Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim rucnu komandu za gas?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako da napravim rucnu komandu za gas?

[ Pregleda: 5642 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 12:31 - pre 206 meseci
Vec duze vreme primecujem zamor desne noge prilikom duze medjugradske voznje, a sada me poceo boleti i skocni zglob. Ne znam kako je drugim vozacima, ali meni veoma smeta to konstantno drzanje noge u istom polozaju na pedali gasa. Zato vec duze vreme razmisljam o ugradnji dodatne rucne komande. Zeleo bih naravno da zadrzim i noznu zbog gradske kreni-stani-ubrzaj-uspori voznje, a ovu rucnu zamisljam kao neki tockic koji podesim na recimo 2500 obrtaja u minuti i tako vozim bez zamaranja ruke i noge radi te komande. Eto, znam sta mi treba i kako bi to trebalo da izgleda, ali nikada nisam video da je neko uradio tako nesto. Kako to uraditi, da li se negde moze kupiti ta rucna komanda ili moram traziti nekog da mi napravi, gde nabaviti sajlu odgovarajuce duzine, kako se povezuje druga sajla - samo do postojece pa ona nastavlja dalje ili paralelno sa njom do karburatora? Da li takva prepravka moze biti opasna i koje probleme da ocekujem?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 15:24 - pre 206 meseci
Godine, godine

S obzirom da tvoj auto ima karburator i da je komanda gasa sa sajlom to bi trebalo da može lako da se izvede.
Najbolje bi bilo da vidiš kako je to izvedeno na nekim kolima koja su prepravljena za hendikepirane osobe (daleko bilo, pu, pu) pa da to izvedeš na isti način.
Iza toga sigurno stoje godine iskustva tako da bi eventualni problemi trebali da budu svedeni na minimum............
Inače, moje mišljenje je da bi bolje bilo da malo ojačaš mišiće na toj nozi koja te boli, nisi ti baš toliko mator
Pozdrav!
Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 15:40 - pre 206 meseci
Citat:
Stele: Inače, moje mišljenje je da bi bolje bilo da malo ojačaš mišiće...

Uh, pa ne znam bas jer nisu misici problem, vec zglob. Mada nema logike, zglob se ne krece bas mnogo, vec stoji u jednom polozaju... ne znam... ako pogresno postupim mozda bude i gore, za sad nije strasno? Da li je moguce da od svih miliona vozaca to jedino meni smeta?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 15:59 - pre 206 meseci
Pazi, i mene zaboli noga kad vozim autoputem 200 km bez prestanka, čak me hvataju i grčevi. Jedina pomoć u tom trenutku je da se zaustavim, izađem iz kola i malo protegnem noge i mišiće u njima. Ako te zglob ne boli dok sediš u fotelji, pešačiš, spavaš, nema razloga da te boli i prilikom vožnje......
Koliko se ja razumem u medecinu jedino ostaju mišići.
Pozdrav!
Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 16:22 - pre 206 meseci
Samo da dodam, ako već misliš da je zglob u pitanju, probaj da promeniš položaj sedenja prilikom vožnje, po visini i daljini (ako tvoj auto ima mogućnost za to), takođe, nebi bilo loše da podmažeš sajlu za gas i da dodaš još jednu oprugu koja će da potpomaže dejstvo koje ti vršiš pritiskanjem na pedalu gasa, a da pri tome gas sam može da se vrati kada skineš nogu sa pedale..........
Izvini što sam te ja na brzinu spakovao u ''invalide'' .
S obzirom da kažeš da stanje nije kritično, eksperimentiši malo pa vidi ima li razlike.
Pozdrav!
Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 16:23 - pre 206 meseci
Treba ti cruise control Salu na stranu ni ja ga nemam i stavrno prilikom duze voznje osetim neprijatnost u desnoj nozi ali obicno izdrzim na silu ili stanem u neki restoran pored puta pa popijem pice, prosetam i nastavim dalje. voleo bih kad bismo nesto smislili kako da resimo taj problemcic...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 17:38 - pre 206 meseci
resenje da ustedis pare: pravi pauze tokom voznje
i, zagrevaj se pre voznje :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 18:38 - pre 206 meseci
Najjednostavnije da u postaviš ručicu menjača za bicigle njegovu silu pridržavanja lako možeš regulisati.Na karburatoru ili papuči postaviš sajlu sa te strane zateže.Kad dodaš gas sajla ostaje podešena kada skineš nogu sajla opet zadrži položaj.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?13.04.2007. u 19:24 - pre 206 meseci
@pctel
Ili da primeniš turski sistem (cigla na pedali gasa) ili da kupiš neki sa Cruise control-om

Eventualno da se zamajavaš sa nekim sajlama i čudesima, al' onda računaj na sticanje neophodnog atesta, pošto je isti potreban i za vozila predviđena za invalide.

Ustvari, najjeftinije Ti je da naučiš ženu da vozi, pa nju maltretiraj

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 16:52 - pre 206 meseci
Najinteresantnije mi je ovo resenje sa delovima za bicikle, lako se nalaze i nisu skupi, pa cu sigurno probati uskoro.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 17:29 - pre 206 meseci
Citat:
StORM48: @pctel
Ili da primeniš turski sistem (cigla na pedali gasa) ili da kupiš neki sa Cruise control-om


Moj bivši kec iz '78 je imao ručni gas (odmah pred sauga). Priznaj da je Zastava još tada gledala u budućnost.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 18:58 - pre 206 meseci
Stvarno je imao rucni gas? Pa kako je to bilo izvedeno?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 19:34 - pre 206 meseci
Ne znam, nisam mehaničar. Mada bi pctel mogao i da pogleda nekog matorog keca, možda dobije neku ideju. Uglavnom, nalazio se pored sauga (ili sauha, kako se to već kaže ) i kad ga "izvučeš" zategne pedalu i tako stoji dok god se ne vrati. Mislim da ga nisam nikada koristio, mada nisam ta kola ni vozio dugo.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 19:55 - pre 206 meseci
Extra, bravo za Zastavu...

Mnogo mi se svidja ta ideja!!! To je neka vrsta mehanickog cruise control-a... najstariji kec kog sam vozio je bio 80. godise, ali on to nije imao...

Bas bih voleo to u mojoj omegi da imam, kad vozim auto putem gde nema guzve samo uzvycem taj "cok" koliko mi odgovara, recimo da ide 120-130 i samo drzim volan i kuliram.
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.180.*



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim rucnu komandu za gas?14.04.2007. u 21:27 - pre 206 meseci
ma svaki kec je to imao,a ima i fica!mozes to lako izvesti sa polugom ili sajlom! samo nedostatak tog sistema je sto on mora mehanicki "paliti i gasiti"!
reci koji auto imas??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako da napravim rucnu komandu za gas?

[ Pregleda: 5642 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.