Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359840 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.04.2012. u 23:46 - pre 146 meseci
Da bi jedna klima imala vrhunske karakteristike ona mora da bude CELINA---potrebna je usaglasenost elektronike, senzora spoljasneg i unutrasnjeg ..........fujitsu se neprestano trudi da dostigne zadatu temperaturu reaguje odlucno i brzo .Svaka promene u temperaturi -- otvaranje prozora,vrata,provetravanje........ senzor registuje maksimalno brzo.Zadatu temperaturu odrzava konstantno tako da nemozete da primetite neka odstupanja .Sto se tice defrosta kada imata ujednacenu potrebu za odredjenom kolicinom toplote bukvalno da klima ne ulazi u defrost ili veoma retko.I kada udje u defrost to traje kratko i opet onako odlucno krece.Inace klima poseduje i grejac tacne tako da klima nikada nije imala tragove leda.Grejac tacne nije presudan u otklanjanju leda vec tome doprinosi i sama klima koja svojim odmerenim i ugladjenim radom zajedno sa grejacem cini celinu. Da bi jedna klima bila vrhunska potrebno je da funkcionise kao celina . Kod japanskih klima to sve funkcionise vrhunski ..........Pozdrav.
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.04.2012. u 23:55 - pre 146 meseci
Imao sam problem cim je ugradjena. Bukvalno je ludovala. Znaci ode u defrost i ne zna da se vrati, pa onda radi, radi, pa se ugasi sama od sebe. Pa smanjim ciljanu temperaturu, i onda trepce na displeju i trepce i nikako da krene da sustize tu novu temperaturu i tako dok je ne ugasim i ne upalim. Iz fabrike u Bugarskoj, gde se pravi, su javili serviseru da je u pitanju serijska greska u softveru i poslali su drugu plocicu za unutrasnju jedinicu, zamenili je u garanciji i od tada je sve u redu.

U sustini ja sam za date pare nakon popravke prezadovoljan. Imam i LG koji je bio 550€. Naravno radi bolje od midee, ali mislim da ne radi toliko bolje koliko je skuplji.

Prednosti:
Cena
dizajn
Toshiba kompresor
Nije bucna u prostoriji,
Ima jonizator koji jako lepo radi.
Ima svetleci displej na i njoj i na daljinskom.
Ne ledi joj se spoljna jedinica zimi.
Klapna i krilca lepo usmeravaju vazduh.


Mane:
Mali COP od 3,6.
Prejak ventilator, koji pravi neprijatnu prejaku promaju u prostoriji i na najmanjoj brzini joj pa fali jos manja brzina. Mada u vecim prostorijama to nece biti problem ako se klima usmeri u deo prostorije gde se ne boravi i ne sedi duze vremena, vec se samo prolazi. Mada u automatskom rezimu ventilatora, u slucaju kad je blizu zadate temperature, ona smanji ventilator skoro na nulu i onda po malo dodaje. Ali ako je razlika izmedju zadate i trenutne temperature velika, onda hoce da napravi neprijatnu oluju.
Jake vibracije spoljne jedinice, pa obavezno treba postaviti i one gumene nozice.
Bucna spoljna jedinica.
Generalno je malo gruba. LG sve to odradjuje mnogo prefinjenije i neznije.

Meni je bez problema grejala sprat od oko 45m2 do 22 stepena, cak i na -15. Treba joj vremena ali uspe da za pola sata zagreje ceo sprat sa 15 na 22.

I jedna i druga klima su montirane sa minimumom cevi. Sa jedne strane zida je unutrasnja sa druge spoljna jedinica. Znaci ukupno pola metra cevi kroz zid.

@ kalimero 011

"Već sam ti rekao, nije sve u otplati razlike u ceni. Valjda je bitno i da se zimi maksimalno udobno (i pouzdano) grejem, a leti hladim. Podsetiću te..."

Kako kome. E to je vec stvar licnog izbora. Svi se razlikujemo, pa tako i kupujemo klime zbog razlicitih potreba i razloga. Neko zbog konfora, neko zbog cene, neko zbog prestiza.




