Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112103 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 01:05 - pre 209 meseci
To uopste nije zavera nego je sve to suva cinjenica, i u te statistike ne treba da ulazi niko ko ne proizvodi nista (moze i usluge ;) ). Sta ima da u statistike o prosecnim platama ulaze debelguzi koji sisaju drzavne jasle, ne umeju da sacuvaju ni dve nacrtane ovce, ali zato umeju da sami sebi dele putne troskove bez racuna, da sami sebi odredjuju plate od pola milion dinara mesecno, i to iz budzeta, ili milijardu opstinara i onih iz uprave prihoda i slicnih sluzbi. To da se strelja, e tad ce biti bolje, i tad ce se videti stvarni podaci.
Citat:
hecky: Ko god ima dovoljan IQ da pise na forumu (u smislu da ume da koristi racunar) ima predispoziciju da fino zivi u Srbiji.

Narocito ako je clan kakve partije, ili u najmanju ruku ima kuma, komsiju ili prijatelja u tim njihovim partijama. Onda kad njegovi dodju na vlast u opstini, ocas posla osvanu nova radna mesta za koja se nije ni znalo da su krucijalna za tu opstinu, kao sto je bibliotekar broj 11502, i nas ti pametnjakovic ni kriv ni duzan dobije platu iz budzeta od 25,000. Sposoban covek.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.02.2007. u 02:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 01:20 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli, mislim da ti u toj tvojoj teoriji zavere fale još samo vanzemaljci i elvis, i stvar je kompletna.


Damn, Ventura! A CIA, NSA, Vatikan, Rozenkrojceri i Sajentolozi!!!???

The Time is Near!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 01:26 - pre 209 meseci
Ne kazem da u Srbiji cvetaju ruze, niti da nema nepotizma i korupcije, nego da prosecno inteligentan covek moze sebi da obezbedi pristojan zivot (da se vratimo na temu: samostalan zivot).

Ali izgleda neki ljudi vise vole da proglase bitku unapred izgubljenu i... i da previse pricaju ;).
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 01:28 - pre 209 meseci
Pa majku mu, ako ta famozna partijska povlači tolike beneficije u životu, u čemu je problem da se ista uzme?

Da se ne lažemo, da te "partijske knjižice" nešto znače, svi bi imali po 5 komada...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 03:00 - pre 209 meseci
... e onda si ti hecky ispodprosecno inteligentan posto, po tebi, nisi uspeo da obezbedis normalan zivot u Srbiji ? Tako mu dodje...
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.anon-online.org.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 05:34 - pre 209 meseci
Citat:
Sluze vojscu u civilu da matore ne izlazu trosku
Baš kao što sam i pretpostavljao, te konjine još uvek izdržavaju roditelji.

More, sve bih ja to poslao na radnu terapiju...
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 08:07 - pre 209 meseci
Citat:
N N: Baš kao što sam i pretpostavljao, te konjine još uvek izdržavaju roditelji.

More, sve bih ja to poslao na radnu terapiju...

