Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81538 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 20:22 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Nisam ti odgovorio jer me mrzi da se raspravljamo oko toga da li je nešto moguće ili nemoguće, već da li treba ili ne treba.

Ne treba jer je nemoguce tako nesto dobro uraditi sto se i pokazalo na brojnim istorijskim primerima. Kapital ti je potreban za inovacije jer ovo vise nije srednji vek i vecina izuma nije tako jednostavna da moze neko bez finansijske podrske da ih otkrije. Potrebno je da neka institucia to plati, tako je npr. nastao mp3. Tesla ne bi imao toliko otkrica da nije imao investitore.

Citat:
I nasilje je nemoguće potpuno iskoreniti, ali to ne znači da ne treba pokušati.

Postoje zemlje sa jakom cenzurom pa opet ima dosta nasilja.

Citat:
Ono što bih svakako uvrstio u zabranu jesu ovi novi hipernasilni crtaći u kojima imaš samo nasilje i nekakve zle tetke i gazde svemira sa nakaznim podanicima.... gluposti.

Vecina takvih crtaca i jeste zabranjena za decu ispod 15 ili 18 ili 21 godinom u mnogim zemljama.

Citat:
Ja nisam bio u Severnoj Koreji, tako da ne znam kakva je situacija tamo. Ovo što se može videti na medijima ne mora imati nikakve veze sa realnošću, niti znači da su nesrećni čak i ako jesu siromašni. Zbog toga ne mogu da upoređujem nikakvu Severnu Koreju sa nama.


Evo pogledaj ovaj video (traje nesto vise od cetiri minuta) http://www.youtube.com/watch?v=KA6livwPnGI&NR
Ako ne verujes tome onda pogledaj na internetu ima po forumima slike i iskustava gomile turista koji su bili u Severnoj Koreji. Tu vlada krsi ustav sve vreme, maltene sva prava zagarantovana tim ustavom su ukinuta i ljudi ne znaju kako je izvan te zemlje jer televizore i radio aparate prodaje samo vlada koja ih je podesila tako da mogu da hvataju samo njihov program a za samostalno ceprkanje po televizoru sledi smrtna kazna, sredinom devedesetih su od gladi umrli milioni, plaze su im ogradjene bodljikavom zicom da ne bi niko mogao da pobegne, ne mogu bez dozvole da odu iz jednog grada u drugi, ako ti nadju bibliju onda te streljaju (iako su ti religiozne slobode zagarantovane po ustavu)...mozes ti to da nazivas slobodom ali za mene to nije sloboda. Da su srecni, nisu jer umiranje od gladi to sigurno nije a i tamo isto ima protesta ali manje jer ih vojska krvavo ugusi. Dok im narod umire od gladi oni ogromne pare ulazu u vojsku.

Citat:
Ono što znam jeste da se divim svakoj zemlji koja hrabro sme da se suprotstavi Americi i materijalističkom uređenju (porobljavanju) sveta i pritisku "ujedinjenih nacija", a takvih je samo nekolicina trenutno. Mi (Srbija) smo pičkice po tom pitanju, i kao pičkice ćemo i proći: niko nas neće preterano dirati, a pravu slobodu nećemo imati.

To je veca sloboda nego ona koju nudi sistem koji bi bio u skladu sa tvojim razmisljanjem u ovoj temi jer evo makar ja se u tom sistemu ne bi osetio slobodnim dok se sada osecam slobodnim. Bitnije su mi individualne slobode nego da rezim bude slobodan da radi sta hoce. Tj. ne bih ni zeleo da moze da radi sta hoce.

[Ovu poruku je menjao srki dana 02.01.2007. u 21:38 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 22:16 - pre 210 meseci
Citat:
DaliborP: To si u pravu za medije, u realnosti izgleda jos gore.
Evo fotografija jednog ruskog web designera koji je bio na proputovanju. http://www.tema.ru/travel/choson-1/


Što se tiče slika, slike su sasvim normalne, nema ništa loše u njima, a sve to možete videti i u samoj Srbiji ako izađete iz gradova. Čak i one kućice haotično izgrađene bez ikakvog plana i reda možete videti i u samom Beogradu, i u velikoj meri su produkt haosa koji je nastao upravo raspadom SFRJ i prelaskom na materijalno razmišljanje i divljanje.

Što se tiče teksta (putpisa), tu nema šta da komentarišem: Kao i u svim socijalističkim zemljama, i ovde se vodi politika "spoljnjeg neprijatelja", i toga da "neprijatelj vreba". To je većim delom netačno, ali ne i sasvim netačno ;-) Ja nisam rekao da je Socijalizam idealno društvo (a naročito ne ekstremni primeri), pa ne vidim što mi sad nabacujete Severnu Koreju?

I proputujte malo po Srbiji, pa je uporedite sa ovim slikama Severne Koreje.

Citat:
srki: Evo pogledaj ovaj video (traje nesto vise od cetiri minuta) http://www.youtube.com/watch?v=KA6livwPnGI&NR


Pa bre, daješ mi da pogledam video koji je emitovan na CNN-u??? I to je argument protiv Severne Koreje?

Da skratim priču: Uopšte me ne zanima u kakvom je stanju Severna Koreja. Ja ovde ne pričam o tome, to si ti pomenuo. To što se vidi na snimku može da se vidi i u mnogim siromašnim i nedemokratskim kapitalističkim zemljama, pa ne vidim zašto bi dalje mešali Severnu Koreju u bilo kakvu priču. Moje ideje koje bi smanjile nasilje (i kriminal) ti upoređuješ sa krajnjim totalitarističkim komunizmom, a opravdavaš krajnji kapitalizam koji isto tako porobljava ljude. Ukoliko želiš da imaš kompletnu sliku, mogao bi da pogledaš kakvo je stanje u zemljama u kojima je instaliran marionetski režim Amerike, a naročito kakvo je stanje bilo za vreme agresije "najdemokratskije zemlje na svetu" na neku malu slabu zemlju. Stanje u Iraku je svakako mnogo gore od ovog što si naveo za Severnu Koreju.

