Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81548 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 12:06 - pre 210 meseci
Mislis, nicim, osim pisanjem o onome sto je tebi nepoznato i neshvatljivo? Pa dobro. Inace, niko nije frustriran i podeljen, a "vi" ste vi koji ste odavde otisli, prosvetlili se, i onda nas ovde poceli da ucite kako mi treba da radimo da bi bili kao vi, a da se niste ni jednom zapitali da li mi to uopste zelimo. Eto, ja ti govorim sta su cinjenice, a sto se tebi te cinjenice ne svidjaju, to je tvoj problem. A jedna od cinjenica je da ovde to nece zaziveti zbog srpskog mentaliteta, osim na silu, i kako se zavrsava sve sto se na silu namece bilo gde, to znamo. Nije valjda da nisi nijednom cuo "ozbiljnu analizu" o tome kako kad bi Srbima stvarno bilo objasnjeno sta znaci ulazak u EU, enormna vecina bi glasala protiv?

Sto se tice tvoje doskocice o struji i "ostalim nekomunistickim evropskim zemljama" itd, niko nije govorio o nekomunistickim evropskim zemljama nego o ovoj, a cinjenica je da su elektrifikaciju i industrijalizaciju cele zemlje, ne samo BG - a i jos par gradova uradili tek komunisti, sto priznaju svi ozbiljni istoricari, dok onim "kapitalistima" pre komunista to na pamet nije padalo. Isto kao sto ovima sada ne pada na pamet da prosire recimo sta znam ADSL ili bezicni internet u celoj Srbiji, nego samo tamo gde se mogu sto lakse i sto vise nagumati blaga, sto ce reci u BG i jos u par mesta. I ovo je isto cinjenica. I ne znam zasto ti stalno smetaju te cinjenice. Znaci, postojale su zemlje za koje je komunizam bio dobar. Sto znaci da djavo ipak nije bio tako crn kao sto to izgleda kad se pripomogne propagandom.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 12:14 - pre 210 meseci
Hm, znaci ispada samo "mi" koji smo otisli delimo isto misljenje dok "vi" koji ste tu smatrate da ne treba tako da bude.

Nisam bas tako davno otisao, ni toliko kratko ziveo u Srbiji da ne znam kako razmisljaju ljudi tamo, veruj mi da znam vise svojih istomisljenika u Srbiji nego van nje. Cak naprotiv, tvom misljenju je blize vecina Srba u dijaspori koje sam upoznao, nazalost.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 12:34 - pre 210 meseci
Pazi ovako Lesli:

Citat:

Komunizam je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "komunizmu" ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad. Ono sto nisu imali, su "kapitalisti" i njihov kultivisani nakot koji ce da im gazduje. Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule.


Zameni ovo sa:

Citat:

Zapadni Kredit je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "Zapadnom Kreditu " ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad. Ono sto nisu imali, su "kapitalisti" i njihov kultivisani nakot koji ce da im gazduje. Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule.


Dakle, SFRJ socijalizam je bio uspesan jer je bio kratkorocno finansiran od strane glupih i nazadnih (i nadasve zajedljivih) zapadnih zemalja kojima je trebala tampon zona od SSSR-a. Kada su krediti prestali, taj nas bajni i napredni sistem se urusio kao kula od karata. Na kraju su glupi i nazadni zapadnjaci u Evropi stvorili nesto sto je vrlo slicno SFRJ socijalizmu, samo na daleko pametniji i dugorocnije planirani nacin.

Danas u zemlji u kojoj trenutno zivim imam 25 radnih dana odmora (5 nedelja) + gomilu praznika, 8-casovno radno vreme i gomilu beneficija jer je zemlja akumulirala svoje bogatstvo za svoj, kako ti kazes "kultivisani nakot" - dok pametnjakovici i moralne gromade koji su lezilebovali sa pevanjem "da nam zivi zivi rad" moraju da zasucu rukave kako bi od nule akumulirali bogatstvo jer su prokrcili sve sto su mogli.

