Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52086 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 10:32 - pre 208 meseci
@draganmi, odakle li samo izvlacis te cifre...
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 11:20 - pre 208 meseci
Iz glave... :D
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 11:35 - pre 208 meseci
Citat:
Tyler Durden: Iz glave... :D


Najbolji komentar, da ne kažem najjači... :P
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 11:38 - pre 208 meseci
Ma nema brige. Velike su to pi*de, ovi sto ce da se bore za naftu. Nije vise vreme ideologija pa niko nece da cepne nuklearku, a ovi su previse obuzeti sobom, previse pohlepni i previse sujetni da bi pristali na samounistenje zarad nekih visih ciljeva. Znaci, osim relativno kratkotrajnih kriza, recimo u snabdevanju strujom, za obicne ljude ne postoji ama bas nikakva opasnost ni za sta. Ove histericne sto bi da se kolju ne racunam u obicne ljude, oni i treba da se pokolju. E sad ima to oko automobila i prevoza, tu moze da bude neka veca kriza, ali o tome neka misle ovi zadrigli. Ranije su i tako retki putovali i imali automobile, a jos redji su leteli, vecina je putovala vozovima i autobusima, pa su i tad ljudi ziveli.
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:02 - pre 208 meseci
Pa zar stvarno neko misli da je nafta toliko vazna da opstanak planete zavisi od nje? Cinjenica je da je to najveci svetski biznis, i nista drugo. Pa sve te multinacionalne kompanije poseduju trilione dolara, i nece im biti tesko da uloze novac u istrazivanja. To i sad vec rade i proizvode dosta dobre hibridne automobile. Pa i sada pola juzne amerike vozi kola na alkohol. Kad se bude SVA nafta iscrpela, dobrano ce se vec preci na druga pogonska goriva. I kakva 2010, stalno se otkrivaju nova nalazista. Kao recimo ono u moru, pored Kanade(zaboravih kako se zove nalaziste), za koje kazu da je drugo po velicini na svetu.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:02 - pre 208 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Znaci, osim relativno kratkotrajnih kriza, recimo u snabdevanju strujom, za obicne ljude ne postoji ama bas nikakva opasnost ni za sta... E sad ima to oko automobila i prevoza, tu moze da bude neka veca kriza, ali o tome neka misle ovi zadrigli. Ranije su i tako retki putovali i imali automobile, a jos redji su leteli, vecina je putovala vozovima i autobusima, pa su i tad ljudi ziveli.


Ne budimo naivni. Obični ljudi rasuđuju kao i većina ovde već eksponiranih diskutanata (čast izuzecima) - brigo moja pređi na drugoga. Kada se sete da nešto preduzmu, biće suviše kasno - cene će da odlete u nebo, sve što im je potrebno za preživljavanje će ili da bude razgrabljeno (računajući i poljoprivredno zemljište, alat, odeću, obuću) ili se više neće proizvoditi, ili neće imati novca da to plate.
Dobar deo će da doživi traumu i da završi u psihozi.
Obični ljudi su i najsiromašniji, tako da najviše stradaju (pravilo "sitne ribe").
Veliki gradovi će da postanu mesta u kojima je život nemoguć jer ne samo što će stati sva industrijska proizvodnja i većina uslužnih delatnosti, te gradsko stanovništvo neće imati izvor prihoda, već će zbog odumrlog transporta da prestane svako snabdevanje. Obilaženje kontejnera neće biti isplativo, jer im se neće moći prići od smrada i infekcije, a i inače će se nalaziti zarobljeni (pa i zdrobljeni) ispod ogromnih planina đubreta.
Mnogi su odlazeći u grad spalili sve mostove za sobom (prodali svu zemlju), tako da nemaju gde da se vrate.
Da ne dužim sa opisima, setite se slike Staljingrada pod opsadom (ili varšavskog geta). Zamislite da to traje 20 - 50 godina, i dobili ste približnu sliku onoga šta nas čeka.


Citat:
Lesli Eldridz: Tacno, moze i to. I uz to ide mezecenje tog sira, suvog mesa, domaceg paradajza i rakijice ispod nekog drveta. Ma milina jedna.

Odlicno, znaci mi cemo prvi da progutamo najvecu zabu pa cemo onda brze postati normalni, mislim oni koji preostanu kad se ovi pomodari iskolju medjusobno.


