Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 81542 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 21:17 - pre 210 meseci
Mislim stvarno ste neverovatni, evo sad bas kazem kolegi Dimkovicu.

Samo neki od podataka, struja u Srbiji kosta 55% nize nego u regionu, ako uzmemo u obzir da je energija i radna snaga glavni imput koji utice na cenu prozivoda mozemo samo da dodjemo do zakljucka da smo nenadjebivi sto se tice kukanja kako su za sve drugi krivi...
Prosečna cena struje koju EPS prodaje srpskoj privredi, a koja iznosi oko 2,9 evro-centa dok se cena na regionalnom tržištu kreće oko 4,5 evro-centi. Plate su dosta nize od plata u regionu, imamo potpisan CEFTA sporazum (znaci bez carine) i opet niko nista ne proizvodi...pa u k...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 21:50 - pre 210 meseci
S obzirom na kvalitet,struja je preskupa!

Cena treba da se snizi.Govno treba da kosta koliko g**** kosta- treba da bude besplatno.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 21:59 - pre 210 meseci
Znaci, skoro duplo skuplja struja u Bosni, Hrvatskoj, Makedoniji etc... je kvalitetnija? :)

Eto, sto kaze Slobodan - sad smo u CEFTA-i, nema carine izmedju drzava clanica, a imamo duplo jeftiniju struju i jeftiniju radnu snagu od mnogih drugih clanica CEFTA-e - e ako nam ni to ne pomogne, onda stvarno ne znam sta moze :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 22:15 - pre 210 meseci
@kelja,

Apsolutno nisi u pravu, i nisi mi jasan sta pokusavas da pokazes, ta situacija oko srpskih malinara je svima kristalna jasna.
ventura ti je dao najbolji odgovor sto se tice toga, ako je bas tako kao sto kazes evo izvoli, obogati se kao proizvodjac.
Svaka banka ce ti dati kredit za tako sjajnu investiciju.

Mnogim ljudima pa i tim malinarima pa i ovom Lesli radikalu i dalje nije jasna promena drustvenog uredjenja i mnogi dalje misle da sve sto im ne ide u zivotu kriva je drzava, komitet, zapad ili ko vec.

A pusti me tih teorija o momcima u "crnom" i drzavnoj zabrani izvoza. Nismo vise u takvim vremenima, ima vise nacina da se takve stvari prikazu javnosti ako postoje. Ne secam se niti jednog slucaja u toku te aktuelne situacije.

O "kvalitetu" struje ne treba trositii reci.

 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 22:37 - pre 210 meseci
Citat:
O "kvalitetu" struje ne treba trositii reci.


Citat:
S obzirom na kvalitet,struja je preskupa!

Cena treba da se snizi.g**** treba da kosta koliko g**** kosta- treba da bude besplatno.


Manite se demagogije, nego lepo kazite sta to nevalja struji koja se isporucuje privredi? Konktretno!
Te prazne price mogu da uplale na skupstini stanara ili nekakvom radnickom zboru, nemojte to prodavati ovde. Struja je dovoljno dobra da je EPS izvozi u okolne zemlje, a od nedavno Srbija je i zvanicno povezana u UCTE (Union for the Co-ordination of Transmission of Electricity) mrezu te je stoga morala da postuje i odredjene standarde koji su vazeci u Evropi...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 22:45 - pre 210 meseci
Citat:
DaliborP: @kelja,

Apsolutno nisi u pravu, i nisi mi jasan sta pokusavas da pokazes, ta situacija oko srpskih malinara je svima kristalna jasna.
ventura ti je dao najbolji odgovor sto se tice toga, ako je bas tako kao sto kazes evo izvoli, obogati se kao proizvodjac.
Svaka banka ce ti dati kredit za tako sjajnu investiciju.

Mnogim ljudima pa i tim malinarima pa i ovom Lesli radikalu i dalje nije jasna promena drustvenog uredjenja i mnogi dalje misle da sve sto im ne ide u zivotu kriva je drzava, komitet, zapad ili ko vec.

A pusti me tih teorija o momcima u "crnom" i drzavnoj zabrani izvoza. Nismo vise u takvim vremenima, ima vise nacina da se takve stvari prikazu javnosti ako postoje. Ne secam se niti jednog slucaja u toku te aktuelne situacije.

O "kvalitetu" struje ne treba trositii reci.


Dalibore,
voleo bih da nisam u pravu.Inace APSOLUTNO me ne zanima gajenje/izvoz malina, te mi i ne trebaju krediti za to.

