Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 172452 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija 10
Beograd

Član broj: 193333
Poruke: 30
89.216.248.*



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom22.01.2009. u 06:28 - pre 184 meseci
Hvala Genije. To sam hteo da cujem !

 
Odgovor na temu

div011
dizajner
div011
Bg

Član broj: 212450
Poruke: 6
82.208.200.*



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom12.02.2009. u 22:31 - pre 184 meseci
mozes da ne diras nista i probas jednu zimu...al u svakom slucaju ta folija sluzi i za poravnjanje ali i kao IZOLATOR!! pa imas situaciju da grejes beton a ka prostoriji si ga izolovao, pa nek je i 10-20% pa mislim da je steta. Vidim u predjasnjim tekstovima probleme pa da iznesem i moja iskustva cisto da nekome pomogne, pogotovo samoukim majstorima popum mene.
Sto se dilatacije tice koristio sam obican stiropor a ne stirodur, jeftinije je. Sto se slojeva tice: noseci beton(koji niko nije spominjao ovde a za one koji planiraju sami da rade bitan momenat- posan beton sto bi rekli majstori), najlon,pa stirodur 30mm , pa folija(ima je i po farbarama i po stovaristima-trazite alu. foliju za izolaciju...), pa armaturna mreza( e sad u Mladenovcu sam nasao 4mm sto je vise nego dovoljno, 6mm je bacanje para po meni jer je cetvorka vise nego dovoljna a duplo jeftinija).
Za tu mrezu stripsevima uvezao umrezene polietil.cevi sadifuz.zatvorom-to je pun naziv a najpovoljnije bilo u DT-SO na N.Bg( stanica posle starog merkatora- tu su strucni ljudi koji ce vam puno pomoci i savetodavno). Imaju i parcice cevi koji im ostanu( po40/80m) pa moze da se uklopi fino...imaju i profilisane stiro ploce al meni je bilo skupo(besparica), oko600/700din po m2- stirodur je mislim bio300/350. Bitno, sto mi se nije svidelo kod ovih ploca je sto je sama cev kad se bolje pogleda puno oslonjena na stiropor(maltene celom jednom stranom) a u mojoj izvedbi cela je u betonu i ne greje stiropor vec...i ploca nije od stirodura vec od poprilicno lakog/mekog stiropora, stirodur nema sanse da slegne pod teretom(koji nije mali-samo tezina betona+elementi namestaja...) a ovo mi je delovalo isuvise meko mada je to samo moj utisak, verovatno lupetam al eto. Jos da spomenem da izbegavate duze linije od 70m, znaci ako je soba 4x4 obavezno ulazite sa dve linije a nikako sa jednom od 120/140(nesecam se kolko je islo). I jos da dodam da sam na razdelnicima stavljao spojnice sa ventilom( naso u zemunu-Bezanijska) tako da sobe koje ne koristim direktno tu kratim a mogu i tu da kontrolisem protok.....tema je kompleksna mogo bi da pisem do jutra al sam na forum nabasao mrtav umoran pa se izvinjavam ako sam udavio.pozdrav!!

 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
79.101.207.*



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom15.02.2009. u 22:34 - pre 184 meseci
sve sam prilično pažljivo pročitao ali nisam našao na odgovor mog problema,kako razdvojiti podno od radijatorskog grejanja.kuća koju sam kupio i u kojoj treba da živim ima urađeno podno grejanje.želeo bih da ubacim i radijatore.radijatorsko grejanje bih regulisao termostatskim ventilima,kako da regulišem podno?pozdrav i hvala svima koji pomognu
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom15.02.2009. u 23:35 - pre 184 meseci
Citat:
ducato: sve sam prilično pažljivo pročitao ali nisam našao na odgovor mog problema,kako razdvojiti podno od radijatorskog grejanja.kuća koju sam kupio i u kojoj treba da živim ima urađeno podno grejanje.želeo bih da ubacim i radijatore.radijatorsko grejanje bih regulisao termostatskim ventilima,kako da regulišem podno?pozdrav i hvala svima koji pomognu