Dobro je da je bar neko od vas počeo da razmišlja ne o tome kakva je ovo izmišljotina, bolje rečeno budalaština, već šta da preduzmemo.


Citat:
spartak: Vi stariji cete da cuvate decu onima koji oru i kopaju. Pazite na stoku, sirite mleko i kad zatreba podlozite pushnicu gde se dimi meso za zimu. Kratko receno, isto sto su radili stariji kada nije bilo nafte, plastike i TFT-ova.


Jeste, samo su ti stariji odrasli u takvoj sredini i od malena se privikavali i učili veštinama takvog načina života. Ja koji sam od 1990. po 7-8 sati za kompjuterom u oblasti poljoprivrede ne znam ni kako se gaji ćveće u saksiji.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 13.02.2007. u 14:28 GMT+1]
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:08 - pre 208 meseci
Citat:
vlada01us: Pa zar stvarno neko misli da je nafta toliko vazna da opstanak planete zavisi od nje? Cinjenica je da je to najveci svetski biznis, i nista drugo. Pa sve te multinacionalne kompanije poseduju trilione dolara, i nece im biti tesko da uloze novac u istrazivanja. To i sad vec rade i proizvode dosta dobre hibridne automobile. Pa i sada pola juzne amerike vozi kola na alkohol. Kad se bude SVA nafta iscrpela, dobrano ce se vec preci na druga pogonska goriva. I kakva 2010, stalno se otkrivaju nova nalazista. Kao recimo ono u moru, pored Kanade(zaboravih kako se zove nalaziste), za koje kazu da je drugo po velicini na svetu.


Aman čoveče, pročitaj već jednom članak na navedenom linku, pa posle toga svaka ti čast ako i dalje ostaneš naivan!
Sve to što kažeš ljudi su uzeli u obzir, ali ili ne stoji ili nije dovoljno da spreči katastrofu.
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:27 - pre 208 meseci
U bre, sta si se zakacio za taj clanak??? Pise tamo, pise tamo... Pa i na zidu pise pi**a pa Mujo odro qrac.
Samo ne treba verovati bas u svako djubre koje neko napise.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:36 - pre 208 meseci
Citat:
vlada01us: U bre, sta si se zakacio za taj clanak??? Pise tamo, pise tamo... Pa i na zidu pise pi**a pa Mujo odro qrac.
Samo ne treba verovati bas u svako djubre koje neko napise.


Iz tvog rečnika se teško može zaključiti da si čitao Kanta ili Hegela, već pre nešto sasvim drugo...
Vidim da ne veruješ u pisane izvore. Da osnov tvog obrazovanja nije možda usmeno predanje?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:49 - pre 208 meseci
Citat:
draganmi: Iz tvog rečnika se teško može zaključiti da si čitao Kanta ili Hegela, već pre nešto sasvim drugo...
Vidim da ne veruješ u pisane izvore. Da osnov tvog obrazovanja nije možda usmeno predanje?


Dragane,
da li ste mozda pokusali da konsultujete jos neke (pisane,dakako)izvore glede ovog problema?
Meni je jedan usmeni dojavio(a inace mi se cini da je nesto kompetentniji od nas ovde kad je ova tema u pitanju-radi u naftnoj industriji)da su ti katastroficni scenariji malko preterani.Kako je on rekao ,nafte jos uvek ima dovoljno tako da spomenuta katastrofa izostaje(barem 2010):)
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 13:57 - pre 208 meseci
Citat:
kelja: Dragane,
da li ste mozda pokusali da konsultujete jos neke (pisane,dakako)izvore glede ovog problema?


He,he, jeste, Zonu Sumraka. :)
Zaboravih, mozda i Deda Miloja...
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 14:16 - pre 208 meseci
Citat:
kelja: Dragane,
da li ste mozda pokusali da konsultujete jos neke (pisane,dakako)izvore glede ovog problema?
Meni je jedan usmeni dojavio (a inace mi se cini da je nesto kompetentniji od nas ovde kad je ova tema u pitanju-radi u naftnoj industriji)da su ti katastroficni scenariji malko preterani.Kako je on rekao ,nafte jos uvek ima dovoljno tako da spomenuta katastrofa izostaje(barem 2010):)



