Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112141 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 14:58 - pre 209 meseci
Pazi to uopste nije parazitski jer su to RODITELJI a ne poznanici ili nesto slicno, znaci oni su te rodili i ako vec oni nisu obezbedili da imas svoju gajbu a ti imas zelju da je imas ali od primanja ne mozes da je kupis sasvim mi je logicno i normalno da stekas pare za to a ne da ulacas kiriju ceo zivot jer boze iskoriscavas roditelje...to nije iskoricavanje jer ziveti na racun roditelja je po mon misljenju lose samo ako ti ne radis i ne zaradjujes... Mislim za koga oni zive? Sta mislis koji je njihov cilj u zivotu za 50-60 godina u zemlji gde je prosecan zivot 72 godine...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 15:00 - pre 209 meseci
Roditelji su najbolji angel investitori ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 15:04 - pre 209 meseci
Xexexexe :) good one ;)

Mislim na zapadu penzosi putuju i obilaze sve zive zemlje ali posto kod nas ne samo da ne mogu da putuju zbog viza nego nemaju ni penzije tolike onda ne znam koji bi im bio cilj u zivotu osim onog da im deca zive bolje od njih ;)
 
Odgovor na temu

katilovic

Član broj: 112206
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 15:54 - pre 209 meseci
Tacno - kad odu u penziju nakon sto su rmbali celog zivota ko stoka, kupe crveni Ferari ili odu na put oko sveta da malo prozive jer kod kuca nemaju 'odojcad' od 35-40 godina koja im visi o vratu i koju moraju da izdrzavaju... Mars iz kuce sa 18/21 pa ili crkni ili se snadji. I dodji za Bozic i Uskrs na rucak/veceru.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 16:15 - pre 209 meseci
A ko tako nece, taj ne treba ni da zivi, jel' tako? Ko li je vas odgajao da mi je da znam i sta li su vam radili. Da nemate decu to je ocigledno.

Uz to, ja mislim da je bolje da takvi sto kad odu u penziju kupuju crveni Ferari, obilaze zemlje i rade te stvari koje nisu radili kad im je bilo vreme treba da naprave kao zaduzbinu jedan javni klozet, pa da svi pisaju na njihov uspeh i mudrost.
Citat:
Slobodan Miskovic:Mislim na zapadu penzosi putuju i obilaze sve zive zemlje ali posto kod nas ne samo da ne mogu da putuju zbog viza nego nemaju ni penzije tolike...

I kao najvaznije, ovdasnji penzioneri uopste nemaju zelju da putuju bilo gde. Kad bi i imali pare, oni bi radije kupili neku nekretninu ili nesto, nego da ih uludo sprcaju u trange - frange i dim. Sta da radis, balkanski geaci, nisu kompatibilni sa "tranzicijom" i novom modom da sve sto steknes proteras kroz straznjicu, to jest da budes japi, da nemas ni kuce ni kucista, da zivis u iznajmljenim stanovima, ali zato da putujes negde ko zna gde da trazis nesto ko zna sta, da imas kola koja kostaju kao stan, da ides u "klubove" i da nosis odela koja kostaju onoliko koliko prosecna porodica potrosi za hranu za jedno 9 meseci. Ja mislim da nije lose da se ova reakcija i ovi retrogradni elementi postreljaju zbog ovog svog nakaradnog stava. Ko ne voli da putuje i ko voli da zivi sa decom i obrnuto, taj ne treba ni da zivi. Liberali su ti to.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 16:16 - pre 209 meseci
opet se vracamo na pricu o standardu.

Zamislimo sada da je prosecna plata u Srbiji evo makar 500 evra i da covek koji je zaposlen moze lako da uzme kredit za stan. Ljudi, pa to bi se sve izmenilo. To bi bila strahovita motivacija za sve ljude. Avaj, ne moze ni to, a u Svedskoj placa se i nerad, pa kako sad da se poredimo ?

