Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo - misljenja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 201940 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 18:47 - pre 159 meseci
Svaki naknadno ugradjen plinski uredjaj je budzevina manja ili veca ali je ipak budzevina.Dakle te budzevine ni pod tackom razno ne savetujem nikome.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:  Inace, do sada sam presao sa dva razlicita automobila na tecni gas oko 250.000 kilometara, te ne pricam napamet.


Naravno da ne pricas napamet. Upravo zato i kazemo da od uvezenih plinasa treba bezati. Pogotovo od onih iz Holandije (odakle vidim da si) jer je stvar jasna: tesko da ce neko ugraditi plin da bi cuvao auto u garazi.

Plinasi, uz dizease, spadaju u maksimalno izraubovane aute;

S tom razlikom sto se dizelasi jos nekako i mogu doterati u red.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 20:44 - pre 159 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Niko nema iskustva sa 1.6 benzin verzijom?


Milojkovic je vec objasnio ali da dodam...

Slobodane, to je poznati motor, ima oznaku 182B6.000 i ugradjivan je u bravo/brava, marea, doblo, multipla, cargo, palio, stilo... vjerovatno si nekad i vozio auto sa takvim motorom... pored onog sto je Milojkovic rekao crkavaju im i dizne... po meni je bolji izbor 1.8 koji ima 30 konja vise a potrosnja je skoro ista... ima taman snage za ugladjenu voznju... u oba slucaja plin zaboravi... sto ce ti problemi kad ih nemas
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja23.02.2011. u 21:04 - pre 159 meseci
Imam Lybru sa tim motorom pa pitam :) naravno plin ne dolazi u obzir.

Btw sve je tacno sto je kolega rekao, sasvim dovoljno snage za normalnu voznju mada je u opticaju u vreme kupovine bio i taj 1.8 motor ali sam odustao jer nisam nasao auto u dobrom stanju sa tim motorom a i kazu da je odrzavanje dosta skuplje...
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja24.02.2011. u 00:44 - pre 159 meseci
Motor od 1.8 je redji a samim tim cim necega ima manje to je i skuplje.Motor od 1.6 se ugradjivao u mnoge modele i iz tih razloga ima i delova.Za prosecnog korisnika kakva je vecina nema potrebe za nicim jacim.Brizgaljke koje radi mareli hoce da otkazu ali im je cena na otpadima toliko pala da je neisplativo cistiti ih i zezati se bespotrebno .Zadnji put sam musteriji sve cetiri kupio za 40 evra i to sa magistralom, dakle mizerija.Ono sto krasi 1.6 motor je neverovatno miran rad.Agregat koji se cuje ili ne radi ravnomerno ne kupuj nikako jer je to znak da je zapusten.Po pitanju motora to ti je jedino merilo sve ostalo je nebitno dakle ako lepo radi i ne baca dim na auspuh taj motor uz pravilan servis nedzivece sve delove karoserije i transmisije.Obrati paznju na upravljivost vozila, testiraj da li vuce , da li nesto klapara jer to moze poprilicno da ti isprazni dzepove.Auspuh takodje pregledaj jer kod primeraka koji su rpegazili dosta on je poprilicno bucan.Modeli posle 2003 su mnogo bolji ali nemoj da ti to bude iskljucivo merilo za kupovinu.Skoro mi je bila musterija sa Stilom 1,6 16 v 2001 koji je bio bukvalno kao nov.Kupio ga je na pijaci onako na prvu loptu , nije vodio ni majstora>Uzeo je novac i obisao je nekoliko placeva i zavrsio je na pijaci , dakle moglo mu se uvaliti sta god su hteli.Kupio je auto od vlasnika i automobil je ovde vozen sedam godina.Za ne poverovati je bilo da je taj automobil sa kilometrazom koja je bila 280.000 km tako izgledao po pitanju mehanike i sklopova.Vidi se da je bio u vlasnistvu nekog zaista pedantnog coveka.
Placen je vise ali na tom automobilu nije imalo sta da se radi.Pregledao sma ga i rekao coveku da je perfektan i d anema potrebe za nikakvim servisom.
Malo ljudi obraca paznju na detalje koji mnogo govore o tome sta kupujete.
Cena je osnovni motiv a to je greska do neba.
Eto na tom Stilu su sve cetiri gume bile michelin, akumulator Tudor, svecice denso, zupcasti kais gates, kocione plocice i diskovi ATE, kablovi silikonski NGK.Razlika u ceni ne bi mogla da poklopi kupovinu tih stvari.
Zato kad kupujete automobil obratite paznju na te detalje.