[Ovu poruku je menjao synn dana 14.04.2012. u 01:22 GMT+1]
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 07:04 - pre 146 meseci
Citat:
kalimero 011: Tipujem da toliko troši kad treba da zagreje na debelom minusu. ;) Ako misliš na grejače kompresora (a verovatno misliš, još nisam video klimu sa grejnim telom od KW), ti grejači se mere desetinama vati. U defrostu troši minimalno.
Ako kompresor troši 1.4kw onda razlika do 2.5kw mora biti nešto drugo: ili grejač tacne (koji je stotinak w) i/ili grejač kompresora (stotinak w) i/ili grejač u unutrašnjoj jedinici (nisam video ali ima logike da se ugradi pa da pomogne grejanju na teškom minusu kad je kritično).
Ono 16A je još i logično jer pri startu se povuče velika struja pa manji osigurač hoće da iskoči (onih 7A je realno malo). To važi za obične klime (moja LG12 lepo žmigne sijalicu kad se pali kompresor), a inverterske bi trebalo da nežnije kreću.
Ispada da je "najveća potrošnja 2550w" višak podataka.

[Ovu poruku je menjao tihi2 dana 14.04.2012. u 08:16 GMT+1]
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 07:46 - pre 146 meseci
@synn
Hvala na odgovoru, totalno mi odgovara, i ja mogu da je montiram tik uz zid tako da ce i kod mene biti kratke cevi. Buka nije toliko bitna jer se tu ne spava a stavicu te gumene podloske za svaki slucaj.
Taj model je onda odlican kompromis cena/dobijeno, pogotovo sto za tu prostoriju ne planiram da dam 700e za Fujitsu jer se tamo retko boravi, samo sto ima voda, to jest sudopera pa mi je frka da ne zaledi kada su veci minusi. Sa njom cu moci da idem i do -12c da ne moram da lozim kotao, jedino ako je duzi period hladno kao sto je bilo sad se isplati loziti.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 08:30 - pre 146 meseci
@synn
Citat:
Kako kome. E to je vec stvar licnog izbora. Svi se razlikujemo, pa tako i kupujemo klime zbog razlicitih potreba i razloga. Neko zbog konfora, neko zbog cene, neko zbog prestiza.

Ovde se potpuno slažemo, svako treba da odluči šta mu je važnije. Da si ovo napisao u prvoj poruci koju sam prokomentarisao, ne bih ni polemisao sa tobom. Međutim, napisao si ovo:
Citat:
Dok je struja jeftina, nema svrhe kupovati skupe klime iz dva razloga.
PRVI: jednostavno da bi na efikasnosti klime izvukli razliku u ceni, potrebno je nekoliko godina. DRUGI: Ako danas kupite najbolju i najskuplju klimu, za tri cetiri godine imacete zastareli i neefikasan model od kojeg ce biti bolja i najjeftinija kineska klima.

I te kako ima svrhe kupovati skuplje klime.

@tihi2
Citat:
Ako kompresor troši 1.4kw onda razlika do 2.5kw mora biti nešto drugo:

Ja sam potpuno siguran da taj kompresor pod najgorim uslovima (niska temperatura, potreba da se isporuči maksimalna snaga grejanja) ''povuče'' tih 2,5KW (umanjeno za par desetina vati - ventilatori, grejač).
Citat:
Ispada da je "najveća potrošnja 2550w" višak podataka.

