Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362810 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.10.2011. u 23:32 - pre 152 meseci
Pa sta onda pitas za tu Mideu? A? Nije skuplja 100 evra zbog filtera nego zbog toga sto je drukcija klima!
 
0

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.10.2011. u 20:08 - pre 152 meseci
A pazi ovo i kod ove serije MSV imaju dva modela

ima ovaj MSV1-12HRN1 i MSV1-12HRN1QC2 (A) ovaj prvi povuće skoro 1kW više od ove druge a isti kompresor u pitanju... Vjerovatno je stvar do elektronike koja kontroliše rad kompresora, stoga ispade da klime koje imaju isti kompresor ne moraju bidi iste...

Morat cu da pogledam koliko bi me izašla ova MSV1-12HRN1QC2 (A) ako bude cjena prihvatljiva uzimam je...
 
0

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2011. u 19:49 - pre 152 meseci
HAJDE LJUDI HITNO JE...

ŠTA UZETI

MIDEA http://www.frigo-kor.hr/Rainbo...96/rbpid/20101803/Default.aspx

HAIER http://www.klimacentar.com/naj...hek/hum-12ha03/r2db.html?pop=0

ja sam htjeo da uzmem Mideu ali mi ovaj inžinjer govori da je Haier za nijansu bolji od Midee....
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2011. u 20:01 - pre 152 meseci
Obe su podjednako kvalitetne i ako bih ja radije birao haier.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2011. u 20:56 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: Obe su podjednako kvalitetne i ako bih ja radije birao haier.


I mene nekako vuče Haier nekako mi je kvalitetnija plastika a pise da je dosta tiši od Midee skuplji je od ove midee za nekih 100 evra ali nema veze i vanjska jedinica dođe duza za 20 cm sa time i veća jedino sad kod midee je kompresor Toshibin navodno a kod haiera Mitsubishijev mada sam ja nasao negdje podatak da i jedni i drugi ubacuju iste kompresore sa ove liste http://www.tekkna.it/open2b/var/catalog/product/files/478.pdf ima i jos neki nesluzben podatak da Midea ima DC rotary kompresor a Haier DC scroll kompresor...
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.10.2011. u 21:20 - pre 152 meseci
Ja sam bas nesto pretrazivao u poslenje vreme i zakljucio da doticna "Midea Daisekai" spoljna jedinica izgleda postoji samo u ACS-ovom katalogu :P

Ispravka: Evo sad vidim da su stavili i cenu znaci da mozda stvarno i postoji:) Ako je u pitanju taj novi model mislim da je cena odlicna.
Ako je reklama-nije namerno :)

Takodje, vidim da su se pojavili i novi modeli Fujitsua, LKC serija. COP dosta losiji, ali i cena konkurentna.


[Ovu poruku je menjao baggio dana 24.10.2011. u 22:34 GMT+1]
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.10.2011. u 23:45 - pre 152 meseci
Citat:
baggio: Ja sam bas nesto pretrazivao u poslenje vreme i zakljucio da doticna "Midea Daisekai" spoljna jedinica izgleda postoji samo u ACS-ovom katalogu :P

Ispravka: Evo sad vidim da su stavili i cenu znaci da mozda stvarno i postoji:) Ako je u pitanju taj novi model mislim da je cena odlicna.
Ako je reklama-nije namerno :)

Takodje, vidim da su se pojavili i novi modeli Fujitsua, LKC serija. COP dosta losiji, ali i cena konkurentna.


[Ovu poruku je menjao baggio dana 24.10.2011. u 22:34 GMT+1]


Daj neki llink da vidimo i to čudo, ja sam sad pretrezivao i nisam nasao nista...da postoji Midea Daisekai

Da budem iskren nisam nikada ni obraćao pažnju sta znači podatak Daisekai kod Toshibe ali kada sam malo pretražio internet dosao sam do ove priče
http://toshiba-aircon.co.in/indoorquality1.asp ispada da je samo riječ o filterima, ako je tako onda ta famozna Midea ima samo te dodatne filtere pa su je prozvali tako, al čisto sumljam da se nesto drugo promjenilo...
Sa druge strane postoji i priča o hibridnom DC Inverteru...

[Ovu poruku je menjao Derva dana 25.10.2011. u 01:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Derva dana 25.10.2011. u 01:04 GMT+1]
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.10.2011. u 14:29 - pre 152 meseci
Ma ne zove se ona stvarno tako, nego sam je ja prozvao (zato i stavih pod znake navoda) posto je spoljna jedinica identicna Toshibinoj (bar ovako spolja) :)

A Daisekai je, koliko ja znam, sinonim za kvalitetan plazma filter.


Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

Derva
student
Banja Luka

Član broj: 175329
Poruke: 113
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.10.2011. u 19:00 - pre 152 meseci
Danas sam dobio e-mail od jedne Hrvatske firme koja je generalni zastupnik preko 15 brandova klima uređaja , mail sam doboi od servisa, trazio sam podatke za Haier klimu koja me interesovala, inače poslali su mi podatke koje inače šalju samo svojim partnerima..Tako su barem naglasili ali eto poslali su mi...

