Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112140 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 15:08 - pre 209 meseci
Upravo tako. Ali, sto je interesantno, neki ljudi ovde brane te iluzije.

Kad neko kaze suprotno, nadju se uvredjenim, ko da im je neko mamu opsovo.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 15:18 - pre 209 meseci
Citat:
Primera radi, plate za programere u Beogradu su 1000-1500 eur mesecno, zavisno od struke i odgovornosti.

Lepo. Znaci, 700.000 mladih ljudi za koje ne postoji radno mesto treba da postanu programeri i problem resen? Poznajem mnogo programera i samo jedan ima platu >1.000 EUR-a u Beogradu, on je vodja tima programera u jedinoj programerskoj firmi u Srbiji koja pravi softver za banke. Znaci, treba da nadjes firmu koja radi softver za kupce koji plivaju u parama, treba da ta firma ima svojevrstan monopol i treba tamo da budes najbolji programer i eto plate >1.000 EUR-a! Jedini je problem sto takvih u Srbiji treba toliko da se na prste mogu nabrojati. Za ostale programere zna se - startna plata 350 EUR-a, posle par godina uz onih 10% talenta i 90% rada doguras na 600 EUR-a, sve to naravno ako firma dobro posluje. Nego, nije mi jasno zasto covek mora da bude vrhunski programer, zar mu nije isplativije da zaigra u Zvezdi a onda se proda i ima platu od vise desetina hiljada EUR-a mesecno? Cinjenica je da Srbiji (kao i istocnoj Evropi, kao i Evropi uopste, a kao i svetu) nedostaje kvalifikovanih fudbalera.

Citat:
Rekao sam da su troskovi uporedivi, odnosno srazmerni plati, NE ISTI.

Ako uporedimo stanarine, odnos je zapravo isti:
UK 2600 eur plata, 1500 eur stanarina => 57% plate ide na stan
Srbija 350 eur plata, 200 eur stanarina => 57% plate ide na stan


Da ali da vidimo kako stoje stvari sa ostalim troskovima:
u Srbiji struja, voda, telefon, grejanje, internet, kablovska kostaju 100 EUR-a ili 28% plate. U UK to sve izadje 750?

U Srbiji 50 litara benzina kosta 50 EUR-a, ili 15% plate. U UK za istu kolicinu dajete 350 EUR-a?

U Srbiji 15kg jeftinijeg sezonskog povrca kosta 10 EUR-a, u UK 75?
U Srbiji kilo banana kosta 1 EUR, u UK kosta 7.5?
U Srbiji za 5kg mesa mesecno treba izdvojiti 15 EUR-a, u UK 110 EUR-a?
U Srbiji za 15 litara naj jeftinijeg mleka mesecno treba izdvojiti 10 EUR-a, u UK 75?
U Srbiji se za 20 litara kokakole mora izdvojiti 10 EUR-a, u UK 75?

Ja za sopstvenu ishranu potrosim oko 100 EUR-a mesecno, a vaspitan sam tako da ne bacam hranu i ne konzumiram nista luksuzno i skupo dok deca u Africi umiru od gladi. To je 25% moje plate. Mislim da bi u UK mogao slicno da se hranim za 150-200 EUR-a, ili svega 6%-7% svoje pretpostavljene tamosnje plate. Samo na razlici u ceni hrane bih mogao da ustedim 18% plate sto je oko 500 EUR-a.

Benzin takodje, mislim da u UK 50l nije vise od 100 EUR-a. To nije ni 4% plate, pa bih tu ustedeo preko 11%, znaci jos 250 - 290 EUR-a.

Eto, nek su sve ostale cene proporcionalne primanjima, uz ovakvu organizaciju troskova u Beogradu bi mi ostalo 0 EUR-a a u UK 750-800 EUR-a.

