Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81562 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:40 - pre 210 meseci
Citat:

Mozete da ih jurite bicevima. Ili da ih skupljate po ulicama kamionima pomocu batinasa. Te lenjivce proklete koji vam narusavaju idilu. U krajnjem slucaju, mozete i da ih streljate, i to je za ljude.


Lesli, brkas loncice - koliko znam, ti si ovde savetovao neko zatvaranje i ubijanje :-) Bicevi, batinasi i sl... su tvoje fantazije, koje preslikavas na druge ovde ;-)

Ja ne bih nikog da ubijam, sto se tice neradnika i onih koji bi da zive kao Pashtuni u Khyber agenciji, pa za njih ce prirodna selekcija da se pobrine - vidis kako se polako civilizuje i Srbija - za koju deceniju nece niko ni verovati koji je tu javasluk postojao - a takvi kao sto si ti ce biti u narodnim pesmama :)

Vidis, taj ekonomski sistem kome se toliko protivis je gotovo savrsen za tebe i takve - 80% ljudi radi i finansira drzavu, 10% su titulari kapitala, 7% na wellfare-u a 3% takvih kao sto si ti su profesori opskurnih drustvenih nauka ili neceg slicnog - tipa Lesli, Vanredni Profesor Etnologije / Specijalista za Srednjovekovne Srbe i njihovu Psihu... a onda mozes da uzivas u sistemu i pljuckas ga do mile volje, ko za vreme druga Tite - ko onaj genije Noam Chomsky sto pljucka kapitalizam dok sve vreme uziva u njemu - a gomila debila trosi svoje pare na njegove knjige - nije li svet lep ;)

Citat:

To sto ti zelis nije vazno jer te niko ne pita. Zeleo ne zeleo, to ti je sto ti je. EU trosi milijarde evra na subvencije za svoju poljoprivredu, izmedju ostalog i tvoju poresku lovu, pa se obrati njima ako imas primedbi i kazi im da su degeni sto to rade. I sta ti znace ovi grafikoni, ja se u tu propagandu ne razumem, pa neka mi neko objasni. Zasto ne postoje jedinice na vertikalnoj osi? Sta je ovo 50000, koliko je tu sitnih kredita za frizider i slicno, a koliko onih vecih za ulaganje u nesto ili za stan, i tako dalje.


To je sve zbog francuskih seljobera, slicnim tim moravskim gorstacima - na svu srecu, CAP je nesto sto ce nestati u sledecih 10-15 godina, tj. kroz max 2 budzetska dogovora jer je sve manji broj raspolozenih u EU da placaju seljobere - poslednji je jako klizavo prosao :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:42 - pre 210 meseci
Jeste. Ako prima platu za full (part) time, redovno (li mozda redovno), onda je zaposljen :). A ako mu se uplacuju doprinosi, onda je i formalno zaposljen. Visina plate ne definise stanje koje se opisuje kao: zaposljenost.

A sad. O cemu se uopste prica na ovoj temi? Sem sto se ovaj ninja gubi s'vremena na vreme.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:49 - pre 210 meseci
More 'ajde? A da li bi ti voleo da budes tako zaposljen? Eto ga jos jedan razlog zasto ovde vama to nece uspeti, taj nepodnosljivi cinizam, u rangu sa Seseljevim cinizmom, samo na drugoj strani. Pa sta bre vi mislite, da su ovde svi slepi i gluvi? Svasta ljudi moji, da nisam ovde dosao zbog drugih stvari i slucajno zalutao u ovaj madzone, ne bih ni znao da postoje ljudi kao vi. Pa da li vi stvarno mislite da ce sad neko ovde da, sta znam, prodaje kuce i stanove da placa struju i poreze i da radi za 7000 dinara a da jednog dana ne potegne tandzaru ili sekiru na prvog koji mu naleti, obicno na clana porodice (ovo se sve cesce desava u ovoj slobodi koju donesoste) , samo zbog toga da bi se vi izivljavali i pruzali usluge? Svasta, ljudi moji.

A o cemu se govori ovde? Pa o pruzanju usluga. Ti ih vidim pruzas tako sto konsultujes. Pa jel' ide posao? Jesi prosetao skoro do francuskih seljobera i moravskih gorstaka (ne znam gde su te gore pored Morave, ali ajde, neka bude, iz zablje perspektive sve je gora) da ih pitas trebaju li im konsultacije? Ja mislim da oni izgaraju od zelje za time.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:49 - pre 210 meseci
Citat:
LesliI naravno da ne znam sta je to "pruzanje usluga" u tom kontekstu u kome vi o tome govorite. Ja bez toga ziveh sve do sada pa cu i od sada, a vi samo napred, pruzajte ih, ja vam zelim uspeh.


