Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 81556 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 09:17 - pre 210 meseci
Pa dobro, koliko vidim iskustva stecena u inostranstvu kazu sledece :

1. nezaposlenost - resenje - eutanazija
2. ekonomska nerazvijenost - resenje - masovno zaduzivanje stanovnistva kroz lihvarske kredite
3. poljoprivreda - resenje - konacno (eliminacija poljoprivrede)

Zaista sjajno...


anti-heroin spree
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 09:52 - pre 210 meseci
Citat:
Fuzz: Pa dobro, koliko vidim iskustva stecena u inostranstvu kazu sledece :

1. nezaposlenost - resenje - eutanazija
2. ekonomska nerazvijenost - resenje - masovno zaduzivanje stanovnistva kroz lihvarske kredite
3. poljoprivreda - resenje - konacno (eliminacija poljoprivrede)

Zaista sjajno...

Sjajno je sto mlada osoba kao ti moze tako mudro da izvlaci zakljucke iz diskusije.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 09:52 - pre 210 meseci
Fuzz,

Ne postoji neko univerzalno resenje za resavanje problema kriminala, korupcije i sl... ali mi bar imamo par prednosti:

- Nalazimo se na civilizovanom kontinentu - sto nam daje visestruke mogucnosti i odredjen nivo sigurnosti
- Postoje zemlje oko nas koje su vec odradile taj posao kojim se mi bavimo, a jako su (bile) slicne - dakle imamo iskustvo drugih
- Nemamo neke prirodne faktore koji bi nas sprecili da odradimo posao (tipa zemljotresi, cunamiji, ....)

Po mom misljenju, Srbija napreduje u svim pogledima tempom koji je srazmeran sposobnostima cele zemlje, i koji je u kasnjenju sa ostatkom taman za period u kome smo se sutirali sa celim svetom - iluzorno je ocekivati da 10 izgubljenih godina moze preko noci da se nadoknadi, ali danas je Srbija daleko ispred onoga sto je bila pre 10-tak god.

Sad, naravno da bi svako voleo da to ide mnogo brze, ali treba biti realan i usaglasiti ocekivanja sa realnim kapacitetom zemlje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 10:01 - pre 210 meseci
Tacno. Evo ovako. Kakvi ste vi Englezi...
Citat:
srki: Sledeci put kada uzmes telefon u sake da pozoves nekoga reci sebi da ne treba da koristis usluge telefonske kompanije nego je bolje da odes do te osobe sa kojom hoces da razgovaras. Nemoj ni da koristis usluge GSP-a nego se lepo prosetaj kroz prirodu. U stvari ne znam sto si licemeran pa koristis usluge internet provajdera, prestani i to da koristis i postedi nas tvojih komentara.

Jel' tebe neko tera da citas? Jel' to ta mogucnost izbora u ovom vasem novom totalitarizmu? Inace, ja telefon ne koristim, nemam koga da zovem niti ko mene zove, osim da nesto trazi, a takve izbegavam, mobilni posebno ne koristim, to cak ni nemam, GSP - om se ne vozim jer ovde gde sam ja toga i nema a i da ima ne treba mi, a na internet idem zato sto tamo gde ja obicno idem nema takvih koji pricaju o "uslugama" , "profitu" , "konsaltingu" i tako dalje. Ovo sam ovde slucajno zalutao.
Citat:
vindic8or: necu te ja naterati nista, naterace te ekonomska situacija, gde ili ces ti sam morati dvostruko vise (ili profitabilnije) da radis da bi izdrzavao radno sposobno + visoko obrazovano dete. ili neces imati dovoljno da postignes i hranu i racune i rentu za celu familiju, pa ce ti verovatno pregoreti sto imas matore mamlaze koji sede u kuci umesto da sami rade, a ti pod stare dane moras da ih izdrzavas kao bebe. ili ce mozda tvojoj deci da prsne u glavi sto ne rade nista i sto ih cale izdrzava pa ce sami naci posao. nema mnogo prostora za ladjenje jaja. radi ili umri od gladi. to je sve. ko moze da zaradi za 10 ljudi i voljan je da ih izdrzava - svaka cast.