Jednu stvar ne mogu da razumem ipak: mislim u Srbiji se masi namece jedan potrosacki mentalitet, primeren vec veoma bogatim narodima, a mi bismo zapravo trebali vise da radimo i vise da stedimo. Mi moramo nauciti da trosimo, a ne da rasipamo. Npr. kod nas ko god je stedljiv on je odmah skrtica, dok je na beh da kazemo "zapadu" pa skoro obrnuo - rasipnistvo je out !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 17:18 - pre 209 meseci
Citat:

I kao najvaznije, ovdasnji penzioneri uopste nemaju zelju da putuju bilo gde. Kad bi i imali pare, oni bi radije kupili neku nekretninu ili nesto, nego da ih uludo sprcaju u trange - frange i dim. Sta da radis, balkanski geaci, nisu kompatibilni sa "tranzicijom" i novom modom da sve sto steknes proteras kroz straznjicu, to jest da budes japi, da nemas ni kuce ni kucista, da zivis u iznajmljenim stanovima


Lesli, matori penzosi koji putuju po svetu obicno vec imaju nekretnine ;-)

A znas kako se kaze i da najbogatiji covek ne moze pojesti dva rucka ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 17:21 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Pazi to uopste nije parazitski jer su to RODITELJI a ne poznanici ili nesto slicno, znaci oni su te rodili i ako vec oni nisu obezbedili da imas svoju gajbu a ti imas zelju da je imas ali od primanja ne mozes da je kupis sasvim mi je logicno i normalno da stekas pare za to a ne da ulacas kiriju ceo zivot jer boze iskoriscavas roditelje...to nije iskoricavanje jer ziveti na racun roditelja je po mon misljenju lose samo ako ti ne radis i ne zaradjujes... Mislim za koga oni zive? Sta mislis koji je njihov cilj u zivotu za 50-60 godina u zemlji gde je prosecan zivot 72 godine...


Jao, tugo. Karakterističan primjer parazitskog razmišljanja. Upravo ti matorci što žive za svog debilnog mezimca od 30 godina stvaraju sistem ovakav kakav je.

Samo da citiram čovjeka koji je u dvije rečenice rekao sve na ovu temu:

Citat:
katilovic:
Mars iz kuce sa 18/21 pa ili crkni ili se snadji. I dodji za Bozic i Uskrs na rucak/veceru.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 18:29 - pre 209 meseci
Citat:
Jao, tugo. Karakterističan primjer parazitskog razmišljanja. Upravo ti matorci što žive za svog debilnog mezimca od 30 godina stvaraju sistem ovakav kakav je.


Prvo ne vidim kako razmisljanje moze da bude parazitsko. Drugo zasto tebi licno smeta ako neko zivi sa roditeljima posle tridesete, ako tebi licno to nije uredu nemoj da zivis. As simple as that. Zasto je takav covek debilan? Debilno je ziveti u stanu koji nije tvoj i placati kiriju za njega tj davati pola zarade na tako nesto + placati hranu i troskove i nikada ne kupiti stan tj. zauvek ziveti kao podstanar. Skroz je kompleksaski, i ekonomsli neisplativo. Ako neko zivi sa matorima a ima 30 godina i steka za svoj stan to je skroz ok jer upravo tako doprinosi tome da se osamostali, ne vidim kako se neko moze osamostaliti ako radi za kiriju pola meseca...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 19:34 - pre 209 meseci
Citat:
katilovic: Tacno - kad odu u penziju nakon sto su rmbali celog zivota ko stoka, kupe crveni Ferari ili odu na put oko sveta da malo prozive jer kod kuca nemaju 'odojcad' od 35-40 godina koja im visi o vratu i koju moraju da izdrzavaju... Mars iz kuce sa 18/21 pa ili crkni ili se snadji. I dodji za Bozic i Uskrs na rucak/veceru.


ovo je zapravo model koji je najcesci u UK. sa 18+ godina se klinci masovno iseljavaju i pocinju samostalan zivot dok studiraju, znaci part time posao i studije nekih 3 godine, a posle toga posao. banke takodje daju kredite sa kamatama namenjenim studentima za otplatu skolarine i zivotne troskove. pa onda kad zabodes prvi posao krenes da vracas dug banci. roditelji ce nekome da pomognu ako mogu i/ili hoce. sto nije uvek slucaj, npr jedan moj ortak je sa 18 godina morao da se iseli iz roditeljske kuce, koja je takodje u londonu, ne zato sto nisu imali para i prostora da ga izdrzavaju, vec zato sto su mu rekli da je dovoljno star i sposoban da se stara o sebi. prvih godinu dana mu je bilo tesko, posle se polako navikao, sada im je zahvalan zato sto su ga naterali da postane svoj covek.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 19:37 - pre 209 meseci
A jos ako kupis stagod od staroga ćaće kad dodjes kod njega na Uskrs ili Bozic, jos bolje za njega, jer posle njega potop. Nema more od toga ovde nista, dzabe samo mastaju, oni koji o tim nastranostima mastaju.
Citat:
Slobodan Miskovic: Prvo ne vidim kako razmisljanje moze da bude parazitsko. Drugo zasto tebi licno smeta ako neko zivi sa roditeljima posle tridesete, ako tebi licno to nije uredu nemoj da zivis. As simple as that. Zasto je takav covek debilan? Debilno je ziveti u stanu koji nije tvoj i placati kiriju za njega tj davati pola zarade na tako nesto + placati hranu i troskove i nikada ne kupiti stan tj. zauvek ziveti kao podstanar. Skroz je kompleksaski, i ekonomsli neisplativo. Ako neko zivi sa matorima a ima 30 godina i steka za svoj stan to je skroz ok jer upravo tako doprinosi tome da se osamostali, ne vidim kako se neko moze osamostaliti ako radi za kiriju pola meseca...

