Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL :)

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248542 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jutko
Marko Markovic
BG

Član broj: 48820
Poruke: 4
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)21.02.2005. u 12:02 - pre 233 meseci
128 up??? da nije 64? ;-)
 
Odgovor na temu

sfakias

Član broj: 13700
Poruke: 27
*.med.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 14:36 - pre 233 meseci
jutko moglo bi da bude i 0 koliko znam srpsku ISP mafiju..
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 20:08 - pre 233 meseci
Postao sam i ja vlasnik ADSL-a napokon. Provajder SEZAM PRO.
Svime sam zadovoljan sem!!!

NE RADI MI MIRC, NE RADI MI ICQ, NE RADIM MI NI JEDAN P2P PROGRAM KOJI SAM DO SADA PROBAO!!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 20:37 - pre 233 meseci
pa sto si covece uzeo ADSL od sezama?

vec je postovano ovde kakvu oni "uslugu" nude...


fuck te kvazi-provajdere, koji usput otkidaju sa cenom u poredjenju sa kvalitetnijim isp-ovima..

hajde malo da se pogleda sva ponuda kod nas, imamo i mogucnost izbora u ovom slucaju, nemojte da padate na prvu reklamu koji vidite...
mislim, zasto bismo podrzavali sezampro, koji je nekvalitetan provajder i uz to skup, kad mozemo da prodjemo sa kompletnom uslugom za manji novac.

kada bi svi uzeli 5 minuta da vide celu ponudu za adsl kod nas, niko ne bi otisao kod sezama i slicnih, sto bi ih nateralo da pretrpe ozbiljan finansijski shok, pa bi se zapitali koji provajder i zasto dobija sve korisnike, pa bi nam se trziste mozda i popravilo, huh?
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 21:11 - pre 233 meseci
Citat:
aca82: Postao sam i ja vlasnik ADSL-a napokon. Provajder SEZAM PRO.
Svime sam zadovoljan sem!!!

NE RADI MI MIRC, NE RADI MI ICQ, NE RADIM MI NI JEDAN P2P PROGRAM KOJI SAM DO SADA PROBAO!!!


a sta imas usb modem ili ruter?
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 21:24 - pre 233 meseci
Citat:
vindic8or: pa sto si covece uzeo ADSL od sezama?

vec je postovano ovde kakvu oni "uslugu" nude...


fuck te kvazi-provajdere, koji usput otkidaju sa cenom u poredjenju sa kvalitetnijim isp-ovima..


hmm a koji su to "kvalitetniji" mobtel? ;)..eunet? :))
stvarno ne znam na koga to mislis da dere sa cenom...
i sezam definitivno nije " kvazi" provajder

Citat:

mislim, zasto bismo podrzavali sezampro, koji je nekvalitetan provajder i uz to skup, kad mozemo da prodjemo sa kompletnom uslugom za manji novac.


jedini povoljniji je beotel..a koji je daleko od kvalitetnijeg od sezama...
ne racunam one koji ti kazu da ne daju modeme i da ih sam nadjes....
pa opet i tu nisu nesto mnogo povoljniji od ostalih...

Citat:

kada bi svi uzeli 5 minuta da vide celu ponudu za adsl kod nas, niko ne bi otisao kod sezama i slicnih, sto bi ih nateralo da pretrpe ozbiljan finansijski shok, pa bi se zapitali koji provajder i zasto dobija sve korisnike, pa bi nam se trziste mozda i popravilo, huh?


svako ide kod provajdera za kog smatra da njemu odgovara
ja na primer nemam problema sa sezamom
cena mi odgovara( nije mi puno da izdvojim 850 din mesecno za pretplatu)
a sa veratom i beotelom sam 50% vremena imao probleme( dial-up)
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)23.02.2005. u 22:24 - pre 233 meseci
Polako, narode, treba da prođe najmanje pola godine da se vidi kakvu ADSL uslugu nudi koji provajder. Dok uđu svi igrači u igru, dok se nakupi dovoljno korisnika, dok se napokon vidi šta je sa tim silnim pričama o agregaciji, širini linka, itd.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.235.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 00:07 - pre 233 meseci
Moze se reci da su ovo besmislene rasprave. Moja iskustva sa veratom i sa sezamom su potpuno suprotna navedenim i sta sad to dokazuje? Nista. Svako ima svoj izbor i tvrdnja da je neko losh ili dobar provajder morala bi u ozbiljnoj diskusiji biti podrzana preciznim argumentima.

