Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81567 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:05 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Zato sto Srbin hoce da proizvodi i hoce svoju slobodu, a ne da prodaje maglu i "pruza usluge".

Ne znas sta pricas, pa vecina ljudi u srbiji pruza usluge. Inace sta ti proizvodis, je l' imas vocnjak ili pcelinjak i pravis med?

Citat:
Srbija ce ziveti onako kako je navikla, makar se zatvorila u cetiri zida i sama sebe odrzavala u nekom vidu komune, paralelno sa time, ovi na vlasti ce i dalje prodavati maglu u medijima kao da se nesto menja, kao sto je bilo i za Osmanlija, a vama ako se sve to ne svidja, idite brate iz Srbije, zasto pa morate da zivite ovde?

A zasto ti moras, evo mozes da odes u Severnu Koreju. Srbi ne zele da zive onako kako ti zamisljas inace bi jos uvek SPS bio na vlasti...

Citat:
Eto, neki od vas su vec otisli i sta im fali? Ne znam samo koga oni ovde ubedjuju u to sto pricaju. Ja mislim samo sebe. Pa da li oni stvarno misle da ce sad Srbi da krenu da rade te stvari o kojima pisu?

Da.

Citat:
I ti si isto u pravu. Zli komunizam koga se ti ni ne secas je za sve kriv, majku im imperijalisticku. Tad sto su mene ugnjetavali, pa to nigde na svetu nije bilo, a sve ono sto su cinjenice nije ni bilo, nego je sve to komunisticka propaganda i ja to nisam ni video licno, nego su mi isprali mozak.


Kao sto rekoh, komunizam ti je isprao mozak i mislis da je sve funkcionisalo bajno i sjajno jer vidis samo ono sto je na povrsini. Ne vidim da se ljudi iz zapadne evrope zale sto su ziveli u kapitalizmu i da su ljudi iz istocne evrope sada zadovoljni sto su ziveli u komunizmu...i kako ne vidis da su reforme Ante Markovica predstavljale privatizaciju i uvodjenje zemlje u kapitalizam. Zato i jeste tada spoljni dug smanjen za 2 milijarde i da se nije otislo u nacionalizam ne bismo nista ni dugovali ali bismo presli u kapitalizam. Taj komunizam pre toga u napredak u proizvodnji je bio zasnovan na kreditima i kada je trebalo te kredite vracati onda je doslo di inflacije i opadanje proizvodnje sve do reformi A. M.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:09 - pre 210 meseci
Citat:
Jasno je da je Slovenija dosta ispred nas, ne mogu da proricem buducnost kad ce sta da se dogodi, ali jedno je sigurno - promene su izvodljive.


Jesu, samo je pitanje vremena :)
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:14 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Ama "mi" i ako smo nezadovoljni, nezadovoljni smo upravo zbog toga, sto nas "vi" i vasi kompanjoni i gazde silom terate da se menjamo i da prihvatimo "vas" nacin, evo, kao sto nam predlaze Dalibor, da batalimo proizvodnju i prodajemo "usluge", a mi to necemo, nego volimo da proizvodimo. Bas ce sad svi ovi sto nesto proizvode da to batale i da "predju na trziste usluga" (zar vama ne paraju usi i drugo ovakve rogobatne demagoske konstrukcije). "Mi" cemo da postanemo zadovoljni tek kad vi prestanete da pokusavate da nam silom promenite prirodu, i kad nas ostavite na miru sa vasim gotovim resenjima u koja mi treba da se ukalupljavamo. Vi ste bre izgleda tamo postali kao onaj Prokrust iz prica. A zasto tako? Nije vam se svidjalo ovde kod "nas" , otisli ste gde mislite da ce vam biti bolje, i zasto sad morate i nama da donosite tu srecu kao sto je vasa, i to na silu? Stvarno ne vidim razlog. Jesmo li mi saka jada? Jesmo. P a sta cemo vam onda mi?


Covece, sta ti ustvari pricas i protiv koga se ti "boris"?
Pokusaj neki predlog ako vec imas da konstruktivno predstavis, nemoj stalno da demagogises sa izrazima tipa "srbin voli vocnjak, menjanje prirode i mentaliteta, bice kako kod Osmanlija" i sl.

