Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112357 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
Citat:
stonex: Ali ja znam i za primer ljudi koji dodju iz Italije da ovde urade auto i izadje ih tri puta jeftinije . I pri tom su
veoma zadovoljni .

Ja znam puno ljudi kojima je jedini kriterijum pri izboru što niža cena i niša osim toga. A taj gastarbajterski stisoguz će u Srbiju voziti kola na servis sve dok ne ostane bez istih.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
@ Slobodan Mišković

kažeš : Uvek sam bio protiv nametanja misljenja i price kako ko treba da radi. Sve u zivotu je stvar izbora.
Taj sto radi za 150e, pije pivo i gleda tv je srecniji od vecine koji zaradjuju 1000e. Veruj mi.



Verujem ti ali zavisi šta je za koga sreća . Za mene to nije sreća . Naročito ako nemam sa kime to pivo da delim . Na kraju krajeva svako od nas može sebi da priušti da sedne ispred televizora i cirka pivo ali onaj od malopre sebi ne može da priušti nešto više od toga . A voleo bi . Ali za njega je to preveliko cimanje . A kada me sretne stalno nešto kuka i žicka cigaru .
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:02 - pre 209 meseci
Citat:
zlatousti: Ja znam puno ljudi kojima je jedini kriterijum pri izboru što niža cena i niša osim toga. A taj gastarbajterski stisoguz će u Srbiju voziti kola na servis sve dok ne ostane bez istih.




Ma u pitanju su Italijani . A i Nemci rado skoknu do Češke na servis .Doduše i Švajcarci idu na pijacu po voće i povrće u Nemačku .
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:08 - pre 209 meseci
Daću sebi slobodu da citiram pokojnog Minimaxa kada se vratio sa nekog putovanja po Švajcarskoj . Kaže on :
'' Male Švajcarce u školi uče da njihova zemlja nema nikakvih bogatstava i da moraju puno da uče i rade da bi stekli nešto u životu . Kod nas uče decu da naša zemlja ima sve i da ne moraju ništa da rade . Zato i jesmo i takvi kakvi smo . ''
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:08 - pre 209 meseci
Citat:
stonex: Ma u pitanju su Italijani . A i Nemci rado skoknu do Češke na servis .Doduše i Švajcarci idu na pijacu po voće i povrće u Nemačku .

Eto, Srbin najbolje zna gde Švajcarci idu na pijacu i gde Italijani i Nemci popravljaju auto.
To su sa moje tačke gledišta najobičnije izmišljotine, irelevantne za bilo šta u ovoj diskusiji i nije mi zaista jasno šta pokušavaš.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:14 - pre 209 meseci
Citat:
zlatousti: Eto, Srbin najbolje zna gde Švajcarci idu na pijacu i gde Italijani i Nemci popravljaju auto.
To su sa moje tačke gledišta najobičnije izmišljotine, irelevantne za bilo šta u ovoj diskusiji i nije mi zaista jasno šta pokušavaš.



Ma ne pokušavam ništa nego čisto onako , da ćaskam sa nekim .
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:15 - pre 209 meseci
Citat:
stonex: Daću sebi slobodu da citiram pokojnog Minimaxa kada se vratio sa nekog putovanja po Švajcarskoj . Kaže on :
'' Male Švajcarce u školi uče da njihova zemlja nema nikakvih bogatstava i da moraju puno da uče i rade da bi stekli nešto u životu . Kod nas uče decu da naša zemlja ima sve i da ne moraju ništa da rade . Zato smo i takvi kakvi smo .

A Minimax je tako išao po osnovnim školama i slušao šta učiteljica priča deci? :D
Zašto je u Srbiji ovako kako je, sigurno je pitanje za nekog jako dobrog istoričara, ali sigurno nije loše samo zbog komunizma i Slobe, u Srbiji nikada nije bilo dobro, ni pre sto, ni pre dvesto, ni pre tristo godina itd., a teško da će skoro i biti boljle.
Suština je da smo krivi što smo se rodili ovde i imamo tri opcije, da se predamo i umremo, da ćutimo i trpimo i da odemo odavde.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:24 - pre 209 meseci
Citat:
ventura: Jasno. Uspeh je nešto što se u Srbiji teško oprašta.