E sad... u Beogradu zakup stan placam 150 EUR-a, sa tim parama nema sanse da otplacujem kredit za stan. U Londonu bih za stan izdvajao verovatno 1200 EUR-a. Uz ovih 800 gore pomenutih, mogao bih 2000 EUR-a da dajem za mesecnu ratu, sto mislim da je dovoljno. Ne kazem da je vama gore to lako, ali, kao sto vidis, dovoljno je malo pritegnuti kais, ziveti skromno i kupovina stana na kredit je pitanje tvoje volje. U Srbiji kao sto vidis i uz skroman zivot ne ostaje ti nikakva mogucnost za kupovinu stana na kredit.

Citat:
Da li je moguće osamostaliti se u Srbiji ? Naravno da jeste, brojni primeri to pokazuju.

Da li je moguce dobiti sedmicu na LOTO-u? Naravno da jeste, brojni primeri to dokazuju. Vise stotina/hiljada primera. Dobro, mozda sam preterao sa poredjenjem, ranije sam vec prostom matematikom pokazao da je verovatnoca da se neko uspesno osamostali u Srbiji 1:20. To je kao kad bih ja sada otisao u kladionicu, izabrao 5 prosecnih parova, popunio tiket i ocekivao da ce to veceras proci. Moguce je, nije nemoguce, slazem se. Ali nije bas da zavisi od moje dobre volje da bude tako.
Citat:
Marko Lisinac: Ovde koliko vidim su dve najvece iluzije da ako radis u Srbiji ne mozes da zaradis i da ako odes preko mozes da zaradis a da nista ne radis...

Ne. Ja hocu da kazem da ako radis u Srbiji ne mozes da zaradis (postoje izuzeci, ali je to pravilo) i ako odes preko i radis mozes da zaradis (ovde su jos redji izuzeci).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 15:20 - pre 209 meseci
Pametan čovek koji hoće da radi može i ovde lepo da zaradi . Onaj ko je glup taj je glup i
ovde i tamo i pomoći mu baš i nema . Poenta je u tome da ako nešto znate da radite i nalazite sebe u tom poslu onda ulažite u sebe da u tom poslu budete još bolji , okružite se ljudima od kojih možete da naučite još više i nemojte se kriti iza nikoga . Ako vam je cilj da
na posao dodjete u 9h i odete u 17h nemojte računati na uspeh u poslovnom smislu . A ako još i ne volite da puno razmišljate u radno vreme onda ni na ''zapadu'' nećete ništa zaraditi .
Da ne odem offtopic , oženio sam se sa 25 , otišao u podstanare , dobio dete , studirao , radio sve i svašta i to u vreme hiperinflacije . Danas imam svoj stan , lepo sredjen , imam svoj laptop i kuckam ovde po MZ . Nisam sedeo i pitao se čime da se bavim u životu nego sam radio . Radio sam i na gradjevini , i dilovao sam devize , i radio kao konobar i prodavao kompjutere i imao sam dovoljno vremena i za izlaske i za porodicu i da idem na proteste protiv 'onog' režima i da dočekam bolja vremena . Ali nisam kukao i sedeo kući .
Nisam sedeo roditeljima na grbači .

Znam ne mali broj ljudi koji imaju više i od 35 godina , zaboli su se u neke polupropale firme i rade za 150 eura . Kada dodju kući ( naravno kod roditelja ) legnu da spavaju par sati , otvore pivo , zabodu se ispred TV-a i tako svaki dan . E, takve roditelji treba da šutnu napolje i da kažu : ' Izadji i bori se ' !
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 15:32 - pre 209 meseci
Citat:
Znam ne mali broj ljudi koji imaju više i od 35 godina , zaboli su se u neke polupropale firme i rade za 150 eura . Kada dodju kući ( naravno kod roditelja ) legnu da spavaju par sati , otvore pivo , zabodu se ispred TV-a i tako svaki dan . E, takve roditelji treba da šutnu napolje i da kažu : ' Izadji i bori se ' !