Da vidimo:

Lesli Eldridz
Član broj: 63727
Poruke: 55
*.smin.sezampro.yu.
OS: Linux

A cime se bavi Sezam Pro i sta ti od njih koristis? :)

Citat:

Jesi prosetao skoro do francuskih seljobera i moravskih gorstaka (ne znam gde su te gore pored Morave, ali ajde, neka bude, iz zablje perspektive sve je gora) da ih pitas trebaju li im konsultacije? Ja mislim da oni izgaraju od zelje za time.


Lesli, vrlo rado - ali moji klijenti i musterije ne prodaju krompir, nisam specijalizovan za to - preporucicu tebe kad im bude trebala konsultacija oko hvatanja zjala :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:50 - pre 210 meseci
Citat:
Koje to pogodnosti uzivaju nezaposljeni? Ja ne znam ni za jednu.


Dobijaju pare, verovao ili ne.
Dobijaju mogucnost da se osposobe za rad, dobijaju prednost kod konkurisanja za poslove preko zavoda, besplatno osposovljavanje i jos niz drugih beneficija...
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 00:50 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Koje to pogodnosti uzivaju nezaposljeni? Ja ne znam ni za jednu. Da nemaju velfer mozda? Sta, dobijaju penziju? I da li je onaj ko radi za 7 - 8 hiljada dinara zaposljen po vama?


Link za tebe: http://www.nsz.sr.gov.yu/naknada.htm

A tu je i prećutno tolerisanje stava ja sam, eto, siroma' nezaposlen, jer mi vi niste našli posao... i nemojte slučajno da vam padne na pamet da mi nudite te prljave fizičke poslove, pa ja imam diplomu xyz, pobogu!...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:00 - pre 210 meseci
Ala su im nadoknadili, svak im cast. Manite bre tu propagandu. Jel to kao ona propaganda za one jagode, ono za onog baju sto je postao gazda sa nekim jagodama, a bio nezaposljen? Pustite bre te kerefeke sa TV, pa nije ovo TV. Ja znam silu nezaposljenih, ama da neko od njih prima neku naknadu, jos nisam cuo. A sta hoces da kazes za ovo oko diplome? Da treba neko ko ima diplomu da ide da kopa kanale? E pa nece. Tu su roditelji, tu su pare koje salju ovi koji su otisli, i nece covek diplomiran da kopa kanale, a vama ako se taj stav ne svidja, resenje znate.
Citat:
Ivan Dimkovic:  koji bi da zive kao Pashtuni...

Sta ti je to pashtun, stalno to pominjes? I sto se javljas za konsultacije, da nisi i ti mozda konsultant? Sta vas je covece... Pa ide li posao?
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:04 - pre 210 meseci
Citat:
Ja znam silu nezaposljenih, ama da neko od njih prima neku naknadu, jos nisam cuo.


To sto nisi cuo ne znaci da ne postoji...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:04 - pre 210 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Pashtun

Kazu da je Vaziristan (na granici izmedju Pakistana i Avganistana) teritorija koja nikad nije osvojena od strane bilo kakve strane sile... sad, mozes da biras - ili da postanes ko Noam - da unistavas sistem iznutra, tj. da se cerate jos, sto kazu guslari, ili da kupis kartu u jednom pravcu za Avganistan, pustis bradu ako je vec nemas - i uzivas u slobodi, tj. isto da se ceras :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:06 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A sta hoces da kazes za ovo oko diplome? Da treba neko ko ima diplomu da ide da kopa kanale? E pa nece. Tu su roditelji, tu su pare koje salju ovi koji su otisli, i nece covek diplomiran da kopa kanale, a vama ako se taj stav ne svidja, resenje znate.


pa nije stvar u tome hoce-nece. ono na sta sam ja ciljao ranije je da mora da se stvori atmosfera da nemaju izbora, ili ce da kopaju kanale, ili ce malo vise da se potrude pa nadju posao u svojoj struci i budu adekvatno vise placeni. ali da sede na guzici i otimaju penziju od mame i tate ili platu od rodjaka iz nemacke - to vise nece biti model ponasanja :-)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:10 - pre 210 meseci
Sad znaci ni Comski ne valja. Pa ko valja? Samo konsultanti i ovi iz banaka? Pa ono, nije ni svako ni za mislioca. Neko mora da misli, a neko mora da konsultuje i kupuje vokmene od 50 evra. To je valjda ta sloboda izbora.
Citat:
Slobodan Miskovic: To sto nisi cuo ne znaci da ne postoji...