Kakvu rentu? Ja imam svoju kucu, pravio je jos deda a ja dogradjivao. Sta ce meni renta? I vidis, moj plan je uvek bio da nekako smislim fazon da ne moram ni ja, a posebno deca mi, da imam veze sa vama i vasim uslugama, profitima i konsaltinzima (gde ima skola za to, e) tako da ne moras da brines ni za mene ni za moju decu. Mi sa vama familijarno vec generacijama nemamo neke narocite veze, osim sto slucajno zivimo tu. Meni bi bila cast i dika to sto moja deca ne moraju da imaju veze sa vama i sa vasim uzorima lopovima i vasim sistemom, a ona sad ako bas hoce, ja necu da ih sprecavam. Mada mogu da im dam koju moralnu pouku, sto vec radim unapred, ako hoce da slusaju, ali to nema veze, ono sto je vazno je da ona nece morati da imaju veze sa vasim nakazama od sistema. Mi smo ljudi navikli na slobodu, nije bre to za nas.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 04.01.2007. u 11:15 GMT+1]
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 10:04 - pre 210 meseci
Srbija u jednom delu jeste napredovala u odnosu na period od pre 10 godina...sto je i logicno jel`...ali u odredjenim stvarima nepovratno nazadujemo...sto nije nimalo logicno...
Jednako tako nije nimalo logicno umanjenje tih realnih kapaciteta o kojima govoris od strane ljudi koji bi trebali biti najaktivniji u njihovom uvecanju.

Citat:
DaliborP: Sjajno je sto mlada osoba kao ti moze tako mudro da izvlaci zakljucke iz diskusije.


Pa jeste, super je.
anti-heroin spree
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 11:39 - pre 210 meseci
Ovde neki izgleda nece da ukapiraju da su uvek postojale dve Srbije, nego izgleda misle ako zazmure, stvarnost ne postoji, kao sto rece Ivan, samo vezano za drugo. Ali ne postoje to dve Srbije kao ovi sto sad kazu, kao sad jedna evropska, a druga neka koja god da je. Nego je uvek postojala zvanicna Srbija, to je ona o kojoj se sad prica na TV, o kojoj se stampaju neki grafikoncici i neke fascikle, o kojoj je pisalo u medijima za vreme komunista (koje je ipak bilo bolje nego ovo) , o kojoj su Osmanlije slali izvestaje u Carigrad u svoje vreme i tako to, i ona druga, paralelna, ona koja usmenim putem prenosi sa kolena na koleno predanja o zulumu koji nad njom cini ova zvanicna, znaci paralelna "Srbija u senci" koja zivi na svoj nacin, i koja je uvek do sad pobedjivala, pa ce i sada. Tako da vam je svejedno to sto pricate i u sta sami sebe ubedjujete. Znaci, pricali vi ili ne pricali o tome sto ste tamo videli, zna se koja ce Srbija na kraju da pobedi. Pa vi sad vidite sta cete, i da li je to vredno vasih zivaca i vremena. Bolje se vi drzite dobro tamo u vasim novim zemljama, a ovo ovde ostavite na miru. Mi necemo da "pruzamo usluge" i da uvozimo hranu iz Azije, nego hocemo da je sami proizvodimo a te vase usluge nam ne trebaju, i mi necemo da nam, uzori budu "titulari kapitala" i njihov pogani i bahati nakot, i tako dalje. Sta ces, balkanski primitivci, ne razumeju ta savremena pomodarstva.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 11:51 - pre 210 meseci
Lesli,jbt...da li ti stvarno mislis ovo sto pises ili lozis ljude...?
I u jednom i u drugom slucaju, stvarno nema smisla...
Koje pobede ,covece...koja to Srbija pobedjuje?I koga?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 11:56 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Ovde neki izgleda nece da ukapiraju da su uvek postojale dve Srbije,


Ono... cetnici i partizani... staljinovci i titovci.... slobini i vukovi.... demokrate i patriote :-)

Jbt, ko Star Wars :)

Al, Lesli - sve ce to krediti da srede - imaces samo one zaduzene i one prezaduzene, a ko se mrdne i krene u pohod na belu tehniku ili tudju imovinu - ode hipoteka, ode auto, ode godisnji odmor... pa da vidis kako ce sve da bude super - mirno & radno :)

Citat:

o kojoj su Osmanlije slali izvestaje u Carigrad u svoje vreme i tako to, i ona druga, paralelna, ona koja usmenim putem prenosi sa kolena na koleno predanja o zulumu koji nad njom cini ova zvanicna, znaci paralelna "Srbija u senci" koja zivi na svoj nacin, i koja je uvek do sad pobedjivala, pa ce i sada


Stigao je litijum za sizofreni um - trzisna ekonomija :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 12:17 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Stigao je litijum za sizofreni um - trzisna ekonomija :)


Hm..ne bih bas bio toliki optimista.To tek treba da stigne.

