Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo - misljenja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 203122 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 00:02 - pre 160 meseci
^Ne znas nista o onome sto kucas... samo rekla-kazala... Kakav ugovor do 2005? Kakve su ovo gluposti sa generalnim na 120.000 kad se tada tek razradio motor?
Ko su "obicni ljudi" a ko su serviseri koji znaju da je jtd "najbolji motor na svetu"? Trebao je brat da na uzbrdici povlaci rucnu a ne da ostavlja auto u brzini zapet jer je tako razdrndao (inace strasno kvalitetan i sa extra povoljnom cijenom) plivajuci zamajac pa je morao da ga mijenja...
Ovaj tekst ti je na nivou osnovne skole...

maserati... ovo tvoje "dali" govori sve o tvojoj, kako rece "znalosti"
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 00:19 - pre 160 meseci
Nocni, ne znam da li si se na mene nadovezao ali ja sam i napisao da je pumpa dizna u pitanju i uporedio konkretne motore.

Što se tiče plina slažem se da većina ima problema sa korišćenjem istog. Iz prostog razloga jer 95% ugrađivača ne ume da ugradi kako treba već su sve priučeni majstori željni lake love.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:01 - pre 160 meseci
Zaista nemam reci kad covek odvali da je set kvacila za Fiat 9000 din a za VW 18.000.(dinara)
Siko gresis ,ovaj silno gresis ( citiracu petla Sofronija) i za jednog i drugog je sinko to mnogo skuplje .Za VW je taj set oko 500 ojra a za Fiat koja stotka vise) s tom razlikom sto se za VW moze naci ispod ruke originaloan set za 400 ojra dok za Fiata originalan set izadje preko 1000.
Sinko set kvacila podrazumeva plivajuci zamajac, lamelu, korpu druk lager ( a pravi majstori tad obavezno izvrse zamenu semeringa radilice ) ulja u menjacu prekontrolisu i noasc menjaca i birac brzina.Cipovanim primercima ne strada lamela ili korpa nego plivajuci zamajac.
Dalje ako mislis da motori na VW stradaju na 120.000 ili 180.000 to je verovatno zato sto verujes u ono sto pise na satu.
Po oglasima se prodajuVW automobili koji svi redom imaju slicne kilometraze u opsegu od 110 do 170.000 km .Za tvoju imformaciju ni jedan od tih primeraka nije ispod 300.000 km i to u najboljem slucaju. A to sto VW i na toj kilometrazi izgleda tako kako izgleda samo po sebi govori kakav je kvalitet u pitanju i zasto baba jos uvek izgleda kao devojka.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:02 - pre 160 meseci
Ma nisam se nadovezao na tebe nego mi je interesantan ovaj maserati... kako je samo rjecit i nacitan vidi se iz jednog ranijeg njegovog posta... tu je obradjen "komorail" sistem, tacan datum kad je izmisljen... Jesu li za ovo culi Common i Rail... veoma zanimljiv text... ma uzas:

Citat:
miki-maserati: Ajde da kazem i ja koju rec o alfi 156 2,4 jtd imam je vec skoro 5 godina.za to vreme sam promenio turbinu viljuske sve 4 gumice na balans stangli termostat kais zupcasti i pk. auto ima 208000 to je sve ito uz potrosnju prosek 6,5 na 100 km.na pocetku nemojte da slusate svakog sta vam kaze jel ljudi nemaju pojima a pisu svasta to jes neproverene informacije.ALFA 156 je auto sa dusom auto koji se voli a da kazem da poznajem automobilizam malo vise znam skoro svaku fabriku od njenog pocetka svakog zanima nesto pa i mene bas to to jes kako su nastale i kako su se razvijale,svaka cas nemcima ali italijani su ispred njih pitate se kako...alfa je prva izmislila elektronsko ubrizgavanje,83god dok su nemci imali ka glave alfa opet uvodi prva u svetu komorail tehnologiju 17 novembra 1997.god a tu istu tehnologiju su izmislili italijani 94 godine i prodali licencu Bosu. italijanski dizajneri su napravili golfa 1 i podigli fabriku to jes folcvagena.tako si isto izvukli bmw iz siguran bankrot 62 godine nemogu sve detalje da vam pisem jer ima stvarno mnogo da se pise nemci su vredan narod i pametan oni neznaju da naprave ali znaju da kupe i tad da proizvode.folcvagena je bos unazadio sa dp ubrizgavanje to jes tdi motori sistem dizna pumpa koji su imali ugovor sa bosom do 2005 god i tad su odma poceli komonrail tehnoligiju.dok je konkurencija bila mnogo ispred njih.a sad oalfi alfa ima izrazito sportsko vesanje i viljuske stradaju samo od losi putevi delovi nisu skupi ko ne veruje ima na sajtu prodavnice sirom srbije pa pitajte viljuska donja BRIHT kosta 6000 din viljuska gornja 3400 S.I.R obe made in italy.imao sam ja i bmw 5 iz 92 god 2,5 tdi gornjo rame za njega kostalo je 10000 din a donje naj jeftinije 3500 din a oba izgledaju kao za zastavu 101 samo su veca pa vidite sami i menjao sam ih 2 puta u roku od 3 god.kupio sam 3 bos pumpe za njega isto u te 3 god vlasnici koji ih imaju znaju o cemu pricam.zakljucak italijani su bolji od nemce po osnovu cena kvalitet jeste da su imali propusti kroz istoriju ali nisu imali toliki koliko su ih imali nemacki automobili.


