Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359693 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 21:44 - pre 118 meseci
Citat:
Dexic:
Anone, kad vec prodajes Mitsubishi, daj vec jednom konkretne brojke koliko ti je ustedela ili se ucuti vec jednom. Stalno je hvalis, ali nikako da pokazes koliko je dobra. Dosta vise.



Nije mi jasno zasto ti @Dexico ucestvujes na ovoj temi kada "TI" ne koristis klima uredjaje za grejanje ,niti imas bilo kakvo svoje iskustvo a vezano za grejanje klimom.Ti si izjavio da se zimi grejes na frizider i klimu koristis za hladjenje...............Za razliku od tebe ja mogu da poredim Fujitsu LT i Mitsubishi FH i svaka klima je za sebe posebna--odlicna.Ja iznosim moje licno iskustvo i misljenje za razliku od tebe.Ako si primetio ja sam predlozio Daikin FTXS 50 J2V ako covek zeli da potrosi nesto vise para jer je pomenuo model Mitsu FH -- jer sada je prava prilika za kupovinu dobre Daikin klime koja za 4 kw toplote ima " sigurno " vrednost COP-a oko 5,1 slicno kao i Mitsubishi FH na temperaturi od + 7 c. .......
Cini mi se da jos nisi nabavio tvoje tabletice -- "bromazepam "....nestasica traje.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 21:49 - pre 118 meseci
Citat:
Dexic: Dokazi... cik dokazi....



Uvek je dobar izbor Mitsubishi electric model FH.............
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:10 - pre 118 meseci
Odlicni dokazi... hvala sto radis moj posao za mene, vide svi koliko vredi tvoje misljenje po ovome.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:19 - pre 118 meseci
Naravno da vrijedi :-)

Dexic mogao bi od njeg naucit stosta :-),bez ljutnje.

Nismo tu da igramo kviz ko ima vise znanja o klimama,nego da razmijenimo iskustva prosirimo svoje vidike.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:28 - pre 118 meseci
Dexic mogao bi bar pokazat postovanje.

-taj tip kog ti napadas je najaktivniji dugo vremena na ovoj temi
-taj tip je toliko podataka na netu iskopao o klimama da smo svi citali i naucili stosta
-taj tip je otvorio temu http://www.elitemadzone.org/t4...hnicki-podaci-klima-uredjajima i u njoj sabrao jednu lijepu zbirku tehnickih detalja mnogo klima uredjaja koje svima mogu posluzit

Daj nam reci sta ti radis na ovoj temi korisno.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:40 - pre 118 meseci
Taj tip na ovoj temi hvali FH35 kao da je sveti gral, a nikako da kaze nesto konkretno iz iskustva, potkrepljeno ciframa, vec samo "bolji je osecaj".
TOliko o njegovom kredibilitetu.

To sto je nasao podatke i otvorio temu ne znaci nista, kada godinu dana skoro ne zeli da da cifre. Kredibilitet mu je pao ispod nule kad se zavrsila zima a on vise nema izgovora da to ne uradi.

Postujem ljude kao sto si ti i Heinz, cije misljenje ne delim nekad, ali koji nisu izbacali raznorazne linkove ka prodavnicama, i vadili se da ne daju odgovore. Anon je bas to radio. Nema sta njega da cenim/postujem.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:47 - pre 118 meseci
Rekao je za fh35 da je tisa od fujitsu ltca iako je i fujitsu tiha,rekao je da je bolji defrost brzi itd,malo je manja potrosnja sto se moze vidjet iz papirologije.

Znaci ako ove stvari jedan uredjaj ima bolje od fujitsu ltca,a taj fujitsu je jedna vrhunska klima.Rezultat je jasan.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:54 - pre 118 meseci
Takodje bio je ovdje na temi stojanko,on ima kuci fujitsu nocria 14 i mitsubishi fh35ve.
Takodje kaze da je mits fh vrhunski uredjaj,nocria jest jaca i moze ugrijat vise prostora,ali mits je tisa i malo stedljivija,i brze odradjuje defrost od nocrie.
S obzirom da ja imam nocriu i znam da je to strasan uredjaj,a taj mitsubishi ako ima tih nekih prednosti nad nocriom znaci da je super dobar uredjaj.
Tako da nema mjesta toj prici da je mits fh bezze klima.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 22:54 - pre 118 meseci
Zasto mislis da je hvalim FH model Mitsu................????? pa to je sigurno dobra klima i bez mog "hvaljenja".Sada sam preporucio Daikin FTXS 50 J a nisam preporucio FH -- zasto -- pa zato sto je ova Daikin klima odlican izbor po prihvatljivoj ceni.Ja nisam preporucio Mitsu FH ,nego Daikin tako da tvoje reci kako ja hvalim FH model Mitsu nisu tacne.Drugo . Ako ja i hvalim FH model onda imam i prava da to uradim jer ja imam licno iskustvo sa ovom klimom za razliku od tebe koji si rekao da je model FH djubre-krs od klime jer tu klimu poseduje tvoj komsija gde si video kako radi ova klima.
Zar ti @dexico mislis da sam ja u obavezi da sedim pored klime i zapisujem sve podatke o njenom radu da bih tebi prezentovao rezultate--- ja imam preca posla.
Ja bih voleo da ti izneses svoje iskustvo i licno misljenje koje je poteklo iz koriscenja klima uredjaja a ne ovako da lupas gluposti i kvaris temu.Mada ti i ne koristis klima uredjaje.
Sta tebe konkretno interesuje za model FH , ajde pitaj a ja da odgovorim.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 23:06 - pre 118 meseci
Citat:
rovaccccc:
Dexic mogao bi bar pokazat postovanje.