Ne kazem ja da ne postoji, ali ako i postoji, to je sigurno neka takva mizerija, za koju je potrebno takvo birokratsko maltretiranje, da ljudi nece da se maltretiraju i da nose sto artija. Verovatno zbog tog razloga nisam ni cuo. U stvari, sad kad si pomenuo, mislim da sam cuo za jedan slucaj, i mislim da je u pitanju suma od 3000 dinara, ali je u pitanju bio covek od 60 i kusur godina koji je ostao bez posla jer je propala firma u kojoj je celog zivota radio. Pomogli su mu, svaka im cast.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:12 - pre 210 meseci
Comski je odlican - jedan od vecih kapitalista za koje sam cuo ;)

Citat:

Neko mora da misli, a neko mora da konsultuje i kupuje vokmene od 50 evra. To je valjda ta sloboda izbora.


Pa to ti pricam, vidis da imas blistavu filozofsku karijeru - i posle kazes sistem je los... gde bre los, nema boljeg - drugi rade, a ti filozofiras i jos imas katedru :) Jedini problem ako u tvom okruzenju ima puno takvih kao sto si ti - onda ces morati da ih nadjacas ser... pardon, oratorskim vestinama, al sudeci po tvom outputu ovde ne sumnjam da ces uci bar u uzi krug :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:15 - pre 210 meseci
Citat:
Verovatno zbog tog razloga nisam ni cuo. U stvari, sad kad si pomenuo, mislim da sam cuo za jedan slucaj, i mislim da je u pitanju suma od 3000 dinara, ali je u pitanju bio covek od 60 i kusur godina koji je ostao bez posla jer je propala firma u kojoj je celog zivota radio. Pomogli su mu, svaka im cast.


Ok, ti mislis da nije ok da da covek od 60 i kusur godina dobija 3000 dinara zato sto sedi kuci i gleda tv, slazem se ne treba nista da dobije.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:21 - pre 210 meseci
Pa nije on hteo da sedi i kuci da gleda TV po ceo dan, nego ste ga to vi usrecili par godina pre penzije. Nadam se i zelim ti od sveg srca da i ti sa njim podelis isto to iskustvo kad dodjes u njegove godine.
Citat:
Ivan Dimkovic: Comski je odlican - jedan od vecih kapitalista za koje sam cuo ;)

Zaboravio si Majkla Mura, i on je isto budala jedna neopisiva, mislim po tebi.
Citat:
vindic8or: pa nije stvar u tome hoce-nece. ono na sta sam ja ciljao ranije je da mora da se stvori atmosfera da nemaju izbora, ili ce da kopaju kanale, ili ce malo vise da se potrude pa nadju posao u svojoj struci i budu adekvatno vise placeni. ali da sede na guzici i otimaju penziju od mame i tate ili platu od rodjaka iz nemacke - to vise nece biti model ponasanja :-)

A taj model ces pretpostavljam da iskorenis ti, i da ocas posla, dok dlanom o dlan, promenis taj model ponasanja koji je u Srba preovladjujuci vec vekovima (srpske porodicne zadruge i te stvari, opet kazem, upoznajte svoj narod). Covece, neverovatni ste likovi, mame mi. Alo bre, kako ces ti mene da nateras da ja ne izdrzavam svoje dete ako ono ima diplomu a nema posla za njega tu gde zivi i u toj struci koju je izabralo, i ne zeli da se seli da bi trazilo posao, to jest ne mora ni da se seli negde gde nema ni kuce ni kucista, zato sto ovde ima sve to, i to posebno za sebe, na drugom zasebnom ulazu u kucu, i jos ima moju podrsku, i finansijsku i svaku drugu. Ja se ponekad divim tom vasem pomodarskom entuzijazmu u menjenju mentaliteta jednog naroda. I ja sam takav bio i cak isto sto i vi pricao dok nisam progledao i prestao da na neki nacin bezim od onoga sto sam. Verovatno to dolazi sa godinama. Ono cemu se ne divim je sto ste vi isti kao i komunisti. Isti totalitarizam tu provejava, samo sa razlicitim predznakom. Nema tu od slobode ni s.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 04.01.2007. u 02:31 GMT+1]
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:43 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa nije on hteo da sedi i kuci da gleda TV po ceo dan, nego ste ga to vi usrecili par godina pre penzije. Nadam se i zelim ti od sveg srca da i ti sa njim podelis isto to iskustvo kad dodjes u njegove godine.
Alo bre, kako ces ti mene da nateras da ja ne izdrzavam svoje dete ako ono ima diplomu a nema posla za njega tu gde zivi i u toj struci koju je izabralo, i ne zeli da se seli da bi trazilo posao, to jest ne mora ni da se seli negde gde nema ni kuce ni kucista, zato sto ovde ima sve to, i to posebno za sebe, na drugom zasebnom ulazu u kucu, i jos ima moju podrsku, i finansijsku i svaku drugu.


