Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Regional and Language Options?

[es] :: Windows desktop :: Regional and Language Options?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 4382 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_Zak
Web Programmer
Prizren

Član broj: 135988
Poruke: 77
82.114.68.*



Profil

icon Regional and Language Options?31.03.2007. u 18:59 - pre 207 meseci
Regional and Language Options

Instalirao sam Wondows XP Pro. SP2. Nakon instalacije podesio sam u Language bar-u dva jezika za unicode SR i EN.
Problem je u tome kad prebacim na SR, on prebaci ali mi i dalje ne prepoznaje nasa slova, nego kuca kao sa engleskom tastaturom.
Pokusao sam da u Advanced prebacim na Serbina Latin, ali nece da prebaci i ispisuje mi "Setup was unable to install the chosen locale. Please contact your system Administrator.". A u tome nije problem, jer sam ja Administrator.
I kad prebacim na SR u Languages -> Details ispod SR stoji samo US i English unitet states.

slika dodavanja jezicne postavke. i tu mi nigdje ne stoji Serbian ili barem slicno sto bi prepoznalo nasa slova.

zahvaljujem se unapred na pomoc.



[Ovu poruku je menjao the_Zak dana 31.03.2007. u 21:21 GMT+1]
Čovjek je gospodar riječi koje nije izgovorio, ali je rob onih riječi koje su mu izmakle.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Regional and Language Options?01.04.2007. u 12:43 - pre 207 meseci
Da li je u pitanju normalan XP CD ili neka skraćena verzija? Da li si pod Location stavio Serbia ili nešto slično, nisam siguran da XP to ne povezuje pa možda ponudi layout samo za konkretnu lokaciju ... mada ne bi trebalo da je tako.
 
0

the_Zak
Web Programmer
Prizren

Član broj: 135988
Poruke: 77
82.114.81.*



Profil

icon Re: Regional and Language Options?01.04.2007. u 23:58 - pre 207 meseci
Ne, nije sa original CD-a, neka preradjena verzija.
Problem je u tome sto moram ovaj Windows instalirati, zbog integrisanih programa za posao.

Postoji neka caka za izmjenu vec nekog postojeceg keyboard layout-a. Ima neke programe s kojim se moze to uraditi, ali se placaju.

Dali neko zna dali se moze rucno obraditi te datoteke u Windows-u, i gde se nalaze?
Pa cu se snaci nekako, jer mi je zaista neophodan ovaj Windows.
Čovjek je gospodar riječi koje nije izgovorio, ali je rob onih riječi koje su mu izmakle.
 
0

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Regional and Language Options?03.04.2007. u 01:33 - pre 207 meseci
Nerazumem te bas najbolje ali ti ovo mozda moze pomoci:

Control Panel-Regional and Language Options--Language pa kliknes na Details potom ides na Add dodas jezik koji zelis npr Albanien i odaberes tastaturu za Albanski ako pak zelis srpski sa srpskom tastaturom odaberes Serbian i biras da li hoces latinicnu ili cirilicnu verziju.
Moja ti je preporuka da instaliras i podesis na sledeci nacin engleski sa engleskom tastaturom, bosanski sa srpskom latinicnom tastaturom i srpski sa cirilicnom tastaturom kako bi mogao da znas da li koristis latinicnu ili cirilicnu verziju. Tako ces iamti sledece oznake EN, BS, SR i ako si dodao albanski i SQ

Inace mozda ce ti traziti instalacioni disk XP-a. Nadam se da sam ti pomogao

[Ovu poruku je menjao BBS dana 03.04.2007. u 02:47 GMT+1]
 
0

the_Zak
Web Programmer
Prizren

Član broj: 135988
Poruke: 77
82.114.72.*



Profil

icon Re: Regional and Language Options?03.04.2007. u 03:02 - pre 207 meseci
Rijesio sam problem.

Skinuo sam sa microsoft-ove stranice program za kreiranje keyboard layout i napravio svoj Layout/IME.

Ali ipak Hvala na date odgovore.



[Ovu poruku je menjao the_Zak dana 04.04.2007. u 10:36 GMT+1]
Čovjek je gospodar riječi koje nije izgovorio, ali je rob onih riječi koje su mu izmakle.
 
0

damil

Član broj: 19829
Poruke: 76
85.94.123.*



Profil

icon Re: Regional and Language Options?21.05.2007. u 05:48 - pre 206 meseci
@the_Zak
Rijesio sam problem.

Skinuo sam sa microsoft-ove stranice program za kreiranje keyboard layout i napravio svoj Layout/IME.

Ali ipak Hvala na date odgovore.
______________________________________________________________________________________

I ja sam to skinuo ali ne znam kako da ubacim nase znakove tamo gde ih nema gde su ;',./[]\ tu bi trebalo da su nasa slova ali ne znam kako to da rijesim molim te objasni kratko kako si rijesio problem?
Hvala
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Regional and Language Options?21.05.2007. u 11:48 - pre 206 meseci
Ovo je iz druge priče, njemu je bio potreban keyb layout a tebi neki font editor. Zašto hoćeš da ubaciš naša slova umesto ovih znakova? To je prilično glupo rešenje i trebalo je da bude zaboravljeno još pre desetak godina a nažalost opstaje i dalje :(
Ili ipak i ti misliš na keyb layout a pomenuti znaci su na tastaturi a ne u fontu?
 
0

damil

Član broj: 19829
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Regional and Language Options?21.05.2007. u 14:33 - pre 206 meseci
Hocu brate kad mi trebaju nasa slova da ih imam u svim programima na pr. kada stampam omot za cd, ili uredjume meni za dvd diskove itd.
Imam neku verziju xp iz 2007 sa svim zakrpama, ali je sigurno prilagodio neko kome ne trebaju nasa slova pa se ne moze podesiti u regional language settings ili local settings kad to pokusam dobijam ovakvu poruku:

Setup was unable to install the chosen locale. Please contact your system administrator.

Nadam se da vam je sada jasan moj problem. Sta da radim?
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Regional and Language Options?21.05.2007. u 15:07 - pre 206 meseci
Instaliraj full verziju Windowsa pa ces imati podrsku za nasa slova, a posto nisam siguran da li je ta modovana verzija Windowsa uopste legalna (sto se kosi sa clanom 14 Pravilnika za korisnike) ova tema ide pod lock dok se ne utvrdi pitanje legalnosti.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Regional and Language Options?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 4382 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.