Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo - misljenja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 203100 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 19:39 - pre 160 meseci
Stilo nije los, al za one koji ne mogu da kupe golfa sa istom opremom :)
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 19:49 - pre 160 meseci
Citat:
Milojkovic: Plin kao opcija je vrlo problematicna u vecini novijih automobila.Definitivno je to gorivo za sporete a ne za automobile.Svaka prividna usteda se debelo naplati kroz kvarove i probleme koje ta budzevina obavezno pravi, a o samoj estetici i pristupacnosti za servis da i ne govorimo.


Kazi da se salis?!?
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 20:15 - pre 160 meseci
Valjda se sali. Jedan jedini problem koji plin pravi je sto boca zauzima deo gepeka.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 20:23 - pre 160 meseci
Citat:
AstralPro: Stilo nije los, al za one koji ne mogu da kupe golfa sa istom opremom :)


Nije stvar da li mogu vec nece,narod se polako rasvescava da ne baca uzalud pare na nista kvalitetniji auto.

Evo sta je golf iako je 20 ks jaci.
http://www.youtube.com/watch?v=jsx4grsXvfk
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 21:10 - pre 160 meseci
bas ovakvog jednog golfa4 ostavih bez problema prosli vikend... TDI my ass...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 21:30 - pre 160 meseci
Po fabrickim podacima golf 4 tdi od 131 ks 0-100 za 9.4 sec, a
stilo 1.9 jtd od 115 k 0-100 za 10.3 sec ;)

Da golf 4 nije bolji od stila ne bi bio 30-50 % skuplji ne samo kod nas nego i u italiji, nemackoj,sloveniji i sl.
Ali to nije tema ovde.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 21:42 - pre 160 meseci
po fabrickim podacima... samo sto ja imam 144ks i chip ;)

a on zbunjen izraz lica...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 21:52 - pre 160 meseci



http://www.youtube.com/watch?v=pCj7yBld3cM&NR=1

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 22.02.2011. u 23:11 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 22:00 - pre 160 meseci
Ne salim se ni najmanje u vezi plina, to djubre bih zakonom zabranio da se ugradjuje u automobile.
 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.rs.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 22:43 - pre 160 meseci
Moze li mi neko od vas reci sta to ima Golf 4 sto vas toliko privlaci,Stilo sa troja vrata je bolji u svakom pogledu.

1.Dizajn
2.Mnogo savrseniji motor/jtd/
3.Bolje vesanje.
4.Vise opreme za manje para.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 22:56 - pre 160 meseci
Moze par puta da se vozi kao ozbiljan auto, a onda slede popravke...popravke i popravke... egr, maf, grejaci, brizgaljke, turbina, abs, senzori temperature...
Ako u medjuvremenu nije ciknula klima, kvacilo, ili ecu

Kada je sve u funkciji, zaista je ozbiljan auto(narocito u prvih par godina), medjutim, cak i da je sve ovo ispravno, i da ide kao vetar, pojavice se neki mikroprekidac u vratima, na bravi gepeka, zaglavljen siber ili neki specificni kvar, oksidisan kontakt na konektoru, tek da upali lampicu i napravi glavobolju.

Ali se o tome ne prica, to je "balkanski tabu", spominju se samo lepi trenuci poneke voznje.

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 22:57 - pre 160 meseci
Stvar ukusa.

Isto tako ja mogu da tvrdim
1. golf mi je lepši od stila
2. tdi pumpa dizna, mi je osim što je bučniji, meni u svakom aspektu bolji od tog konkretnog jtd-a. Ekonomičniji je, ima manji turbo lag, više zalepi za sedište iz razloga jer mu je manji raspon u kom "drži" snagu(nekom se više sviđa jtd jer je linearniji). Čipovani tdi PD130 izvlači znatno više snage od JTD-a 115(jtd 150 je već druga priča ali i on znatno više "laguje").
3. fiat je čuven po raznoraznim problemima sa trapom a to koji leži bolje ne mogu da tvrdim.

ajmo sad flame war.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:17 - pre 160 meseci
^^Ovo su proizvoljne tvrdnje... Kad se porede auta onda treba porediti isto godiste... Golf posle 2000 godine nema bosch pumpu vec je pd sistem... ti motori iz 2002 ili 2003 u golfu 4 su se pokazali kao bas odlicni... ako se poredi sa golfom stilo 2003 ili 2004 onda ga treba porediti sa golfom 5.
Ukupno, reklo bi se da je golf taman onoliko bolji koliko je i skuplji... Ajde stilo benzinac jos i nekako ali dizel je sav drndav i bucan... pa kad ga upalite lednog kao da ste u vodenici... ima vas toliko ovdje koji vozite stila a niko to da kaze ili se ti vasi ne cuju...

