Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359972 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.08.2012. u 07:44 - pre 142 meseci
Za nov uređaj po zakonu ide garancija od dve godine, uključujući i sve delove. Ukoliko u garanciji piše manje (bilo za celinu, bilo za delove) ista je nebitna, tj. primenjuje se zakon, odnosno garancija važi dve godine. Sve ovo važi za novu robu, za polovnu je minimalna garancija godinu dana, a može se ugovoriti i više.

Elem, ovo je teorija, a u praksi:

- zakon o zaštiti potrošača je loš, odnosno nedorečen u delu zaštite prava na realizaciju garancije;
- nadležnost u ovom delu više nije na tržišnoj inspekciji, već na udruženjima potrošača;
- prodavac klima se može pozvati na nepravilnu instalaciju, što komplikuje situaciju.

Sve ovo nije bitno ako se klima montira kako treba i ako se redovno održava (čisti). Jedini problem može nastati ukoliko se zakači fabrički faličan primerak i zato mislim da je pametno da klimu ugradi onaj koji je i proda (a to nikako ne mora biti zvanični uvoznik/distributer).
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.08.2012. u 09:37 - pre 142 meseci
Ja nemam iskustva sa generalnim uvoznikom za Fujitsu , klimu sam kupio u Beogradu ali ne kod njih.Mislio sam ako su uvoznici trebalo bi da je to neka renomirana firma--tako bi to trebalo da bude--ali u zemlji Srbiji sve je moguce.Prilikom kupovine klime dobio sam racun i garantni list iz te firme na kome se nalaze kuponi za overu prilikom servisiranja klime i to 5 kupona za svaku godinu po jedan--znaci dobijas 5 godina garancije iako oni nisu generalni uvoznik za Fujitsu.Raspitaj se malo na nekom drugom mestu.Cevi koje se ugradjuju imaju jako ,jako debele zidove.Nadji na internetu uputstvo za instalaciju --a to ces i dobiti kada budes kupio klimu to je jedna knjiga-- pa procitaj na koju duzinu instalacije i koliko treba da iznosi kolicina gasa to sve pise--nije to neka nauka.Obrati paznju, ako je potrebna veca kolicina gasa,potrebno je ponovo napuniti klimu a za to je potrebna digitalna vaga --zato ako majstor dodje bez vage onda ga vrati kuci.To je kvalitetna klima videces.......
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.08.2012. u 10:29 - pre 142 meseci
Moja ideja je i bila da mi klimu ugrade ljudi od kojih bih je kupio. Tako nema mogućnosti da svale krivicu na instalatera. Ja sam planirao da je kupim u firmi sa tri slova kod Pančevca (da ne reklamiram), a ako neko ima bolji predlog, može na PM.
@kafa101:
Kakvi se filteri dobijaju? Tražio sam po netu, i za MHE (npr) se lepo vidi da ima dva dodatna filtera, ali za Fujitsu ne nalazim slike.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.08.2012. u 15:46 - pre 142 meseci
E tu sam ja kupio klimu i dobices 5 godina garancije.Ima dva velika standardna filtera i neka jos dva manja filtera--jedan sa leve i jedan sa desne strane.Inace te filtere moraces da cistis na svakih 2-3 nedelje jer umanjuju kapacitet klime.Za mene su ti filteri cista glupost i fora koja sluzi za marketing-- mada ima i onih koji se pale na te filtere---Za preciscavanje vazduha postoje posebni uredjaji koji su namenjeni samo za to--filtracija vazduha,joniziranje..............jedino mi se svidja kod Fujitsu nocria UV - filter.Ova dva velika filtera imaju veoma gustu strukturu tako da vrlo brzo nakupe prasinu.....Pozdrav....
 
0

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.08.2012. u 18:29 - pre 142 meseci
Potrebna mi je preporuka za proverenu klimu, samo hlađenje. Trebalo bi da hladi prostoriju od ~40 m2 (dnevna soba, trpezarija , kuhinja), eventualno, i ostatak stana (70m2).
Da li su već malo pale ili da sačekam još malo? Da li ići na 12-icu ili na 18-icu?
 
