Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 172421 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom26.04.2010. u 12:28 - pre 169 meseci
ja sam nasao u oglasima rezervoar koji se koristi za naftu od 2000l za 150e!najverovatnije cu ga i uzeti!!!a kazi mi TIHI jel si ti vec odradio akumulator toplote?koliko sam razumeo sa pvc rezervoarom od 600l?kako si zadovoljan i jel si pregurao celu zimu sa njim?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom26.04.2010. u 20:43 - pre 169 meseci
Ja sam napravio rezervoar od 2500l za 600 evra, plastični i zima prošla odlično.Decembar, januar i februar popodne jedno loženje, a ostalo samo rezervoar. Nisam ušao u crvenu tarifu ni 1kw.
Ako misliš uzimati rezervoar za naftu, proveri da li izdržava pritisak od 2.5 bara (obično NE). Njega ne možeš priključiti direktno na sistem vać moraš preko izmenjivača. Ali i to je jeftinije nego tražiti rezervoar koji može da izdrži 2.5 bara. Izolacija obavezno 10cm poliuretanske pene i da te glava ne boli.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom26.04.2010. u 21:18 - pre 169 meseci
koliko imas kvadrata u kuci koji grejes?koliki su ti bili racuni za struju preko zime?meni je majstor rekao da moze da mi namesti da pritisak u rezervoaru bude oko 1 bar!sto mislis da mora biti 2,5bara!trenutno mi je u kotlu 1.5 bar!kako sam te razumeo ti zagrevas rezervoar u toku noci dok je jeftina struja!(kolika ti je temp. u rezervoaru)?i samo jednom palis kotao u toku dana da ti dogreje kucu dok ne dodje jeftina tarifa?jel sam dobro ukapirao?koliki su ti grejaci u kotlu koji ti zagrevaju rezervoar?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom27.04.2010. u 22:45 - pre 169 meseci
Nije važno koliko kvadrata već koliki su gubici kuće. Moji su 11kw/h na 270m2.
Računi oko 5000din/mesečno, ali ja imam 2 brojila i trošim samo do crvene tarife ukupno oko 2200kw za grejanje.
Ako nemaš izmenjivač, pritisak u rezervoaru i u sisemu mora biti isti. Zagrevam do 75*C i ložim popodne jednom kada je hladno, pošto akomulacija nije dovoljna.
Grejači 3x6kw, ali koristim 2, a jedan je rezervni. Tu imaš mali fazon da uzmeš grejače koji rade na 380v što ti smanjuje amperažu struje tj manje plaćaš angažovanu snagu.
Na donjem linku imaš kako to izgleda, pa malo pogledaj ispred i iza. siguran sam da ćeš naći puno odgovora i u srodnim temama.
http://www.samsvojmajstor.com/...0/postorder=asc/start=135.html

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom19.06.2010. u 21:15 - pre 167 meseci
interesuje me sta je to poliuretanska pena i kako se ona stavlja posto vidim da ima neke dvokomponentne!jel bolje to ili staklena vuna za izolaciju i koliko kosta poliuretanska pena??
 
Odgovor na temu

janponican

Član broj: 51479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom21.06.2010. u 14:51 - pre 167 meseci
tihi2 - Kako izračunavaš gubitke toplote ako nisu važne površine?
Daj se malo preračunaj za gubitke od 11kW/h za 270m2!!??
Gubitci toplote se računaju za svaku prostoriju posebno a u okviru svake prostorije, posebno računaš sve površine (zidovi, pod, plafon, staklene površine) u zavisnosti od materijala, debljine i strane sveta, kao i razlike temperature između površina. Svaki materijal ima svoj koeficijent provodljivosti toplote. Kad sve to izračunaš, za sve prostorije to sabereš i dobijaš ukupne gubitke toplote t.j. koliko ti treba kW/h za zagrevanje. Tu takođe se uzima u obzir i projektna temperatura prostorija, ponaosob kao i min. spoljnja temperatura za taj region. Ovo je samo kratko objašnjenje a površine i te kako imaju uticaja na gubitke toplote! Imaš neke majstorske cake za izračunavanje (60 do 90kW/h po 1m3) u zavisnosti od izolacije objekta ali to je samo približno. Ukoliko se prostorija nalazi sa severne strane ili južne, NIJE SVEJEDNO!!
pozz
Ne upuštaj se u raspravu sa prostacima. Oni te navuku na njihov nivo, i tu te pobede iskustvom.
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom27.07.2010. u 22:04 - pre 166 meseci
pozdrav svima,
interesuje me da li je izvodljivo podno grejanje na čvrsto gorivo?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom28.07.2010. u 15:57 - pre 166 meseci
Citat:
ducato: pozdrav svima,
interesuje me da li je izvodljivo podno grejanje na čvrsto gorivo?