Nije višak, nego u normalnim zemljama mora da se napiše koliko je maksimalna potrošnja/struja koja se povlači iz mreže, a tu nema foliranja.
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 10:19 - pre 146 meseci
Alalizirao sam kupovinu iz aspekta isplativosti grejanja na klimu, dok si ti iz aspekta konfora bez obzira na cenu. Tu je razlika.
Igor r uzima u obzir i jedan i drugi aspekt, a i cinjenicu da postoje jos efikasniji uredjaji. U sustini, raspravljamo se a svi smo u pravu. A to je valjda i cilj foruma :)
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 10:47 - pre 146 meseci
Citat:
kalimero 011: @synn
Ja sam potpuno siguran da taj kompresor pod najgorim uslovima (niska temperatura, potreba da se isporuči maksimalna snaga grejanja) ''povuče'' tih 2,5KW (umanjeno za par desetina vati - ventilatori, grejač).
Nije višak, nego u normalnim zemljama mora da se napiše koliko je maksimalna potrošnja/struja koja se povlači iz mreže, a tu nema foliranja.
To je Toshibin kompresor. Na linku dole 3. po redu je taj kompresor i piše da troši 855w
http://www.tekkna.it/open2b/var/catalog/product/files/478.pdf
To isto piše i na nekim drugim klimama koje ga koriste (http://www.derbyair.com.au/resources/iDWM26-35-50-70Service.pdf , na http://www.tcl-aircon.nl/images/support/All_G_SeriesInverter.pdf su prijavili potrošnju cele klime od 1120w i snagu od 4.6kw, na http://www.mideabaltic.eu/heatpumps za QC6 piše da je max potrošnja cele klime 1950w za 4.4kw ali to je za Norvešku).
Ostali proizvođači uglavnom ni nemaju taj podatak.
Gledao sam i neke druge proizvođače (na Googlu se vidi da se taj kompresor masovno koristi) i sa istim tim Toshibinim kompresorom cela klima (obično 14-16000BTU na grejanju) ima potrošnju od 7-9A.
Gledajući iz podataka, za te pare bi se možda moglo probati. Ne može Midea da uropasti dobar kompresor, a ne verujem da su uspeli da kompresor koji troši 0.85kw kod svih nateraju da potroši 2kw. I pitanje je koliko dugo bi uzimala tih 2.5kw (ako ih uzima). Verovatno na početku, pri startu na -15*C a to bi moglo biti 5-10minuta.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 11:12 - pre 146 meseci
@synn
Citat:
Alalizirao sam kupovinu iz aspekta isplativosti grejanja na klimu, dok si ti iz aspekta konfora bez obzira na cenu.

Ne bez obzira na cenu (da je tako, kupio bih Daikin). Napisao sam više puta - kod Fujitsu-a se dobijaju vrhunske karakteristike po prihvatljivoj ceni.
Citat:
Igor r uzima u obzir i jedan i drugi aspekt, a i cinjenicu da postoje jos efikasniji uredjaji.

I pritom piše da je Fujitsu (parafraziram) kanta u odnosu na neke druge proizvođače, što nije tačno.

@tihi2
Citat:
To je Toshibin kompresor.

Znam, zato i pišem ovo gore. Koristi se u gomili klima uređaja pod raznim brendovima.
Citat:
piše da troši 855w

NOMINALNO, @tihi2, NOMINALNO... Razglabali smo ti i ja na ovu temu već dosta...
Citat:
Gledajući iz podataka, za te pare bi se možda moglo probati. Ne može Midea da uropasti dobar kompresor, a ne verujem da su uspeli da kompresor koji troši 0.85kw kod svih nateraju da potroši 2kw.

Nisu ga upropastili, ali taj kompresor nominalno, pod referentnim uslovima, troši 0.85KW i ima COP od 3,74 sa kapacitetom od 3,2KW. Ako hoćeš da ga nateraš da na minusu isporučuje iole dovoljnu snagu za grejanje, platićeš to značajno većom potrošnjom.
 
0

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 13:40 - pre 146 meseci
Citat:
kalimero 011: @synn
Ja sam potpuno siguran da taj kompresor pod najgorim uslovima (niska temperatura, potreba da se isporuči maksimalna snaga grejanja) ''povuče'' tih 2,5KW (umanjeno za par desetina vati - ventilatori, grejač).


Nije ni blizu tacno,
Ja sam merio Mideu iisto tako sam testirao LG-ja 18-ku invertera,znaci obadve klime mogu da povuku MAX iz mreze koliko pise u specifikaciji (nominalna snaga) za midea 12-ku je to bilo 1KW dok je za LG-ija to bilo 1.8KW koliko mu i pise u specifikaciji.

Jedino Midea u turbo rezimu vuce 1.4KW i to je kapak za ovaj uredjaj,ne moze vise,mideu sam merio na -14 C,
LG 18-ka u JetCool (turbo rezimu) vuce 2.2KW (bez jetcool max 1.8KW) i to je kapak za nju,ne moze vise, merio sam na -3 C.
I za LG-ija isto pise u specifikaciji potrosnja 1800W (600w-2200W)

Kako da povuce 2.5KW kada kompresor ima prekostrujnu zastitu na 10A(2.2KW)?

