Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120917 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 23:12 - pre 199 meseci
al ga lepo napisa :) i nazalost jako istinito...
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 23:25 - pre 199 meseci
Veoma blizu.
Kako se boriti?
Vrlo tesko. Barem je ove godine malo krenulo, Ceca-Nacionale nije nas savjetovala za koga da glasamo. Mozda ove godine zavrsimo sve infrastrukturne
projekte pa nam ministar kapitalni promjeni zanimanje u klovna ili odluce da nam ne trebaju putevi i tako to.
Mozda proglase da guca traje 6 mjeseci, daju ljudima slobodno, a iza ledja nas uvuku u EU. Dok dodjemo sebi bice vec isuvise kasno
da se bunimo, pa ce ljudi polako morati da prihvate realnost. Ko zna, mozda dodju mali zeleni i za'ebu Evropu.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 23:29 - pre 199 meseci
Eto, proci ce i ti izbori za koji dan...ima li sanse da onda okoncate ovu konvenciju ldp-a?
Mislim 20 strana, a ponavljate se od druge, sve besmislene fraze ste vec izvalavili, dokle?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 23:32 - pre 199 meseci
jedino sto se ovde ponavlja su razno razni klonovi koji lupetaju bez i jedne jedine cinjenice al bitno da su antiprotivni i ne daju kolevku...
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 23:42 - pre 199 meseci
"Klonovi ne daju kolevku" ? :)
Dobro, znaci nece skoro...
Samo vi, zabavljajte se...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 00:04 - pre 199 meseci
To je blo totalno nepolitcki .

Samo sam probao da vidim svet iz perspektive ovih "antiprotivnih" i da objasnim njihovu imunost na ono sto ostatak foruma smatra za ocigledne cinjenice.

Jedna osoba sa takvim pogledom, prosto ne prihvata ideje koje nisu deo sveta koji poznaje i u kome zivi (ma koliko taj svet bio nakaradan, ali kako oni to da znaju, kad je sve drugo farsa i zavera ). Sve te "strane" ideje su upravo to, strane, pomodarske, a ovi koji ih propovedaju su dakako pomodarci, a pomalo i izdajnici.

Srecom nismo svi takvi... i mislim da ce ovi "pomodarci", uprkos sto su ovi drugi visestruko brojniji, uspeti da proguraju svoje... jer su konzervativci lenji i inertni do bola

I tako...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 00:09 - pre 199 meseci
Nije lose, nije lose. Konacno se malo suzava situacija.
Jedino ostaje dilema, da li malo da napredujemo, sami, pa u EU, ili da nas "uzmu" pa da nas intenzivno zalivaju, uv svetlo...itd, da unam ubrzaju "rast"...

Koliko vidim, nacelno su svi Srbi (i gradjani srbije, mada je kod "nesrba" manje izrazena podela, ili je nema, tipicno za "nesrbe", slozni ljudi..) za ulazak u EU, samo bi "manja polovina" da udje i zivi bolje, a veci deo bi da udje u EU, ali da im "objasni" kako sta treba da se radi, i kako je po pravdi.
Ne sme da se zaboravi da se jelo viljuskom...

Poz
 
Odgovor na temu

OSX

Član broj: 169011
77.46.192.*



Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 02:31 - pre 199 meseci
Kud svi Turci, tu i mali Mujo
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 06:24 - pre 199 meseci
Citat:
Ne znam, možda nedelju dana, možda koji dan duže (zbog termina u ambasadi). A papiri su prosti za skupiti (potvrda o zaposlenju, osiguranje i sl..) - to kad bi se potrudio možda bih imao spremno za 1 sat, a intervju je prost, nema čekanja i dobiješ pasoš popodne. Rekoh Britanci su mnogo fini ljudi.
Sad malo nazad na temu - nikad nisam 'strepeo' za vizu, nikad me nisu odbili. Low cost kompanije nisu stvar koja ti sledi automatski po ulasku u EU, možeš ih imati iz bez članstva. A koliko je karta za London redovnim letom njihovog aerotransporta (pandan Jatu)?


Znaci ok je dati 100e za vizu? :) posto vidim da si to preskocio...

