Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DNS-ovi i poddomeni help

[es] :: Hosting :: Domeni :: DNS-ovi i poddomeni help

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon DNS-ovi i poddomeni help12.02.2003. u 11:47 - pre 258 meseci
Ovako, imam regovan domen .net preko Verata (osnovni paket), e sad, sa osnovnim paketom se dobija jedan extra poddomen, medjutim, meni ih treba vishe, kako bih to mogao besplatno da dobijem, cuo sam za mydomain.com, i tamo sam se registrovao, medjutim, nije mi bas jasno sta treba tamo da uradim, sta treba ovima iz Verata da kazem, i sl. Ako bi neko mogao da mi objasni kako najlakse da resim ovaj prob, i da mi objasni kako funkcionishu dns-ovi i domeni, jer mi ta oblast nije nimalo jasna.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: DNS-ovi i poddomeni help12.02.2003. u 12:38 - pre 258 meseci
Tvoj dns zapis za domen.net stoji na primo.verat.net DNS serveru (valjda stoji i na secondu, ali je to ista mašina). E sada, da bi imao poddomen trebaju ti dve stvari. Jedno je A ili CNAME zapis u DNS zoni (BIND terminologija, djbdns ljubitelji ce se vec snazi). A ti je poddomen koji je na posebnoj IP adresi dok je CNAME samo drugo ime za neki A zapis.

E sada kada to imas onda mozes da pingujes svoje poddomene i dobijas neki IP. Da bi imao i web prezentaciju na poddomenu trebati i odgovarajuci VirtualHost (dobro, moze i dedicated apache ali to niko ne radi). Onda zavisno od adrese na koju korisnik hoce apache dostavlja razliciti document root, iako svi A/CNAME-ovi i za razlicite domene ukazuju na isti IP na kome je i Apache.

Kako Verat kontrolise i dns i apache konfiguraciju ako neces da platis njima, mozes da uradis sledece. Da zatrazis od verat-a da ti kod domain registranta (Tucows ili koga vec koriste) prebace da o tvojim domenima vodi racuna neki tvoj dns server gde ces postaviti ispravne MX i A zapise na Verat-ov IP (za sendmail i apache). Onda trebas da nadjes neki Apache gde ces moci da otvoris Virtual Host u httpd.conf-u i da onda dodas u svoj DNS server A zapis ka IP-u tog apache-a.

Ipak, mislim da ti je jednostavnije da za jos 1200 dinara otvoris taj poddomen kod verat-a.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DNS-ovi i poddomeni help12.02.2003. u 15:03 - pre 258 meseci
Primo i secondo su 2 razlicite masine i po pravilu bi trebalo da se i u jednoj i u drugoj masini nalaze dns-ovi u slucaju da jedna masina padne... Cak sta vise trebalo bi da imaju razlicite ip klase, barem tako rade strane web hosting kompanije i da bi registrovao neke domene(na primer *.sr(samo navodim primer)) moras da das primarni i sekundarni dns sa razlicitom ip klasom. No ovo nema bas veze sa ovom temom pa da se vratim na temu...

Ovo sto je rekao Go! X je jedan nacin na koji bi to mogao da uradis mada ja mislim da bi moglo malo jednostavnije to da se uradi... Kazes NIC.yu(ukoliko je co.yu domen) da ti prebaci dns tvog domena na mydomain.com(mislim da je ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com) i onda se registrujes na mydomain-u... Zatim napravis A-record www.tvojdomen.co.yu i stavis ip adresu na kojoj ti je sad sajt(napr 217.26.64.182(vd2.verat.net)). Onda ce ti raditi sajt normalno samo ces ti imati kontrolu nad tvojim domenom...
Sada mozes da radis razne stvari sa domenom, menjas mx recordse(ako oces da stavis neki free email i sl.) a ukoliko oces da napravis sajt nesto.tvojdomen.com uradis isti princip kao u prvom slucaju samo sto ces morati da se registrujes na nekom free host-u koji podrzava hostovanje custom domena...

poz,
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: DNS-ovi i poddomeni help12.02.2003. u 15:35 - pre 258 meseci
Traži da ti Verat da nalog na domeni.verat.net za tvoj domen, i onda sam možeš da menjaš podatke za tvoj domen (ovo se odnosi samo na registranta i podatke koji se tamo nalaze).

Tu unesi željene DNS servere, i onda njih podešavaj.


Međutim, ono što bih ja najviše voleo da vidim na Verat-u je
Code:
ServerAlias *.mojdomen.com

u definiciji mog virtuelnog hosta, i tada bih ja mogao da imam poddomena koliko god želim.

Ako ti je potreban samo jedan poddomen, dovoljno bi bilo i „ServerAlias nešto.mojdomen.com“, ali treba videti da li će to Verat dozvoliti, pošto im je to napad na moćnije pakete (mada je konfiguraciono vrlo jednostavno, ništa teže od uključivanja CGI-a, ili nekog drugog servisa).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: DNS-ovi i poddomeni help12.02.2003. u 18:23 - pre 258 meseci
a kako ce onda raditi resolve nesto.mojdomen.co.yu? Cisto me zanima.. Da li bi onda resolve zapravo bio isti kao i za mojdomen.co.yu ili postoji i * fazon za CNAME?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: DNS-ovi i poddomeni help13.02.2003. u 01:01 - pre 258 meseci
Najverovatnije može i CNAME, ali ja sam dosad samo koristio A podatak:
Code:

*.mojdomen.com.      IN    A   1.2.3.4



Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: DNS-ovi i poddomeni help

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.