podno grejanje je najlakse razdvojiti od radijatorskog trokrakim termostatskim ventilom.
a zbog cega bi ubacivao radijatore ako nije tajna?
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

gaga.sm
ne bi ja o tome

Član broj: 204353
Poruke: 23
79.101.238.*



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom17.02.2009. u 08:17 - pre 183 meseci
Citat:
ducato: sve sam prilično pažljivo pročitao ali nisam našao na odgovor mog problema,kako razdvojiti podno od radijatorskog grejanja.kuća koju sam kupio i u kojoj treba da živim ima urađeno podno grejanje.želeo bih da ubacim i radijatore.radijatorsko grejanje bih regulisao termostatskim ventilima,kako da regulišem podno?pozdrav i hvala svima koji pomognu



genije je sasvim u pravu.znaci stavis trokraki mesni ventil i na njega montiras motorni pogon sa regulatorom temperature.imas dobrih regulatora first ili seltron.
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
93.86.76.*



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 17:47 - pre 183 meseci
izvinjavam se što nisam ranije odgovorio,kao što rekoh,kuću sam kupio,podno grejanje je već urađeno i u kući nije niko živeo (nova)kada sam u ovim zimskim mesecima krenuo grejanje,samo za probu,nisam se još uselio,kotao je radio tri dana bez prestanka i potrošio preko 100 kubika gasa a temperatura u prostoriji je bila oko 18 stepeni.kotao je serviser namestio na polaznu temperaturu vode od 42 stepena koju on za tri dana rada nije dostigao.moguće je da,pošto kuča nije grejana od početka zime,kotao zbog toga ne može da postigne temperaturu ili podno nije urađeno kako treba.čovek od koga sam je kupio uveravao me je da je sve odrađeno po propisu.i sada nikakva regulacija grejanja nije moguća,kotao direktno gura toplu vodu u razdelnike,sem pomoću kotlovskog termostata.moji ukućani su (poenta cele ove priče)veoma nepoverljivi prema tom grejanju i traže da ugradim radijatore.zbog toga me interesuje razdvajanje podnog (koje ja želim da zadržim) i radijatorskog.zahvaljujem se na svim savetima,skicama fotografijama....
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 17:59 - pre 183 meseci
Citat:
ducato: izvinjavam se što nisam ranije odgovorio,kao što rekoh,kuću sam kupio,podno grejanje je već urađeno i u kući nije niko živeo (nova)kada sam u ovim zimskim mesecima krenuo grejanje,samo za probu,nisam se još uselio,kotao je radio tri dana bez prestanka i potrošio preko 100 kubika gasa a temperatura u prostoriji je bila oko 18 stepeni.kotao je serviser namestio na polaznu temperaturu vode od 42 stepena koju on za tri dana rada nije dostigao.moguće je da,pošto kuča nije grejana od početka zime,kotao zbog toga ne može da postigne temperaturu ili podno nije urađeno kako treba.čovek od koga sam je kupio uveravao me je da je sve odrađeno po propisu.i sada nikakva regulacija grejanja nije moguća,kotao direktno gura toplu vodu u razdelnike,sem pomoću kotlovskog termostata.moji ukućani su (poenta cele ove priče)veoma nepoverljivi prema tom grejanju i traže da ugradim radijatore.zbog toga me interesuje razdvajanje podnog (koje ja želim da zadržim) i radijatorskog.zahvaljujem se na svim savetima,skicama fotografijama....

to sve sto si opisao je normalno kod mog komsije treba 5 dana da se zagreje pod jer je debeo ravnajuci sloj 10cm sa plocicama a toliku masu betona koja se stalno rashladjuje treba ugrejati sto je nemoguce za dan dva.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

ducato
bravar
novi sad

Član broj: 160474
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 18:24 - pre 183 meseci
mali genije,zaista si brz i hvala ti na odgovoru.ipak moram da ugradim radijatore,sa mojima nema kompromisa,imaš li u tom pravcu neku pomoć?



