Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf dizel gubi snagu i gasi se

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf dizel gubi snagu i gasi se

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 65027 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se16.01.2007. u 22:18 - pre 210 meseci
Teško mi je reći napamet, nisam vidio kako je to točno izvedeno na Golfu! Ako nemaš iskustva, možda bi bilo najbolje da odeš majstoru s opremom, koji ti odmah može podesiti pritisak otvaranja i zatvaranja igle s oprugom u dizni.. Dakle, demontiraš doma kompletna kučišta s bloka motora i odneseš ih da ti on to podesi!
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se16.01.2007. u 23:03 - pre 210 meseci
Sipao sam naftu na Lukoil-u i stavio sam aditiv Liqui Molly Diesel Cleaner i cini da je u voznji skroz ok, jedino nece da ide dok je hladan, definitivno negde vuce vazduh, sutra cu da popricam sa majstorom pa cu da vidim sta mi je dalje ciniti
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se23.01.2007. u 21:59 - pre 210 meseci
Majstor je poludeo sa mojim autom vise, ceo dan cacka i na kraju je problem resen sa jednim obicnim nepovratnim ventilom izmedju filtera i pumpe! Stavio je providna creva i kako se auto hladi tako se nafta vraca od pumpe ka rezervoaru, ko ce ga znati iz kog razloga, na kraju ostane skroz suv i naravno ujutro kad je hladan nece da radi bez nafte!!! Stavljen je nepovratni ventil, predfilter, novi filter za naftu i vazduh, produvana i ociscena sva creva, neka su i zamenjena, rezervoar je delimicno ociscen (bez skidanja). Kada je video da se pojavljuju mehurici vazduha stavio je nepovratni ventil i resio problem. Sada je napokon sve ok, valjda... videcu ujutro! Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se23.01.2007. u 22:38 - pre 210 meseci
Pozdrav,

secas li se sada mog posta sa pocetka teme? To je upravo ta prica, sa druk pumpom bismo odmah dijagnostikovali ovo, bez nje samo sugestija za razmisljanje a na kraju je ipak bilo to.
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 08:16 - pre 210 meseci
Tacno tako, pozdrav za tvoje znanje i moje neiskustvo!!! Bitno da je problem resen na najbezbolniji nacin, nego kad sam bio prvi put kod tog majstora on mi je radio nesto sa rucnom druk pumpicom ali kao nije zbog toga nego je nesto drugo u pitanju. Bilo kako bilo jutros dok je bio skroz hladan je upalio bez problema i isao bez problema, jos imam i aditiv u gorivu koji mu daje jos malo zivosti tako da sada lepo ide! Pozdrav svim drugarima
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 08:40 - pre 210 meseci
Čudno da se nafta vraća iz usisnog crijeva prije AC pumpe, to se ne bi smjelo događati! AC pumpa dobavlja više goriva nego što ga Bosh-pumpa ubaci u dizne, i višak se iz Bosh-pumpe drugim crijevom ponovno vraća u rezervoar.

AC pumpa bi morala imati i ručicu za pumpanje nafte rukom, i kad dizel neće upaliti, otvori se hauba i prvo se ručno nadruka da se odstrani zrak. Kad se ručica teško pokreće, to je znak da nema više zraka u usisu. To sam ti zaboravio reći ranije, mislio sam da to znaš :)
 
Odgovor na temu

zoxvujke
vujke zoran
zoranv

Član broj: 80495
Poruke: 65
*.209.eunet.yu.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 11:02 - pre 210 meseci
a sta sam ja 12.01.2007. u 09:34 rekao o tvom problemu, vredi poslusati
pogledaj moj post
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 12:34 - pre 210 meseci
Znam, ali veruj mi, sva creva i sve selne sam proverio prvo ja pa onda i majstor, ko zna odakle vuce taj fals vazduh! Majstor je pominjao da se neka klapna u pumpi mozda ne zatvori... Dok nije stavio providna creva nista nije uradio
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 12:53 - pre 210 meseci
@palomas
Ne bih da ispadnem glup ali cini mi se da ja nemam AC pumpu, ili ako imam jel moze neko da mi objasni gde se ona nalazi, ispod haube imam samo Bosch... Iz rezervoara metalno crevo ide do desnog kosa, tu se nastavlja gumeno do filtera za naftu, iz filtera ide gumeno crevo do bosch pumpe, iz bosch pumpe povratni vod ide gumenim crevom ponovo do desnog kosa i tu se spaja na metalno koje ide nazad do rezervoara. Unutar rezervoara nema nikakve pumpe a nema je ni spolja, ne cuje se da zuji kad upalim kola. Majstor mi je stavio predfilter pre filtera za naftu i nepovratni ventil posle filtera za naftu. Ako treba mogu da slikam motor pa cete sami da vidite
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.01.2007. u 13:31 - pre 210 meseci
Stariji modeli imali su takvu pumpu neposredno uz samo Bosh-pumpu, postojala je i ručica za pumpanje nafte. Izgleda da je kod novijih modela sve to integrirano u jednome kučištu!

