Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6349922 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.06.2012. u 15:00 - pre 144 meseci
Ja sam uzeo devetku za 12 kvadrata i za čas ohladi, a prozori sobe su mi na osunčanoj strani. Bez klime je neizdrživo a sa njom milina. Model je "VOX VSR1-09HR" i bio je na sniženju 22000. Od njega nisam našao ništa jeftinije. Sada je skuplji jer je skočio Evro.
Mislim da će ti sve te klime koje navodiš završiti posao što se tiče hlađenja. Grejanje može da bude problematično kod jeftinijih modela. Za proleće, leto i jesen su ok.
 
0

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.141.*



+32 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 01:14 - pre 144 meseci
Dobro ti je predlozio drugar.
Klima 9.000 btu/h je i malo jaca za tu kvadraturu, ali je ipak ok.
Optimalna bi bila 7- ica ali ih nema.
12- ica je prejaka. ona je za 60kvm.
Vivax, galanz, midea - rade za sve pare bices zadovoljan.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 09:28 - pre 144 meseci
@kooole
Evo update tvoje seme, ovako bih ja postavio ako je moguce:
http://img833.imageshack.us/img833/1825/zv2du.jpg
Crveni krugovi su pozicija klime a strelice naravno smer vazduha u kome bi duvale. Na taj nacin mozes da dobijes i eventualno dobro grejanje jer ce da pokrivaju lepo ceo prostor, mada je malo nezgodan prostor iskreno. Vrata u svakom slucaju moras da drzis otvorena da bi hladio/grejao da bi se mesao vazduh. Kod hladjenja ce biti lakse jer hladan vazduh ide dole pa seta i prolazi kroz vrata dok kod grejanja topao vazduh mora da se provuce ispod futera iznad vrata ali ipak kod mene greje kako treba.
Za ostale, ja sa mojim Fujitsu ASYA12LGC koristim dosta "DRY" funkciju jer realno, vama ne smeta toliko vrucina koliko prevelika vlaznost kod nas kada su visoke temperature. Na taj nacin imate "planinski" vazduh a nije uopste hladno. U ovom modu klima oko 5 minuta radi u Cool rezimu pa posle samo okrece vazduh preko hladnih cevi na kojima se zadrzava vlaga koja se izbacuje napolje. I obicne klime ovo rade dobro ali neke nemaju setovanje zeljene temperature kao moj Galanz u lokalu pa bude vise hladno.
Bitno za hladjenje, krilca skroz gore i sto manja brzina i neka radi pomalo ceo dan i nema brige.

Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 11:48 - pre 144 meseci
Koja klima i gde je postaviti, u stanu na slici? Koji bi jeftinija zamena bila za Fujitsu inverter? Koja obična klima bi najbolje ohladila taj prostor. Može li se koristiti takozvana Pingvin klima, a da se topao vazduh izbacuje kroz kaljeve peci.

Fujitsu inverter u Nišu ili okolini? Gde kupiti i kako ugraditi sa garancijom?


 
0

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 19:07 - pre 144 meseci
Ima sedmice i to baš Vivax - u Tehnomaniji. Imaju i višestruku sedmicu (sa jednom spoljašnjom i više unutrašnjih jedinica) ali imaju i običnu split klimu. Radi se o modelu ACP 07CH21ZNLO po SITNOJ ceni od 28.000din. Ja još nikako da je kupim.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
0

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 19:11 - pre 144 meseci
Takozvane Pingvin klime su katastrofalno bučne. Gledao sam DeLongi - samo 50dB. Užas. Za poslovni prostor može da prođe. Za spavanje - nema šanse.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 19:28 - pre 144 meseci
^ +greje izduvno crevo+kolicina vazduha kojeg izbaci napolje kroz crevo je jednaka kolicini vazduha koju mora da uvuce u prostoriju,a taj vazduh je topao...Sve u svemu,preveliki gubici i velika buka.

@dishi68 Ako se montira jedan uredjaj,onda u predsoblje.Iznad ulaznih vrata,a sa cevima proci kroz WC i reso kujnu (spoljna ispod prozora).Druga opcija,malo manje ucinkovita bi bila u sirem delu hodnika (predsoblja),sa cevima kroz vecu sobu do terase.Prva opcija bi bila estetski prihvatljivija (i ucinkovitija) jer bi odvodno crevo moglo da se odvoji odmah u WC prostoriji (da curi u kanalizaciju),a preostali deo instalacije bi tada mogao da se podigne skroz do plafona i zamaskira plasticnom kanalicom ili nekim gipsom.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 10.06.2012. u 20:40 GMT+1]
 
+1

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 20:44 - pre 144 meseci
Da li je bitna visina spoljnje jedinice u odnosu na unutrašnju i koja dužina cevi je dozvoljena? Koji modeli višestruke klime postoje i koji od njih su inventorske?