Oni su samo potvrdili priču da sve i jedan made in Kina inverter ima u sebi kompresore sa ove liste http://www.tekkna.it/open2b/var/catalog/product/files/478.pdf

Ja sam danas naručio Haier inverter sa DA108X1C-20FZ3 kompresorom , isti ova kompresor se nalazi u MIdei , jeftinijim Fujitsuima, Vaillantu, Vivaxu, Chigu..itd brendovima iste klase
Haier sem uzeo pre svega zbog povoljnije cijene, duže garancije i kvalitetnije plastike , elegantnijeg izgleda i po specifikacijama za par decibela nižoj buki...
Sa druge strane primjeto sam da je Haier više zastupljen u EU nego Midea...
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 08:59 - pre 152 meseci
Naidjoh na jedan zanimljiv finski sajt pa da podelim sa vama

http://www.refgroup.fi/index.php?node_id=17473

Prema ovom grafikonu Fujitsu (ovaj ASYB Plasma model koji ima i kod nas da se kupi) je low class u odnosu na neke ostale, pogledajte samo COP dijagram Mitsubishija i ovog Panasonika kojeg nema na nasem trzistu, znaci klime RAZBIJAJU! Naravno i Toshiba, klasika, objasnjava :)



[Ovu poruku je menjao baggio dana 26.10.2011. u 10:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao baggio dana 26.10.2011. u 10:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao baggio dana 26.10.2011. u 10:45 GMT+1]
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 10:28 - pre 152 meseci
Pa sve je bre moguce, samo koliko para toliko muzike. Te klime su ti 1.500 eur i vise...
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 11:04 - pre 152 meseci
@baggio
Ja bih pre rekao da su sve klime koje su testirali vrhunske i daleko od ''low class''. Što kaže @acabgd trebalo je da stave i cene, nije problem napraviti vrhunsku klimu koja košta 1.500 evra...
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.dial-up.dsl.siol.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 16:59 - pre 152 meseci
Samo je steta, sto nisu umesto Mitsubishija MSZ-GE25VA testirali MSZ-FD25VA, koja je za klasu bolja od GE serije.
A ova Toshibina klima je spica, cena verovatno tamo oko 1.200 eura za 2,5kW.
Do -25°C rade bez problema.
Kao sto sam vec napisao, meni je radila moja Mitsubishi FD-25VA na -18°C ko iz topa, ali mora da je kompresor sa oznakom VABH. Kompresori do -15 su VA, a do -20 su VAB.
Nije to nista strasno, samo su cene takve.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 17:37 - pre 152 meseci
Jel moze jedno objasnjenje, koja je razlika izmedju Mitsubishi Electrica i Mitsubishi Heavy Industries? Jel to nesto kao Fujitsu/General varijanta?
Kod nas na trzistu postoji samo ovaj drugi recimo tj HI.

Takodje zanimljivo mi je (tj neverovatno) da se na ovom dijagramu na -20C jedan Samsung bolje pokazao od Fujitsua, dok na vecim temperaturama Fujitsu ima bolji COP.

Ova Toshiba Daisekai 5, kod nas je oko 1300E, sada recimo razumem zasto je skoro duplo skuplja od entry level Fujitsu invertera :)
Ne smem ni da pomislim kako radi Daisekai 6-ica :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 17:46 - pre 152 meseci
Potpuno dve razlicite firme ME i MHI... U principu nemaju nista zajednicko, rade kao potpuno dve odvojene kompanije, samo su deo zajednickog konglomerata koji je toliki da se ti ljudi verovatno nikada nisu ni sreli :)
Ali i jedni i drugi prave vrhunske klime. Cini mi se da je ME u ovom trenutku malkice bolji, ali to su smesne razlike, oba proizvodjaca su sjajna.

Zasto ne bi poneki Samsung bio bolji od nekog krljavog Fujitsua? Mislim, imam i ja Fujitsu ali nisu ni njihove sve klime vrhunske i nedostizne. A to sto je jedan jedini Samsung u nekom delu bolji od nekog Fujitsua, pa boze moj...

Super Diaseikai mi je vec neko vreme velika zelja, mada sam u poslednje vreme vise gledao Ururu Sarara zbog filtera i vlazenja vazduha, ali to je sam vrh po meni, to je ono Mont Everest... Zanimljivo da sam u Herceg Novom letos na hotelu video Toshiba Daiseikai, doslo mi da provalim u sobu da vidim kako stvarno radi :)
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 18:12 - pre 152 meseci
Aha, hvala na objasnjenju Aco.

A taj sto kazes "krljavi" Fujitsu se do pre godinu dana ovde kod nas prodavao kao Top model, jedini tog brenda sam plazma filterom. Meni je bio prilicno privlacan u trenutku kupovine, ali sam zbog cene ipak na kraju uzeo ASYA-u, koja je bila nekih 150E manje. Kasnije se cena doticnog plazma modela povecala za dodatnih 70E ;)

A ovaj Samsung ima da se kupi i kod nas, (Montblan model). Sa cenom od oko 500E je najjeftiniji od svih klima sa testa. Znaci ~50-60% jeftiniji od Fujitsua, koga dobija na opasom minusu. Pitanje je naravno, koliko bi i taj Samsung radio uopste na toj temperaturi...