Skoro smo ovde imali bombardovanje. Imam na stotine snimaka ovde o bombardovanju Srbije, pa ako želiš da vidiš kako funkcioniše NATO demokratija (u koju ćemo uskoro ući samo radi para i zaštite jačeg) mogu da ti pošaljem. Onda to upoređuj sa snimcima koji se emituju na CNN-u, pa prosudi sam.

Ja sam rekao svoje, nasilje rađa nasilje, nećete ga rešiti time što ćete puniti glavu klincima sa nasilnim komercijalnim filmovima a onda ih trpati u zatvore koje ćete izgraditi (jer su sadašnji prepuni). Budućnost sa ovakvim uređenjem koje se smatra "uspešnim" je vrlo mračna, i sasvim lepo je opisuje uostalom i onaj nasilni film "Njujork 1999" ili kako se već zvao.


 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 22:58 - pre 210 meseci
Citat:

Da skratim priču: Uopšte me ne zanima u kakvom je stanju Severna Koreja. Ja ovde ne pričam o tome, to si ti pomenuo. To što se vidi na snimku može da se vidi i u mnogim siromašnim i nedemokratskim kapitalističkim zemljama, pa ne vidim zašto bi dalje mešali Severnu Koreju u bilo kakvu priču.


Uz malu razliku da u kapitalistickim zemljama mozes da uradis nesto da svoju finansijsku situaciju promenis - dok u Sev. Koreji to tesko da mozes da uradis :)

Vrtimo se u krug - za razliku od brda sasvim uspesnih primera drustava simbioze trzisne ekonomije i socijalno svesnog drustva koje je otvoreno za ispoljavanje sloboda i kreativnosti (Kanada, USA, EU, Australija, itd...) ti nemas ni jedan funkcionalni primer za tvoje "resenje problema" masovnim cenzurama i supresijama ljudskih sloboda - a nemas ga jer je, prosto, kao sto je vindic8or vec rekao - to u suprotnosti sa nekim stvarima koje nasledjujemo od dalekih predaka - zelja za isticanjem i imanjem vise od drugih, bivanjem sposobnijim i pametnijim od drugih i bivanja kreativnim je evolutivno jako stara, a kapitalizam je samo efikasan sistem u kome se ta evolutivna utakmica odrzava sa najvecom mogucnoscu za rast i socijalni mir zajedno - kapitalizam je samo trenutno stanje u evoluciji drustvenog poretka, daleko od savrsenog ali daleko bolji od onih koji su mu predhodili i onih koji su jedno vreme koegzistirali sa njim.

Cak je i to tvoje ponasanje (nazivanje nas "zarazenim" i ideja da posedujes znanje za resenje elementarnih civilizacijskih problema za razliku od drugih u diskusiji) klasican evolutivni pattern duboko utkan u nas DNK - ti zelis da pokazes kako si pametan, jer ti to izaziva samo-ispunjenost iaktivira mehanizme nagrade u tvom mozgu i negde duboko u bioloski starijim delovima mozga izaziva onaj sladak ukus bivanja ispred drugih :-)

Vidis, ista stvar pokrece i kapitalizam i kreaciju novih dobara ;-)

Citat:

Ja sam rekao svoje, nasilje rađa nasilje, nećete ga rešiti time što ćete puniti glavu klincima sa nasilnim komercijalnim filmovima a onda ih trpati u zatvore koje ćete izgraditi (jer su sadašnji prepuni). Budućnost sa ovakvim uređenjem koje se smatra "uspešnim" je vrlo mračna, i sasvim lepo je opisuje uostalom i onaj nasilni film "Njujork 1999" ili kako se već zvao.


Da nema " nasilnih komercijalnih filmova" tu bi bile "nasilne komercijalne knjige" , da nema "nasilnih komercijalnih knjiga" tu bi bili "nasilni susedi" - itd... Nasilje ne potice od filmova vec od same individue - obicno oni koji su podlozni nasilju imaju defekt u odredjenim delovima mozga koji su zaduzeni za osecanja besa - i koji su nastali kao posledica losih mutacija - kod takvih nasilje moze da trigeruje bilo kakva emotivna nestabilnost a ne samo neki film ili video igrica - recimo nasilje u porodici, istorijat zlostavljanja raznih supstanci i sl... i sta sad, treba ceo svet staviti u stakleno zvono zbog promila populacije? Pa naravno da ne - imas i ljudi koji pate od dijabetesa - ali to ne znaci da u restoranu neces dobiti kolac ako trazis.

Pravo resenje je naci nacina da se taj mali deo populacije koji ima tendenciju ka nasilju bude zasticen od tih problema - i u ovome se otvorena drustva daleko razlikuju od totalitaristickih, jer je u otvorenim drustvima to predmet aktivnog medicinskog i socijalnog istrazivanja - dok zatvorena drustva probleme guraju pod tepih (po medijima) a problemi cvetaju.

Mislim koliko je taj argument sa filmovima besmislen govori cinjenica da je nasilje staro bar koliko i ljudski rod, dok su filmovi stari tek nesto malo vise od 100 godina - za koje vreme je svet ipak doziveo znacajnu redukciju nasilja u globalu - prosta statistika o prosecnoj duzini ljudskog veka je sasvim dovoljan dokaz da ljudi zive bezbriznije nego ranije.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.01.2007. u 00:16 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 23:29 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Pa bre, daješ mi da pogledam video koji je emitovan na CNN-u??? I to je argument protiv Severne Koreje?