Ako ne verujes uzmes unimer koji moze da meri 10,20 ili 30A,
Na utikacu od klime produzis pinove sa po 1 metar kabla reseka 1.5mm ili 2.5mm,
Unimer podesis na naizmjenicnu A i povezes u seriju sa utikacom i lepo krajeve ustekas u uticnicu.
Umesto unimera mozes koristiti i amper klesta kojima ces da obuhvatite bilo koji kabal,(produzetak pina na utikacu)

Onda mozes da upalis klimu i direktno da meris koliko vuce u datom momentu ampera.
(radis merenje u kom te god podrudiju rada interesuje)

Snagu koju vuce iz mreze racunas P=UxI (P-Snaga u W,U-napon u voltima 220V,I-struja u amperima A).
_______________________________________________________________________________________________
Ova sto su merenja pokaza je sasvim logicno objasnit cu i zasto:

Prvo sta je inverterska kontrola kompresora?
Znaci napon na kompresoru a samim tim i njegova snaga se regulise preko invertorske kontrole.(regulatora napona)
Kompresor je deklarisan da radi na 220V jednosmerne i pri tome ima njegovu nominalnu snagu od 1.4kW.
E struja koja udje u klimu preko utikaca (220v) ide ditektno na ispravljac (grecov spoj) posle cega ima nesto slabljena,
dalji tok tako ispravljenoga napona ide u invertorsku jedinicu u kojoj je isto tako upravljacka jedinica sa softverom na koju su dovedeni senzori od klime.

E sta se dalje desava?
Kada ukljcimo klimu u prostoriji gde je 16 C a podesimo nju na +30 C kako bi dala svoj maksimum,
senzori i softwer ce da registruju veliku razliku izmedju zadate temperature 30 C i one koja je trenutno u prostoriji 16 C,
i dati nalog inverterskoj kontroli napona da pusti napon na maksimum kako bi kompresor sto snaznije radio i zagrejao prostoriju.

Sada ve vracamo na ono sto smo malopre rekli,
Napon iz uticnice (220V) prvo mora da se ispravi u jednosmerni 220V to jeste mora da prodje grecov spoj gde vec ima neka slabljenja,
posle ispravljanja takav napun ide u invertersku kontrolu napona,posle cega ima takodje jos jaceg slabljenja nego na grecovom spoju,(slabljene i pored maksimalno otvorenih vrata na inverterskoj kontroli)
Rezultat slabljenja napona na ispravljackoj jedinici(grecovom spoju) i slabljenja napona na invertorskoj jedinici
(regulator jednosmernoga napona) je da na izlazu invertorske jediinice ne mozemo ni blizu dobiti napon koji smo imali u
uticnici i koji smo imali posle ispravljacke jedinice (grecovog spoja).

Znaci kada imamo maksimalno otvorena vrata na inverterskoj kontroli napona
(sto je naredila upravljacka jedinica sa softwerom i senzorima) ulazni jednosmerni napon u kompresor nije vise ni blizu 220V na koji je on deklarisan da bi radio na 1.4KW(to je sada kroz invertersku kontrolu maksimalno 1KW).

E sada kako dobiti punu snagu kompresora od 1.4KW?
Kada pritisnete dugme turbo (jetcool) relej preusmerava ispravljeni napon sa ispravljacke jedinice (grecovoga spoja)
direktno na kompresor i tako u tome rezimu nema invertoske kontrole napona,a gubitci su smanjeni na minimalne samo na grecovome spoju posto je invertorska kontrola zaobidjena u ovome rezimu.

