Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite mi, imam dosta problema

elitemadzone.org :: MadZone :: Pomozite mi, imam dosta problema

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27619 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Help_07

Član broj: 137703
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 13:18 - pre 208 meseci
Odvijite pet minuta i pokušajte da mi pomognete!
Pozdrav svima, imam 15 godina, i imam dosta problema u svom životu i sam rešio da ga menjam. Imam dosta razloga za to, ali ne mogu sam da sprovedem promene. Upravo zbog toga, rešio sam da vam tražim pomoć. Nisam mogao da tražim pomoć od roditelja ili nekog drugog jer me je sramota. Reći ću vam sve što smatram bitinim, a ako vas još nešto interesuje – pitajte me.
Moje je da se promenim 100% jer mi ovakav način života postaje dosadan i počinjem da gubim i propuštam neke stvari koje moji vršnjaci imaju (ne mislim na materijalne).

Društvo:
Svakim danom osećam sve više patnji iz raznih razloga. Pogađaju me razne stvari iako nisam ljubomoran i retko kad zavidim drugima. Malo sam povučen i u osnovnoj školi nisam mnogo jurio za novim prijateljstvima, jednostavno bilo mi je dovoljno društvo iz odeljenja. Sada kada sam prva godina srednje škole imam problema zato što me neki “problematični” učenici zajebavaju, maltretiraju, okreću druge prema meni i sl. Postoji nekoliko učenika iz moje nove škole sa kojima mogu da se družim (ima ih 5), i to su uglavnom moje drugarice. Oni često uznemiravaju i moje prijatelje iz tog odeljenja zato što dvoje od njih 5 sluša metal, i vređaju nas rečima da smo specijalci, narkomani, debili, teletabisi i sl. Meni to smeta i sa njima i uz pomoć razrednog starešine se borimo protiv njih. Bilo je i mogućnosti da se fizički obračunamo sa njima ali sam ih ja od toga odrekao jer mislim da fizički obračun nije rešenje. Ali nisu samo oni problem, često imam utisak da kada idem ulicom, šetam školskim hodnikom (sam ili sa nekim) imam utisak da ljudi koji prođu pored mene da se odjednom zasmeju ali da se ipak suzdrže od glasnog smeha. Nije me briga mnogo zbog njih, ali na taj način se sigurno nešto ogleda, jer nepoznati ljudi ako se smeju‚ onda je to znak da nešto stvarno nije uredu. Drugovi od ranije me nikada ne zovu da izađem sa njima u grad, na bazen, žurku, pa zbog toga ne izlazim u grad. Zovu me uglavnom kada sam im nešto potreban i baš kada moraju. Ja sam uglavnom tu da instaliram igrice koje niko nezna da instalira, i da pojedinima služim kao “rame za plakanje”.

Sport:
Ne bavim se sportom, ali volim da vozim bicikl, snowboard, i volim da ronim. Slabo me privlači sport, pogotovo oni kolektivni kao što su fugbal i košarka.

Način oblačenja:
Oblačim sve i stašta, uglavnom volim široke i komotne trenerke, ne volim da nosim farmerke i opšte sve od džinsa.
Muzika koju slušam:
Slušam pop i rock nastao na prostoru stare Jugoslavije, Linkin Park, i domaći hip-hop. Ne volim novo-komponovanu turbo folk muziku.
Način života:
Više volim da sam budan noću, i da spavam danju. Veliki deo svog vremena provodim za kompjuterom, krstareći internetom, pa možda zbog toga i zapostavljam neke životne obaveze.
Škola:
Idem u mašinsku školu i nisam dobar đak (imam jedinice), učenje me ne privlači i ne volim da idem u školu jer sam izgubio nadau da će mi biti bolje.

Hobi, dodatna interesovanja:
Sve se uglavnom (više ili manje) svodi se na kompjutere, pa me onda to i verovatno uništava. Najviše krstarim imternetom, istražijem razne sajtove i chatujem, ali nikad sa istim ljudima, jer mene niko ne voli i svi me zaboravljaju.

Nadimci:
Filozof, naučnik

Porodica:
Živim sa majkom i dedom, roditelji su mi razvedeni. Otac mi živi u drugom delu grada sa majkom i ima devojku. Razvedeni su 5 godina.