[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.02.2009. u 21:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 19:45 - pre 183 meseci
@ducato
ja bih da sam na tvom mestu ugradio fancoille umesto radijatora malo je skuplja investicija ali se u dugorocnom
periodu isplati.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 22:00 - pre 183 meseci
ja bih da se nadovežem na priču po pitanju debljine betonske ploče podnog grejanja,..
ja se pre zime uselio u novu kuću sa podnim, znači prva grejna sezono
kada sam prvi put postio grejanje, sa 16 stepeni na 23 stepena, bojler je radio bez prestanka osam sati,kada se stabilizovao sistem bojler mi se pali dva puta u toku 24 sata i radi po sat ili nešto jače
debljina ploče u kojoj se nalaze cevi je 12 do 16 cm pa mi zato nije jasno da čovek greje pet dana da bi zagrejao ploču
u proseku trošim 300 kubika gasa, grejem 80 kvadrata
@genije mislim da tvom komšiji nije dobro urađeno grejanje
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 22:56 - pre 183 meseci
Citat:
lm741: ja bih da se nadovežem na priču po pitanju debljine betonske ploče podnog grejanja,..
ja se pre zime uselio u novu kuću sa podnim, znači prva grejna sezono
kada sam prvi put postio grejanje, sa 16 stepeni na 23 stepena, bojler je radio bez prestanka osam sati,kada se stabilizovao sistem bojler mi se pali dva puta u toku 24 sata i radi po sat ili nešto jače
debljina ploče u kojoj se nalaze cevi je 12 do 16 cm pa mi zato nije jasno da čovek greje pet dana da bi zagrejao ploču
u proseku trošim 300 kubika gasa, grejem 80 kvadrata
@genije mislim da tvom komšiji nije dobro urađeno grejanje

pozdrav Boro mozda si u pravu jer je to grejanje kod komsije radjeno pre jedno 30 god. i niko se ne seca tacno sta je ispod
al zato kad ugreje dva dana da negreje nikako ne pada temp vise od 2 stepena i nikad nije presao temp. vode vise od 30 stepeni
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 23:26 - pre 183 meseci
30 stepeni to da
meni je temperatura u kotlu 35-40 pa i 42 stepena mada mi je bojler podešen na broju 4 od mogućih 7
što bi otprilike bilo na 50% snage
genije ti si u ranijem ako ne i u ovoj temi video one moje fotke dok je podno bilo u izradi,mislim da je suština u tome da cevi budu što gušće postavljene da bi se dobilo što bolje grejanje samog betona pa onda dalje
eto neko moje iskustvo je takvo da ja podno grejanje preporučujem svakome
pa dobro genije oćemo mi popiti ono pivo!!!!
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom23.02.2009. u 23:36 - pre 183 meseci
Boro koliko sam ja obavesten od drugara koji su bili kod tebe trebalo ja da ti dodjes ovamo do nas ili
cekas da dodjem da ti uradim servis pa da zalijemo malo pivom a pivo ne ide bez jagnjetine.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom24.02.2009. u 00:26 - pre 183 meseci
e vidimo se uskoro,..
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom24.02.2009. u 08:22 - pre 183 meseci
Povoljno servisiram pecene jagnjice svuda gde ima `ladno pivo :)
 