Sto se modema tice, verat nikada nije skrivao da ne daje modeme. Ko voli, nek'izvoli! To nije mana ili vrlina, to je ponuda, takva kakva je. Verat nije palamudio da se ADSL ocekuje "pocetkom oktobra" nego se javio kad je situacija bila jasna i meni su rekli prakticno u dan tacno kad cu ga dobiti. A ostala gospoda provajderi su kacila na sajtove "neobaveznu prijavu" u kojoj su obecavali mogucnost provere postojanja tehnickih uslova za prikljucenje ADSL-a, sto se desilo tek kad je uvodjenje ADSL-a pocelo, sto je cista obmana i zloupotreba neinformisanosti ljudi. Mene je zanimalo da to saznam sto pre, AKO JE MOGUCE SAZNATI, a iz njihovih "neobaveznih prijava" je zvucalo da je moguce. To je trebalo da se zove anketa ili slicno, a ne ovako kako je bilo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

SYY

Član broj: 46217
Poruke: 4
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 02:17 - pre 233 meseci
Pushten mi ADSL preko Sezama.....chovek iz podrshke se "izlomio" da mi objasni fizichko povezivanje (kod mene je ISDN malchice chudno povezan po kuci, pa zato)....proradilo sasvim normalno...u roku od pola sata, sa sve premeshtanjem telefonskih kablova i ostalih skalamarija i setovanjem.....
Poshto trenutno nemaju modem za ISDN , dali su mi routter.....ovo pichi ko metak bre....ja ne znam shta kukate ko neke tetke....

Pa i vi ste se chvarili u stomaku kod mame 9 meseci, dajte shansu i ADSLu da zazhivi.....
Ko je to rek'o da mu ne radi ftp???.....radi ....sasvim regularno....

pozdrav od "zhenskog stvora"...
 
Odgovor na temu

aca82
Aca Milosevic

Član broj: 47180
Poruke: 33
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 08:08 - pre 233 meseci
Citat:
Milan Ogrizovic: a sta imas usb modem ili ruter?


Imam kao mdem bar su rekli da su mi dali modem ali na toj spravici pise ADSL ROUTER.
 
Odgovor na temu

IronC

Član broj: 31071
Poruke: 19
213.244.235.*



Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 15:25 - pre 233 meseci
Ja sam na Verat-u i sve radi ko podmazano, nema ogranicenja, zatvorenih portova, ili bilo sta drugo....
Jako sam zadovoljan i prvi mesec sam 256/64, sledece uzimam 512/128 sto ce mi resiti sve moje potrebe za net-om...
Mislim da Verat ima ubedljivo najjeftiniju ponudu i po oveome sto sam video je jako isplatljivo.....
Ako ima jos nekog na verat-u neka se javi da razmenimo iskustva...
Jedini trenutni problem vezano za verat adsl usluge je sto mail server nije nakacen pa ne moze da se skida i salje posta, resice i to samo malo vremena i onda je sve kompletno....i tako je sve u test fazi, ali radi savrseno.... ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.235.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 16:04 - pre 233 meseci
Ja sam na Veratu. Uplatio 01.02, dobio 18.02.05. Modem D-Link DSL-300T, Ethernet, Linux, 256/64. Nocas sam imao neko cudno iskustvo, ali veoma sumnjam da je nesto u vezi Linuxa, sada je OK kad sam nesto menjao. Nisam probao nista od toga p2p, tako da to ne znam. Centrala dedinjska, broj 2-668-xxx, fizicka lokacija kuce TC Banjica. Protok bude i 27KB/sec ali ne uvek, naravno.

A, bas dobro da si spomenuo postu - ja im bas pisao mejl da pitam kako to ide sada, mada mi i ne treba, sve radim preko Yahoo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ADSL :)24.02.2005. u 16:33 - pre 233 meseci
Citat:
Milan Ogrizovic: svako ide kod provajdera za kog smatra da njemu odgovara
ja na primer nemam problema sa sezamom
cena mi odgovara( nije mi puno da izdvojim 850 din mesecno za pretplatu)
a sa veratom i beotelom sam 50% vremena imao probleme( dial-up)


OK... pogledaj sada ime topica na kom postujes... ADSL... ovde pricamo o ADSL ponudi, i to je jedino sto komentarisemo kod provajdera.
ne pricamo o dialup-u. nije mi poznato kakav dialup nudi sezam, verat ili bilo koji drugi provajder, posto vec vise godina nemam strpljenja/vremena za spore konekcije.