@kalimero 011
Pitao s me kako midea ima isti COP na +7 i na -7?
Pa na -7 C softwer preko upravljacke jedinice smanjuje napon na inverteru i samim time smanjuje i snagu kompresora.
Manja snaga ali i manji izlaz iz kime (manji BTU veci COP)
COP na - 7 kod svih kompresora(DC sa R410) ako rade na nomimalnoj snazi krece se od 2.2 do 2.8,
gde ce ove vrednosti da odu na niskoj temperaturi najvise zavisi od upravljacke elektronike i od invertera.
Ako ga budemo "maltretirali" sa visokoteknoloskim inverterima i zadizali mu snagu COP ode dole,
Cena ovoga gubitka COP-a je da i na -7 C ima nominalnu snagu izduvavanja 4KW isto kao i na +7 C

a ako kompresor budemo kontrolisali sa obicnim i jednostavnim inverterima,upravljacka elektronika ce da smanji snagu kompresora na niskim temperaturama kako bi i dalje ocuvala COP i ekonomicnost.
Cena toga gubitak gubitak nominalnog kapaciteta grejanja sa 3.8 na 3,2KW u slucaju serije MSV1 Mida,
Dok u slucaju MSR mideime serije to je dosta veci gubitak.
Mada i kod ovih jednostavnih invertora ima mod Turbo ili Jet Cool
(vec sam objasnio da je to resennje mehanicki prespoj direktno sa ispravljaca (grecovog spoja) na kompresor putem releja)
ali tada i kod njih COP ode strmoglavo dole ali se i toplotna energija na izlazu povecava.


Sve ovo sto je gore napisano vazi za niskobudzetne i srednje budzetne klime.

Kada su visokobudzetni japanci u pitanju novije generacije ovo gore napisano ne vazi,iz razloga sto oni koriste tehnologiju zadizanja napona,oblikovanja sinosuide napona,i slicno a samim tim i povecanje snage kompresora
(PAM,hibrid inverter i slicno),
rezultat toga je da kod japanaca nece oslabiti grejanje ni na niskim temperaturama ali to ce morati da plati i povecana potrosnja tih uredjaja i manji COP radi takvoga nacina rada.

Te tehnologije invertorske kontrole su u stanju da nateraju kompresor da radi i do 200% od svoje nominalne snage,
ali i ti su kompresori jako kvalitetni i u stanju su da sva ta "maltretiranja" od strane naprednoga invertera izdrzi bez ostecenja.


Citat:
Citat:
Igor r uzima u obzir i jedan i drugi aspekt, a i cinjenicu da postoje jos efikasniji uredjaji.

I pritom piše da je Fujitsu (parafraziram) kanta u odnosu na neke druge proizvođače, što nije tačno.


Nisam rekao da je Fuitsu kanta,nego sam rekao da je losiji od Toshiba,Mitshubishi,Daikin,
e sto se tice cene stvarno jeste nesto i jeftiniji ali i dalje preskup u odnosu na sta on nudi.
Ne branim ni Toshibu,Mitshubishi;Daikin jer su i oni preskupi iako daju vise nego Fujitsu.

Po meni ne nezamislivo u srbiji gde je plata 400EU kupiti dva klima udedjaja da bi grejali ceo stan i to sve platiti
od 2000-2500EU i pricati o nekakvoj ustedi na grejanju,to je besmisleno.

Po meni je zdrav razum i najnormalnije razmisljanje ako hoces da grejes stan na klime,kupis dve Midea inverter klime koje skupa kostaju 700EU,i onda mozemo pricati o nekoj isplativosti i ustedi u grejanju na klima uredjaje.



[Ovu poruku je menjao igor r dana 14.04.2012. u 16:18 GMT+1]
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 14:05 - pre 146 meseci
OK.
Koliki je isti takav podatak (maksimalna potrošnja struje) za Fujitsu? Ja taj podatak nisam uspeo da nađem. Svugde postoji samo (što bi ti rekao) nominalna potrošnja.
Našao sam na nekom forumu kako kukaju da Fujitsu troši 80-200w u stand by režimu (http://forums.whirlpool.net.au/archive/1511035). Bolje da nisam tražio.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 14:21 - pre 146 meseci
Citat:
tihi2: OK.
Koliki je isti takav podatak (maksimalna potrošnja struje) za Fujitsu? Ja taj podatak nisam uspeo da nađem. Svugde postoji samo (što bi ti rekao) nominalna potrošnja.
Našao sam na nekom forumu kako kukaju da Fujitsu troši 80-200w u stand by režimu (http://forums.whirlpool.net.au/archive/1511035). Bolje da nisam tražio.