Pa normalno, a narocito uspeh u kradji. Taj nikad nece da se oprosti i kako su prosle Markove "radnje" tako ce i ovima pa kad tad.
Citat:
braker: Prestrukturiranje bankarskog sektora,kako to predlazhu pojedini bezveznjakovici na prethodnim stranama,zasluzhuje jedan blag smeshak uz prefinjenu notu prezira.

Isto vazi i za one bezveznjakovice koje frustrira pisanje tih bezveznjakovica, pa se ovde neprestano i na svim temama bave njihovim likom i delom. A taj bankarski sektor ce vec biti presrtuktuiran kao sto pise gore, isto kao sto su prestruktuirane Markove prodavnice, pa kad tad, nista ti ne brini. Ni ti ni ostali pomodari. Tako ti je u Srbiji brale, bilo je i bice. Kome se to ne svidja, sam zna sta mu je ciniti.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:28 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa normalno, a narocito uspeh u kradji. Taj nikad nece da se oprosti i kako su prosle Markove "radnje" tako ce i ovima pa kad tad.


Ne znam samo koliko treba da ti bude ispran mozak pa da svakoga sa više od 100 evra u džepu gledaš kao lopova...
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:32 - pre 209 meseci
Citat:
zlatousti
Suština je da smo krivi što smo se rodili ovde i imamo tri opcije, da se predamo i umremo, da ćutimo i trpimo i da odemo odavde.


Da je po tvome ovde bi Sloba još uvek vladao a mi bi smo kolektivno otišli trbuhom za kruhom u beli svet . Srećom , uspeli smo da se izborimo za nešto više .
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
Kako se razmahao, Lesli Eldridz ce jos malo da ide da oslobadja Kosovo .
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:35 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa normalno, a narocito uspeh u kradji. Taj nikad nece da se oprosti i kako su prosle Markove "radnje" tako ce i ovima pa kad tad.

Uzgred rečeno da je u Srbiji jako malo uspešnih ljudi u pravom smislu te reči. U nezdravom poslovnom ambijentu je jako teško raditi bilo šta zdravo što bi dovelu do uspeha. Iza reči uspešan čovek se u Srbiji obično krije neka mutikaša i lopuža neviđenih razmera, pa ako još dirneš u njen "uspeh" odmah možeš očekivati komentar kako si pakostan i zavidan i kako ne može "da oprostiš uspeh".
Ljudi pustite filozofiju, pogledajte šta vam se dešava ispred nosa, na svakom koraku i sve će vam biti jasno.
Što se Venture tiče, čovek ili namerno provocira ili živi u nekom paralelnom alternativnom svetu, ne vidim drugo rešenje. :)
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:42 - pre 209 meseci
Citat:
stonex: Da je po tvome ovde bi Sloba još uvek vladao a mi bi smo kolektivno otišli trbuhom za kruhom u beli svet . Srećom , uspeli smo da se izborimo za nešto više .

A šta je to više? Onaj koji je zaista pokušao da uradi nešto više je trenutno 2m ispod zemlje i tako će u Srbiji proći svako ko pokuša da učini nešto više.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:42 - pre 209 meseci
Citat:
zlatousti
Što se Venture tiče, čovek ili namerno provocira ili živi u nekom paralelnom alternativnom svetu, ne vidim drugo rešenje. :)


Živim u istoj Srbiji kao i vi, ali igrom slučaja imam mnogo bolji uvid u život bogatih ovde nego vi što pričate takve gluposti.

Vi o tome čitate u novinama, kako izveštava naše profesionalno novinarstvo, a ja raspolažem sa malo više informacija od onih tipa rekla-kazala...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:43 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Problem je kada u nekoj zemlji broj takvih predje kriticnu masu - kad imas armiju lezileba koji odgovaraju opisu gore imas nesrecu na drugom mestu ))


Kako za koga :) za tog sto pije piwo i gleda tv to nikako nije problem, problem je za one koji hoce nesto vise :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:47 - pre 209 meseci
Posebno kad hoce te sto piju pivo i zadovoljni su malim da silom nateraju da i oni hoce vise, a ove pivopije za to bas briga. Onda se ovi veliki ekonomisti frustriraju, i onda krene pljuvacina i nazivanje imanima. Sta da radis, razumem ih ja, nije im lako.
Citat:
ventura: Ne znam samo koliko treba da ti bude ispran mozak pa da svakoga sa više od 100 evra u džepu gledaš kao lopova...

