Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81555 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 13:55 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ne vredi sa "vama" pricati o tome jer ste "vi" podlegli antikomunistickoj propagandi, i onoj sa one strane, i onoj unutrasnjoj.

Ne vredi sa tobom pricati jer si podlegao komunistickoj propagandi i ispiranju mozgova...

Citat:
Privredna stopa rasta Jugoslavije je bila pedesetih i sezdesetih medju najvecim na svetu, uporediva sa stopom rasta "azijskih tigrova" 10-15 godina kasnije.

I privredni rast Srbije posle bombardovanja je bio medju najvecim na svetu jer ako jedne godine ne proizvodis nista (ili jako malo) a sledece godine imas normalnu proizvodnju ti ces to da prikazes kao 500% vecu proizvodnju, mislim wow!
A taj privredni rast je bio omogucen zapadnim kapitalistickim kreditima, kada budes to shvatio onda ces razumeti zasto gresis. Ne razumem kako ne vidis da su slicni sistemi nacisto propali ako nisu imali zapadne kredite?
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:08 - pre 210 meseci
ID & srki

Razumemo se mi nego ja hocu da postavim hipoteticko pitanje koje glasi:

Sta ce biti ako se broj onih koji bankrotiraju (ne vracaju kredit) toliko popne da banke vise nemaju racunicu?

Kratkorocno resenje je podizanje kamata na kredite ali dugorocno resenje ne postoji.
Ovo pitanje jeste hipoteticko i nerealno unoliko koliko je i pitanje kredita SFRJ moglo da bude da je postavljeno 85-86 godine.
 
0

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:15 - pre 210 meseci
Evo ja cu ti odgovoriti. Cim gubici postanu veci od profita onda ce doci i do promene u posovanju. Ne moze biti jednostavnije. To ti je kao postupak regulacije, regulacija kompenzacijom :) procitaj malo o upravljackim sistemima koji cak i nemaju veze sa bankarskim poslovanjem ali vaze potpuno ista pravila.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10256 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:15 - pre 210 meseci
Pazi, tvoj pitanje je sasvim na mestu i sasvim realno. Zato se i kamate stalno menjaju. Ne samo kod nas, nego svuda u svetu. Termin "banka nema računicu" pada u vodu, zato što banka uvek ima računa, tj. interes. A kamate mogu da rastu i rastu i rastu ... Granica ne postoji.

Mala opisna digresija:
Za vreme trajanja prvog rata u zalivu, britansko osiguravajuće društvo Loyd je za premiju osiguranja naplaćivalo 25% vrednosti broda, za svaki odlazak u Persijski zaliv. Prosto, jednostavno, razumljivo. Što je veći rizik, procenti su veći.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:15 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Sta ce biti ako se broj onih koji bankrotiraju (ne vracaju kredit) toliko popne da banke vise nemaju racunicu?

povecace se cene kredita, banke ce naci neki bolji nacin da se osiguraju, teze ce da daju kredite ...
prosto :)
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:16 - pre 210 meseci
Eto vec dugo traje rasprava, pa smo se "odomacili", pa mozemo da pljuckamo jedni druge. Prosperitetno.

Ne bi trebalo da se bavimo "visokom" ekonomijom, posto svaki detalj moze da se razglaba i manipulise sa istim, iako to nema blage veze sa "zakljuccima". SAD je "najzaduzenija zemlja", pa... sta da zakljucimo?

Ima vise pametnih poenti, kao sto je uzimanje kredita samo kada dobit moze da se uveca i isplati kamatu, i ostvari prihod. Ali to se jako "kosi" sa mentalitetom, gde kredit suzi za sve drugo.
Narocito je jaka stavka u mentalitetu, da drugi (drzava npr, najlakse) treba da ti DA (dodeli, obezbedi, inace su politicari korumpirani) posao, da ti DA platu, da ti DA penziju, i kada se dogodi da drzava nekome DA posao, u nekom preduzecu, fabrici, TO postaje svojina doticnog, zaposlenog, :), a kao, radi se o "odraslim" ljudima.