Uvek sam bio protiv nametanja misljenja i price kako ko treba da radi. Sve u zivotu je stvar izbora.
Taj sto radi za 150e, pije pivo i gleda tv je srecniji od vecine koji zaradjuju 1000e. Veruj mi.
 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.anon-online.org.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 15:47 - pre 209 meseci
Citat:
Pametan čovek koji hoće da radi može i ovde lepo da zaradi .
Da citiram omiljenog administratora:
Citat:
u "normalnom" svetu cak i oni koji nisu najpametniji i najuspesniji imaju za kola, stan, da nahrane i obuku sebe i decu + da odu negde na odmor - a u Srbiji(TM) se to naziva luksuz - najuspesniji i najpametniji mogu svuda da uspeju, a ti nam tu otkrivas rupu na saksiji.
Verovatno da je dosta njih zbog toga i otišlo...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.26.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 16:31 - pre 209 meseci
Citat:
Da li je moguce dobiti sedmicu na LOTO-u? Naravno da jeste, brojni primeri to dokazuju.

Kad si me već citirao, mogao si da citiraš i ostatak izlaganja. Rekao sam da se može osamostaliti u Srbiji, ali ne može svako. I ne možeš to da porediš sa kladionicom, jer lakše je dobiti u kladionici nego osamostaliti se, jer za kladionicu ti je dovoljna sreća, a za osamostaljenje ti pored sreće, treba volja i sposobnost.
Citat:
Pametan čovek koji hoće da radi može i ovde lepo da zaradi . Onaj ko je glup taj je glup i
ovde i tamo i pomoći mu baš i nema .

E upravo u takvom razmišljanju je problem i zbog toga se i vodi sva ova diskusija. Ne mogu svi da budu extra pametni i ne mogu svi biti extra sposobni. Poenta je da u normalnim zemljama i onaj što je glup, i radi običan posao od 9-17, a ne da uspe u životu može da živi od te plate, dok u Srbiji moraš da budeš extra sposoban za tako nešto. Dakle, u Srbiji ne postoji posao koji možeš da radiš 8 sati dnevno sa prosečnim znanjem i da živiš od toga. Da se razumemo, ne kukam, samo konstatujem... takvo je stanje u Srbiji i šta ćeš mu... ili postani extra sposoban kako znaš i umeš... ili se cimaj i jedva sastavljaj kraj sa krajem.
Citat:
Radio sam i na gradjevini , i dilovao sam devize , i radio kao konobar i prodavao kompjutere i imao sam dovoljno vremena i za izlaske i za porodicu i da idem na proteste protiv 'onog' režima i da dočekam bolja vremena . Ali nisam kukao i sedeo kući .

Dilovanje deviza koliko ja znam spada u kriminalne radnje ako nemaš registrovanu menjačnicu. Prodaja kompjutera bez registrovane radnje takođe. A i ovo za građevinu je verovatno bilo na crno, a možda nisi bio prijavljen ni kad si bio konobar. Dakle, kao što vidimo, ti si se osamostalio baveći se kriminalom. Ne kažem, tada je to bilo maltene legalno i prećutno odobravano od strane vlasti koju si kasnije rušio, ali šta sa onima koji nisu imali mogućnosti ili su bili previše mladi da profitiraju na inflaciji i švercu cigara, benzina, čokolada... Znači ljudi, ako već dajete primere, dajte onda primere koji su malo više 2007, a malo manje 90'. Ili mislite da i danas treba da palimo za Rumuniju i vučemo benzin sakriven u lažnim podovima ili salame iz Mađarske ?
Dakle, ako je rešenje da se svi bavimo kriminalom i da ćemo tako da se osamostalimo, onda tako recite pa da završavamo ovu diskusiju, jer ja sam mislio da se ovde priča o legalnim načinima zarade i osamostaljenja.
Da ne bude zabune, ne prebacujem ti ni za šta što si radio... svi smo se tada snalazili kako znamo, jer je bilo pitanje opstanka, a mnogi su i profitirali na tome. Samo kažem da te indijanske metode malo kome pomažu u današnje vreme.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 16:37 - pre 209 meseci
Citat:

Taj sto radi za 150e, pije pivo i gleda tv je srecniji od vecine koji zaradjuju 1000e. Veruj mi.


Problem je kada u nekoj zemlji broj takvih predje kriticnu masu - kad imas armiju lezileba koji odgovaraju opisu gore imas nesrecu na drugom mestu :-)))

@N N, hvala za citat, bejahu to vremena ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
213.244.209.*



+165 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 16:43 - pre 209 meseci
Polako ova tema ode u Vodič za posao...

