Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52513 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 08:14 - pre 209 meseci
Citat:

Što se tiče škriljaca i sl., o tome ima preko 20 strana na navedenom linku, to je čista utopija, pročitajte.
Dakle, da se uozbiljimo:
1. pročitajte članak (one knjige sa strane nemaju nikakve veze sa tezom ni sa argumentacijom, autor sajta je veoma poznati američki advokat)


Adovokat? I to ga cini kompetentnim da daje misljenja o tome da li su skriljci utopija?

http://web.archive.org/web/200.../www.lifeaftertheoilcrash.net/
(ili predvidjanje treceg svetskog rata sa Kinom?)

BTW: Cemu onda onoliko google adsense reklama ako je poznat advokat. Kao takav siguran sam da ima vise nego dovoljno zelenih novcanica da mu par klikova na adsense ne znaci.

 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 08:26 - pre 209 meseci
Citat:
draganmi: Momci, svaka čast, dokazali ste da ste dubinski bezbrižni, kako za svoju budućnost, tako i za budućnost svog naroda...
...
2. razmislite o mom pitanju ("sta da radimo").


Jesi bacio pogled sta mi pise u potpisu?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 08:37 - pre 209 meseci
* Jedini razlog zbog koga se i dalje koristi nafta za pogon automobila je što su milijarde dolara uložene
u razvoj tehnologije koja se bazira na tom principu rada

* Jedini razlog što već svi ovde nemamo jeftine TFT monitore je isti kao i onaj gore (puno love uloženo u
katodne cevi)

* Jedini razlog što Amerika ne da drugima da razvijaju nuklearni program je da bi imali veliku stratnu prednost
kad dođe dan da se napuštaju dosadašnji načini ekrsploatacije energenata, i naravno što neće moći da
manipulišu tržištem energenata, jer atomi su moćna stvar ;)

Šta ćemo mi Srbi, heh... Nismo mi u položaju da bilo šta uradimo u bilo kom scenariju, ni kad imamo ni kad
nemamo.

Mi ni sada (kad još uvek imamo naftu) ne znamo kako da zaposlimo ljude, ne umemo da postavimo prave osobe
na prava mesta, ne umemo 15 dana da izvadimo onaj nesrećni autobus iz Tise, šta dalje reći...

Mi smo ruku na srce seljačka zemlja, skoro svako ima barem parče dedine zemlje - pa ćemo se snaći da preživimo.
 
0

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 11:23 - pre 209 meseci
Citat:
McKracken: Adovokat? I to ga cini kompetentnim da daje misljenja o tome da li su skriljci utopija?

shta on misli je manje vishe nebitno, jer on na tom sajtu ne iznosi svoje mishljenje vec 90% citira strucnjake iz industrije. On samo pokushava da poveze vec poznate cinjenice, koje su ustanovili veoma strucni ljudi, i koje su publikovane u ozbiljnim izdanjima. Sve se to vec, nazalost zna, ali ljudi ne vide shumu od silnog drveca.
Citat:
X Files: * Jedini razlog zbog koga se i dalje koristi nafta za pogon automobila je što su milijarde dolara uložene
u razvoj tehnologije koja se bazira na tom principu rada


E to je problem! po ovom tekstu, naravno postoje alternativni izvori nafte, i alternativni izvori energije, ali da bi oni doshli na nivo na kom mogu da zadovolje potrebe planete treba jedno 20 godina istrazivanja i implementacije. Znaci 20 godina rada da bi ti alt. izvori mogli da zadovolje sadashnju potroshnju (znaci da su u potpunosti implementirani u industriju). To nije dovoljno brzo da ublazi shock koji ce izazvati nedostatak nafte (ako ste pazljivo citali, nece Peak Oil nastati zato shto nafte nece biti vec zato shto je nece biti dovoljno). Previshe smo zavisni od trenutne tehnologije (ne istrazujemo alt. energente jer je previshe ulozeno u ovo sada)

U svakom slucaju izgleda da smo vec zakasnili. No sa druge strane:
Citat:
X Files: Mi smo ruku na srce seljačka zemlja, skoro svako ima barem parče dedine zemlje - pa ćemo se snaći da preživimo.


to je istina, a josh uz to nije nam strano da npr 20 sati dnevno nemamo struju, da jedemo ono shto uzgajimo u dvorishtu, i da pijemo alkohol koji sami napravimo.
Jedino o cemu treba da se brinemo je shta ce ove supersile da urade sa nama kad budu bile u buli. (ono, trebace im plodna zemlja i radna snaga).