Druga stavka, animalna, je da se i u "diskusijama", "opipava" okolina, ispituje, i odredjuje kolicina napada, do i preko granice uvrede, snazan "odnos" prema postovanju, "restekpa", dobra osnova za prosperitet drustva, a posebno za "borbu protiv kriminala", koji je organizovan, sa puno postovanja svakog clana ili elementa prema drugom.

Mozda tu negde leze koreni resenja.
Ili je lakse, sektaski, podeliti sve na crno-belo, i "jasno" definisati sitnice kao jako vazne i uticajne...

Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:18 - pre 210 meseci
Citat:

Sta ce biti ako se broj onih koji bankrotiraju (ne vracaju kredit) toliko popne da banke vise nemaju racunicu?


Sta ce biti ako ekonomski sistem propadne - propasce drzava ;-)

Elem, to se ne desava - bar za sad, stavise - svetska ekonomija raste, sto znaci da se ipak vise proizvodi nego sto se trosi - dokle god je tako, nema preteranih razloga za paniku ;-)

Citat:

Kratkorocno resenje je podizanje kamata na kredite ali dugorocno resenje ne postoji.
Ovo pitanje jeste hipoteticko i nerealno unoliko koliko je i pitanje kredita SFRJ moglo da bude da je postavljeno 85-86 godine.


I te kako postoji resenje - u slucaju povecane potrosnje se podizanjem osnovne kamatne stope gotovo uvek smanjuje i javna potrosnja jer novac postaje skup - sto momentalno rasterecuje banke od obaveze servisiranja novih losih dugova (ljudi se ne zaduzuju) - provereno u praksi, desava se svaki dan (centralne banke svako malo menjaju kamatne stope u skladu sa potrosnjom/inflacijom)

Ono sto razlikuje razvijene i uspesne drzave od onih koje to nisu je sto uspesne drzave nisu robovi populizma (sto se upravo omogucuje kroz transparentno otvoreno drustvo sa niskom korupcijom) - gde zbog korupcije politicari nisu u stanju da donesu odluke koje su neophodne - da su u SFRJ neke 1985-te shvatili da ne moze vise onako kako je islo, i da nisu bili korumpirani toliko da nemaju snage da to sprovedu u delo - nastao bi ostar rez u potrosnji i tranzicija u trzisnu privredu.

To se nije desilo - i radio je svirao dok nije crkao, tj. dok nije nestalo struje - a onda se preslo na kuknjavu i neke druge vidove "zabave"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:35 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: ID & srki

Razumemo se mi nego ja hocu da postavim hipoteticko pitanje koje glasi:

Sta ce biti ako se broj onih koji bankrotiraju (ne vracaju kredit) toliko popne da banke vise nemaju racunicu?


Da budem iskren, nisam mnogo razmisljao o tome i verujem da ti imas vise ideja od mene jer si ipak ti ekonomista pa sam siguran da bi uz malo ceprkanja na internetu, razmisljanja i sl. mogao da dodjes do nekog rezultata koji bi sigurno bio bolji nego moje lupetanje (ali ipak cu da probam da izlupam nesto :-))

Citat:
Kratkorocno resenje je podizanje kamata na kredite ali dugorocno resenje ne postoji.

Banke ne mogu preterano da dizu kredite zbog konkurencije ali kod njih rade ljudi koji na osnovu nekih parametara procenjuju rizik i verujem da bi samo manji broj ljudi mogao da dobije kredit. Kao kod nas kada neki ne daju vojnim licima kredit ako su neki nizi oficiri jer se plase da ce biti otpusteni ako se uvede profesionalna vojska. Neki su pljuvali banke zbog toga ali ja bih isto tako radio da sam menadzer neke banke...

Ali ako jednostavno dodje do nekakve ogromne inflacije da ljudi ne mogu da vrate kredite ili da ti krediti budu nistavni, banke ce biti na velikom gubitku i verovatno ce mnoge od njih da propadnu osim onih koje imaju ogranke u gomili zemalja. Moguce je da bi i drzava propala, ja sam svestan da uvek postoji taj rizik, ne mislim da je u kapitalizmu uvek sve bajno i sjajno mada ne znam da li si me zbog toga pitao. Sansa da sve ode do djavola postoji u svakom sistemu samo je pitanje gde je taj rizik veci i kod novca uvek postoji rizik ako ni zbog cega drugog onda zbog inflacije.