A o drzavnoj/paradrzavnoj zabrani govorim na osnovu prica koje su mi ljudi pricali.Explicitna zabrana ne postoji naravno,ali da bi zaista kao proizvodjac izvezao nesto treba da rodis mecku/podmazes neko g****/...ili vec nesto trece...

A o uvozu i da ne govorimo...

Ali,ja razumem vas iz inostranstva...Otisli ste,osetili normalan zivot i funkcionisanje NORMALNIH sistema, pa ste se malo i odvikli od srpskih svinjarija i pricate kao da je ovo 'normalna' tranzicija...


 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:27 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Manite se demagogije, nego lepo kazite sta to nevalja struji koja se isporucuje privredi? Konktretno!
Te prazne price mogu da uplale na skupstini stanara ili nekakvom radnickom zboru, nemojte to prodavati ovde. Struja je dovoljno dobra da je EPS izvozi u okolne zemlje, a od nedavno Srbija je i zvanicno povezana u UCTE (Union for the Co-ordination of Transmission of Electricity) mrezu te je stoga morala da postuje i odredjene standarde koji su vazeci u Evropi...

Pa mozda je ta sto je izvoze dobra, ali ova sto je za ovde nije. A to sto oni kazu i sto pise na tim 'artijama... I na tarabi pise... I zato Srbi slobodari sami sebi obezbedjuju struju odredenim nacinima koje sam vec pominjao. I vi tu ne mozete nista. Ni vi ni vase trziste. Tako se to u Srbiji radi.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:35 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Manite se demagogije, nego lepo kazite sta to nevalja struji koja se isporucuje privredi? Konktretno!
Te prazne price mogu da uplale na skupstini stanara ili nekakvom radnickom zboru, nemojte to prodavati ovde. Struja je dovoljno dobra da je EPS izvozi u okolne zemlje, a od nedavno Srbija je i zvanicno povezana u UCTE (Union for the Co-ordination of Transmission of Electricity) mrezu te je stoga morala da postuje i odredjene standarde koji su vazeci u Evropi...


Ma briga mene za privredu!Ja kao redovan platisa hocu da imam struju propisanog napona i FREKVENCIJE.Naponski sokovi su nesto sto kucni uredjaji jos nekako i podnose ,ali frekvencija...

Eto recimo,bas sam pre nekog vremena kupio Samsung usisivac koji je u mukama riknuo nakon dva dana koriscenja.Sigurno zbog struje...majku im...
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:39 - pre 210 meseci
Pricali smo o privredi a ne domacinstvima. Upravo zbog domacinstava je struja tako losa jer bi se digla kuka i motika da je struja duplo skuplja a kvalitetnija. Ne moze i koka i jaje.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:39 - pre 210 meseci
Znaci opet ne valja narod sto trazi kvalitetnu struju za cenu koja odgovara plateznoj moci, majku mu imperijalisticku. Sve dzukele. E da je vama neki drugi fin i kulturan narod, kako bi vi zemlju iz pepela podigli, a sa ovim dzukelama koje ne razumeju vase velicanstvene vizije o prodaji stana da bi se platila struja... Nije vama lako.

Elem. Pa kad je 90% tih trafo stanica koje napajaju stanovnistvo jos iz Titinog vremena, sve to je potpuno normalno. Ali "eksperti" na artijama napisali drugo, i ne mozes ti sad ovim pomodarima to da objasnis. Cim eksperti nesto kazu, to je ocenas.
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja uopste nemam prezir prema "mom narodu" - jer takvi seljoberi predstavljaju mali procenat "mog naroda", samo su vrlo bucni pa se cini da ih ima vise.

Da, da, mali i zanemarljiv procenat, izmanipulisana sacica takoreci, od jedno 60% stanovnistva tvoje zemlje, koja ucestvuje u ukupnoj privredi sa 16% , i to sad kad je poljoprivreda upropascena. Kad se oporavi, ne zbog vas pomodara jer od vas nema nista, nego zbog EU strucnjaka i EU pomoci (vec sam vam rekao da EU u narednih nekoliko godina ulaze ovde u region nekoliko milijardi u obnovu vinograda i vocnjaka) , tada ce ucestvovati i sa 50 - 60%. A gde cete vi tada sa vasim uslugama i konsultacijama, to vec ne bih znao. A i ne brinem se ja mnogo za vas, snalazljivi ste vi. Mozete na primer da izucite problematiku pa da konsultujete vinogradare o tome koliko treba da budu duboki bunari iz kojih navodnjavaju vinovu lozu.
Citat:
Ivan Dimkovic:Eto, sto kaze Slobodan - sad smo u CEFTA-i, nema carine izmedju drzava clanica, a imamo duplo jeftiniju struju i jeftiniju radnu snagu od mnogih drugih clanica CEFTA-e - e ako nam ni to ne pomogne, onda stvarno ne znam sta moze :)

A bicemo i jedna od retkih zemalja van EU u koju gradjani EU Bugari i Rumuni dolaze u pecalbu da okopavaju kukuruz i fizikalce na gradjevini. Malo li je.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:48 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pricali smo o privredi a ne domacinstvima. Upravo zbog domacinstava je struja tako losa jer bi se digla kuka i motika da je struja duplo skuplja a kvalitetnija. Ne moze i koka i jaje.


