konstatujete i NEPREDIUZIMAJTE NIŠTA. A kada RAKONJA progricka.... svaku paru, i ... ćete dati,
za još jedan dan tog, tada već sasvim NIKAKVOG, bezvrednog života.

A najveća strahota “osvete ponavljača” se ogleda u tome, što većina progrickanih, ni tada neće shvatiti ZAŠTO
IM SE TO DESILO.
 
Odgovor na temu

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Toplotna pumpa24.06.2012. u 15:23 - pre 143 meseci
Citat:
cokacunami: Zeljezara,

Čedo malodušno. Konstatuješ: SVE JE KARCOGENO…. Ko preživi neka priča.

Ne bih ti odgovarao, da se ne nadam da ću nekome sa IQ iznad 100, možda pomoći, da ne bude pojeden.

Vidi rode, zbog takve individualne pameti, i slične pameti utkane u glave političke i dr. srpske “elite“ koju
ja kratko zovem: “osveta ponavljača,” koji su poslednjih 10+10 (+ ?) godina uništavali Srbiju, gore nego
Osmanlije i NATO zajedno,Srbija je danas lider Evrope u SRAMOTI:
1.)Kancerogenim i
2.)Kardiovaskularnim bolestima.

Zeljezara, sinak, reći ću ti kratko: Ko zna zna, ko ume ume. Ostali bivaju POJEDENI!

I ti, i ostali, koji se mirite sa stvarima, čekajući da padne plafon, ili da vam ih drugi reši, zapamtite čikine reči:

Božja je PRAVDA neumoljiva. Svi dobijamo SAMO ZASLUŽENO!
Jer i rakonja mora da rucka.

Vi samo konstatujete i NEPREDIUZIMAJTE NIŠTA. A kada RAKONJA progricka.... svaku paru, i ... ćete dati,
za još jedan dan tog, tada već sasvim NIKAKVOG, bezvrednog života.

A najveća strahota “osvete ponavljača” se ogleda u tome, što većina progrickanih, ni tada neće shvatiti ZAŠTO
IM SE TO DESILO.

Morao sam da te spomenem i nemislim da nisi u pravu.Samo stvarnost je nesto drugo.Vjerovatno pijes kolu iz plasticne flase i jos puno toga sto je stetno.
Da u evropi cvjetaju ruze nebi bas rekao.A to sto je u Srbiji tako to zele ovi iz evrope i bas sve kreriraju kako zele.Skolovali su i platili svoje sluge rezultate imaju.

E sad de ti meni objasni da li moze da se grije za 1 € pa i za 5€ na dan nekih 200mq dal to u evropi griju tako.Nije mi jasno IQ nije mi bas.Ovaj gore naveo 23 c za 1.5€ na dan ima i obciju radijatorskog grijanja.Pa makar se zvao i visman ili junkers malo je premalo.A i oni tvoi podadci za proslu godinu potrazuju preracunavanje.
 
Odgovor na temu

cokacunami
student

Član broj: 273346
Poruke: 176
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toplotna pumpa26.06.2012. u 05:46 - pre 143 meseci
joj zeljezara,

Pa ti bas nemas soli, rode moj.

Pa da ja jedem g.... jel bi i tada sebe opravdavao time?

Kakve veze, pod milim bogom, ima to što neka budala čini, sa tvojim životom?


Kad bih ja činio ono što ZNAM da nevalja po mene, ja bih bio BUDALETINA!

Pa zar se odrastao covek ugleda na, ili opravdava sa, BUDALETINAMA?

Da te utesim rode, nisi redak - zato smo lideri Evrope, u SRAMOTI!
 
Odgovor na temu

savileks
fond

Član broj: 301371
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa27.06.2012. u 13:43 - pre 143 meseci
pozdrav svima
pregledao sam sve prethodne stranice i to mi je mnogo pomoglo u resavanju problema sa grejanjem u kuci.
do sada sam uradio fasadu 15cm na zid cigla+1/2 sto i nema neke veze i kupio panelne radijatore sad je ostao problem sa kotlom za grejanje,tj sa cime se grejati.
razmisljao sam o tp vazduh/voda ali posle citanja komentara i okretanja par brojeva tel nekih firmi sve sam vise ubedjen da stavim voda/voda jer ona kao moze da radi na radijatorsko grejanje dok vazduh/voda ne.cekam da mi se javi jos neki prodavac/proizvodjac iz srbobrana pa da vidim sta ce mi reci ovi do sada i nisu se nesto pokazali tj deru kozu ljudima.



i pozdrav za tihi2
 
Odgovor na temu

smiters
Steva Vojnovic
BG

Član broj: 42779
Poruke: 12
*.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.06.2012. u 10:04 - pre 143 meseci
@ savileks

Hajde podeli neke informacije koje si dobio i nama.
Ako može ostavi i kontakte tih koje si zvao - na PP.
 
Odgovor na temu

relax1968

Član broj: 131396
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.06.2012. u 12:27 - pre 143 meseci
i mene interesuje kolike su cene za voda -voda tp ovde kod nas . kod mene iz madjarske stizu za 1600 / lg kompresor -7 kw 80m2/ i 2300 /10 kw scroll-120m2/ . koga int. nek pita jos na pm.
 