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.01.2007. u 01:22 GMT+1]
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:42 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mislite da je ovo odrzivo? :)
Znaci pare padaju sa neba, ti se zaduzujes, umres i nikom nista (nisi nikome duzan)...ko pokriva tvoj dug, kakvu korist ima banka koja ce ti dati kredit koji ne moras da vratis...



hm, ne dodeljuju se krediti bas tako lako. banka ima podatke od kreditnih agencija o tvom celokupnom finansijskom zivotu, koliko zaradjujes, svaki dug koji nisi vratio, svaki racun koji nisi platio, svaka kreditna kartica koju nisi otplacivao na vreme. na osnovu svih podataka koje dobiju od ovih agencija i od tebe, naprave neki scoring sistem, gde ti dodele bodove po svim kategorijama, pa ako ne predjes donju granicu, kredit ne dobijas. drugim recima, ako si sklon tome da ne vratis dug - najverovatnije ga neces ni dobiti. nikako to nisu pare koje padaju sa neba. i ovi uslovi se azurno adaptiraju promenama u ekonomiji svakodnevno. kreditori ipak nisu mala deca :-)
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:43 - pre 210 meseci
Moram se složiti sa onim delom da kakvi god da smo bili do '89 i '90 još bi nas i primili u EU do kraja, samo da glupani sa raznih strana nisu hteli da pošto poto gurnu zemlju u rat. Više puta sam slušao u medijima da je pokojnom vođi i njegovoj bratiji bilo nuđeno sve i svašta da sarađuju i da "igraju po pravilima" (koliko toliko) i sve bi bilo ok, ali naravno, ništa od toga. Otprilike kao što bi i Zastava bila davno prodata (takva kakva je) da neki genijalac nije tražio miljardu maraka za nju.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 14:48 - pre 210 meseci
Citat:
Jeste samo sto komunizam nije koncipiran na konkurentnosti. Glavna mana koje se iznosi na racun komunizma jeste odsustvo stvari koje on po defaultu ne bi trebao da radi (ko kada bi kritikovao traktor sto ne mzoe da ubrzava od 0-100Km/h za 5 s).

Slazem se, kada se tako gleda na stvari onda si u pravu. U stvari komunizam nema manu kada je u pitanju konkurentnost (jer on ni ne zeli konkurentnost) ali jednostavno nije dobar pokretac razvoja zemlje kao sto ni traktor nije dobar ako hocu da odem od Nisa do Zrenjanina. Filozofija komunizma (nekonkurentnost, timski rad, jednakost...) moze da bude dobra u nekim drugim stvarima - u timskim sportovima, nekakvim hriscanskim ili nepforiftnim organizacijama i slicno - kao sto je i traktor dobar za neke druge stvari.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:14 - pre 210 meseci
Citat:
Evo ja cu ti odgovoriti. Cim gubici postanu veci od profita onda ce doci i do promene u posovanju. Ne moze biti jednostavnije.


Ta promena u poslovanju ce usporiti razvoj jer je svim ucesnicima na trzistu osnovni motiv profit dok je korisnicima usloga osnovni motiv kvalitet usluga po sto manjoj ceni kao i kvalitet zivota.
Ako se promeni nacin poslovanja smanjice se konkurentnost jer ne mogu svi cinioci na trzistu da promene nacin poslovanja u istom danu.

Citat:
povecace se cene kredita, banke ce naci neki bolji nacin da se osiguraju, teze ce da daju kredite ...