Vec sam objasnio da Fujitsu koristi invertere I-PAM tehnologije koji su u stanju da "napumpaju" kompresor do 200% nominalnoga kapaciteta.
To rade na nacin zadizanja napona veceg od nominalnog,oblikovanjem napona u cilju dobitka sto jaceg i mocnijeg kompresora.

Ovo za stand by ne znam i ne verujem da treba toliko da trosi,a ako trosi toliko moguce da je kvar u pitanju na elektronici ili inverteru,(procureo neki tranzistor,tiristor ili dioda)
a moze se lako izmeriti pomocu unimera ili amper klesta.
P=UxI
P-snaga u W
U-napon u V
I-struja u A
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 16:06 - pre 146 meseci
@igor r
Citat:
Nije ni blizu tacno,...

:) A sad kad ja tebi napišem da nije pristojno (a i uvredljivo je) držati lekcije nekom ko o tematici zna više od tebe, ti ćeš opet napisati da ti nije bila namera i da nisi bio nepristojan. Forumske fore...

Elem, OET sam davno odslušao i položio, inverter tehnologiju (u poslednjih 10-ak godina) poznajem, pa - recimo prilično ;), a što se naše polemike tiče - Midea je dala u karakteristikama podatak o 2,5KW i 12A, ne ja, tako da ti ustvari polemišeš sa fabrikom. Drugo, trebalo bi da ipak proveriš šta predstavlja LRA vrednost kod kompresora. Treće, ne reče mi gde je potrošnja od 1,4KW na dijagramu? Četvrto, ti i dalje tvrdiš da navedena Midea na -7°C ima veći COP nego nominalni uz snagu grejanja od preko 3KW? Peto, dva Fujitsu-a nisu 2500 evra, već od 1100 evra naviše.

@tihi2
Citat:
Koliki je isti takav podatak (maksimalna potrošnja struje) za Fujitsu? Ja taj podatak nisam uspeo da nađem. Svugde postoji samo (što bi ti rekao) nominalna potrošnja.

Za koji Fujitsu? Za moju klimu je 10A (deklarisano 2,3KW), za @baggio-vu 9A (1,98KW), piše u tehničkim specifikacijama.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 16:47 - pre 146 meseci
Da, to sam pitao. Ta 2.4kw je poredivo sa Mideinih 2.55kw. Čisto da znamo o čemu razgovaramo i da poredimo iste stvari.
A pad snage, koliko sam video, ide do 30% na -10*C s tim da je kod skupljih manji. Sa tim se mora unapred računati. Jer kad zazimi najvažnije je da greje dovoljno, COP je u trećem planu. Štedećemo kad otopli.
Rekao bih, svi mi želimo Mercedes i znamo da je super tehnologija, ali malo ko ga voza. Ne bih ja Yugo (recimo Vox, Aux, Crypton) već nešto srednje, Kia, Daewoo (valjda tu spada Midea, Galanz).
I kako da razlikujem koja Fujitsu ima ovu I-PAM tehnologiju (i njih ima po 500evra)? Sve? Ili ima neka oznaka?
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 16:54 - pre 146 meseci
To sto neki ljudi pokusavaju da vas ubede da sa MIDEA i VIVAX klima mozete da se ugrejati i jos manipulisu podacima --NE MOJTE IM VEROVATI NI REC --Ja vam tvrdim da to NE RADI kad dodje prava zima-- to nije grejanje -- to je PROMAJA.Ako razmisljate o koriscenju klime u prelaznom periodu prolece--jesen to je OK.Ako zelite da koristite cele zime klimu jedini izbor su JAPANSKI KLIMA UREDJAJI. Fujitsu,Sanyo,Tosiba,Hitaci............po nekom mom ubedjenju Fujitsu pruza najbolji odnos CENA--KVALITET i zato sto dobijate prijatnu isporucenu toplotu.U poslednje vreme sam poceo da vidjam i klime SANYO i zato mi je drago jer su to isto tako jako kvalitetni uredjaji.Ako neko ima iskustva sa ovim klimama neka iznese........Pozdrav.......
 