Ururu-sarara bi sigurno bio i moj izbor, da imam tu kolicinu novca da potrosim na klimu. Jedini nedostatak joj je mozda malo losiji dizajn i to sto nema plazma filter, mada joj i verovatno ne treba. Takodje bas pre neki dan gledam neki katalog Mitsubishija, gde su plazma filtere opisali kao ne bas dobru stvar, zbog potencijalne opasnosti ozona na ljudski organizam. Zato ih i ne koriste u svojim klimama, vec samo "pasivne" filtere... Verovatno marketing protiv ljutog rivala? :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 18:25 - pre 152 meseci
Da se razumemo, to sto kazem "krljavi" Fujitsu je vise iz zezanja. Jednostanov i oni imaju po neki losiji model, daleko od toga da mislim da su losi. Vidis za ovaj Samsung nisam znao da ima ovde da se kupi, a cena je privlacna. E sad pitanje koliko te brojke sa testa i realno koriscenje kod nas (i na nasoj struji) imaju veze. Mada kad mogu da naprave onakve televizore, mogu valjda i poneku klimu da ubodu ovi iz Samsunga.

Za ozon bih se donekle slozio. Odnosno pozitivan je do odredjene koncentracije, preko toga je vise stete nego koristi. Tamo gde sam ziveo napolju su imali cak i upozorenja na TV kada je previsoka koncentracija ozona u vazduhu (tokom letnjih meseci), tako da stalno aktivni plazma filter, gde ne mozes da kontrolises koliko on vazduha pretvara u ozon bas i nije naivna stvar.

Naravno, to opet kod nas tesko da moze da se poredi sa djubretom koje inace udisemo, pa to sad da li ima ozona 0.1 promil ili 0.3 promila dodje ti na svejedno kad si ionako udahnuo 48 kancerogenih materija tog istog dana. Ali dobro, Japanci su cudo :)

Mitsubishi inace vidim da je u poslednje vreme krenuo sa tim marketingom posebnih filtera, mora negde da se pravi razlika, mada nije da nema smisla. Iskreno, ne bih imao nista ni protiv nekog njihovog boljeg modela, sve su to vrhunske klime - Toshiba, ME, MHI, Daikin... U Nemackoj je ipak ME dosta odskocio, ljudi ih masovno koriste za grejanje, posebno zato sto su se jako dobro pokazale pri ne tako niskim temperaturama ali velikoj vlaznosti vazduha u odnosu na druge.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 18:47 - pre 152 meseci
Malo sam bio dokon (a internet je čudo ;):



A što se klima tiče, rekoh ja, mislim da su sve sa testa vrhunske (što i cene iz ove tabele kažu) i ne bih imao ništa protiv da imam bilo koju od navedenih (dobro, jednu imam ;).

P.S. ''HINTA'' je cena na finskom ;)
Prikačeni fajlovi
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.dial-up.dsl.siol.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 19:22 - pre 152 meseci
Pa kako Fujitsu tako i Mitsubishi moze da naprave "prosecnu" klimu, tako da nije sve bas super i kod njih.
Takodje moze i Samsung da napravi dobre stvari. Samsung jedna je boljih korejskih firmi i neke njihove stvari mogu da budu top, ali izgleda da se oni vise fokusiraju na srednju klasu. A sve to napisano ne znaci za LG, za kojeg bi bilo bolje da ne postoji. Svima nama bilo bi bolje... stvarno jih ne volim...
Ja sam prezadovoljan bas sa grejanjem moje klime i bas sam je zato i kupio. Prosto covek ne moze da veruje koliko malo trosi i leti ne hlađenju i na grejanju.
Kada pogledas racun za struju mozes samo da zaplaces... od srece... :-)
A Daikin Ururu Sahara ti je ko rolls royce među klimama, a i cena im je takva.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2011. u 21:07 - pre 152 meseci
Ne bih voleo da budem pristrasan i da branim ''svoju'' klimu, ali mislim da su termini ''krljavi'' i ''prosečan'' malo neprikladni za Fujitsu. Više puta sam ovde napisao - Fujitsu, Mitsubishi i Daikin su sam vrh, a ako se gleda i cena Fujitsu nema premca. U ovom testu koji je @baggio linkovao, Fujitsu je treći sa prosečnom ocenom manjom za 0,4 odnosno 0,5 od drugog i prvog, a taj drugi i prvi su skuplji 55% i 73%! Što kaže @hippo, ja sam svojom klimom prezadovoljan, a i tad kad sam je kupovao bilo je u Beogradu Mitsubishi-ja koji je (po karakteristikama) bio značajno bolji od ovog Fujitsua kojeg sam uzeo, ali cena mu je bila...baš onako, vesela! ;) Da je Nocria malo kraća i da sam hteo da je čekam (nije je bilo na stanju) uzeo bih nju, za opet značajno manje para nego što je koštao taj Mitsubishi (Daikina tad nije bilo, a oni su tek jeftini ;)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362810 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.