Ljubav:
Do sada nisam imao devojku. Za sada koliko znam 2 devojke su bile zaljubljene u mene. U 4.osnovne jedna drugarica se zaljubila u mene, ali se nismo smuvali jer nisam znao ništa o tome. Sada se ona meni sviđa. U 7.osnovne jedna se isto zaljubila u mene ali sam je otkačio jer mi se nije sviđala, ne mogu da se smuvam sa devojkom koja mi se ne sviđa. Ipak sa takvom osobom treba deliti emocije, ljubav, razmišljanja a to se ne može postići sa nekom koja ima sasvim drugačiju sliku u glavi. Ipak, sada mislim da bi prihvatio prvu koja naiđe, ali ipak nisam siguran i znam da bi je na kraju odbio.

Zašto sam ovo napisao? Želim da mi kažete šta bi bilo pametno da radim i da menjam. Očigledno je da ovako više ne ide. Predložite mi kako da podignem svoj status u društvu, kod devojaka, šta je to što mi može dati volju da nastavim da učim, i sve ostalo što nekog čini jednim normalnim tinejdžerom.

Hvala
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
80.74.160.*



+27 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 15:26 - pre 208 meseci
brate sta da ti kazem , upravo si opisao dobar deo mog zivota. slicno sam i ja razmisljao kada sam imao 15 leta :)
pazi sada ovako , imas 15 GODINA!!! , nesmes sebi da dozvolis da vise ovako razmisljas. izbaci iz glave sve te nebuloze.
treba da shvatis da ljudi kada nesto nerazumeju ili neshvataju se smeju i omalovazavaju neke stvari zbog svog LICNOG NEZNANJA i da bi se uklopili, jer da se ne pridruze drugima u ismejavanju tebe ili drugih i oni bi sami bili ismejani zato sto ne razmisljaju kao vecina.
Ti si drugaciji pa sta , i ja slusam hevi metal , rok , rege i funk PA STA, znaci neslusam folk i narodnjake znaci sada ce svi da mi se smeju i rugaju ? ma mogu da mi
puse ku... u paketu sa mu... , sto bi rekao nas ministar. Moj savet , NEOBRACAJ PAZNJU , budi svoj!!
Hteo si savet evo ti savet: Promeni nacin razmisljanja , nema vise onoga izgubi sam nadu i te gluposti , SUTRA JE NOVI DAN I ISKORISTICU GA MAKSIMALNO.
malo promeni ponasanje , budi malo druzeljubiviji pricaj neke dobre viceve , nadji devojku , budi srecan to je najvaznije.
E sad skola , skola ko skola , i ja sam bio prosecan djak sa nekom 3 pa sta , sada sam na drugoj godini studija , a vecina likova sto me je zajebavala u skoli sada klosari po citava dan nerade nista.
Malo se potrudi u skoli , razmisljaj o buducnosti , mastaj malo sta bi mogao da budes sutra.
I NAJVAZNIJE IMAJ MALO VISE SAMOPOUZDANJA U SAMOGA SEBE TO JE NAJVAZNIJE.
I STO JE JOS VAZIJE AKO SI NERASPOLOZEN I RAZOCARAN NE UZIMAJ DROGU , JER TO CE TE TEK DOKRAJCITI.


poz
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.internet.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 15:27 - pre 208 meseci
Sve to zove se odrastanje...
Ne moze ti pomoci niko na internetu,na ovom ili bilo kom drugom forumu.
Cak i niko drugi osim tebe samog.
Kazes da si los ucenik,ali o stilu pisanja se vidi da ti je obrazovanje na mnogo vecem nivou nego sto tvo je ocene potvrdjuju.
Ti si nezainteresovan.
Ako imas potencijala da budes bolji od drugih-budi to.
Bilo bi pametno da se posavetujes sa psihologom o svom problemu.
U stvari,to i nije problem.Sve kroz sta prolazis zove se odrastanjem i mnogo je tvojih vrsnjaka koji se osecaju isto kao i ti.
Ne obaziri se na druge,kasnije ces shvatiti sta znaci integritet i da nikada ne treba da povladjujes samo ukusima mase.
Imas svoj stilo oblacenja,muzike,zabave...on ne mora da se poklapa sa stavovima vecine,niti mora da odudara od njih.
Skupi hrabrost i pocni da treniras nesto.
Bilo koja borilacka vestina,teretana,KUD...bilo sta i preporodices se.
Samo skupi hrabrost,ne obaziri se na druge i ucini prvi bitan potez u svom zivotu.
I ne trazi savete na internetu...