I ljudi ce nekvalitetnije ziveti i biti nezadovoljni jer je osnov kapitalizma nezdrav iz prostog razloga sto ne mogu svi da budu kapitalisti. To sam spomenuo u prethodnoj recenici, kapitalisti je osnovni cilj da sto vise zaradi a tebi kao obicnom raniku koji radi za njega da sto bolje zivis, te dve stvari ne idu jedna sa drugom jer se kapital i profit ne prozivodi solarnom energijom nego isisava iz drugih trzista sto u prevodu znaci da dok god ima nerazivjenih zemalja dotle ce kapitalizam funkcionisati. vecina tehnologija ne bi bila dostupna da nisu omasovljene kroz smanjenje cena koje se smanjuju jeftinom radom snagom, manjim porezima i jefitnim imputima u proizvodnji koji se dobijaju poslovanjem u slabo razvijenim zemljama.

Citat:
I te kako postoji resenje - u slucaju povecane potrosnje se podizanjem osnovne kamatne stope gotovo uvek smanjuje i javna potrosnja jer novac postaje skup - sto momentalno rasterecuje banke od obaveze servisiranja novih losih dugova (ljudi se ne zaduzuju) - provereno u praksi, desava se svaki dan (centralne banke svako malo menjaju kamatne stope u skladu sa potrosnjom/inflacijom)


Jeste ali ko je onda na gubitku? 90% ljudi koji uzima te kredite. Cim je 90% ljudi na gubitku taj sistem nije dobar :)

Citat:
Elem, to se ne desava - bar za sad, stavise - svetska ekonomija raste, sto znaci da se ipak vise proizvodi nego sto se trosi - dokle god je tako, nema preteranih razloga za paniku


Raste ali do kada? :) Nece Kina trositi milione tona celika zauvek...niti ce Kinez da radi zauvek za 5$ na dan... To sto sad Kina radi direktno ce da unisti zapadne zemlje kojima je osnovni pokretac ekonomije visok profit na proizvodima cija proizvodnja kosta nekoliko puta manje od cene na trzistu...

Citat:
hm, ne dodeljuju se krediti bas tako lako. banka ima podatke od kreditnih agencija o tvom celokupnom finansijskom zivotu, koliko zaradjujes, svaki dug koji nisi vratio, svaki racun koji nisi platio,


Slozicemo se da je ovako i kada drzava uzima kredit zar ne?

Citat:
Slazem se, kada se tako gleda na stvari onda si u pravu. U stvari komunizam nema manu kada je u pitanju konkurentnost (jer on ni ne zeli konkurentnost) ali jednostavno nije dobar pokretac razvoja zemlje kao sto ni traktor nije dobar ako hocu da odem od Nisa do Zrenjanina. Filozofija komunizma (nekonkurentnost, timski rad, jednakost...) moze da bude dobra u nekim drugim stvarima - u timskim sportovima, nekakvim hriscanskim ili nepforiftnim organizacijama i slicno - kao sto je i traktor dobar za neke druge stvari.


Upravo, komunizam nije odrziv zato sto ima mane koje ID navodi ces zato sto je utemeljen na stvarima koje su protiv ljudske prirode i razmisljanja. Siguran sam da i on to zna ;)
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:38 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: I ljudi ce nekvalitetnije ziveti i biti nezadovoljni jer je osnov kapitalizma nezdrav iz prostog razloga sto ne mogu svi da budu kapitalisti. To sam spomenuo u prethodnoj recenici, kapitalisti je osnovni cilj da sto vise zaradi a tebi kao obicnom raniku koji radi za njega da sto bolje zivis, te dve stvari ne idu jedna sa drugom jer se kapital i profit ne prozivodi solarnom energijom nego isisava iz drugih trzista sto u prevodu znaci da dok god ima nerazivjenih zemalja dotle ce kapitalizam funkcionisati. vecina tehnologija ne bi bila dostupna da nisu omasovljene kroz smanjenje cena koje se smanjuju jeftinom radom snagom, manjim porezima i jefitnim imputima u proizvodnji koji se dobijaju poslovanjem u slabo razvijenim zemljama.


A zasto bas proizvodnja mora da bude glavna delatnost neke kapitalisticke drzave, recimo nase u ovom slucaju.
Valjda je svima vec jasno da male drzavice ne mogu svoju buducnost da zasnivaju na proizvodnji (osim ako nije neka karakteristicna za podneblje ili proizvod), vec na servisima, tj pruzanju usluga.
Kina i Azija ce definitivno u buducnosti biti glavni proizvodjac maltene svega, tako da upad na takvo trziste za neku manju evropsku drzavu je skoro nemoguce.