Lesli,ja te potpuno razumem-
tesko ti je da gledas kako "
kao g**** kroz kanalizaciju
plivaju komunisti,ratni profiteri,bitange i lopovi kroz privatizaciju "...

Nazalost,takvi su uvek najbrzi i imas(imamo)samo nekoliko opcija:

1)ostati i trpeti
2)ostati i boriti se/ispravljati nepravde
3)otici

I da,ovo zajebavanje na forumu ne smatram,dakako,vidom borbe ;-)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 13:40 - pre 210 meseci
Citat:
kelja: Lesli,jbt...da li ti stvarno mislis ovo sto pises ili lozis ljude...?
I u jednom i u drugom slucaju, stvarno nema smisla...
Koje pobede ,covece...koja to Srbija pobedjuje?I koga?

Ona koja hoce da zadrzi svoj nacin zivota one koji bi da joj ga menjaju, bilo da su oni paralelna Srbija ili neko sa strane, svejedno je. Nije vazno sta mislim ja, nego sta misle ovi iz paralelnog sveta koji je nepoznat ovim pomodarima. Samo prenosim ovde to nekima koji ne poznaju svoju zemlju i svoj narod, ali im to ne smeta da daju sebi za pravo da sude o njemu i da smisljaju planove kako da ga menjaju. Ja to zbog njih.
Citat:
Ivan Dimkovic: Al, Lesli - sve ce to krediti da srede - imaces samo one zaduzene i one prezaduzene, a ko se mrdne i krene u pohod na belu tehniku ili tudju imovinu - ode hipoteka, ode auto, ode godisnji odmor... pa da vidis kako ce sve da bude super - mirno & radno :)

Nemoj samo o pohodima na tudje, molim te. Pa to je osnovni princip toga sto ti zagovaras. Pa taj tvoj sistem se bazira na pohodu na tudje. Na tudji rad, na tudji stan, na tudje vreme, na tudje radno mesto, na tudje zdravlje... na tudji zivot. Samo sto to nije tvoj zivot pa te ne pogadja. Jos se nisi namerio na siledziju kapitalca koji ima pik na nesto tvoje, ali ko zna, mozda hoces, pa cemo da vidimo onda. Ko uopste govori o nekom kretanju na tudje odim vas? Ja ti govorim samo o zadrzavanju svoga i nedozvoljavanju vama da u to dirnete. Nesto slicno kao kad su razni oduzimali ljudima brasno, stoku itd, a ljudi za uzvrat to krili po pecinama i u sumama. I kako mislis da zaduzis i prezaduzis mene? Bas me to zanima. Ne mozes, znaci, neces imati samo zaduzene i prezaduzene, nego zaduzene, prezaduzene i mene i ostale koji misle da se zaduzuju samo budale, a mi smo u ovoj zemlji jos uvek vecina, sto cemo i ostati. Da se ne osvrcemo na to naivno plasenje mecke resetom (to ode auto i godisnji odmor, to mozda vazi za neke tamo jajare koji su kao i svaki narkoman zavisni od tih stvari, ne za iracionalne i emotivne Srbe kojima te stvari nista ne znace) , tako su i komunisti govorili, kako ce oni da naprave novi i bolji svet, pre njih Nemci, pre njih Austrougari, pa onda Osmanlije, i gde su svi oni sad?
Citat:
Ivan Dimkovic: Stigao je litijum za sizofreni um - trzisna ekonomija :)

