Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356635 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2014. u 13:58 - pre 120 meseci
Postovanje

Potreban mi je savet, pratio sam ovu temu prethodnih godina ali nisam mogao da nadjem resenje za moj "problem" koji je postao aktuelan ove godine
Stavio bi klimu u stan, ali imam neke preduslove koje bi ona morala da ispuni(veoma specificne)
Klima bi se koristila iskljucivo za hladjenje ali zbog neobicne lokacije sirina zida na mestu montaze unutrasnje jedinice je 80cm.
(sa jedne strane je zid a sa druge prozor tako da je ogranicena montaza)
Gledao sam neke modele koje imaju manje(sirine) unutrasnje jedinice i to mi prilicno suzava izbor.
Bitan faktor pri izboru mi je i buka spoljne jedinice(ne bi hteo da smetam komsijama iznad mene, tj da sto vise minimizujem buku)
Povrsina za hladjenje je oko 25kvm
2 modela koja sam ja pronasao su: Midea MSR-09HRN1 i AUX ASW-H12A4/EQR1
Problem je sto nista o njima ne znam...

Znam sve prednosti invertera i rado bi uzeo jednog(zbog manje potrosnje i prijatnijeg rada) ali nisam nasao nista sto bi zadovoljilo prvi uslov max sirine klime
Fujitsu ASHG07LECA ima sve sto mi je potrebno osim te proklete sirine unutrasnje jedinice koja je cak 87cm. Cak je i cena veoma povoljna za inverter

Ako neko ima neki pametniji izbor bio bih zahvalan da pomogne

P.S. Mozda bi mogao staviti klimu iznad prozora ali je i tu problem sto je samo 29cm od plafona...koliko sam citao klima mora da bude bar 5-10cm odmaknuta od plafona.
Tada bi sirina klime bila beznacajna ali ne znam da li je moguce montirati klimu na 1cm od plafona
P.P.S. Izvinjavam se na dugackom postu ali mi je cilj da budem sto detaljniji
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
77.29.140.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.06.2014. u 21:29 - pre 120 meseci
Toshiba Daiseikai 8 dosla u Mk

http://www.klimaservis.mk/inde...ntroller=product&id_lang=1
 
0

Vladimir2705
Radnik
webelin
Nis, Srbija

Član broj: 323648
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.06.2014. u 16:50 - pre 120 meseci
Zamolio bih vas za pomoc pri izboru klime. Otac mi je asmaticar i kupio bih klimu sa jonizatorom ili nekim boljim filterima vazduha, kako sam laik za ove stvari ne znam da li to uopste ima smisla. Cena mi u ovom slucaju nije bitna, vazno mi je samo da je klima dostupna u Srbiji kao i svi rezervni delovi neophodni za odrzavanje. Hvala unapred.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.06.2014. u 20:41 - pre 120 meseci
Jonizator je tu da se cestice prasine skupljaju u vece i lakse padaju (zbog vece tezine), ali sami filteri su vise marketing, nego sto ciste stvarno vazduh.

Gledaj da klima ne bude predimenzionirana, jer ako jeste, pri svakom ukljucivanju ili kraju rada (ako je ukljuceno "automatski ciscenje") ce izbacivati zaostalu vodu sa listica i nakupljenu prljavstinu i bakterije sa njom.
Meni to licno smeta, i jedino sam uspeo da malo to umanjim tako sto klima radi na najnizoj temperaturi i manjoj jacini.
Gledaj da odvodno crevo bude sire, a ne ono sto je "dovoljno" po majstoru.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.06.2014. u 13:16 - pre 120 meseci
Ja iskreno prvi put cujem da ovako djeluje jonizaor.Necu reci da nije tako.