Ne, rekao sam ti i da pogledas ono sto je pisao onaj Rus i ostali a ne samo da gledas slike jer ti kada odes tamo kao turista vodic je sve vreme pored tebe i ne daje ti da slikas sta hoces. Procitaj sve ono, ne samo prvu stranu na forumu.

Citat:
To što se vidi na snimku može da se vidi i u mnogim siromašnim i nedemokratskim kapitalističkim zemljama

Pa sada samo u nedemokratskim zemljama mozes da imas takve javne egzekucije i vojnu diktaturu.

Citat:
Pa ne vidim zašto bi dalje mešali Severnu Koreju u bilo kakvu priču.

Zato sto bi tvoje ideje mogao da sprovedes samo ako bi uveo sistem kakav je u Severnoj Koreji.

Citat:
Moje ideje koje bi smanjile nasilje (i kriminal)

A ja kazem da bi tvoje ideje povecale nasilje.

Citat:
ti upoređuješ sa krajnjim totalitarističkim komunizmom, a opravdavaš krajnji kapitalizam koji isto tako porobljava ljude.

Kako su ljudi isto tako porobljeni? Nadji mi primer u kome ljudima treba dozvola da bi isli iz grada u grad, u kojima smeju da gledaju i slusaju samo vladinu televiziju, u kojima ne mogu da izadju iz zemlje itd...

Citat:
Ukoliko želiš da imaš kompletnu sliku, mogao bi da pogledaš kakvo je stanje u zemljama u kojima je instaliran marionetski režim Amerike, a naročito kakvo je stanje bilo za vreme agresije "najdemokratskije zemlje na svetu" na neku malu slabu zemlju.

Ko je ovde na forumu rekao da su oni najdemokratskija zemlja? Pa to ni oni nisu rekli, ne znam sto tako pricas, to je cista demagogija. Zasto si napisao "najdemokratskia zemlja"?
Citat:
Stanje u Iraku je svakako mnogo gore od ovog što si naveo za Severnu Koreju.

Naravno da je gore pa to je samo kontraargument tvojoj tvrdnji da se treba suprostavljati Americi. I Sadam se suprostavljao pa je lose prosao, mozemo i mi da se suprostavljamo pa da prodjemo kao Irak.

Citat:
Skoro smo ovde imali bombardovanje. Imam na stotine snimaka ovde o bombardovanju Srbije, pa ako želiš da vidiš kako funkcioniše NATO demokratija (u koju ćemo uskoro ući samo radi para i zaštite jačeg) mogu da ti pošaljem.


Da li ti znas uopste sta je demokratija? Kakve veze ima demokratija sa napadom jedne zemlje na drugu? Demokratija je u vezi sa unutrasnjem uredjenjem neke zemlje a ne sa spoljasnjim odnosima te zemlje. I Severna Koreja je napala Juznu, i Rusija je svojevremeno napala Avganistan a Irak je napao Iran i Kuvajt a u tim zemljama nije bila demokratija. Trebalo bi prvo da procitas sta je demokratija da ne bi mesao demokratiju sa spoljasnjim odnosima neke zemlje. Demokratija nema veze sa bombardovanjem. Ovako se samo vidi kako bi tvoj sistem izgledao. Imao bi cenzora koji bi samo pustao demagoge koji pricaju kako je nasilje proizvod zapadne demokatije, kako Amerika napada druge jer je ona "najdemokratskija" zemlja itd...Vec vidjeno u bivsem SSSR i u drugim komunistickim zemljama.

Citat:
Ja sam rekao svoje, nasilje rađa nasilje, nećete ga rešiti time što ćete puniti glavu klincima sa nasilnim komercijalnim filmovima a onda ih trpati u zatvore koje ćete izgraditi (jer su sadašnji prepuni). Budućnost sa ovakvim uređenjem koje se smatra "uspešnim" je vrlo mračna, i sasvim lepo je opisuje uostalom i onaj nasilni film "Njujork 1999" ili kako se već zvao.

Nasilni filmovi su na zapadu zabranjeni za decu, i oni svi imaju rating sistem gde pise da li je film za mladje od 21, 18, 15, 12, 10, 7 tako da taj sistem sto predlazes vec postoji. Btw, nema nikakvih naucnih dokaza da cenzura nasilnih filmova smanjuje nasilje. Mozda neko moze da pokupi ideju odatle pa da uradi nesto kao na filmu ali nema dokaza da je ta osoba postala nasilna zbog filma sto znaci da bi kad tad uradila nesto drugo u sospstvenoj reziji.

[Ovu poruku je menjao srki dana 03.01.2007. u 01:45 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 23:44 - pre 210 meseci
@Ivan

Mrzi me da se raspravljam nadalje. Oni koje ne mogu da shvate da nasilje u filmovima samo uvećava pravo nasilje u životu, neće nikada ni razumeti zašto je potrebno kontrolisati pobudu ljudskih nagona kroz fantazije na ekranu.

I nemoj molim te da pričaš o "masovnim cenzurama" i "sprečavanjima ljudskih sloboda" ako kažem da film u kome glavni junak samo ubija, sakati i pljačka, ne sme biti dozvoljen.

Ja inače ne želim da pokažem koliko sam pametan, već želim da napravim sigurniji svet za moju decu. Tvoje motive nemoj šablonski da preslikavaš na druge ljude, to često ne pali.

Drago mi je što je najzad (po tebi) ustanovljeno da nasilje potiče od genetskih i mutacijskih faktora, a ne od naučenog ponašanja. To znači da sva ona deca koja su živela u nasilnim porodicama i postala i sama nasilna, u stvari i nisu postala nasilna već su samo statistička greška?