0

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.04.2012. u 19:35 - pre 146 meseci
Citat:
kalimero 011
:) A sad kad ja tebi napišem da nije pristojno (a i uvredljivo je) držati lekcije nekom ko o tematici zna više od tebe, ti ćeš opet napisati da ti nije bila namera i da nisi bio nepristojan. Forumske fore...


Ja ne ovde prodajem nikakve forumske fore niti me to interesuje,"bilo uvredljivo" to je tvoje misljene,
ja imam svoje koje se razlikuje!
Procena necijeg zananja i ko zna vise nije nimalo zahvalan posao.

Citat:
Elem, OET sam davno odslušao i položio, inverter tehnologiju (u poslednjih 10-ak godina) poznajem, pa - recimo prilično ;), a što se naše polemike tiče


Ne podcenujem niciji stepen obrazovanja
a o mome stepenu obrazovanja necu i mislim da je suvisno polemisati.

Citat:
Midea je dala u karakteristikama podatak o 2,5KW i 12A, ne ja, tako da ti ustvari polemišeš sa fabrikom. Drugo, trebalo bi da ipak proveriš šta predstavlja LRA vrednost kod kompresora.


Ova recenica negira sama sebe i iz nje mogu zakljuciti da stvarno slabo poznajes materiju,
Prvo nauci sta znaci skracenica LRA pa kada to naucis onda razmisli o 2.5KW i 12A na kompresoru.

LRA=10A a maksimalna potrosnja kompresora 12!
Da li je to teoretski moguce?
Pa kada skontas,proveri to u praksi.

Umesto kompresora mozes koristiti bilo koji elektromotor bilo jednosmerni bilo
naizmenicni za koji imas podatke Snagu i LRA.

A ako nemas bas nikakav elektromotor uzmi obicnu rucnu busilicu blokiraj joj glavu u stegu pritisni prekidac i izmeri A (LRA)
Koliko sekundi ce pod takvim uslovima rada da izdrzi motor?
Hoces li iz ovoga nesto moci da zakljucis?

Citat:
treće, ne reče mi gde je potrošnja od 1,4KW na dijagramu? Četvrto, ti i dalje tvrdiš da navedena Midea na -7°C ima veći COP nego nominalni uz snagu grejanja od preko 3KW?


Na diagramu nije postavljena potrosnja od 1.4KW iz razloga sto se ta potrosnja moze jedino ostvariti u turbo rezimu.(inverterska jedinice zaobidjena)
(Sve je lepo objasnjeno u predhodnome postu,samo detaljno procitaj)

COP na -7 je prikazan u diagramu a opet ako pazljivo procitas moj predhodni post,neces morati postavljati ovakva pitanje.
Gore sve lepo pise zasto i kako.

A da COP najmanje zavisi od kompresora (sve je u rukama invertorske kontrole kompresora)
mozes se uveriti i na ovome modelu klime koja koristi isti Toshiba kompresor
kao i Midea serije MSV1 (DA108X1C-20FZ3)
a pri tome ima neverovatan COP 4.8 dok je COP kod Midea sa tim istim kompresorom samo 3.6.

AWI-26HPDC1-Link

Citat:
Peto, dva Fujitsu-a nisu 2500 evra, već od 1100 evra naviše.

Tacno tako, ali nisi napisao da se radi o najgorem Fujitsu uredjaju sa samo COP 3.6.

Ovo opet kosta vise 400EU od dva midea uredjaja, a sa ovim COP-om Fujitsu nece nikada ustedeti tu razliku u ceni.