EDIT:
nepotrebno crvenim slovima.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.02.2011. u 02:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:10 - pre 160 meseci
Ako su culi ubice se odmah .Tacnije pasce u komu...:)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:26 - pre 160 meseci
Najbolji su mi ti argumenti kako alfa poseduje nešto posebno što vozači nemaca ne razumeju. Isti taj argument (u nedostatku drugih)često potežu i vozači saab-a(doživeo to gomilu puta). Daleko od toga da ti automobili stvarno nemaju dosta dobrih strana ali po meni alfa i saab cenovno konkurišu sa bmw-om(pričam o novim vozilima recimo 159ka i bmw 3) a u realnosti su u svemu za koju klasu ispod(osim dizajna eksterijera alfe mada posle nekog vremena dosadi).
Isto tako je i neosnovano veličanje VAG-a često zastupljeno. Meni je na ultrapouzdanom golfu petici za 70k km(nov uzet) 3 puta menjana letva volana(2x u garanciji 1x ne), nosač motora i menjača, i par nekih krckanja sam morao da rešavam zatezanjem podkrila, i par delova sam preventivno menjao jer su boljka na tim motorima tako da se nikako ne mogu pohvaliti da je auto bio bez problema a nije kupljen sa 300k na satu.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:34 - pre 160 meseci
Motor ti nije stradao?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 01:42 - pre 160 meseci
Nije, ipak bi bilo previše za tu kilometražu.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 02:14 - pre 160 meseci
Ah nemoj sad da krijes "feler" vidis da "strucnjak" ima pouzdane imformacije da im motori stradaju. :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 09:34 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: Isto tako je i neosnovano veličanje VAG-a često zastupljeno. Meni je na ultrapouzdanom golfu petici za 70k km(nov uzet) 3 puta menjana letva volana(2x u garanciji 1x ne), nosač motora i menjača, i par nekih krckanja sam morao da rešavam zatezanjem podkrila, i par delova sam preventivno menjao jer su boljka na tim motorima tako da se nikako ne mogu pohvaliti da je auto bio bez problema a nije kupljen sa 300k na satu.


Ovo sto si napisao je nemoguce, a da vozilo prethodno nije bilo udareno pa kasnije lose odradjeno.

Letva volana u ovlascenom VW servisu sa kojim saradjujem vise od 10 godina, zbog elektroservoa koji otkazuje, menjana je svega 2 puta (postoje tragovi u administraciji i moze lako da se proveri) i to oba puta van garantnog roka, sa kilometrazama preko 200.000 km, i na vozilima sa nepoznatom istorijom.

Rec je o uzorku od vise hiljada komada.

Isto vazi i za nosac motora.

Inace ova bolest, kada je vec spomenuta u ovoj temi, (elektroservo volan) posebno je karakteristicna bas za Fiat generalno (Stilo i Punto posebno) kod koga se gotovo redovno javlja (slicno kao kod Vectre C body), a nije ni malo jeftina. Tacnije, ne verujem da postoji proizvodjac kod koga se ona cesce javlja nego kod Fiata. Cak mislim (neprovereno) da se kod Fiata ona javlja cesce nego kod svih ostalih proizvodjaca zajedno (serviseri bi ovo mogli da potvrde, ili opovrgnu).
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 10:01 - pre 160 meseci
Nije otkazao elektro servo nego se jednostavno čulo da ima lufta pri određenim opterećenjima i to od prvih hiljadu km. Po njihovim pričama zamenjena je letva volana iako nikakvu dokumentaciju nisam dobio uz to oba puta, da li su je stvarno menjali ili su me lagali stvarno ne znam. Takođe, kada ti zamene neki deo u garanciji njihova politika je da taj konkretan deo ne dobija novu garanciju od 12 meseci nego važi standardna garancija za celokupan auto a posle sam saznao da se to direktno kosi sa zakonom o zaštiti potrošača.