---

Razmišljaš preterano crno-belo: ako nije kapitalizam, onda je totalitarni komunizam. Ne vidiš nijednu drugu nijansu između, ili nijansu iznad kapitalizma. Ne možeš da zamisliš da može postojati i "kapitalističko" društvo u kome sposoban pojedinac može da se obogati ali ne time što će da pravi nasilne filmove, i u kome će svako imati punu slobodu ali materijalna dobra neće biti opšteprihvaćena kao smisao života.

Citat:
Ivan Dimkovic: kapitalizam je samo trenutno stanje u evoluciji drustvenog poretka, daleko od savrsenog ali daleko bolji od onih koji su mu predhodili i onih koji su jedno vreme koegzistirali sa njim.


Eto, vrlo lepo si to rekao. I sad, ko će prvi da promeni loše osobine kapitalizma? Jel ćemo čekati da se digne revolucija, ili ćemo probati da ih eliminišemo postepeno time što ćemo sebi priznati koje su loše osobine kapitalizma, i to promeniti?

Upravo sve ovo što sam naveo kao loše osobine kapitalizma (ukoliko se na vreme ne promene) će biti glavni uzrok njegove propasti u budućnosti. Pri tome ono što će na taj način doći ne mora biti bolje od kapitalizma. Ja bih voleo kad bi ste imali dovoljno slobodan um da to shvatite, ali ne vredi, živite upravo u ovom trenutku vremena i ovom sistemu, i ništa van toga ne možete da pojmite kao dobro i pozitivno.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala02.01.2007. u 23:53 - pre 210 meseci
Citat:
srki: Nasilni filmovi su na zapadu zabranjeni za decu, i oni svi imaju rating sistem gde pise da li je film za mladje od 21, 18, 15, 12, 10, 7 tako da taj sistem sto predlazes vec postoji. Btw, nema nikakvih naucnih dokaza da cenzura nasilnih filmova smanjuje nasilje. Mozda neko moze da pokupi ideju odatle pa da uradi nesto kao na filmu ali nema dokaza da je ta osoba postala nasilna zbog filma sto znaci da bi kad tad uradila nesto drugo u sospstvenoj reziji.


Taj "rating" sistem je samo truli (i neuspešni) kompromis između filmske "industrije" koja hoće da proizvodi ono što donosi pare, i onih kao ja koji upravo vide gde to sve zajedno vodi. Taj sistem ne funkcioniše jednostavno zato što mnogi roditelji svojoj deci dozvoljavaju da gleda bilo šta, i zato što deca i po prirodi vole da vide bilo šta što mogu da vide odrasli. Ja prvi ne bih zabranio (ali ni nudio) detetu da gleda nasilni film, jednostavno zato što mi to apsolutno ništa ne znači kada znam da će moj prvi komšija baraba da pusti svog klinca (buduću barabu) da gleda nasilni film, i da će taj klinac posle toga da proba da maltretira moje dete. Pa ako ćemo tako, onda će i moje dete da bude spremno na nasilje i da odgovori adekvatno. Taj problem će se rešiti jedino zabranom takvih filmova. Znači, ne samo zabrana gledanja (za mlađe od 21 godinu mada neki nikada ne postanu punoletni), već i zabranja distribucije, promocije, pa čak i proizvodnje.

 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 00:01 - pre 210 meseci
Vidi @pisac...

ja mnogo volim film "Noc zivih mrtvaca" Dzordza Romera(jedan od kult filmova zanra,zacetnik novog podzanra u istoriji horora...itd).Sve u svemu,moglo bi se reci da je u pitanju prilicno nasilan film(pretpostavljam da si ga nekad,negde pogledao?)
E sad,ja posle gledanja tog filma nisam pozeleo da izgubim razum,i bauljam kasno nocom sa gomilom zivih mtrtvaca u potrazi za ljudskim mesom...A ni pucanje u glavu mi se nije nesto omililo posle gledanja tog filma...

Razumemo se,zar ne? ;-)
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 00:08 - pre 210 meseci
I ja volim dosta nasilnih filmova (taj nisam gledao). Ali (kao i ti verovatno), ja nisam nestabilan, a bogami ni nezreo. Međutim, kada mi nekad neki vozač (koji je valjda dobio vozačku dozvolu preko veze) izleti kao totalni slepac i zamalo me ubije, onda ja popizdim i bogami padne mi na pamet pokoja scena iz nekih filmova ili hip-hop spotova, i padnu mi na pamet i neke bejzbol palice i slični hladnjikavi rekviziti za rešavanje problema sa tim kretenom.

---

I deca ubijaju brutalno: http://www.blic.co.yu/blic/arhiva/2005-11-22/strane/hronika.htm

I nemojte siromaštvo da smatrate kao uzrok navedenog nasilja u članku. Bilo je u istoriji mnogo siromašnijih perioda. Uzroci su upravo oni koje sam naveo svojim prvom postom u ovoj temi.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 00:52 - pre 210 meseci
Citat:
Manager: Na konjec to!
Dosli smo do uzroka svih nevolja;
ko na vreme ne odradi neke stvari ceo zivot su mu puna usta falusa i pi*ki i sve mu nesto smeta i svi drugi su mu krivi.

edit: I nemoj da me cutkas, 50 godina sam cekao da mogu da kazem sta hocu.

Lepo je da si docekao. Ali izgleda da je i to bilo dzabe cim ti treba proksi da kazes te velicanstvene mudrosti.

Sve u svemu, ko ne shvata da su taj vas kapitalizam, novac i materijalizam samo sredstva ali ne i cilj, i ko ne ume da iskoristi ta sredstva da poboljsa sebe, nije nista bolji od bilo kog orangutana iz dzungle ili od ovih celavih degena koji se muvaju po ulicama a koji su se pojavili sa dolaskom tog vaseg kapitalizma. Razumem ja glad, ali nekima izgleda nema pomoci, i ti neki kad konacno dodju do hrane, zaborave za sta im je ona bila potrebna.