A da kako kaze onaj advokat, ne bi bilo cudno da neki ultra-nazi pokret dobije dovoljno na snazi da uzme vlastu u nekom delu USA. (ekvivlent sa Nemachkom i njenom ekonomskom krizom koja je izrodila naziste). Eto belaja.
'rani bota pa šalji na forum
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 12:53 - pre 209 meseci
Citat:

@ZaMpA
E to je problem! po ovom tekstu, naravno postoje alternativni izvori nafte, i alternativni izvori energije, ali da bi oni doshli na nivo na kom mogu da zadovolje potrebe planete treba jedno 20 godina istrazivanja i implementacije. Znaci 20 godina rada da bi ti alt. izvori mogli da zadovolje sadashnju potroshnju (znaci da su u potpunosti implementirani u industriju). To nije dovoljno brzo da ublazi shock koji ce izazvati nedostatak nafte (ako ste pazljivo citali, nece Peak Oil nastati zato shto nafte nece biti vec zato shto je nece biti dovoljno). Previshe smo zavisni od trenutne tehnologije (ne istrazujemo alt. energente jer je previshe ulozeno u ovo sada)

Taj takozvani 'šok' koji bi se desio, upravo žele da postignu 'velike sile', jer će tu debelo profitirati. Nikome 'sitnom'
ne dozvoljavaju da se bavi tom problematikom.

Jedan američki nosač aviona koji je energetski zahtevan kao neki prosečan grad u Srbiji, ima ako se sećam 11 (ili 22)
godina autonomije zahvaljujući reaktoru koji ima na sebi.

To je skoro nezamisliva količina energije.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 13:41 - pre 209 meseci
Citat:
On samo pokushava da poveze vec poznate cinjenice, koje su ustanovili veoma strucni ljudi, i koje su publikovane u ozbiljnim izdanjima


Dovoljkno je nestrucno povezati cinjenice pa eto belaja. A ovaj lik je ocigledni teoreticar zavere i prorok apokalipse koji bi da ucari :)
 
0

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 14:29 - pre 209 meseci
au kojih sve likova ima na esu au sta je ovo pustali na vikend iz Laze ?
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
0

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.78.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 14:37 - pre 209 meseci
Sve sve samo nek meni radi racunar i imam pristup internetu :) Valjda nece nafta da mi taj uzitak pokvari :P
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 15:09 - pre 209 meseci
Citat:
Silencer: Sve sve samo nek meni radi racunar i imam pristup internetu :) Valjda nece nafta da mi taj uzitak pokvari :P


Ako ćeš da netuješ bez jela i pića, bez odnošenja đubreta, bez lekova, bez love i bez ikakvog prevoza osim konjskog, može. Ali samo dok ti se računar ne pokvari, i u pauzama između dva prekida električne energije (sve što može će preći na struju). Obustava proizvodnje personalnih računara se podrazumeva (sem ako ne budu od drveta, pošto se plastika pravi od naftnih derivata).

Citat:
bukovski: au kojih sve likova ima na esu au sta je ovo pustali na vikend iz Laze ?


Ovo i nije pisano za one koje ni za vikend ne bi pustili iz Laze.

Citat:
McKracken: Dovoljkno je nestrucno povezati cinjenice pa eto belaja. A ovaj lik je ocigledni teoreticar zavere i prorok apokalipse koji bi da ucari :)


Uzmi, pa ih ti stručno poveži. Dovoljno si stručan za tuđu nestručnost, a to ti daje sve potrebne kvalifikacije, zar ne?
 
0

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 15:51 - pre 209 meseci
Slušaćemo Beethovena u živo.. :)

Šalu na stranu.
Globalno zagrevanje, nafta, ekonomski rast Indije i Kine, alternativni izvori energije i x drugih faktora.
Kakav će se koktel izmućkati, ne bih znao.