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.ikomline.net.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 16:37 - pre 208 meseci
Citat:
Help_07: Društvo:
Oni često uznemiravaju i moje prijatelje iz tog odeljenja zato što dvoje od njih 5 sluša metal, i vređaju nas rečima da smo specijalci, narkomani, debili, teletabisi i sl.


Uh, ja bi puko kod ovih teletabisa! Kako neko moze da te nazove teletabisom i da iskuliras??

Citat:

Sport:
Ne bavim se sportom, ali volim da vozim bicikl, snowboard, i volim da ronim. Slabo me privlači sport, pogotovo oni kolektivni kao što su fugbal i košarka.


Probaj da zavolis kolektivne sportove... Prvo sto ces upoznati vise ljudi, a drugo sto ces se osecati kao deo tima, delis pobede i poraze sa ostalima, razvija se timski duh i ostalo...


 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-4660.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 17:27 - pre 208 meseci
90 % stvari sa djevojkama ti je isto kao sa dobrim bliskim prijateljima...prema tome,nema tu ništa nepoznato jer si već na početku upoznat sa 90 % stvari.:-))
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 17:31 - pre 208 meseci
Eh da si Amerikanac, predlozio bih ti da uzmes pusku i pobijes sve koji te nerviraju. Ovako ces morati neko lakse resenje...

Pocni da cirkas, i to ozbiljno. Meni je to dosta pomoglo u tinejdzerskim godinama, pa i dan-danas volim da potegnem koju. Alkohol je tvoj najbolji prijatelj i omogucava sklapanje mnogih prijateljstava, posebno u krugovima slicnih ljubitelja kapljice. I devojke ces lakse smuvavati ako i one budu pijane. Ma 90% problema ce jednostavno prestati da postoji.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-4660.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 17:39 - pre 208 meseci
Citat:
dalibord5:
I ne trazi savete na internetu...


Na internetu će dobiti dobar savjet,ali posao ostaje na njemu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 17:40 - pre 208 meseci
Heh..Kad se nadje neko ovako bistar da mu savetuje da pocne da pije, to nije daleko ni od toga da dobije savet da se pocne drogirati...Batali alkohol, drogu i sve te gluposti. U zivotu ima toliko stvari koje mozes da radis(moras da ucis kako god okrenes), ali sto vise ucis bice ti bolje. Naravno, nauceno treba znati i iskoristiti, a ne postati knjiski moljac. Secam se likova u osnovnoj skoli koji su druge nazivali streberima. Sad ti streberi pozavrsavase fakultete, a oni rmbace dzakove, kopaju kanale i rade neke jadno placene poslove...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 18:01 - pre 208 meseci
Citat:
DjoleReject: Pocni da cirkas, i to ozbiljno. Meni je to dosta pomoglo u tinejdzerskim godinama, pa i dan-danas volim da potegnem koju. Alkohol je tvoj najbolji prijatelj i omogucava sklapanje mnogih prijateljstava, posebno u krugovima slicnih ljubitelja kapljice. I devojke ces lakse smuvavati ako i one budu pijane. Ma 90% problema ce jednostavno prestati da postoji.

Ala si mu dao savet, svaka ti cast. Nemoj da probleme resavas alkoholom, jer on obicno tako ne resava nista, nego te samo uvaljuje u jos vece probleme. Alkohol se pije da bi se kuliralo, i treba da ga pije onaj za koga je alkohol, i to treba da ga pije sam, uz muziku ili nesto, a za koga nije alkohol, taj ne treba ni da lizne, i posebno ne treba da pije u drustvu da bi se uklopio ili da bi razbio tremu. Slicno vazi i za savet o ekipnim sportovima, ono, da treba da ih zavolis. To ne moze, ako ih vec ne volis.