0

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 13:48 - pre 142 meseci


Uzeo bih ove dve klime :

http://www.lg.com/rs/hladenje-grejanje/split/LG-H12MW.jsp

i

http://www.tehnomanija.rs/klime/samsung-klima-aqv12kbbn.html

Vrede li cemu ? Napominjem samo da mi je pored tehnickih mogucnosti vazan i vizuelni momenat .....

Trebalo bi da hlade ili greju doobroo izolovan stan od oko 70 kvm .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 14:32 - pre 142 meseci
^
Po karakteristikama su obe odlične.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 14:37 - pre 142 meseci
Ja bih zeleo da kazem u vezi LG-ja. Vec pet kodina sam nesrecan vlasnik LG Art Cool inverter klime. U pocetku je radila solidno, ali posle godinu dana, prvo joj se lamela zaglavila koja usmerava vazduh, kasnije nije htela da prima komande sa daljinskog upravljaca, ali to se (ne znam kako) popravilo samo od sebe, da bi par meseci kasnije daljinski prestao da ispisuje polovinu informacija na displeju. Prosle godine joj je crkla elektronika na spoljnoj jedinici koja je kostala oko 150 evra. Inace, sto se hladjenja tice, hladi solidno, a grejanja, pa do nekih minus 5 moze da zagreje izolovanu prostoriju od 45 kvadrata, a pri nizim temperaturama o tome nema ni govora, moze samo da podmlaci. (u specifikacojama pise da moze do -15 da greje). I nisam jedini ja koji se zali, i nasi prijatelji su imali problema. Tako da bih ja dobro razmislio kada ja kupovina LG-ja u pitanju. Veliki krs za velike pare,
 
0

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 15:10 - pre 142 meseci
Citat:
AndrijaGM:
Ja bih zeleo da kazem u vezi LG-ja. Vec pet kodina sam nesrecan vlasnik LG Art Cool inverter klime. U pocetku je radila solidno, ali posle godinu dana, prvo joj se lamela zaglavila koja usmerava vazduh, kasnije nije htela da prima komande sa daljinskog upravljaca, ali to se (ne znam kako) popravilo samo od sebe, da bi par meseci kasnije daljinski prestao da ispisuje polovinu informacija na displeju. Prosle godine joj je crkla elektronika na spoljnoj jedinici koja je kostala oko 150 evra. Inace, sto se hladjenja tice, hladi solidno, a grejanja, pa do nekih minus 5 moze da zagreje izolovanu prostoriju od 45 kvadrata, a pri nizim temperaturama o tome nema ni govora, moze samo da podmlaci. (u specifikacojama pise da moze do -15 da greje). I nisam jedini ja koji se zali, i nasi prijatelji su imali problema. Tako da bih ja dobro razmislio kada ja kupovina LG-ja u pitanju. Veliki krs za velike pare,



Valjda su malo napredovali :-)

Ovaj samung mi se baas svidja anyway . Ja imam neku LG malo bolju ali nije inverter , kupljena pre jedno 4 god i danas hladi super a da nije ni jednom pravila problem niti je servisirana ....za grejanje klime ionako nikada ne koristim,osim po nekada u prelaznom periodu ali tada su temperature napolju ok pa klima radi bez problema .

Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 15:35 - pre 142 meseci
^
Citat:
Valjda su malo napredovali

Cene ovih klima koje si linkovao su 900 i 1200 evra bez ugradnje. Za te pare ne bi smelo da bude nikakvih problema... A ja sam već sam sebi dosadan sa ponavljanjem da po toj ceni (a i nižoj) ima vrhunskih klima od vrhunskih proizvođača.
 
0

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2012. u 15:52 - pre 142 meseci
Ma znam da bih mogao Daikin da uzmem ili te Fujitsu i ostale munje koje pominjete....samo sto bih ja da neki novi enterijer oplemenim i vizuelno pa idem na ove consumer electronics varijante i modele . Za ono sto ce meni koristiti a to je prvenstveno hladjenje u 90 % vremena ,verovatno je dovoljna i neka "losija" od ovih na koje sam bacio oko . Ali hajde bar kad kupujem da uzmem nesto malo bolje,ne menjam klimu pocesto :-)
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
0

