Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112213 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.ns.ac.yu.



+226 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 12:10 - pre 209 meseci
Dobro na kraju se svodi na ovo:
1. Ostajesh da zivish sa roditeljima. Ili se odselish a roditelji ti i dalje shalju hranu, lovu itd... znaci delom (delom=1% do 100%) si zavistan od roditelja.
Mozda ti se to svidja a mozda i ne. Tvoja stvar.

2.Odlazish da zivish sam. Uzimash kredit. Znaci delom (delom=1% do 100%) zavisish od banke. Mozda ti se to svidja a mozda i ne. Tvoja stvar.

Svakako cesh sve to shto si uzeo morati da vratish. Ako si uzeo od roditelja, moracesh da im vratish tako shto cesh se starati o njima kad omatore i onemocaju. Ako si uzeo od banke, moracesh da vratish kesh (roditelje si verovatno stavio u dom).

Meni se vishe svidja da sam "duzan" kevi i caletu, jer oni mi nece uzeti kola i stan i sve ostalo ako ne uplatim jednu ratu.
Neko drugi vishe voli da je duzan banci jer ga keva i cale nerviraju, nece da mu daju, itd.
Znaci na isto se svodi, na kraju, i to je samo pitanje lichnog afiniteta. Ili ti se svidja da zivish sa matorima ili ti se svidja da zivish sa bankom. Tvoj izbor.
Nishta APSOLUTNO loshe ne postoji u jednom od ta dva izbora (postoje prednosti i mane u svemu).

Sve je OK? Pa i nije. Ima dve strane koje favoriziraju jedno od ta dva "reshenja" u zivotu. Problem je shto svaka strana ima svoju televizijsku kucu, koja u svojim "nezavisnim" reportazama pljuje po onoj drugoj strani. Pa tako i b92 pljuje po drugoj strani, i dovodi psihologa koji ce da objasni ovoj drugoj strani da je poremecena. Ova druga ne-b92 strana, pak, dovodi sveshtena lica koja ce da objasne kako su oni drugi zaposednuti djavolom i masoni koji oce da unishte svet.

Najpametnije shto svako od nas moze da uradi je da ne veruje medijskim kucama po defaultu (makar to bio "slobodni" b92), i da o svemu dobro porazmisle, pre nego shto formiraju stav o toj stvari.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

katilovic

Član broj: 112206
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 12:44 - pre 209 meseci
3) Parazitiras na roditeljskoj grbaci koji od muke uzimaju kredit od banke da prezive sa debilom...

E, to se zove srpskih 200%!
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 12:53 - pre 209 meseci
pa evo da vidimo koliko ti treba da bi ziveo sam (ne racunam zivot sa "cimerima" zato sto to i nije neko osamostaljenje)
stan 200EUR
hrana minimum 150EUR ako se racionalno trosi
racuni 100EUR min (zimi i vise)
==================================
200+150+100+(internet 20EUR)=450 (470) i to da ti ne ostane ni jedan
dinar za zezanje.

da li bi vi ,i da imate tolike plate, ziveli sami?

vidim da se javljaju svi iz inostranstva i govore kako smo paraziti
hmm...kao sto neko rece najbolje se s*** iz dijaspore
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
80.93.253.*

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 12:54 - pre 209 meseci
Haha, kako svi beze od njive Nisam mislio da od klinca koji je zeljan igranja i svega napravis roba i maltretiras ga i teras ga da se odrice stvari "za njegovo dobro"...
Poenta je da dete naucis da pored potrosnje postoji jos jedan proces i ide pre protrosnje a to je PROIZVODNJA. Da nauci da pare ne padaju sa neba nego neko za njih krvavo radi. I da ako misli da vozi porsea u zivotu, da nosi mobilni od 500 evra i trosi jos toliko za vece u klubu- mora te pare kad tad da pocne da zaradjuje. Svaki roditelj ako je iole normalan ce svom detetu pruziti maksimum koji moze i sve sto radi, radi zbog deteta(dece). To takodje podrazumeva da dete izvede na pravi put. Npr. da napravi razliku kada klinac trazi mobilni od 300 evra da bi imao najskuplji mob. u odeljenju i kada klinac trazi komp jer ga to zanima... I ceo taj proces ide uporedo sa zajebancijom, ekskurzijama, sportom itd.. Hocu da kazem samo da dete mora da ukapira da novac ima neku vrednost... I presiroka je tema da bih pisao o tome, ko zna o cemu pricam nema potrebe da mu previse objasnjavam...