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 16:57 - pre 209 meseci
Krajnje je vreme da se ceo MZ preseli u Vodič za posao

Taman da promovišemo novu parolu - Manje pričajte, više radite
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.info.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 18:56 - pre 209 meseci
Citat:
Marko_L: Znači ljudi, ako već dajete primere, dajte onda primere koji su malo više 2007, a malo manje 90'.

Pa eto ja lepo kažem zamolite gospodina venturu da vam opiše svoj put ka uspehu, s obzirom da učestvuje u svakoj temi koja je slične tematike i zastupa stavove kakve zastupa, sigurno je do tančina izučio principe po kojima treba postupati i onda je uspeh zagarantovan. Hajte insistirajte malo i vi pa će nam svima lepo ispričati svoj dosadašnji mukotrpni put ka zvezdama :) Gde ćeš bolji primer od nekog ko u Srbiji zarađuje dovoljno da vodi život kakav vodi gosn. ventura...pustite vi ove zapadnjake lako je njima kad je tamo standard visok i sve to :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

simone85

Član broj: 62816
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 19:23 - pre 209 meseci
Lepo sam se zabavio ovo februarsko popodne citajuci ove vase poruke. Citajuci poruke ispade da svi koji zive sa mamom i tatom su manje vise nesposobni,
nezreli, ne znaju da se snalaze u zivotu. Ono sto me najvise smeta na ovom forumu je to sto velika vecina ljudi ima upravo takav stav. Ljudi jel to stvarno moguce??? Cekajte vi stvarno mislite da ako je neko nasao posao sa 20 godina da je on automatski sazreo i da je samostalna licnost? Zar je greh uzeti od roditelja? Slobodan Miskovic vam je lepo pokusao da objasni a mnogi su ga manje vise okarakterisali kao maminu mazu i nezrelu licnost. Znaci po vama napunio sam 20 godina i to je to - idemo u zivot. Naci cu posao, zaposlicu se i bicu samostalan. E sto to lepo zvuci. Ajde da vidimo da li sam ja nezrela licnost koja ima 21 godinu i jos uvek zivi sa roditeljima i totalno sam razmazen i ne znam da se snalazim.
Pa da pocnemo.
Recimo da uzimam pare od svojih roditelja, pa od koga cu nego od njih. To su mi roditelji, a ne neprijatelji. Svako leto dobijem pozamasnu svotu evra od babe i dede. Sta vi mislite da je bolje - da im kazem neka hvala znate baba i deda ja sam samostalan meni to ne treba.Ne, ja te pare uzmem svake godine.Znaci ja sam razmazen.
Tata i mama mi placaju obaveze na fakultetu i ja bas ne razmisljam da preuzmem tu odgovornost na sebe. Pa zasto, mogu valjda toliko da me odskoluju. Ali dobro ja ne znam sta je realnost.
Ajde da vidimo sta sam ja uradio za sve to vreme:
Ka prvo redovan sam student trece godine na masinskom faakultetu u Beogradu. Verovatno bi bilo bolje da sam nasao neki posao i pritom obnovio godinu - dve,znate onda ne bih bio mamina maza.