Znas, to mozda vazi samo u krugu dvojke i slicnim krugovima "dvojki" gde je bio taj sizofreni um, i gde mozete da porobite ljude tim kreditima i ispiranjem mozga kako su im te stvari za koje uzimaju te pisljive kredite potrebne. Ne kazem da ovi drugi ne bi uzeli neki kredit, ali znas kako bi ga uzeli? Kao sto sam rekao, sa dugim grejs periodom, sa malom kamatom, sa dugim periodom otplate tj malom mesecnom ratom i da mogu za njega da garantuju nekom nekretninom, po mogucstvu onom koju ne koriste, i da im ne trebaju ziranti. Tako i nikako drugacije. Vama ako se to svidja, svidja vam se, ako ne, trazite sebi druge zrtve, njih za to nije briga, kako su se do sad snalazili sami bez vas, tako ce i od sada i pod drugim uslovima osim njihovih im krediti ne trebaju. To su covece cinjenice o tvom narodu, a sto ti neces da ih znas, to je tvoj problem.

Ej, pazi, trzisna ekonomija kao lek za neku fiktivnu bolest za koju si ti utripovao da postoji samo zato sto ne razumes nacin zivota drugih ljudi, mogu misliti. Sta te fraze uopste znace onima koji su i pod komunistima i pre komunista, i pod Turcima i sad i bilo kad bili sustinski slobodni, i za koje su uvek vazila ta tvoja pravila tzv trzisne ekonomije, kad vi jos niste ni culi za njih? Nista brate. Nista to novo za njih nije. Znas koji su to o kojima stalno pisem? Pa oni koji zive od zemlje i za zemlju. A takvi su ovde jos uvek vecina. Briga njih za te vase novotarije. Na takve ja mislim kad pisem ono o paralelnim svetovima. Takvi su uvek i svuda bili strah i trepet za bilo koju vlast ili centar moci, od crkve do drzave, bas zbog te svoje slobode. Pa su ipak opstali svih ovih milenijuma, u svim zemljama. Ja stvarno ne mogu da verujem da neko stvarno misli da ce sad nekakva pomodarstva za koja je neizvesno koliko ce trajati da promene nacin zivota odredjenoj vrsti ljudi koji taj nacin zivota koji im se svidja nisu menjali milenijumima. Eto, vi cete da imate svoj paralelni svet sa TV reklama u krugovima dvojki, a oni ce da imaju svoj paralelni svet u kome ce da se ponasaju kao kad su bili Osmanlije (tako shvataju i vas, da znate) i sta sad. Nece da uzimaju kredite, gledace kad god mogu i kako god mogu da drzavi ne plate poreze i te stvari, da ukradu struju, vodu, saobracajne znakove itd, muvace kako znaju i umeju sta god mogu samo da sa vama nemaju veze... Te stvari. A sve to zbog tog vaseg nasilja i neljudskog odnosa prema njima. Pa cak su i SF pisci kao Artur Klark to znali, pa su u svojim futuroloskim knjigama tipa Grad i zvezde pisali o tehnoloski savrsenom Diasparu, i starovremenskom Lisu. Samo vi to necete da shvatite i terate svoju pricu, isto kao oni iz Diaspara. A mogli ste vi mozda da ih privolite na svoju stranu, samo da ste hteli i umeli da prema njima budete ljudi, a ne da ih gledate sa visoka, sa prezirom i da ih ponizavate kad god ste u prilici. I sta mislis, ko ce duze trajati, vi i vas "savrseni" sistem, ili oni i njihov? Ozbiljno pitam.

I jos, da molite boga da na svojoj kozi jednog dana ponovo ne osetite njihovu trzisnu ekonomiju, kao sto ste osetili onomad. Ako ponovo dodje to vreme, opet ce odlaziti vasi Audiji, Mercedesi, zlatni lanci i dvd - ji za kola u zamenu za dzak brasna i 20 jaja. Nadam se da cete i tada postovati svoje velicanstvene principe o pohodima na tudje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 13:54 - pre 210 meseci
Citat:

Ona koja hoce da zadrzi svoj nacin zivota one koji bi da joj ga menjaju, bilo da su oni paralelna Srbija ili neko sa strane, svejedno je. Nije vazno sta mislim ja, nego sta misle ovi iz paralelnog sveta koji je nepoznat ovim pomodarima. Samo prenosim ovde to nekima koji ne poznaju svoju zemlju i svoj narod, ali im to ne smeta da daju sebi za pravo da sude o njemu i da smisljaju planove kako da ga menjaju. Ja to zbog njih.