I jos jedna zanimljiva stvar kako svi zauzmu neki...cudan... stav kad spomenes ameriku-zemlju debila i njihovo vaspitanje dece. U pravu ste da ne smemo da se ugledamo na njih.. ipak oni pripadaju tzv. trecem svetu, nemaju sredjen ni ekonomski, ni pravni, ni obrazovni sistem. Evo non stop ih neko cima za nesto, te sankcije te niko nece da ulozi u njih. Pola ministara seljaci itd. Ma nismo valjda toliki slepci da se poredimo sa tim americkim debelim debilima kad kod nas evo bez njihove pomoci sve cveta i buja.. "Sta radi Srbin kad nestanu dinari? Promeni evre" i te fore...
 
Odgovor na temu

katilovic

Član broj: 112206
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 13:14 - pre 209 meseci
Citat:
pa evo da vidimo koliko ti treba da bi ziveo sam (ne racunam zivot sa "cimerima" zato sto to i nije neko osamostaljenje)
stan 200EUR
hrana minimum 150EUR ako se racionalno trosi
racuni 100EUR min (zimi i vise)
==================================
200+150+100+(internet 20EUR)=450 (470) i to da ti ne ostane ni jedan
dinar za zezanje.



Stan 250 evra
Hrana 150 evra
Racuni 100 evra
=======================
500 evra = 250 evra * 2 za BG male plate (partner + partnerka). Ostane i za zezanje i za povremene kupovine, ako je plata iole veca...

Citat:
vidim da se javljaju svi iz inostranstva i govore kako smo paraziti


Ima nas/ih koji se javljaju iz BG, ali mi je drago da si se prepoznao

Citat:

hmm...kao sto neko rece najbolje se s*** iz dijaspore


Jos bolje sa 30 godina ispod maminog du****


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7174 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 13:23 - pre 209 meseci
Citat:

vidim da se javljaju svi iz inostranstva i govore kako smo paraziti
hmm...kao sto neko rece najbolje se s*** iz dijaspore


Ja sam bio potpuno finansijski samostalan od 18-te godine, a vindic8or je ziveo u svom stanu isto par godina pre nego sto je otisao u London... tako da te price mozes da pricas nekom drugom.

Ne znam ko je tebe nazivao parazitom, ali cudno je da se prepoznajes ako vec nisi ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:00 - pre 209 meseci
Citat:
Stan 250 evra
Hrana 150 evra
Racuni 100 evra
=======================
500 evra = 250 evra * 2 za BG male plate (partner + partnerka). Ostane i za zezanje i za povremene kupovine, ako je plata iole veca...


Samo sto je hrana za jednoga ali to ni nema neke veze jer se ti na taj nacin nisi osamostalio :) za 10 godina neces nista stvoriti osim bogatog gazdu kome placas kiriju :)

Znaci cak i da uzmemo u obzir tvoje racunanje dodje se do 650e /2 = 325 e samo na troskove zivota :) kazi mi koji posao treba da radis da bi imao 400e platu u bgd-u. Cak i da nadjes takav posao radices 10h dnevno + min 8h spavanje znaci da iznajmljujes gajbu i placas stan za 6h samostalonosti na dan :) meni se cini da je to rasipanje :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:14 - pre 209 meseci
Citat:
biotech: pa evo da vidimo koliko ti treba da bi ziveo sam (ne racunam zivot sa "cimerima" zato sto to i nije neko osamostaljenje)


na stranu ostalo sto si napisao, ali zasto se nisi osamostalio ako imas cimere keve ti? koji ti je to rezon?

nece cimeri da te izdrzavaju, niti da placaju tvoj deo racuna, niti da ti kuvaju i peru, niti da ti svakodnevno daju smernice u zivotu - to je sve na tebi. cimere imas zato sto ti je isplativije da imas veci zivotni prostor za manje para, ako ne volis, mozes mnogo manji stan za iste pare da iznajmis.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:16 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac:  Da nauci da pare ne padaju sa neba nego neko za njih krvavo radi.