Ali je zato japi, ej, malo li je. Ma pusti. Bas da vidim da li ce isto tako pricati kad dobiju svoju decu, ako ih uopste dobiju, mada mi se cini da se to takvima retko desava, osim ako ne pogrese pa im se omakne. Onda izigravaju nesto i trupkaju nozicama, to jest lupaju sakom o sto kad ne bude po njihovom.

Ja jesam protiv zivljenja sa roditeljima, ali te budalastine tipa "mars napolje sa 18/21" i to, to su obicne gluposti. U redu, moj deda je tako nekako vaspitavao jednog od sinova koji je bio problematican, ali nije to bilo "mars u *rac pa crkni" , nego "od danas ovde imas stan i hranu, a za ostalo se snadji sam". To je vec OK, a ovo sto ovi pisu je neozbiljno i to je pisanje egoiste koji nema decu, te je prema tome njegovo misljenje o ovoj temi nevazno.
Citat:
Ivan Dimkovic: Lesli, matori penzosi koji putuju po svetu obicno vec imaju nekretnine ;-)

A znas kako se kaze i da najbogatiji covek ne moze pojesti dva rucka ;-)

Pa i ovi ovde isto imaju nekretnine, ali od viska glava ne boli. Znam ja i da se kaze da je coveku u zivotu dosta 2m x 1m zemlje, i jos oko 2m u dubinu, ali to je jedno, a drugo je da ce Srbin koji drzi do sebe, bio penzos ili ne, i ako ima pare, radije kupiti neku nekretninu iako ih vec mozda ima 5, nego da te pare sprca u londranju nekakvim belosvetskim pripizdinama tragajuci za necim sto ni sam ne zna sta je. Verovao ti ili neverovao, to ti je tako u Srbiji brale.

A ovi pomodari japiji koji nemaju kucu/stan i ne zele ni da ih imaju, ali zato "voze kola" umesto da ih imaju, ta to i nisu Srbi, jer biti Srbin, to ti je jedno specificno stanje svesti, zar ne ;)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 19:59 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Drugo zasto tebi licno smeta ako neko zivi sa roditeljima posle tridesete, ako tebi licno to nije uredu nemoj da zivis. As simple as that. Zasto je takav covek debilan? Debilno je ziveti u stanu koji nije tvoj i placati kiriju za njega tj davati pola zarade na tako nesto + placati hranu i troskove i nikada ne kupiti stan tj. zauvek ziveti kao podstanar. Skroz je kompleksaski, i ekonomsli neisplativo.


Pazi, nikome ne smeta sto neko zivi sa roditeljima sa 30, 40, 50 godina. Ali ziveti sa roditeljima i ne ucestvovati u kucnom budzetu nego pare stekati za svoj stan je prvo sebicno, zatim ponizavajuce (jer te roditelji izdrzavaju a ti bi u tim godinama vec trebao imati svoju decu (primeti razliku izmedju pruzanja krova nad glavom i izdrzavanja)) i na kraju iscrpljujuce materijalno i fizicki za tvoje roditelje.

Citat:
ne vidim kako se neko moze osamostaliti ako radi za kiriju pola meseca...