I, sto je najgore - i dalje smo bogati sa onima koji bi da ruse i otimaju, i pljosnati crv ima duze pamcenje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 12:42 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Ne vredi, ne razumeš. Ili možda ja ne umem da objasnim.


covek ti je lepo objasnio. filmovi ti nece doneti nagon da pocinis nasilje. jedino mogu da ti daju ideju kako da sprovedes nesto u delo. ako nisi gledao filmove, a frustriran si do granice nasilja, ideju kako da naudis nekome ce ti svakako dati price sa ratista, ili slike koje si video na dnevniku 2 rts 90tih, ili cak epska poezija, ventura je pomenuo primere. ako sve to cenzurises, opet ce te primitivni nagon naterati da izmislis nesto. kao sto i zivotinje nagonski napadaju jedne druge, bilo da love plen, bore se oko zenke ili hrane.
nasilje nije posledica filmova, vec malo dublje zalazi u ljudsku prirodu.

i vidi, ako se neko ne slaze sa tobom ne znaci da te ne razume, vec misli da nisi u pravu. postoji i ta mogucnost, ponasas se kao da to ne znas.


Citat:
Lesli Eldridz: Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule. Takvi smo mi Srbi, sta da radis, i zato vam ja kazem da od tog vaseg nema nista. Sve je to lepo sto vi pricate, ali vi tu ne racunate najvazniji faktor - srpski mentalitet. Bez promene tog faktora od vaseg plana nema nista, a taj faktor nisu uspeli da promene ni Turci za 500 godina, pa necete ni vi.


hm. malo sutra. svi na ovoj diskusiji smo srbi, i svi imamo drugaciji mentalitet od srba iz 1389 :-)
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:02 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ...treba da aplaudiram zarad neke neizvesne svijetle buducnosti u kojoj ce moji potomci da rmbaju za kultivisane potomke (koji jos ne postoje i pitanje je da li ce postojati) ovih za koje ja mislim da svi treba da budu postreljani

Kako bi odredio ko bi trebalo da bude postreljan? Svako ko ima vise od odredjene sume novca ili nekako drugacije?

Citat:
Komunizam je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "komunizmu" ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad.

Ali taj sistem je bio neodrziv jer smo samo zapadali u dugove, ne razumem kako to ne mozes da shvatis?!?
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:18 - pre 210 meseci
Citat:
Ali taj sistem je bio neodrziv jer smo samo zapadali u dugove, ne razumem kako to ne mozes da shvatis?!?


Može on to da shvati, samo ne želi.

P.S.

I heroin je super pa na kraju rikneš.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:23 - pre 210 meseci
Citat:
srki
Ali taj sistem je bio neodrziv jer smo samo zapadali u dugove, ne razumem kako to ne mozes da shvatis?!?


Pa to ti je ono kao - "Zivot kod mame i tate je super, ustanes i ceka te dorucak i kafa - a ti samo filozofiras, za razliku od nesrecnika koji moraju na posao" - samo, jbg... neko to mora da kupi i skuva :-))) Tako isto i cuveni "SFRJ socijalizam" koji je finansiran stalnim kreditima i politickim igricama dok je unutar odrzavano "blagostanje" zatvorenom privredom i nacionalizacijom privatne svojine - sve dok jednog dana neko nije zavrnuo slavinu - bas kao i kad matori isutiraju vecitog studenta od 35 godina na ulicu - a student kaze da je uvek bio pametniji od drugih samo, eto, nije mu se dalo da se ostvari :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:26 - pre 210 meseci
Citat:
Ali taj sistem je bio neodrziv jer smo samo zapadali u dugove, ne razumem kako to ne mozes da shvatis?!?


Da samo sto sada u kapitalizmu drzava ne ulazi u dugove nego narod...mislis da je to odrzivo?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:28 - pre 210 meseci
Odrzivo je ako narod kreira ekonomiju koja je u stanju da bude konkurentna - tj. da stvara dobra koja su prodavljiva na svetskom trzistu.

U tome i jeste kvaka-22 trzisne ekonomije - to moze da se uradi, dok u komunizmu ne moze jer je represivna priroda tog drustvenog uredjenja toliko losa po ljudsko stvaralastvo, da te zemlje nisu u stanju da proizvode konkurentna dobra, niti su ljudi motivisani da to rade (zasto bi radio kad ti uvek svira radio)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:31 - pre 210 meseci
Citat:

Nije mi bio bolji, ali taj sistem koji je on napravio se danas legitimizuje, legalizovan je odavno, a ti mi ko zna odakle govoris da ja tome treba da aplaudiram zarad neke neizvesne svijetle buducnosti u kojoj ce moji potomci da rmbaju za kultivisane potomke (koji jos ne postoje i pitanje je da li ce postojati) ovih za koje ja mislim da svi treba da budu postreljani, ili bar zatvoreni u prdekanu do kraja njihovih beskorisnih zivota. A ja to necu, pa necu. Ne kazem ja, moguce je da si ti delimicno u pravu, ali ako je tako, postavlja se pitanje zasto ne zivis ovde pa da ti podnosis te zrtve kao sto savetujes meni, da bi napravio to drustvo koje tebi odgovara, nego to teras mene kome se to drustvo gadi da to radim? Kao drugo, sta da radis, nismo ti mi Srbi za to da radimo te vase kapitalisticke analize hladnih glava, za tu vasu "produkciju" , zato nam drustvo i nije kao vase, nego mi ima do kraja da ucimo naredne generacije istini o tome sta je bilo i kako je bilo, i da teramo po svome, i da te istine prenosimo sa kolena na koleno, kao sto se ovde radi, radilo se i radice se. Eto, tebi se sve to nije svidelo i otisao si, i na tome svaka cast, tvoja stvar na kraju krajeva, ali zasto moras onda da teras mene da i ja radim tako kao sto radite vi tamo? Ja da hocu da tako radim, i ja bih otisao. Odakle tebi to da je taj nacin za mene bolji? Kako ti znas sta je za mene bolje? Pa mozda ja ovako volim. Evo kako se u Srbiji radi. Deda jednog mog prijatelja je imao nekoliko lokala kad su dosli komunisti, i nisu oni njemu oduzeli ni jedan, ali on nije hteo da ima sa njima nikakve veze, i onda je batalio sve radnje i do kraja zivota ziveo od toga sto je pekao rakiju i prodavao je na pijaci. I on je mogao da izracuna te vase analize "cost vs. benefit" pa da i dalje drzi radnje, placa porez i ne mesa se u politiku, ali nije hteo i sta sad. Onda, evo, postavlje se pitanje, sta imate vi protiv komunizma, ako izracunate te vase analize "cost vs. benefit" ? Komunizam je bio dobar za ovo drustvo, i za mnoga druga. Ljudi su u "komunizmu" ovde dobro ziveli, dobili su struju, vodu, radna mesta, mogli su da putuju bez viza, sve su imali to materijalno, sto znaci da su po vama imali vecu slobodu nego sad. Ono sto nisu imali, su "kapitalisti" i njihov kultivisani nakot koji ce da im gazduje. Eto vidis da ne mozes sve da stavis u te tvoje formule. Takvi smo mi Srbi, sta da radis, i zato vam ja kazem da od tog vaseg nema nista. Sve je to lepo sto vi pricate, ali vi tu ne racunate najvazniji faktor - srpski mentalitet. Bez promene tog faktora od vaseg plana nema nista, a taj faktor nisu uspeli da promene ni Turci za 500 godina, pa necete ni vi.


Pa ovo vec prelazi u aroganciju. Pa hoces li mi molim te objasniti ko su to mi, mi Srbi. Da nemas mozda slucajno neki srbometar kako bi mogao da utvrdis ko je Srbin i koliki je Srbin. Evo ja sam Srbin, bar mislim da jesam ali po tvojoj prici nema sanse da se uklopim u srpski kalup. Kako ti mozes da odredjujes da su srbi takvi kakvim ih opisujes? Ja i mnoge koje poznajem a deklarisu se kao Srbi - ne misle kao ti. I sta sad? Mi smo ostali verovatno statisticka greska, jer se ne uklapamo u tvoje poimanje srpske nacije. I da, da ne zaboravim, jos uvek se nalazim u okvirima danasnje Srbije pa sam verovatno komeptentniji od 'onih' tj. 'vi'.