Nisam sreo nijednu osobu koju su roditelji tome ucili. Ni mene oni nisu tome ucili pa opet mi nije bio problem da shvatim sam tako da ne mozes da generalizujes stvari i da ucis druge kako treba da vaspitaju decu i da ubedjujes druge da ce da naprave decu debile ako ih ne nateraju da rade sa 13-14 godina.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:18 - pre 209 meseci
Pa majku mu... neces valjda narednih 10 godina imati platu od 400 eur .

Postaces samostalan i odgovoran, a to obicno povlaci vecu kompenzaciju (citaj: platu).

Dok ce maminu mazu tesko ko platiti i tih 400 eur, a kamoli vise .


Argumenti su da samostalni covek postaje odgovorniji i definitivno je bolje motivisan, jer zna da sutra mozda nece imati rucak ako ne uradi posao kako treba.
Mamina maza se uvek ima gnezdo da se vrati. A to pogubno utice na razvoj individue!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:27 - pre 209 meseci
Citat:
hecky: Argumenti su da samostalni covek postaje odgovorniji i definitivno je bolje motivisan, jer zna da sutra mozda nece imati rucak ako ne uradi posao kako treba.
Mamina maza se uvek ima gnezdo da se vrati. A to pogubno utice na razvoj individue!

^ Word!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.de.ibm.com.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 14:43 - pre 209 meseci
Citat:
biotech: vidim da se javljaju svi iz inostranstva i govore kako smo paraziti :D
hmm...kao sto neko rece najbolje se s*** iz dijaspore :D


Najbolje je srati kad nisi upoznat sa pravim informacijama. :) Finansijski nezavistan(tm) sa 19 godina, sa devojkom (sada suprugom :)) sam poceo da zivim dosta pre iseljenja iz Srbije, tako da nista od ovoga sto si naveo nema veze sa vezom. :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 15:25 - pre 209 meseci
Citat:
Pa majku mu... neces valjda narednih 10 godina imati platu od 400 eur .


Znas kako je ovo je Srbija, prethodnih 10 godina nije nesto na sta mogu da se oslonim kad razmisljam o sledecih 10 + sto nikako na to ne mogu da uticem.

@DaliborP

Da li si nekada trazio posao u Srbiji za jednu od tih struka i da li si svestan koliko je tesko naci jedan od poslova koje si nabrojao a da imas uplaceno zdravstveno i sve doprinose...

Citat:
Koliko se secam prosecna plata u Srbiji je oko 28k dinara neto sto dodje oko 350 evra. U BG je sigurno veca.


Da, ali prosecna plata nije isto sto i realna plata vecine ljudi. Eno direktor aerodroma u BGD-u ima 5000 evra.

Citat:
Ljudi malo preteruju sa tim odnosom na zapadu, prilicno je slicno, prosecna stanarina je uglavnom svuda pola prosecne plate.
Evo ovde kod mene stan u proseku kosta 1000 evra mesecno, jednosoban.


Da ali za drugu polovinu zarade na zapadu mozes da zivis extra i kupis stvari koje za polovinu zarade u Srbiji mozes samo da sanjas...
Auto kosta 10 000e i u Srbiji i u Irskoj, jos je u Srbiji i skuplji zbog vecih poreza, pola plate u Irskoj je 1000e a u Srbiji 175e.

Think abou that...

Opet kazes sta taj sto se po tebi oseamostali tako sto placa kiriju ceo zivot stvori posle 10 godina... Za deset godina placanja kirije nema teoretske sanse da skupis za sopstveni stan...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 15:33 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Da ali za drugu polovinu zarade na zapadu mozes da zivis extra i kupis stvari koje za polovinu zarade u Srbiji mozes samo da sanjas...


Troškovi života su uvek proporcionalni standardu, odnosno visini plata.