Citat:
gti2: ^ +greje izduvno crevo+kolicina vazduha kojeg izbaci napolje kroz crevo je jednaka kolicini vazduha koju mora da uvuce u prostoriju,a taj vazduh je topao...Sve u svemu,preveliki gubici i velika buka.

@dishi68 Ako se montira jedan uredjaj,onda u predsoblje.Iznad ulaznih vrata,a sa cevima proci kroz WC i reso kujnu (spoljna ispod prozora).Druga opcija,malo manje ucinkovita bi bila u sirem delu hodnika (predsoblja),sa cevima kroz vecu sobu do terase.Prva opcija bi bila estetski prihvatljivija (i ucinkovitija) jer bi odvodno crevo moglo da se odvoji odmah u WC prostoriji (da curi u kanalizaciju),a preostali deo instalacije bi tada mogao da se podigne skroz do plafona i zamaskira plasticnom kanalicom ili nekim gipsom.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 10.06.2012. u 20:40 GMT+1]






Citat:
aaaca: Ima sedmice i to baš Vivax - u Tehnomaniji. Imaju i višestruku sedmicu (sa jednom spoljašnjom i više unutrašnjih jedinica) ali imaju i običnu split klimu. Radi se o modelu ACP 07CH21ZNLO po SITNOJ ceni od 28.000din. Ja još nikako da je kupim.

 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2012. u 20:49 - pre 144 meseci
Visina unutrasnje i spoljne nije bitna.Duzina cevi je obicno max 15 metara,ali treba proveriti za odredjeni model (fabricko punjenje je do 5 metara,preko toga se dopunjuje).Multisplit sistem je skuplji od dva posebna split sistema tako da se ne isplati+treba mnogo vise instalacije sto dodatno poskupljuje ugradnju.Ako bas insistiras na takvom sistemu,imaju ga svi poznatiji proizvodjaci.
 
0

vasa123

Član broj: 298809
Poruke: 6
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.06.2012. u 12:44 - pre 144 meseci
Da li neko zna,

koliko je najmanje dozvoljeno odstojanje unutrašnje jedinice od plafona?

Imam 34 cm od gornje ivice otvora za prozor do plafona,

ako je unutrašnja jedinica klime 30 cm visoka to znači da mi ostaje 4 cm "praznog" prostora.



Da li je to malo?

Pozdrav

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.06.2012. u 18:25 - pre 144 meseci
Ako je closed type tojes nema rebra napred da se vide onda mora bar 10-15cm da bi mogla da uvlaci vazduh efikasno.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2012. u 19:45 - pre 144 meseci
@djalf
Hvala za odgovor, ali ja sam te pitao gde da stavim tu jednu klimu za koju si rekao da je dovoljna za moj prostor, a ti si opet nacrtao dve. Svejedno, verujem da bi te pozicije bile dobre ali mi je neizvodljivo da ih tu postavim... a i da nije, sada je jedna klima vec postavljena (na crvenu poziciju, za koji dan ce verovatno i druga na zelenu).

@vasa123
Ne znam mnogo o klimama, poceo sam se interesovati ovih dana kada mi je zatrebalo. Iz slicnih razloga sam trazio podatke o minimalnom rastojanju od plafona i nasao u uputstvima za ugradnju da neki proizvodjaci propisuju minimum 10cm, drugi 5cm... a ima i onih koji traze 15-20cm. Ova klima mi je bas zbog toga bila zanimljiva:

http://www.tehnomanija.rs/klime/whirlpool-klima-amd-032.html

Visina joj je nesto niza od ostalih (25cm), a na sajtu se moze skinuti uputstvo za ugradnju gde je propisano minimalno rastojanje od plafona 5cm, sto je ukupno 30cm. Medjutim, osim ovih podataka ja ne znam nista vise o tom uredjaju tako da nisam kompetentan da dam preporuku.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2012. u 19:49 - pre 144 meseci
Prvi odgovor sam ti dao da je dovoljna jedna ali nisam video skicu koju si postavio, sorry.
Za taj prostor mora 9000BTU x2 ili jace, ne mozes sa jednom nista da uradis, veruj mi jer sam ja isto to pokusao sto imam i bolji raspored od tebe, jednostavno tu gde je ona samo pigvini bi uzivali ;) Imao sam Mideu 18 inace.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.06.2012. u 09:46 - pre 144 meseci
Kooole izgleda na pazi na casu. Dva posta sam napisao i obrazlozio sta i kako, Djalf bar 3, a on i dalje pita isto pitanje. Ja stvarno ne znam sta ocekujes da ti kazemo. Ako nismo odgovorili onda nas ponovo pitaj i navedi detalj koji ti nije jasan. Ovako se samo vrtimo u krug.
Zamanta mi se :)
Da ponovim da ne trazis:
Jedna 12 tica nije dobro resenje za taj prostor. U prostoriji gde ce se klima nalaziti, morace da radi punim gasom i boravak u njoj ce biti veoma neprijatnan.
Ako mislis da stavljas dve klime u stan, onda bolje uzmi dve 9-ke (inverter). i montiraj ih na crvenu i zelenu poziciju. Bolje su za male prostore, efikasnije su i manje trose.
12-ke su prejake za tu kvadraturu i onda imas efekat prehladjivanja prostora u prostoriji u kojoj se ona nalazi.
To znaci da ces imati problem prebrze promene temperature na nize u maloj prostoriji i prevelikog protoka vazduha kroz klimu (efekat promaje) i onda se u toj prostoriji osecas neprijatno jer se organizam sporije prilagodjava promeni temperature. Ovde inverter 12 delimicno resava problem jer menja temperaturu vazduha u izduvu, ali su im ventilatori i dalje prejaki za taj prostor. 9-ke imaju manji kapacitet hladjenja i treba joj vise vremena da postigne zadatu temperaturu (par minuta). I na 9-kama su ventilatori slabiji i prave manji efekat promaje.
 
0

vlada vujanovic
vladimir vujanovic
beograd

Član broj: 140648
Poruke: 16
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.06.2012. u 21:08 - pre 144 meseci
molim za malu pomoc ili savet ,zivim u montaznoj kuci od 85 kvadrata,hteo sam da uzmem klimu za grejanje to jest inverter za nesto manje para ali da radi posao nacuo sam da su dobre Vivax inverteri pa cak i Midea ,sta mi vi savetujete ? <Mada meni je vise mozda sigurnija Vivax model klima inverter ACP-12CH35AEI .Jel ima neko iskustvo sa njom ?
 
0

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
82.117.202.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.06.2012. u 14:25 - pre 144 meseci
Citat:
synn: Kooole izgleda na pazi na casu. Dva posta sam napisao i obrazlozio sta i kako, Djalf bar 3, a on i dalje pita isto pitanje. Ja stvarno ne znam sta ocekujes da ti kazemo. Ako nismo odgovorili onda nas ponovo pitaj i navedi detalj koji ti nije jasan. Ovako se samo vrtimo u krug.
Zamanta mi se :)
Da ponovim da ne trazis:
Jedna 12 tica nije dobro resenje za taj prostor. U prostoriji gde ce se klima nalaziti, morace da radi punim gasom i boravak u njoj ce biti veoma neprijatnan.
Ako mislis da stavljas dve klime u stan, onda bolje uzmi dve 9-ke (inverter). i montiraj ih na crvenu i zelenu poziciju. Bolje su za male prostore, efikasnije su i manje trose.
12-ke su prejake za tu kvadraturu i onda imas efekat prehladjivanja prostora u prostoriji u kojoj se ona nalazi.
To znaci da ces imati problem prebrze promene temperature na nize u maloj prostoriji i prevelikog protoka vazduha kroz klimu (efekat promaje) i onda se u toj prostoriji osecas neprijatno jer se organizam sporije prilagodjava promeni temperature. Ovde inverter 12 delimicno resava problem jer menja temperaturu vazduha u izduvu, ali su im ventilatori i dalje prejaki za taj prostor. 9-ke imaju manji kapacitet hladjenja i treba joj vise vremena da postigne zadatu temperaturu (par minuta). I na 9-kama su ventilatori slabiji i prave manji efekat promaje.