nekojtamu
prezauzeti dokolicar
Skopje, Makedonija

Član broj: 306223
Poruke: 7
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2012. u 19:36 - pre 142 meseci
Ljudi pročitao sam sve i mislim da neki od vas treba da dobiju ordenje za informacije koje ste podelili. Hteo bih da vas pitam za savet. Stan je uzan a dugačak, raspored je očajan ali šta je tu je. Širina 6m a dužina oko 15m. Dosad smo se grejali na struju (kotao) i postalo je veoma skupo. Sad planiram da ubacim dve klime (obeležene crvenom bojom na slici), pa sam razmišljao o fujitsu asyg12 lec u dnevnom boravku (gore) a neka devetka u spavaćoj sobi (eventualno i ovde 12 ako bi mogla da greje i u hodniku). Kuća je stara ali smo promenili prozore, vrata i sledeće godine je na redu izolacija (dogovorena 10cm). Molim vas za savet. Hvala unapred.



http://s7.postimage.org/9xy6iggrv/image.png


[Ovu poruku je menjao nekojtamu dana 26.08.2012. u 21:31 GMT+1]
 
0

nekojtamu
prezauzeti dokolicar
Skopje, Makedonija

Član broj: 306223
Poruke: 7
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 01:02 - pre 141 meseci
Izvinjavam se ako sam nekog uvredio. Vidim niko mi ne odgovara...
 
0

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 08:14 - pre 141 meseci
Citat:
nekojtamu:
Izvinjavam se ako sam nekog uvredio. Vidim niko mi ne odgovara...


Kakav savet tražiš?! Sve si lepo odradio.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 08:24 - pre 141 meseci
Ako vec imas centralno grejanje na struju, sve ostalo je vrlo lako .......................prvo--vidi koji su radijatori u pitanju i nadji podatke na kojim temperaturama-vode- koliko isporucuju toplote .Temperaturu polazne vode na kotlo takodje ti je poznata---znaci odredi koliko je potrebna kolicina toplote po projektu centralnog grejanja za te prostorije u kojima planiras da ugradis klimu.Kada budes to uradio znaces koliko ti je potrebno W-wati--za grejanje te prostorije.Tako ces tacno znati koji kapacitet klime je potreban tebi za grejanje ili za dogrevanje-klima manjeg kapaciteta.Kada to budes uradio ti se javi.........
 
0

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 08:51 - pre 141 meseci
Bolje da si prvo uradio izolaciju, pa posle ugrađivao klime.

Možda bi ti se potrošnja energije za zagrevanje drastično smanjila, pa ne bi morao da ugrađuješ klime.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
0

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 08:53 - pre 141 meseci
Ako prvo ugradiš klime, kako ćeš posle izolaciju preko njih? Da ih skidaš?
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
0

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 12:20 - pre 141 meseci
Pozdrav svim forumašima.Hteo bih da vas pitam u vezi klime koju imam nameru da kupim u sledećih nekoliko dana.Klima je ova:
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=264
Klimu bih koristio za grejanje,zapravo za karatka dogrevanja pre nego se podloži kotao.Radi se o kući,solidne stolarije,površine oko 80 kvadrata,od kojih je dnevni boravak oko 30 m2.Imao sam i neke jeftinije,ali ova je A klasa i,čini mi se da će manje struje da troši,a svaki dinar je važan.Radi od -10 do +5o stepeni....nisu loše karakteristike,prema onome što mogu da pročitam.Da li neko ima iskustva sa ovom klimom i da li se isplati dati 39000 rsd za nju?Unapred zahvalan na odgovorima...pozz
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
0

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2012. u 20:23 - pre 141 meseci
Ja pazarih i onaj LG i Samsung sa Tehnomanije . Skinuse 10 hiljadarki kao popust :-) .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
0

nekojtamu
prezauzeti dokolicar
Skopje, Makedonija

Član broj: 306223
Poruke: 7
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2012. u 16:09 - pre 141 meseci
Citat:
aaaca:
Ako prvo ugradiš klime, kako ćeš posle izolaciju preko njih? Da ih skidaš?


Ne bi valjda bilo problem da klima bude udaljena 25cm od zida. I kad bi se sledeće godine postavila izolacija ostali bi 15. Sada nisam u mogućnosti da uradim izolaciju, a i najverovatnije ću samo jednu klimu od 5,5 kw u dnevnom boravku da ugradim. Nego ima li ko da koristi vivax inverter od onih koji rade do -15? Voleo bih da čujem iskustva.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359972 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.