Evo, predstavi svoje misljenje i sta ti mislis kako Srbija treba da ide napred ja cu prvi sa zadovoljstvom procitati.

I ne moras bas da pricas kao da si duhovni predstavnik srpskog naroda (Srbin voli, Srbi ne mogu itd), izgleda da se mnogi ne slazu sa tvojim karakterisanjem naseg mentaliteta.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:19 - pre 210 meseci
Mnogi na internetu koji koristi 5% gradjana Srbije, u koje spadaju i Srbi. Uzivo, idu izbori pa sam vidi. Uz to, moje napred i tvoje napred nije isto, prvo tu treba da se slozimo. Ni tvoje napred, a posebno ne ovog srkija koji osim svojih par ulica u krugu dvojke nigde u Srbiji nije ni bio, ali zato zna da u Srbiji vecina pruza usluge, zna da je jedini kapitalizam koji postoji divljacki kapitalizam, i ne samo sto zna to, nego zna cak i sta ja mislim.
Citat:
Ivan Dimkovic: Prazna demagogija - par example. Slobode nema sa neradom, ko hoce slobodu bez rada moze na nju da zaboravi - osim ako nije pashtun i ima neki svercerski kanal oko sebe.

Nemoj da se odmah nerviras, ali nikakva demagogija to nije i zasto se odmah hvatate za nerad? Kako vas nije sramota kao prvo? Ko to po vama ne radi, oni ljudi koji svakog dana u godini brinu o vocu, povrcu, stoci, zivini itd, ili proizvode odecu, obucu, preradjuju hranu itd, a rade oni koji "prodaju usluge". Nemojte da ste smesni. Demagogija nije nego. Osim ako ne smislis kako da dokazes da ce sad da se vecina stanovnistva koja se ovde u Srbiji bavi poljoprivredom i slicnim proizvodnim delatnostima naprasno i sa zarom da se odrekne te proizvodnje i predje na nekakvo "trziste usluga" za koje ne zna ni sta su.
Citat:
Ivan Dimkovic: Prazna demagogija #2 - posto u uredjenim otvorenim drustvima kuca, stan i sl... nisu stvari koje su nedostupne vec sasvim normalne. U Srbiji se na zalost danas sa 30 godina zivi sa roditeljima, a ne na "trulom zapadu" - sta ti to govori :)

Pa mozda ljudi tako vole, mozda vole to zajednistvo i veliku porodicu, sta znas. I ja ti ne pricam o tim teorijama koje si pokupio tamo. Ja ti pricam o tvom narodu koji opet pokusavas da uteras u zadato resenje doneseno sa strane. Ko je bilo ko da ljude na silu tera da ne zive u velikim porodicama? Prosecan Srbin koji drzi do sebe ono sto ostavlja deci racuna u kucama, stanovima, lokalima, kvadratima zemljista itd, sve u svemu u nekretninama. Prosecnom Srbinu je dobra investicija na primer stan koji ce moci da izdaje i on i njegova deca i unuci, ili vocnjak koji ce da traje decenijama, 100 stabla oraha koje ce deca moci da prodaju kao trupce kad porastu i te stvari. Takvi ljudi, sta da radis. Na primer, sta je bilo sa parama koje su za privatizaciju dobili ovi od cementara, duvanskih industrija i pivara? Da li su ih dali za nekakve maglovite "investicije" , ili su kupili stanove u BG ili Nisu da ih izdaju? To je srpska realnost, pusti price o "uredjenim otvorenim drustvima". To je sve moda. Moda kao i svaka moda, dodje i prodje, a narod ostaje.
Citat:
Ivan Dimkovic: Govori u svoje ime. Srbi su vecina ljudi sa kojima pricas ovde ;-)

Ovde na raznim forumima su mozda vecina. Izadji na ulicu, van kruga dvojke. Uostalom, uverices se na izborima koji idu, a i prvi si pomenuo nekakve sacice.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 17:01 - pre 210 meseci
Citat:
ventura: Možeš li nam ovde napisati kad si bio u USA i koliko dugo? Ustvari, voleo bih da nam napišeš koje si sve strane države posetio, uključujući i ove komšijske države (da i to kao bude neki reper za inostranstvo)... Pa da vidimo onda na osnovu čega ti donosiš tako napredne zaključke i poređenja različitih sistema.