To, i zanimljivo je da su, kao sto je uvek u Srbiji bilo, ovde najveci borci za njihovu stvar koji nas koji smo ovde uce kako treba da se zrtvujemo i izdrzimo lose danas i 25 po turu zbog boljeg sutra, jedan iz Irske, jedan sa Novog zelanda i jedan iz Francuske.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.01.2007. u 02:38 GMT+1]
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 01:40 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Oni koje ne mogu da shvate da nasilje u filmovima samo uvećava pravo nasilje u životu, neće nikada ni razumeti zašto je potrebno kontrolisati pobudu ljudskih nagona kroz fantazije na ekranu.

Oni koji ne mogu da shvate da je nemoguce cenzurisati nasilje u filmovima nece nikada ni razumeti zasto nije potrebno pokusavati bilo kakvu kontrolu kod nas.

Citat:
Ne možeš da zamisliš da može postojati i "kapitalističko" društvo u kome sposoban pojedinac može da se obogati ali ne time što će da pravi nasilne filmove, i u kome će svako imati punu slobodu ali materijalna dobra neće biti opšteprihvaćena kao smisao života.

Pa naravno da je to nemoguce zamisliti, kako moze da postoji kapitalisticko drustvo u kome pojedincima nije cilj zaraditi sto vise novca? Ako bismo to sprecili onda bismo tako sprecili pojavu mnogih izuma kao sto ni Tesla ne bi imao toliko otkrica da nije imao investitore koje je interesovao samo novac. Da nije otisao u Ameriku ne verujem da bi postigao sve to sto je postigao.

Citat:
Eto, vrlo lepo si to rekao. I sad, ko će prvi da promeni loše osobine kapitalizma? Jel ćemo čekati da se digne revolucija, ili ćemo probati da ih eliminišemo postepeno time što ćemo sebi priznati koje su loše osobine kapitalizma, i to promeniti?

Revolucije su retko kada donosile dobre stvari, uglavnom su donosile mnogo smrti. Kapitalizam se sam menja postepeno. Uporedi kapitalizam pre 100 godina (ili 50 godina) i sada. Ogromna razlika. Evo na Novom Zelandu godisnje imam mesec dana placeni odmor + 10 dana praznika + mogu da uzmem neplaceni odmor 10 dana + svakih 5 godina imam 3 meseca placeni odmor + ako postanem visak dobijem nadoknadu a posle socijalnu pomoc itd... Da si nekome ovo predlagao pre 100 godina on bi te okarakterisao kao najveceg komunistu. Demokratski kapitalizam se sam postepeno menja onako kako biraci zele i ne treba uvoditi nesto drasticno kao sto ti predlazes pogotovo sto to nikada ne bi upalilo.

Citat:
Upravo sve ovo što sam naveo kao loše osobine kapitalizma (ukoliko se na vreme ne promene) će biti glavni uzrok njegove propasti u budućnosti. Pri tome ono što će na taj način doći ne mora biti bolje od kapitalizma.

Preterujes, pravi si fatalista. Statistike kazu da zestoko gresis, kriminal na zapadu nije u porastu, broj ubistava se smanjuje (mada je efikasnost policije veca pa ima vise hapsenja) itd...

Citat:
Ja bih voleo kad bi ste imali dovoljno slobodan um da to shvatite, ali ne vredi, živite upravo u ovom trenutku vremena i ovom sistemu, i ništa van toga ne možete da pojmite kao dobro i pozitivno.


Ja bih voleo da ti imas dovoljno slobodan um da shvatis da materijalizam ne znaci samo kompeticiju i budjenje animalnih instikata vec moze da predstavlja sredstvo za napredak celog drustva, za pronalazak novih izuma, lekova, slobodu stampe (cime imamo bolju civilnu kontrolu vlade), za jeftinije cene neophodnih stvari itd....Kada budes imao dovoljno slobodan um da shvatis da demokratija nema veze sa spoljasnjim odnosima jedne drzave prema drugoj i kada budes shvatio da je nemoguce promeniti ljude kada su u pitanju materijalna dobra onda ces razumeti zasto je demokratski kapitalizam za sada najbolji nacin da tu losu osobinu kod ljudi iskoristi za podsticanje kreativnosti i slobodnog i otvorenog drustva.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 01:46 - pre 210 meseci
Ne vredi, ne razumeš. Ili možda ja ne umem da objasnim.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 06:52 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: za razliku od brda sasvim uspesnih primera drustava simbioze trzisne ekonomije i socijalno svesnog drustva koje je otvoreno za ispoljavanje sloboda i kreativnosti (Kanada, USA, EU, Australija, itd...)
USA su socijalno svesno drustvo ? :) Ajde Ivane, pa to je previse cak i za tebe :)

anti-heroin spree
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 09:11 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Taj "rating" sistem je samo truli (i neuspešni) kompromis između filmske "industrije" koja hoće da proizvodi ono što donosi pare, i onih kao ja koji upravo vide gde to sve zajedno vodi. Taj sistem ne funkcioniše jednostavno zato što mnogi roditelji svojoj deci dozvoljavaju da gleda bilo šta, i zato što deca i po prirodi vole da vide bilo šta što mogu da vide odrasli.


Možeš li nam ovde napisati kad si bio u USA i koliko dugo? Ustvari, voleo bih da nam napišeš koje si sve strane države posetio, uključujući i ove komšijske države (da i to kao bude neki reper za inostranstvo)... Pa da vidimo onda na osnovu čega ti donosiš tako napredne zaključke i poređenja različitih sistema.

Kad bi imao prilike da kao klinac živiš u centralnoj USA, u jednoj vukojebini, u domu porodice srednje klase, primetio bi da su stvari koje pišeš ovde velike nebuloze. Jedna od tih nebuloza je upravo baljezgarija o rating sistemu.