Paralelnog sveta :))

Nemoj samo da preteras, jer umesto filozofske katedre mozes da zavrsis u nekoj ustanovi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 14:21 - pre 210 meseci
Citat:
Coek ce vise vjerovati svome sokocalu, nego svome prvom komsiji...

Oni koji budnu citali i pisali razne knjige s numerama smatrace se da najvise znaju.<*oni iz zemlje: Diaspore> Ti ljudski mudraci ce sve prepustiti ovijem nizovima te nako kako im numera rece, tako ce zivjeti i raditi. Medju tijem mudracima bice dobrijeh i rcina<*rcin:provincijalizam turskog porekla, ima znacenje zlog i uobrazenog coveka istovremeno;haker>. Oni rcinasti cinice razne zle marifetluke.<*marifetluk: hakeraj itd..> Trovace vazduh i vodu i pustati kijamete po morima sinjim, rijekama i zemlji, te ce ljudi naglo umirati od nekakvijeh bolescina. Oni dobri i mudri vidjece da sav taj njihov trud i argatluk <*argatluk: rad, turcizam. Prim. autora.> ne vrijedi ni po lule duvana i da vodi propasti svijeta, te ce umijesto numeracije potraziti svoju pamet, za zamisljajima.<* u zemlji:Lis> Kada se stanu vise baviti zamisljajima, bice blizi mudrosti, ali ce sve dockan biti, jerbo ce oni zli vec svu zemlju upropastiti i nastace pravi pomor. Ondakar ce ljudi bjezati iz varosi u sela i jopet traziti planine da tamo, u njima, disu i piju vodu. Oni koji budnu pobjegli spasice sebe i porod svoj, ali ne svi i ne zadugo, jerbo ce se pojaviti velikacka glad. Hrane ce biti po varosima i selima, ali ce svudje otrovata biti.



Citat:
Lesli: Ako ponovo dodje to vreme, opet ce odlaziti vasi Audiji, Mercedesi, zlatni lanci i dvd - ji za kola u zamenu za dzak brasna i 20 jaja. Nadam se da cete i tada postovati svoje velicanstvene principe o pohodima na tudje.


Rece Lesli i ode u zemlju Lis.

edit: Ispravljene greske, hvala Lesli :)

[Ovu poruku je menjao Manager dana 04.01.2007. u 15:49 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 14:35 - pre 210 meseci
Nije zemlja nego naselje, i nije Lisa nego Lis, a ti ako nisi citao, bar se prvo informisi na internetu pre nego sto o necemu pises.
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 14:43 - pre 210 meseci
LM, a da ti nisi onaj Djoka iz Kaludjerice ili njegov copycat?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 15:27 - pre 210 meseci
U zivotu u Kaludjerici nisam bio, niti sam cuo za nekog Djoku. Nije ceo svet Beograd, znas, iako neki tamo kod vas vole da nose one parole o tome kako je Beograd svet. Doduse, ja jos ne videh da neki u Njujorcima, Londonima i Parizima nose takve transparente, pa valjda i to nesto govori o tim vasim frustracijama i o razlozima tog vaseg prezira prema svom narodu, i o uzrocima takve ostrascenosti pri iznosenju tih fantazija o menjanju sopstvenog naroda. A da li ti umes da napises nesto drugo osim jedne do dve prosirene recenice, vec sam te pitao?
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 15:58 - pre 210 meseci
Ma jok,ovo je posebna fela,specijalizovana za seosko-kafansko politicharenje.Da je barem malo eklekticizma u njegovom laprdanju,pa da procheshljamo pojmove kao shto je Marksov celoviti chovek:).

Pustili ste buduceg prodavca prepelichijih i inih jaja da iznese svoj sud o istorijskom razvoju proizvodnih odnosa,aktuelnim drushtveno-ekonomskim kretanjima i spekulativnoj sociologiji u svega 70-ak postova na ovoj temi,pa kad vam je dojadilo da vas na listi poslednjih poruka zasipa ova tema sa Leslijevim mutantsko-ideoloshkim naprdjivkama,nashli ste za shodno da ga pecnete po brnjici.
You ain't fer:)

Evolucija kapitalizma je neminovnost i o tome bi se dalo prichati,ali ne u kontextu komshijske naturalne razmene-ja tebi curku,ti meni patku-bez da se preprodavci manipulatori okoriste.