And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 15:53 - pre 209 meseci
Citat:
Uzmi, pa ih ti stručno poveži. Dovoljno si stručan za tuđu nestručnost, a to ti daje sve potrebne kvalifikacije, zar ne?


A sto se ti zivciras?

Da nisi ti mozda pisao onu apokalipticnu viziju ?

npr:

Code:


Commercial food production is oil powered. 
All pesticides are petroleum based, and all commercial fertilizers are ammonia based. 
Ammonia is produced from natural gas.


Beeep... netacno

ili
Code:

Nuclear is currently being abandoned globally


Beep..
Wrong

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 12.02.2007. u 17:07 GMT+1]
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 16:11 - pre 209 meseci
Ja se izvinjavam sto upadam ovako, ali moram nesto da pitam...
@draganmi
Sudeci po fotografiji, ukoliko je tvoja, nisi klinac, ali sam ipak ovu temu od pocetka shvatio kao zezanje. Pa moram da te pitam, jesi li ozbiljan u ovoj tvojoj prici???
 
0

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 18:39 - pre 209 meseci
Citat:
McKracken:

Code:


Commercial food production is oil powered. 
All pesticides are petroleum based, and all commercial fertilizers are ammonia based. 
Ammonia is produced from natural gas.


Beeep... netacno

ili
Code:

Nuclear is currently being abandoned globally


Beep..
Wrong


ahm. znaci traktori koji oru njive idu na nuklearnu energiju?
okej, struju mozemo da dobijemo iz elektricnih i ugljanih elektrana, ali mnogo veci problem ce da bude cena transporta, avioni rade na naftne derivate, a i najveci deo brodova. Automobili i kamioni naravno. Kad cena transporta skoci, skocice cene svega, uz naravno skok cena svih proizvoda jer se plastika pravi od naftnih derivata, a i kompijuteri (potrebna je desetostruka tezina jednog kompa u nafti da bi se on proizveo). jednostavno cene ima da skoce u nebo. Nije nerealno reci da bi avio saobracaj mogao da postane neisplativ. a to je vec ima niz posledica.
'rani bota pa šalji na forum
 
0

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 20:03 - pre 209 meseci
Ne znam ljudi ali BMW je objavio da je zavrsio istrazivanje pogona na vodonik, i da ce masovna proizvodnja poceti 2037 (citaj, kad ne bude nafte).
Zasto ne odmah?
E.....
Neko je bas pomenuo gore ono za TFT-ove. Dakle to nam neko drugi kroji kapu, i mi ne mozemo NISTA tu da uradimo.
Sta cu, da kupim 3 tone nafte ili da zidam nuklearku na placu?
I da se zaista desi pomenuta situacija, presao bih na bicikl i jbg...

POZ
 
0

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 20:30 - pre 209 meseci
jbga
Neko ima debeo interes od te nafte...
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
0

Milan Nikolic
Beograd

Milan Nikolic
Član broj: 39042
Poruke: 158
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?12.02.2007. u 20:50 - pre 209 meseci
draganmi
''Gospodine ne slažem se sa vama, isuviše se brinete a ja onakve tekstove i ne čitam, jer mogu biti od različitih povoda.''

Ovako bi napisao da se neslažem sa vama a da ne zvučim kao dripac.
Ali ja se slažem sa vama.

Srbi trebaju nove naučnike i nova otkrića koja će ponovo koristiti celom svetu.
Problem je što je čovečanstvo masovno protiv sebe kao ljudskog bića, gde su srbi dobro zagrejani.
Ali može biti da ponovo isklizne i izađe od srba ono što će neki drugi narod ceniti. Mi smo uškopljene i zaostale generacije, frustrirani i besni i pomračenog uma, zadojeni lažnim vrednostima prolaznih uživanja. U takvom zanosu neprimećujemo zagađenje i promenu životne sredine, problem nestajanja pijaće vode, ukus dima dizela sveli smo na svakidašnje obične pojave, pomračenje i pomućenje prirode neprimećujemo zbog našeg ne znanja i neosetljivosti prema životu.

Toksične supstance postale su ne bitne iako su u našem neposrednom okruženju i truju svačiji život. Važnije je dobro zaraditi i održati standard lagodnog, bogatog, ali kratkotrajnog života uništavajući zdravlje sveta.