Tako da jedan prosečan ručak za četvoro u restoranu u Beogradu košta 35 evra, a takav isti ručak u Londonu košta 200 evra. To je razlika od skoro 6 puta.

Armani farmerke kod nas koštaju 100 evra, a u Londonu te iste farmerke koštaju 400 evra.

Kad kupiš automobil kod nas, osiguranje ti je zanemarljiva stavka, a npr. u USA ti je često rata osiguranja skuplja od samog automobila. Ja sam znao jednog dečka u Missouriju koji je plaćao 170 dolara ratu za Mustanga, a osiguranje mu je bilo oko 300 dolara.

Sve u svemu, kao i uvek, domaći mediji, raznorazni 'eminentni' i 'priznati' 'stručnjaci', a i likovi poput tebe, kreiraju neku famu o tom zapadu i standardu istog, a pri tom zanemarujući najosnovnije činjenice.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 15:41 - pre 209 meseci
Citat:
Troškovi života su uvek proporcionalni standardu, odnosno visini plata.


Nije tacno. Primera ima mali milion samo sto ti ignorises sve sto je suprotno tvom misljenju, hint: skandinavske zemlje, USA...

Stampac u USA kosta 30% manje nego u Srbiji a i ostala tehnika, hrana je skoro na istom nivou cena, internet je jeftiniji, avio karte su jeftinije, cene stanovanja su jeftinije u odnosu na zaradu, kao i sve ostali troskove svekodnevnog zivota. Plata u USA je nekoliko puta skuplja ali struja, voda, kirija nisu toliko skuplje koliko je zarada...

Citat:
Armani farmerke kod nas koštaju 100 evra, a u Londonu te iste farmerke koštaju 400 evra.


Opet pricas napamet, Armani farmerice kod nas ne kostaju 100e, toliko ne kostaju ni Levis farmerice...
U Italiji su cene odece nekoliko puta povoljnije nego u Bgd-u, imam fizicke dokaze u vidu fiskalnih racuna...


Citat:
Kad kupiš automobil kod nas, osiguranje ti je zanemarljiva stavka, a npr. u USA ti je često rata osiguranja skuplja od samog automobila. Ja sam znao jednog dečka u Missouriju koji je plaćao 170 dolara ratu za Mustanga, a osiguranje mu je bilo oko 300 dolara.


To nema veze sa standardom nego zakonskim odredbama....


Citat:
Sve u svemu, kao i uvek, domaći mediji, raznorazni 'eminentni' i 'priznati' 'stručnjaci', a i likovi poput tebe, kreiraju neku famu o tom zapadu i standardu istog, a pri tom zanemarujući najosnovnije činjenice.


Sve u svemu opet si proso najobicnije gluposti....

Kad mi kazes gde u Bgd-u ima Armani farmerice za 100 evra, iste te koje su u Londonu 400e javi mi se...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 15:47 - pre 209 meseci
Citat:
Da, trazio sam,radio te poslove, jos od '96-'97 sam poceo da radim, menjao poslove pa i mnoge od navedenih. Nije uopste tesko i jako je izvodljivo. Pitanje je da li taj neko hoce da radi te poslove a ne da li ih ima.

Zaboravih jos najprofitabilnije zanimanje - konobar.


I svi ti poslovi su poslovi na crno u vecini slucajeva jer nisi prijavljen niti se placaju doprinosi... KOja je logika placati stan, hranu i rimbaciti za to vreme za nesto sto je nelegalno a imas stan i hrenu kod svojih roditelja... Zar nije logicnije i bolje rmbaciti i radtiti i ziveti sa roditeljima i stekati pare za gajbu? :)



Citat:
Kao sto rekoh, i ovde mnogi zive ispod proseka sa 1500 evra. U odnosu na stan od 1000 pa i nije bas puno ako hoce da zivi po "srpskim" pravilima tipa sam u stanu, blizu centra itd....


Ne znam zasto se opste ovde porede Srbija i zapad...nema nikakve logike i smisla...

Citat:
Nikom nije tek tako lako placati stan bilo prosecnom Srbinu ili prosecnom EU gradjaninu. Pola plate je ipak pola plate. Ako si ispod proseka nikom nije bas sjajno.