Kada su racunari poceli da se pojavljuju kod nas poceo sam da se zanimam njima. Interesovao me je servis racunara i prakticno sam sve sam i naucio. Zeleo sam ipak neki sertifikat pa sam trazio caleta da mi uplati jedan kurs,on je pristao i otisao sam na taj kurs.Naravno sve sam zavrsio i dobio taj sertifikat. Za ove dve godine toliko puta sam servisirao racunare i drugarima i po preporuci da sam uzeo stvarno super kintu i visetruko povratio naovac koji je moj cale ulozio u mene. Ali dobro ipak sam ja mamin i tatin sin, ja sam jos uvek nesposoban za zivot. Idemo dalje.
Trenirao sam borilacke vestine jedno vreme i posto sam poceo da ucim web dizajn (sam - cudo da sam i to naucio posto sam nezrela osoba) ponudio sam se da uradim sajt za klub. Oni su pristali i ja sam prestao da placam clanarinu. Znaci ostvario sam profit. Moram da napomenem da za ovu ideju za sajt nisam trazio nikakav savet od mame i tate. Ali dobro i dalje sam mamina maza. Pre desetak dana uradio sam jos jedan sajt za 150 evra caletovom drugaru. Verovatno sam i dalje nesposoban posto je u pitanju caletov drugar,ipak po vama trebam sam da nadjem izvore prihoda. Idemo dalje...
Ovih dana treba sa dugarom da se prijavi za one posle u inostranstvu za studente (branje voca itd...) preko Concordiafarms organizacije. Cekajte! Jel i to dalje razmisljanje jedne nezrele osobe koja zivi sa mamom i tatom.
A sad da vas pitam nesto?
Jel bi bilo bolje da sam pare sto sam ustekao od babe i dede potrosio na iznajmljivanje stana na nekih par meseci i nasao neki budjavi posao konobara, pritom verovatno okinuo godinu na masincu jer i ovako mi ga je preko glave. Zar nije bolje kao sto Slobodan kaze da sacuvam te pare i jos nesto ustedim za 2-3 godine, zavrsim fakultet i onda pocnem da trazim stan i resavam svoje egzistencijalno pitanje. Verujte mi da bih ja prvi isao na stan da mogu i imam pare ali ne valja ici glavom kroz zid. Pa zar nije bolje da se ztrvujem jos 2-3 godine, istrpim ona pitanja kao sto su gde ces veceras, kada dolazis. I mene to mnogo smara, ali treba biti mudar, iskoristiti ono sto mozes. Da mi roditelji prvi kupe stan ja bih uzeo, pa zasto da ne, to je onda moj stani i imacu svoj zivot. Nisam od onih koji cekaju da mi roditelji to omoguce ali nije greh od njih uzeti, pa pobogu TO SU VAM RODITELJI!!!
Svi oni koji rade i koje je muka naterala - sta da se radi takav je zivot, neka hvala, ali ja nemam nameru da se opteretim nekim nepotrebnim poslom
i pritom dovedem u pitanje fakultet i sve ostalo kada sam tako blizu cilja. I to samo zato da bi neko rekao vidi ovaj samostalan!
Zato momci i devojke pamet u glavu, zivot iskoristite najbolje sto mozete i nemojte se voditi predrasudama koje slusate, to vam uglavnom govore primitivci i neobrazovani, a takvih u svetu ima mnogo.