Nosač motora odlazi vrlo često jer jednostavno fabrički nije dovoljno jak tako da očigledno nisi dovoljno dobro informisan(ne pričam o modelu sa tdi-om nego tfsi motorom).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 10:19 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: Takođe, kada ti zamene neki deo u garanciji njihova politika je da taj konkretan deo ne dobija novu garanciju od 12 meseci nego važi standardna garancija za celokupan auto a posle sam saznao da se to direktno kosi sa zakonom o zaštiti potrošača.


Ni ovo nije tacno. Zakon o zastiti potrosaca moze da se primeni samo onda ako potrosac plati deo koji se menja. U protivnom, vazi Ugovor o garantnim uslovima koji potpisuju obe strane.


Grantni rok moze biti produzen za onoliko dana koliko je vozilo (ili druka tehnicka roba) radi popravke, boravila u servisu.


Citat:
jnk:Nosač motora odlazi vrlo često jer jednostavno fabrički nije dovoljno jak tako da očigledno nisi dovoljno dobro informisan(ne pričam o modelu sa tdi-om nego tfsi motorom).


Koliko odlazi cesto je onoliko koliko su cesti takvi automobili.

Tfsi motori nisu na zvanicnom spisku motora koji su se ugradjivala u vozila namenjena srbijanskom trzistu. Pogledaj malo bolje ugovor koji si potpisao (i sta tacno pise kod garantnih uslova), ako si uopste taj automobil kupio u "Porshe Srbiji".

I ovde, u ovoj temi rec je o "obicnim" vozilima poput "obicnog" Stila, ili "obicnog" i uslovno receno standardnog Golfa, a ne o varijantama i verzijama ciji je broj u nasem okruzenju mizeran, i mogu da se prebroji na prste (jedne ruke).

Isto tako postoje verzije poput, na primer Fiat Stilo 2.0 turbo, za koga i ne znamo sta otkazuje i sta se kvari jer nam ove informacije ne bi nicemu ni koristile, obzirom ta nam takva vozila nisu ni zanimljiva. Bar ne siroj javnosti.

P.S. U ovlascenom VW servisu iz mog okruzenja ni jedan nosac motora na G5 nisu menjali.




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.02.2011. u 11:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 10:28 - pre 160 meseci
Kako su se pokazali 1.6 benzinski motori na Stilu? I uopste kakva im je izdrzljivost? Moze li se ocekivati 150 000 bez problema sa redovnim odrzavanjem?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 10:37 - pre 160 meseci
Citat:
zarsilic:
Ni ovo nije tacno. Zakon o zastiti potrosaca moze da se primeni samo onda ako potrosac plati deo koji se menja. U protivnom, vazi Ugovor o garantnim uslovima koji potpisuju obe strane.


Stvarno me mrzi da sad izvlačim zakon o zaštiti potrošača ali baš to je pisalo što sam naveo i ne može nikakav ugovor biti u suprotnosti sa zakonom. Naravno ta stavka ne piše u garantnim uslovima.


Citat:
zarsilic: Koliko odlazi cesto je onoliko koliko su cesti takvi automobili.


Pa pored naše države postoje i druge gde je tržište mnogo veće i ima tih automobila mnogo više nego kod nas i internet forumi gde ti isti ljudi dele svoja iskustva.

Citat:

Tfsi motori nisu na zvanicnom spisku motora koji su se ugradjivala u vozila namenjena srbijanskom trzistu. Pogledaj malo bolje ugovor koji si potpisao (i sta tacno pise kod garannih uslova), ako si uopste taj automobil kupio u "Porshe Srbiji".


Da, tamo sam kupio i jesu bili tad u zvaničnoj ponudi, opet imaš pogrešne informacije.

Citat:

I ovde, u ovoj temi rec je o "obicnim" vozilima poput "obicnog" Stila, ili "obicnog" i uslovno receno standardnog Golfa, a ne o varijantama i verzijama ciji je broj u naesem okruzenju mizeran, i moze da se prebroji na prste (jedne ruke).


Nisam znao da je diskusija obavezna samo za taj i taj model, ja sam samo izneo moje lično iskustvo.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 10:51 - pre 160 meseci
^Sve je tacno... crkava stopa motora na tfsi jer ga vecinom svi koji ga voze cepaju... Ima jos problema sa njim, pucaju crijeva od interkulera a tacno je i za letvu volana, koja u sustini dobije lufta (nije opasno iako tako zvuci) u sustini samo se stegne i postave se kontra matice...
Iako je sve to tako, to su ipak sitnice i taj auto je duplo bolji od dizela a taman je toliko i skuplji...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 11:44 - pre 160 meseci
Sigurno da ima problema i intervencija na polovnim vozilima nevezano za TFSI koji ne pripada ovoj temi.