Pratim globalnu situaciju, uglavnom preko Interneta.
Problem je pre svega ekonomski. Ja sam tokom studija imao 6 ekonomskih predmeta, tako da mi je prilično jasna, pre svega ekonomska strana problema. I što je još važnije, ona je, čini se, presudna u ovoj stvari. Na navedenom linku su dati i tehnički, i tehnološki i ekonomski aspekti problema sa mnogo podataka i sa puno kvalitetnih linkova na ozbiljne sajtove. Kome to nije dovoljno, neka promeni temu svog razmišljanja i slobodan je da zamišlja što god mu se prohte.
Ovo nije tema za adolescente, što se i ovom prilikom pokazalo.
Meni se ne bori za goli opstanak ništa više nego drugima, i ne priželjkujem navedeni scenario, ali je on zastrašujuće blizak, pa bilo to i tek za 10 - 15 godina.
Ovim sam samo hteo da vam skrenem pažnju, da se uopznate sa mogućim problemom, da razmislite o njemu, i da razmenimo mišljenja.
Nafta je samo povod za ekonomski krah, a ekonomski krah u energetici dovodi do svih ostalih problema - lančanom reakcijom.
Prognoze o tačnom datumu su nemoguće. Ja sam istakao 2010 kao ne najverovatniji rok, već kao moguć (postoji teorijska mogućnost i izvesna verovatnoća. Ako je ta verovatnoća, recimo, 10%, treba je ozbiljno uzeti u obzir, ali nije nemoguće i da je oko 30%, itd.).
Uzmite u obzir da sa protekom svake godine ta verovatnoća raste eksponencijalnom brzinom.
 
0

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 14:27 - pre 208 meseci
Citat:
draganmi: Jeste, samo su ti stariji odrasli u takvoj sredini i od malena se privikavali i učili veštinama takvog načina života. Ja koji sam od 1990. po 7-8 sati za kompjuterom u oblasti poljoprivrede ne znam ni kako se gaji ćveće u saksiji.


I sta sad ocekujes da ti kazem? Evo sad cu da pustim litar krvi ne bi li se matorima ocuvao standard?

Ako sve ovo pukne bice ti kao i meni. Ili ces ekspresno nauciti da sadis i brstis to cvece ili ces izumreti. Mozda ce te i tvoja familija zatuci pre toga ako budes prevelik balast. Mozda te i pojedu.

Jbg, kriza! Ekstremna situacija zahteva ekstremne mere.
 
0

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 21:34 - pre 208 meseci
@draganmi
Cekaj, cekaj, ajmo ovako... Ja sve ovo primam sa dozom rezerve, ali ajde da pitam - sta ti predlazes da mi uradimo? Ok, uvek mogu da se brinem, ali to nije konstruktivno pogotovu sto stvarno ne vidim sta mi male individue u maloj zemlji po tom pitanju mozemo da ucinimo. Osim da spremamo zalihe.
Koja je poenta cele teme, osim da nas zabrine (i to samo neke)?

POZ

 
0

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 22:36 - pre 208 meseci
Sumnjam da ce se ovo desiti tako iznenada. Nit su Rusi debili da ne umeju da premere sta jos imaju pod zemljom a grade nove cevovode. Pa samo ovo sto preko nas treba da se gradi nece biti gotovo fizicki malte ne do trenutka kada ovaj clanak prognozira krizu, a tek tada treba da puste protok.

Da se ide ka tome ide se, da nafte nece biti doveka nece. Ali da ce odjednom da nestane, nece ni to.

Profitirace ekipa na njoj, pa kad je zafali profitirace na nestasici, pa ce profitirati na reciklazi da ne bi bili zatrpani gomilama djubreta, pa ce profitirati na biciklama, pa na kvadraturi solarnih celija koje smemo da imamo po glavi stanovnika...

Ne verujem u kataklizmu, u postepenu degradaciju da. Ali da cemo da izginemo svi u 5 dana sumnjam. Spremice se pametni za to, prvo Japanci, pa redom.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 23:07 - pre 208 meseci
Citat:

Iz tvog rečnika se teško može zaključiti da si čitao Kanta ili Hegela, već pre nešto sasvim drugo...
Vidim da ne veruješ u pisane izvore. Da osnov tvog obrazovanja nije možda usmeno predanje?



Hegel i Kant? To su ona dvojica enegeticara ?