E sad...nisu se digli kuka i motika ni zbog mnogo vecih pljacki... :-)
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 23:50 - pre 210 meseci
@Leslie Eldridz

Da li je tvoja ogranichenost proizvod tvog neznanja,ili imash nekontrolisanu mazohistichku potrebu da pravish budalu od sebe?

Pominjesh "pesnika smeha","oca srpske drame" i poznatog srbofila s' pochetka veka,raspravljajuci o globalizaciji i postindustrijskom drushtvu-znash li ti u koje vreme su ovi ljudi zhiveli?
I to kao argument koji bi trebao da ogoli izdajnishtvo "ovih" koji se frljaju ekonomskim terminima.Svashta.
Za tvoju informaciju,ovaj svet se malo promenio od 1856 godine.

Kako vidim,tvoje proseravanje pochinje sa objashnjavanjem polozhaja Srbije posle sloma real-socijalizma i transformacije liberalnog kapitalizma,i svih nedaca sa kojim se autentichni srpski nacion u novom svetskom poretku suochava.I sve to dovede u vezu sa Nusicem,Sterijom i Rajsom.Kakva budalashtina!

Vec sam ti jednom napomenuo da ti ovo nije mesto gde se sastaju chlanovi udruzhenja proizvodjacha prepelichijih jaja,i da ako hocesh da razgovarash o savremenim ekonomskim procesima,sociologiji rada i partikularnom/nacionalnom identitetu,prethodno se morash informisati.Nije ti ovo seoska kafana BRE.

Ako ti je vec drag dijalektichki materijalizam,onda pokushaj barem da razumesh ono o chemu govorish!

Ukoliko nemash nishta drugo za ispljunuti,osim empirijskih saznanja iz svoje mahale,onda zachepi.
I ne busaj se tim patriotizmom kao nechim svetim,i samo tebi znanim.Patriotizam u ovoj zemlji jeste nedozvoljavanje ostrashcenim mediokritetima,zadojenim predrasudama,da dodju do izrazhaja.

P.S. A jel' hranish svinje samo kukuruzom ili koristish i koncentrat?










.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:11 - pre 210 meseci
Ai,Lesli,
vidi sta ti ovaj rece?!?Ovo je vec ozbiljno...Vadi katanu(tastaturu) i "otpisi mu ka' sto znas...i cuvaj mu obraz ka' on tebi" :-)
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:15 - pre 210 meseci
N a b u k o d o n o s o r

nije lose, nije lose... 23 strane... rekord!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:18 - pre 210 meseci
Citat:
braker@Leslie Eldridz

Da li je tvoja ogranichenost proizvod tvog neznanja,ili imash nekontrolisanu mazohistichku potrebu da pravish budalu od sebe?

Pominjesh "pesnika smeha","oca srpske drame" i poznatog srbofila s' pochetka veka,raspravljajuci o globalizaciji i postindustrijskom drushtvu-znash li ti u koje vreme su ovi ljudi zhiveli?
I to kao argument koji bi trebao da ogoli izdajnishtvo "ovih" koji se frljaju ekonomskim terminima.Svashta.
Za tvoju informaciju,ovaj svet se malo promenio od 1856 godine.

Kako vidim,tvoje proseravanje pochinje sa objashnjavanjem polozhaja Srbije posle sloma real-socijalizma i transformacije liberalnog kapitalizma,i svih nedaca sa kojim se autentichni srpski nacion u novom svetskom poretku suochava.I sve to dovede u vezu sa Nusicem,Sterijom i Rajsom.Kakva budalashtina!

Vec sam ti jednom napomenuo da ti ovo nije mesto gde se sastaju chlanovi udruzhenja proizvodjacha prepelichijih jaja,i da ako hocesh da razgovarash o savremenim ekonomskim procesima,sociologiji rada i partikularnom/nacionalnom identitetu,prethodno se morash informisati.Nije ti ovo seoska kafana BRE.