Kad bi imao prilike da kao klinac živiš u centralnoj USA, u jednoj vukojebini, u domu porodice srednje klase, primetio bi da su stvari koje pišeš ovde velike nebuloze. Jedna od tih nebuloza je upravo baljezgarija o rating sistemu.


Svakim tvojim postom mi se srozava mišljenje o tebi :-)

Centralna USA? Vukojebina? Pa jedno si u pravu: Nisam bio u USA, niti imam želju. Bila je moja žena u Njujorku, i ne bi volela više da ode.

Reci mi (pošto ja zaista ne znam) gde još funkcioniše taj rating sistem sem vukojebine u centralnoj USA? Jel funkcioniše u Bronksu, Harlemu, ili recimo pregrađima velikih Engleskih ili Francuskih gradova?

Za tvoju informaciju, pošto vidim da samouvereno donosiš nebulozne zaključke, cela moja porodica ima EU državljanstvo a imamo i kuću tamo blizu gde su izbili oni afrički neredi u Francuskoj (koji uzgred nisu rasni već kvazisocijalni, ali ste vi najpametniji i znate pouzdano sve čak i kada nemate dodira sa stvarnošću). Ovde živimo jer je život bio mnogo jeftiniji pa čak i mirniji, ali sada kad je ovde najzad uveden monopol i na hranu, a i najniži oblik materijalizma i kolonijalnog kapitalizma, više nije ni mirniji ni jeftiniji.

Nisam bio ni u Australiji, Novom Zelandu, i sličnim egzotičnim mestima. Ni u Skandinavskim zemljama. Možda bih trebao da odem i uverim se u uspeh kapitalizma (imam drugaricu koja odlično živi u Australiji), ali ja ovde ne pričam uopšte protiv kapitalizma, već protiv čistog materijalističkog pogleda na svet koji je najveća mana kapitalizma i pretnja budućnosti. Ja bih mogao satima da vam objašnjavam da su vaši argumenti kojima branite taj pogled na svet upravo i deo tog pogleda na svet (pa su zbog toga i neprimenljivi), ali znam da na kraju neće imati smisla jer ste već materijalisti. Kao kad bih pokušao da odgovorim člana neke sekte od toga (što sam i probao sa Jehovinim Svedocima) a onda taj brani svoje ubeđenje upravo onim u šta je ubeđen, a ne realnim argumentima.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 17:40 - pre 210 meseci
Citat:
srki: Kao sto rekoh, komunizam ti je isprao mozak i mislis da je sve funkcionisalo bajno i sjajno jer vidis samo ono sto je na povrsini.

Sta da ti kazem na ovo. Za razliku od tebe citaca misli koji si pre nego sto si otisao na NZ od Srbije video samo krug dvojke, ja znam i video sam ko je i kada kod mene u mom rodnom mestu u sve ulice doveo struju, gradski vodovod i kanalizaciju, znam ko je i kad u sva okolna sela doveo struju, i znam sta je uradjeno od tada do sad po pitanju infrastrukture u celom tom kraju. A to sto je uradjeno u tom kraju od tada do sada moze da stane u jednu rec - nista. Cak "kapitalisti" nemaju ni plan da tamo razvijaju savremene telekomunikacije, ni bezicne niti druge. Pa posle radikali i narodnjacke koalicije. Pa radikali, normalno. Sta da radis kad balkanski gedze koji su do guse u blatu ne razumeju te vase uzvisene vizije. I jos vecina tih bezobraznika ne zeli da se seli u Beograd da tamo "pruza usluge" , nego hoce da zive tu gde su se rodili i odrasli, gde im je sve sto imaju i sto vole, i hoce da se bave onim sto vole da rade i cime su im se bavili i preci. Nezahvalnici jedni.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:14 - pre 210 meseci
Citat:

Za tvoju informaciju, pošto vidim da samouvereno donosiš nebulozne zaključke, cela moja porodica ima EU državljanstvo a imamo i kuću tamo blizu gde su izbili oni afrički neredi u Francuskoj (koji uzgred nisu rasni već kvazisocijalni, ali ste vi najpametniji i znate pouzdano sve čak i kada nemate dodira sa stvarnošću). Ovde živimo jer je život bio mnogo jeftiniji pa čak i mirniji, ali sada kad je ovde najzad uveden monopol i na hranu, a i najniži oblik materijalizma i kolonijalnog kapitalizma, više nije ni mirniji ni jeftiniji.