vidi, ne igramo mi ovde fudbal pa da postojimo mi i vi. svako zastupa svoje misljenje i svako je "strana" za sebe.

necu te ja naterati nista, naterace te ekonomska situacija, gde ili ces ti sam morati dvostruko vise (ili profitabilnije) da radis da bi izdrzavao radno sposobno + visoko obrazovano dete. ili neces imati dovoljno da postignes i hranu i racune i rentu za celu familiju, pa ce ti verovatno pregoreti sto imas matore mamlaze koji sede u kuci umesto da sami rade, a ti pod stare dane moras da ih izdrzavas kao bebe. ili ce mozda tvojoj deci da prsne u glavi sto ne rade nista i sto ih cale izdrzava pa ce sami naci posao. nema mnogo prostora za ladjenje jaja. radi ili umri od gladi. to je sve. ko moze da zaradi za 10 ljudi i voljan je da ih izdrzava - svaka cast.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:53 - pre 210 meseci
Citat:
vindic8or:radi i umri od gladi. to je sve.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 01:57 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: neki se penju po onim klupicama obuceni u trikoe i za to placaju nekom deliji, umesto da lepo prosetaju kroz prirodu,


Sledeci put kada uzmes telefon u sake da pozoves nekoga reci sebi da ne treba da koristis usluge telefonske kompanije nego je bolje da odes do te osobe sa kojom hoces da razgovaras. Nemoj ni da koristis usluge GSP-a nego se lepo prosetaj kroz prirodu. U stvari ne znam sto si licemeran pa koristis usluge internet provajdera, prestani i to da koristis i postedi nas tvojih komentara. Hvala.

P.S. Nemoj ni detetu da das da koristi usluge obrazovnog sistema nego neka se sam obrazuje, sto bi mu ti placao za skolsku torbu. Nemoj ni usluge poste da koristis vec se uvek prosetaj kroz prirodu kada hoces nekome nesto da dostavis. Nemoj ni da kupujes hleb u prodavnici nego idi direktno do seljaka, kupi psenicu i posle je sam samelji i umesi hleb posto na jednog seljaka dolazi makar 5-6 dzabalebarosa koji nista ne proizvode nego su tu neki mlinari da samelju psenicu, neki drugi da umese testo i ispeku ga, neki da razvezu hleb do prodavnica, neki da prodaju taj hleb itd...vidi koliko davaoca usluga, nisam ni znao, treba ih sve postreljati. Narocito ove iz GSP-a, umesto da se ljudi lepo prosetaju kroz prirodu oni placaju nekoga da ih vozi.

P.S.S. Ne treba vise da mi odgovoris sta proizvodis jer sam shvatio sam. Proizvodis ovo.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 02:17 - pre 210 meseci
A sto se tice socijelne pomoci, na zapadu imas sasvim pristojnu nadoknadu dok ne radis, ako izgubis posao imas dodatnu nadoknadu, ovde na Novom Zelandu mozes da zivs od nadoknade, imas besplatnu zdravstvenu negu (mada za kvalitetnije usluge mozes da platis osiguranje za koje izdvajas manji deo plate nego kod nas sto se izdvaja), dobijas platu od www.acc.co.nz ako npr. uganes zglob pa ne mozes na posao a plate ti i lekara, ja sam vec to koristio kada sam zveknu glavom u nekakve stepenice i veruj mi da sam bio izuzetno zadovoljan uslugom i brigom. Tako da te tvoje price o mrskom kapitalizmu mozes da bacis, mi nazalost jos uvek kocimo privatizaciju i drzimo visoke poreze umesto da predjemo na oblik kapitalizma kakav je na zapadu. Slobodan Milosevic je u Srbiji uveo propise koji su kocili reforme Ante Markovica i ti propisi su jos uvek na snazi.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala04.01.2007. u 02:25 - pre 210 meseci
Ova tema je daleko odlutala od kriminala.