Odgovor na temu

d025
Jan Uspenski
Stapar

Član broj: 301083
Poruke: 35
213.236.92.*



+20 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.06.2012. u 21:05 - pre 143 meseci
Cene su od 3000-4000 e, za tp oko 12 kw.Duzina garancije od 1-3 godine.Govorim o toplotnim pumpama voda-voda,domace proizvodnje, kineske su tu negde.
Izmenjivac za pasivno hladjenje od 300-400 e
Cena montaze tp od 300-500 e( malo morgen cu to da platim toliko)....





Dobio sam i ponudu koja ukljucuje kopanje bunara,ali na fi 50, nisam jos odlucio,ne znam razlog zbog cega bi kopao bunar na fi 125 ili vec koji,ako ovi daju garanciju na ceo sistem 5 godina.


relax1968 imas pp
 
Odgovor na temu

savileks
fond

Član broj: 301371
Poruke: 3
82.117.202.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa01.07.2012. u 09:54 - pre 143 meseci
juce je bas bio prodavac kod mene i ponuda je ovakva pumpa voda-voda 3500(12kw) busenje bunara 2kom 300e,pumpa da vuce vodu od 100e pa navise sve to da se montira i uradi trazim drugog majstora tj onog koji mi je i razvlacio grejanje...
znaci sve to koliko sam ja racunao min 4100e s tim da nemam hladjenje na toj toplotnoj pumpi.
ova ponuda je od firme iz srbobrana a zvao sam i neku iz nisa on je isto tu negde pa ti sad vidi.
meni to izadje skuplje od gasa npr 2000e(prikljucak za gas min 1000e+kotao 1000e)
e sad ima i druga varijanta prikljucim gas za 2000e i ugradim drugu toplotnu pumpu vazduh/voda da imam u prelaznom periodu ona je koliko sam skontao isto oko 2000e pa da se osiguram sa te dve varijante
mislim to su sve neka moja razmisljanja
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa01.07.2012. u 12:19 - pre 143 meseci
Citat:
savileks: e sad ima i druga varijanta prikljucim gas za 2000e i ugradim drugu toplotnu pumpu vazduh/voda da imam u prelaznom periodu ona je koliko sam skontao isto oko 2000e pa da se osiguram sa te dve varijante
Zašto samo prelazni period? U NS je prošle zime bilo
temperatura 0 do -5*C 12 noći, a preko dana temperatura je bila oko 0*C
temperatura -5 do -10*C 8 noći, a preko dana temperatura je bila od -4 do -6*C
temperatura -10 do -15*C 3 noći, a preko dana temperatura je bila oko -7*C
Date su stvarne temperature a ne dnevni proseci. Okačio sam grafikone za celu zimu negde ispred u ovoj temi.
Jasno je da za tih 11 dana kada "obična" klima ne bi mogla da radi mnogo isplativije uključiti grejalicu nego ulagati mnogo veće pare (pokriva 95% potreba).
Na zapadu, nikome nije TP jedino grejanje i projektuje se da pokrije 80% potreba.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

relax1968

Član broj: 131396
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa02.07.2012. u 08:35 - pre 143 meseci
kod mene 12 kw scroll voda - voda sa ugradnjom - bez bunara 2500 eur + 2x300 eur bunar tj 3100 eura imash kompletno grejanje sa 2 bunara./sa 2 godine garancije na tp / ako imas pitanja pitaj slobodno.
 
Odgovor na temu

d025
Jan Uspenski
Stapar

Član broj: 301083
Poruke: 35
213.236.92.*



+20 Profil

icon Re: Toplotna pumpa02.07.2012. u 09:08 - pre 143 meseci
Citat:
relax1968: kod mene 12 kw scroll voda - voda sa ugradnjom - bez bunara 2500 eur + 2x300 eur bunar tj 3100 eura imash kompletno grejanje sa 2 bunara./sa 2 godine garancije na tp / ako imas pitanja pitaj slobodno.


Ok,interesuje me COP ( sa potrosnjom potopne pumpe) na temp od 45 C
Da li tp ima vodjenje prema spoljnoj temp,ako nema koliko kosta da se i to ugradi,
Da li tp moze i samostalno da hladi ili ima samo mogucnost grejanja.
Cena izmenjivaca za pasivno hladjenje 12 kw.
Sta racunas u cenu bunara (upojni mi ne treba)
Da li radis i instalacije,ako radis mozemo se cuti telefonom oko detalja.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

relax1968

Član broj: 131396
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa02.07.2012. u 10:17 - pre 143 meseci
COP 3-5 do 4 max
vođenje prema spoljnoj temp. -ne radimo tu opciju
opcija hlađenje košta 400 eur ali se preporučuje samo ako imas grejanje zidni.
cena bunara 7eur/m sa filterima - radi mi firma iz Palića .
instalaciju radimo naravno .znachi u cenu je uračunato sve osim potrošnog materijala cca 20-40 eura i bušenje bunara cca 400 eura /2x30 m/ i trošak
puta kod montiranja u zavisnosti od mesta /20-50 eur/
evo jos jednom cene
scroll 8kw /2kw/ - 2300 -copeland
12kw/3kw/-2500
16kw/4kw/-3500
22 kw/5.5/-4000

rotacioni
8 kw/3kw/--2000

garancija 2godine .


[Ovu poruku je menjao relax1968 dana 02.07.2012. u 11:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

savileks
fond

Član broj: 301371
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa05.07.2012. u 09:15 - pre 143 meseci
evo nesto zanimljivo ja sam poceo i tamo da trazim

http://www.ebay.de/sch/i.html?...eue+W%C3%A4rmepumpe&_rdc=1
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2480359 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.