Dobar je potez što ste ugradili nepovratni ventil i prozirno crijevo, jer valjda otprilike 90% svih problema na dizelašima dolazi zbog neispravnosti na primarnom krugu nafte (prije Bosh-pumpe)..
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se28.01.2007. u 21:08 - pre 209 meseci
Problem se vratio! Poludecu vise sa tim autom, danas sam se podvukao pod kola i proverio vod od rezervoara pa na dalje, sve selne su stegnute, sva creva su zadihtovana, cak sa i uklonio predfilter i nepovratni ventil (ni sam ne znam zasto), ostalo mi je jos samo da na nekom otpadu nadjem kuciste za filter za naftu, mozda je ono osteceno pa ne naleze lepo filter, ako nije ni to saljem pumpu na ciscenje i reglazu. BTW nepovratni ventil koji imam je poluispravan, majstor je jos samo njega imao, ljudi nigde u Vrnjackoj Banji i okolini nema da se kupi taj jedan obican nepovratni ventil! Jel zna neko gde bi mogla sama pumpa da vuce fals vazduh, ja sam dotegao sve srafove sto sam mogao?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 07:15 - pre 209 meseci
Jbg, ne mogu vjerovati koliko se problema sručilo na tebe i tvojeg dizelaša! Nepovratni ventil morao bi spriječiti povratak nafte i pražnjenje usisnog crijeva. Pretpostavljam da je na dosjed tog ventila došla neka sitna čestica iz nafte, pa on nije dovoljno dobro brtvio i nafta se opet slila natrag u rezervoar.. Budući da je rezervoar s gorivom niže od nivoa pumpe, nafta ima prirodnu tendenciju da se vrati natrag.. Može je spriječiti samo dobro brtvljenje u pumpi, a kod tebe to očito nije slučaj.. Vjerojatno ti je potrošen klip koji pumpa i vuće naftu iz rezervoara.
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 07:40 - pre 209 meseci
Citat:
palomas: Može je spriječiti samo dobro brtvljenje u pumpi, a kod tebe to očito nije slučaj.. Vjerojatno ti je potrošen klip koji pumpa i vuće naftu iz rezervoara.


Ali nije mi jasno kako se to pre nije desavalo, to mi je pocelo odjednom kada se zapusilo crevo za dovod, tada je pumpa ostala bez nafte, da li je moguce da se tada nesto zeznulo?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 08:30 - pre 209 meseci
Kada ti se začepilo dovodno crijevo za naftu, pumpa je vukla naftu koje nije bilo.. Praktički je radila na suho i ovo sada su posljedice toga.. Mislim da bi trebalo otvoriti samo taj (niskotlačni - dobavni) dio pumpe i vidjeti u kakvom je stanju.

Svi ovi problemi o kojima ovdje pišemo, su posljedica neodržavanja, tj. nakupilo ti se previše prljavštine, prvo na filteru a onda i u usisnom crijevu. Mislim da ovo nije veliki kvar, samo ne znam kakva je izvedba tog dijela (AC) pumpe. Kod starijih verzija nekad to je bio običan klip s O-ring gumicom, koja se lako i jeftino mogla izmjeniti kad se istrošila...
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 08:38 - pre 209 meseci
Tako je to kad kupis auto star 25 godina! Hvala na informacijama, cuo sam za majstora u Kraljevo koji ima servis samo za Golfove pa cu da ga potrazim...
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 09:14 - pre 209 meseci
"Prednost" tih starijih generacija dizelaša je u tome da ih se moglo tankati bilo kakvom vrstom nafte - lož ulja i sl..

Ali čišćenje i redovita zamjena fitera su minimum koji se mora raditi.. Kad auto stane zbog toga, onda su i posljedice veće... Ipak, dobar majstor morao bi relativno brzo i lako otkloniti sve te probleme u jednom danu..

 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 10:01 - pre 209 meseci
Ovakva je pumpa u mom Golfu, jel znas mozda cemu sluzi onaj sraf sto sam oznacio crveno, samo me interesuje za sta sluzi jer je ocigledno neko stelovanje


 
Odgovor na temu

zoxvujke
vujke zoran
zoranv

Član broj: 80495
Poruke: 65
*.113.eunet.yu.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 10:17 - pre 209 meseci
Citat:
mkvb: Ovakva je pumpa u mom Golfu, jel znas mozda cemu sluzi onaj sraf sto sam oznacio crveno, samo me interesuje za sta sluzi jer je ocigledno neko stelovanje



Taj saraf sto si oznacio crvenim sluzi za podesavanje kolicine goriva tj. koliko goriva ce da ubrizgava moj savet ti je da ga ne diras da bi to ustelovao treba ti bosch sto.

Probaj da odvrnes saraf koji sam oznacio crvenim krugom tu ima jedan ventil koji hoce da zariba zaprlja od prljavstine pa se desavaju stvari kao sto navodis, kad ga izvadis i protreses treba za zvecka probuvaj ga i ocisti pa onda probaj, jedino je problem kljuc kako ga odvrnuti taj kljuc imaju bosisti, nesto smisli pa ga odvrni
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 10:25 - pre 209 meseci
Citat:
zoxvujke: Probaj da odvrnes saraf koji sam oznacio crvenim krugom tu ima jedan ventil koji hoce da zariba zaprlja od prljavstine pa se desavaju stvari kao sto navodis, kad ga izvadis i protreses treba za zvecka probuvaj ga i ocisti pa onda probaj, jedino je problem kljuc kako ga odvrnuti taj kljuc imaju bosisti, nesto smisli pa ga odvrni


Jel mozes ponovo da upload-ujes tu sliku na kojoj si oznacio taj ventil ili da mi posaljes sliku na mail posto se meni otvara samo slika koju sam ja postavio. Hvala
 
Odgovor na temu

zoxvujke
vujke zoran
zoranv

Član broj: 80495
Poruke: 65
*.113.eunet.yu.



Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se29.01.2007. u 10:28 - pre 209 meseci
Probaj sad da otvoris nesto me zeza pa sam prebacio u vord
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf dizel gubi snagu i gasi se

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 65027 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.