Mislis ne mozes da budes bog za 100 maraka :) Eh te devedesete ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:18 - pre 210 meseci
Sta te briga, ti i tako nisi ovde. Na stranu sto u Srbiji sa ovakvom zemljom mozda hrana ne bi ni trebalo da bude skuplja od tih 100 maraka mesecno za celu porodicu, ali ja mislim da nije to u pitanju, nego sto tvoj idol i uzor kriminalac posteni biznismen Miroslav Miskovic ima monopol na hranu u skoro celoj Srbiji, sa akcentom na Beograd, i jos pride hiljade hektara u Vojvodini. Mozda se tebi to svidja, sta znam, eno, mozes kao biznismen Dzordz Majkl da ides kod nekog kriminalca da mu pevas za rodjendan, ali ima ljudi kojima se to ne svidja. Mora da se takvi velike budale.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:20 - pre 210 meseci
Citat:

Nemoj da se odmah nerviras, ali nikakva demagogija to nije i zasto se odmah hvatate za nerad? Kako vas nije sramota kao prvo? Ko to po vama ne radi, oni ljudi koji svakog dana u godini brinu o vocu, povrcu, stoci, zivini itd, ili proizvode odecu, obucu, preradjuju hranu itd, a rade oni koji "prodaju usluge". Nemojte da ste smesni. Demagogija nije nego. Osim ako ne smislis kako da dokazes da ce sad da se vecina stanovnistva koja se ovde u Srbiji bavi poljoprivredom i slicnim proizvodnim delatnostima naprasno i sa zarom da se odrekne te proizvodnje i predje na nekakvo "trziste usluga" za koje ne zna ni sta su.


Pa ko ih sprecava da prave voce? Jeftinija je jabuka iz Novog Zelanda - pa, zalim slucaj, ili pojeftinite proizvodnju modernim sredstvima koje donosi nauka koja cveta u otvorenom drustvu - ili pocnite da proizvodite nesto drugo, robu, usluge - nije bitno.

Ne zelite da pojeftinite proizvodnju... sorry, ko vas sisa. Ni ti ne bi kupio "uslugu" za vise para nego sto mozes da je dobijes.

Citat:

Pa mozda ljudi tako vole, mozda vole to zajednistvo i veliku porodicu, sta znas. I ja ti ne pricam o tim teorijama koje si pokupio tamo. Ja ti pricam o tvom narodu koji opet pokusavas da uteras u zadato resenje doneseno sa strane. Ko je bilo ko da ljude na silu tera da ne zive u velikim porodicama?


Gubis se - niko, ali sam potezes argument posedovanja kuce na sta sam ti ja odgovorio da na zapadu imas vrlo visok procenat posedovanja kuca :) Pa, posto si sam rekao da Srbin to voli...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:33 - pre 210 meseci
Nije tacno, ti si (sa prekorom i prezirom i s visoka) drzao besedu o tome kako primitivni Srbi zive do 30 godina sa roditeljima a napredni zapadnjaci se odvoje sa XX i svi imaju kuce. Ja sam samo rekao da ljudi mozda vole da zive tako sa porodicom.

Inace, slobodno neka Miskovic i ostala bagra uvoze jeftine jabuke sa NZ, mi Srbi cemo da jedemo domace neprskane.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:36 - pre 210 meseci
Citat:
Nije tacno, ti si (sa prekorom i prezirom i s visoka) drzao besedu o tome kako primitivni Srbi zive do 30 godina sa roditeljima a napredni zapadnjaci se odvoje sa XX i svi imaju kuce. Ja sam samo rekao da ljudi mozda vole da zive tako sa porodicom.