A koji si ti ovde andrak pa da šalješ i pripisuješ terapije?
Čitajući ovu temu i mišljenja koja ljudi zastupaju tačno se može prepoznati u kojoj se situaciji čovek trenutno nalazi i koliko ima iskustva.
Od ljudi koji su se isticali u raspravi jedino pametno su pričali Lesli Eldridz i Mišković. Ostali pričaju bajke i ono kako bi voleli da žive, ali to nije realnost.
Ventura imaš totalno nerealan stav, ako si ti uspeo, ako imaš platu recimo 1000e u Beogradu, mogu ti reći svaka čast, ako je to zaista istina, ali shvati da si redak pojedinac koji je u tako nečemu uspeo, za većinu ljudi su dobri poslovi nedostupni.
Ono što niko ovde nije pomenuo, to je selidba. Živeti samostalno kao podstanar, podrazumeva i stalno seljakanje. 7 godina živim samostalno u iznajmljenim stanovima i znam kako je to, a bilo je jako puno (ružnih) iskustava. Ta iskustva koliko su ružna, sa druge strane su korisna jer se čovek očvrsne i za pojedinca to je sve u svemu pozitivno iskustvo. Sa druge strane, ako su u porodici mala deca, stalna selidba može u psihološkom smislu jako loše uticati na dete. Drugo je kada si sam, pa preseliš kompjuter, par sitnijih uređaja, garderobu i to je to, ali selidba porodičnog stana je prava noćna mora. Dok mi je supruga bila u drugom stanju, gazdarica nam je iz totalno nepoznatih razloga dala otkaz, koja je noćna mora selidba u takvoj situaciji ne želim ni da pričam, pogotovo što je supruga bila na održavanju trudnoće.
Opcija da živimo kod roditelja je uvek bila otvorena, pogotovo što moji roditelji imaju dosta veliku kuću sa 3 posebna ulaza, ali to nismo želeli jer je kuća u drugom gradu gde nemamo poslove i to je jedini razlog.
Priča o tome da je život kod roditelja iskorišćavanje je besmislica. Mišković ne priča o ceđenju roditelja i štekanju svojih para, nego samo o tom delu koji bi dao nekom gazdi ostavi u štek, a što se tiče ostalih obaveza (hrana, računi...) učestvuje onoliko koliko otprilike potroši.
Još jedna stvar koju niko nije pomenuo je vrtić i obdanište za decu. Ubaciti dete u državnu ustanovu u BG i NS je jako teško, gotovo nemoguće bez jako dobre veze, a privatno to košta 120 evra mesečno za jedno dete.
Neću praviti nikakve računice, ali samo uzimite u obzir one najkrupnije stvari, kiriju, hranu, račune, privatno obdanište za 2 deteta, pa saberite koliko to košta, a gde je garderoba, tehnika, automobil, benzin itd. Da ne pričam o zdravstvenim uslugama. Dete mi je dobilo nedavno jaku alergiju, u dečijoj bolnici su nam zakazali za 15 dana i pošto se nije moglo toliko čekati, otišli smo kod privatnog alergologa. Ljudi koji imaju decu najbolje zanju koliko takvih iznenadnih troškova bude u toku meseca.
Praktično sve zdravstvene usluge svaka zaposlena osoba plaća privatno jer se kod državnih bolnica i ordinacija čeka po celo pre podne, ko zaposlen može svaki čas da izlazi sa posla i čeka po celo pre podne, sa sebe, za jedno, za drugo dete. Da li znate koliki je "vanredni" trošak vođenje jedne trudnoće 9 meseci kod privatnog ginekologa? Puno para.
A kod dođe leto, a decu bi bilo dobro odvesti negde na letovanje, po mogućstvu more, da li neko ima predstavu koliko para od dve prosečne srpske plate ostane za ovakav "luksuz" kada se oduzmi svi troškovi koje sam naveo gore? Jako malo.
Sve u svemu, živim samostalno, kako znam i umem, a ljudima koji žive kod roditelja mogu reći samo da rade jako pametnu stvar i za sebe i za svoju decu i ne osuđujem tako nešto ni malo. Ljudi koji nemju iskustva pričaju napamet jer nemaju predstavu koliko košta život jedne npr. četvoročlane porodice gde su deca mala, u zemlji u kojoj plaćaš zdravstveno osiguranje svaki mesec, a kad ti zatreba neka usluga sve plaćaš privatnim lekarima, u zemljimi u kojoj si totalno obespravljen, gde može da te zeza ko i kako stigne.
Smatram da ovo nije odbijanje krivice, ali ako neko misli da jeste, neka navede za šta sam ja kriv, osim što sam živ i što živim u ovoj zemlji?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 08:13 - pre 209 meseci
Tu se onda postavlja pitanje zasto praviti decu ako u tom trenutku nemas uslove da iste izdrzavas nego kukas.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 08:16 - pre 209 meseci
Ti si bezobrazan i to je sve što ti mogu reći.
Ako bi po tvom 95% ljudi u Srbiji ne bi imalo decu.
Ne kukam, drago mi je što je ovako, samo iznosim činjenice.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 08:26 - pre 209 meseci
Izvini, sad kad procitam zaista moze da zvuci grubo. Hteo sam samo da kazem da treba poznavati svoje mogucnosti i ulaziti u odredjene situacije samo ako si siguran da mozes da ih podneses (finansijski, psihicki, whatever). Nagledao sam se na TV-u intervjua sa porodicama sa 12+ dece koja nema ni za hleb, a ne za nesto vise. :( Na to sam mislio. To jeste ekstreman slucaj ali samo pokazuje kako neki ljudi razmisljaju. Izvini jos jednom.