Citat:
Ivan Dimkovic: Koji mnogo toga objasnjava u vezi tvoje teorije o manje raka u Africi, zar ne? :)


Potraži "breast cancer", ispod 50 godina, po kontinentima. Baš me zanima šta ćeš naći, ja nisam tražio na Internetu.

Citat:
srki: Pisac, odakle vadis te tvoje statistike ako nije tajna? Neke stvari i pogresno tumacis, kao kada je ovde na Novom Zelandu neki novinar digao paniku kada je poredio statistike saobracajnih nesreca sada i sezdesetih godina dok mu neko nije objasnio da je tada bilo mnogo manje automobila. Takodje i ovo za rak, sada je mnogo lakse detektovati rak i mogu da se kladim da u 19. veku niko nije umro od raka jer ljudi nisu ni znali za rak :-) Takodje za rak pluca moras da vidi koliko je porastao broj njih koji puse i koliko je cela okolina zagadjenija, ne mozes samo na osnovu statistika da vidis razlog.


Moje statistike "vadim" iz naučnih, obrazovnih, i dokumentarnih programa koje gledam na TV, kad god uspem da nađem neki takav program na ovoj komercijalnoj TV punoj nasilnih filmova i šund folk pevačica bez gaćica.

Nego, probaću da završim ovde moje učešće u raspravi: Kapitalizam ima dobre osobine, ali ima i loše. Jedna od tih loših osobina je materijalistički pogled na svet, zbog koga je:
1) Profit ispred ekologije. Planeta se zagreva, a katastrofalne posledice ćete videti i doživeti na odloženo plaćanje sa kamatom.
2) Novac i materijalne vrednosti su smisao života. Kriminal (valjanje droge recimo) se stvara da bi pojedinac imao što više skupih stvari oko sebe (dobar auto, veliku kuću, itd...) a ne da bi rešio egzistencijalne probleme.
3) Profit ispred brige o drugim ljudima. Zato se proizvodi sve jeftinija (modernim metodama) hrana (meso, povrće, voće) koja superbrzo sazreva nakljukana hormonima i ko zna čime, sadrži gomilu aditiva, nitrata, konzervansa, antibiotika, veštačkih boja i aroma (jer je proizvod potpuno bezukusan), a sve to utiče na ljude, naročito na odloženo plaćanje (isto kao zagrevanje planete). Savetujem vam da probate piletinu odgajenu u dvorištu, bez koncentrata, hormona i antibiotika, da probate ista takva jaja, da probate paradajz recimo, itd...
4) Sve što donosi profit se odobrava, naročito ako nema pouzdanih "naučnih dokaza" da nije dobro za društvo. Recimo nasilni filmovi. Rasprava o tome se vodi godinama, ali profit je profit. Ti naučni dokazi mogu doći za zakašnjenjem od 20-50 godina, a profit dolazi odmah. Koka-kola: svi znaju da je štetna, ali nigde to ne može da se pročita. Koka-kola lajt, svi znaju da aspartam (zaslađivač) može da ima vrlo negativnu i pogubnu reakciju u ljudskom telu, ali to nigde ne možete da pročitate već samo možete da saznate da ima "samo jednu kaloriju" i slične gluposti (doduše piše na flaši "maksimalna dnevna količina", ali nigde ne piše šta se dešava ako se količina prekorači, i objašnjenje zašto je uopšte to maksimalna dnevna količina - jer mnogi to ne poštuju ako nisu svesni opasnosti).
...
i tako, mrzi me da nabrajam dalje. Sve se svodi na to da je profit iznad prirode, čoveka, društva, i da je on bog (đavo) koji upravlja svim postupcima društva. Ne kažem ja da se ne "živi dobro" (samo ako ste u adekvatnoj zemlji) ali kažem da to neće večno trajati upravo iz navedenog razloga.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem "pruzanja usluga"04.01.2007. u 09:00 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Ova tema je daleko odlutala od kriminala.

Pa polako prvo treba da resimo problem "pruzanja usluga"....
Nece oni nama tek tako da pruzaju te usluge...Nije ni Hitler mogao, ni Osmanlije.....a kamoli vi
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81562 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.