Ne znam ko ne pazi na casu, ali znam da nigde nisam ponovio ni jedno pitanje. Sve napisano je itekako primljeno k znanju i svakako uticalo na moju konacnu odluku. Djalf je u jednom momentu napisao da je za moj prostor dovoljna jedna dvanaestica (ko je pazio na casu mogao je to da primeti) pa sam ga pitao gde predlaze da stavim tu jednu dvanaesticu. Covek se ispravio... njegovi postovi su takodje pomogli. Hvala na pomoci.
Nego hajde ti mene lepo uputi (pokazi mi/citiraj) gde sam ja to dosadjivao istim pitanjima?

[Ovu poruku je menjao kooole dana 19.06.2012. u 16:41 GMT+1]
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.06.2012. u 23:25 - pre 144 meseci
Ma salim se... zar nisi primetio smajlija? Sta si na kraju odlucio i da li si odlucio? Malo sam trazio po netu i nisam nasao neki jeftin inverter 9-tku. Jedino nova serija LG-a. Jako su dobre klime ali su i skupe (jos uvek). Koliko si para planirao da potrosis na klime? Jel planiras neku jeftiniju varijantu ili nesto bolje i skuplje?
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja19.06.2012. u 23:32 - pre 144 meseci
Citat:
molim za malu pomoc ili savet ,zivim u montaznoj kuci od 85 kvadrata,hteo sam da uzmem klimu za grejanje to jest inverter za nesto manje para ali da radi posao nacuo sam da su dobre Vivax inverteri pa cak i Midea ,sta mi vi savetujete ? <Mada meni je vise mozda sigurnija Vivax model klima inverter ACP-12CH35AEI .Jel ima neko iskustvo sa njom ?


Ja imam Mideu ms9a-12hrdn1. Pa sta da ti kazem. Za te pare radi dobro, ali u poredjenju sa LG inverterom koji je 50% skuplji radi losije. Nejveca razlika je sto je bucnija od LG-a. Sa Vivaxom nemam iskustva. Nesto je jeftinija od Midee, nekih 10%. Karakteristike su tu negde, tako da mislim da je mozda bolje uzeti Vivax, mada ni Midea nije los izbor. Ipak je Midea najbolji kineski low cost brend.
Koju god da uzmes neces pogresiti. Samo mislim da ce ti jedna kineska 12-tica klima biti malo za 85m2. Dve bi zavrsile posao.
 
0

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
195.222.97.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.06.2012. u 08:46 - pre 144 meseci
A šta kažete za ovaj inverter SAMSUNG AQV-09PWC? Cena kvalitet?
 
0

Kole 2
Beograd

Član broj: 4261
Poruke: 44
95.180.97.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.06.2012. u 16:43 - pre 143 meseci
Molim sve dobronamerne za pomoc.

Kupio sam stan, u fazi sam adaptacije i potrebna mi je klima za uglavnom hladjenje (oko 40m2),
za grejanje mi nije potrebna (mozda u nekom prelaznom periodu, ali uglavnom ne).

Citao sam skoro celi forum i sada sam trenutno u konfuziji od modela, karakteristika, cena,...
Ne bih da placam nesto sto mi nije bas potrebno, ali takodje ne zelim i neko djubre od klime.

Razmisljao sam o Galanz KUDO seriji AUS 12H53R150xx, po preporuci prijatelja, imam je u ponudi po ceni od 305e (bez ugradnje).
Drugi prijatelj kaze da je pre 5-6 godina imao Galanz i kaze nikada vise (ne znam koji model).

Imam i sledece ponude (12):
Mitsubishi MSZ-HC35 ....... 588e (sa inverterom) +70e za ugradnju
Mitsubishi MSZ-GE35 ....... 503e (bez invertera) +70e za ugradnju
Fujitsu ASY12E ............... 360e (nema grejanja, cena sa ugradnjom)
Fujitsu ASY12UC ............. 480e (grejanje do -5C, cena sa ugradnjom)
Fujitsu ASYG12LE ............ 680e (cena sa ugradnjom, inver.)
Fujitsu ASYG12LKC .......... 650e (cena sa ugradnjom, inver.)


Sta uzeti od svih navedenih, hocu da izludim?
Da li mi Galanz KUDO zavrsava posao, kakva je klima, ima li svrhe placati vise i uzimati neku od dole ponudjenih,
ili imate predlog za nesto drugo, za neki drugi model Fujitsu ili nekog drugog proizvodjaca.
Kakve su ove Mitsubishi?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6349922 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.