Kakve veze sad ima Jat i i Bugarska nacionalna avio kompanija? Znaci u Bugarskoj postoji low cost kompanija u Srbiji NEMA i da, jedan od razloga zasto je tako jeste sto je BG u EU a Srbija nije jer Srbija koliko znam jos nije potpisala sporazum koji omogucava dolazak lowcost kompanija tj. ne primenjuje ga (verovatno dok ne uvale nekome jat) da je u EU morala bi da otvori trziste za sve zainteresovane kompanije.

Citat:
Kako to misliš nisam svestan da jesu skupe?!!!? Što misliš da je taj komplet nešto skuplji u Srbiji?


Pa sam izracunaj ;) koliko je kvadrat parnog grejanja u Beogradu? Koliko je struja ? Koliko je kubni metar vode? Koliko je telefon? Internet? :) Sve to saberi pa onda vidi do koje ces cifre da dodjes ;) Koliko je litar mleka u Srbiji, koliko vekna hleba? Rucak u restoranu u centru Beograda? Kvadrat stana u centru Beograda?


Citat:
Ne znam da li si mislio da neto ili bruto platu u BG, ali i da si mislio na neto platu, nije neka razlika. Pogotovo što su oni EU a mi ne, i što oni nisu imali sankcije, ratove itd... i što su prošli dugogodišnje pripreme i usaglašavanja zbog ulaska u EU i pogotovo što imaju za red više investicija i pomoći od EU.
Pitaš me zašto se ne sele fabrike u Srbiju? Zato što nismo u EU, znaš i sam, i to je fakat. I? Kada misliš da će u BG biti prosečna plata 1000€? Ili za duže vreme ili nikad, jer bi to obustavilo selidbe fabrika iz 'EU Vojvodina' u 'EU jug'.


Razlika je 100e, taman rata za nov auto ili odlicno letovanje svake godine ;) Eto sam kazes da su dobili pomoc od EU, investicije i slicno. Zasto to ne bi dobila i Srbija? A da....mrze nas, hoce da nas uniste....

Nego kad ti mislis da ce prosecna plata u Srbiji biti 1000e? BG bar ima perspektivu a Srbija? :)

Citat:
A zašto to konstatno rade? Vole nas valjda????!?!


Zato sto mozda zele da odrze stabilnost u regionu jer je dosta investicija u okolnim zemljama a nikome neodgovara da se ovde pojavi neki novi Slobica sa genijalnom idejom da osvaja teritorije u 21. veku. Ne znam zasto bi nas voleli manje ili vise od Bugara ili Rumuna...sam si rekao da imaju investicije, pomoc i slicno...


Jos jedna cinjenica, progooglaj kako se u Bugarskoj zivelo pre 10 godina kada su poceli pridruzivanje a kako danas. Napredak je neverovatno ogroman...
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 07:21 - pre 199 meseci
jeste, napredak Bugarske je fantastican, cak neverovatan rekao bih. Posle 17 godina reforma dosli su do toga da se cela EU (pa i Srbija, a i oni) pitaju, otkud Bugarska u EU ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 07:23 - pre 199 meseci
Lepo nego nije tema Bugarska nego Srbija ;) Sta je Srbija uradila za 17 godina? Znaci standard 1991 i sada, vladavina prava, razvijenost trzista i privrede, kvalitet zivota i tako to.

Btw, Bugarska ima DUPLO velic GNP od Srbije i u svakoj fucking stavci koja moze da se cinjenicno i statisticki uporedi i prikaze je za nekoliko puta bolja od Srbije. To nije bila pre 17 godina.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 07:56 - pre 199 meseci
Pa koliko ja vidim samo ti pricas o Bugarskoj. A jesi li video da imaju trenutno 500,000 prostitutki po EU. Znas sta je to za naciju od 7 miliona ? Jel znas ?

Tako da nemoj molim te da mi tupis tu, a uzgred zadnjih srpskih 17 godina, to znamo mi Srbi, znamo zasto je tako. Uzroci nase tragedije su malo dublji i nemoj sad da nacinjemo te duge teme.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:00 - pre 199 meseci
Citat:
Pneos: jeste, napredak Bugarske je fantastican, cak neverovatan rekao bih. Posle 17 godina reforma dosli su do toga da se cela EU (pa i Srbija, a i oni) pitaju, otkud Bugarska u EU ?