 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:33 - pre 210 meseci
Jeste samo sto komunizam nije koncipiran na konkurentnosti. Glavna mana koje se iznosi na racun komunizma jeste odsustvo stvari koje on po defaultu ne bi trebao da radi (ko kada bi kritikovao traktor sto ne mzoe da ubrzava od 0-100Km/h za 5 s).
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:35 - pre 210 meseci
Ne vredi sa "vama" pricati o tome jer ste "vi" podlegli antikomunistickoj propagandi, i onoj sa one strane, i onoj unutrasnjoj. To sto vi pisete o kreditima nema veze sa vezom, a ono sto je istina je ovo. Privredna stopa rasta Jugoslavije je bila pedesetih i sezdesetih medju najvecim na svetu, uporediva sa stopom rasta "azijskih tigrova" 10-15 godina kasnije. Ekonomski pokazatelji ne potvrdjuju da je Jugoslavija bila drustvo koje je zivelo na stranim kreditima. Krediti jesu bili veliki, oko 20 milijardi dolara do osamdesetih, ali je zemlja spadala u grupu srednje zaduzenih zemalja, u odnosu na godisnji bruto nacionalni proizvod. Jugoslovenska privreda je radila, proizvodila i izvozila robu i usluge, imala je polozaj najpovlascenije nacije u trgovini sa SAD i EEZ. Jugoslovenska roba siroke potrosnje izvozena je "na angro" u zemlje istocne Evrope, a u zapadnoj Evropi jugoslovenski proizvodi su normalno bili prisutni. Jugoslovenske firme su gradile brane i luke po Aziji, Africi i Juznoj Americi. Ono sto je srusilo Jugoslaviju nije bio krah ekonomije, jer su reforme Ante Markovica bile uspesne, i ovi iz EEZ su bili spremni da je prime u svoju zajednicu krajem osamdesetih, delom i da bi sprecili njen raspad, nego je Jugoslaviju srusio podivljali nacionalizam delimicno finansiran spolja, i pljackaski pohodi ovih za koje kazete da sad treba da nam budu uzori, ako ne oni onda njihov nakot. I tako dalje.

Uz to, greska "vas" nekolicine je sto sve posmatrate kroz nekakvu svoju prizmu, i kroz one sa kojima se druzite. To sto neki vasi drugari pricaju iste price kao i vi ne znaci da i drugi stanovnici Srbije misle isto, a posebno ne vecina. Ljudi se uglavnom druze sa sebi slicnim ljudima, i uz to ste vas nekolicina ovde svi izgleda bili iz Beograda, i onda je normalno sto imate pogresne predstave o nekim stvarima u ovoj zemlji, pa mislite da i svi ostali misle kao vi i vase drustvo. Da niste u pravu saznali bi kad bi za promenu poceli da putujete svojom zemljom, umesto sto idete u Londone i Parize i Sidneje, pa onda otuda zakljucujete o vasoj bivsoj zemlji i o onome sta je za nju dobro. Ovako, vi i Kostunica pricate iste price, samo sa razlicitim ciljevima. I vasa i njegova vizija Srbije je vizija Srbije sa zadatim resenjem u koje treba ukalupiti vec postojecu Srbiju. Samo sto je njegovo zadato resenje sajkaca i opanak, a vase armani odelo i lap top i nakot najgrdjih kao uzor. I jos nesto sto vam je zajednicko je da ni od jednog ni od drugog resenja nema nista.

I da pomenem opet nasilje, materijalizam i potrosacki mentalitet, deca onih mojih rodjaka koji su naprasno postali potrosaci ne znaju sta ce sa sobom od besa, da ga tako nazovem, i ne umeju da se zabave necim duze od 15 minuta, a vec imaju po 16 i 17 godina. Toliko su blazirani i toliko su im pomogle pljosnate kutijice za gledanje dvd - ja i menjanje mobilnih telefona svakog meseca. Docim deca onih koji jos nisu pobenaveli pa posatli potrosaci umeju da se pola dana igraju jednom obicnom kartonskom kutijom. Toliko o tome.
Citat:
vindic8or: hm. malo sutra. svi na ovoj diskusiji smo srbi, i svi imamo drugaciji mentalitet od srba iz 1389 :-)

Aha, vidim (ovo je ujedno odgovor i negyxo - u ) . Evo Srbi naprasno poceli da budu timski igraci, da se udruzuju i da sve sto rade gledaju hladne glave, bez emocija, kroz materijalnu korist koju od toga imaju.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:36 - pre 210 meseci
Vi kao da ne postoji nista izmedju US kapitalizma i Staljinovog modela. Ja ne bi bas rekao da je tako. Jugoslavija je zapocela sa komunizmom, nastavila sa socijalizmom, da bi krajem 80-ih pocela da uvodi elemente trzisne ekonomije. Kada sve saberem, mislim da smo mi i recimo Svedjani tezili istom modelu, samo smo mu se priblizavali sa suprotnih strana. Trziste je ok, ali bez zanemarivanja socijalnog aspekta i uz instrumente kao sto je progresivno oporezivanje.