Vrlo lako, veruj mi.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:07 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic[/url]: Pazi to uopste nije parazitski jer su to RODITELJI a ne poznanici ili nesto slicno, znaci oni su te rodili i ako vec oni nisu obezbedili da imas svoju gajbu a ti imas zelju da je imas ali od primanja ne mozes


Ja jako zelim da imam svoj licni avion ali ne mogu sebi da priustim da ga kupim. Jel sad treba da odem da prodam kevin stan da bi ga kupio? Boze moj, pa ona me je rodila, mora da mi ispunjava hirove.

Kada na sebe prihvatis odgovornost za svoj zivot videces koliko gresis oko ovoga.

Citat:
Mislim za koga oni zive? Sta mislis koji je njihov cilj u zivotu za 50-60 godina u zemlji gde je prosecan zivot 72 godine...


Jako egocentrican stav koji potvrdjuje nezrelost. Izvini, ali tako je.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:15 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
ne vidim kako se neko moze osamostaliti ako radi za kiriju pola meseca...


Taj se već osamostalio :)

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:17 - pre 209 meseci
Citat:
Pazi, nikome ne smeta sto neko zivi sa roditeljima sa 30, 40, 50 godina. Ali ziveti sa roditeljima i ne ucestvovati u kucnom budzetu nego pare stekati za svoj stan je prvo sebicno, zatim ponizavajuce (jer te roditelji izdrzavaju a ti bi u tim godinama vec trebao imati svoju decu (primeti razliku izmedju pruzanja krova nad glavom i izdrzavanja)) i na kraju iscrpljujuce materijalno i fizicki za tvoje roditelje.


Cekznaci jedini problem je sto si ti moje misljenje skontao pogresno. Nisam ja rekao da ne treba ucestvovati u budzetu nego da treba stekati pare za stan jer:

- covek koji placa kiriju 1 godinu recimo 200e je posle godinu dana u minusu 2400 evra

-covek koji zivi sa roditeljima i steka pare koje bi dao za kiriju posle godinu dana ima 2400 evra

Razlika je ocigledna ovj prvi apsolutno nista nije stvorio, a radis da bi stavarao, ne radis da bi ziveo.
Posto sam kao jedinicu mere stednje stavio kiriju za stan sasvim je ocigledno da ce takva osoba sama placati hranu i pomoci u placanju racuna jer to ne spada u kiriju a i sam bi to placao da zivi sam.

Citat:
Ja jako zelim da imam svoj licni avion ali ne mogu sebi da priustim da ga kupim. Jel sad treba da odem da prodam kevin stan da bi ga kupio? Boze moj, pa ona me je rodila, mora da mi ispunjava hirove.

Kada na sebe prihvatis odgovornost za svoj zivot videces koliko gresis oko ovoga.


Avio i stan nisu isto i lose ti je poredjenje jer je avio luksuz i prevozno sredstvo a stan prostor za zivot. Takodje cena aviona i stana ne mogu da se mere u odnosu na platu vecina ljudi.


Citat:
Jako egocentrican stav koji potvrdjuje nezrelost. Izvini, ali tako je.


Upravo suprotno, ti i ja nismo svojim roditeljima uvaljeni i nametnuti nego su nas oni stvorili svojom voljom. Cilj im je bio da nesto stvore i posle toga se sve svodi na pomaganje i stvaranje za decu a ne za sebe, sve ostalo je sebicno sa njihove strane jer i ti i ja tek treba da postanemo roditelji a ne da ceo zivot placamo kiriju i zivimo za sebe...


 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:19 - pre 209 meseci
Citat:
Taj se već osamostalio :)


U kom smislu se osamostalio? :)
Moze da placa kiriju i hranu, to nije zivot, ne radi se da bi se zivelo nego stvaralo. Posle xx godina taj sto se "osamostalio" je stvorio za sebe sta?
Jedno veliko nista.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:30 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Pa i ovi ovde isto imaju nekretnine, ali od viska glava ne boli. Znam ja i da se kaze da je coveku u zivotu dosta 2m x 1m zemlje, i jos oko 2m u dubinu, ali to je jedno, a drugo je da ce Srbin koji drzi do sebe, bio penzos ili ne, i ako ima pare, radije kupiti neku nekretninu iako ih vec mozda ima 5, nego da te pare sprca u londranju nekakvim belosvetskim pripizdinama tragajuci za necim sto ni sam ne zna sta je. Verovao ti ili neverovao, to ti je tako u Srbiji brale.