[Ovu poruku je menjao Milojkovic dana 24.02.2011. u 02:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Milojkovic dana 24.02.2011. u 02:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.rs.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.02.2011. u 18:53 - pre 159 meseci
JA sam miki-maserati i mora da se prestavim.Ja sam vlasnik jedne privatne firme za izradu malo slozenih masina,ja licno PRVI PUT PISEM na ovom forumu to sto je pisano u moje ime je pisao moj dobar drug i koji mi nije nista reko do danas da je bio na forumu i pisao.Posle tekstova njegovih i vasih ja sam se zgranuo pojedinih izjava i potego sam pitanje naseg drugarstva da skratim pricu u buduce nece niko pisati osim mene,a valjda znam koliko toliko bar da pisem.Ja se izvinjavam svima sto sam na neki nacin dozvolio da neko pise u moje ime toliko o meni.A sto se tice automobila mozete me pitati bilo sta pomocicu koliko znam,ono sto je [moj drug] napisao je delimicno tacno sto se tice oko cene seta kvacila za fiata i vw.Drugo jeste da fiat ima jedan od najboljih dizel motora ali normalno ni tdi nije za pocenivanje,ljudi svako ima svoj ukus tako da ce uvek biti ta tema ko proizvodi bolje automobile dali vw ili bmw ili neka druga fabrika.Ja imam alfu i mogu reci posle alfu samo alfa. procitao sam komentar da elektro servo strada na fiat punto tacno ali moj drug ih popravlja uspesno i mogu vam reci kako sami da ga popravite da li da otkrijem tajnu koju neki majstori vesto kriju?Skinite servo motor tu ima plastika koja stiti elektroniku skinite taj plastican poklopac koji se jedva skida pitanje je da li cete izvuci plastiku ili ce plastika puci kad skinete plastiku ima plocica sa delovima tu na plocici postoji HLADAN LEM ali to se ne moze videti, preletujte lemilicom sve delove na plocici i to je cela stvar vratite servo motor i videcete da ce 99% opet servo motor da radi kao nekada.



[Ovu poruku je menjao miki-maserati dana 25.02.2011. u 21:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki-maserati dana 25.02.2011. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.02.2011. u 19:35 - pre 159 meseci
Nas dva druuga,
s pravopisom ratujemo;
Ne plač majko ako poginemo.


P.S. Nešto ti link ne funkcionise. Verovatno si hteo ovo da postaviš?

http://auto.blog.rs/blog/auto/...7/volkswagen-kupuje-alfa-romeo




 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.rs.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.02.2011. u 20:07 - pre 159 meseci
Na ovaj sam mislio, http://www.vesti.rs/Auto-moto/...dija-pod-istragom-u-SAD-u.html
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.02.2011. u 20:59 - pre 159 meseci
E sad ne znam da li da nesto kazem ja ili moje drugo ja.:)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.02.2011. u 21:21 - pre 159 meseci


E Maserati, kada bi ti znao koliko bi Alfa bila srecna da moze sa trzista da povuce 100.000 automobila


Ince odgovor na ovat "tvoj" link nalazi se ovde:

http://www.elitemadzone.org/p2809568
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja26.02.2011. u 02:00 - pre 159 meseci
Produkcija Alfe je zaista mala i vrlo tesko opstaje u sve jacoj konkurenciji.
Ako se tome doda poslovicna nedoslednost koja krasi Italijane,zaista je pravo cudo kao uopste opstaju.
Ima nesto sto mene licno kod Alfe privlaci.Imaju neki smek ima tu neceg neobjasnjivog sto coveka obuzme kad vidi pojedine primerke.Secam se davnih osamdesetih kad sam imao prilike da provozam GTV 6 sa tada fantasticnih 160 konja.
Cudan koncept, neverovatan broj satova na instrument tabli, ono pakleno zeleno osvetljenje, diskovi zadnjih kocnica direktno na menjacu, nizak polozaj sedenja i onaj zvuk agregata ......:) Majko mila ala sam je drapao.
 
Odgovor na temu

coamaki

Član broj: 228263
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja02.03.2011. u 23:49 - pre 159 meseci
Da li nko moze da mi pomogne gde mogu da kupim poklopce za alu felne (one klasicne fiatove felne) za fiat stilo, 16'".
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja02.03.2011. u 23:58 - pre 159 meseci
A kako da ti pomogne u informaciji kada u tvom profilu samo pise da si rodjen 1.1.1941. a ne pise odakle si?
 