Citat:
Milan Ogrizovic:
jedini povoljniji je beotel..a koji je daleko od kvalitetnijeg od sezama...
ne racunam one koji ti kazu da ne daju modeme i da ih sam nadjes....
pa opet i tu nisu nesto mnogo povoljniji od ostalih...



sigh... znatno je povoljniji taj koji ne nudi adsl hardver... verat... ako ti je to toliki problem, oni opet preporucuju gde da kupis opremu, pa ces tamo dobiti i teh. podrsku za ono sto si platio. ali pored jeftinije ponude nude KOMPLETAN flat rate pristup. i iz iskustva mogu da ti kazem da je brzina uvek onolika koliko si platio. ovo sto prijavljuju sezamovi ADSL korisnici je pola internet pristupa koji se navodno prodaje kao ceo pristup za suvise velike pare. znamo svi da sezam placa telekomu protok po gigabajtu, pa da im je u interesu da njihovi korisnici ostvare sto manji traffic, ali to bi morali da naglase u samoj ponudi, i da zbog toga drasticno smanje cenu u odnosu na ocigledno kompetentniju konkurenciju. a ne da filtriraju icq, irc, p2p servise -> i ocigledno sve sto je na nestandardnim portovima, a sto mnogi svakodnevno koriste. to ih realno samo predstavlja kao male [S]isice. bez obzira koliko bili ljubazni momci iz help desk-a.


Citat:

hmm a koji su to "kvalitetniji" mobtel? ;)..eunet? :))
stvarno ne znam na koga to mislis da dere sa cenom...
i sezam definitivno nije " kvazi" provajder



ok, za dialup nije kvazi, za ADSL jeste kvazi :)
za eunet ne znam, mogao bi neko od korisnika da napise iskustva ovde. ali samo po cenama vidim da ne posluju trzisno, jer u najboljem slucaju mogu da nude isto sto i verat, samo po 2-3 puta vecoj ceni.
mobtel je operater mobilne telefonije, ne broadband ISP. za vise informacija vidi www.mobtel.co.yu ili okreni 063/9863.


sve sto sam hteo da kazem je da mi kao rezidencijalni korisnici broadband pristupa mozemo da formiramo podrsku odredjenim firmama koje samu uslugu najbolje isporucuju uz prihvatljivu cenu (trenutno prednjaci verat.net). tako ce i sama ponuda brze da napreduje (u pozitivnom smislu:).
+ da skrenem paznju da se odluka o ADSL provajderu ne donosi na osnovu kvaliteta dialup pristupa koji cesto i ne zavisi od provajdera (osim onoga koliko je zauzeta koja linija i sl.).
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 277



+28 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 00:05 - pre 233 meseci
Citat:
vindic8or: ne pricamo o dialup-u. nije mi poznato kakav dialup nudi sezam, verat ili bilo koji drugi provajder, posto vec vise godina nemam strpljenja/vremena za spore konekcije..


Da, ali ako od nekoga godinama dobijaš kvalitetnu uslugu i dobar poslovni odnos, logičnije je da ćeš od njega to dobijati i sa novom uslugom nego od nekoga sa kim si imao problema i ranije?

Citat:
vindic8or: znamo svi da sezam placa telekomu protok po gigabajtu, pa da im je u interesu da njihovi korisnici ostvare sto manji traffic,


Osim što mi je u ovo prvo teško da poverujem, čak i da je tako, korisnika bi trebalo da zanima samo da dobije ono što je platio, a kakav je njihov međusobni odnos je manje bitno, zar ne? A kad smo kod dobijanja usluge koju plaćamo, onda dolazimo do...

Citat:
vindic8or: filtriraju icq, irc, p2p servise -> i ocigledno sve sto je na nestandardnim portovima


Ovo sad prvi put čujem od tebe, jel može neko sa Sezam ADSLom da potvrdi ovo? Verujem da bi neko do sada već digao dreku pa mi ovo deluje kao , khm..najblaže rečeno ... neistina?
 
Odgovor na temu

Foki

Član broj: 14836
Poruke: 122
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 02:22 - pre 233 meseci
Citat:
tdjokic: Ja sam na Veratu. Uplatio 01.02, dobio 18.02.05. Modem D-Link DSL-300T, Ethernet, Linux, 256/64.


Reci mi, jesi li spliter morao posebno da nabavljas ili je integrisan u modemu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 09:16 - pre 233 meseci
Citat:

Da, ali ako od nekoga godinama dobijaš kvalitetnu uslugu i dobar poslovni odnos, logičnije je da ćeš od njega to dobijati i sa novom uslugom nego od nekoga sa kim si imao problema i ranije?


Poslovni odnos im je odlican - lagati mnoge ljude da tehnickih mogucnosti za ADSL ima dok svi ostali provajderi i sam Telekom kazu da mogucnosti nema - i onda ti drzati tvoj novac bez kamate (i usluge) dok njima sluzi kao operativni kapital.

Za to se u normalnom svetu ide u kazneno popravnu ustanovu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
*.stcable.co.yu.