Problem je sto ovde neki to namecu kao must, znasto placati sa pola plate kiriju? U cemu je caka, volimo da bacamo pare samo da bi bili sami 6-7 sati u stanu na dan pod uslovom da ne izlazimo iz kuce?
8-10h radis
8h spavas
2h provedes van kuce
znaci ostaje ti 4h koje provedes u iznajmljenom stanu, jel ima svrhe za to davati pola plate ako ne moras?

Pre bih rekao da je to jedno pomodarstvo i nezrelost ili posledica losih medjuljudskih odnosa u porodici...satro zivim sam a placa kiriju pola plate...za krevet i 4h dnevno...
Drugo je ako imas zenu i decu.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 17:11 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Opet pricas napamet, Armani farmerice kod nas ne kostaju 100e, toliko ne kostaju ni Levis farmerice...
U Italiji su cene odece nekoliko puta povoljnije nego u Bgd-u, imam fizicke dokaze u vidu fiskalnih racuna...

Kad mi kazes gde u Bgd-u ima Armani farmerice za 100 evra, iste te koje su u Londonu 400e javi mi se...


Da, znam da su u Milanu jeftinije ali kad su na rasprodajama, normalna cena je 90-110 evra... a ovde kod nas ih ima u Alta Modi u Kralja Petra. Levis ne kupujem jer su mi neudoble, ali fakin Replay farmerke su ti oko 200 evra kod nas, tako da ono...

A model tih Armani farmerki sam gledao u Londonu (znam napamet model, jer su to jedine koje mi odgovaraju) i to u više radnji i opseg je bio 250-300 funti.

Kad budeš otišao do Londona videćeš o čemu se radi..

Citat:
Slobodan Miskovic
Stampac u USA kosta 30% manje nego u Srbiji a i ostala tehnika, hrana je skoro na istom nivou cena, internet je jeftiniji, avio karte su jeftinije, cene stanovanja su jeftinije u odnosu na zaradu, kao i sve ostali troskove svekodnevnog zivota. Plata u USA je nekoliko puta skuplja ali struja, voda, kirija nisu toliko skuplje koliko je zarada...


A majku mu... Jako je interesantno posmatrati USA tako što uzmeš platu nekoga iz New Yorka, a cene života gledaš od nekoga ko živi u Kanzasu... Inače, koliko si vremena proveo po USA i na kojim sve mestima, kad znaš kako je tamo jeftin život?

Citat:
Slobodan Miskovic:
To nema veze sa standardom nego zakonskim odredbama....


Hoćeš reći da to nimalo ne utiče na standard?

Citat:
Slobodan Miskovic:
Zar nije logicnije i bolje rmbaciti i radtiti i ziveti sa roditeljima i stekati pare za gajbu?


Zar nije logičnije nikad ne skidati pelene, lakše je, a i ne moraš da učiš decu da idu u wc... Šta fali...

Citat:
Slobodan Miskovic:
Problem je sto ovde neki to namecu kao must, znasto placati sa pola plate kiriju?


Zato što fakin nije normalno da ČOVEKU od 30 godina majka pere gaće, a da se tati mora javljati kad izlazi iz kuće, da ne može da dovede ženu u stan itd itd... Ja sam mislio da su to neke normalne stvari koje nema potrebe objašnjavati nikome, kao što ne moraš nikom da objašnjavaš zašto je dobro dete naučiti da ne s*** u pelene... Al sam se izgleda prevario...

Teško tebi i tvojim roditeljima sa sobom... Al šta su posejali, to će i da požnjeju...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 17:41 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Problem je sto ovde neki to namecu kao must, znasto placati sa pola plate kiriju? U cemu je caka, volimo da bacamo pare samo da bi bili sami 6-7 sati u stanu na dan pod uslovom da ne izlazimo iz kuce?
8-10h radis
8h spavas
2h provedes van kuce
znaci ostaje ti 4h koje provedes u iznajmljenom stanu, jel ima svrhe za to davati pola plate ako ne moras?


stella brate, mi ovde pricamo o zivotu i mentalnoj emancipaciji pored finansijske, i sam dobro znas da nije tako crno belo kao sa tim ciframa.