Daj nam reci sta ti radis na ovoj temi korisno.


Pa on se pojavio na ovoj temi kada su pocela da se razlikuju misljenja o klima uredjajima............tada smo svi mi trebali da kazemo kako je izbor fix - ne inverter klime odlican izbor za grejanje na - 15 c.Ako neko razmislja drugacije od "sefa " mora biti kaznjen a kazna je @dexico..............samo kvari i truje temu koju pokusavamo da napravimo KORISNOM.......
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 23:48 - pre 118 meseci
Citat:
rovaccccc:
Rekao je za fh35 da je tisa od fujitsu ltca iako je i fujitsu tiha,rekao je da je bolji defrost brzi itd,malo je manja potrosnja sto se moze vidjet iz papirologije.

Divan je.... samo sto za potrosnju nikako da kaze koliko je to? Imao je samo nekoliko meseci, ipak je to malo :)

Citat:
Znaci ako ove stvari jedan uredjaj ima bolje od fujitsu ltca,a taj fujitsu je jedna vrhunska klima.Rezultat je jasan.

Rezultat je jasan onome ko mu veruje na rec, tek tako, a ne onome ko ukljuci klikere. Anon od pocetka promovise Mitsubishi, sam je rekao da je imao mogucnost za druge klime i "odlucio" se za nekoliko 100e skuplji FH, a onda nikako da pokaze koliko je on bolji, nego samo okolis... to znaci da covek nema tu klimu i izmislja, ili je ima i ne sme da prizna da nije nista ustedela ove zime.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 23:50 - pre 118 meseci
Citat:
rovaccccc:
Takodje bio je ovdje na temi stojanko

Ne pricamo o Stojanku, tebi, Heinzu i nekom petom... pricamo o Anonu, koji je imao mesece da pokaze koliko je to konkretno isplativija FH od drugih klima koje ima. Ako "zna" da je isplativa, onda je i poredio nesto i ima brojke, zar ne?
A nikako da ih pokaze? Jednog dana ces uvideti da blefira i da samo hvali ono sto prodaje :)

Citat:
Tako da nema mjesta toj prici da je mits fh bezze klima.

Niko ne kaze da je bezveze klima - vec da ne vredi ni dela razlike u ceni. To je ogromna razlika.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.07.2014. u 23:53 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188:
Zar ti @dexico mislis da sam ja u obavezi da sedim pored klime i zapisujem sve podatke o njenom radu da bih tebi prezentovao rezultate

Ako tvrdis da je bolja klima, jesi. Barem da pokazes koliko ti je ustedela. Nikako da kazes tu prilicno prostu cinjenicu. Da imas te brojke, ne bi ih krio. Ocigledno ih nemas, ili si shvatio da je ove zime razlika bila nemerljiva skoro, da ne smes da kazes.

Ja sam izneo konkretne cifre.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 00:11 - pre 118 meseci
Zasto cim neko spomene mits fh odma reagujes,sta imas protiv te klime.Ja ju nemam ali bih ju volio imat jer je dobra.

Kad je u pitanju samo stednja struje,mozes kupit najjeftiniji inverter i stedit struju grijat se onako kako moze.

Ali mi koji se grijemo samo na invertere znamo sta znaci dobar uredjaj.Kad pocnu minusi vani klime mrznu,pa odledjavaju vanjsku jedinicu,postaju glasnije.Onda dolazi do izrazaja bolja klima.Ona ce na minusu imat bolji cop,proizvodit ce manju buku,rjedje ce ici u defrost i brze ce ga zavrsit itd...

Sto znaci,mozes se grijat na inverter bilo kakav,ali na vecim hladnocama nece bit ugodno,cesto odmrzava,tad ne grije,pa krene jace da radi,pa opet stane.U sobi se osjecaju oscilacije temperature.Pa bi dobro bilo imat neku rezervu kamin,grijalicu ili slicno.Prednost je manje love u startu moras dati.