anti-heroin spree
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:39 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Da samo sto sada u kapitalizmu drzava ne ulazi u dugove nego narod...mislis da je to odrzivo?


i sam si rekao da u srbiji drzava jos uvek kontrolise ekonomiju i jos uvek je vlasnik vecine preduzeca. to nije otvoreno trziste i to nije kapitalizam. kada se stvori konkurentno trziste evropskim trzistima, narod ce imati vise novca, pa se ili nece zaduzivati toliko, ili ce lakse vracati kredite. ovo sto je sada u srbiji je limbo, ne kapitalizam.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:39 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Da samo sto sada u kapitalizmu drzava ne ulazi u dugove nego narod...mislis da je to odrzivo?

Naravno, a evo zasto. Ovde na Novom Zelandu znam mali milion njih koji su proglasili bankrot (iako su imali dosta para) jer nisu hteli da vracaju dugove banci (npr. za studiranje ili kredit za kucu koju su prodali pa spiskali pare i deo ustekovali itd...) i posle 5 godina se to brise i niko ne moze da zna da si bio bankrotirao. Druga stvar je sto drzavni dug ne zastareva ali ako ja dugujem banci taj dug se nece preneti na moje potomke, mozda samo da utice malo na njih u pocetku ali oni ce moci lepo da se iskoluju (od drzave dobijaju zajam za skolovanje i bespovratni kredit za studentski zivot). Mada ako sam dovoljno vest taj moj dug ne mora ni na njih da utice ni malo. Jos jedna stvar je da ako neko umre taj dug ispari dok drzavni dug ne moze da ispari.
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.179.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:41 - pre 210 meseci
Interesantno je kako ovakava tema uvek ima strastvene pristalice.
Od onih koji je prate i kojima je zanimljiva,do onih koji ucestvuju u raspravi,bez imalo sanse da dodje do usaglasavanja stavova.
Sve se pretvorilo u temu koja treba da objasni prednosti i mane kapitalizma,ili odbrana i kritika tog drustvenog urednjenja.
Stvari,ipak,nisu tako jednostavne.
Pre svega,ovo sto je kod nas na sceni nije kapitalizam,vec njegov povoj,koji je uvek bolan i tezak.
Svima poznata "akumukacija kapitala" i navikavanje "raje" na nova pravila.
Sve ima prednosti i mane...socijalizam nije izdrzao probu vremena trebamo ga ostaviti po strani.
Kapitalizam je surov...tu nema price.
Medjutim ono dobro sto ovo vreme nosi je SLOBODA IZBORA.
Iako ne verujem u demokratiju,ne mogu da poreknem da danas sam mogu da izaberem na koji nacin cu da organizujem svoj zivot.
Cak i koliko cu bogat biti,ako mi je to zelja...
I ta sloboda izbora je jedino sto se racuna.
Jedan potpuno predvidljiv i konstatan sistem.
Vladavina zakona i ekonomska pravila koja teze konstantnosti i obecavaju sigirnost.
To je ono sto nam je potrebno,pa ce i kriminal biti sveden na razumnu meru.
Da svakop zna sta moze da ocekuje od sebe i svojih mogucnosti

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:46 - pre 210 meseci
Citat:

Uz to, greska "vas" nekolicine je sto sve posmatrate kroz nekakvu svoju prizmu, i kroz one sa kojima se druzite. To sto neki vasi drugari pricaju iste price kao i vi ne znaci da i drugi stanovnici Srbije misle isto, a posebno ne vecina. Ljudi se uglavnom druze sa sebi slicnim ljudima, i uz to ste vas nekolicina ovde svi izgleda bili iz Beograda, i onda je normalno sto imate pogresne predstave o nekim stvarima u ovoj zemlji, pa mislite da i svi ostali misle kao vi i vase drustvo. Da niste u pravu saznali bi kad bi za promenu poceli da putujete svojom zemljom, umesto sto idete u Londone i Parize i Sidneje, pa onda otuda zakljucujete o vasoj bivsoj zemlji i o onome sta je za nju dobro. Ovako, vi i Kostunica pricate iste price, samo sa razlicitim ciljevima. I vasa i njegova vizija Srbije je vizija Srbije sa zadatim resenjem u koje treba ukalupiti vec postojecu Srbiju. Samo sto je njegovo zadato resenje sajkaca i opanak, a vase armani odelo i lap top i nakot najgrdjih kao uzor. I jos nesto sto vam je zajednicko je da ni od jednog ni od drugog resenja nema nista.