Citat:
Milojkovic: Ne salim se ni najmanje u vezi plina, to djubre bih zakonom zabranio da se ugradjuje u automobile.


Naravno, Milojkovic zna sta prica, plin je s r a nj e i ako hocete manju potrosnju kupite dizela ili benzinca sa manjom kubikazom i vozite se kao covjek na benzin. Plin smrdi! To nebi bio toliki problem da isparenja putnici ne udisu... Dovoljna je mala rupica na izduvnom sistemu (koji inace ubrzano i strada od plina) i plin ce da pravi strasne probleme putnicima... nije ni malo zdravo da vam dijete koje vozite u autu udise tako nesto... Mozda ne primjecujete to na nekim kratkim relacijama...
Nije mi jasno kako ne shvatate da kad odete po Evropi nemate gdje da naspete to smece... nema plina na preko 90% pumpi... sta mislite zasto?

 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:22 - pre 160 meseci
Ko se nije patio sa Fiatom i njegovim cuvenim bagovima taj ne zna sta se sve desava i kakve su to muke koje dovode majstore do ocaja.U tom autu definitivno samo motor valja, pri to mislim agregat i to mehanicki sklop koji je zaista dobar al sta vredi kad je sve okolo traljavo i do zla boga ocajno odradjeno.dobra mehanika al nepristupacno sve , prvi grejac probaj zameniti pa ce ti sve biti jasno.Onda zlikovac Egr,majko mila koliko je sve zavuceno,klapna na usisu, muka ziva.Usinu granu skinuti , bolje se ubiti....i tako redom a jos nismo stigli ni do proklete letve volana, ocajnog plivajuceg zamajca i sklopa kvacila koji tako podmuklo pravi probleme.Barapski odradjeno donje crevo interkulera koje potkrilo pogano isece, kugle na viljusjkama se ne menjaju....samo komplet viljuska, zadnja kociona klesta sa onim vanstandardnim petougaonim imbusom, desna pluosovina ciji se nosac redovno osteti a zbog kojeg se mora poskidati citavo cudo.....nocu sanjam te budalastine i mogu vam reci da je Fiat zabrljao skoro kao Toyota.Mislim Toyota je nedostizna ona je kod mene na dnu zakucala za sva vremena i to smece ne mogu ocima da vidim.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:33 - pre 160 meseci
Sa plinom sam tokom rada imao uvek problema i apsolutno nijedan automobil koji sam radio a imao je ugradjen plin nije bio
bezbedan.Musterijama redovno naplacujem dvostruku cenu za rad zbog nepristupacnosti, i ne dajem im nikakvu garanciju na delove i rad opet zbog plina.Ko daje te ateste i upustva za ugradnju taj definitivno nije normalan.Busiti patos automobila da bi se postavio vod plina, pa to moze samo idiot. Nasi vrli "strucnjaci insistiraju da se plinski vod mora postaviti na suprotnu stranu od strane na kojoj prolaze cevi za benzin.Safovi su oni dronjavi pleh safovi koji otrule za par godina kao i limovi koji drze te cevi.Oni koji buse patos nemaju pojma u cega ce da uvrnu taj saf ( snop instalacije, neki senzor, kuciste komfort modula, crevo nekog vakuma...)U motornom prostoru ionako ima sve manje mesta a kad tu dodju jos i one skalamerije od plina onda je definitino zbrka potpuna.Racve za vodu su neke krsine, tecnost redovno popusta zbog nejednakih promera , selne korodiraju, pojedine sklopove je nemoguce rasklopiti bez dislociranja plinskih elemenata.Instalacija na koju kace kompjuter za sekvent plin biva masakrirana, a razvod kablova za brizgaljke redovno se okameni i ne sme se pipnuti jer puca momentalno zbog izolacije koja je ocajna.
Sav taj karabudz drzi godinu dve a onda krecu problemi.Zadnji krs koji sam radio bio je BMW X5 3.).Problem plinska instalacija naravno.....
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:45 - pre 160 meseci
Nije bas sve tako tragicno kako to Milojkovic zeli prikazati.