Ne stizem odgovoriti na sva pitanja, radim ja i nesto drugo u zivotu :)

Zna se da je ulazak Bugarske i Rumunije cist politicki potez. Da je bilo po svih standardima ni Madjarska i jos par ovim ex-CCCP drzava jos duugo ne bi usle u EU, pravi kandidati su bili samo Slovenija, Ceska i Poljska po privrednom rastu ali Boze moj, i EU mora da gleda nekima kroz prste zbog visih ciljeva (_____sami dopunite sta bi to moglo da bude). Zato bi Kosovo bilo u EU da moze jos danas da je priznato/nadledano trte mrte, takodje zakljucite zasto. A Srbija ce uci kad "ispuni" extra uslove. I kad udje, oni ce izmisle "nova" pravila samo za nas, tao da ce i tad da bude da smo u EU samo na papiru, a onda ce da prodje narednih 25 godina dok ne dobijemo prava koja ima neka Spanija recimo, ili mozda ni tad. Znaci, ni u EU nisu sve zemlje jednake i nemaju sve zemlje ista prava, a ove koje nemaju svesno pristaju da budu u nizem polozaju jer imaju takve politicare koji su debelo placeni da tako rade.

Kako EU smeta ideja "velike Srbije" (koja se izjednacava se idejom jugoslovenstva) a ne smeta ideja "velike Albanije"? Svako voli ponizne drzave jer je sa njima lakse upravljati. Hvala Bogu, jos uvek nismo jedan od tih.

I jos nesto, ako ulazak u EU podrazumeva da se donese zakon da stranac moze da kupi u trajno vlasnistvo parce zemlje ovde, kao sto su glupi Crnogorci doneli zakon, pa rasprodaju zemlju, onda sam DEFINITIVNO PROTIV ulaska u EU zauvek.

Niko od nas nama prava da poklanja teritoriju (Kosovo), jer je neko za tu teritoriju ginuo u proteklim vekovima da bi se Chedisti tako lako nje odrekli.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:09 - pre 199 meseci
Post jednog od članova foruma na drugom forumu...

Pobedivsi na lokalnim izborima, SRS sprovodi svoju politiku u celom gradu. Novoizabrani gradonacelnik Vucic je resio da gradanima olaksa stambene probleme i maksimalno je uprostio proceduru za legalizaciju i izgradnju stambenih i privrednih objekata. Jovo Krpiguz iz Donjih Cobanovaca za rekordna dva meseca sagradio je svoju kucu na kraju Knez Mihajlove, gde je nekada bila Gradska biblioteka. Da podsetimo, biblioteka se sama od sebe srusila 25. septembra, a g. Krpiguz je kupio zemljiste na licitaciji odrzanoj dva dana posle ovog cudnog dogadaja. Posto je bio jedini ucesnik, zemljiste je kupio za cak 5 evra. I prvi komsija ovog gospodina, ugledni g. Nedeljko Serigaca, uspesno je obezbedio svoju porodicu. Na svojoj plantazi kupusa, koja se proteze od nekadasnjeg Zooloskog vrta do spomenika zahvalnosti Francuskoj, ostvario je rekordan prinos po hektaru. G. Nedeljko je novac za plantazu stekao od svojih 756 kioska postavljenih u Knez Mihajlovoj. Na sveze preoranom Trgu Republike odrzava se jubilarni petstoti koncert posvecen najvecem junaku srpskog naroda (posle SM), Njegovom Vojvodstvu V. Seselju, koji u Hagu dokazuje zaveru svetskih razmera protiv vaskolikog srpstva. Postavljen je i novi vodovod kod stala g. Vukojeba Medjedovica na mestu nekadasnjeg Studentskog trga. Omladinske radne akcije na deurbanizaciji Beograda pod nazivom "Vratimo se korenima" teku punom parom. Plodna novobeogradska ravnica upotrebljena je za izgradnju velikih plantaza voca i povrca, dok je Zemun vec zasejan psenicom i jecmom. Za otvaranje kioska sada nije potrebna ni dozvola, dok se legalizacija naplacuje od simbolicnih 10 dinara do cak 50. Gradska vlast je za ovaj nepopularan korak dobila ostre kritike od g. Rista Bundala, koji je zbog pedeset metara visoke kopije Ajfelove kule na svojoj zgradi na Karaburmi morao da plati celokupnu sumu.