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 09:28 - pre 233 meseci
Citam ove prethodne strane i ne mogu da vam se nacudim???
Nemojte da se ljutite, ali meni je iz ove perspektive smesno sto se vi svadjate oko toga koji je ISP bolji... Zasto? Zato sto ja u ovom glupavom Beceju nemam ni jednog!! Ima privatna kablovska, koja DERE! Okolni gradovi (Ada,
Mol, Srbobran, Temerin) iako manji, imaju razvijeniju internet
infrastrukturu, vise provajdera a samim tim veca je i konkurencija sto
doprinosi poboljsanju isluga, dok ovde to nije slucaj, jer npr. paket od
700 MB downloada kosta 1300 din (uracunat PDV) sto sam obavezan da
platim, bez obzira da li potrosim svih 700 MB ili 50 MB, cena je ista,
dok se svako prekoracenje naplacuje 3din/MB. A ono sto ne potrosim prethodnog meseca ne prenosi se u sledeci, i otvoreno su mi rekli "da nema ni govora o uvodjenu flat rezima" pa makar ja "platio i 2000 dinara"...

Juce sam popunio adsl pristupnicu na neobee, poslao im mail, odgovorili mi da nemaju informacija da li je moguce u Beceju i da se obratim Telekomu...

Ako neko zna glavesine iz nekih ISP-ova, preporucite im Becej, gladni smo interneta... Ovde je crna rupa Vojvodine!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.235.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 09:59 - pre 233 meseci
Citat:
Foki: Reci mi, jesi li spliter morao posebno da nabavljas ili je integrisan u modemu?

Ovaj modem nema izlazni prikljucak za telefon, pa prema tome nema ni ugradjeni filter. Filter sam kupio naknadno, kod LOGO, B.kr.Aleksandra 261, a ocekuju ih i u Telefonservisu i kod Netiksa. Platio sam 555din komad (sa PDV) a ovi sto se ocekuju ce mozda biti i jeftiniji. Netiks i Telefonservis ocekuju USB modeme svakog dana. Netiksov ce navodno imati jedan ugradjen izlazni prikljucak za telefon, sa ugradjenim filterom.

Citat:
Ivan Dimkovic: Poslovni odnos im je odlican - lagati mnoge ljude da tehnickih mogucnosti za ADSL ima

Ovde je prisutan i zloupotrebljen jedan jezicki nesporazum:

1. stara centrala - nema sta da se prica
2. nova centrala - potrebni uredjaji MOGU da se montiraju, ali NISU montirani; Telekom kaze - nema uslova, provajder kaze - ima uslova i oboje je tacno! Onda provajder skuplja pred-pretplatu pa na osnovu toga pritiska Telekom da montira uredjaj i tamo gde nije
3. nova centrala - uredjaj MOZE da se montira i JESTE montiran - onda su svi hepi i svi govore isto;
4. isturene centrale - prica se razno, nemam pojma
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 14:43 - pre 233 meseci
Citat:
tdjokic: Ovde je prisutan i zloupotrebljen jedan jezicki nesporazum:

1. stara centrala - nema sta da se prica


hm, analogne centrale bez problema guraju adsl, ako postoji DSLAM u centrali, i ako nemas dvojnika...
 
Odgovor na temu

smars
Beograd

Član broj: 12323
Poruke: 219
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL :)25.02.2005. u 15:48 - pre 233 meseci
Citat:
hm, analogne centrale bez problema guraju adsl, ako postoji DSLAM u centrali, i ako nemas dvojnika...


...ali mislim da niko zivi sa analognom centralom nema zaista ADSL instaliran, vec je to samo teoretski izvodljivo.Pa nemaju ni neke ganc nove centrale jos mogucnost, a oni ce sad da instaliraju opremu u starudije (ne zelim da vredjam korisnike ovih centrala)...

Jedina stvar je koliko-toliko jasna... ako ima puuuno interesovanja, potpisanih ugovora za pojedine centrale i slicno, onda se te centrale prvo i osposobljavaju za ADSL.

Ljudi, da li je ZAISTA toliko ljudi zainteresovano za ADSL? Meni se cini kao da su se za ADSL prijavili samo upuceniji ljudi, ''kompjuterasi'', gikovi i tako-to... Evo, pricam sa nekim ortakom, "prosecan korisnik", razume se tu i tamo..i ja mu kazem kako treba da mi uvedu ADSL net, a on kao: "sta ti je to?" i ja kazem..pa kao kablovski net, nesto slicno, blabla...

Masovnog ADSL-a se necemo nagledati jos...


Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL :)

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248542 | Odgovora: 997 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.