Roditelji u USA itekako poštuju rating sistem, i za razliku od većine roditelja u Srbiji, posvećuju se malo tome šta njihova deca gledaju bilo na TV-u, bilo na Internetu. Ja sam bio u USA sa 17-18 godina, i mogu ti reći da je bila cela frka kad bi hteli da gledamo R rated film... Čak i kad idemo u bioskop, neki iz društva nisu mogli da uđu, jer je film R-rated, odnosno nije za decu ispod 17 godina a koja nisu u pratnji roditelja. Znam isto tako kakva se frka digne kad neko od dece donese R rated film iz DVD kluba, pa i gunđanje roditelja kada se radi o PG13 filmu, al kao ajde to mogu da gledaju deca od 16-17-18 godina...

Tako da nemoj molim te da prosipaš ovde neku demagogiju, kad mogu da se kladim da u životu niakad ni pasoš nisi izvadio, a kamoli da si video dalje od ove naše crne rupe..

 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 09:14 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Lepo je da si docekao. Ali izgleda da je i to bilo dzabe cim ti treba proksi da kazes te velicanstvene mudrosti.


Od svih proksija koje sam probao do sad ovaj mi najvise odgovara, zadrzacu ga ...
Ima dobre resurse a o kešu da ne govorim.

Ima prilicno efikasan lelemud-web block; ne propusta pičkotehničare i ostale polit-komesare.
Trenutno mu je otvoren port za dobre majstore keramičare,
sreo sam neke od njih... rekose mi da sad imaju sredstva pa ce lakse do cilja.

Citat:
Lesli Eldridz:nas koji smo ovde uce ...jedan iz Irske, jedan sa Novog zelanda i jedan iz Francuske.

Sta ces...
pobacali momci na Kineskim buvljacima kupljen Ray Ban ->
uz pomoc kapitalistickih sredstava kupili original
i sad sa strane bolje vide.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 10:54 - pre 210 meseci
Citat:

Mrzi me da se raspravljam nadalje. Oni koje ne mogu da shvate da nasilje u filmovima samo uvećava pravo nasilje u životu, neće nikada ni razumeti zašto je potrebno kontrolisati pobudu ljudskih nagona kroz fantazije na ekranu.


Nema sta mi da se raspravljamo, niti "mi" da "shvatamo" - ono sto ti treba da uradis je da pruzis kredibilan dokaz da nasilje u filmovima izaziva povecanje nasilja u zivotu. Kredibilan dokaz obicno ukljucuje naucno priznati metod merenja, opis uslova i eksperimenta kao i eventualni peer-review rezultata od strane naucne zajednice.

Kad to uradis, a znam da neces jer takvi nalazi ne postoje - mozes da se potrudis i da uradis ozbiljnu analizu "cost vs. benefit" cenzurisanja ljudske kreativnosti i koliko ce to ostaviti negativnih posledica negde drugde (a kao domaci mozes da razmislis i da li ce te negativne posledice izazvati pojavu nasilja negde drugde) - pa onda da se vratis i da kazes "ipak se isplati" (isplati nemoj shvatati u materijalnom smislu)

Ako to nemas, sorry - onda nam jedino ostaje da se, kako ti kazes "raspravljamo" ali bez neke preterane supstance jer se sve svodi na to da ti u nesto verujes, tj. da si ubedjen da je to tako - ali nemas nacin da to dokazes.

Citat:

I nemoj molim te da pričaš o "masovnim cenzurama" i "sprečavanjima ljudskih sloboda" ako kažem da film u kome glavni junak samo ubija, sakati i pljačka, ne sme biti dozvoljen.


A kako se to zove onda? Nemasovna cenzura? :)

Citat:

Drago mi je što je najzad (po tebi) ustanovljeno da nasilje potiče od genetskih i mutacijskih faktora, a ne od naučenog ponašanja. To znači da sva ona deca koja su živela u nasilnim porodicama i postala i sama nasilna, u stvari i nisu postala nasilna već su samo statistička greška?


Procitaj jos jednom sta sam napisao - nasilje je predisponirano genetskim faktorima, a situacije u realnom zivotu (nasilje u porodici, itd...) trigeruju realizaciju tih predispozicija.

To znaci sve samo ne ono sto si ti napisao - go figure.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 10:55 - pre 210 meseci
Citat:
ventura: Možeš li nam ovde napisati kad si bio u USA i koliko dugo? Ustvari, voleo bih da nam napišeš koje si sve strane države posetio, uključujući i ove komšijske države (da i to kao bude neki reper za inostranstvo)... Pa da vidimo onda na osnovu čega ti donosiš tako napredne zaključke i poređenja različitih sistema.

A moze li meni neko da objasni kakva je zastarela opsednutost nekakvim putovanjima koju na silu i zbog "profita" namecu ovi "kapitalisti" od kad se raspao SSSR? Zasto bi bilo ko morao da ide bilo gde da bi znao kako je tamo? Probudite se ljudi, pa ovo je 21 vek, svet je postao globalno selo. Sve sto te zanima o nekom kraju ili zemlji mozes da saznas na internetu, i to skoro dzabe. A i sto rece jedan, da covek treba da toliko putuje imao bi krila.
Citat:
Ivan Dimkovic: ... mozes da se potrudis i da uradis ozbiljnu analizu "cost vs. benefit" ...

Ama sve je to lepo, ali sta da radis kad Srbi nece da prave te analize nego su onako, vise emotivna bica. Kad ti Srbinu koji drzi do sebe pomenes te vase analize, kao da si mu u oko brknuo. I zato ovde nema nista od svega toga.
Citat:
Manager: Sta ces...
pobacali momci na Kineskim buvljacima kupljen Ray Ban ->
uz pomoc kapitalistickih sredstava kupili original
i sad sa strane bolje vide.