- Na sto ovo lici, ba? - pita se g. Bundalo. - Ja cu javit drugu Voju u 'Agu sta se odje desava, pa kad pobjedi zloc'nacko-banditsko-placen'cko-ustasko-amer'cku bandu [hrrrk... pljuc!] ima da uk'ne i taj harac sto posteni moraju platit. K'o da je koms'ja Milenko morao vise platit za onu birt'ju na vr' sol'tera il' za cevabdz'nicu usred onog "Haja-ja-jata".

Živeli!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:19 - pre 199 meseci
Citat:
Pa koliko ja vidim samo ti pricas o Bugarskoj. A jesi li video da imaju trenutno 500,000 prostitutki po EU. Znas sta je to za naciju od 7 miliona ? Jel znas ?


Moze neki izvor? Ono neka referenca za taj broj, ko ih je prebrojao i utvrdio da su prostitutke? Link? Istrazivanje? Ili je to samo jos jedna pausalna ocena nastala iz mrznje prema onima koji su za 17 godina nesto napravili od svoje drzave i omogucili svom narodu malo vise od sankcija, rata, hiperinflacije i bede.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:22 - pre 199 meseci
Šta će ti link? Valjda veruješ čoveku.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:34 - pre 199 meseci
Kad smo kod placanja . Tebe placa mr Berns . To je toliko ocigledno :-) Sto se tice Kosova procitaj ponovo link . Milosevic je svojom politikom i zlodelima koje je naredjivao da se vrse dole doveo do ovakve situacije. Osim toga on je bio taj koji je potpisao nasu kapitulaciju i dozvolio da strane trupe udju na tu teritoriju. Kada ces to da priznas sebi ?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:35 - pre 199 meseci
Za Slobicu nisu glasali Marsovci niti su isti bili onomad na Gazimestanu ;)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:51 - pre 199 meseci
Slazem se. Medjutim sada je stigla nova generacija koja misli svojom glavom i ne zeli da bude kamikaza.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?17.01.2008. u 08:54 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Znaci ok je dati 100e za vizu? :) posto vidim da si to preskocio...
Ma nije Ok, ali je od minornog značaja jerbo ne uzimam vizu svaki dan - više smeta ono što si i sam primetio, ponižavanje u čekanju u redu (najgori primer su redovi ispred grčke ambasade, ali to ima veze koliko sa nama toliko i sa njima).
Što se tiče bezviznog putovanja za siću evra, ne sećam se da sam sreo/video bugarskog državljanina napolju, niti čuo bugarski jezik u prolazu, na ulici, u prodavnici (pa čak ni onih spomenutih pola miliona gastarbajterki :-) ). Zašto je to tako? Gde su ?
Citat:
Slobodan Miskovic:Zasto to ne bi dobila i Srbija? A da....mrze nas, hoce da nas uniste....
Čemu to vole-mrze? Jel ti lakše da tako gledaš na stvari, ili misliš da ja tako gledam (samo ne znam na osnovu čega)??
Vidim da ne razumeš da ja nisam protiv ulaska u EU, ja samo smatram da je to i za nas i za njih geografsko/ekonomski/komunikaciono idr neminovnost - a ne neka sjajna perspektiva. I sam si (sebi) objasnio ulaganja/pomoć Srbiji kao želju EU za stabilnošću u regionu, mada je realno smisao veći od toga, a to je baš ta integracija, a ona će se desiti, kad-tad, ma koliko se mi (glupavo) budemo gicali...
Jeftin život u BG kao što rekoh nije posledica ulaska u EU, već naprotiv posledica nekadašnje bede.
Citat:
Jos jedna cinjenica, progooglaj kako se u Bugarskoj zivelo pre 10 godina kada su poceli pridruzivanje a kako danas. Napredak je neverovatno ogroman...
Pa da, kad nemaš ništa, onda je i malo nešto, a možda i mnogo. To ti je argument vlasti poslednjih godina - 'eto vidite gde smo bili 2000-te a gde smo sada, kakav oporavak privredem, stabilnost, ulaganja i sl..' Evo i ja imam veću platu nego 2000-te. Procentualno, mnooogo veću. Vau.
Ne znam zašto se onda ljudi žale - verovatno smo naopaki... :-)

Citat:
stil: Slazem se. Medjutim sada je stigla nova generacija koja misli svojom glavom i ne zeli da bude kamikaza.
Axaxaxa. Sad mi je jasno kako se glasa za Čedu. Bravo za generacije koje misle svojom glavom - ja moram da nađem čijom sam to glavom mislio :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120917 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.