Jel bi mogao neko ko stvarno veruje u ono sto pise na "onom" sajt da mi objasni STA tacno hoce da postigne? Tacnije, Dragane, sta treba mi sad da ureadimo da sprecimo katastrofu koja ce (kako kaze advokat) neminovno nastati 2010? I kad to vec radis, kako cemo resiti problem interstelarne koze koja ce 2009. progutati planetu?

Ako si vec toliko "aktivisticki" nastrojen, Leslija pod ruku pa napred u razvoj revolucionarnog novog goriva

Niko ne spori da ce pre ili kasnije doci do peak-productiona .. ali ocekivati "nivo 19. veka" je sve samo ne racionalno i realno. U najmanju ruku, dovoljan je broj onih koji to ocekuju kao svoju sansu da monetizuju novac ulozen u razvoj alternativnih pogonskih i energetskih sistema.

Kao neko ko je imao sest ekonomskih predmeta, mora ti biti ocigledno da je u pitanju samo jednostavna smena tehnologija.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-144.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?14.02.2007. u 01:51 - pre 208 meseci
Citat:
draganmi: jeste, samo su ti stariji odrasli u takvoj sredini i od malena se privikavali i učili veštinama takvog načina života. Ja koji sam od 1990. po 7-8 sati za kompjuterom u oblasti poljoprivrede ne znam ni kako se gaji ćveće u saksiji.


pa prodaj stan i kupi kucu i zemlju na selu, onda prodaj kompjuter pa kupi motike i sl. alate za obradu zemlje. prodaj automobil i kupi konja i mazgu. vrlo jednostavno. za 3 godine ces taman da naucis kako da brstish i plevish, nabacis sve to na mazgu i miran si posle apokalipse 2010.

evo nasao sam ti i link gde mozes da zavrsis pomenute kupoprodaje www.halooglasi.co.yu . navali. nemas sta da cekas.

problem resen.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?14.02.2007. u 08:35 - pre 208 meseci
Citat:
vindic8or: pa prodaj stan i kupi kucu i zemlju na selu, onda prodaj kompjuter pa kupi motike i sl. alate za obradu zemlje. prodaj automobil i kupi konja i mazgu. vrlo jednostavno. za 3 godine ces taman da naucis kako da brstish i plevish, nabacis sve to na mazgu i miran si posle apokalipse 2010.

evo nasao sam ti i link gde mozes da zavrsis pomenute kupoprodaje www.halooglasi.co.yu . navali. nemas sta da cekas.problem resen.


To je, u grubim crtama, to - posmatrano na individualnom nivou. Ali šta je sa okruženjem, nećeš da živiš na pustom ostrvu. Ja sam govorio o naciji. Kada svi počnu da prodaju stanove i kuće u gradovima, njihova cena će strmoglavo pasti, a cene kuća i zemlje na selu će da postanu astronomske. Niti ćeš moći da prodaš ono što ti ne treba, niti da kupiš ono što treba. To nije kolektivno rešenje, i može da uspe samo za mali broj ljudi, u početnom talasu, pre nego što krene kolektivna histerija.
Egoizam je svačija lična stvar, ali pozivanje drugih na isti nije. Ja nisam ovde da bih to zagovarao, niti da bih bio ciničan.

Citat:
McKracken

Jel bi mogao neko ko stvarno veruje u ono sto pise na "onom" sajt da mi objasni STA tacno hoce da postigne?


Odgovor je jednostavan. Počni da misliš.

Citat:
McKracken:Niko ne spori da ce pre ili kasnije doci do peak-productiona .. ali ocekivati "nivo 19. veka" je sve samo ne racionalno i realno. U najmanju ruku, dovoljan je broj onih koji to ocekuju kao svoju sansu da monetizuju novac ulozen u razvoj alternativnih pogonskih i energetskih sistema. Kao neko ko je imao sest ekonomskih predmeta, mora ti biti ocigledno da je u pitanju samo jednostavna smena tehnologija.