Licemerstvo i pokolj ljudi lažnim scenarijom i povodom radi potkradanja i otimanja izvora i kontrole nad njima, nisu ništa do satansko vođenje politike i država, ali tome je kraj užasan. Politikom nevraćanja istom merom i darežljivošću prema svima, neko od velikih sila može da popravi stvari, ali to zavisi od svih pomalo. Kada nafta nestane, biće sramota reći poput jednog Američkog predsednika, da moraju da vode ekonomsku politiku ratnom strategijom, jer će već do tada, ne bitno da li za pet ili pedeset godina, biti mnogo pogoršano stanje planete i biće velikih nevolja, i zato se krivci trebaju jasno prepoznati i obelodaniti kako bi se sprečilo najgore, a tu smo i svi mi koji trošimo, i podržavamo one vođe koji nam nameću sebičnost i materijalnost kao jedini smisao života.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 08:17 - pre 209 meseci
Citat:
M-84 AB1: Ne znam ljudi ali BMW je objavio da je zavrsio istrazivanje pogona na vodonik, i da ce masovna proizvodnja poceti 2037 (citaj, kad ne bude nafte).
Zasto ne odmah?


Na većinu ovakvih pitanja dati su odgovori na citiranom sajtu, ali eto, niko nema snage da odvoji 1/2 sata i sve iščita, pa ja stalno moram da prepričavam.
Zato što ne postoji infrastruktura za proizvodnju, skladištenje i distribuciju vodonika. Nisu rešeni tehnički problemi protiv njegove sklonosti ka curenju (najlakši element). Takva infrastruktura bi bila potpuno nova i morala bi da zameni postojeću baziranu na nafti, a koja je građena tokom više od 100 godina. To bi koštalo nekoliko (desetina?) triliona dolara...
Sadašnja cena tih motora je oko 1.000.000 $ komad. Traju svega oko 1 godinu pri normalnoj eksploataciji. Imaju elektrode koje moraju da budu od platine. Ako pođemo od sadašnjeg broja vozila, u svetu ne postoji dovoljno platine da se ti motori proizvedu u tom broju... I tako unedogled.

Citat:
M-84 AB1: E.....
Neko je bas pomenuo gore ono za TFT-ove. Dakle to nam neko drugi kroji kapu, i mi ne mozemo NISTA tu da uradimo.
Sta cu, da kupim 3 tone nafte ili da zidam nuklearku na placu?
I da se zaista desi pomenuta situacija, presao bih na bicikl i jbg...


Ovo, nažalost, nema nikakve veze sa špekulacijama da bi se nešto zaradilo izazivanjem veštačke nestašice (niko je ne krije), niti sa doziranjem plasiranja robe na tržištu da bi se visokim cenama isplatila početna investicija. Nafte ima sve manje i na kraju je neće biti. Održavanje sadašnjeg nivoa proizvodnje nije moguće na duži rok. To je kvalitativno nova situacija i vodi u neminovnu katastrofu (u roku od 3-5 godina), jer nema alternativnih izvora energije koji bi je u iole dovoljnim količinana (i po razumnim cenama) zamenili.

[/quote]
Citat:
vlada01us: Ja se izvinjavam sto upadam ovako, ali moram nesto da pitam...
@draganmi
Sudeci po fotografiji, ukoliko je tvoja, nisi klinac, ali sam ipak ovu temu od pocetka shvatio kao zezanje. Pa moram da te pitam, jesi li ozbiljan u ovoj tvojoj prici???


Lako je vama momcima u punoj snazi koji nemate svoju porodicu da budete lakomisleni. Ja imam dvoje dece (17 i 6 godina), još 10 godina do penzije (od koje verovatno neće biti ništa). Vi ćete bar moći da orete i kopate, a šta ćemo mi stariji?
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 08:44 - pre 209 meseci
Ima još jedna poenta, koja na citiranom sajtu nije dovoljno istaknuta.