Nego bio sam ubijedjen da jonizator radi ovako :
http://www.elteh.net/projekti/ionizator.html
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.06.2014. u 13:36 - pre 120 meseci
Citat:
adzo_:
Postovanje

Potreban mi je savet, pratio sam ovu temu prethodnih godina ali nisam mogao da nadjem resenje za moj "problem" koji je postao aktuelan ove godine
Stavio bi klimu u stan, ali imam neke preduslove koje bi ona morala da ispuni(veoma specificne)
Klima bi se koristila iskljucivo za hladjenje ali zbog neobicne lokacije sirina zida na mestu montaze unutrasnje jedinice je 80cm.
(sa jedne strane je zid a sa druge prozor tako da je ogranicena montaza)
Gledao sam neke modele koje imaju manje(sirine) unutrasnje jedinice i to mi prilicno suzava izbor.
Bitan faktor pri izboru mi je i buka spoljne jedinice(ne bi hteo da smetam komsijama iznad mene, tj da sto vise minimizujem buku)
Povrsina za hladjenje je oko 25kvm
2 modela koja sam ja pronasao su: Midea MSR-09HRN1 i AUX ASW-H12A4/EQR1
Problem je sto nista o njima ne znam...

Znam sve prednosti invertera i rado bi uzeo jednog(zbog manje potrosnje i prijatnijeg rada) ali nisam nasao nista sto bi zadovoljilo prvi uslov max sirine klime
Fujitsu ASHG07LECA ima sve sto mi je potrebno osim te proklete sirine unutrasnje jedinice koja je cak 87cm. Cak je i cena veoma povoljna za inverter

Ako neko ima neki pametniji izbor bio bih zahvalan da pomogne

P.S. Mozda bi mogao staviti klimu iznad prozora ali je i tu problem sto je samo 29cm od plafona...koliko sam citao klima mora da bude bar 5-10cm odmaknuta od plafona.
Tada bi sirina klime bila beznacajna ali ne znam da li je moguce montirati klimu na 1cm od plafona
P.P.S. Izvinjavam se na dugackom postu ali mi je cilj da budem sto detaljniji


http://klimacentar.com/index.p...j25va-muz-hj25va-standard.html

Ovo je najjeftiniji model mitsubishi invertera,ali ako je za hladit 25m2 sigurno je dovoljno,mitsubishi je vrhunski proizvodjac,njihove klime su vjerovatno najtise na trzistu,i najbitnije od svega unutrasnja jedinica je siroka 799mm :-)
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.06.2014. u 15:07 - pre 120 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ja iskreno prvi put cujem da ovako djeluje jonizaor.Necu reci da nije tako.

Nego bio sam ubijedjen da jonizator radi ovako :
http://www.elteh.net/projekti/ionizator.html

Pa pise vec u prvom pasusu:
Citat:
Negativni ioni vežu na sebe pozitivno nabijene čestice koje nakon toga padaju na tlo gdje se lako mogu odstraniti.

To je najbitniji deo jonizacije po pitanju alergija.
Kao i neko (extra malo) stvaranje ozona koji ubija bakterije, ali cisto sumnjam da je to cak i dokazivo, posto kolicina ozona koja SME da se napravi (a da covek budu u stanju da prezivi) je jako niska, da bi ozon iz jonizatora imao efekta dalje od samog ventilatora (mada i ako samo to radi, to je odlicno, jer se ventilator/igla jonizacije nece prljati bakterijama).

Za prostorije koje se vrlo malo otvaraju, neke klime imaju OK filtere, i dovoljni su, medjutim 99% je tu samo jer svi ostali to "nude".
Razlika izmedju pravog preciscivaca vazduha (nesto tipa Zepter TherapyAir Ion kod nas, ili u Emiratima LG-evi Air Purifiers) i klima je prilicno velika.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 13:29 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,
trenutno sam u potrazi za klima uredjajem za stan, zelim da kupim malo bolji uredjaj, ali tesko se odluciti, da bar na jednom mjestu imam podatke za sve proizvodjace, ovako svako od prodavaca pise nesto svoje, cesto pogresno, kada trazim na net-u te modele naravno izbacuje mi grcke, madjarske, slovacke, ceske sajtove jer su ocigledno modeli za nase trziste namjenjeni i za njihovo i tako, vrlo tesko cu se odluciti...

Inace, u igri su panasonic, toshiba, mitsubishi, daikin....naravno, na nasem trzistu vrte se i njihovi stari modeli pa tako i na to moram da pazim...

Koji od ovih prozivodjaca ima najbolji odnos kvalitete, cijene i efikasnosti, naravno za neku kucnu varijantu??? Koji brand treba da izbacim sa liste i zasto?

Hvala.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 15:07 - pre 120 meseci
Moje misljenje,ja bi izbacio panasonic a ubacio fujitsu u listu.Zasto?