To je nefleksibilan način mišljenja, koji je fiksiran za sadašnje (za nas "normalno") stanje stvari i sada moguć način postupanja. Niko ne shvata da će doći do kvalitativne promene u ekonomiji (svetsko bogatstvo će se radikalno smanjiti, i neće biti moguće krupne investicije o kojima govoriš). Taj novac o kojem govoriš će se istopiti (inflacija, bankrostvo) čim radikalno padne proizvodnja, jer novac daje kupovnu moć samo u odnosu na postojeću robu na tržištu. Ne može se ono što je sada moguće uzimati kao sredstvo za rešavanje problema u situacijama u kojima to više neće biti moguće. Ono što je sada milijarda, preko noći može da postane milion, ili manje.
Nagli gubitak novca (= krah svih svetskih berzi), odnosno mogućnosti dovoljnih i blagovremenih investicija je upravo ono što garantuje da će kriza nastati, i da će trajati veoma dugo (20 - 50 godina).
Nagli pad nacionalnog bogatstva dovešće do toga da na zemlji neće moći da živi 6.5 milijardi ljudi, već onoliko koliko hrane može da se proizvede, a to je za oko 2 milijarde - onoliko koliko je otprilike živelo u 19. veku
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?14.02.2007. u 09:00 - pre 208 meseci
Citat:
M-84 AB1: @draganmi
Cekaj, cekaj, ajmo ovako... Ja sve ovo primam sa dozom rezerve, ali ajde da pitam - sta ti predlazes da mi uradimo? Ok, uvek mogu da se brinem, ali to nije konstruktivno pogotovu sto stvarno ne vidim sta mi male individue u maloj zemlji po tom pitanju mozemo da ucinimo. Osim da spremamo zalihe.
Koja je poenta cele teme, osim da nas zabrine (i to samo neke)?

POZ


Da li želiš da budeš informisan o mogućim tokovima budućnosti ili ne? Da li tvoje mišljenje dopire samo do kraja tekuće godine, ili ide i dalje?. Da li imaš planove? Ako imaš, da li te zanima koliko su oni realni? Ako ti preti neka opasnost, da li želiš da se za nju pripremiš? Ako ona izostane, tim bolje, ali si tada možda izgubio vreme i novac. Priprema za budućnost je rizična, kao i svaka druga odluka u životu.

Niko ne zna šta će se tačno desiti sutradan ujutru, a kamoli za tri godine, ali postoji neka predvidljivost i neka verovatnoća, i postoje ljudi koji pokušavaju da je dokuče. I mi se ovde (veoma primitivno) bavimo tom verovatnoćom. Ako neko misli da je to zaludan posao, nema potrebe da prati ovu temu.
Ja, dakle, ne mogu da ti odgovorim na navedena pitanja. Ona su tvoja. Razmisli zašto pratiš ovu temu, i kako reaguješ na nju? Tu leže i odgovori.
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?14.02.2007. u 10:01 - pre 208 meseci
U pravu si


- Svakog meseca cu odvojiti malo sredstava i kupiti po paket toalet papira, paket sveca, 10 konzervi mesnog nareska + 10 konzervi tunjevine i jos kojekakve suhomesnate a dugotrajne proizvode kompresovane u konzervu.
- Na svu srecu moja supruga ima par lanaca zemlje u Vojvodini + trosna kuca pa cu videti da iskopam neko skloniste sa pripadajucim skladistem gde cu, jelte slagati sve ove tunjevine i toalet papire.
- Takodje potreban mi je nacrt za izradu bicikla koji bi aktivnim okretanjem pedala punio %$32^* (WTF) i proizvodio struju potrebnu za kuvanje korenja, svetlo … i sl.
- Ah da, podzemna septicka jama
- Nabaviti sto je moguce vise cistih gaca i carapa
- Lokalni apotekar mi je friend pa ce mi dati spisak svih lekova sa dugackim rokom trajanja. Uz malo srece vrsicu sinhronizaciju lekova svake godine kako bi bili uvek u “svezem” stanju.
- Kontaktiracu Leslija za spisak knjiga kojima bih ubio dosadu prouzrokovanu nedostatkom TV, radia i interneta.
- Kupicu dosta municije za caletovu lovacku pusku (bokerica) u slucaju da nastupi opste ludilo i da mogu da odbranim svoju porodicu.
- Takodje bih te zamolio da mi javis priblizno datum sudnjeg dana kako bih malo ranije u Rajfajzen banci (jer je ne volim) digao sto je moguce veci kredit za sto je moguce vecu nabavku.
- Pocecu da se kajem sto nisam isao u Izvidjace, ali cu pratiti Explorer intenzivno da bih saznao kako ubiti grizlija perorezom ili uloviti lososa gumicom za kosu.

OffTopic
Lesli, covece citanje tvojih postova je ostavilo posledice na moj um i rasudjivanje te sam napisao ovaj plan i program dostojan Boldrikovog divljenja

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52086 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.