A to je uzimanje u obzir činjenice da sve zemlje (a svima je za opstanak nafta podjednako neophodna) nisu dovoljno vojno konkurentne da izbore svoje mesto u otimanju za naftu koje će uskoro (oko 2010) otvoreno da nastupi.
Posle kraha svih svetskih berzi, nafta se više neće prodavati, već će se zaposedati na licu mesta (vojna okupacija izvora) ili otimati.

Male zemlje, kao što je naša mnogo brže će potpuno ostati bez nafte nego velike svetske sile. Ako čak i bude nešto nafte na "tržistu" (čitaj: crnoj berzi), njena cena će daleko prevazilaziti mogućnosti naše sirote ekonomije.
 
0

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 08:46 - pre 209 meseci
Citat:
draganmi:Vi ćete bar moći da orete i kopate, a šta ćemo mi stariji?


Vi stariji cete da cuvate decu onima koji oru i kopaju. Pazite na stoku, sirite mleko i kad zatreba podlozite pushnicu gde se dimi meso za zimu. Kratko receno, isto sto su radili stariji kada nije bilo nafte, plastike i TFT-ova.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?13.02.2007. u 08:52 - pre 209 meseci
Tacno, moze i to. I uz to ide mezecenje tog sira, suvog mesa, domaceg paradajza i rakijice ispod nekog drveta. Ma milina jedna.
Citat:
draganmi: Lako je vama momcima u punoj snazi koji nemate svoju porodicu da budete lakomisleni. Ja imam dvoje dece (17 i 6 godina), još 10 godina do penzije (od koje verovatno neće biti ništa). Vi ćete bar moći da orete i kopate, a šta ćemo mi stariji?

Sta te briga, tek tad je pravo vreme da se bavis proizvodnjom hrane za sebe, kao don Korleone kad je ono gajio paradajz. To je prava stvar. Ozbiljno mislim. Ima li bolji nacin da se provedu penzionerski dani nego na imanju kao iz filma Bejb, pa malo kokice, malo kozica za mleko, malo povrce, zito i voce za sebe, mozda mali ribnjak, za sve to ne treba neka velika povrsina, i tako to, a to ovi pomodari neka misle kako ce bez njihovih gluposti bez kojih ne mogu da zive, od nas je lako (kazem "nas" iako sam nesto mladji) . I tako je sve ovo smaranje, ovo, sto rece Teofil Pancic, stanje legalizovanog sebicnjastva i legitimizovene pohlepe, i bas bi super bilo da se vratimo na konje i bicikle. Pa zamisli tu tisinu i milinu kad bi prestalo celodnevno arlaukanje kojim ljude masiraju ovi moderni, pa se vrate ptice. Ovi pomodari bi se brzo medjusobno poklali, to jeste, i taj period bi trebalo da se izdrzi, ali posle bi bila banja.

Sta da se radi? Pa da se na vreme misli i nabavi zemlja, ko nema, pa onda solarne celije ili nesto, makar agregat, koji posle moze da se prepravi da radi na paru, i tako te stvari.
Citat:
M-84 AB1: Neko je bas pomenuo gore ono za TFT-ove.

Da, to, i sitnicu da su stari sa katodnom cevi bolji, to jest imaju bolju sliku.
Citat:
draganmi: Ima još jedna poenta, koja na citiranom sajtu nije dovoljno istaknuta.

A to je uzimanje u obzir činjenice da sve zemlje (a svima je za opstanak nafta podjednako neophodna) nisu dovoljno vojno konkurentne da izbore svoje mesto u otimanju za naftu koje će uskoro (oko 2010) otvoreno da nastupi.
Posle kraha svih svetskih berzi, nafta se više neće prodavati, već će se zaposedati na licu mesta (vojna okupacija izvora) ili otimati.

Male zemlje, kao što je naša mnogo brže će potpuno ostati bez nafte nego velike svetske sile. Ako čak i bude nešto nafte na "tržistu" (čitaj: crnoj berzi), njena cena će daleko prevazilaziti mogućnosti naše sirote ekonomije.

Odlicno, znaci mi cemo prvi da progutamo najvecu zabu pa cemo onda brze postati normalni, mislim oni koji preostanu kad se ovi pomodari iskolju medjusobno.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Oko 2010 zbog nedostatka energije vraćamo se na standard sa kraja 19. veka, šta učiniti?
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52513 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.