Moj jedini savet je da ne pokusavas da ides protiv svoje prirode. Budi to sto si, a ako ti se neko zbog toga smeje ili te naziva imenima, ko mu **b* mat**, to su i tako sve budale i slabici koji to rade uglavnom iz straha od drugacijeg, tj nepoznatog. Uostalom, i tako vecinu od jedno 95% ljudi cine obicne budale, pa sto bi ono sto oni imaju da kazu tebe uopste zanimalo, i zasto bi te te budalastine sto ih oni govore dodirivale. Kroz to kroz sta ti prolazis prolaze svi koji bar nesto razmisljaju. Sto rece jedan, sta te briga, i tako neces znati sta hoces do cetrdesete, a posle ce biti kasno, he he he. Prema tome, nema razloga za zabrinutost. Ja bih isto ovo rekao i mom detetu. Da je najvaznije da covek ne pokusava da ide protiv svoje prirode, i da je vazno da covek bude srecan, sta god da ga srecnim cini, normalno, dok to nesto ne ugrozava druge, a nije vazno da prati trendove i pomodarstva i da juri nekakve "uspehe" koji su za to u odredjenom trenutku vremena proglaseni od svetine koju cine budale.

Pogledaj ove linkove dole i knjigu, ako je nadjes.

Link 1

Link 2

Link 3
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-6558.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 18:04 - pre 208 meseci
Počni da slušaš power metal,i bend pod imenom Hammerfall, i prati njihove tekstove--bez toga ništa!!!,ne zezam se,govorim tebi i svim ostalima kad im dođu teška razdoblja životu,ponavljam ne zezam se,govorim 100 % ozbiljno!!!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 19:04 - pre 208 meseci
Uh al mu dadoste savjete...uzmi ti napij se i jos power metal i fino skocis s mosta...jbt jel ste normalni ovo je dijete od 15 godina shvatice vas ozbiljno.

Nego sto ti ne popricas sa roditeljima, znas li koliko djece nema roditelje (ili ne zna ko su im roditelji)?!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 19:20 - pre 208 meseci
Citat:
R A V E N: Počni da slušaš power metal,i bend pod imenom Hammerfall, i prati njihove tekstove--bez toga ništa!!!,ne zezam se,govorim tebi i svim ostalima kad im dođu teška razdoblja životu,ponavljam ne zezam se,govorim 100 % ozbiljno!!!

Znaci strasno, 15 minuta ne mogu da se sastavim od smeha sjajno

@Help_07: momak, ako se osecas dezorjentisano u drustvu, ne bi bilo lose da probas da ides kod (decjeg) psihiloga. Sve to kroz sta prolazis je verovao ili ne - normalno, samo ti to tako ne vidis, sto je opet - normalno Batali net i forume i ovakve postove. Dobar decji psiholog moze mnogo vise da ti pomogne u samo par razgovora, ako vec nemas taj tip odnosa sa roditeljima... I ne poistovecuj psihologa sa psihijatrom - nista ti ne fali.
Citat:

Način života:
Više volim da sam budan noću, i da spavam danju. Veliki deo svog vremena provodim za kompjuterom, krstareći internetom, pa možda zbog toga i zapostavljam neke životne obaveze.
(...)
Sve se uglavnom (više ili manje) svodi se na kompjutere, pa me onda to i verovatno uništava.

I sta ti to govori? Bezanje od stvarnosti u (sigurniji) svet racunara? Samo opusteno, i batali dan u krevetu i noc ispred kompjutera... Ima mnogo lepsih stvari u zivotu za klinca od 15 god, veruj mi

[Ovu poruku je menjao boccio dana 10.03.2007. u 20:33 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-16.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 19:36 - pre 208 meseci
Hajde,čemu ovakvi postovi:

Citat:
boccio Znaci strasno, 15 minuta ne mogu da se sastavim od smeha sjajno


Citat:
su27killeryu i jos power metal ...ovo je dijete od 15 godina shvatice vas ozbiljno.


