Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356339 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.06.2014. u 14:38 - pre 119 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ako su sve klime skoro iste,mene zanima cemu sluze one institucije za testiranje klima uredjaja a pogotovo me zanima zasto te klime koje se testiraju daju razlicite rezultate:-):-):-)



Razlicita je i cena za testiranje klima uredjaja ALI treba naravno videti rezultate tih testiranja.
Eto da budem iskren, nije mi ni palo na pamet da potrazim takve informacije na netu. Hvala na ideji.

[Ovu poruku je menjao Haski dana 30.06.2014. u 15:48 GMT+1]
Milos
 
0

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.06.2014. u 15:00 - pre 119 meseci
Da li ce raditi najjeftinija klima - hoce.
Da li ce to biti efikasno i prijatno - nece.

Isto tako skuplji inverter ne znaci bolji. Imam neki matori Fujitsu koji se skoro nikada ne pokrene sada, a u kuci smo ubacili neke prilicno skupe invertere (ne bi ih ni pod razno kupio ni u pola maloprodajne cene, ali bila je kompenzacija, pa je cena manje od pola ispala). Ovaj skuplji ubija volju za zivotom, kada hladi.

Citat:
Dexic: Uzmi inverter koji koristi veci broj ljudi i generalno su zadovoljni - Fujitsu konkretno.



Hvala na savetu !

Problem su mi pare, ali dobro para nema - pare nisu problem :)

Slazem se da inverter ima svojih prednosti kao tehnicko resenje,
ali u startu povlaci i nekih 200e vise a nemam toliko da izdvojim za klimu.
Pri tom se smanjio buzdet za klimu na 35 000 i jos kad bi moglo nekako sa ugradnjom za 35 000din :).
To je neka finansiska realnost..

Pa sad gledam ove klime od 24 000 - 30 000 din ...
Nedoumica oko invertera otpade za cas :)

I sad sta..

Logika mi je sledeca.

Garancija. Uslovi garancije.

Suludo je na neki nacin upustati se u temu koja klima ima kvalitetniji kompresor..
Jedino ako neko zna tacnu oznaku, ili da je skoro kupio pa zna da taj i taj model ima npr. Mitsubishi-ev kompresor itd...

Daju svi na 2 god i neki daju na 5 uz servis njihovog servisera koji se, normalno
naravno placa. Ovo u principu vazi za mega markete, trgovinske lance tehnikom a i specijalizovane firme koje se bave klimatizacijom.

Dodjoh sad do teme gde kupiti :)

Deluje mi da je mozda ipak bolje u radnjama/firmama koje se bave klimatizacijom nego u mega marketima i trgovinskim lancima belom tehnikom
(eto da budem korektan da ne imenujem nikog).

Mega marketi su bezobrazni/bezobzirni, a to mi ne odgovara, najblaze receno.

Da li neko ima neka iskustva sa nekom firmom gde su kupca adekvatno uputili
i profesionalno odradili svoj deo posla.

Onda bi buzdet za klimu imao sanse da bude 40 000 din :)

Hvala svima na komentarima (tzv. postovima) !
Milos
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.06.2014. u 15:10 - pre 119 meseci
Ja sam svesno isao na to da uzmem bolju klimu za koju mi nece biti potreban servis i garancija. Naravno, uvek moze da se ne daj boze desi da zatreba i garancija, ali dve godine je svakako propisano zakonom, a one price o "pet godina garancije uz redovan servis" su samo otimanje para od naivnih.
Klimu mi takodje nije instalirao "ovlasceni servis" tamo gde sam je kupio, vec covek profesionalac koji ima licencu od strane proizvodjaca. Mislim da ti je prica o gledanju na to koliko neko daje godina garancije "uz njihov servis" pogresna i u tom slucaju bolje podigni kredit na 5 godina za bolju klimu, nego da uterujes nekome bezveze pare u dzep pet godina i uz to dobijes losiju klimu.
 