[Ovu poruku je menjao igor r dana 14.04.2012. u 22:05 GMT+1]
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.04.2012. u 08:55 - pre 146 meseci
Vidi se da i ti ne proveris podatke pre nego sto napises, ASYA ima COP 4 a noviji model ASYG LEC ima 4.04:
http://www.fujitsu-general.de/...se/wall-types/asyg-12-lec.html
Na taj model je on mislio, nista slabije. Ovo je najbolji odnos performanse/cena na trzistu, ne postoji bolje.
Za ozbiljno grejanje bez kompromisa ne treba uzimati nista ispod ovoga navedenog. Moze da se prodje sa Mideom koju ti imas ali da je isto, nije.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.04.2012. u 11:28 - pre 146 meseci
Ljudi ne vredi nekome da objasnjavate , ja sam jedva uspeo da mu objasnim da je razlika izmedju 4000 w i 3000 w iznosi 25 % i to na temperaturi - 7 C .A o njegovom uzasnom poznavanju matematike kada direkno oduzima potrosnju struje za vrednosti COP koje se odnose za razlicite kolicine toplote da i ne spominjem.Ajde da mu poverujemo da MIDEA na temperaturi od - 7 isporucuje 3200 w a pritom trosi samo 0.850 kw.UDAVI NAS COVEK VISE.........Evo ako treba kupicemo svi MIDEA klime i jos po dve TA peci pride.Ajde bre RESETUJ SE ili skokni do devojke mozda ima nesto za tebe.
 
0

igor r

Član broj: 129504
Poruke: 379



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.04.2012. u 13:01 - pre 146 meseci
Citat:
djalf: Vidi se da i ti ne proveris podatke pre nego sto napises, ASYA ima COP 4 a noviji model ASYG LEC ima 4.04:
http://www.fujitsu-general.de/...se/wall-types/asyg-12-lec.html
Na taj model je on mislio, nista slabije. Ovo je najbolji odnos performanse/cena na trzistu, ne postoji bolje.
Za ozbiljno grejanje bez kompromisa ne treba uzimati nista ispod ovoga navedenog. Moze da se prodje sa Mideom koju ti imas ali da je isto, nije.


Covek je govorio o dve klime Fuitsu za 1100EU
To su ove najgore sa COP 3.6


View Screen Capture

Dok dva Fujitsu-a o kojima ti pricas su skuplja za 100EU i dva komada kostaju 1200EU.

http://www.coolshop.rs/fujitsu-klima-uredjaj-asyg12lec
_____________________________________________________
@kafa101

No Coment, Spam & Trash.
 
0

bgdejanm

Član broj: 295012
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.04.2012. u 17:33 - pre 146 meseci
Ajd da se ja opet javim. Imao sam pomenutu mideu koji neki clanovi brane i verujte mi na rec (posto je akcent na proslom vremenu, bogu hvala) "krsh". Posle sam zakljucio da sam siromasan da kupujem jeftine stvari i kupio MITSUBISHI SRK35ZJ-S/SRC35ZJ-S. Da je skuplja jeste ali da vredi svaki dinar dat za pomenuti uredjaj, vredi. Spoljna jedinica je necujna, a nemam gumene podloske, ako zelim da saznam sta se desava sa spoljnom jedinicom moram da izadjem jer se iz sobe ne cuje. Unutrasnja zna da bude malo bucna ali samo kada nabija temperaturu i ako je velika razlika izmedju trenutne i trazene temperature u prostoriji. Za sve ostalo se pobrinuo mikroracunar i dugme "AUTO". Defrost je fenomenalan i na -15 do -18 koliko sam ja merio zimus, nema leda na spoljnoj jedinici. Nema grejaca tacne a nema leda ni na njoj. Jednostavno savrsen uredjaj. Svestan sam da ima i boljih ali za ovaj novac je fenomenalan. Stvarno mi je tesko da povlacim i trazim paralelu sa mideom jer bi to licilo da poredim yugo sa mercededsom (ono jes da oba sluze za prevoz ali mercedes je auto a yugo je neki prozivod iz kragujevca). Mogao bi jos dosta dobrih detalja da nabrajam ali mislim da nema potrebe, jedino ako nekog zanima neki detalj neka slobodno pita. Ali jedno sam siguran. Da je 100% bolje kupiti skuplji uredjaj ako cete koristiti klimu za grejanje. pozz
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.04.2012. u 17:35 - pre 146 meseci
Procitajte sta kazu na ovoj stranici --COOLSHOP.RS---ljudi koriste ovaj uredjaj za zagrevanje svojih prostorija --ljudi su zadovoljni i jos kazu da sa drugom klimom to nisu uspeli........................
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359840 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.