Riječ je o poeziji sa pozitivnom i upečatljivom porukom i nema ništa tu smiješno i beskorisno.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 10.03.2007. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-16.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 19:47 - pre 208 meseci
I SIGURNO mu psiholog neće pomoći,SUMNJAM...na kraju snaga da se promijeniš i poboljšaš ostaje da leži u tebi.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 10.03.2007. u 21:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.78.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 19:50 - pre 208 meseci
Ako neces alkohol i drogu uzmi WoW da igras :)
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.internet.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 20:07 - pre 208 meseci
Iskreno,nisam jos video dete od 15 godina koje onako racionalno pise...
A jos imam jako lose misljenje o obrazovanju i kulturi danasnjih "klinaca"
Vecina ne zna ni dve recenice da sastavi bez pravopisnih gresaka.
A jos kaze da ide u masinsku skolu,gde je losiji djak...
Setio sam se onog lika koji je ovde trazio pomoc kako da se ubije,pa onog koji je,takodjer,imao razne neresene probleme...
I ovaj slucaj mi lici na istog autora...
Mozda gresim,ali pomoglo bi da se pokretac teme pnovo javi i uzme ucesce u ovom mudrovanju...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 20:13 - pre 208 meseci
Drustvo:
Bice bolje i vece ako budes upraznjavao ovo sta sledi.

Sport:
ovi su ok, ali u drustvu, dok ga ne steknes kreni lagano sa kolektivnim sportovima i eto prosirenja ekipe.

Način oblačenja:
Pa mogao bi malo jeans, lepse izgleda od siroke trenerke, izazvace pozitivnu promenu u pogledima upucenim od cica.

Muzika:
Prosiri repertoar bar malo.

Način života:
Najgora stavka, komp samo koliko da naucis da eventualno zivis od njega, net samo za informaciju, nikako za chat, cukaces po tastaturi ceo zivot, sada cukaj nesto drugo (ovo je uostalom najbitnije, za jedno godinu i po, pocece valjda i to i svi problemi nestaju, tek tada ti pocinje zivot) .

Škola:
Nikog ucenje ne privlaci u tim godinama kada se uce razne nebuloze. Shvati ga kao za*ebanciju, bitno da se prodju razredi do kraja srednje, posle toga pocinje pravo ucenje ako odlucis da budes baja umesto rmbacenja za neku seljacinu za sitne pare (a ima resenja i za to, ali o tome u sledecoj stavci).

Hobi, dodatna interesovanja:
Rekoh misljenje o racunarima, ali ako se vec razumes u doticne, ako te zovu samo kada im trebas, da im sredis komp, eto resenja! Pomazi samo onima, za koje mislis da mogu da ti budu ortaci, ostalima pocni da naplacujes!!! Izvini, ja zivim od toga i slicna zvaka, videces, pocece vise da te cene, a paraziti ce prestati da te smaraju. Ovo je ujedno i resenje za buducnost, ukoliko odlucis da se ne skolujes. Usput, od te kinte upisi kurs engleskog, tamo je sigurno obilje novih ugodnih likova (i naravno cica).

Nadimci:
Nebitno, bolje nego teletabis.

Porodica:
Tu se malo krije kljuc problema, mozda si preosetljivo primio novonastalu situaciju od pre 5 godina. Bez blama kod psihologa da ti objasni kako da to prevazidjes, a za koju godinu ces i sam da shvatis da je to bilo bolje, nego da si nastavio da zivis u porodici sa nezdravim odnosima. Meni je bilo jos gore, jer se keva udala za lika koji mi je celog zivota bio odvratan, a ziveo sam sa njima. Ali, verovatno sam bio tvrdji od tebe i bolje se prilagodio, pa probaj malo da poradis na tome. Znaci ne razmisljaj u fazonu "meni je uzasno", veruj ima mnogo gore. Kroz koju godinu ce ti to biti zadnja rupa na svirali, pa sto pre toga budes svestan, bolje za tebe.

Ljubav:
Jos ti je rano za prave stvari (tako kaze statistika), ali opusteno, to dolazi samo po sebi, da hoces da pobegnes, ne mozes.

Generalni savet: Ne zaziri od ljudi, nasmej se i pozdravi cak i one koji ti nisu simpaticni. Ne obracaj paznju na ogovaranja i podsmehe, toga uvek ima, bilo zbog animoziteta, ili u kontra slucaju zbog zavisti. Takvi su ljudi uglavnom, to ces vremenom da ukapiras. Vise smeha, jbg ako nisi prirodno duhovit i to se uci, citaj malo pa prepricavaj tudje dogodovstine, ludnice i nebuloze. Vremenom ces da naucis da improvizujes, da steknes "zvaku". Nadji na netu sve o elokvenciji pa primeni sta mozes. I nisi jedini klinac koji tako razmislja, svi tvoji vrsnjaci imaju iste probleme, samo ti malo vise brines oko toga. Batali to, bice sve ok.