A ovi pomodari japiji koji nemaju kucu/stan i ne zele ni da ih imaju, ali zato "voze kola" umesto da ih imaju, ta to i nisu Srbi, jer biti Srbin, to ti je jedno specificno stanje svesti, zar ne ;)


Znaš kako kažu mudri ljudi - u životu ne treba žaliti za onim što si uradio, već za onim što nisi uradio.

Evo recimo uzmi za primer jednog dobrostojećeg Amerikanca, i jednog dobrostojećeg Srbija od recimo 70 godina. Vreme im je za umiranje. Amerikanac je sa nekih 40-50 godina otplatio kredit za kuću, nakon toga je proputovao pola sveta, video svašta, iskusio svašta (taman to uključivalo i j****** kurvi po Tajlandu) itd. Srbin je za to vreme gradio kuće, rmbao ceo život, napravio kuću sebi, sinu, drugom sinu, ćerci, zetu, vikendicu a za to vreme nije video dalje od svog sela. I kad se njoh dvojica osvrnu na kraju na svoj život, ko je bolje prošao?

Mogu i da ti ispričam priču o svom dedi i babi koji su živeli u Nemačkoj celoga života (30-40 godina), penzionisali se pre 7-8 godina i vratili u Bosnu. Ceo život su rintali, oboje radili po 3 posla dnevno, ono malo što su zaradljivali su ulagali u kuću u Banja Luci gde su se vratili sa 60 i kusur godina. I šta se desilo? Nesrećan slučaj, i kuća je izgorela do temelja, a mi smo posle saznali da je zajedno sa kućom izgorelo i nekih 55,000 evra koje su njih dvoje uštedeli tokom celog života i koje su držali negde u ormaru. Njih dvoje sa oko 70-75 godina, sve što su ceo život stvarali im je izgorelo u roku od par sati. Oni sad ne mogu da vrate film pa kažu ajmo sad smo ponovo mladi, sad ćemo da proživimo život kako treba. Za njih je to finito, kraj, gotovo. I gde je prošao njihov život, šta su oni proživeli? Jad, bedu i patnju.

Meni je njih strašno žao, jer su celi život štedeli i krili sami od sebe, samo ne znam za šta. Ja sigurno ne želim da doživim njihovu sudbinu, i kad budem imao decu, potrudiću se da im vaspitam najbolje što umem, i da im obezbedim najbolje školovanje, a dalje je na njima. Ako sam ja do tog trenutka sebe obezbedio, vala moćiće i oni sami.

A to što rade roditelji koji razmišljaju poput tebe, ustvari prave debile od dece, nisu ih naučili osnovnim životnim vrednostima, i čine im jednu veliku medveđu uslugu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:43 - pre 209 meseci
Ventura svi ti primeri su primeri ljudi koji su ziveli u inostranstvu i US gradjana cija deca mogu da uzmu kredit kad hoce za gajbu...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 20:46 - pre 209 meseci
Miskovic je potpuno u pravu. Ne treba srljati bezveze i umesto da se da 240 evra za kiriju, dakle samo za kiriju a gde je jos hrana, zivot komunalije, bolje je dati roditeljima recimo 100 evra. Jebiga, ne mozemo biti besni na sve, sta da se radi kad je kriza.

A za Sir vindic8or,

eh, znas sta, osamostaliti se tako sto ce ti banka dati kredit ! Vanderful, pa to je prava stvar. Ko bi uopste lud ostajao sa roditeljima ? Mislim u cemu je tu osamostaljenje ? Evo sumasumarum sta stoji na raspolaganju mladom coveku na zapadu:

1) moze da uzme kredit dok studira, tako ja zaisljam raj inace !
2) moze da radi part time, i to je ok
3) moze sve to da zabatali kaze (svedska) ne ja necu da radim dajte mi socijalnu pomoc

hip hip hooray !
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 21:11 - pre 209 meseci
pa kredit se uzima zato sto moras da plati skolarinu za koledz, to kosta. a svoje zivotne troskove placas delom od kredita, delom od part time posla. kad diplomiras nadjes posao, vratis kredit i to je to. sta ti tu nije jasno?


osamostaljenje je u tome sto se klinac preseli iz roditeljske kuce negde gde zivi i brine se sam o sebi, dug uzima na svoje ime i njegova je odgovornost, kao i studije i posao. najbitniji moment u svemu tome je psiholosko odvajanje od roditelja i shvatanje odgovornosti u zivotu. to je sustina osamostaljenja u tim godinama. dok se kod nas to ne desava ni sa 30+ godina.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112141 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.