Citat:
ventura:
Da, znam da su u Milanu jeftinije ali kad su na rasprodajama, normalna cena je 90-110 evra... a ovde kod nas ih ima u Alta Modi u Kralja Petra. Levis ne kupujem jer su mi neudoble, ali fakin Replay farmerke su ti oko 200 evra kod nas, tako da ono...

A model tih Armani farmerki sam gledao u Londonu (znam napamet model, jer su to jedine koje mi odgovaraju) i to u više radnji i opseg je bio 250-300 funti.

Kad budeš otišao do Londona videćeš o čemu se radi..


ne znam za armani, ali prosek odece je ovde jeftiniji nego u milanu, izuzev avgustovskih rasprodaja tamo, gde cene idu i -70%. ali ovde je mnogo veci izbor. moja sestra zivi u milanu i svaki put kad dodje da me poseti kupuje tonu odece, jer tamo od ne-italijanskih brendova slabo sta moze da se nadje (stite svoje trziste). ja ovde italijanske stvari kupujem, ne izadje me nista skuplje nego u milanu (osim tog avgusta kad je tamo sve dirt cheap).
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 17:48 - pre 209 meseci
Citat:
stella brate, mi ovde pricamo o zivotu i mentalnoj emancipaciji pored finansijske, i sam dobro znas da nije tako crno belo kao sa tim ciframa.


Ma razumem ja to, ali mislim da ta mentalna emancipacija nije vezana za zivot bez roditelja...vise je to okruzenje u kom zivis van kuce.

Citat:
Kad budeš otišao do Londona videćeš o čemu se radi..


Citat:
Inače, koliko si vremena proveo po USA i na kojim sve mestima, kad znaš kako je tamo jeftin život?


Za razliku od tebe ja ne moram da odem negde da bi znao kolike su cene. Ne moras da izadjes napolje kad pada kisa da bi znao da pada, dovoljno je pogledati kroz prozor. ;)

Citat:
Jako je interesantno posmatrati USA tako što uzmeš platu nekoga iz New Yorka, a cene života gledaš od nekoga ko živi u Kanzasu...


Pa i ovde se porede plate iz Bgd-a. Znas kolika je plata u Boru, Zajecaru...? :)

Citat:
Hoćeš reći da to nimalo ne utiče na standard?


Pa ovde placas neke stvari koje u drugim zemljama nikada ne bi placao, recimo uvodjenje telefona 500e :) ili struje u gradu 1500e :)

Citat:
Zato što fakin nije normalno da ČOVEKU od 30 godina majka pere gaće, a da se tati mora javljati kad izlazi iz kuće, da ne može da dovede ženu u stan itd itd...


Znam, nije normalno ni da plata bude 2 DM pa je bila, mnogo toga nije normalno pa je u Srbiji tako.... Izadji iz tog staklenog zvona...
Nije normalno ni da se predmeti u skoli zabranjuju zbog zracenja monitora ni da vladike i svestena lica prisustvuju sednicama vlade, ni da ministar pije iz flase viski pred novinarima...mnogo toga ovde nije normalno...
Takodje, nije normalno ni prositi po netu za porse, mislim o cemu pricamo ;)


Citat:
Teško tebi i tvojim roditeljima sa sobom... Al šta su posejali, to će i da požnjeju...


Koliko znam njima je odlicno, prezadovoljni su :) Ti si roditelj pa znas kako je to kad imas decu? :)
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 18:06 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Za razliku od tebe ja ne moram da odem negde da bi znao kolike su cene. Ne moras da izadjes napolje kad pada kisa da bi znao da pada, dovoljno je pogledati kroz prozor. ;)


Ne moraš ni da okusiš sex da bi znao kako izgleda, dovoljno je da iznajmiš pornić. I to za tatine i mamine pare i da ga pogledaš na njihovom televizoru, naravno kad oni nisu tu...

Tipični debilizam karakterističan za ove prostore. Likovi koji sjede kući i pametuju od tatinih i maminih para, bacaju računice kako je nešto izvodljivo ili ne, zadnji put su od svog dvorišta makli na školskoj ekskurziji...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112213 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.