Da svakako, zato su krenuli da se zaduzuju kod banaka cim su banke pocele da nude stambene kredite - poznati alat liberalnog kapitalizma za porobljavanje sloboljubivog sveta ;-)

Pitam se zasto cene stanova skacu u Srbiji ako ljudi vole da zive sa roditeljima a prirodni prirastaj je nizak... naseljavaju muve u stanovima, ili prave izlozbe u njima? :)

Citat:

Inace, slobodno neka Miskovic i ostala bagra uvoze jeftine jabuke sa NZ, mi Srbi cemo da jedemo domace neprskane.


Pa u cemu je problem onda? Kao sto rekoh, crva nije ni bilo - jel da? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:37 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ko ih sprecava da prave voce? Jeftinija je jabuka iz Novog Zelanda - pa, zalim slucaj, ili pojeftinite proizvodnju modernim sredstvima koje donosi nauka koja cveta u otvorenom drustvu - ili pocnite da proizvodite nesto drugo, robu, usluge - nije bitno.


Pesticidi, aditivi, genetski inženjering, dodatne boje i mirisi i ukusi da bi "proizvod" više ličio na pravi prirodni... To nam sve donosi trka za novcem.

Ja sam letos (posle dužeg vremena) imao priliku da uberem i pojedem paradajz iz bašte prirodno odgajen (tj. sam izrastao i sam sazreo), i shvatio kakvo sam g**** od paradajza jeo do sada. Ko zna kakva još g**** jedem koja se proizvode za masovnu upotrebu uz pomoć najmodernijih sredstava za brzo sazrevanje i divnu boju i oblik (a ukus nikakav ako se ne doda neki aditiv).

Reci mi zašto je rak u stalnom porastu u svim zapadnim zemljama? Zašto u africi i u sredinama gde se hrana gaji prirodno i ne koriste razna "moderna sredstva" (uključujući i razne proizvode druge namene: omekšivači veša, kremice, losiončići i šampončići) skoro da i nema raka?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:39 - pre 210 meseci
Citat:

Reci mi zašto je rak u stalnom porastu u svim zapadnim zemljama? Zašto u africi i u sredinama gde se hrana gaji prirodno i ne koriste razna "moderna sredstva" (uključujući i razne proizvode druge namene: omekšivači veša, kremice, losiončići i šampončići) skoro da i nema raka?


Zato sto u Africi ljudi i ne stignu da zive do starosti kada mogu da ocekuju da obole od raka. Pogledaj prosecnu duzinu ljudskog veka u Africi i negde u nekoj civilizaciji - sta ti to govori?

Uzgred, najveci uzrocnik raka je duvan - koji se obicno najvise konzumira u slobodarskom svetu, razvijeni svet zivi sve zdravije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 18:51 - pre 210 meseci
Rak među mlađom populacijom, a ne rak od starosti. Sem toga i pored manje duvana na zapadu ima više raka, mada pošto se sada izvoze jeftine i prljave tehnologije i metode (radi novca naravno) u nerazvijen svet, uskoro će to sve da se izjednači i svi ćemo imati istu verovatnoću za rak ma gde živeli.

Kažem ja lepo: posmatrate crno-belo. Ne možete da odvojite loše stvari (materijalizam) u kapitalizmu, već mislite da sve to mora zajedno da ide.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 19:09 - pre 210 meseci
Citat:
pisac
Rak među mlađom populacijom, a ne rak od starosti.




Ovaj... Izgleda da je najveci broj slucajeva raka medju muskarcima starijijim od 55 ...

A zatim i jedan lep grafik:



Koji mnogo toga objasnjava u vezi tvoje teorije o manje raka u Africi, zar ne? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 19:12 - pre 210 meseci
Statistika nasa dika, sta pozelis to naslika. Moji dedovi i babe bez ovog grafika zivese po 83 - 92.
Citat:
Ivan Dimkovic: Da svakako, zato su krenuli da se zaduzuju kod banaka cim su banke pocele da nude stambene kredite - poznati alat liberalnog kapitalizma za porobljavanje sloboljubivog sveta ;-)

Pitam se zasto cene stanova skacu u Srbiji ako ljudi vole da zive sa roditeljima a prirodni prirastaj je nizak... naseljavaju muve u stanovima, ili prave izlozbe u njima? :)

Pa to je zbog gladi , znas, vec sam to pominjao, tu glad. A sit gladnom ne veruje, pa tako ni ti. Kad sirotinja dodje do nekih para, ona to odmah potrosi na sve ono za sta je godinama trpela. To ti je taj slucaj. Problemi nastaju tek posle 7 - 8 godina, to se vec desavalo u zemljama u tzv tranziciji. Tad nastaje problem u otplacivanju rata, i veliki broj ljudi ostaje bez stana koji banka oduzme zbog pisljivih par neplacenih rata. Nego sve ti to znas, a ako ne znas, trebalo bi da znas.