A ne bih se slozio da 95% ljudi u Srbiji nema dovoljno za izdrzavanje dece. To svakako nije tacno.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 08:56 - pre 209 meseci
Ne možeš to tako gledati kada su deca u pitanju i čekati da se ne znam ni ja šta postigne, pa onda deca. Realno pre 35e godine sumnjam da većina ljudi može (uz naporan rad) sebi da obezbedi kuću ili stan, da je opremi, kola i sve ostale uslove koji su za decu potrebni. Čak, mislim da to ne mogu ni ljudi na zapadu, ali oni imaju tu opciju kreditiranja, koja je kod nas još uvek vrlo nepovoljna, a i ako bih se hteo upustiti u tako nešto, pitanje je da li bih ispunio zahteve većine banaka koji su dosta rigorozni po pitanju potrebnog iznosa plate, prethodnog zaduživanja itd.
Ne pričam napamet, svakodnevno se družimo sa bar 5 mladih bračnih parova sa decom i svi oni su u istoj ili još goroj situaciji nego moja porodica, a decu imaju zato što žele, a ne zato što su se deca desila. Sad ti primeri porodica sa puno dece (tipa desetak), o tome ne znam šta da mislim, u svakom slučaju to je teška beda i sirotinja i tako nečemu zaista ne težim u životu, to su svakako ljudi iz nekih seoskih sredina sa vrlo niskim nivoom svesti i mnoge stvari doživljavaju daleko jednostavnije.
Nisam rekao da 95% ljudi nije sposobno da izdržava decu, nego da 95% mladih ljudi koji treba da zasnuju porodicu nemaju svoj stan, kola, nameštaj, neke veće pare sa strane itd. što su sve potrebni uslovi za decu. Daleko od toga da ja svoju porodicu ne izdržavam i da smo u jako teškoj situaciji, ali mislim da još dugo neću moći da računam na svoj stambeni prostor, nova kola koja koštaju 10tak hiljada evra i slične stvari.
Nije neki prosečan Danac ili Belgijanac nešto Bog zna šta pametniji ili vredniji ili snalažljiviji od mene ili tebe, ali živi u državi (sistemu) koji mu dalko više pruža. Sad ako si trut, sve ti je jedno gde živiš, nećeš imati ništa. "I posle tridesete sa roditeljima" je za većinu mladih ljudi u ovoj zemlji nužda (ne kažem da nema i onih koji to zloupotrebljavaju). Ja znam koliko se mučim i koliko skormno živim, a i ja i supruga imamo plate koje su iznad proseka, mogu misliti kako je ljudima koji žive sa platama od po 10-15 hiljada dinara, njima je život kod roditelja jedini izbor ako žele porodicu i decu i biće tako bar još 10tak godina, a devojka koja ima 25 godina ne može čekati 10 godina pa da onda kupi stan na kredit, da ne govorim za nešto starije.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 09:03 - pre 209 meseci
Citat:
ventura: Pa majku mu, ako ta famozna partijska povlači tolike beneficije u životu, u čemu je problem da se ista uzme?

Da se ne lažemo, da te "partijske knjižice" nešto znače, svi bi imali po 5 komada...

Problem je u higijenskim razlozima, kako ne razumes. Pristojan svet obicno zaobilazi fekalije, ne gazi u njih.

Znaci ni u to ne verujes? Pa vreme je da upoznas svoju domovinu.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 09:16 - pre 209 meseci

Pa dobro do kad ce srbi u ovakvim temama da iznose totalno glupe stavove.... Pa aman ljudi nije poenta da "Genije" dobro zivi i da moze da zaradi. Poenta je da najobicnija cistacica ima dovoljno da normalno zivi i moze sebi nesto da priusti ....Ovde se uvek navodi ako si pametan sposoban hiper intelignetan i znas da letis super ces ziveti u srbiji ...?!??!

Kass
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 10:03 - pre 209 meseci
Uzmimo za primer populaciju ovog foruma.

Ja sam siguran da svaki od clanova foruma,

- ako zaobidje kafanu (mozda jednom mesecno da ode)
- izbaci cigare iz menija
- uzme stan sa cimerom (ili suprugom jel)
- ne vozi auto (na posao se ide biciklom, busom, peske ili se pak skupi vise ljudi pa idu kolima i dele troskove)
- nosu rucak na posao od kuce (jede u gradu mozda par puta mesecno)
- ako pak nema posao, trudi se da nadje najbolji trenutno moguci (makar prao sudove)
- trudi se na poslu (kakav god da bude), ili se pak trudi da nadje bolji posao ako direktor firme ne prepoznaje i ne ceni trud

moze da pristojno zivi u Srbiji!