Ja sam tamo lepo napisao imena za primer. Karic i Miskovic ili Marko koji je nosio gajbice pa se obogatio i tako ta lica, a ne nekoga sa 100 evra. Za ovu trojicu svi znaju da su lopovi, i ne samo sto svi znaju nego postoje i dokazi. Ti si rekao da se uspeh tesko prasta. Pa sad vidi ko sta pise.
Citat:
Marko Lisinac:  Ko je makar malo upucen u ekonomiju moze da ukapira zasto su ti koji se zadovoljavaju minimalcem opasni po drustvo...

Pa to je zato sto je vecina bolesna, a misli za sebe da je zdrava. Mora da nesto nije u redu sa nekim kome su potrebne neka tamo krpe i blistavi kamencici da bi bio srecan. I onda ta bolesna vecina ove zdrave koji ne traze vise nego sto im je potrebno i koji su srecni i zadovoljni i malim proglasi za bolesne. Tako joj je lakse, umesto da resi problem, eno cak i braker zna to.
Citat:
hecky: Kako se razmahao, Lesli Eldridz ce jos malo da ide da oslobadja Kosovo :D.

Pa Kosovo je valjda oslobodjeno koliko ja znam. Znaci da bih ja tamo isao da ga okupiram. Znas kako, slabo mene zanima to Kosovo, ali bih zato rado isao da oslobadjam ove uspesne od toga sto su posteno zaradili izlazuci se opasnosti da ih uhvate i oteraju na robiju, samo kad bi ih neko jurio. Ne da im uzmem pa ja da budem uspesan, meni ne treba i ne zelim to, nego da to vratim ovima od kojih je ukradeno, ne licno njima, ono, svakome po odredjenu kolicinu para, nego kroz poboljsanje i uljudjivanje zemlje, recimo kroz onakve kredite koje sam pominjao, a koji su za neke velike pomodare vredni prezira. Sta ce ljudi kad zli srpski gedze ne razumeju velicinu njihovog genija. Koji veli ko nema za struju neka proda stan. Geniji su to.
Citat:
ventura: Živim u istoj Srbiji kao i vi, ali igrom slučaja imam mnogo bolji uvid u život bogatih ovde nego vi što pričate takve gluposti.

I sta kazu ti posteni i ugledni radisni gradjani, najposteniji i najvredniji od sviju koji su ikada gmizali zemljom? Moze li se? Ima li se cigara?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 05.02.2007. u 00:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)04.02.2007. u 23:55 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Ja sam tamo lepo napisao imena za primer. Karic i Miskovic ili marko koji je nosio gajbice pa se obogatio i tako ta lica, a ne nekoga sa 100 evra. Za ovu trojicu svi znaju da su lopovi, i ne samo sto svi znaju nego postoje i dokazi. Ti si rekao da se uspeh tesko prasta. Pa sad vidi ko sta pise.


Aha, znači Karić, Mišković i Milošević. Za njih se 'zna' da su lopovi.

Sad ću ti ja reći kakve ja informacije imam o njima, a koje su sigurno mnogo pouzdanije od tih tvojih:

Karići su prve ozbiljne pare napravili kao građevinci u Rusiji, ono za vreme Slobelixa što su se zajebavali sa primarnom emisijom je bio više šliht režimu nego što su zaradili od toga... Kad je došao mobtel onda im je to postao jedan od glavnih izvora prihoda.

Mišković je radio u Genexu, i kad je napustio firmu pokupio sve kontakte i nastavio posao. Nemoralno jeste, ali nije nelegalno.

Miloševići? Koje crne pare oni imaju, pa dal si ti normalan? Pa da imaju neke pare ne bi živeli kao poslednji bednici. To što su imali su imali za vreme Slobelixa, i to je bio život na foru. Marko je vozio bezna kola jer mu ih je Tref davao na korišćenje kako bi imao povlastice prilikom uvoza raznoraznih sredstava, imali su keša dok su bili na vlasti za tekuće troškove jer su svi punili džepove tada, imali su vile službene na korišćenje itd itd... Međutim čim je Sloba skinut, to je sve naprasno nestalo... Ok, možda im je ostao koji milion u šteku, ali to se sve sigurno istopilo... Najjače mi je bilo kad sam u novinama čitao kako Marko Milošević ima jahtu od 20 metara marke Sunseeker koja košta 20 miliona maraka... I to pročita jedan Lesli, i šta zna Lesli šta je predator 52, šta zna jedan lesli koliko košta takva jahta, i šta zna lesli šta je charter... I onda jedan Lesli misli da je su Miloševići puni kao brodovi...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)05.02.2007. u 00:07 - pre 209 meseci
Citat:
Mišković je radio u Genexu, i kad je napustio firmu pokupio sve kontakte i nastavio posao. Nemoralno jeste, ali nije nelegalno.