Odgovor na temu

black_sasa

Član broj: 282524
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja30.03.2011. u 13:21 - pre 158 meseci
Pozdrav!

Naime, imam stilo 1.9 JTD 2002 godiste... U toku voznje, narocito kad jedno ili dvoje sjedi na zadnjoj klupi prilikom skretanja u lijevo u desnom zadnjem tocku nesto pocne da skripi, e sad da li neko zna o cemu se tu radi? :) dok prilikom skretanja u desnu stranu ne cuje se nista!

Ps. taj zvuk se javlja iskljucivo kada se optereti zadnja klupa...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja30.03.2011. u 13:54 - pre 158 meseci
Možda silen blokovi ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

KingMk
Student
Skopje

Član broj: 285352
Poruke: 2
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja24.05.2011. u 14:01 - pre 156 meseci
Cao svima.Pisem iz Skoplja, nedavno u Makedoniji je dozvoljen uvoz automobila koji uspunjuju euro2 pa nagore.Pre dva meseca sam bio u Sofiju i uzeo Fiat Stilo 1.9 JTD 115 za simbolicnih 2500eura, sa carinom i registricijom je ispao 3800eura. Auto je 2004 godiste sa 85.000km servisna knjizica uvezen iz Italije, presao sam oko 3000km bez ikakvih problema, za sada zadovoljan.
 
Odgovor na temu

vladdjor
Vladimir Djordjevic
Zajecar

Član broj: 286939
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja25.06.2011. u 05:53 - pre 155 meseci
Pozz. Tek sam se registrovao. Treba mi vaša pomoć.
Imam _Stila 1.6 16 v 2002. god od zimus. U poslednjih mesec dana na tabli mi pokazuje povećanu temperaturu motora (polje - polje i po u desno). Mislio sam da mi je termostat u kvaru pa sam ga promenio.
U servisu su mi rekli da je sa motorom sve u redu da termostat radi ali da me tabla laže.
Medjutim, u gradskoj vožnji mi se pali ventilator. Juče mi je kazaljka otišla u crveno polje. Nije bilo zvučnog signala ali mi se upalila crvena lampica. Sta da radim? Hvala.

[Ovu poruku je menjao vladdjor dana 25.06.2011. u 07:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KingMk
Student
Skopje

Član broj: 285352
Poruke: 2
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja29.06.2011. u 18:32 - pre 155 meseci
Proveri osigurace na akomulator.
 
Odgovor na temu

marmara
zoran tisma
more turs
Beograd

Član broj: 289115
Poruke: 2
*.static.otenet.gr.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja14.08.2011. u 19:14 - pre 153 meseci
Pozdrav svima.
Pisem ovde jer ne znam sta da radim.
Nalazim se u Grckoj sa sluzbenim automobilom Fiat Stilo 1.6 i imam duze vreme jedan problem sa kolima. Bio sam kod lokalnog majstora koji ima kompjuter i dijagnostiku, ali nije uspeo da resi problem, o cemu se radi:
Kada upalim auto maksimalan broj obrtaja u leru kada pritisnem papucicu do poda je 2500obrtaja, kada krenem da vozim na ravnom putu onda mogu maximalno da idem 40km/h trecom i kad stisnem papucicu do kraja opet isto,nece da prima gas.
Na kontrolnoj tabli je upaljena lampica check engine, ali nakon pola sata voznje auto proradi i ide normalnoi lampica se ugasi.
Medjutim tako je bilo 3-4 dana da bi sada i posle pola sata voznje bilo isto, u leru max broj obrtaja 2500 i nece da prima gas i lampica je upaljena check engine.
Dijagnostika je pokazala da je u pitanju leptir gas i to neke 4 greske,ne znam sifre, doneo sam deo iz Srbije mareli i probali i opet isto.
Da li je neko imao slican problem i da li neko moze da protumaci sta bi to moglo da bude????
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

marmara
zoran tisma
more turs
Beograd

Član broj: 289115
Poruke: 2
*.static.otenet.gr.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja14.08.2011. u 19:21 - pre 153 meseci
P.S
Ciscen je leptri gas dva puta, tako da nije do toga,a inace kada sam uzeo auto radio je neravnomerno na leru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 201940 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.