Po meni servisi su buducnost za Srbiju. Primer Estonije je nesto sto treba pratiti.
Spomenuo bih i Irsku, mada moze da zvuci subjektivno ;)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:41 - pre 210 meseci
Zato sto Srbin hoce da proizvodi i hoce svoju slobodu, a ne da prodaje maglu i "pruza usluge". To je isto povezano sa onim mentalitetom sto ga negirate. Takodje, za Srbina je investicija kuca, stan, vocnjak, njiva itd, znaci nesto sto realno postoji, i sto ce on ostaviti deci, a ne znaci mu nista ta magla koju nudite. Mogu misliti "usluge". Pa Srbi bre i ne znaju sta je to. Ne razmislja Srbin mnogo dalje od svog dvorista, jednostavni su to ljudi. To su stvari koje vi necete da shvatite. Rekao sam vam vec da prvo upoznate taj narod kome nudite gotova resenja, a ne da donosite resenja na silu. Ma nema od tog vaseg plana nista, i to i vi znate, i to vam se ne svidja pa sebe ovde ubedjujete u nesto. Srbija ce ziveti onako kako je navikla, makar se zatvorila u cetiri zida i sama sebe odrzavala u nekom vidu komune, paralelno sa time, ovi na vlasti ce i dalje prodavati maglu u medijima kao da se nesto menja, kao sto je bilo i za Osmanlija, a vama ako se sve to ne svidja, idite brate iz Srbije, zasto pa morate da zivite ovde? Eto, neki od vas su vec otisli i sta im fali? Ne znam samo koga oni ovde ubedjuju u to sto pricaju. Ja mislim samo sebe. Pa da li oni stvarno misle da ce sad Srbi da krenu da rade te stvari o kojima pisu? Svasta, ljudi moji. Smesno.
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti i ljudi sa tvojim stavovima ste ekstremisticka manjina, na svu srecu - a ekstremizmi jos nikom nisu doneli puno toga dobrog mogu da primetim.

Ama "mi" i ako smo nezadovoljni, nezadovoljni smo upravo zbog toga, sto nas "vi" i vasi kompanjoni i gazde silom terate da se menjamo i da prihvatimo "vas" nacin, evo, kao sto nam predlaze Dalibor, da batalimo proizvodnju i prodajemo "usluge", a mi to necemo, nego volimo da proizvodimo. Bas ce sad svi ovi sto nesto proizvode da to batale i da "predju na trziste usluga" (zar vama ne paraju usi i drugo ovakve rogobatne demagoske konstrukcije). "Mi" cemo da postanemo zadovoljni tek kad vi prestanete da pokusavate da nam silom promenite prirodu, i kad nas ostavite na miru sa vasim gotovim resenjima u koja mi treba da se ukalupljavamo. Vi ste bre izgleda tamo postali kao onaj Prokrust iz prica. A zasto tako? Nije vam se svidjalo ovde kod "nas" , otisli ste gde mislite da ce vam biti bolje, i zasto sad morate i nama da donosite tu srecu kao sto je vasa, i to na silu? Stvarno ne vidim razlog. Jesmo li mi saka jada? Jesmo. P a sta cemo vam onda mi?
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti i ljudi sa tvojim stavovima ste ekstremisticka manjina, na svu srecu - a ekstremizmi jos nikom nisu doneli puno toga dobrog mogu da primetim.

Tako je. To kaze i Vojislav Kostunica, da sam ja ekstremista i da nas ima sacica. Rekoh ja da ste vi isti. I ti i on imate zadato resenje, samo jos da u njega ugurate Srbiju i Srbe, i gotova stvar.
Citat:
srki: Ne vredi sa tobom pricati jer si podlegao komunistickoj propagandi i ispiranju mozgova...

