Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?

elitemadzone.org :: TechZone :: benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?

[ Pregleda: 11244 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joca80
jovan marcetic
BGD

Član broj: 4008
Poruke: 19
62.193.129.*



Profil

icon benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?29.10.2006. u 14:34 - pre 212 meseci
ima li neko iskustva sa agregatima za stuju? treba mi agregat za vikendicu 3-4 kW, e sad dal je bolje uzeti dizel agregat koji je malo skuplji al zato manje trosi ili jeftiniji benzinski agregat? nasao sam veliku ponudu na www.***.co.yu mada bi voleo da vidim ponudu jos neke firme tako da ako znate za neke linkove dajte!



[Ovu poruku je menjao momsab dana 05.07.2007. u 14:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?30.10.2006. u 10:55 - pre 211 meseci
Za takav slučaj najbolje je rješenje imati DVA agregata! Jedan manji benzinski, snage oko 1 kW s kojim se rješava rasvjeta objekta, radio i tv uređaji, hladnjak i sl. manji potrošači. Cijena takvog agregata je oko 100 eura i praktičan je za prenošenje i svakodnevno rukovanje.

Za veča trošila, pripremu hrane, zagrijavanje vode, pranje rublja i sl. bolji je dizel agregat od par kW, ali opet treba paziti da se ne pretjera sa snagom koja će se rijetko koristiti, jer će mu specifična potrošnja inače biti prevelika.
 
Odgovor na temu

joca80
jovan marcetic
BGD

Član broj: 4008
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?30.10.2006. u 16:05 - pre 211 meseci
e jbg to mi je najskuplja varijanta.. voleo bi ja i da imam i dzip za zimu i kabriolet za leto ;)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?31.10.2006. u 08:03 - pre 211 meseci
Ako ćeš koristit samo veći agregat, dileme uopće nemaš! Uzmi dizel, koji troši daleko manje - i riješen problem! Ja sam nekad imao Lombardini dizel mašinu, to je bilo čudo tehnike :) Pali i na jako niskim temperaturama, malo troši i radi na sve vrste nafte (čitaj lož-ulje).. Ne znam kakva je situacija s novim motorima, možda traže finije vrste naftnih derivata...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: benzinski agregat za stuju ili dizel agregat?

[ Pregleda: 11244 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.