Svojevremeno sam isto tako trazio i umalo kupio panasonic svidjao mi se,medjutim trazeci iskustva s njima po netu,naisao sam na brdo problema,cak kompletna serija je imala problem sa kompresorima,tako da sam skrenuo sa panasonika.

Ostalih sto se tice ja koliko sam uspio iskopat podataka skontao sam ovako.

-fujitsu-kvalitetan,pouzdan,dugotrajan,efikasan,ima najbolju cijenu od ovih

-daikin i toshiba-za njih mislim isto,jako kvalitetni,efikasni,dugotrajni,pouzdani,ali kostaju osjetno vise za slicnu efikasnost

-mitsubishi-kao i ostali stose tice kvaliteta pouzdanosti,mozda najtisi kolko sam mogo primijetit,mozda i najefikasniji tako da ce trosit mozda najmanje,a cijenom izmedju fujitsu i daikin-a.

Iako razlike u potrosnji struje se mjere u promilima,sve ovo je jako stedljivo.Bilo sta od njih izabrati nije greska.
Ja imam fujitsu i nemam zamjerke,to mi je ponajbolja kupovina,a stavio bi mitsubishi ispred fujitsu ,zato sto je tisi i cak stedljiviji,naravno ako su slicna klasa,svi od njih imaju jeftinije i skuplje modele,a samo se slicni mogu poredit.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 15:36 - pre 120 meseci
Evo mozda ti ovo ovde pomogne za neke informacije

http://www.elitemadzone.org/t4...hnicki-podaci-klima-uredjajima

Sto se tice samih proizvodjaca i ja bih uvrstio u razmatranje Fujitsu.
Mitsubishi electric takodje ima zanimljivih modela.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 20:28 - pre 120 meseci
Mislim da je upravo kod mene bio taj panasonic model koji je imao problem i na kraju poslije nekoliko godina rada (mislim 3-4) i to konstantnog i zimi i ljeti (ljeti se nikako ne iskljucuje, a cesto je tako bilo i zimi jer ljeti hladi citavu kucu, a zimi pomaze u grijanju), kompresor je prestao da radi...ali izgleda posto su svi ti modeli imali problem pa cak i ako je kod mene istekla garancija i to vise od godinu dana, ovi iz panasonica su me prijatno iznenadili i potpuno besplatno su zamjenili kompresor i ta ista klima i sada radi...
Kod nje me jedino nervira to sto unutrasnja jedinica nije tiha, mozda je to jednostavno zbog starosti, pravo da vam kazem i ne sjecam se kako je radila kada je bila nova, ali sada pisti, kao da su losi lezajev, ako uopste imaju, nije to toliko bucno, ali smeta...

Ja sam iz RS-Banja Luka i ovdje kod nas nije bas neki izbor, pogledacu sta ima od fujitsu klima, ali ono sto sam nasao u oglasima po svemu sudeci nije puno jeftinije od toshiba, mitsubishi, panasonic, daikin klima...ovdje se ovi modeli krecu oko 900eur za 12 000Btu...naravno, mislim na osnovne modele..

Evo nekih modela koje ja ovdje mogu da nadjem i koji bi mogli da prodju cijenom:
Mitsubishi
SF35VE - 895EUR
SF35VEH - 1070EUR

Panasonic
UE12PKE - 535EUR
UE12QKE - 644EUR
RE12PKE-3 - 705EUR
NE12NKE - 960EUR

Daikin
FTXN35L/RXN35L -567EUR
FTXN50L/RXN50L - 936EUR


Toshiba
RAS-107SKV-E5 / RAS-107SAV-E5 - 756EUR
RAS-137SKV-E5 / RAS-137SAV-E5 - 843EUR

Po svemu sudeci kod nas su panasonic klime, od nazovi premium proizvodjaca, najjeftinije, Daikin prvi model isto nije skup, ali on ima puno manju snagu grijanja i hladnjenja...sta bi vi izabrali od navedenog?

Hvala.