Pazi Lesli, ja ovde mogu da zakljucim da ti nisi zadovoljan - a ne "mi", dakle na tebi i tebi slicnima je da se menjate ako zelite da budete zadovoljniji.

To sto ti mislis da ces resiti probleme nekakvim klanjima, masovnim hapsenjima i sl... - lepo, samo ces morati da nadjes neku teritoriju gde ces naci dovoljan broj istomisljenika. Mogu da primetim da ni Srbija u 2006 vise nije takva zemlja.

Ti i ljudi sa tvojim stavovima ste ekstremisticka manjina, na svu srecu - a ekstremizmi jos nikom nisu doneli puno toga dobrog mogu da primetim.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:47 - pre 210 meseci
Citat:
i sam si rekao da u srbiji drzava jos uvek kontrolise ekonomiju i jos uvek je vlasnik vecine preduzeca. to nije otvoreno trziste i to nije kapitalizam. kada se stvori konkurentno trziste evropskim trzistima, narod ce imati vise novca, pa se ili nece zaduzivati toliko, ili ce lakse vracati kredite. ovo sto je sada u srbiji je limbo, ne kapitalizam.


Rekao sam, ali sam postom koji si citirao mislio na kapitalisticke zemlje, a kao sto si i sam rekao Srbija to nije.

Poenta mog posta je sacinjena u srkijevom.

Citat:
Ovde na Novom Zelandu znam mali milion njih koji su proglasili bankrot (iako su imali dosta para) jer nisu hteli da vracaju dugove banci (npr. za studiranje ili kredit za kucu koju su prodali pa spiskali pare i deo ustekovali itd...) i posle 5 godina se to brise i niko ne moze da zna da si bio bankrotirao. Druga stvar je sto drzavni dug ne zastareva ali ako ja dugujem banci taj dug se nece preneti na moje potomke, mozda samo da utice malo na njih u pocetku ali oni ce moci lepo da se iskoluju (od drzave dobijaju zajam za skolovanje i bespovratni kredit za studentski zivot). Mada ako sam dovoljno vest taj moj dug ne mora ni na njih da utice ni malo. Jos jedna stvar je da ako neko umre taj dug ispari dok drzavni dug ne moze da ispari.


Mislite da je ovo odrzivo? :)
Znaci pare padaju sa neba, ti se zaduzujes, umres i nikom nista (nisi nikome duzan)...ko pokriva tvoj dug, kakvu korist ima banka koja ce ti dati kredit koji ne moras da vratis...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:49 - pre 210 meseci
Citat:

Mislite da je ovo odrzivo? :)
Znaci pare padaju sa neba, ti se zaduzujes, umres i nikom nista (nisi nikome duzan)...ko pokriva tvoj dug, kakvu korist ima banka koja ce ti dati kredit koji ne moras da vratis...


Pare ne padaju sa neba - davaoci kredita posluju sa dobitkom, inace ne bi poslovali - to sto individue odu u bankrot ne menja sliku uopste, jer na velikim brojevima kreditni ponudjaci uvek imaju + - davanje kredita potrosacima je veliki i vrlo profitabilan biznis, a kreditne kompanije su po pravilu jedne od najvecih u svakoj zemlji.

Dug onih koji bankrotiraju pokriva profit kreditora od vecine onih koji placaju svoje dugove. Kredite ogromna vecina ipak vraca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:51 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mislite da je ovo odrzivo? :)
Znaci pare padaju sa neba, ti se zaduzujes, umres i nikom nista (nisi nikome duzan)...ko pokriva tvoj dug, kakvu korist ima banka koja ce ti dati kredit koji ne moras da vratis...

Banka tu rizikuje. Obicno ljudi uzmu kredit da bi zaradili jos vise i banka je tu da proceni da li ti mozes da vratis kredit ili ne, oni cesto pogrese ali ipak zarade dovoljno na onima koji vrate kredit sa kamatom. Ti ako mozes da uzmes kredit i da na tome zaradis onda ces to i uraditi. Sta mislis, da li je za narod odrzivo da ima kratkrotrajni dug (koji nestaje ako ne moze da se vrati) ili drzavni dug koji se prenosi i na nase potomke i na njihove potomke? Ja bih se opredelio za ptvu varijantu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81548 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.