Aha, dok im se ti divis i upijas svaku njihovu rec. Pa lepo je sto oni to pricaju, da imas cemu da se divis, a i po tudjem dupetu 25 ne boli. Posebno kad odes na gotovo tamo gde su drugi zavrsili posao, pa nabrajas kakve sve godisnje odmore imas i zbog cega bi sve mi ovde trebali da se zrtvujemo. Ali sta da radis kad mi balkanski primitivci pojma nemamo, nista to ne razumemo, pa necemo ni da sledimo tu njihovu velicanstvenu viziju, tako da budes spreman na to da od svega toga nema nista, da se dzabe ne frustriras.

Nego cekaj, kako tumacis ovo sto nam kao vrhunski argument jedan od njih nabraja jeftino djubre koje se pojavilo zbog sveopste komercijalizacije, kao na primer taj kineski Rej Ban i jeftini vokmeni i sve sto je onaj nabrojao? Ja na primer imam frizider marke Bos koji je baba donela sezdesetih iz Nemacke i jos radi kao nov, a ovo djubre sad kad kupis radi dve godine pa mozes da ga bacis, stagod da je. Ja mislim da je to velicanstveni uspeh te komercijalizacije svega. I jos sam nesto primetio. Taj trend da se sve ove gluposti prihvataju sa velikim zarom je narocito izrazen u Beogradu, dok se u ostalim delovima Srbije sa malo manje odusevljenja govori o tim stvarima i malo se teze prihvataju. Pa ne znam bas tacno da li je to zbog toga sto se u BG navuklo sve i svasta sa svih strana, pa na primer i na RTS mozes da vidis u prevodu filmova reci kao "glumeo" , ili to ima veze sa nekim drugim stvarima. Sta ti mislis?

Imam ja neke rodjake u BG koji tako dodju relativno cesto, i kad dodju stalno dovlace neko djubre tipa taj tvoj kineski Rej Ban. Najnoviji biser koji je nadmasio sve ostale do sada im je neka tanka kutijica jedno 20 x 30 cm koja ima na poklopcu LCD ekrancic, a dole mesto za DVD i onda ti tu stavis film i gledas ga u kolima ili negde. I oni mi to pokazuju sa takvim odusevljenjem, a ja mislim, covece koje budale, da mi je neko pricao svih onih godina dok smo pravili razne akcije protiv Milosevica da ja to radim zato da bi ovakvi mogli da mi pokazuju ove kutijice i da takvi koji kupuju to djubre imaju zelju da postanu dominantna struja u drustvu, i da ce degeni koji sve to uvoze i reklamiraju da preko njih namecu svoje "vrednosti" celom drustvu, otisao bih lepo u planinu da cuvam ovce kao covek i glasao za Milosevica od pocetka.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 11:01 - pre 210 meseci
Citat:

Imam ja neke rodjake u BG koji tako dodju relativno cesto, i kad dodju stalno dovlace neko djubre tipa taj tvoj kineski Rej Ban. Najnoviji biser koji je nadmasio sve ostale do sada im je neka tanka kutijica jedno 20 x 30 cm koja ima na poklopcu LCD ekrancic, a dole mesto za DVD i onda ti tu stavis film i gledas ga u kolima ili negde. I oni mi to pokazuju sa takvim odusevljenjem, a ja mislim, covece koje budale, da mi je neko pricao svih onih godina dok smo pravili razne akcije protiv Milosevica da ja to radim zato da bi ovakvi mogli da mi pokazuju ove kutijice i da takvi koji kupuju to djubre imaju zelju da postanu dominantna struja u drustvu, i da ce degeni koji sve to uvoze i reklamiraju da preko njih namecu svoje "vrednosti" celom drustvu, otisao bih lepo u planinu da cuvam ovce kao covek i glasao za Milosevica od pocetka.


Par pitanja:

1. Prvi bold - kakve veze imaju nekakvi malogradjani ili potrosaci sa cinjenicom da je otvoreno drustvo sa zdravom ekonomijom stabilnije i uredjenije od drugih, i sa nizim stepenom nasilja od primitivnijih drustvenih uredjenja?

2. Prvi bold - zasto mislis da ti ljudi u nekom drugom uredjenju ne bi imali neku drugu "prizemnu" zabavu, recimo bacanje kamena s' ramena ili bocanje - sve same discipline fascinacije sa necim sto se nekom drugom moze uciniti "tasteless" ?

3. Drugi bold - Cemu pateticna demagogija? Ili ti zaista mislis da auto-destruktivan sistem koji je pomenuti sprovodio ima i jednu jedinu prednost od sistema u kome zivis danas, koji jeste los - ali los sa rastom ekonomije - za razliku od sistema u kojima se ceka u redovima i ubija po ulicama? Come on... osim ako nisi bio big-time svercer nafte 1993, taj sistem sigurno nije mogao da ti bude bolji :)

Mislim, znam ja ljudi da nije OK - ali ispoljavati bes i nezadovoljstvo na ovako iracionalan nacin je potpuno kontraproduktivno - ekvivalent lupanjem glave u zid.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 11:21 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja na primer imam frizider marke Bos koji je baba donela sezdesetih iz Nemacke i jos radi kao nov...

kakva jeres... ccc :(
40 godina imas kapitalisticki frizider u kuci,
nisi na liniji:
Klopu treba drzis u Obod Cetinje frizideru, dobro de, moze i Gorenje da prodje...