Kupovina polovnjaka od oko 5000 eura, o kakvom se ovde diskutuje, uvek je jednim svojim dobrim delom, macka u dzaku. E sad, koliko ce to biti velik ili mali dzak, odnosno velika ili mala macka, jeste pitanje o kojem mozda treba diskutovati.

Jedno je sigurno, da se nakon jedne takve kupovine mora odvojiti izvesna, ne mala, suma novca da bi se vozilo privelo nameni i da bi u saobracaju bilo bezbedno. Ta suma se krece

od 1500 do 2000 eura.

Svaki manji iznos je iluzoran, a svaki veci je posledica nedostatka srece pri kupovini.

Ono sto je sasvim sigurno za zamenu i servis jeste sledece.

1. Veliki servis motora (zupcasti, vod. pumpa,....)
2. Amortizeri, solje, lezajevi,
3. Dva kompleta pneumatika (4x zimski i 4x letnji)

ocekivano:

4. Kuplung
5. Klima kompresor
6. Turbina
7. Diskovi, plocice
8. Alarm i sistem protiv kradje.


Tek nakon ovakvog servisa moze se dobiti vozilo spremno za relativno duzu eksploataciju.

Sada se tek moze postaviti pitanje koje vozilo odabrati:
pristupacnost delova i servisa,
servisna usluga sa cenom
vreme nabavke i intervencije
mogucnost upotrebe remontovanih, polovnih ali ispravnih komponenti i tako dalje.

P.S. Podesavanje i dotezanje letve volana sa kontranavrtkama ne spada u skupe i ozbiljne servisne intervencije








 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Niko nema iskustva sa 1.6 benzin verzijom?
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 12:19 - pre 160 meseci
Motor 1.6 se dobro pokazao i po pitanju mehanickih sklopova je izuzetno izdrzljiv(pod uslovom da nema plinski uredjaj)Vrlo lepo radi, nema zveckanja buke i tome slicno.Povlaci ravnomerno, nije za izivljavanje.Lepo je uklopljen sa menjacem pristupacan je po pitanju delova, ima redovno problema oko modula paljenja ali se to resava kupovinom kvalitenog dela( ne polovan) i zamenom svecica najkasnije na svakih 20.000 km.Pri kupovini prekontrolisati letvu volana i klima kompresor.Na prvim modelima su problem opruge prednjih amortizera i senzor zauzeca suvozacevog sedista.Generalno gledano dobar automobil za malo novca.Modeli sa 3 vrata su popularniji , izbegavati automobile sa 17 felnama jer su im trapovi uglavnom unisteni.Preporucio bih 2004 godiste
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 12:32 - pre 160 meseci
Hvala na odgovoru.

To je ono sto sam i ocekivao i cuo ali su me interesovala i vasa misljenja.

 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 12:57 - pre 160 meseci
@Milojkovic:
sta mi naprica za LPG, pomislio bi da je i sibica krajnje komplikovana skalamerija :/

Dobro ugradjen tecni gas moze da potera makinu i preko 200.000 bez vecih problema.
Postoje standardi za ugradnju istog, kao i kvalitetni i dobri delovi - tako da nece biti nikakva steta naneta samom vozilu.

Tecni gas sagoreva na vecoj temperaturi, neophodne su odredjene izmene na vozilu (druge svecice i slicno), kao i veca mogucnost za brzu zamenu odredjenih delova pri motoru. Sa druge strane, ko zaista prelazi velike kilometraze, njemu se to i isplati. To sto se kod nas vidjaju likovi koji na staru narandzastu plinsku bocu voze auto na gas, pa jednog dana odlete u vazduh zajedno sa jos tri parkirana automobila oko njega, to su druge stvari. Takvima mi je jasno zasto naplacujes duplu tarifu i ne dajes garancije - to opravdavam 100%. Ali pricati da kvalitetno ugradjena instalacija ne sluzi nicemu je notorna glupost po mom skromnom misljenju. Inace, do sada sam presao sa dva razlicita automobila na tecni gas oko 250.000 kilometara, te ne pricam napamet.

On topic - za Stila; ima 'problema' sa elektronikom i to sitnijom (senzor ovde, senzor tamo, lazne dojave i slicno). Nekih vecih problema nema, ali nije robustan kao nemac. Ako ti to ne smeta (svako malo da se ponegde upali lampica), onda je generalno dobar auto (pogotovo za cenu za koju se kod nas moze pronaci).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 203122 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.