[Ovu poruku je menjao crni-x dana 13.06.2014. u 22:00 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 22:24 - pre 120 meseci
Evo malo pogledaj pa napravi neku analizu

Daikin

http://www.eurovent-certificat...ffiche=94&indice_affiche=6

Toshiba

http://www.eurovent-certificat...ct_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

Panasonic

http://www.eurovent-certificat...ffiche=42&indice_affiche=2

Mitsubishi electric

http://www.eurovent-certificat...ct_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

Obrati paznju na kapacitete grejanja i COP vrednost.Ti jedino znas za koju kvadraturu je tebi potrebna klima i kakva je izolacija kod tebe.
Licno mislim da je ovaj model Panasonic-a " NKE " dobar.
http://support.ecoconsult.no/dokumenter/?Id=714
Ali dobre su klime i Daikin 50 L i Mitsu SF
http://planetaklimata.com.ua/i...Z-SF_VE_Service_Manual_Eng.pdf


 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 22:28 - pre 120 meseci
Napisi kakva je ponuda i cene za Fujitsu.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.06.2014. u 22:58 - pre 120 meseci
Za Fujitsu sam nasao:
ASYG 12 LLCB DC INVERTER - 595EUR
NOCRIA ARTIC AWYZ14LBC - 1023EUR
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 00:41 - pre 120 meseci
Nisu ti dobre cijene.Potrazi firmu termmos ugradjuju po cijeloj bosni.Imaju dobre cijene.
Ja sam nocriu prije 2 god platio 1900km sad je mozda jos povoljnije.
Panasonic ne12 vjerujem da je dobra,ali kosta ko nocria ali je manja slabija.

Ako poredis cijene daikina mitsubishi fujitsu,i poredis sa nocriom,a nocria je top model fujitsu a,onda uporedi koliko kosta top model ovih drugih,osjetna je razlika u cijeni
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 02:08 - pre 120 meseci
Ok, hvala, sada sam im poslao e-mail, nadam se da imaju nize cijene...
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 05:30 - pre 120 meseci
U service manualu za Panasonik, koji je Anon postavio, stoji podatak za dužinu instalacije pri ugradnji min 3m/max 15m. Znači, NE SME MANJE OD 3M!!! Ovo važi za SVE novije invertere, jer su inače projektovani za rad sa instalacijom od 5-7m! Na ovoj temi imamo iskustvo korisnika dve indentične klime LG 12 Hero, gde su dužine instalacija 2m i 7m (ako se dobro sećam), i ova druga klima sa dužom instalacijom "bolje greje, manje ledi spoljni isparivač i brži je defrost"!
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 08:19 - pre 120 meseci
Citat:
rovaccccc:
Nisu ti dobre cijene.Potrazi firmu termmos ugradjuju po cijeloj bosni.Imaju dobre cijene.
Ja sam nocriu prije 2 god platio 1900km sad je mozda jos povoljnije.
Panasonic ne12 vjerujem da je dobra,ali kosta ko nocria ali je manja slabija.

Ako poredis cijene daikina mitsubishi fujitsu,i poredis sa nocriom,a nocria je top model fujitsu a,onda uporedi koliko kosta top model ovih drugih,osjetna je razlika u cijeni


Dobio sam odgovor od njih i cijena je 1128EUR (2200KM) sa ugradnjom, a to znaci da nisu nista jeftinije nego prije 2 godine tj. izgleda da su skuplje ili je to sada "specijalna" cijena za ovaj period...
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 16:43 - pre 120 meseci
Nisu skuplji zbog perioda ili neceg drugog trenutno, vec sve cene su otisle navise.
Rovac je uzeo odlicnu klimu, pa nije imao razloga da prati mozda, ali ja sam gledao za kucu, i pratio bas Nocriu, izmedju ostalog - od 900eur za koliko je mogla se naci 2012., sad ne nalazim ispod 1000eur.
Klima, koju sam ja uzeo za ~900eur pre 3-4 godine, i koja mi i dalje radi bolje od mnogo skupljih, a manjih, koje sam na kraju stavio u kucu, sada nije ispod 1300eur :( A toliko vec znam da ne vredi. Cene su otisle navise, samo, nije nista do perioda.

Ako ti je za hladjenje, Nocria nije potrebna, jeftiniji Fujitsu ce odlicno odraditi posao.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.06.2014. u 20:24 - pre 120 meseci
Meni je plan da najvise sluzi za hladjenje, ali ipak ostavio bih mogucnost da moze da pomogne i u grijanju jer ovdje u BL nikad ne znas kako ce da griju, ali vecinom je to slabo, sreca je samo da imam kalorimetar...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356635 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.