Ova "ogranicenja" sto sam naveo, imaju i ljudi na zapadu (doduse u manjoj meri, ali nije Srbija Svajcarska) i ne treba genije da bi plan radio .
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 10:22 - pre 209 meseci
Citat:
hecky
Ova "ogranicenja" sto sam naveo, imaju i ljudi na zapadu (doduse u manjoj meri, ali nije Srbija Svajcarska) i ne treba genije da bi plan radio :D.


Pa ono, Srbi su gospoda, to im je ispod časti da rade... Pogotovo 'mladež' od 30-tak godina...

Biciklom da ide na posao, da nosi ručak od kuće... Pa ja znam lika kome je nuđen posao u firmi da radi kao Kurir, a koji je odbio jer mu vlasnik nije hteo kupiti Nokiju 8800 za službeni telefon koja je tad koštala oko 1000 evra... :)

Citat:
caiser: Tu se onda postavlja pitanje zasto praviti decu ako u tom trenutku nemas uslove da iste izdrzavas nego kukas.


To nisi u pravu... Ne treba imati 10-toro dece ako nemaš para da izdržavaš toliku decu i da im obezbediš najosnovnije uslove za život, ali mislim da jedno ili dvoje dece može svaka porodica u Srbiji izdržati... A ako ekonomska situacija nije povoljna, odlazak na letovanje/zimovanje, novi mobilni telefoni, fancy odeća, to nije od životne važnosti i može se i preskočiti...
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 10:40 - pre 209 meseci
Citat:
hecky: Uzmimo za primer populaciju ovog foruma.

- ako zaobidje kafanu (mozda jednom mesecno da ode)

Ne pamtim kada sam poslednji put seo da popijem kafu u nekom lokalu, što zbog obaveza, što zbog para, a po kafanama ne bih išao ni kada bih imao para na bacanje. Tako da ti ovo ograničenje otpada.
Citat:
hecky:
- izbaci cigare iz menija

Ne konzumiramo cigarete ni ja, a ni supruga, tako da i to otpada.
Citat:
hecky:
- uzme stan sa cimerom (ili suprugom jel)

Dok sam bio slobodan, skoro uvek sam bio u nekoj varijanti sa cimerom, sada sa suprogom.
Citat:
hecky:
- ne vozi auto (na posao se ide biciklom, busom, peske ili se pak skupi vise ljudi pa idu kolima i dele troskove)

Ovo će teško ići. Džabe ti da uštediš malo na gorivu, pa posle 2-3 zakašnjenja dobiješ otkaz. Sa druge strane kola su po meni jako velika potreba ako su u porodici mala deca, koju svaki čas treba razvoziti po vrtićima, lekarima, a pri tome da oba supružnika stignu na vreme na posao.
Ja sam kola kupio par meseci nakon što mi se rodilo dete jer postalo nemoguće sve obavljati peške ili busom, a taxi nije baš jeftin ako se plaća 5 puta dnevno.
Po meni treba uzeti što manji i ekonomičniji auto za prvo vreme, a ne nešto od preko 2000 kubika, pa kad treba registracija ode cela plata na to.
Citat:
hecky:
- nosu rucak na posao od kuce (jede u gradu mozda par puta mesecno)

Ovo delimično ispunjavam, uglavnom gledam da bude što skromije, supruga ima obrok u firmi koji je dosta kvalitetan, a ne odbija se od plate, uzeo ga ili ne isto je.
Citat:
hecky:
- ako pak nema posao, trudi se da nadje najbolji trenutno moguci (makar prao sudove)

Imamo dva stalna posla, sa platama iznad republičkog proseka.
Citat:
hecky:
moze da pristojno zivi u Srbiji!