Nije svaki Stolo los. Isto tako nije svaki Golf dobar. I medju jednima i medju drugima ima losijih i boljih primeraka. Mnogo je vece umece pronaci dobar primerak od mozganja koji je auto papiroloski bolji, ili koji je bio bolji kao nov.

Prica o tihim JTD motorima, kao sto Nocni kaze, pada u vodu kada se posete autoplacevi u ovim zimskim danima i kada se odabrani uzorci (oni bolji) startaju jedan za drugim. TDI PD, cak i primerci na kojima se ocigledno vidi da si izraubovani do maksimuma, po pitanju bucnosti i hladnog starta, pokazuju znatno vece razumevanje za covekov sluh.

U bucnosti hladnog, i ne samo hladnog motora, posebno se isticu primerci Alfe JTD, koji i pored svog odlicnog smeka u pogledu dizajna, jednostavno "sluhiste" odvracaju od kupovine. JTD na njima zvuci poput kombajna starije generacije.

P.S. TDI se tunuje sa vise uspeha i sa manje rizika od JTDa.
 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.rs.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:47 - pre 160 meseci
prvo jtd motori su jedni od najboljih na svetu to znaju svi serviseri normalno da obican covek to ne moze da zna..moj brat radi u ovlascenom servisu nemacke marke i mogu ti reci da najvise generalne motora rade na golfove i pasate i to na 120000-180000km provereno,za tri godina koliko radi u servisu samo jedna fiat marea 19jtd na 360000km radjena generalna.a nepominjite sistem dizna pumpa najgore resenje koje postoji je to.tu je i crko fauwe sto je imao ugovor sa bosom do 2005god.a da ti kazem moji drugovi su se pustali golf4 19 tdi i alfa 156 1,9jtd golf cipovan sa jos 25ks a alfa fabrickih 116ks i sta mislite ko je bio bolji ubedljivo brza alfa.moj rodjeni brat ima stila karavana 1,9jtd vec 4 godina i zamenio samo set kvacila nikakvi drugih problema nije imao set kvacila placen 9000 din,a taj drug sto ima tog golfa cipovanog je isto menjao set kvacila sta mislite koliko kosta set za golfa ha,ha 18000din pa izvolte vozite golfove i placajte duplo skuplje delove.poz za sve.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:57 - pre 160 meseci
Na kom golfu i pasatu se radi generalna na 120.000? Pa famozni golf 2 1.6d je gurao po 200.000 bez generalne sa naftom najgoreg kvaliteta a cetvorka tdi moze po 300.000 bez muke ako je ne vrtis u crveno kao benzinca.
Hladan stilo jtd se glasnije cuje hladan nego moj mondeo ciji td motor pripada starijoj generaciji motora.

Set kvacila i treba da se menja ranije na cipovanim autima zato sto se cipovan ne vozi na 2000-2500 rpm.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:58 - pre 160 meseci
@miki-maserati

Uglavnom sve sto si rakao je netacno, i zamolio bih te da iznosis samo cinjenice a ne insinuacije (ipak je ovo Elite), i ako je ikako moguce, da u svojim postovima koristis znake interpuncije (tacku, zarez,...), velika i mala slova.

P.S.

Citat:
AstralPro: Na kom golfu i pasatu se radi generalna na 120.000?


Kako na kom,

pa na onom sa nekoliko puta vracenom kilometrazom
 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.rs.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja22.02.2011. u 23:59 - pre 160 meseci
prijatelju za alfe gresis mnogo mozda si cuo neku losu treba da cujes moju alfu sa preko 200000km dacujes dali ispod haube radi dizel motor,ja sam jednom reko da nebi trebalo da pisete neproverene informacije zato gospodo ucite malo na netu jer ste daleko od stvarne znalosti od proizvodjaca automobila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 203100 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.