Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf dizel gubi snagu i gasi se

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf dizel gubi snagu i gasi se

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 64675 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se24.02.2009. u 19:18 - pre 183 meseci
Ovo lici na filter kakav ja imam na G2.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se01.02.2011. u 03:27 - pre 160 meseci
I sada ja imam taj isti problem :(

Golf 2 se gasi u voznji, pocne da gubi snagu da trza i ugasi se. Veceras oko 22h se ugasio pa sam morao da uzmem taksi, primecujem da se problem manifestuje kada je hladnije vreme (veceras je bilo oko -7oC prema informaciji sa studija B) inace ugasio se prvi put pre dva tri dana, ja sipao D2 i aditiv protiv mrznjenja nafte i lepo je radio ceo dan danas nekih 20-tak km predjenih sve do veceras. Menjao sam filter ja sam (sa dva izvoda) u septembru, ne znam da nije do njega posto je bio sumnjivo jeftin (oko 500din.) obicno mi naplate u prodavnici gde su mi do sada menjali 1100-1300din?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se01.02.2011. u 09:39 - pre 160 meseci
Nafta je problem. Smrzla. Moras racunati da i kada vozis, temperatura se snizava.

Studio B je tek od juce poceo sa "pravim" informacijama. I meni su oni bili neko merilo, ali su prikazivali visu temperaturu nego sto je bila. Recimo kada je bilo -11, kod njih je pisalo -4.

Idi na RHMZ, nekako su najpouzdaniji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se01.02.2011. u 09:50 - pre 160 meseci
Ne moze se D2 koristiti kada je ovako hladno.

Problem nije samo u D2 vec i u aditivima koji jednostavno ne mogu da difunguju u D2 kako bi "razgradili" parafin koji se zgusne ili kako neko kaze, mikrokristalizira. Srpski receno ne moze da se pomesa.

Zbog toga je u takvim situacijama bolje koristiti euroD.


P.S. Da bi se iskoristilo dejstvo aditiva ono mora da se mesa na +5 C sa dizel gorivom. Na niskim temperaturama, kakve su ove danasnje, vrlo je tesko stvoriti takve uslove. To prakticno znaci, da se u rezervoaru nalazi D2 sa vec kristaliziranim parafinom i aditiv, ali nepomesano pa imas dve stete: i zapusen filter i "slobodan" aditiv.

E da,

VW dopusta u tim starim dizelasima sipanje normal benzina cak do 30% sto moze da koristi u ovakvim situacijama.
Normala nema, ali BMB mozes sipati do 20% kolicine.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se01.02.2011. u 10:36 - pre 160 meseci
Temperature se zvanicno mere na sertifikovanim mestima, referentnim za meteorologe, a to ima velikih odstupanja za svakodnevnu aplikaciju kod pojedinaca rasutih na velikoj teritoriji.
Za konkretnu temperaturu u okolini, treba kupiti auto termometar, koji meri temperaturu spolja i u vozilu. A jeftiniji je od nekih beskorisnih gadgeta.

Ovo su ozbiljni minusi za doticne automobile i zastarelo gorivo. Bez priprema, grejaca, i kompletne ispravnosti sistema, tesko da se moze koristiti.

Ono sto nam ne govore, sa uputstvom na bocici, je da postoje dve vrste aditiva za tretman parafina. Jedan je za razbijanje u mikropartikle, a drugi je za prosto hemijsko rastvaranje. Reklamno, oba sluze da se dizel ne "smrzne", odnosno da se spreci stinjavanje goriva i kristalizacija parafina u velike gromade.

Da bi oba funkcionisala, neopodno je da se omoguci kompletno delovanja, koje je nemoguce bez dogrevanja goriva, i u slucaju rastvaraca parafina, dovoljne kolicine aditiva.

Poz
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se11.02.2011. u 23:10 - pre 159 meseci
Hvala na savetima. Sacekao sam toplije vreme pa sam sipao malo benzina. Zatim sam i zamenio filter koji je btw vec menjan pred zimu, mozda i nisam morao?!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 10:05 - pre 159 meseci
Ako sipas beznzin umesto atitiva ne moras da cekas toplije vreme.

Za razliku od atitiva, benzin momentalno, i na niskim temperaturama, "razbija" kristalizirani parafin.

Problem je u tome sto se benzin u funkciji atitiva moze koristiti samo kod motora starije generacije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 10:07 - pre 159 meseci
Uvek je dobro zameniti filter, nevezano za neke termine. Mozda si moao da ga rasturis da vidis kakvo je stanje u filteru.

Kod staijih dizela, osim parafina, moguce su i alge u rezervoaru, kao problem. Ne mora da ih ima nesto puno, ali malo alge, malo parafini, malo kondenzovana voda, i eto problema na vecem minusu.

Poz
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 16:58 - pre 159 meseci
Heh sacuvao sam stari filter pa cu da ga rasecem medjutim sumnjam da cu imati sta spektakularno da vidim, parafin i ako je bio benzin i temperatura su ga otopili.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 17:44 - pre 159 meseci
Ako već nemaš - napravi instalaciju za filter sa tri izvoda, jer vraća toplu naftu nazad.

Od filtera - koliko se sećam - domaći Frad je bio najbolji, što lako vidiš kad uzmeš u ruke turski filter i frad.
(frad je bitno teži - ima više filter papira)

I koliko se još sećam - nikad mi nisu radila ona magična sredstva tipa 1 L aditiva na 1000 L nafte, nego sam ubacivao Chemol ili Fam

A od benzina je bolji kerozin i to do 5 L na G2 (Jetta 2) rezervoar.
Ako ti na malom gasu radi većim brojem obrtaja - preterao si sa kerozinom

1.6D Zakon
1.9 SDI Zakon

Navozah se
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 21:22 - pre 159 meseci
Citat:
BokasaTzar: A od benzina je bolji kerozin i to do 5 L na G2 (Jetta 2) rezervoar.