jeste
malo offf
ako kome trebaju plasticni rezervoari za akumulaciju ima kod mene u komsiluku
proizvodnja pa mogu da se raspitam za cenu i tel. ljudi rade burice i rezervoare od 50-2500l
koga zanima nek se javi na pp. da nebude reklama
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom28.07.2010. u 16:49 - pre 166 meseci
ne razumem odgovor,ako može malo jasnije....
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom28.07.2010. u 20:45 - pre 166 meseci
@
Citat:
ducato: ne razumem odgovor,ako može malo jasnije....

uz kotao na cvrsto gorivo povezuje se akumulacija iz akumulacije voda ide u
sistem podnog grejanja povezuje se adekvatna automatika za kontrolu
temperature vode koja ide u sistem.
dovoljno?
upravo radim jedan takav sistem podnog.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom28.07.2010. u 21:08 - pre 166 meseci
Janponican, nisam razumeo šta da se preračunam. Ja sam svoje davno izračunao. To po kriterijuma spada u niskoenergetske kuće jer je potrošnja oko 40w/m2. Inače, čovek na klisi pravi kuću koja ima 25w/m2 i grejaće je toplotnom pumpom.
Zašto ti je to malo? Zidovi sendvič 25cm blok +10cm vune+ 15cm blok + 5cm stiropora, plafon 20cm vune sa alu-folijom... kuća Prizemlje+Sprat+Potkrovlje 10mx10m a visine 7m na kraju i 11m na sredini kuće, oko 20m2 prozora.
Eto pa nađi grešku.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom29.07.2010. u 06:55 - pre 166 meseci
@uz kotao na cvrsto gorivo povezuje se akumulacija iz akumulacije voda ide u
sistem ....
Naravno,sad je jasnije,da li je to ova sprava za regulaciju :
http://www.podno-grejanje.com/index.php?page=2&group=33
pošto želim kombinovano grejanje.
da li je akumulacija neophodna ili bi sa gore navedenom spravom moglo direktno,pošto je čvrsto gorivo alternativa dok nestigne gas,dve-tri godine...
 
Odgovor na temu

janponican

Član broj: 51479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom29.07.2010. u 11:23 - pre 166 meseci
Tihi2, konkretnim podacima se može nešto dokumentovati. Ne tvrdim da kuća nije dobro izolovana, čak šta više i super, ali svaki materijal ima svoju sprovodljivost toplote i na osnovu toga se izračunavaju gubitci toplote (to važi i za izolacione materijale), naravno uz projektovane unutrašnje i najniže spoljašnje temperature tog regiona. Možda se unutrašnja temperatura prostorija može "doterati" i sa svećom, ali kada je spolja 15 celzija a šta će biti kada napolju bude -25 celzija? Sve se može izračunati onako kako sam već i opisao i nesumnjam da bi približno 18 kW/h bilo dovoljno za grejanje kompletnog objekta.
pozz
P.S.
Kako je kuća izolovana, pitam se da li su ostavljeni ventilacioni kanali u zidovima za protok vazduha (provetravanje prostorija), inače će se posle godinu dana pojaviti buđ na zidovima. Garant!