Znaci onaj ko ima love i hoce da potrosi na dobru klimu,nece pogrijesit.Moci ce se grijat samo na nju,bice mu ugodno,bez nekih oscilacija temp unutra,jos manje ce trosit,kvalitetnije su i pouzdanije.Jedino sto valja potegnut novcanik :-)

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 00:25 - pre 118 meseci
Evo jos jedan primjer.

Ja sam LG inverter kupio mislim 2006.g.Sve je ok,stedi i on struju.Moji roditelji su vidjeli sta je to,tad sam zivio s njima,ali njima se to nije posebno dopalo.Sve je ok dok ne dodje prava zima,ali onda nije to to.I oni uvedu grijanje na pelet.

A onda sam osnovao porodicu i uselio se u svoju kucu,sebi sam nabavio nocriu i prenesem tog lg-a da malo pomogne jer mi je puno bilo dat za 2 dobre klime,a imam 85m2.

Sad moji potpuno drugacije gledaju na grijanje klimom,sad im se svidja kod mene,ugodno,toplo,jeftino,cisto,itd...Jos je njima puno skuplje grijat se na pelet,a ugradnju platili ne ispod 5000€.

Tako da itekako ima razlike,dobra klima protiv obicnije.

A druga je stvar sto kod nas cijene lete u nebo,a narod nema para,pa i ja predlozim svima uzmi bilo kakav inverter i ustedi pare.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 01:26 - pre 118 meseci
Citat:
rovaccccc: Zasto cim neko spomene mits fh odma reagujes,sta imas protiv te klime.Ja ju nemam ali bih ju volio imat jer je dobra.

Kad je u pitanju samo stednja struje,mozes kupit najjeftiniji inverter i stedit struju grijat se onako kako moze.

Ali mi koji se grijemo samo na invertere znamo sta znaci dobar uredjaj.Kad pocnu minusi vani klime mrznu,pa odledjavaju vanjsku jedinicu,postaju glasnije.Onda dolazi do izrazaja bolja klima.Ona ce na minusu imat bolji cop,proizvodit ce manju buku,rjedje ce ici u defrost i brze ce ga zavrsit itd...


Samo neka Anon da podatke koji mu se traze :) Ja odlicno znam zasto ih trazim i zasto on ne sme da ih da :)
Imam FH25 nekoliko trenutno u kuci. Nista posebno naspram i nekog matorog Fujitsu-a kojeg imam u stanu (skoro nijednom koriscen). Da, ima mnogo vise podesavanja gde duva stvarno (i previse mozda, mada ne onoliko koliko bi znacilo za neke sobe) i ima automatsko podesavanje.... ali da nismo dobili iste u kompenzacij (ispale su jeftinije sve zajedno od jedne Nocrie), ni pod razno ne bi BACIO pare za toliko skuplju klimu (koja je inace po ceni skoro kao Nocria samo jedna).
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 07:06 - pre 118 meseci
@dexico..............postavi konkretno pitanje sta te interesuje a vezano za klimu Mitsu FH.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 07:09 - pre 118 meseci
Citat:
Dexic:

Imam FH25 nekoliko trenutno u kuci.


@Dexico ............tvojim lazima nikad kraja.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 07:18 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188:
Uvek se isplati kupiti kvalitetniju klimu !!!!!!


Uvek se isplati kupiti kvalitetniju klimu !!!!!!
 
0

da-se-naucim

Član broj: 323950
Poruke: 10



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 09:06 - pre 118 meseci
@anon3017188, @Dexic, @rovaccccc

Vasa rasprava je zaista kvalitetna i vidi se da se dosta razumete u klime.
Glediste vam je drugacije, jedni konstatuju da je "mercedes" bolji, a drugi da ne moras da se vozis njime, dobar je i "pasat".
Svi su konstatovali da je Mitsu. E - FH dobar uredjaj, ali da je i dosta skuplji.
Pokusao sam da saznam da li Fujicu zaista "Pasat", makar ovaj model o kome sam ja razmisljao - LUCA.

Svi proizvodjaci/dobavljaci daju 2+3 godine garancije i ne zanima ih sta ce se sa njim dalje desavati. Mene interesuj kako ce uredjaji reaguju posle toga, jer ulaganje nije malo.

Ranije sam se bio odlucio za model Mits. E - SF i cak sam to postavio kao gornju granicu ulaganja.
Najavljeno poskupljenje struje me je nateralo da se preispitam, kada bi vise ulozio koliko bi se dodatno ulaganje vratilo. Cak sam i razmatrao da uzmem Fujicu LUCA model, koji je povoljniji a po specifikacijama slicne osobine.
Od vas sam dobio razlicite odgovore, a vrlo lako ste otisli sa predlozima na cene oko ~1200 e.
Takodje sam dobio odgovor, koji sam i trazio, da se diretno preko cene struje sporo vraca investicija.

Da li je model SF od ME dovoljno kavlitetna klima? Ima l neko nekakva istustva sa konkretnim modelom ili moze da predlozi bolji model za te novce?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359693 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.