+1

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.07.2014. u 14:52 - pre 119 meseci
Ja ne mogu nikako da se odlucim za klima uredjaj, ali sam suzio izbor te vas molim za pomoc, biram izmedju:

mitsubishi sf35ve
toshiba susumi plus mislim da je model ra6-b13ufv-e ima i avant serija, ali mislim da je ona bas osnovna
panasonic e12pkew (valjda je proslogodisnji model)

Ako ja dobro vidim na papiru najjaca je toshiba, ali izgleda da vise stedi struju mitsubishi, a ovaj model panasonic-a je najjeftiniji, ne znam sta da radim, koja ce najmanje praviti probleme,koja je najtisa i koja ce najbolje da hladi i grije (posebno hladi) i naravno dobro je da ima i dodatne mogucnosti...

Svaki komentar iz iskustav je dobro dosao...

Hvala.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.07.2014. u 19:01 - pre 119 meseci
Ja samo nebi uzeo avant.
Ostalo mi je sve slicno.Sve su dobre za to sto tebi treba i predobre.
Za hladjenje mogu dobro radit i jeftinije klime.Koju god da izaberes bices prezadovoljan.

-Meni taj panasonic izgleda dobro,na papiru bar,ima najveci kapacitet i moci ce ugrijat/ohladit malo vise prostora nego ostale.Dakle dobar izbor.

-mitsubishi je generalno tih,ali na papiru po euroventu su sve tri uredjaja slicna po buci,mitsubishi je i stedljiv ali ti neces osjetit razliku u potrosnji,jer su razlike premale a pogotovo sto ti treba vecinom za hladjenje tad su razlike jos manje.Mits je uvijek dobar izbor.

-suzumi plus po euroventu izgleda mrvicu tisa od druge dvije,ali ne znatno.Takodje dobar izbor.

Ja bi uzeo koja mi se vise svidi izgledom :-) sve je to dobro.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 00:46 - pre 119 meseci
Panasonic je, na papiru, kada gledamo maximum najjaci sto se tice grijanja, ali je slabiji sto se tice hladjenja od toshibe, izgleda da je toshiba neka sredina i pise da radi na -15 kao i mitsubishi dok panasonic na -10...

Vjerujem da je ovaj panasonic nabudzen sa vise dodatne opreme koja naravno vecinom i nece da treba...

E sada, ja bih volio da ja njih mogu da vidim u prodajnim centrima, ali ovdje kod nas u prodajnim centrima samo moze da se vidi LG, SAMSUNG, VIVAX, BEKO i jos mnoge druge kineske uredjaje...

Moracu da idem od distributera do distributera pa da vidim da li imaju nesto izlozeno, ali vecinom se to samo svodi na neke servisere koji ugradjuju te klime i vecinom i nemaju ih u radnji, a posebno ne izlozene...

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 07:18 - pre 119 meseci
Panasonic e12 radi isto na -15,ono gdje su stavili -10 je greska.

Kolki prostor planiras hladit klimom,obicno klime rade na minimumu kad hlade,zato je ne bitno koju od ovih izaberes jer su sve generalno predobre u odnosu na ono sto narod najvise kupuje danas(lg,beko,samsung ......).Klime inace lako hlade prostor cak i kineske hlade odlicno.


[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 11.07.2014. u 09:05 GMT+1]
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 07:23 - pre 119 meseci
http://www.eurovent-certificat...ffiche=42&indice_affiche=2

Evo u tabeli mozes pronac taj model.
Mozes procitat koliko je glasan uporedit sa drugima,koliko toplote moze izbaciti na kojoj vanjskoj temperaturi i uz koji cop i koju potrosnju itd ....
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
79.143.165.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 14:49 - pre 119 meseci
Sada sam i ja uporedio podatke na eurovent-certification.com i stvarno, ako je vjerovati tim podacima, panasonic daje malo vise snage i malo bolje grije/hladi na veoma niskim/visokim temperaturama, ali bas mi je cudno da ona daje najvise snage na -15, a najmanje na +7, ako sam dobro razumio sta znace vrijednosti u tabeli...

A ovaj panasonic je najjeftiniji, cijena je niza za nekih 50EUR od druge dvije...