Na stranu to sto opet pricas o prosirenom krugu dvojke. Ne skacu cene stanova u Srbiji nego u Beogradu, znas, zato sto taj vas savrseni sistem primorava ljude da se sele u Beograd, a premudri eksperti sa TV -a im jos porucuju kako to nije ni lose, ako propadnu manja mesta i sela, kaze, bice vise prirode, a time i vise turistickih potencijala. Eto, dok drugi vode racuna o svim delovima svoje zemlje, i vode racuna da se svi delovi zemlje razvijaju priblizno jednako (u te druge su ovde spadali zli komunisti) , ovi novi eksperti bi da razvijaju samo ono gde su oni svoje straznjice uvalili, a to je krug dvojke. Sta da radis, sto se grbo rodi vreme ne ispravi, pa to nije zaobislo ni nove srpske "eksperte za tranziciju". Ono sto je dobro je da od tog njihovog plana nema nista, samo sto oni to jos ne znaju. Mada ja mislim da njih sam uspeh tog plana iskreno i ne zanima, dok im je Miskovica i ostale bagre.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
89.216.246.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 19:14 - pre 210 meseci
A te jadne nerazvijene zemlje su do sada furale ultra-clean tehnologije pa im uvalise prljave. Trenutno najprljavija tehnologija koja moze da se uveze u npr. Srbiju je cistija od 80% onoga sto se kod nas koristi godinama.


Tek sad videh "domace neprskane" AHAHAHAHAHAHA ... Simpaticni cikica koji ti prodaje jabuke ih naprskao dovoljno da otruje drzavu velicine Monaka :) Kao sto je i "domaca" kao npr. Zozovaca vrh "izvorne, najbolje" ...

Naravno, vinilhloridmonomer iz Panceva je otisao u Luksemburg, a sumporoksidi od grejanja na "Smederevac" su nasli nacin da se sami uklone iz vazduha... Mator covek, a naivan :)

Citat:
nastaje problem u otplacivanju rata, i veliki broj ljudi ostaje bez stana koji banka oduzme zbog pisljivih par neplacenih rata


Jel treba i cvece da im daju uz otpis duga? BTW. Oduzimanje imovine u US je mnog vece nego u bilo kojoj zemlji u tranziciji :) Proguglaj na foreclosure ;)

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 03.01.2007. u 20:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 03.01.2007. u 20:37 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 19:16 - pre 210 meseci
Cek bre, pa tvoji seljaci i gorstaci mastaju da se presele u "krug dvojke" - ja sam u krugu dvojke rodjen, i eto - oslobodio sam mesto za nekog seljaka da dodje :)

Sad mi stvarno nije jasno, ako vec kazes da ce Srbi da jedu organsko zdravo voce, sto bi se proizvodjaci toga selili u krug dvojke - tamo ne uspevaju jabuke - mozes li da mi objasnis taj paradoks?

Citat:

Statistika nasa dika, sta pozelis to naslika. Moji dedovi i babe bez ovog grafika zivese po 83 - 92.


Vidi, nauka sluzi necemu drugom - ne vredi da objasnjavam - treba tek da savladamo paradoks organskih jabuka, pa cemo dalje ;)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 19:48 - pre 210 meseci
@dimkovic i ostali
Ne vjerujem, ali ne vjerujem da imate ovoliko strpljenja da se natezete sa ovim, hm, vizionarima....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 20:19 - pre 210 meseci
E kakva plejada boraca za "slobodu" ovo je neverovatno.
Sta god napises i kazes ispada zavera, poturene informacije, lopovi, profiteri i sl.

Evo, mene ste ubedili. Odoh da zasadim vocnjak.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81567 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.