Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rast i razvoj organizma?

[es] :: Nauka :: Rast i razvoj organizma?

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vw_1.3

Član broj: 69531
Poruke: 45
*.crnagora.net.



Profil

icon Rast i razvoj organizma?10.12.2006. u 17:55 - pre 211 meseci
Zanima me od prilike do koje godine covjek raste,razvija se,koliko genetika utice na rast organizma,odredjene vjezbe koje podspjesuju rast,mozda neka hrana,vitamini itd?
Sigurno ima neko na ovom forumu ko malo vishe zna o tome?




Ovo mi je palo na pamet da pitam zato sto je moj drug koji ima 23 godine bio na brodu 14 mijeseci i kad se vratio niko nije mogao da vjeruje,on je porastao nekih 7-8 cm znaci kad je poshao bio je od prilike malo visociji od nas,a sad nas sve skoro preskocio za 10cm i vishe i nista mi nije bilo jasno,pa rekoh da vidim sta vi mozete da kazete na ovu temu!
(mislio sam da je on zavrsio sa rastom kao i mi ostali) :)

Poz
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
80.74.160.*



+363 Profil

icon Re: Rast i razvoj organizma?10.12.2006. u 19:22 - pre 211 meseci
Nauka kaze da je 26 godina zivota granica do kad se raste(generalno). Hormon rasta i njegova kolicina uticu na rast svake osobe. Genetika tu igra najvecu ulogu, a veliku ulogu imaju i ishrana, nacin zivota, aktivnosti kojim se bavite(sport). U teretani ces se sabijati ako radis neke vezbe kojima se vrsi pritisak na kicmeni stub, dok ne nekim drugim sportovima osoba se isteze(kosarka), skace sto svakako bar malo utice na rast...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vw_1.3

Član broj: 69531
Poruke: 45
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Rast i razvoj organizma?11.12.2006. u 02:00 - pre 211 meseci
To je sve ok znao sam ja to od prilike,ali ja sam mislio da covijek raste negdije do 21. godine i to je to ali kad sam vidjeo ovog druga koji je otiso u visinu za 7-8 cm to mi malo nije bilo jasno.
Ali ako ti kazes da se raste do 26 godine onda je sve moguce
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Rast i razvoj organizma?

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.