E sada, naravno, vjerujem da su ovo samo podaci koje je dostavio proizvodjac, koliko je to tacno pitaj Boga...

Bilo bi dobro da ima neki sajt gdje neko ima rezultate stvarnih nezavisnih testova, ako to danas uopste i postoji u bilo cemu :D
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 15:29 - pre 119 meseci
Postoje finski testovi VTT potrazi negdje,sad zurim pa ne stignem.Ali mislim da tebe testovi nebi trebali toliko brinut,posto je glavno hladjenje.

Ono na eurovent na +7 nije maximum nego optimalna snaga mislim.

JA bi toshibu i mitsubishija kao brendove stavio malo ispred panasonic-a.

ALI svi ti proizvodjaci imaju jeftinije i skuplje modele.A taj mitsubishi i toshiba su jeftiniji ili srednji njihovi modeli.A ovaj panasonic je mislim njihov mozda najjaci model.Takoda vjerovatno na njemu nisu stedili.

Evo ti i link jednog foruma na svedskom,gdje mozes puno toga naucit iz tudjih iskustava,gore je bas hladno a ljudi se masovno griju na ove uredjaje.Uz pomoc google translate mozes puno toga skontat.

http://www.varmepumpsforum.com/vpforum/index.php?board=26.0
 
0

vdeki777

Član broj: 324163
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 18:39 - pre 119 meseci
Pozdrav svima!
Imam 2 pitanja i to:
1.Posedujem samsung klimu oznake AQ18FEN i u uputstvu sam procitao da postoji mogucnost
opcione ugradnje invertera? Da li je to tacno i ako jeste kako je izvodljivo?
2.Neka preporuka za inverter klimu za 15-20kvm iskljucivo za grejanje(ne dogrevanje) u cenovnoj
klasi 80-90k.
Hvala
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 19:56 - pre 119 meseci
1. Moze verovatno (za vecinu moze, dodaje se jedan mali deo spolja, ali ne znam za konkretnu klimu da li moze, ili ne). Mislim da se to zvase "low ambient kit".
3. 15-20m2 za 80-90k? Imas bolji izbor ispod te cene za tu kvadratutu (Fujitsu)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 21:50 - pre 119 meseci
Citat:
vdeki777:
Pozdrav svima!
Imam 2 pitanja i to:
1.Posedujem samsung klimu oznake AQ18FEN i u uputstvu sam procitao da postoji mogucnost
opcione ugradnje invertera? Da li je to tacno i ako jeste kako je izvodljivo?
2.Neka preporuka za inverter klimu za 15-20kvm iskljucivo za grejanje(ne dogrevanje) u cenovnoj
klasi 80-90k.
Hvala

Za 1 prvi put cujem,odnosno cuo sam da su neke ljude varali negdje,ugrade im kabal grijac u vanjsku jedinicu(pretpostavljam da to zovu low ambient kit) i kazu da su im ugradili inverter.Naravno da od toga nema nista,jer ja sam u staru inverter klimu ugradio taj grijac,to bi onda ispalo da sam u svog invertera ugradio inverter :-)

A sto se tice broja 2.
Fujitsu ltc9 kosta vjerovatno manje od 80-90 k i za te pare ce tesko neko naci bolju klimu.Ltc serija je znaci nema dalje.
S njom se mogu porediti top modeli mitsubishi toshiba i slicno ali kostaju osjetno vise.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 21:51 - pre 119 meseci
To "inverter" se odnosi na način upravljanja radom kompresora, i NE MOŽE da se ugradi. Tj kompresor menja broj obrtaja u zavisnosti od snage koju treba da isporuči. Za grejanje 15-20kvm najbolji izbor je Fujitsu LECA 9-ka, za oko 58.000
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 22:51 - pre 119 meseci
Citat:
rovaccccc:
Za 1 prvi put cujem,odnosno cuo sam da su neke ljude varali negdje,ugrade im kabal grijac u vanjsku jedinicu(pretpostavljam da to zovu low ambient kit) i kazu da su im ugradili inverter.Naravno da od toga nema nista,jer ja sam u staru inverter klimu ugradio taj grijac,to bi onda ispalo da sam u svog invertera ugradio inverter :-)