Ako ti je vec drag dijalektichki materijalizam,onda pokushaj barem da razumesh ono o chemu govorish!

Ukoliko nemash nishta drugo za ispljunuti,osim empirijskih saznanja iz svoje mahale,onda zachepi.
I ne busaj se tim patriotizmom kao nechim svetim,i samo tebi znanim.Patriotizam u ovoj zemlji jeste nedozvoljavanje ostrashcenim mediokritetima,zadojenim predrasudama,da dodju do izrazhaja.

Pa kako onda tebe pustaju da pises? Mora da imas protekciju kod nekog gadnog nepatriote. Zasto se toliko nerviras samo zbog toga sto neko nesto pise na nekom tamo internet message board - u? Nije to dobro za tebe. Je li ovo ekspertsko varnicenje to pravo na individualne slobode na delu, o kome toliko govorite? Da li tebe neko silom tera da citas to sto drugi pisu, i da li si ti ovlascen da teras ljude sa foruma? Ako si neka vlast ovde, molim lepo, kazi, i ja cu da odem. Mi Srbi postujemo vlast (ali posle radimo po svome).

Inace, ako nisi primetio u svojoj ekspertskoj premudrosti, ja uglavnom pisem o ljudskoj prirodi, sa akcentom na srpski narod, i u tvoje strane reci i izraze ti se ne mesam. I kad se to zna, ako ti mislis da su ona trojica sto ih pominjes pisali o vremenu u kome zive sa nekakvog ekonomskog aspekta, onda nista ti nisi shvatio iz toga sto si od njih citao. A kad se o tim temama o ljudskoj prirodi govori, svejedno je koji je vek jer su one vecne. I ne samo sto su vecne, nego su i glavni faktor prilikom izvodjenja drasticnih promena u drustvu kao sto to vi hocete, a sto necete ostvariti, jer ne uzimate u obzir taj najvazniji faktor.

Pusti to svadjanje, etiketiranje i nazivanje imenima, to je bezveze, nego kako ti mislis da se resi ova nasa kriza?
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:26 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pusti to svadjanje, etiketiranje i nazivanje imenima, to je bezveze, nego kako ti mislis da se resi ova nasa kriza?


Pa da je pctel otisao pravo u policiju krize nebi ni bilo.

Kazes nisi Djoka Van Kaludjerica, a da nisi ti onaj na N...?
mislim N... pocetno od nick-a na ES-u
A OEM inicijali M.B.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:42 - pre 210 meseci
Jel' to onaj sa kavijarom? Ma nisam, ali covek je car.
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:47 - pre 210 meseci
Citat:
Pusti to svadjanje, etiketiranje i nazivanje imenima, to je bezveze...........


Da,u pravu si-izvini.Nisam mogao da odolim proganjajucoj potrebi nazivanja stvari pravim/odgovarajucim imenima.

Citat:
...........nego kako ti mislis da se resi ova nasa kriza?


Pa,vrlo prosto.Prekini da lupetash gluposti.
Smeta mi kad po dolasku na ES vidim 15 postova na ovoj temi,od kojih su 2/3 tvoji,bez izuzetka osakaceni neznanjem i obogaceni nesuvislim lupetanjem.

LJudska priroda,sa akcentom na srpsku etnichku grupu:):):),2007 godine,objashnjavajuci neki novi sintetichki drushtveni oblik.
Eto,sada necu reci shta o tome mislim:)
Citat:
Pa kako onda tebe pustaju da pises? Mora da imas protekciju........

I ti takvo neshto pitash posle 70-ak postova onakve sadrzhine.Smeshno
Citat:
Kazes nisi Djoka Van Kaludjerica, a da nisi ti onaj na N...?


doesn't matter:)

edit:nego,samo kukuruz ili i koncentrat?Nemoj vrdash





[Ovu poruku je menjao braker dana 05.01.2007. u 02:11 GMT+1]
.
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 00:48 - pre 210 meseci
@Lesli

da, da...

Laku noc zelim, prijatno
covece care zemlje Lisa



[Ovu poruku je menjao Manager dana 05.01.2007. u 10:39 GMT+1]
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala05.01.2007. u 14:11 - pre 210 meseci
Oko par stvari koje ste napisali ovde a nisu tacne ...

1. Seljak - takozvani svastaros u Srbiji ne proizvodi apslutno nista za trziste , ti ljudi su osdjeni na propast zbog stava koji imaju a to je da proizvode od svega po malo i da neulazu nista nego samo "stekic" pa onda privredni preporod srbije :)
2. Radna snaga je u srbiji je skuplja nego u bilo gde od zemalja cefta sporazuma
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 81542 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.