 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 20:43 - pre 208 meseci
1 . Ono kroz sta sada prolazis je raskrsnica izmedu detinstva i ozbiljnog coveka i to prolaze svi na razlicite nacine , neko teze a neko lakse .Teze prolaze oni koji pokusavaju da idu malo ispred vremena zbog straha od zivota onakvog kakav je ( a to obicno i jesu deca razvedenih roditelja jer u najtezim trenutcima nemaju kome da se pozale - pa iz toga sledi da nikada i nece napraviti gresku kao roditelji )
2. Drugarstvo je relativna stvar ( u periodu u kome se nalazis treba se sto vise druziti i izlaziti - za hobi na primer ribolov i izlazi u grad bez obzira sto te sve ovo muci ) sada su ti drugari retki a jedan od razloga je i to sto si los dak pa te smatraju gubitnikom .Dokazi da grese navali na knjigu budi dobar dak i to ce se primetiti ne odmah ali kako odrastas sve vise i vise !!! I jos nesto o drugarstvu - posto kazes da imas drugarice - veruj samo si na dobitku jer devojcice ranije sazrevaju od muskaraca za oko 3 godine pa jos jedan od razloga sto mislis drugacije tacnije zrelije je i ovaj razlog !!!
3. Uciti , uciti i samo uciti da bi bio veliki covek - vremenom kad postanes veliki covek dolazice ti oni jebivetri i pokusavati na sve nacine ljubazno da ti pridu jer ce oni biti gubitnici u najmanje 90% eeeeeeee - tad je osveta slatka tad ces birati sta i kako ( ovo se mora desiti )
4. Muzika je lek za dusu to je tacno - metal i slicna psiho muzika -- nije muzika -- vec sum i sumovi koji opterecuju mozak i navode te da ti se cini da si osoba koja nisi i mogu te doveti do toga da postanes isti kao i oni koji te zezaju - imbecili koji razmisljaju onim sto nemaju izmedu nogu a pokusavaju da imaju pa se kad tad nadu s one strane brave !!!
Nemoj slusati ni narodnonovokomponovanopsihosund sr##e ( savet) ili ga sluisaj ali da te niko ne cuje !!!
5, U zivot moras ici hrabro i razmisljati mozgom jer mozak ti je jedino oruzje koje deluje - upotrebi ga !!!
6. NAJVAZNIJE ---Nikad nemoj izbegavati bilo koju devojku niti ti raskidati sa njom uvek dopusti da ona raskine sa tobom bices na dobitku kasnije tokom vremena postovace te a sa 60% istih devojaka bices opet (budi nezan ,posveti im paznju uvek ih saslusaj i ako ti se mozda ne slusa naprotiv budi im uvek rame za plakanje
dobitak je neverovatan - pridobices i njihove drugarice a na kraju zbog drugarica i njihovo musko drustvo ) (najvise u mladosti bio sam Don Zuan i imao preko 100 veza a uz veze i veze sa njihovim drugaricama i dan danas me postuju i zaustavljaju da malo popricamo i procaskamo SNAGA LJUBAVI JE NEVEROVATNA !!! )
7. Nemoj da pijes mnogo - samo umereno i ne dozvoli da se nikad napijes !!!
8, Nikad ni u ludilu ne upotrebljavaj DROGU !!!




[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 10.03.2007. u 22:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-4483.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 21:30 - pre 208 meseci
Koliko je samo ružnih,banalnih,kratkovidnih,plitkih i blesavih stvari napisano gore.:-((
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Vladokv
Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Pomozite mi, imam dosta problema10.03.2007. u 21:53 - pre 208 meseci
Imaš toliko problema zato što si psihički slab. To je tvoj glavni problem. I lavovi kad napadaju, biraju najslabije žrtve. Moraš imati više samopuzdanja i samopoštovanja. Trebaš da budeš 1: naspavan i odmoran; 2: čist, ne smeš nikad izgledati zapušteno; . Mnogo zavisi kako će se prema tebi ponašati u zavisnosti od tvog ličnog izgleda. Ne smeš se predati, jednostavno budi uporan, i uspećeš skoro sve. Pričam ti o snazi duha, a to je ono na čemu moraš da poradiš.

Obavezno javi šta je bilo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pomozite mi, imam dosta problema

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27619 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.