A, da, nece napraviti inverter klimu od obicne, vec samo omoguciti da radi na niskim temperaturama. Malo je vise od obicne tacne u pitanju, a da li vredi - sumnjam :)
Ako pricamo o Low Ambient Kit-u. Svrha je samo da omoguci da klima radi pri nizim temperaturama (do -15*C). Ne stavlja se na inverter klime, jer one vec same rade defrost.

Ali niko ne kaze to, vec samo "naprave inverter".
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.07.2014. u 23:18 - pre 119 meseci
I obicna klima radi defrost,to je proces odmrzavanja spoljne jedinice,jer svaka klima ledi vani bila inverter ili ne.

Sledece,naravno da se ugradjuje u inverter,cak u inverterima po meni vise i ima smisla,jer obicna ionako nije radjena da bi grijala na extremnim hladnocama,a i potrosnja je osjetno veca kod obicne klime,kad na to dodamo jos potrosnju grijaca tacne i kompresora onda to izlazi iz neke logike,bar po meni.
Ustvari najbolji modeli invertera dolaze sa fabricki ugradjenim grijacima(toshiba nd,fujitsu ltcn itd ...)

Sledece po meni tesko grijac moze pomoci da obicna klima radi do -15.(otkud bas tacno -15)

Ja imam grijac u lg inverteru,i nije los.Ali nisam primijetio nikakav pomak da grije do vecih minusa.Nego sam primijetio da pomaze u sprecavanju nakupljanja leda na vanjskoj jedinici oko 0*C do -5*C usljed ucestalog odmrzavanja jer je na toj temp najvise vlage vani,i klime tad vrlo cesto odmrzavaju,pa sa grijacem puno bolje voda tece dalje niz tacnu,odlazi...

A ispod -5 moja fujitsi nocria jako rijetko ide u defrost grije dobro bez problema konstruisana je za to.Dok LG i sa grijacem ispod -5 cesto ide u defrost jer jednostavno nije napravljen za extremne uslove,on ima tajmer po kom radi defroste,bilo leda ili ne on ide svako malo.Mogu mislit kakva je situacija sa obicnim klimama,one su jos losije od mog LG invertera.

To je neko moje iskustvo posljednje zime.
 
0

vdeki777

Član broj: 324163
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.07.2014. u 05:50 - pre 119 meseci
http://www.samsung.com/africa_...ort/model/AQ18FENXFA-techspecs
Evo bas sad nadjoh kompletnu specifikaciju klime

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.07.2014. u 17:39 - pre 119 meseci
Low Ambient Kit je izraz za opremu (fabricku) koja se ugradjivala u fix speed klime da bi mogli da hlade i na niskim temperaturama (npr. serveri)

Inverteri za tim nemaju potrebe (večina osim po kojih slabijih modela bez regulacije brzine spoljnog ventilatora)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.07.2014. u 21:13 - pre 119 meseci
Aj jedno pitanje vezano za vlaznost:
http://www.tis-gdv.de/tis_e/misc/klima.htm
Gledam ovu tabelu, i ako dobro razumem, ispada da recimo u 100m2, plafon 3m recimo, na 40*C, 60% vlaznosti ima 300*30g vode, tj. 9L vode. Kako onda klime mogu mnogo vise od toga izbaciti i kada se ne kuva u stanu ili ne isparava voda od kupanja, susenja stvari? 40*C/60% je puno za stan/kucu, ali jos cudnije ispada nesto prosecno, recimo 30*C, 50% vlaznost, gde ima 4.5L ukupno u celoj kubikazi.

Pitanje je da li je ova tabela tacna a ja sam nesto lose video, ili nesto drugo?
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.07.2014. u 21:44 - pre 119 meseci
Pitanje je veoma zanimljivo, ali kako ti znas da klime izbacuju vise vode od navedenog?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356339 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.