.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 16:13 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: U zivotu u Kaludjerici nisam bio, niti sam cuo za nekog Djoku. Nije ceo svet Beograd, znas, iako neki tamo kod vas vole da nose one parole o tome kako je Beograd svet. Doduse, ja jos ne videh da neki u Njujorcima, Londonima i Parizima nose takve transparente, pa valjda i to nesto govori o tim vasim frustracijama i o razlozima tog vaseg prezira prema svom narodu, i o uzrocima takve ostrascenosti pri iznosenju tih fantazija o menjanju sopstvenog naroda. A da li ti umes da napises nesto drugo osim jedne do dve prosirene recenice, vec sam te pitao?


Au Lesli sad si se i na Beograd navrzao.
Pa valja li iko tebi majku mu osim komsije proizvodjaca sa vocnjakom bez kredita?

Ko proizvodi vredi.
Ko vredi proizvodi.
Ko ne proizvodi, ne vredi.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 16:25 - pre 210 meseci
Treba "vrijedi" a ne "vredi". Ja to zbog tebe.
Citat:
braker: Ma jok,ovo je posebna fela,specijalizovana za seosko-kafansko politicharenje.Da je barem malo eklekticizma u njegovom laprdanju,pa da procheshljamo pojmove kao shto je Marksov celoviti chovek:).

Pustili ste buduceg prodavca prepelichijih i inih jaja da iznese svoj sud o istorijskom razvoju proizvodnih odnosa,aktuelnim drushtveno-ekonomskim kretanjima i spekulativnoj sociologiji u svega 70-ak postova na ovoj temi,pa kad vam je dojadilo da vas na listi poslednjih poruka zasipa ova tema sa Leslijevim mutantsko-ideoloshkim naprdjivkama,nashli ste za shodno da ga pecnete po brnjici.
You ain't fer:)

Evolucija kapitalizma je neminovnost i o tome bi se dalo prichati,ali ne u kontextu komshijske naturalne razmene-ja tebi curku,ti meni patku-bez da se preprodavci manipulatori okoriste.

Je li, jesi i ti neki ekspert kao ovi? Mislim, vidim koristis te strane reci i izraze, pa rekoh, mora da si neki ekspert. Tako ti eksperti misle, sto vise stranih reci upotrebis, to si pametniji. I jos nesto te odaje. Prezir prema prodavcima jaja. Takvi ste vi eksperti. Zato vam tako i ide u Srbiji. Samo, znas sta. Eksperata je bilo i bice ih, ali onih eksperata iz proslih vremena vise nema, a prodavci jaja ostadose.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 16:34 - pre 210 meseci
Lesli, ajde jos samo reci da milicija treba da bije sve one koji ostaju do 2 ujutro po kojekakvim kaficima i klubovima pa da steknemo konacan utisak.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 16:36 - pre 210 meseci
Jel zato Lesli u Beogradu zivi bezmalo trecina Srbije - svi valjaju jaja? :)

Nego, vidi sta kaze CIA o Srbiji:

https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/rb.html

Citat:

GDP - composition by sector:

Agriculture: 16.6%
Industry: 25.5%
Services: 57.9% (2005 est.)


Idi ... bogati - skoro dve trecine nacionalnog dohotka u Srbiji dolazi iz tebi mrskih servisa, dok seljaci ucestvuju sa skromnih 16.6% :) A ko pravi najveci dohodak placa najveci porez - a od poreza se preplacuje voce seljoberima kad blokiraju autoput neki i hoce da prodaju maline po ceni vecoj od maloprodajne u EU :-)

Eto vidis ko koga zapravo hrani u Srbiji :)

PS - ovo je Francuska:

Citat:

agriculture: 2.2%
industry: 21.4%
services: 76.4% (2005 est.)


Tamo su seljoberi izgleda jos beznacajniji - ali su definitivno najbucniji, bas kao i ti :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 81556 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.