Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gnome se zaglavi pri podizanju

[es] :: Linux :: Gnome se zaglavi pri podizanju

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Relja A.
Relja Arandjelovic
Beograd

Član broj: 5702
Poruke: 20
*.beotel.net

ICQ: 86460709


Profil

icon Gnome se zaglavi pri podizanju27.01.2003. u 13:07 - pre 258 meseci
Imam Mandrake 9.0

Sve je radilo Ok, jedino nisam mogao da puistam Audio CD-ove. Onda sam negde video da treba uraditi ln -s /dev/hdd /dev/cdrom (CD mi je /dev/hdd). I onda chmod 666 /dev/hdd, /dev/cdrom i /dev/audio. Onda je proradilo pustanje Audio CD-ova... ALI - imam problema sa podizanjem Gnome-a. Vec pri sledecem startovanju Linux-a - Gnome nije hteo da se digne. Probam KDE - radi normalno. Probam Gnome - ne radio. Izbrisem simpolicki link /dev/cdrom - Gnome se startuje normalo. Sledeci put kad restartujem - opet se zaglavi Gnome (radi KDE), napravim simbolicki link - Gnome se digne normalo... Nije mi bas najjasnije zasto - ali sad svaki put kad hocu da startujem Gnome moram da odem u textualni mod i pravim/brisme simbolicki link....

Podizanje Gnome ide normalno sve do trenutka kad trebaju da se ucitaju Paneli (malo posle ucitavanja pozadine). Onda samo stane, ne prijavljuje nikakve greske - samo ne mrda....
Znam da mogu da koristim KDE, ali mi se Gnome vise svidja (i brze mi sve radi)

Hvala
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju27.01.2003. u 20:42 - pre 258 meseci
Da li si probao da strartuješ GNOME iz konzole? Tako bi trebalo da ti prikaže u čemu je problem.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju28.01.2003. u 02:57 - pre 258 meseci
Meni to više liči na Nautilus problem.

Koliko mi je poznato, on radi automatsko montiranje svih diskova koji imaju ,,users'' među opcijama u /etc/fstab. Možeš probati da izbaciš odgovarajuću liniju za cdrom, tj. bar tu opciju, pa ako to pomogne, onda znaš gde je problem.

Probaj noviji Nautilus, pa ako i dalje ima problema, prijavi to kao grešku GNOME projektu.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Relja A.
Relja Arandjelovic
Beograd

Član broj: 5702
Poruke: 20
*.beotel.net

ICQ: 86460709


Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju28.01.2003. u 15:03 - pre 258 meseci
Hvala na odgovorima.

Ne znam kako se dize Gnome iz konzole? Kad probam startx - digne se KDE, kad probam startgnome prijavi sledece (i nista ne razumem...):

-----------------------
(gnome-volume-control:1499):Gtk-WARNING ***: cannot open display:
which: no galeon in (/usr/local/bin:/bin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/games:/home/relja/bin)

(gnome-session:1498):Gtk-WARNING ***: cannot open display:
-----------------------
(nista ne napise posle ovog poslednjeg 'cannot open display')

Sto se tice fstab-a - nemam opciju users nigde. Evo dela fstaba koji se odnosi na cdrom:
none /mnt/cdrom supermount dev=/dev/hdd,fs=auto,ro,--,iocharset=iso8859-1,codepage=850,umask=0 0 0

Da li je pomoglo?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju28.01.2003. u 18:37 - pre 258 meseci
Citat:
Ne znam kako se dize Gnome iz konzole? Kad probam startx - digne se KDE, kad probam startgnome prijavi sledece (i nista ne razumem...):


To što ti prijavi, prevedeno na srpski, znači "Ne možeš da pogidneš Gnome ako nemaš prethodno podignut X". Zato ćeš fino startx skriptu da kažeš da ti podiže Gnome kad podigne X.

$ echo exec gnome-session > ~/.xinitrc
$ startx

int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Relja A.
Relja Arandjelovic
Beograd

Član broj: 5702
Poruke: 20
*.beotel.net

ICQ: 86460709


Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju29.01.2003. u 17:23 - pre 258 meseci
Dobro probao sam da startujem Gnome iz konzole - i podigao se normalno (iako sam pre toga pokusao i nije se dizao "uobicajnim nacinom"). Restartujem kompjuter - radi podizanje Gnome-a normalno. Ubacim Audio CD. Ostavim ga unutra i restartujem. I kao i pre - posle te procedure Gnome se ne dize. Probam iz treminala - dize se! Nije mi jasno... Taman sam pomislio da se iz terminala uvek dize - ali jok... Malopre mi se opet zaglavio (kad sam izbacio CD i restartovao). Evo sta mi je Gnome prijavljivao prilikom dizanja iz terminala. To sam video posle logout-a iz Gnome-a, usput, da li neko zna da li mogu te poruke da se sacuvaju nekako u fajl da ja ne bih morao da ih prepisujem - a i mozda (verovatno) nisam video sve poruke. Evo onoga sto je bilo vidljivo na ekranu:

-----------------------
(nautilus:1547): Gtk-CRITICAL **: file ../../gtk/gtkwidget.c line 2933 (gtk_widget_event): assertion 'WIDGET_REALIZED_FOR_EVENT (widget,event)' failed

(gnome-panel:1549): Gtk-CRITICAL **: file ../../gtk/gtkwidget.c line 2933 (gtk_widget_event): assertion 'WIDGET_REALIZED_FOR_EVENT (widget,event)' failed

-- Hash table keys for warning below:
--> file:///etc/security

(nautilus:1547): Eel-WARNING **: "nautilus-directory.c:directories" hash table still has 1 element at quit time (keys above)

(nautilus:1547): Bonobo-WARNING ***: Learned a total of 2 refs to 2 bonobo object(s)
------------------------
Kao sto sam rekao - mozda nisam video sve poruke jer su "prosle".

Posle toga sam (zbog gresaka u kojima se pojavljuje nautilus) startovao nautilus -c (self-check), i on prijavljuje:
running nautilus_self_check_search_uri
running nautilus_self_check_file_utilities
running nautilus_self_check_file_operations
running nautilus_self_check_directory

FAIL: check failed in nautilus-directory.c, line 1729
evaluated: g_hash_table_size (directories)
expected: 1
got: 2
I posle toga se zaglavi proces (ali ne i kompjuter - uspevam da prekinem proces sa CTRL+C)
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Gnome se zaglavi pri podizanju01.02.2003. u 22:12 - pre 258 meseci
Kako nemam vremena za testiranje tvojih tvrdnji, a i najverovatnije koristim noviji GNOME od tebe (koristim 2.2 RC1, ili GARNOME 0.20.0), ponovo ću preporučiti da isto to proveriš sa najnovijim GNOME izdanjem (2.2 RC1 bi moglo poslužiti), i ukoliko primetiš isto ponašanje, onda savetujem da prijaviš grešku na bugzilla.gnome.org.

Svakako, možeš potražiti na bugzilla.gnome.org da li je neko već iskusio isto ponašanje kao i ti, i možda ponudio rešenje.

Nadam se da je od pomoći.


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Gnome se zaglavi pri podizanju

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.