Odgovor na temu

gaga.sm
ne bi ja o tome

Član broj: 204353
Poruke: 23
93.86.82.*



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom24.02.2009. u 11:56 - pre 183 meseci
Ducato mislim da sa tvojim grejanjem nesto nije u redu.Treba da pozoves nekog dobrog majstora da vidi gde je greska.Ja imam kombinaciju podnog i radijatorskog grejanja od 1980-e godine i to odlicno funkcionise.Podno grejanje mi je u kupatilu i kuhinji gde imam keramiku a sve ostalo je radijatorsko.Posto tada nije bilo ovakvih cevi kao danas cale je stavio inox cevi,polovne sa otpada od1/2 colaSada je tome znaci 29 godina i nikada nije bili nikakvih kvarova.Negde 1997-e godine su me prikljucili na gradski toplovod i od tada ne mislim o lozenjuJesenas sam uradio i tavan stavio samo podno grejanje na nekih 50-ak kvadrata.Kuca ima 120 kvadrata + 50kvadrata tavana.Samo znaci mesni ventil i to je to.Moj drugar je radio pre dve godine nadogradnju stana i stavio je u svih 80 kvadrata podno grejanje i keramiku odgore.Ima elektricni kotao i temperatura vode u kotlu mu je 32-35 stepeni,temperatura poda 24 stepena ,a u prostoriji 22stepena.Ukupan racun za struju mu je oko 5000 dinara mesecno tako da je to odlicno reseno.
 
Odgovor na temu

gaga.sm
ne bi ja o tome

Član broj: 204353
Poruke: 23
93.86.82.*



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom24.02.2009. u 12:03 - pre 183 meseci
Ducato zaboravih da ti kazem da pokusas sve pre nego sto ugradis radijatore jer ti je to investicija kao da radis novo grejanje.
 
Odgovor na temu

div011
dizajner
div011
Bg

Član broj: 212450
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom03.03.2009. u 13:28 - pre 183 meseci
Ducato, ne zuri sa radijatorima, pre toga proveri par stvari...kakva ti je stolarija? kakva ti je izolacija-zidovi-tavan?, od toga se krece kad se uopste pocinje proracun grejanja. Moji prijatelji su u decembru potrosili 1300e da razgreju 300m2 isto od nule ali vec sledeceg meseca kazu da se potrosnja spustila na 1/3 toga....nema sanse da tolko grejno telo ugrejes za par dana i pesma( pogotovo ne ako si ubo hladan period), ne, kad se posle par dana napokon ugreje beton onda tek pocinje grejanje zidova koji treba da drze tu toplotu( ako ima izolacije u protivnom grejes avliju..). Zavrsavam, gubici toplote su kljucna stvar kod same efikasnosti grejanja-gledao sam svabe koje ugradjuju u prozore obavezno 3 stakla i to moraju da budu razlicite debljine ali provodljivost toplote je duplo smanjena u odnosu na klasican PVC npr.
pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

zigicsasa
Saša Žigić
Zrenjanin

Član broj: 71367
Poruke: 27
77.46.205.*



+1 Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom04.03.2009. u 07:38 - pre 183 meseci
Posto ima dosta na ovu temu izlozeno molim Ducato da ponovo izlozi problem u kratkim crtama, mozda mu mogu pomoci, posto se bavim racionalizacijom i ustedom primarne (energent) i sekundarne (toplote) energije prvensteveno u kucama i ostalim objektima, u sta se uglavnom kao vidovi za zagrevanje nalazi podno grejanje
 
Odgovor na temu

digikv
Srbija

Član broj: 20460
Poruke: 75
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom15.10.2009. u 12:13 - pre 175 meseci
Da postavim jedno pitanje u veyi koriscenja rezervoara za cuvanje toplote i njegovog grejanja strujom tokom noci i solarnom energijom preko dana.
Ako imamo rezervoar od 1000l dobro izlovan (55mm poliuretan) na koju temperaturu bi trebalo nocu da se zagreje da bi celog dana mogla da se zagreva kuca od 100kvm podnim grejanjem, temperature poda 24C. Preduslov da je kuca isto dobro izolovana i da je tmuran dana pa od solarnog nemam nista.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: podno grejanje: pex ili bakarne cevi sa oblogom

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 172452 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.