Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ruter radius server windows i drugo

[es] :: SOHO Networking :: ruter radius server windows i drugo

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
194.106.186.*



Profil

icon ruter radius server windows i drugo21.09.2006. u 04:32 - pre 214 meseci
Evo jednog komplikovanog pitanja koje mozda ima vise delova ali ja cu pojednostaviti. Imam ruter (Planet wrt-414) koji podrzava radius server, takodje imam stalni internet i dva kompa. E sad ono sto ja zelim da uradim je da na kompu 1 postavim Windows sa VPN serverom ( Vpn server nije obavezan ali je pozeljan ) takodje na kompu 1 sam instalirao SQL MSDE kao i radius Server ( http://www.evolynx.com/products.aspx ) kao i sve neophodne druge elemente za taj program po instrukcijama sa web sajta proizvodjaca programa. zanima me kako sve ovo namestiti da drugi komp 2 koji je u bezicnoj vezi sa ruterom moze da mu se kreira VPN konekcija koja bi podrazumevala user i pass i da ovaj komp 1 da internet konekciju preko radius servera.

Ili drugcije receno kao sto kreiram VPN konekciju za koriscenje interneta kod provajdera zelim da isto to napravim u kucnoj reziji. svoj VPN server i radius server kao i user i password

ako bi mogao da napravim semu kako bi to trebalo da izgleda


Internet >>>>>>>>>>> WAN ULAZ NA RUTERU (( RUTER )) >>> LAN1 >>>>>> KOMP 1 (sa Vpn serverom) ( radius server) (SQL server) Sve na win 2000
>>> LAN2 PRAZNO
>>> LAN3 PRAZNO
>>> LAN4 PRAZNO
>>> AP ANTENA >>>>><<<<<<<< CLIENT KOMP 2 (sa VPN konekciom) user i pass

Znaci komp 2 treba da preko VPN konekcije i user i pass izadje na internet ali prvo se obraca komp 1 preko VPN konekcije i radius Serveru i posle izvrsene autorizacije dobija prolaz kroz ruter ka internetu.

Zelim da napomenem da me iskljucivo zanima ova gore pomenuta kombinacija .

Saveti zasto ne povezes drugi komp i vezu zaljucas WAP i slicno me ne zanimaju, jer sam imao skoro priliku da vidim kako se razbija WAP kljuc tako da mi to nije interesantno.










 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ruter radius server windows i drugo

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.