Može da se živi, ali daleko od pristojnog. Ne mogu (ni teoretski) da podignem kredit za svoj stan, živim kao podstanar i mogu da me iseljevaju svaki čas, vozim stari polovan auto, živimo max skromno, a ipak na kraju meseca se jedva finansijski zatvorimo. To je život bez ikakvog finansijskog napredovanja, u smislu da mogu da uštedim svaki mesec bar neki keš ili da mogu da otplaćujem kredit za neku svoju nekretninu. Dakle tapkam u mestu, na kraju svakog meseca sam na nuli, a gazda stana je bogatiji za jednu kiriju i to je to.
Ljudi koji žive u porodičnoj kući sa roditeljima mogu uštedeti 200-250e mesečno za kiriju, plus ako su baba ili deda u penziji pa mogu prepodne da pričuvaju decu, to je još 120e uštede mesečno po detetu koliko košta vrtić privatno za jedno dete. Sve u svemu nije zanemarljiva ušteda i ima smisla privremeno biti kod roditelja, jedno 5 godina, skupiti neki keš bar za učešće kredita i onda podići neki povoljniji kredit za tih 5 godina. (nadam se da će za 5 godina biti povoljniji nego danas, plus bi osoba koja živi kod roditelja i štedi imala bar učešće za kredit u rukama)
Neko kaže iskorišćavanje, ali ja tvrdim da bi svakom normalnom roditelju bilo drago kada vidi da je dete postiglo nešto u životu, u smislu stambenog obezbeđivanja, umesto da tapka u mestu kao podstanar, a na stranu to što je babama i dedama obično jako dosadno i čuvanje unuka samo može da im uveseli život, a nikako da to bude nešto što će oni shvatiti ili osetiti kao iskorišćavanje.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Citat:
ventura: Pa ja znam lika kome je nuđen posao u firmi da radi kao Kurir, a koji je odbio jer mu vlasnik nije hteo kupiti Nokiju 8800 za službeni telefon koja je tad koštala oko 1000 evra... :)

Eh, Ventura, gde ti uvek iskopavaš takve primere? :)
I još izvlačiš zaključak (na osnovu toga i sličnih samo tebi znanih primera) da su Srbi gospoda i da neće da rade.
Ne kažem da nema takvih, ali to su slučajevi za rubriku "Verovali ili ne", ali takvi slučajevi svakako nisu relevantni za ovu temu.

 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 11:08 - pre 209 meseci
@zlatousti

Tesko je, ali ocigledno izdrzavas (da ne pricam sto imas, bar dvoje dece kako kazes, tako da si u tezoj poziciji nego prosecna osoba)?

Uzmimo da ti je ovo startna pozicija.

Trebas se truditi da dobijes povisicu na poslu (npr. zadati sebi zadatak da ti plata raste 10-20% godisnje iznad inflacije). Ako pak radis u firmi gde je sef gluv i slep na trud zaposlenih, ili imas zanimanje u kojem se ne moze napredovati... probaj naci drugi posao ili promeniti zanimanje.

I tako u krug .

PS rata za stan, na kredit od 30 godina, u subvenciju drzave, je sasvim blizu rente koju placas za isti. Doduse treba skupiti za depozit i troskove...
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 11:30 - pre 209 meseci
Koliko vidim, ovdje niko nije spomenuo nesredjene odnose u porodici i njihov uticaj na mladog covjeka u razvoju. Npr. : Svi znamo kakva je situacija na ex-yu prostorima ekonomski i kakav je balkanski mentalitet, znaci koliko ima alkoholizma u porodicama. Kod takvih porodica koje se nisu na vrijeme raspale, nego su starci ostali zajedno "zbog djece" mladi covjek trpi strasna psihicka maltretiranja od ranog djetinjstva,a mora to da podnosi jer mu nema druge (jednostavno se razvije kompleks nize vrijednosti zbog takvih roditelja) i teze se uklapa u drustvo od ostalih koji takav problem nemaju. I kako se moze od njega ocekivati da postane covjek u 18 kao sto se ovdje neki hvale. Ja sam imao slican problem (otac alkoholicar) i mnogo sam se povlacio u sebe tokom godina, ali sam shvatio da vodim sebe u propast a situacija se nije popravljala ni malo (zamislite da dolazite iz skole i kuci vas ceka svadja roditelja i ista mozgoispirajuca prica svaki dan i tako godinama, stvarno se divim sam sebi kako sam i dovde dogurao). Znam mnogo ovakvih slucajeva ovdje gdje zivim. Hocu da kazem da nemaju svi iste predispozicije i da je to jedna kompleksna analiza. Zato je potrebna medjusobna tolerancija, a ne treba pljuvati po nekome koga ne poznajes.
pozdrav

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)03.02.2007. u 12:44 - pre 209 meseci
hm brkchey pomalo kontradiktoran post.

Nesredjeni odnosi u porodici bi zapravo trebali da budu podsticaj mladom coveku da ode iz iste i zasnuje svoju. Ti medjutim sugerises da mlad covek upravo zbog toga ostaje u porodici !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112103 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.