p.s. i nemojte molim vas da mi govorite o standardima u Srbiji i svetu, kao tamo je skuplje a vece plate a kod nas manje plate a jeftinije. Licno sam u Italiji kupio Armani pantalone za 110 evra a iste takve u BG-u 100 evra. Pice u kaficu evro i po, kod nas skoro isto. Sto se tice plata ne bih se bas reklo! Toliko o tome.
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

samilen
Član broj: 11606
Poruke: 106
*.fon.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 20:18 - pre 209 meseci
Ja sam se "osamostalio" još u 19. Prešao u BG da studiram i tu ostao... ima tome 11 godina. Znam ljude koji žive sa matorima još uvek, čak i starije od mene - i definitivno im nešto fali (po mom aršinu). Ali nije to tako strašno. Ja recimo, budući da živim sam i dovoljno sam dobro situiran, ne bih mogao ni muvu da podnesem duže od tri dana u istom stanu, postao sam perfekcionista i ubeđeni neženja, dok ti ljudi i dalje imaju osećanja !!!

Što se tiče finansijske strane dugo sam zavisio od roditelja, a i danas mi pomažu. Samo to su trice i kučine, od toga jedva 'leba može da se kupi svaki treći dan, posebno ako si podstanar.

Mi smo (70 i neke) generacija zamoraca, odrasla uz TV, pa i računare. Ne poznajemo dovoljno sebe, pričamo u krilaticama sa televizijskih reklama (Kao u Hakslijevom Vrlom Novom Svetu) i zaluđujemo se sportskim događajima - propali eksperiment. Moja deca neće tako da prođu (ako mi se omakne pa ih budem imao). TV ne gledam od '95. i nikada ga više neću imati. A ove interaktivne zajebancije će tek da sjebu buduće generacije... pazite šta sam vam rekao.

Ove stvari nisu probane na miševima pre upotrebe, a ja da eksperimentišem na svojoj deci neću.

Toliko od mene,
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 20:49 - pre 209 meseci
Citat:

Ono sto me najvise smeta na ovom forumu je to sto velika vecina ljudi ima upravo takav stav. Ljudi jel to stvarno moguce??? Cekajte vi stvarno mislite da ako je neko nasao posao sa 20 godina da je on automatski sazreo i da je samostalna licnost? Zar je greh uzeti od roditelja? Slobodan Miskovic vam je lepo pokusao da objasni a mnogi su ga manje vise okarakterisali kao maminu mazu i nezrelu licnost. Znaci po vama napunio sam 20 godina i to je to - idemo u zivot. Naci cu posao, zaposlicu se i bicu samostalan. E sto to lepo zvuci. Ajde da vidimo da li sam ja nezrela licnost koja ima 21 godinu i jos uvek zivi sa roditeljima i totalno sam razmazen i ne znam da se snalazim.


A da procitas naslov teme za pocetak - mislim da postoji izuzetno velika razlika izmedju:

a) Ziveti sa roditeljima u 20-toj godini

i

b) Ziveti sa roditeljima u 30-toj godini

E... a kako ide naslov teme?

Sta ti mislis o tome, a? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
212.200.52.*



+2 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 21:19 - pre 209 meseci
Debelo smo otisli u off topic...

Cini mi se da su tema ovog topica specificni biseri kojih ima gomila ...

Na primer moj drug iz detinjstva je tipican primer..

Ni kao klinac nije znao sta hoce... a tek sada... dostigo je vrhunac...
Nigde neradi, ima 29-30 godina, zivi kod keve... napravio dete nekoj lujki.. pa je na kraju morao i da je ozeni... klasicno "Shotgun wedding".
Sad ima dete koje da nije babe crklo bi od gladi, posto se ona brine o njemu kolko zna i ume iako je tesko bolesna.
Oni svi zive od njene penzije koja je srecom 29000 din posto je mu je keva imala fax i radila u nekoj boljoj firmi.
Inace jos i zenu mu je uspela keva da zaposli da radi u supermarketu za 10.000 mesecno... ali ova blesa sve te pare strajba na zezancije.
Ali boli njega... po ceo dan se zeza sa drustvom.
Uglavnom vec njegova keva ne zna sta ce... sad je dobila neko nasledstvo pa planira da im kupi neku kucicu samo da joj vise ne sede na glavi.


 
Odgovor na temu

simone85

Član broj: 62816
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 21:53 - pre 209 meseci
Ivane,Ivane dobro ja znam koji je naslov teme, a vi ste svi poceli da navodite primere ljudi koji su otisli sa 18,19 godina i kako se u inostranstvu studira i radi.
I sve to sa vec 20-tak godina oni su samostalni i umeju da se snalaze, i kako sto pre treba otici od kuce, zato sam se i nadovezao na temu!!!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:18 - pre 209 meseci
Citat:
hecky:
Upravo tako. Ali, sto je interesantno, neki ljudi ovde brane te iluzije.

Kad neko kaze suprotno, nadju se uvredjenim, ko da im je neko mamu opsovo.