I malo popajao para od zajma za preporod Srbije koji nikada nije vratio... ;)
Takodje je indikativno to sto je kako je Delta rasla Genex je propadao :) takodje postoje osnovane sumnje da je novac Zdravstvenog fonda isao preko Miskovica. Neki ovde zaboravljaju da je doticni bio i potpredsednik vlade Srbije na poziv Milosevica sto govori da su bili poznanici....

Citat:
Karići su prve ozbiljne pare napravili kao građevinci u Rusiji


Netacno, prve vece pare su zaradili uvozom velikih industrijskih masina iz Rumunije i bugarske koje su farbali i prepravljali pa prodavali kao nove, onda uzeli malo para od zajma za preporod Srbije i naravno nisu nista vratili ali narod je ovde izgleda zaboravan... :)
Inace pogodi ko je bio clan Nadzornog odbora zajma :) 2 mladeza 3 padeza gosp. :)
Takodje ne znam kako to moze da se postane gradjevinac u Rusiji ako vec nemas ozbiljne pare :) da nisu fizikalisali? :)

Znas kako kazu za prvi milion me ne pitaj, posle je sve lako ;)

Btw taj zajam gradjani Srbiji i dan danas vracaju tj. drzava vraca gradjanima koji su dali pare 89' a koje su posle podeljene raznim ljudima bez da su ih vratili...
Iznos zajma je bio 88,1 milion dolara....




[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 05.02.2007. u 01:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)05.02.2007. u 00:09 - pre 209 meseci
Zna se za sve njih. Sve su to lopovi, svi do jednog. I ja se jako brinem za jahte, posebno za modele. Jahte su zakon. Ko se ne razume u jahte taj ne treba ni da zivi.

Novine ne citam posebno ne tabloide i te gde se pise o nekakvim jahtama i o tome ko ima vece dupe. To mene ne zanima, cak mi se i gadi.

Inace, ma idi begaj, sve to sam go ugledan gradjanin, kazem ti ja. I postenjaci. Etaloni prosto za postenje. A to, taj legalizam, pa to je samo dezen za toalet papir, a hartija trpi sve, to se zna. I Hitler je po zakonu ubijao Jevreje pa nista, a jasno je sta je onaj ko se obogati dok je u zemlji 10 godina rat, i to je to. Karici u Rusiji krali na betonu i muvali sa devizama i Karic bankom, Miskovic poslovao samo sa drzavnim firmama gde je moglo da se krade, sad je monopolista koji placa ove debile da pisu zakone kako oviom postenjacima odgovara, a Marko tek sto je posten, pa to je neverovatno. Pravi idol za mladez. Tebi sve to verovatno odgovara i zato ih branis, ali komunisti su bas zbog takvih kao sto su tvoji idoli dosli ovde na vlast, i doci ce ponovo i ponovo ce da im naplate za svo njihovo postenje isto kao sto su im naplatili i pre.

Lopov do lopova i tacka. Ne moras meni da otvaras oci, znam ja dobro takve o kojima pises jer su neki od mojih bivsih prijatelja isto bili takvi posteni bizmismeni, cak znam sve sta su radili. Normalno, vise se sa njima ne vidjam. Iz higijenskih razloga.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)05.02.2007. u 00:22 - pre 209 meseci
Ali nije to samo što su lopovi, lopova imaš po celom svetu, ali ti belosvetski lopovi često koriste glavu, pa pameću i lukavstvom dođu do te neke kinte, pa kad vidiš tako nešto, nije u redu, ali ipak ne boli toliko jer vidiš da on zna nešto što ti ipak ne znaš.
Ali ovi naši domaći lopovi su one najgore lopuže što naočigled brutalno otimaju bez ikakve mere i stila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112357 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.