Ne upuštaj se u raspravu sa prostacima. Oni te navuku na njihov nivo, i tu te pobede iskustvom.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom29.07.2010. u 13:38 - pre 166 meseci
Zna se kako se računaju gubici i za koju temperaturu (spoljnju - unutrašnju), postoje koeficienti, pa napred.
Dobra izolacija je jedno, a preterivanje drugo. I pitanje koliko to košta i kada će se vratiti pare.
Gledao sam neke projekte kuća za Švedsku i Norvešku... izolacija 40cm!!! A računica im kaže da se isplati posle 5 godina. Kod njih. Uslov da se tehnički primi objekat je da ima toplotnu pumpu. Tendencija - energetski samodovoljna kuća. Ali tu debelo zalegne država parama.
Kod nas je još uvek ekonomski isplativ demit od 5cm, mada sada vidim da se forsira 8cm. Jesenas sam stavio na jedan zid u nusprostoriji 10cm stiropora, ali se sve mora naručiti unapred jer niko u NS to nema na lageru. Samo 5cm ima jer se to kupuje. Idemo i mi polako ka 15cm, pa 20cm...
Jako je lep osećaj kada je napolju zima, u kući toplo, a račun podnošljiv. Prošla zima bila 50 000din, a da sam priključen na Toplanu 210 000din.
Pregrmiš jednom majstore i posle bereš rezultate.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
178.22.216.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom29.07.2010. u 14:27 - pre 166 meseci
Citat:
ducato: @uz kotao na cvrsto gorivo povezuje se akumulacija iz akumulacije voda ide u
sistem ....
Naravno,sad je jasnije,da li je to ova sprava za regulaciju :
http://www.podno-grejanje.com/index.php?page=2&group=33
pošto želim kombinovano grejanje.
da li je akumulacija neophodna ili bi sa gore navedenom spravom moglo direktno,pošto je čvrsto gorivo alternativa dok nestigne gas,dve-tri godine...

moze i to ali je bolja kombinacija sa cetvorokrakim motornim ventilom vodjenim prema spoljnoj temperaturi
akumulacija obavezno jer nemas mogucnost potpune kontrola temperature vode.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom18.08.2010. u 22:17 - pre 165 meseci
jel može malo detalja oko te akumulacije?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom18.08.2010. u 23:57 - pre 165 meseci
Šta detaljnije? Šta te zanima?
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom20.08.2010. u 21:31 - pre 165 meseci
posto mi je jedini nacin grejanja kotao na čvrsto gorivo,interesuje me kao napraviti akumulaciju,ima li negde neka sxema,slika,neko da to blize objasni...predpostavljam da je to nekakav rezervoar u kome se greje voda iz kotla ali nemam predstavi nista vise o tome.u svojoj kuci imam podno koje odlično radi,posle manjih problema koje sam rešio,ali tu mi je gasni kotao,ovo je kuća na selu,ostalo od ujaka,nema gasa,za sada,radim adaptaciju i želeo bih da uradim podno....
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom20.08.2010. u 22:17 - pre 165 meseci
Pa gore gde sam pisao (10 postova iznad) imas link pa pogledaj kako izgleda.
Nije to velika nauka, ali nije ni jednostavno. Naravno, sam sam radio i estetika me nije zanimala, samo efikasnost.
Pregledaj dobro, i prelistaj sta o tome pise na ovom i nekim drugim forumima. Ljudi su svasta uradili.
Nekoliko dana nisam tu, pa od nedelje mogu ponovo pomoci.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
*.telekabel.ba.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.08.2010. u 11:09 - pre 165 meseci
Pozdravljam društvo,

Imamo jedno pitanje vezano za podlogu ispod laminata kod podnog grijanja.
Recite mi da li mogu da upotrijebim geotekstil kao podlogu ispod laminata? Težina mu je 200gr/m2, izgleda kao 1-2mm tanka, skoro prozirna dekica.
On se koristi kao membrana ispod zemljanih tampona, nasipa i slično, uglavnom kada treba fizički da odvoji dva sloja materijala a da bude vodopropusan.
Prečešljao sam cijelu temu, ali malo priče bi o podlogama ispod laminata. Spomenuta je paropropusna folija. Ali ona mi se čini suviše tanka da bi amortizovala i sitne mehaničke neravnine na glazuri. Većina majstora koji rade laminate i ne znaju da ne ide ona folija u obliku tanke spužvice. U salonima mi opet nude nekakvu podlogu zelene boje, debljine 3mm, sastav liči na stirodur, na kojoj fino piše "IZO-FLOOR", eto kao to ti je za podno grijanje. Niđe veze.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 172421 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.