A sto se tice raspada SSSR-a:
Ti ni hera ne ponjal, u menja net slov.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 11:28 - pre 210 meseci
Obod je u podrumu, a ves masina je Gorenje, vidis kako znas, ali i oni traju duze od danasnjeg djubreta, mada onom Bosu nisu ni prineseni. Pusti ti te doskocice preko proksija, nego imas li ti nesto smisleno da kazes sto ce biti duze od dve prosirene recenice?
Citat:
Ivan Dimkovic: Par pitanja:

1. Prvi bold - kakve veze imaju nekakvi malogradjani ili potrosaci sa cinjenicom da je otvoreno drustvo sa zdravom ekonomijom stabilnije i uredjenije od drugih, i sa nizim stepenom nasilja od primitivnijih drustvenih uredjenja?

2. Prvi bold - zasto mislis da ti ljudi u nekom drugom uredjenju ne bi imali neku drugu "prizemnu" zabavu, recimo bacanje kamena s' ramena ili bocanje - sve same discipline fascinacije sa necim sto se nekom drugom moze uciniti "tasteless" ?

3. Drugi bold - Cemu pateticna demagogija? Ili ti zaista mislis da auto-destruktivan sistem koji je pomenuti sprovodio ima i jednu jedinu prednost od sistema u kome zivis danas, koji jeste los - ali los sa rastom ekonomije - za razliku od sistema u kojima se ceka u redovima i ubija po ulicama? Come on... osim ako nisi bio big-time svercer nafte 1993, taj sistem sigurno nije mogao da ti bude bolji :)

Mislim, znam ja ljudi da nije OK - ali ispoljavati bes i nezadovoljstvo na ovako iracionalan nacin je potpuno kontraproduktivno - ekvivalent lupanjem glave u zid.

Nije mi bio bolji, ali taj sistem koji je on napravio se danas legitimizuje, legalizovan je odavno, a ti mi ko zna odakle govoris da ja tome treba da aplaudiram zarad neke neizvesne svijetle buducnosti u kojoj ce moji potomci da rmbaju za kultivisane potomke (koji jos ne postoje i pitanje je da li ce postojati) ovih za koje ja mislim da svi treba da budu postreljani, ili bar zatvoreni u prdekanu do kraja njihovih beskorisnih zivota. A ja to necu, pa necu. Ne kazem ja, moguce je da si ti delimicno u pravu, ali ako je tako, postavlja se pitanje zasto ne zivis ovde pa da ti podnosis te zrtve kao sto savetujes meni, da bi napravio to drustvo koje tebi odgovara, nego to teras mene kome se to drustvo gadi da to radim? Kao drugo, sta da radis, nismo ti mi Srbi za to da radimo te vase kapitalisticke analize hladnih glava, za tu vasu "produkciju" , zato nam drustvo i nije kao vase, nego mi ima do kraja da ucimo naredne generacije istini o tome sta je bilo i kako je bilo, i da teramo po svome, i da te istine prenosimo sa kolena na koleno, kao sto se ovde radi, radilo se i radice se. Eto, tebi se sve to nije svidelo i otisao si, i na tome svaka cast, tvoja stvar na kraju krajeva, ali zasto moras onda da teras mene da i ja radim tako kao sto radite vi tamo? Ja da hocu da tako radim, i ja bih otisao. Odakle tebi to da je taj nacin za mene bolji? Kako ti znas sta je za mene bolje? Pa mozda ja ovako volim. Evo kako se u Srbiji radi. Deda jednog mog prijatelja je imao nekoliko lokala kad su dosli komunisti, i nisu oni njemu oduzeli ni jedan, ali on nije hteo da ima sa njima nikakve veze, i onda je batalio sve radnje i do kraja zivota ziveo od toga sto je pekao rakiju i prodavao je na pijaci. I on je mogao da izracuna te vase analize "cost vs. benefit" pa da i dalje drzi radnje, placa porez i ne mesa se u politiku, ali nije hteo i sta sad. Onda, evo, postavlje se pitanje, sta imate vi protiv komunizma, ako izracunate te vase analize "cost vs. benefit" ? Komunizam je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "komunizmu" ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad. Ono sto nisu imali, su "kapitalisti" i njihov kultivisani nakot koji ce da im gazduje. Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule. Takvi smo mi Srbi, sta da radis, i zato vam ja kazem da od tog vaseg nema nista. Sve je to lepo sto vi pricate, ali vi tu ne racunate najvazniji faktor - srpski mentalitet. Bez promene tog faktora od vaseg plana nema nista, a taj faktor nisu uspeli da promene ni Turci za 500 godina, pa necete ni vi.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 11:40 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: nego to teras mene kome se to drustvo gadi da to radim? Kao drugo, sta da radis, nismo ti mi Srbi za to da radimo te vase kapitalisticke analize hladnih glava, za tu vasu "produkciju"

Cekaj, ko tebe uopste ovde primorava ili tera da nesto radis? Ja koliko vidim ovo se sve svodi na diskusiju u kojoj ti nisi nicim potkrepio svoje stavove.
I da, cemu to "vase kapitalisticke analize", "vasa produkcija"?
Sta je tvoje onda?
Citat:
Komunizam je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "komunizmu" ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad. Ono sto nisu imali, su "kapitalisti" i njihov kultivisani nakot koji ce da im gazduje.

Za razliku od ostalih ne-komunistickih evropskih zemalja gde jos voda nije uvedena, nema struje ni radnih mesta i gde niko ne moze da predje granicu i tako jos od kraja WWII.
Citat:

Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule. Takvi smo mi Srbi, sta da radis, i zato vam ja kazem da od tog vaseg nema nista. Sve je to lepo sto vi pricate, ali vi tu ne racunate najvazniji faktor - srpski mentalitet. Bez promene tog faktora od vaseg plana nema nista, a taj faktor nisu uspeli da promene ni Turci za 500 godina, pa necete ni vi.

Opet, ko to "mi"? Ne znam zbog koga/cega si tako isfrustiran i podeljen. Dosta prazne demagogije, ali iskreno ne vidim razlog.

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81538 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.