Verovatno si mislio na petrolej a ne kerozin, obzirom na visok oktanski broj ovog drugog.


Na zalost, do petroleja je tesko doci.
 
Odgovor na temu

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 21:43 - pre 159 meseci
Petrolej i kerozin(jet fuel) su jedno te isto,mala je razlika u cistoci i rafinisanosti. Vjerovatno mislis na visokooktanski benzin za klipne avionske motore? Petroleja ima u farbarama po 3 eursa za litar a kerozina na aerodromima po cijeni od litar rakije za 10 litara kerozina.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se12.02.2011. u 22:10 - pre 159 meseci
Nisu isto gorivo. Samo "slicno".

Kerozin ima oktansku vrednost vecu od 120 dok je oktanska vrednost petroleja nedefinisana, ali manja od 80.

To je ogromna razlika, ako se ova vrsta derivata sipa u rezervoar dizelasa radi lakseg zimskog pokretanja.

Dodavanje derivata sa visokim oktanskim brojem nije pogodno za rad dizelasa. Zbog toga je i preporuka proizvodjaca automobila sa dizel pogonom da se u rezervoar sipa NORMAL a NE super benzin. Sipanjem kerozina stvar bi se jos vise pogorsala.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se13.02.2011. u 17:16 - pre 159 meseci
Mislio sam na kerozin za kerozinske peći i mlazne avione

Ima veću oktansku vrednost od dizela

Mogao se kupiti u Pop Lukinoj ulici u Bgd na Jugopetrol pumpi kao gorivo za peć.
Zbog poreskih začkoljica, nisu smeli da ga sipaju direktno u rezervoar, nego samo u kantu (veću od 5 L i metalnu)

Koštao je MANJE od D2, ali ni slučajno nemojte da vozite ISKLJUČIVO na njega, niti da ubacujete PREKO 5 L
na PUN rezervoar. Razbićete mašinu, bez obzira što je auto dobio na snazi

Prednost (nad benzinom) mu je što je Boš pumpa od njega ne strada i bolje je sagorevanje.
Ali termički opterećuje motor i vozio sam ga samo zimi i to kad padne temperatura,
lako se meša sa D2 i može da se doliva na pojavu minusa.

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se13.02.2011. u 19:45 - pre 159 meseci
Koliko sam shvatio, lakse je koristiti "single shot" resenja, koja mogu u jednom trenutku da silno obraduju mehanicare, ili drzati i odrzavati stanje sistema automobila u korektnom, da ne preteram sa perfektnim stanjem.

Bolje je ustedeti malo vremena ili parica danas, bez obzira na eventualni jezivi trosak, i ogromno gubljenje vremena, u skoroj buducnosti...

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se13.02.2011. u 20:45 - pre 159 meseci
Citat:
BokasaTzar: Mogao se kupiti u Pop Lukinoj ulici u Bgd na Jugopetrol pumpi kao gorivo za peć.


Nisam to znao.

Kod nas ga nema na takav nacin vec duze vreme. Valda ne postoji potreba.

U principu je petrolej bolje resenje od normal benzina jer ima manji oktanski broj, samo ako je dostupan potrosacima.
VW je u preporuku za "razbijanje" parafina uvrstio i petrolej ali ga, svojevremeno kada mi je bio potreban, pre vise decenija, nisam maogao nabaviti u okolini. Bila je neka varijanda preko Panceva, ali komplikovano. U svakom slucaju bih njega koristio.

Aditiva u to vreme nije bilo, takodje, a i ako se nesto mrsavo pojavilo, nije vredno pomena. Prvi ozbiljniji aditiv koji sam koristio (krajem osamdesetih) bio je neki LIQUI MOLY.
 
Odgovor na temu

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se14.02.2011. u 02:21 - pre 159 meseci
Kerozinom se kod cesto naziva visokooktanski benzin sto je pogresno. Kerozin i petrolej su jedno te isto i nisu u pitanju oktani vec cetani.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se14.02.2011. u 08:13 - pre 159 meseci
"Sveuciliste u Zagrebu

Fakultet prometnih znanosti"





Petrolej, koji se prodaje na, kako sada cujem, pumpama, i po farbarama jeste petrolej za grejanje na petrolejskim pecima. Nama definisanu oktansku vrednost, ali je ona manja od onog GM1 koji koriste mlazni avioni, a koji nosi naziv KEROZIN.

Zbog tako malog oktanskog broja, gde je on kao takav POZELJAN da bude kod primene u dizelasima i zbog svojstva i moci da razbije mikrokristalizirani parafin, moze se korostiti u starim dizel motorima sa klasicnom linijskom i rotacionom Bosch pumpom kao dodatak dizelu u "borbi" protiv smrzavanja.


Kapisko?





[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 14.02.2011. u 09:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se14.02.2011. u 10:51 - pre 159 meseci
Kerozin je parafinsko ulje. Istina je da se koristi kao rastvarac, ali dodavati ga u dizel, bez jasnog sastava i namene doticnog kerozina je besmisleno.
Korektnije je odrzavati sistem goriva u dobrom stanju, i zimi koristiti euro dizel.

Poz
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Golf dizel gubi snagu i gasi se14.02.2011. u 16:52 - pre 159 meseci
Na sve to malo ulja u rezervoar i nikad problema sa pumpom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf dizel gubi snagu i gasi se

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 64675 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.