Ali zašto izvrćete reči?
Niko ovde nije rekao (bar ja nisam primerio) da se u Srbiji ne može zaraditi, niti je neko rekao da se "na zapadu" može zaraditi ako ne radiš ništa. Suština priče je da se u Srbiji uz veoma naporan rad može zaraditi tek da se preživi, a sa druge strane "na zapadu" se može uz neki prosečan rad sasvim solidno živeti, a uz naporan rad se može odlično živeti (imati). E sad, uvek postoje izuzeci, ali ovde pričamo o nekom proseku, odnosno najvećem broju slučajeva.
Pa čak i da je na na zapadu stanarina (kao najkrupnija stavka) i 2000 evra, tj. jedna cela prosečna plata, a sigurno nije toliko, ako se radi o porodici, ostaje plata od 2000 evra drugog supružnika koju možeš da rasporediš za sve ostalo. A u Srbiji jednom prosečnom platom namiriš stanarinu od 250 evra i ako je opet reč o braku, ostaje 250 evra drugog supružnika.
Ipak 2000 evra vs. 250 evra je ogromna razlika, pa čak i ako su cene na zapadu nešto veće, a uglavnom nisu, pogotovo kada su u pitanju svi tehnički uređaji.
Da ne pričamo o kvalitetu robe i usluga u npr. Britaniji i Srbiji i šta čovek za svoje pare dobije tamo, a šta dobije ovde. Jeste tamo, Hecky, servis auta prilično skup, ali ti bar dobro srede auto, a ovde su majstori (uglavnom) loši i može ti se desiti da ostaneš i bez po kojeg dela, kao što je mom komšiji majstor skinuo podizače farova kada je auto odvezao na redovan servis. Mi ovde i što platimo kao jeftinije posle plaćamo ponovo i ponovo i na kraju platimo za traljavu uslugu više nego Britanac za vrhunsku.
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.mainstream.co.yu.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:44 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Problem je kada u nekoj zemlji broj takvih predje kriticnu masu - kad imas armiju lezileba koji odgovaraju opisu gore imas nesrecu na drugom mestu ))


^ Word! Ko je makar malo upucen u ekonomiju moze da ukapira zasto su ti koji se zadovoljavaju minimalcem opasni po drustvo...


I samo da dodam jos jednu stvar- mislim da na to kada ce se neko osamostaliti zavisi i izbor obrazovanja.. Znam dosta ljudi koji studiraju a nemaju pojma sta ce posle faxa..
I kao sto sam spominjao pre par dana na ovoj temi, onaj ko je radio kao klinac i ukapirao da ce samo od sopstvenog rada obezbediti sebi zivot sanse nema da upise Anticku knjizevnost ili sl. fakultet
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:46 - pre 209 meseci
Citat:
Jeste tamo, Hecky, servis auta prilično skup, ali ti bar dobro srede auto, a ovde su majstori (uglavnom) loši i može ti se desiti da ostaneš i bez po kojeg dela


Ali ja znam i za primer ljudi koji dodju iz Italije da ovde urade auto i izadje ih tri puta jeftinije . I pri tom su
veoma zadovoljni .


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:49 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac
I kao sto sam spominjao pre par dana na ovoj temi, onaj ko je radio kao klinac i ukapirao da ce samo od sopstvenog rada obezbediti sebi zivot sanse nema da upise Anticku knjizevnost ili sl. fakultet :D


A ti su mi najjači... To su oni što ne kapiraju da ne dolaze iz aristokratskih i veoma bogatih porodica, pa da mogu sebi da priušte da studiraju takvu egzotiku...

Ne mogu da se setim u kojim novinama sam čitao kako je neka devojka završila Japanski jezik na Filološkom fakultetu kod nas sa ne znam kojim prosekom, i godinama ne može da nađe posao u struci, i kriv je sistem, država, sloba, elvis...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:49 - pre 209 meseci
Procitjte ovo pazljivo:

Moj sef ima platu preko 4000€ i ne mrda qrcem jer je na vreme zavrsio italijanski fax u svojoj lepoj i bogatoj drzavi, koleginici je tata osigurao auto jer je visa klasa osiguranika i placa ga 3 puta manje nego ja, a gazdarica skoro celu moju kiriju salje svom unuku koji je resio da "samostalno" studira u preskupom Milanu.

Bas kao sto rece Balasevic: "Kad vidim dva jelena da se kecaju u sumi, onda cu reci da je normalno biti gay".

Tako i ja kad ovo vidim u Srbiji onda cu reci da su svi, ama bas svi, nenormalni koji zive sa rodjusima i +30.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112140 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.