I ti si isto u pravu. Zli komunizam koga se ti ni ne secas je za sve kriv, majku im imperijalisticku. Tad sto su mene ugnjetavali, pa to nigde na svetu nije bilo, a sve ono sto su cinjenice nije ni bilo, nego je sve to komunisticka propaganda i ja to nisam ni video licno, nego su mi isprali mozak.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.01.2007. u 17:02 GMT+1]
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:45 - pre 210 meseci
Citat:
A zasto bas proizvodnja mora da bude glavna delatnost neke kapitalisticke drzave, recimo nase u ovom slucaju.
Valjda je svima vec jasno da male drzavice ne mogu svoju buducnost da zasnivaju na proizvodnji (osim ako nije neka karakteristicna za podneblje ili proizvod), vec na servisima, tj pruzanju usluga.
Kina i Azija ce definitivno u buducnosti biti glavni proizvodjac maltene svega, tako da upad na takvo trziste za neku manju evropsku drzavu je skoro nemoguce.

Po meni servisi su buducnost za Srbiju. Primer Estonije je nesto sto treba pratiti.
Spomenuo bih i Irsku, mada moze da zvuci subjektivno ;)


Slazem se ali ima jedan mali problem, ko ce da placa te usluge ako to bude primarna delatnost :)
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:49 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Slazem se ali ima jedan mali problem, ko ce da placa te usluge ako to bude primarna delatnost :)


A ko ih placa u zemljama tipa Estonija, Irska, Slovenija :))
Primarna delatnost, zasto da ne, ne moraju usluge da se odnose samo na poslove unutar drzave. Ne verujem da ce proces prozivodnje izumreti ni kod nas, ni u Evropi u skorije vreme.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:56 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: I ljudi ce nekvalitetnije ziveti i biti nezadovoljni jer je osnov kapitalizma nezdrav iz prostog razloga sto ne mogu svi da budu kapitalisti.


Naravno, tu cu se uvek sloziti sa tobom, nema sanse da svi imaju para. Ko bi inace cistio ulice, kopao u rudnicima i sl. Jedino mi nije jasno zasto to znaci da je osnov kapitalizma nezdrav?

Citat:
To sam spomenuo u prethodnoj recenici, kapitalisti je osnovni cilj da sto vise zaradi a tebi kao obicnom raniku koji radi za njega da sto bolje zivis, te dve stvari ne idu jedna sa drugom


Tacno ali zaboravljas da postoji konkurencija koja ce da ti ponudi malo bolje uslove da predjes kod nje pa ce onda onaj prvi da ponudi malcice bolje uslove i tako dalje dok trziste ne formira cenu rada. Zbog toga su mnogi kapitalisti propali i to se i dan danas desava, imas gomilu para ali te konkurencija razbije i bankrotiras. Zbog konkurencije ti ne mozes da zaradjujes kao u feudalizmu.

Citat:
jer se kapital i profit ne prozivodi solarnom energijom nego isisava iz drugih trzista sto u prevodu znaci da dok god ima nerazivjenih zemalja dotle ce kapitalizam funkcionisati.

Kapitalizam je funkcionisao i pre kada kompanije nisu imale fabrike po Aziji i drugim nerazvijenim zemljama. Nerazvijenih zemalja ce uvek biti mada na duge staze se uspostavlja nekakva ravnoteza jer ako je u mojoj zemlji jeftina radna snaga onda ce Holandjanin da otvori Philipsovu fabriku kod mene da bi tu robu prodavao na evropskom i americkom trzistu sto znaci da on uzima profit a i ja uzimam profit od njegovog ulaganja sto znaci da meni polako raste standard i radnici postepeno dobijaju bolje plate. To se desava u Kini ali posto Kina ima milijardu ljudi onda ce to malo duze da traje. Kada tu radnici ne budu tako jeftini onda se predje na Indiju dok ce onda cena radne snage u ostalim zemljama da opada...Na kraju za 500 godina ce da se uspostavi unipolaran svet u kome imas kapitaliste i ranike ali u kome zbog konkurencije ta razlika u klasama nije velika kao u feudalizmu. I sada kapitalisti najvise para uzimaju iz bogatih zemalja da bi ulagali u fabrike u siromasnim sto znaci da sada i pored odliva para u Kinu, Indiju, Indoneziju idr. opet radnik tamo ima dovoljno za sebe.


Citat:
vecina tehnologija ne bi bila dostupna da nisu omasovljene kroz smanjenje cena koje se smanjuju jeftinom radom snagom

Ali i konkurencijom. Ti si na zapadu mogao da priustis auto i pre i neposredno posle drugog svetskog rata kada se ti automobili nisu pravili po zemljama istocne evrope i azije. Znaci nije samo jeftina radna snaga zasluzna za to.

Citat:
Upravo, komunizam nije odrziv zato sto ima mane koje ID navodi, zato sto je utemeljen na stvarima koje su protiv ljudske prirode i razmisljanja.


Tacno, komunizam je super u nekom svetu gde su ljudi savrseni i gde zaista svako doprinosi koliko moze a uzima samo ono sto mu je potrebno ali nazalost realnost je drugacija.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 15:58 - pre 210 meseci
Citat:
Zato sto Srbin hoce da proizvodi i hoce svoju slobodu, a ne da prodaje maglu i "pruza usluge". To je isto povezano sa onim mentalitetom sto ga negirate.


Prazna demagogija - par example. Slobode nema sa neradom, ko hoce slobodu bez rada moze na nju da zaboravi - osim ako nije pashtun i ima neki svercerski kanal oko sebe.

Citat:

Takodje, za Srbina je investicija kuca, stan, vocnjak, njiva itd, znaci nesto sto realno postoji, i sto ce on ostaviti deci, a ne znaci mu nista ta magla koju nudite.


Prazna demagogija #2 - posto u uredjenim otvorenim drustvima kuca, stan i sl... nisu stvari koje su nedostupne vec sasvim normalne. U Srbiji se na zalost danas sa 30 godina zivi sa roditeljima, a ne na "trulom zapadu" - sta ti to govori :)

Citat:

Mogu misliti "usluge". Pa Srbi bre i ne znaju sta je to. Ne razmislja Srbin mnogo dalje od svog dvorista, jednostavni su to ljudi.


Govori u svoje ime. Srbi su vecina ljudi sa kojima pricas ovde ;-) Srbi i te kako znaju sta su servisi - dobar deo ekonomije Srbije se zasniva na trgovini i servisima, a ne na proizvodnji - otvori nekad male oglase ;-)

Jedino sto ti servisi treba da postanu globalno konkurentni.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:00 - pre 210 meseci
Iskreno bi voleo da bude tako ali porediti Srbiju sa tim zemljama nije na mestu... Mislim, Srbija je toliko daleko od Slovenije da je to neverovatno. Ne samo po zakonima (lako je doneti zakon treba ga sprovoditi i imati ljude koji ce ga sprovoditi) nego i oko nekih stvari koje su nepoznate za 99% ljudi u Srbiji (recimo da Srpska preduzeca trose 3 puta vise struje u proizvodnji od proseka u svetu (Srbija 0.54Kg ekvivalentne nafte za svaki $ BDP a prosek je 0.19)) tako da mislim da je fantasticno nemoguce da Srbija postane uredjena zemlja za 10 godina...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala03.01.2007. u 16:05 - pre 210 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Iskreno bi voleo da bude tako ali porediti Srbiju sa tim zemljama nije na mestu... Mislim, Srbija je toliko daleko od Slovenije da je to neverovatno. Ne samo po zakonima (lako je doneti zakon treba ga sprovoditi i imati ljude koji ce ga sprovoditi) nego i oko nekih stvari koje su nepoznate za 99% ljudi u Srbiji (recimo da Srpska preduzeca trose 3 puta vise struje u proizvodnji od proseka u svetu (Srbija 0.54Kg ekvivalentne nafte za svaki $ BDP a prosek je 0.19)) tako da mislim da je fantasticno nemoguce da Srbija postane uredjena zemlja za 10 godina...


Nisam poredio, vec rekoh da bi trebalo pratiti takve primere napretka.
Jasno je da je Slovenija dosta ispred nas, ne mogu da proricem buducnost kad ce sta da se dogodi, ali jedno je sigurno - promene su izvodljive.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81555 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.